loe vallen Amerikaanse F 15 's in Leusden?' Vij zijn net arbapapa's 'Het kan ook hier gebeuren' Geen commentaar 'Soms verzin ik boze plannen' Leusder Krant n Over de waarschijnlijkheid van 'Hengelose crash' in Leusdense woonwijk: inpenbestrijders klaar voor ongeluk Leo Oosterhof van De Holm over Hengelose crash: Defensie na crash muisstil Radiostilte Julia Faber ergert zich al jaren aan F 15 's Crash boven Leusden ensdag 19 februari 1992 Pagina 5 CUSDEN - Een week leden stortte een F 16, e zojuist was opgestegen n de militaire vliegbasis vente, neer op een woon- jk in Hengelo. Wonder •ven wonder vielen er en slachtoffers te be duren. Wel werden er een ar huizen zwaar bescha- gd en konden er enkele to's naar de schroot- op. Ondanks de betrek- lijke goede afloop zat de hrik er bij de Hengeloërs ed in. Hoewel het onge le in het 'verre' oosten n Nederland gebeurde, -aaide dat schrikeffect ook uit naar Leusden. De basis Soesterberg ligt im mers vlakbij en de wijken Langenbeek, Bosveld, Noordwijck en Munnick- hove liggen al jaren in de aanvliegroute van de Ame rikaanse F 15's van de ba- Ergenis over de geluids hinder, die daarvan het ge volg is, bestaat er in Leus den al sinds de eerste straaljagers over de be bouwde kom vlogen. Daar is vanaf vorige week dan ook angst bijgekomen. Wat in Hengelo is gebeurd, zou ook in Leusden kunnen ge beuren. Maar hoe recël is die veronderstelling? En als een dergelijke ramp werkelijkheid wordt, zijn de verantwoordelijke in stanties, zoals brandweer, politie, gemeente en GGD er op voorbereid? En wat denkt de luchtmacht hier over? Vragen waar wij graag antwoord op willen. Wij verzonnen daarom een on geluk met een F 15, dat sterk leek op de crash in Hengelo en vroegen de bo vengenoemde instellingen te reageren. Een kans voor open doel voor de betrok ken organisaties, dachten wij, om mogelijke onrust bij de bevolking weg te ne men. Zo denken de brand weer, de gemeente en de GGD er ook over. Zij leg gen ons precies uit op wel ke wijze zij een dergelijke ramp zullen aanpakken en hoe zij daarbij samenwer ken. Hoewel er hier en daar nog wat puntjes op de i ge zet moeten worden, lijken de rampenbestrijders in de regio Ecmland, waar Leus den deel vanuit maakt, op alles voorbereid. „Wij kunnen het aan", is hun zelfverzekerde antwoord. Anders is het gesteld met de luchtmacht. Basiscom mandant Reinhardt lijkt in eerste instantie bereid om opening van zaken te ge ven, maar wordt tot zijn teleurstelling door zijn su perieuren in Den Haag te ruggefloten. Ook daar zit de schrik er kennelijk goed in. Die gesloten houding van de mensen van Defen sie is ook de ervaring, die Julia Faber al jarenlang ondervindt. Zij woont in Langenbeek en is een van de mensen, die zich stoort aan de voortdurende geluidsoverlast van de ge vechtsvliegtuigen. die vol gens haar zelfs nog even gas geven boven de Leus dense bebouwde kom. Haar grote frustatie is, dat zij voor haar klachten tot nu toe geen gehoor vond. Sterker nog, zij ont ving zelfs dreigementen naar aanleiding van haar protest. Woedend is zij daarom over de reactie van Defensieminister Ter Beek over het Hengelose onge luk. Die sprak over een ge lukkige afloop. Wat dat betreft belooft de houding van het ministerie tegenover de pers na de crash niet veel goeds. Bij de directie van basis school De Holm heeft het ongeluk in ieder geval het effect gehad, dat zij nog eens extra is gaan naden ken over de consequenties van de ligging van de school, precies in de aan vliegroute. Een oud nood plan, dat al jaren ergens aan een muur hing, is vori ge week maar eens afge stoft. Als er geld is voor de aanschaf van rookpotjes zullen leerkrachten en leerlingen binnenkort gaan oefenen. Oefenen deed vorige week ook de brandweer en de EHBO. Het tijdstip, op de dag van het Hengelose ongeluk, was natuurlijk toeval. De oefening kreeg er wel een extra dimensie bij. Betrokkenen en toe schouwers konden met ei gen ogen zien hoe in de praktijk een overigens na gebootst miniatuurrampje werd bestreden. De foto's en het verslag van deze oefening zijn terug te vin den op een speciale pagina in deze krant. CR OAS 'c FSDEN - De vergaderruimte van de brandweerkazerne aan burgemeester van de Postlaan lijkt wel een crisiscentrum, dat Iuën ramp is ingericht. Aan de tafel zitten brandweercomman- H Blokker, gemeente-ambtenaar Van der Veen. politiewoord- u: der Van der Kamp, GGD-directeur Boomsma en staf functio Brouwer van dezelfde organisatie. Het door de krant ver- i ien ongeluk is door hen serieus bestudeerd. „Het kan ook hier uren", is hun unanieme oordeel. Of het ongeluk ook zal tsvinden op de wijze, zoals door ons beschreven, kunnen zij zeggen. De luchtmacht, die dat wel zou kunnen, is de grote :zige tijdens het gesprek. "Lis er iets dergelijks gebeurd, zijn wij er klaar voor", is de 1 mene stemming. „Wij hebben de mensen, de middelen en de fendheid. De afspraken tussen de verschillende instellingen dusdanig, dat wij snel en adequaat kunnen optreden". Geen ek aan zelfvertrouwen dus bij de rampenbestrijders, e trouwens moeite hebben met het woord ramp. „Voordat er sprake is van een ramp, zijn er tussen het ongeluk en de ndeling ervan al uren verstreken", zegt GGD-man Brouwer, estal komt dat moment niet eens aan de orde". Zijn baas, :teur Boomsma, voegt er aan toe dat het begrip ramp zeer ief is. „Wij praten over veiligheidsrisico's. Wat is een ramp, enkele tientallen slachtoffers bij te betreuren zijn. In het [eer is het aantal slachtoffers veel groter. En wat te denken 8 aet aantal doden als gevolg van roken". Ook met betrekking p en mogelijk ongeval met een militair toestel heeft Boomsma ïhoefte om te relativeren. „Het aantal burgervliegtuigen in FVicht is veel groter dan het aantal militaire toestellen", y^ndweercommandant Blokker heeft het daarom liever over „opgeschaalde' inzet van mensen en middelen. „De omvang iet incident bepaalt de inzet van de mensen en middelen. We n de volgorde waarin we moeten handelen en kennen daarbij ensen en processen die daarbij in werking moeten komen. wordt grootschaliger, naarmate het ongeluk en de gevolgen /an groter zijn". arom schrokken de verantwoordelijke instellingen in Eem- na Hengelo niet op om elkaar daarna eens diep in de ogen te n en elkaar te vragen vroegen of zij in staat zijn een dergelijk uk op een goede manier af te handelen. „Je moet ons zien als oort Barbapappa's", zegt Brouwer. Hij gebruikt dit beeld en jaren geleden op televisie uitgezonden serie, omdat in de trip de hoofdrolspelers in staat waren van vorm te verande- Is de omstandigheden dat vroegen. o gaat bij ons de rampenbestrijding ook. Wij zijn in staat organisatie aan te passen aan de situatie, zoals die zich ter ;e voordoet. Wc oefenen daarom niet zozeer op specifieke ties, hoewel we natuurlijk wel bepaalde scenario's doorne- arvoor is het wel nodig geweest de basisopzet met alle kken instanties goed door te nemen. „De waarde van de nelijke oefeningen is het proces dat je met z'n allen beleeft", opvatting van Blokker. Zijn organisatie speelt een cruciale de bestrijding van rampen. „Het bevoegde gezag bij een is de burgemeester van de gemeente waar het ongeluk stvindt. Als brandweercommandant ben ik belast met de ering. De brandweer is verantwoordelijk voor de coördina- an de verschillende instanties". langrijk is ook de eerste verkenning op het terrein van het luk. „In Hengelo was er in eerste instantie sprake van slacht- Er was daarover enige verwarring. Daarom kregen de nhuizen in de omgeving door, dat zij operatiekamers in dheid moesten brengen. Achteraf bleek dat niet nodig te Dat had kunnen worden voorkomen, als de eerste verken had uitgewezen dat er geen doden en gewonden waren", legt wer uit. n organisatie is verantwoordelijk voor de coöordinatie van idischc hulpverlening. Hij laat een lijst zien van ziekenhui- de omgeving, die kunnen worden ingeschakeld als er in de een ernstig ongeluk gebeurt, waarbij veel slachtoffers val- >p de lijst staan de afstanden ten opzichte van Amersfoort, ntrale stad in de regio en het aantal beschikbare plaatsen ekenhuis. Al naar gelang de aard van de verwondingen van ichtoffers wordt beslist naar welk ziekenhuis zij moeten en gebracht. allend is dat bij de Amersfoortse ziekenhuizen het aantal ikbare bedden niet is ingevuld. „Wij gaan ervan uit dat de e toeloop naar deze ziekenhuizen na een dergelijk ongeluk >ot is, dat daarmee hun capaciteit al benut is", legt hij uit. oortgelijke regeling als voor de ziekenhuizen bestaat er ook de ambulancediensten in de omgeving. Verder staan er ilistenteams klaar en kan er indien nodig teruggevallen >n od landelijke bijstand. ;s lijkt dus in de puntjes geregeld en dat is ook de mening betrokken organisaties. Toch blijven er nog wel dingen te jn over. „Met name de organisaties, die niet met de directe —^nbestrijding te maken hebben, zouden wat meer 'rampen- ;d' moeten worden", denkt Boomsma. „Als zogenaamde tionele diensten lopen wij bij de rampenbestrijding voorop, jn voorbereid en hebben de belangrijke afspraken doorge- (i en op papier staan. Dat zou bij de niet-opcrationele en ook moeten gebeuren. 1 kker geeft een voorbeeld, waaruit blijkt dat het 'rampenbe- irbetcrd had kunnen worden. „Bij de grote januaristorm in waarbij veel schade was veroorzaakt door omvallende kwam ook de dienst Gemeentewerken in actie. Tegelijk e brandweer waren de mannen van de gemeente er om de ►i op te ruimen, terwijl de brandweer toch de aangewezen LEUSDEN - Basisschool De Holm ligt in de wijk Noordwijck en precies in de aanvliegroute van de F 15 's van Soesterberg. waarnemend directeur Leo Oosterhof kijkt dan ook niet vreemd op als hem een overigens verzonnen situatie wordt beschreven, waarbij een vliegtuig op zijn school neerstort. Volgende week doen de leerlingen en het team van de school mee aan een nood- oefening. Het voornemen om het bestaande plan in een oefening te toetsen kwam op nog voor het ongeluk in Hengelo. „Het noodplan hangt al jaren in de klas. We vonden dat we het eens moesten uitproberen." Hengelo geeft een extra accent. „Wie in deze wijk woont of werkt zou zich moeten realiseren dat zoiets zou kunnen gebeuren", zegt hij in alle nuchterheid. De Holm is een houten gebouw Of dit de reden is van het in alle klassen aanwezige noodplan, kan Leo Oosterhof niet beves tigen Ieder lokaal heeft een nooduitgang naar buiten. De school bestaat meer dan tien jaar, telt 340 leerlingen en heeft onlangs een direkteurs- wisseling gehad. Reden genoeg om eens te bezinnen welke re gels nog gelden. Het project 'communicatie' waar enkele groepen mee bezig zijn, vorm de een mooie aanleiding om het 'noodplan' te oefenen 'Hengelo' geeft daaraan een extra dimensie. „Aan een on geluk heb ik tot nu toe nooit gedacht", geeft de waarne mend directeur toe. „Wel is er een voortdurende ergenis over de herrie. Soms verstaan de kinderen niet wat je zegt, stoort het onverwachte geluid de concentratie en hinderen de straaljagers je gewoon in het lesgeven. 'Hengelo' maakt in eens duidelijk wat er zou kun nen gebeuren. Daar mag je best bij stil staan". „Het is bijna niet voor te stellen, maar het is beslist niet onmogelijk. Natuurlijk is de kans dat hier iets gebeurd, klein Maar wie er over nage dacht heeft, is beter voorbe reid In het besef dat wanneer hier een ramp plaats vindt, het allemaal toch anders zal gaan dan het geoefend is" Op dit moment heeft niemand op school een EHBO-diploma. Onlangs is besloten dat min stens één teamlid de opleiding moet volgen. „In de praktijk redden we het met onze kennis. Meer dan een geschaafde knie of een tand door een lip hoeven we niet te behandelen. Zodra het erger is, bellen we onmiddel lijk een dokter en de ouders" De oefening op school vraagt nog enige voorbereiding. Bij een brandoefening mogen de rookpotjes niet ontbreken, maar hoe kom je daaraan? Oosterhof probeert angst bij de kinderen te voorkomen „De oefening zal een avontuur zijn, een verzetje. Maar we hopen dat ze er iets van zullen leren Wanneer ze ooit in een angstige situatie terecht komen, zullen ze rustig moeten blijven en weten wat ze doen moeten". De speelplaats van basisschool De Holm (fotoHans Roggen) LEUSDEN/SOESTERBERG - „Het is allemaal gelukkig goed afgelopen", zei minister Relus ter Beek vorige week opgelucht na het neerstorten van een F 16 in een Hengelose woonwijk. De reactie van de defensievoorlichters in de dagen erna geven van die opgeluchtheid minder blijk. De schrik zit er kennelijk goed in. Op het verstrekken van de feitelijke gegevens van het ongeluk na, gaan de lippen van de voorlichters in Den Haag stijf dicht. Geen enkel commentaar komt er van het ministerie. „Wij staan geen enkel medium over het ongeluk te woord, ook niet de Hilver- sumse omroepen. Ik zie niet in waarom ik voor u een uitzondering moet maken", is het afgemeten en koele antwoord van kapitein Fokkema. „Wij gaan niet in op hypothetische situaties", zegt hij verder over het door ons verzonnen ongeluk met een F 15 boven Leusden. De 'radiostilte' strekt zich zelfs uit tot de basis in Soesterberg. Daar is voorlichter Schouten en zijn baas. commandant Rein hardt. in eerste instantie bereid commentaar te geven op het verzonnen ongeluk onder het motto 'Wat daar kan gebeuren, kan hier ook'. Maar na overleg met 'Den Haag' valt ook daar het doek. 'Geen commentaar' is het enige dat er nog uit de telefoon klinkt. Toch begint het allemaal veelbelovend. Kapitein Schouten van de basis in Soesterberg laat met een 'Kom maar op met je verhaal' weten dat hij er niet tegenop ziet een mogelijk ongeluk bij Leus- den te analyseren. Voordat de grote stilte valt, kunnen wij nog van hem lospeuteren, dat er op zijn basis sinds 1978 door de Amerikanen met F 15 wordt gevlogen. „De kans dat er met deze toestellen iets gebeurt, is kleiner dan met een F 16", weet hij. „Een F 15 heeft namelijk twee motoren en de kans dat deze allebei tegelijk uitvallen, is niet zo groot." „Sinds de eerste vlucht in Nederland met een F 15 in 1978 is daarom tot nu toe maar één ongeluk gebeurd. Drie jaar geleden stortte een toestel neer in de Noordzee. De piloot wist zijn vlieg tuig in de buurt van een Noorse olietanker te krijgen, zodat hij en de gevaarlijke hydrazinetank in veiligheid gebracht konden wor den. In Soesterberg zijn buiten een aantal Nederlandse helikop ters en Fokker-vliegtuigen 18 Amerikaanse F 15 gestationeerd. Hoewel de Amerikanen zich de komende jaren langzaam maar zeker uit Europa zullen terugtrekken, ziet het er voorlopig niet naar uit dat zij ook uit Soesterberg zuilen weggaan" Meer kan en mag Schouten niet zeggen. Zijn baas. comman dant Reinhardt. klinkt enigszins teleurgesteld, als hij probeert uit te leggen, waarom ook hij zijn mond moet houden. Eigenlijk ziet hij niet in waarom hij geen commentaar kan geven op het fictieve ongeval, zoals dat hieronder beschreven is. „Het klopt zeker niet", wil hij nog kwijt. Maar wat er dan niet klopt, zal voorlopig niemand mogen weten. LEUSDEN - „Wat in Hengelo gebeurd is. kan natuurlijk ook in Leusden gebeuren. De vliegroute ligt al jaren boven de wijken Bosveld en Langenbeek. Babies schrikken wakker van het geluid en peuters worden bang. Het klachtennummer bellen heeft geen zichtbaar effect. Je krijgt de indruk dat ze hooguit verzuchten: 'Weer zo'n lastig burgervrouwtje' Aan het woord is Julia Faber. De crash in Hengelo was voor haar aanleiding om de krant te bellen, omdat het iets is, waar ze zelf ook al jaren bang voor is. Zelf klaagt ze al heel lang over de geluidsoverlast, maar ze had het gevoel alleen te staan. Julia Faber woont sinds acht jaar in Langenbeek. Net als alle bewoners in haar wijk en die van de wijk Bosveld hoort ze de straaljagers richting Soesterberg aankomen. Soms lijkt het alsof de piloten net boven Leusden nog even extra 'gas' geven Het gebulder maakt telefoongesprekken on mogelijk, verstoort radiopro gramma's, maakt kinderen wakker en bang Tot nu toe was het ergenis. Nu is er dan ook angst bijge komen Door het ongeluk in Hengelo werd datgene Julia Faber al jaren bang voor was, werkelijkheid Ze klaagde tientallen malen, bezocht pro testbijeenkomsten, stuurde brieven naar de vliegbasis en is om als eerste op de plek des onhcils aanwezig te zijn' dels zijn de afspraken met de dienst Gemeentewerken ^scherpt en kan een dergelijke situatie zich niet meer voor- 20 Boomsma nog voor verbetering vatbaar vindt, is de be- ïnheid van de bedrijven en organisaties op wiens terrein ogelijkc ramp zich kan voltrekken. Bij het vastleggen van enario van de bestrijding van de gevolgen van een ongeluk l rangeerterrein in Amersfoort is dat bijvoorbeeld de Ne- idse Spoorwegen. En bij een crash van een militair vlicg- dat natuurlijk de luchtmacht. „Als zoiets gebeurt, zullen j van de basis alle medewerking en informatie krijgen, die )dig hebben", haast brandweercommandant Blokker te -1. Op zijn uitnodiging om bij het gesprek met de krant izig te zijn, is de luchtmacht echter niet ingegaan. Julia Faber met zoontje Sebastiaan de Baarnse Courant. Met dreigtelefoontjes als resultaat. Het enige goede dat Hengelo volgens haar kan opleveren is een algemeen protest van Leusdenaren tegen de voort durende overlast. Julia Faber is woest. Woest op minister van defensie Relus ter Beek. „Hij zei in Hengelo, we hebben geluk gehad. Alsof daarmee alles goed is. De be woners hadden hem een schop moeten verkopen. Hij heeft schuld aan wat daar gebeurde en had kunnen gebeuren. Ik zie steeds maar die mevrouw met dat kleine kind op haar arm. Ze staat achter haar raam. Haar achtertuin is een puinhoop. De schuur is weg. Ze heeft geluk gehad. Wat denkt die man wel. Ze moeten hem ter verant woording roepen. Dit kan toch niet Julia Faber is geen lid van een actiegroep en is niet tegen een leger. Ze vindt het alleen te gek om zich stilzwijgend te moeten ergeren. „Wanneer je er iets van zegt tegen buren, kennissen is iedereen het met je eens. Maar niemand doet wat. Zij wel. Ze belde steevast de klachtentelefoon van de vlieg basis of het speciaal daarvoor ingestelde 06-nummer. „Ze noteren de klacht en ge ven het aantal klachten drie maandelijks door naar Den Haag. Wat ze er daarmee doen weet ik niet. In de hoop dat er iets mee gebeurd, blijf ik bel len." Haar ervaringen met de vliegbasis zijn nog minder hoopgevend. „Je krijgt reacties van de dienstdoend officier in de trant van: „Ik zit hier ook maar voor mijn werk" Nie mand schijnt iets te weten Ik weet nu dat een Nederlandse officier altijd toestemming moet geven voor de vluchten, ook die voor de Amerikanen Maar men verschuilt zich ach ter elkaar Gegevens over vluchten zijn geheim. Men doet een beetje lacherig, alsof ze denken: 'Daar heb je weer zo'n burger'." In het voorjaar van 1990 las Julia over een protestbijeen komst in het dorpshuis in Soesterberg. „Ik dacht, daar ga ik heen om te zeggen hoeveel last ik ervan heb. Maar zo werkt het niet, weet ik nu. De aanwezigen werden finaal van tafel gepraat door Defensie. Aan het verhaal over richtlij nen, procedures, toetsingen en geluidszones, kon geen burger een touw vastknopen. Ze ver gaten wel te vertellen dat de Bij de bepaling van de ge luidsnorm is geen rekening ge houden met andere bronnen, zoals helikopters, F 27 vlieg tuigen, enzovoorts. Teleurge steld door de vergadering, raakte ze verontwaardigd door een reactie van de comman dant van de vliegbasis. Kolonel J.H Wilbrink beweerde in een interview dat alle klachten se rieus genomen worden maar dat er slechts zestien, afkom stig uit Amersfoort, bekend waren. Julia schreef een pittige brief. Citaat „De vraag van de Pvda of de commandant kan garanderen dat er volgens zijn richtlijnen wordt gevlogen, wordt door hem, als 'ongepast' beschouwd. „De vliegbasis heeft zijn procedures zo gunstig mogelijk gekozen om zo weinig mogelijk hinder te veroorzaken", zegt hij. Daarbij verzwijgend dat genoemde procedures stam men uit een tijd, dat er over De F 15 deze regio slechts een ver dwaalde tweedekker vloog, in plaats van Kolonel Wilbrmk's oorverdovende troetelkindjes. Over 'ongepast' gesproken." einde citaat. Na de plaatsing van de brief volgde dreigtelefoontjes. „Zullen we even met een tank je huis komen verbouwen" en „We komen wel even bij je langs met een paar man" De dreigementen werden gemeld bij de politie en Soe.terberg De reactie bleef bij „Nou me vrouw, dat hoort natuurlijk niet." Overtuigd van het feit dat ze alleen stond tegenover een macht waar ze niet door heen kon komen, hield ze zich een tijdje koest. *Ze bleef wel bellen naar het 06-nummer, zodra een straaljager over haar dak scheerde. „Soms verzin ik boze plannen. Zoals tiendui zend ballonnen op het juiste moment loslaten Maar ach, ik ben geen actievoerder. Zoiets doe ik niet." Marianne van den Anker Stefan Steenkamp Foto's: Hans Roggen procedures en zones waarin de straaljagers mogen vliegen in 1978 zijn vastgesteld en sinds dien zijn achterhaald. Leusden valt daar niet eens onder. Wet houder Come Verduin was ook bij de bijeenkomst, maar kon slechts toehoren" De bijeenkomst hoorde bij de inspraakprocedure, waar mee de geluidszone werd vast gesteld. De ongeveer zestig aanwezigen brachten nogal wat bezwaren naar voren. De manier waarop de zones zijn mgedeeld, noemde men fictief, omdat de grenslijnen overeen komen met de kadasterlijnen. Op de manier waarop de ge luidsnorm (KE) berekend werd, kwam veel kritiek. Sinds de zones zijn vastgesteld is be zwaar niet meer mogelijk, om dat het bijbehorend cijferma teriaal militair geheim is. Hieronder de beschrijving van het ficitievc ongeval, zoals wij dat per fax aan de brandweer, de gemeente, de politie, de GGD en de luchtmacht door stuurden. Vanwege de actua liteit lijkt het ongeval zoveel mogelijk op de Hengelose crash. Hoe groot de kans op een dergelijk ongeval is, valt niet te zeggen. En wij hebben natuur lijk ook niet zo'n vooruitziende blik, dat wij precies kunnen voorspellen hoe een dergelijk ongeluk zal gebeuren. Het ging ons erom de betrokken instan ties met een concreet geval te confronteren. Bewoners van de genoemde wijken en ouders van leerlingen van de genoem de school en peuterspeelzaal hoeven zich daarom niet onge rust te maken. Maandagochtend 9 45 uur Van een zojuist opgestegen F 15 van de basis in Soesterberg valt beide motoren uit. De pi loot. die net Leusden is gepas seerd. besluit terug te keren naar de basis Hij verliest snel hoogte en moet vlak boven de bebouwde kom van de wijken Noordwijck/Munmckhove zijn toestel verlaten Het vliegtuig stort neer vlakbij basisschool De Holm, waar de lessen m volle gang zijn. De brokstuk ken raken de school, de er vlak bij gelegen peuterspeelzaal en een paar houten woningen aan de Pelgrimshove. De ravage is groot. Er zijn doden en gewon den te betreuren. Er bestaat ontploffings- en brandgevaar, omdat het toestel munitie aan boord heeft

Leusder Krant | 1992 | | pagina 5