oda na ruime winst eriodetitelkandidaat iannend einde Ihietwedstrijd Wederom verlies voor Roda Al CDA wint politiek biljarttoernooi Achterveld blijft op het vinkentouw Sport kort hpala turners naar de finale Zwemmerssucces Leusdenaren Sport kort Haaien op dreef •EN - Vorige week ging le winst in de partij 5DCP naar de zaterdag- ie van Roda. Met snel en kkelijk voetbal dwong Ictie van trainer Romeyn Int en veel respect af. Dit nde kwam Bloemen- er op bezoek. Roda zonder de geschorste •rder Kerssies. Frank nam de honneurs waar eg de band met veel ver- laatste man posteerde Romeyn de technisch ge Marcel Koch. „Hij is at groot voor een laatste >at kon weieens proble- iven", luidde een eerste :htige analyse. Het weer t mee. Een straffe wind het kijkspel er niet be- - beeld was weer com- )iep in blauwe sponsor gestoken aanschouwden lEsveldt en trainer Ro- ile partij vanaf de zijlijn, i heren nemen iedere sen identieke houding weten deze lang vol te Hoog gekruiste armen êriseren het leidende Deze zaterdag liep het af. In de 13e minuut al scheidsrechter uit Am- In Romeyn naar de dug- Ibannen De verbale on- Ining van de Leusdense ■was kennelijk te direct. Hans Esveldt bleef alleen ach ter. Roda begon niet geweldig. Het team zocht duidelijk naar de balans die door een aantal positiewisselingen verdwenen Harm Wassink (links) wordt tijdens de wedstrijd Roda'46 tegen Bloemenkwartier vastgehouden Desondanks kwam de Leusde- naar tot scoren leek. Een aantal Roda-aanval- len eindigde in te gehaaste schoten op het Hilversumse doel. In de 15e minuut besloot de defensie van Bloemen kwartier de thuisclub te hel pen. De bezoekende keeper schoot de bal recht in de voeten van Frank Vissers. Verrast door dit buitenkansje wist de gelegenheidsaanvoerder on voldoende te profiteren. De eerste écht gevaarlijke doelpo ging kwam van Coen van Dijk. In de 22e minuut nam hij vanaf de rand van het strafschopge bied de bal ineens vanuit de draai op de slof Tevoren had hij niet al te sterk geacteerd, maar met deze poging wist hij de handen op elkaar te krijgen. De bal spatte op de lat uiteen. Pech voor Roda en voor Van Dijk zelf. Een doelpunt zou hem welkom zijn. Breipartij Roda had duidelijk het over wicht in deze fase van de partij Desondanks was het geboden spel niet bijzonder effectief. De bal passeerde teveel stations In de Roda-opbouw ontbrak de nodige diepte. Het omslachtige spel had nauwe overeeenkom- sten met een langdradige brei partij. Bloemenkwartier voet balde mtussen plichtmatig mee. In de 29e minuut volgde een hoge bal middendoor. De bal stuiterde 'verrassend' over Marcel Koch heen Een attent meegelopen Bloemenkwar- tier-aanvaller profiteerde pri ma van de foutieve beoordeling van Koch en passeerde de kansloze keeper Buunk. Bloemenkwartier opende hiermee de score Toegegeven, tegen de verhouding in maar het doelpunt telde wel. Roda vocht zich terug Schoten van de goed spelende Klaas de Spectaculaire actie van Roda-spits Coen van Dijk In de wed strijd tegen Bloemenkwartier kwam hij opnieuw niet tot scoren Hij bereidde wel de gelijkmaker voor Roda'46 won met 3-1 en staat alleen aan de leiding in de derde periode Vries en de veelvuldig opko mende Koch dwongen de kee per tot enkele mooie reacties. Kort voor rust werd de aan valsgolf beloond. Coen van Dijk zette laag voor. Met een vloeiende beweging schoot Frank Vissers de gelijkmaker binnen. 1-1. ËELD - Tot de laat- i de twee weken du- terwedstrijden van ~»V, die bij de jubileren- ■hterveldsc vereniging enoegen' werden gehou- lis het erg spannend. De |atie was erg tevreden A verloop van het toer- I? 40 jaar dat de vereni- bestaat hebben wij wel _rote wedstrijden geor- -d, maar door de ver ft? banen in het Achter- Ikonden wij de grote Imakkelijk aan", aldus pdleider Ben Voskuilen, en en zijn assistenten jnisatiebureau hadden f ken de handen vol aan Wgen en de indeling van ^ters. Na het openings woord van voorzitter Henk van Ruitenbeek ontspon zich een boeiende en spannende wed strijd. Van heinde en verre kwamen de schutters op deze wedstrijd af In de vijf klassen waarin geschoten kon worden kon men tevens worden opge geven voor teamwedstrijden te komen Een viertal schutters werd dan samengevoegd en de gezamenlijke resultaten telden voor het resultaat Dat er bij de tussenstand na een week schieten twee vereni gingen in vier klassen de hoog ste plaatsen bezetten was in middels bekend. De einduit slag is er na een tweede week van schieten toch wat anders uit gaan zien. De definitieve cijfers laten echter nog min stens een week op zich wach ten ACHTERVELD - Het is zon dagmiddag, even voor half drie. De spelers van KDS en Achterveld lopen zich warm. Donkere wolken pakken zich samen boven het veld en het begint weer eens te hagelen. Het veld ziet er voor de wed strijd al gehavend uit. De spelers van SVA maken de warming-up af en gaan nog even naar de kleedkamer. Hier komen zij voor een ver rassing te staan. Trainer Dick Mulder tovert uit z'n plastic tasje een poppetje met grote oren tevoorschijn en maakt hiermee duidelijk dat het tus sen de oren van de Achter- veldse spelers goed moet zijn om tot een goede prestatie te komen. Achterveld won met 2- 1 in Utrecht. In het begin tastten de beide ploegen elkaar een beetje af. De elftallen kenden elkaar nog van voorgaande jaren, dus ze wisten wat ze aan elkaar hadden Het spel ging op en neer en speelde zich af op de helft van KDS. Na 7 minuten was er een voorzet van KDS die door de verdediging van Achterveld verkeerd werd beoordeeld, dit betekende 1-0. Na deze tegenvaller pakte SVA de draad weer op en wer den er ook kansen gecreëerd. Na een verkeerde terugspeel bal van een verdediger van KDS kon de keeper de bal niet klemvast houden, Erik de Jonge anticipeerde niet goed op deze geboden kans en schoot knullig tegen de keeper op Halverwege de eerste helft gaf Rob de Vette een mooi steek- pasje naar Harry van Dalen, maar de keeper van KDS pakte deze goed ingeschoten bal. Vlak voor de rust kreeg Peter van Middelaar nog een kans Vanaf de zestien schoot hij op het doel, maar ook dit schot werd door de keeper onscha delijk gemaakt. Hierdoor werd een ruststand bereikt van 1-0. De tweede helft moest Achter veld dus komen, en al na vijf minuten kwam het moment van Fred van de Pol. Vanaf ongeveer 25 strekkende meter gaf Fred van de Pol een schot op doel en omdat de kee per van KDS iets te ver voor z'n goal stond, belandde de bal net onder de „dwarsligger" in het doel, 1-1. Hierna kwam Achterveld goed weg: een speler van KDS ging alleen op keeper Gerard van de Bodem af, maar die kwam goed uit z'n goal en maakte deze kans onschade lijk. In de 18e minuut was het dan toch raak Linksback Como Kok gaf de bal aan Erik de Jong, deze gaf op zijn beurt de bal aan spits Gerard van de Breemer die een goede, lage strakke bal afleverde aan Harrie van Da len die simpel 1-2 kon binnen- tikken. Voor Achterveld was het nu zaak door te drukken en via lange halen van keeper van Bedum lukte dit ook en wer den er ook nog was kansjes ge creëerd maar deze werden niet benut Achterveld kon de wedstrijd verder redelijk rustig uitspe len Door deze overwinning blijft Achterveld op dit vinkentouw zitten en heeft hierdoor nog al les in eigen hand. ""USDEN - Na de Eede wedstrijd van vo- week (08-02-92) in echt bleek na hertel- dat Impala I niet een ede maar een eerste ats had bereikt Afge- en zaterdag zijn de tste en beslissende atsings-D-wedstrij- gehouden voor meis- turnen (8 t/m 11 jaar) i/eenendaal. Impala I taande uit Petra Triel 27.0, Boukje Kasse- r met 24.8, Evelien --iters 27.7 en Sandra fipsenaar met 26.7 pun- y|, behaalden een vijfde ats. Impala II be- mde uit Diana Stitse- rmet 27 8, Tanja Berg- !28.4, Tamara Meijer en Eva van Ginkel 25.6 punten, behaal- een tweede plaats iddags lieten Tamara rsma en Silvia Ha rtkamp hun oefeningen JiDrug, balk, sprong en H,e oefening zien. Zij aiden beiden een re- jk goede wedstrijd. Iiara straalde vooral de vrije oefening (7.7 ten) en kreeg een tentotaal van 28.30. Silvia draaide een goede balkoefening (6.9) en haalde in totaal 27.30 punten. Na deze jeugdtumsters waren de turnster-junio ren aan de beurt. In deze klasse kwamen Helen Brehler, Selina Bunnik en Nancy van Roomen uit. Vooral Selina draaide een zeer goede wedstrijd en werd dan ook beloond met een eer ste plaats. Haar cijfers waren: brug 8 6, balk 8.2, vrije oefening 8.4 en sprong 7.2 met een totaal van 32.4 punten. Helen had hier een zeer goede paardesprong en be haalde het hoogste cijfer van de junioren, een 7 8 Haar totaal was 29.9 en behaalde hiermee een ne gende plaats. Nancy draaide een iets minder goede wedstrijd maar met 28.8 punten in totaal werd zij toch nog 19e Helen, Selina en Nanc be haalden als groep de eer ste plaats en na een eer ste plaats in november betekent dit een plaats in de finale op 16 mei. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag kwamen teams van Politieke partijen en Gemeenteambtena ren tegen elkaar uit in het jaarlijks Politiek Biljarttoernooi Leusden Ook dit keer werd het toernooi gespeeld in de sfeervolle biljartzaal van de Binnensportvereni ging Leusden. Alhoewel Burgemeester en Wethouders het lieten afweten, speelden de teams vol overgave en sportieve strijdlust. Na een spannende beslissingspartij tegen het team van Gemeen teambtenaren wist het CDA-team als winnaar de zege binnen te halen. Ondanks de geringe opkomst van belangstellenden, waren alle deelnemers unaniem van mening dat de organiserende biljartvereniging. BVL, ook volgend jaar de traditie van dit sportieve tref fen moet voortzetten. Met een fijne terugspeelbal in de laatste minuut probeerde Harm Wassink de spanning erin te houden De alles-of- niets-poging van Buunk was fraai. Het bleef bij een onge vaarlijke corner voor de tegen partij. Na rust begon Roda iets di recter te spelen. Met een flit send schot testte Vissers de reactie van de uitgeruste doel man. Deze had tijdens de thee voldoende inspiratie opgedaan en redde fraai. In de twaalfde minuut miste Wim van de Bie zen een doorschietende bal. Meteen ontstond gevaar voor het doel van Berry Buunk. De Leusdense goalie redde koel. Buunk had een rustige middag Zijn collega had het drukker. Door de vele schoten van af stand kon de Bloemenkwar- tier-sluitpost echter prima in zijn ritme komen Tot de 25e minuut leek alles naar wens voor de bezoekers te verlopen. Op dat moment opende Olaf Meerveld echter op Coen van Dijk. Deze legde de bal op Vis sers die opnieuw vanaf de rand van het strafschopgebied uit haalde: 2-1 „Blunder van de keeper", oordeelde een meege reisde fan „Effectvol inge schoten", luidde een bevriende analyse. Vissers werd door zijn medespelers in hun enthou siasme onder het gras gestopt. Buitenspel? Kort hierna constateerde de Bloemenkwartier defensie buitenspel. De scheidsrechter liet doorspelen. Harm Wassink kwam in vrije positie en knalde in eerste mstantie op de kee per. Met zijn volgende poging had hij meer succes. Uit de re bound schoof hij de bal over de lijn. Op de penaltystip uitte Wassink in wilde gebaren zijn vreugde Prompt begon het te regenen. Vanaf de 35e minuut speelde Roda tegen tien opponenten. Het mocht niet baten. Nog een aantal kansen wist de Leus dense formatie te creëren. De voorsprong kon echter niet verder uitgebouwd worden. Het bleef bij een 3-1 overwin ning Noeste arbeid leverde deze middag twee punten op. Geen beste partij, maar wel de volle winst. Roda blijft hier door duidelijk kandidaat voor de derde penodetitel LEUSDEN - In Lelystad liep Roda Al, opnieuw tegen een nederlaag aan. De hoog ge spannen verwachtingen naar aanleiding van de wedstrijd van vorige week tegen Saes- tum konden niet worden waargemaakt De strijd was geen schim van vorige week De tweede helft kenmerkte zich door de vele gemiste kan sen. Door deze nederlaag kan Roda Al zich nog steeds niet definitief veilig wanen. Door dat de wedstrijd GVW - Zuidvogels werd afgelast bleef de afstand gelijk. Zeven punten voorsprong met voor beiden nog vijf wedstrijden voor de boeg. De eerste helft van de wed strijd liet oniustig en nerveus spel zien. Aan beide zijden werd veelvuldig balverlies ge leden, hetgeen voor het tal rijke publiek een rommelige indruk gaf Zowel Roda als Lelystad konden niet echt het overwicht naar zich toetrek ken De snelle voorwaartsen van Lelystad konden goed worden afgestopt, terwijl de beweeglijke middenvelders goed van het doel konden af gehouden. Voor beide ploegen waren er weinig echte sco ringskansen Echte scoringskansen waren er in de tweede helft zeker aanwezig In het eerste kwar tier konden de spitsen Van Ooyen, Van Gaal en Hamurcu de opgelegde kansen niet ver zilveren. Het ontbrak aan de juiste scherpte en trefzeker heid. Zoals vaak was één uit val voldoende om aan de an dere kant wel succesvol te zijn Een snelle uitval over rechts bracht de bal in het strafschopgebied van Roda. Een meegekomen middenvel der kwam goed voor zijn ver dediger en had de hoek voor het uitzoeken. Keeper Terweij was op zijn inzet kansloos Roda ging vervolgens op jacht naar de gelijkmaker Het ont brak ook aan het nodige ge luk. Vijf minuten voor tijd bracht de linksbuiten van Lelystad de genadeslag. Hij soleerde door de Roda verdediging en liet 0-2 op het scorebord note ren. Opnieuw verlies voor de Leusdenaren, die volgende week wederom tegen een titel kandidaat moeten aantraden. Voor de strijd in en tegen Hil versum zal er nog scherper aangetreden moeten worden om eindelijk eens van die on derste regionen weg te komen. LEUSDEN - Bij de Neder landse kampioenschappen zwemmen in Drachten hebben drie Leusdenaren een tweede plaats behaald. Chester Mars man (economiestudent) en zwemmende voor de De Zijl te Leiden zwom afgelopen vrij dagavond op de 1500 m vrije slag heren sneller dan ooit. En zijn tijd van 16.06.30 was goed vooreen zilveren medaille De bij AZ en PC zwemmende Jan Willem van Dijk en Lies- beth Haasnoot volgden zater dag het voorbeeld. Van Dijk (ex-Haaien evenals Chester Marsman) veroverde in een spannende strijd een fraaie zilveren plak op de 200 m wis selslag jongens 1975 in 2.12.26 Haasnoot deed hetzelfde op de 200 m rugslag meisjes 1978 in 2.26.41. LEUSDEN - Het nieuwe wedstrijdbad in IJsseLstein werd afgelo pen zaterdag in gebruik genomen met een ont moeting tussen zes ploe gen uit de Kring Utrecht. Onder hen de wedstrijd selectie van de Leusdense Zwem- Poloclub De Haaien. Zij zwommen, vooral dankzij een aantal sterke individuele pres taties, naar een verdien stelijke derde plaats. Onder die individuele prestaties een stel per soonlijke records van bij voorbeeld Sharon van de Riet. Zij ging op zowel de 50 meter rugslag (44 l)als de 100 meter vrije slag (1.25.0) sneller dan ooit te voren en werd daarvoor beloond met een eerste en een tweede plaats. Ook Haike van Stralen liet zich van haar beste kant zien. Zij zwom op beide programmanum mers naar een turee den een eerste plaats en liet eveneens twee persoon lijke records aantekenen: 50.1 op de 50 meter rug slag en 1.24.1 op de 100 meter vrije slag. Op de in totaal 24 pro gramma-onderdelen wis ten de Haaien 19 medail les in de wacht te slepen Onder hen Arjan van de Berg. Ook hij wist twee medailles in de wacht te slepen; op de 50 meter vrije slag een tweede plaats in een nieuw per soonlijk record (36.4) en de 50 metr schoolslag le verde goud op (persoon lijk record 39.2) Andere medailles kwamen onder meer terecht bij Simonr Sybrandy, Maartje en Karlijn van Stralen, Wer ner van de Berg, Eveline Brienesse, Tamara en Bo ris van Gorkom en Vin cent Oosterbroek. Leusder Krant snsdag 19 februari 1992

Leusder Krant | 1992 | | pagina 9