Elf musketiers redden het niet tegen Roda Achterveld overtuigt tegen Odijk 3-1 Sport kort Schaakpechvogel Turnsters Impala Vallentgoed tweede bij het NKU Sport kort Leusdense zwemmers succesvol I BCL-jeugd I Woensdag 26 februari 1992 Leusder Krant LEUSDEN - Een club met een heroïsche naam bezocht deze zaterdagmiddag het Burge meester Buiningpark. De alou de strijdkreet van d'Artagnan en zijn trawanten ging in deze competitieronde niet op. Het 'allen voor één, en één voor al len' bleek gedateerd. De ploeg uit Eist kruiste de degens en ging met lege handen naar huis. De zaterdagformatie van trainer Romeyn bleek te sterk voor de ploeg uit Eist. ,,\Ve speelden met vijf invallers", probeerde de leider van de be zoekende ploeg nog. Het ver schil tussen de beide ploegen was echter overduidelijk. He laas voor Roda kwam dit niet in de magere uitslag tot uit drukking. In de eerste helft moesten twee doelpunten op advies van de scheidsrechter buiten de statistieken blijven. Buiten spel en vermeend 'hands' vormden de achtergrond van de arbitrale beslissingen. Mus ketiers stelde hier slechts een tweetal kansen tegenover. Een volley van een Musketier mis lukte jammerlijk en liet het scorebord in evenwicht. Roda was zoals te verwachten de aanvallende ploeg. Helaas voor de thuisclub had de Mus ketiers-doelman voldoende uitblinkende reddingen in Klaas de Vries rechtsverliest een kopduel van één van de elf Musketiers, {foto Jan Pit) LEUSDEN - In de on derlinge competitie van de Schaakvereniging Leusden heeft Jan van Baardewijk onmiddel lijk revanche genomen voor zijn nederlaag tegen Leo de Rijke uit de vo rige ronde Met de witte stukken bouwde hij lang zaam maar zeker een on miskenbaar positievoor deel op, dat uiteindelijk belissend bleek te zijn. Beiden delen nu de vierde plaats op de rang lijst. Ook Jaap vanTuyll, die in het begin van het seizoen weinig speelde, begint zich nu nadrukke lijk in de kop van het klassement te manifeste ren. Pechvogel van de avond was Peter Weij- gertze. Hij had tegen Bert Uneken beslissend voordeel en hoefde het al leen nog maar uit te ma ken. Dat wilde hij iets te mooi doen; hij offerde zijn dame voor een aan val die slechts ogen schijnlijk mat ople verde... Voor de bondscompetitie liet Leusden 111 een le lijke steek vallen Het team van Leen Boo gaard. dat nog alle wed strijden had gewonnen, brak tegen Eemnes I af bij een 3-4 achterstand De kansen op een gelijk spel zijn nog volop aan wezig, maar ook dan houdt het puntverlies' in dat het onderlinge duel met concurrent Baarn II gewonnen zal moeten worden Uitslagen v. Baardewijk - De Rijke 1-0 v Tuyll - Vooren 1-0 Halkes - Langman remise Struiwig - v.d. Bilt 0-1 Weijgertze - Uneken 0-1 Valkenburg - Moed 0-1 Oosting - Schouten remise De Heer - Bouwmeester 0-1 v. Ooik - v. Dalen 1-0 Aghlani - Modiri 0-1 Meylof - v.d. Tang 1-0 Verschuur - Berisha 0-1 Veenendaal - Elschot 0-1 De stand op kop: 1 Shahrizadeh 2. H Peperkamp 3 A. Peperkamp 4. v. Baardewijk De Rijke 6. v. Tuyll 7 Kamp.es 8. v Hoorn Velker Wisman 1589 1588 1576 1572 1572 1560 1559 1545 1545 1545 LEUSDEN - Afgelopen zaterdag werden in Utrecht de clubkam pioenschappen van de re gio Utrecht gehouden. Meisjes uit de A, B en C lijn namen hieraan deel. Voor Impala waren dat Hanneke Claessen, Tha- mara Gerrits, Barbara de Gier en Marlies Dragt Zij eindigde in de och- tendwedstrijd als tweede achter Gems Maarssen Na een spannende mid dagwedstrijd was de to taal uitslag bekend. Im pala eindigde als team ze vende van de veertien teams Dit is een goed re sultaat, daar dit de eerste keer was dat Impala deel nam aan deze wedstrij den. Het resultaat is zo goed, dat Impala volgend jaar in de middagwed strijd mag uitkomen. petto. Dat is nooit verkeerd voor een ploeg die onder druk staat Behalve de goede acties van de doelman lieten de Mus ketiers zich tot weinig opbou wende acties verleiden. ,.Hot- seknotsen voetbal" karakteri seerde Harrie Kerssies na af loop de speelstijl van de gasten. Met deze treffende veroorde ling werden de eens zo roem ruchte Musketiers voorgoed naar het prehistorische tijd perk verbannen. Wat bleef er nog over? Een fraaie kopbal van Coen van Dijk werd met een even mooie safe uit de bovenhoek getikt Uiteindelijk was het dan toch raak. Ongeveer tien minuten voor tijd kopte Paul Verhoeven de bal terug op Pe dro Pastor. Met een streep in de rechter bovenhoek opende Pastor de score. Het eenrich tingsverkeer werd in een 1-0 ruststand vastgelegd. De tweede helft bood het zelfde spektakel. Zelfs de straffe wind kon hieraan niets veranderen. Het spel speelde zich op de helft van de Muske tiers af. Tweemaal op rij herin nerde Harm Wassink het pu bliek eraan dat de tribune een veiliger plaats bood. Zijn schoten boorden zich op oog hoogte naast de goal. Keeper Van Bekkum kreeg iets meer te verwerken. Een vrije trap schampte het hoofd van Harrie Kerssies en passeerde de eigen doelpaal rakelings Opluchting alom Enkele minuten latei- schoof Frank Vissers de bal met een loepzuiver schot tegen de linkerpaal. Buiten bereik van de keeper rolde de bal op nieuw in het veld. Met een vol gende poging deed Marcel Koch van zich spreken. Ook hem lukte het niet. De bal suis de over de goal. Grabbelaar In de 20e minuut taxeerde keeper Hans van Bekkum een hoge bal verkeerd. Als een vol leerde grabbelaar zorgde hij voor enige opschudding. Uit de lucht, half in de handen, toch eruit, half op de lat, uiteinde lijk corner. Deze corner plukte Van Bekkum alsof er niets ge beurd was. Roda pakte de aan val weer op Voortdurend wer den de Musketiers uitgetikt. Klaas de Vries kwam geregeld langs de lijn goed door en ver sloeg op snelheid zijn directe tegenstanders. De vele aan speelpunten zorgden voor ver warring in de defensie van de gasten In de 27e minuut stuur de Koch met een snijdende pass Wassink de diepte in. Het volgende schot werd door de goalie opnieuw verwerkt. Na een aantal schotenwisselingen knalde Van Dijk de bal in het net. Opnieuw pech voor de Roda-aanvaller De scheids rechter keurde de treffer op nieuw af Twee minuten later werd de loyaliteit van de Leus dense aanhang bijzonder op de proef gesteld. Na een schot van Wassink had De Vries de bal voor het intikken. Met een prachtige pegel schoot hij van korte afstand mis. Alle neefjes van drie hadden zo'n bal erin gelegd. Zo bleef het bij die ene goal van Pedro Pastor Musketiers kon verder niet gevaarlijk worden. Van meet af aan werd de opbouw van de gasten gestoord. Verdedigen begint bij ons voorin", ver klaarde Romeyn die de winst met genoegen in ontvangst nam.Verdienste is dat we veel kansen hebben gecreëerd en achterin geen kans hebben weggegeven. Musketiers is één Aanvoerder Harrie Kerssies schreeuwt het uit van de pijn na een overtreding van een spelerl Musketiers. De Leusdenaren wonnen met 1-0 en staan nu alleen op kop in de derde periode. Jan Pit) van de ploegen waarbij je ge makkelijk een punt laat liggen Een lastige en stugge tegen stander Met deze winst gaan we nu scherp de korte compe titie-onderbreking in." Al eer der verklaarde Romeyn niet te willen rekenen. Elke week gaat de ploeg voor de volle winst. Als we desondanks de tussen- ACHTERVELD - Het Kerstens Sportpark werd deze zondag middag niet echt platgelopen. Slechts 70 toeschouwers had den de tocht naar de thuisha ven van de SVA gemaakt. De weersomstandigheden waren overigens prima voor twee maal 45 minuten kijkplezier. Wat de meesten weerhield om te komen was misschien de ge dachte aan weer een mindere thuiswedstrijd van de oranje- witten. Het is immers een pu bliek geheim dat het team van Dick Mulder in uitwedstrijden beter speelt. Een duidelijke overwinning op de thuisplaat was dus nodig. Supporters te vreden stellen, de eigen kracht opnieuw bewijzen, de race om de derde periodetitel bijhou den en plezierig het carneval ingaan. Voldoende argumen ten om er flink tegenaan te gaan. Wat werd het deze mid dag tegen het lagergeplaatste Odijk? Achterveld begon fel. In de vierde minuut al testte Harrie van Dalen de reflexen van de Odijker-goalie. Deze bleken vooralsnog prima. Een minuut later lag de bal echter wel in het net: 1-0. Leider Wim Hout veen beoordeelde de actie van de Achterveldse spits als 'koel bloedig'. Een fraaiere opening voor het duel was niet te be denken. Alles wat hierna ge beurde viel in het niet bij de actie van Gerard van den Be- dem in de 22e minuut. De aan voerder van de Achtervelders blunderde bij een Odijker-cor- ner. Zijn goedbedoelde stomp raakte slechts lucht en miste het leder. Ook de andere 1' kon op het scorebord. De hierop volgende gedachten en uitin gen van de SVA-doelman lie ten weer eens zien hoe rijk de Nederlandse taal is. Van den Bedem revancheerde zich later meerdere malen. Kansen waren er voor Harrie van Dalen. Voor de mooiste gaan we terug naar de 36e mi nuut De Achtervelder had de hoek voor het uitkiezen en be sloot de linkerkant te nemen Laag zoefde de bal langs de paal het struikgewas in Een prachtig aangesneden vrije trap van Corno Koek hing bo ven de penaltystip Gerard van de Breemer zweefde vol over gave in de baan van het schot. Jammergenoeg kwam hij niet hoog genoeg. De vele aanvallen van SVA verdienden meer dan alleen mooie schoten over en naast. In de 42e minuut kopte Peter Middelaar vanuit een corner de bal zuiver in. Met een 2-1 voor sprong kon SVA de rust in. Tweekamp De tweede helft begon snel ler dan verwacht. In een onge lukkige confrontatie blesseer den zich twee spelers. Op dit moment schoten op aangeven van de scheidsrechter twee verzorgers uit de startblokken. Voor de SVA begon Piet Smink met een achterstand aan de tweekamp op de 75 meter. De Odijker-waterzak hoefde ech ter beduidend minder meters gedragen te worden. De fel sprintende Smink zou uitein delijk goede tweede worden. Complimenten alom. De fase na dit pré-olympische nummer was rommelig. Beide ploegen leden balverlies en verzuimden goede kansen te creëren. Trai ner Mulder besloot tweemaal kort achter elkaar te wisselen Rob de Vette en Harrie van Dalen ruimden het veld. De middenvelders hadden veel nuttige kilometers gedraaid. Door deze veranderingen schoof Van de Breemer naar de centrale positie op het midden veld Met een geweldige rush schoof Peter Ruitenbeek de bal voor op de instormende Mid delaar Vanuit een moeilijke Spitsuur in het strafschopgebied van Odijk. Achterveld won de thuisivedstrijd overtuigend met 3-1. (foto: Jan Pit) positie kon de Achterveldse spits alleen nog naast schieten. De druk van SVA leek de Odijker-defensie langzaam te slopen. In de 31e minuut viel de bal net tussen de doelman en verdediger De aanstormende Van de Breemer bracht de bei de gasten dusdanig in verwar ring dat de bal seconden later Doelpuntenmaker Gerard van der Breemer (links) volgt de actie van Harrie van Dalen met over de lijn in het net vloog. 3-1 en het pleit beslecht. Kamikaze Een geweldige pegel van an dermaal Van de Breemer spat te uiteen op de lat. Kort daarna denderde Middelaar op de Odijker-doelman af. Met een kamikaze-sprong trachtte hij de bal nog voor de keeper te bemachtigen De zes noppen lieten diepe sporen in de gras mat achter terijl ook de andere schoen voor een behoorlijke grondverplaatsing zorgde Middelaar zal volgende week in Ninja-uitmonstering aan de Achterveldse carnevalsop- tocht deelnemen. Ondanks dit geweld draaide SVA een prima wedstrijd. De combinaties liepen bij vlagen bijzonder soepel. De ploeg maakte als geheel een uitste kende indruk. Met deze 3-1 re kende de formatie af met de sceptici Trainer Mulder:,,Dit is een belangrijke overwin ning. De ploeg heeft laten zien dat we ook thuis kunnen voet ballen Met veel overtuiging zijn de punten gebleven waar ze horen" Door deze overwin ning behoudt SVA een plaats in de subtop van deze klasse. Ook in de strijd om de derde periodetitel doet men nog vol op mee. De komende twee we ken heeft SVA geen competi- tieverplichtingen. Laat het parnnMal moor Ifnmon LEUSDEN - In Someren (Noord-Brabant) is afgelopen zondag het Nederlands Kam pioenschap Cross gehouden voor Veteranen (40 De beste Nederlandse veldlopers streden in diverse klassen op het twaalf kilometer lange zanderige circuit om de hoog ste eer. Jaap Vallentgoed uit komende in de Veteranen 1B klasse (45-50 jr.) liep daarbij een zeer opmerkelijke wed strijd. De licht geblesseerde onderwijzer, die vorige week niet kon deelnemen aan de Amersfoortse Bergcross van wege die blessure, startte zeer behoudend. Gaandeweg groeide de Altis- atleet in de wedstrijd lang zaam kroop hij kilometer na kilometer vanaf de 35e plaats naar voren. Dit ging ook bij de oplettende 'speaker' niet opgemerkt voorbij en vrij frequent omgeroepen Vallentgoed er weer één gepasseerd. Op een kilom voor de finish had Val! goed er nog twee voor Bert Streumer, Nederli kampioen op de 5 km, wa eerste de klos. De niet te ten onderwijzer vloog 1 hem heen en Streumer ra lossen. Met rasse schn ging het nu naar Ad va: Heijning Helaas, de wedstrijd wa kort, of het gat in het bee groot. Op vijftig meter ko Van de Heijning naderen, negen seconden achten finishte Vallentgoed tweede in een tijd van 41 32 sec Bert Streumer we: sec achter Vallentgoed de: LEUSDEN - Het tweede weekeinde van de Nederlandse Kam pioenschappen zwem men te Drachten was op nieuw succesvol voor een viertal Leusdense zwem mers. Er werden maar liefst drie zilveren en drie bronzen medailles behaald. Vrijdagavond beet Jan Willem van Dijk (AZPC) de spits af. Op het bijzon der zware nummer de 100 m wisselslag wist Jan Willem een tweede plaats te behalen bij de jongens '75. Zijn tijd van 4 38.04 was ruim 7 sec. sneller dan z'n inschrijftijd. Even later was het de beurt aan Chester Mars man die op hetzelfde on derdeel bij de heren een derde plaats behaalde in een bijzonder goede tijd van 4.29.86. De voor Del Zijl uitkomende Mars man behaalde dit week einde nog twee derdel plaatsen op de 400 m| vrije slag en 200 m. vlinl derslag in resp. 4 00.41 er,| 2 06.05. De voor AZ en PCB uitkomende zwemstersj Liesbeth Haasnoot enffl Hester Broekhuizen» maakten het Leusdense! succes compleet. Liesl beth die evenals Jan Will lem al een tweede plaat; had veroverd deed dii weekeinde hetzelfde door nu op de 100 m. mg slag meisjes '78 fraaie zilveren plak te veroveren in 1.09.01 Broekhuizen viel in de prijzen op de 100 rn schoolslag meisjes '78 Haar tijd van 118.79 wa goed voor een bronze: plak. LEUSDEN - Afgelopen zaterdag moesten het eer ste en het zesde jeugd- team van BC Leusden naar Nijmegen om daar de competitieslotwed strijden te spelen. Hier bij kwamen alle kam pioenen uit de zesde klasse tegen elkaar uit om te kijken welk team het sterkste in zijn klasse is. BCL 1 moest spelen in poule A in de tweede klasse. De eerste wed strijd kreeg het team een flink pak slaag Er werd met 0-8 verloren van Heerder BC 1De tweede wedstrijd werd ook ver loren 't Slot 2 won nipt met 3-5. De laatste wed strijd werd tegen G roes beek 1 gespeeld. BCL 1 behaalde hierbij de eer-j ste en enige overwinning op deze dag. Er werd me'.gS 6-2 gewonnen. HierdooT werd het team uit Leusf den derde in poule A. Dii winnaar in deze poultff werd Heerder BC 1, dal in de finale mocht uitkof men tegen de winnaajg van poule B. Heerder B(f 1 won de wedstrijd va4 Epe 1 en werd zo dif strictskampioen ir tweede klasse. BCL 6 speelde tegelijkeri tijd de enige wedstrijf waarvoor zij gekome| waren, de finale in klass 5b. Helaas bleek de tel genstander net wat g<| concentreerder. Van zestien te spelen sets wüi Netwerk 5 uit Ede er 11 'i winnen. BCL 6 kwam doende niet verder da|| de tweede plaats in de klasse in het district.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 10