ïeen plaats meer voor VIG's in de koeiestal Met de neus in de boter Richarda maakt de honderd vol opheffing militair terrein Leusderhei Provincie bepleit Sportstichting furieus over opheffingsbesluit OPGAVEBON n BDU ïemeente wil einde bedrijfje voor Engelse 'classic' CARNAVAL Tweede trekkerwedstrijd Fietser gewond RODA WINT WEER EN... Leusder Krant IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN PANORAMA SISSSSSSERS ALARMNUMMER LEUSDEN - Het bestuur van de Sportstichting heeft furieus gereageerd op het besluit van b&w om de stichting op te hef fen. In messcherpe bewoordin gen spreekt het bestuur haar afschuw uit over de gevolgde procedure, die het b&w tot het besluit bracht. „Deze zaak is een klucht geworden." „Wat b& w in het voorstel schrijven is baarlijke nonsens." „We wor den absoluut niet serieus geno men." Zomaar wat beladen ci taten, die donderdag in een persconferentie van de Sport stichting over de tafel vlogen. B&w lieten vorige week dinsdag weten de taken van de Sportstichting onder te willen brengen in de gemeentelijke diensten. Het college reageert daarmee haaks op de wens van de Sportstichting om het on derhoud en de exploitatie van de gemeentelijke sportacco- modaties nu juist verregaand te privatiseren De Sportstich ting denkt in een nieuwe orga nisatiestructuur efficiënter, goedkoper en beter te kunnen werken dan nu het geval is en deed voorstellen in die rich ting. Voorzitter Cees Coenen van de Sportstichting is een teleur gesteld man ,,Wat mij zo boos maakt, is dat b&w ons kenne lijk niet serieus wenst te ne men. Wij hebben een goed ver haal gepresenteerd, maar dat wordt achteloos van tafel ge veegd omdat men kennelijk op voorhand van de Sportstich ting af wil. In het collegevoor stel, waarin afschaffing van de Sportstichting wordt bepleit, worden nauwelijks argumen ten gebruikt omdat te onder bouwen. Hooguit schijnargu- menten, die de raadsleden een verkeerd beeld geven van de werkelijkheid." Coenen: ,,Het is beslist niet zo dat wij hier voor een soort bijbaantje zitten te knokken, zoals min of meer wordt gesug gereerd. We hebben wel wat i beters te doen. Wij hebben er I steeds voor gepleit om een on afhankelijk onderzoek te star- j LEUSDEN/ACHTERVELD - Mevrouw Boersen-van den Heuvel is vandaag honderd jaar geworden. Dat betekent dus groot feest in Huize Sint Joseph te Achterveld Alle bewoners werden getrakteerd en mevrouw zelf mocht een feestmaal samenstellen. In de middag kwam er hoog bezoek van wethouder Verduin. Mevrouw Richarda Boersen-van den Heuvel is geboren op 26 februari 1892 in Hoogland en is altijd in deze regio blijven wonen Haar man, Evert Boersen overleed op 17 oktober 1966. Alle kinderen, vijf in getal, zijn vandaag op bezoek geweest. De vier dochters en de zoon lieten zich vergezellen van de vijfentwintig kleinkinderen. Sinds 1981 woont mevrouw in Leusden. ,,Ik vind het geweldig, dat ik dit nog mag meemaken En ik verheug mij op het bezoek van de kinderen vanmiddag, hoewel ik begrijp dat niet iedereen de hele dag aanwezig kan zijn in verband met de lange reisafstanden Mijn feestmaal verklap ik nog niet, want dat moet een verrassing blijven. Toch is het simpel gehouden, omdat ik dat ook gewend ben ik vind het heel leuk om ook in de krant te komen, hoewel ik zelf niet meer goed kan lezen (foto Hans Verhorst) EUSDEN - Is het bedrijf van Suk een detailhandel voor nderdelen of een garage voor reparatie van auto's van het assieke Engelse merk MG. ie vraag doet er volgens vader zoon De Lange niet zo toe. olgens de gemeente mag de edrijfsactiviteiten van hun uurder in hun voormalige wiestal gewoon niet meer. De meente treedt de laatste tijd nger op tegen activiteiten het buitengebied, die in rijd zijn met het bestcm- ingsplan. De aanschrijving Suk met het onderdelcnbe- jf te stoppen en de sommatie De Lange om zijn land- wmachines uit zijn hooi- weg te halen, is daar het olg van. r hebben de twee agrari- ondernemers. die een var- smestenj hebben, een loon- rijf met enkele landbouw- hines runnen en aan mais- doen, op zich geen moeite ,,Wij wisten dat het be- van Suk in ons gebouw mocht" Zij waren zelf al van plan hem de huur te zeggen. Het is alleen md, dat de gemeente na 8 daar een einde aan wil ma- Het was toch bekend, dat bedrijf hier zat. De krant heeft erover geschreven en er staat een bord bij het hek" Al vanaf 1984 heeft de MG- liefhebber zijn tot onderne ming uitgegroeide hobby aan de Leusbroekerweg Zelf wil hij niets zeggen over het schrij ven van de gemeente, waarin hij wordt gesommeeerd met zijn bedrijf te stoppen. ,,De tijd is nog niet rijp voor commen taar", is het enige dat hij kwijt wil. Hij wil voorkomen, dat hij met zijn uitspraken de ge meente tegen zich in het harnas jaagt, waardoor het moeilijk voor hem wordt later tot on- vereenstemming te komen over een nieuwe plak voor zijn on derneming. Wel laat hij door schemeren, dat hij bereid is het achterste van zijn tong te laten zien, als hij het moment daar voor geschikt acht De Lange sr toont meer be reidheid opening van zaken te geven. Ook hij is door de maat regel van de gemeente gedu peerd Die wil dat hij zijn on langs verbouwde hooiberg weer in de oude staat terug brengt en de landbouwmachi nes die erin staan, overbrengt naar de stal, waar nu Suk zijn spullen heeft staan ,,Maar dat kan helemaal niet, want die stal is veel te laag voor de machines" Hij laat zijn hakselmachine in de ver bouwde hooiberg zien Het ge vaarte bezorgt nekpijn aan wie ernaar kijkt, zo hoog torent hij boven alles en iedereen uit. In de stal, waar ook het kantoor tje van Suk is, moeten vrijwel alle bezoekers bukken om zon der hoofdletsel naar binnen te komen. Het gelijk van vader en zoon De Lange lijkt hiermee onomstotelijk bewezen. „Er wordt in het gemeente huis van alles en nog wat ach ter het bureau bedacht zonder dat er gekeken wordt naar hoe de situatie er in werkelijkheid uitziet", zegt De Lange jr, die zich daarover opwindt. „We zaten natuurlijk fout door geen bouwvergunning aan te vragen", geeft zijn vader toe Of dat geholpen zou hebben, is nog maar de vraag, want in de argumentatie voor de aan schrijving aan De Lange staat: „Is de hooiberg zo uniek dat deze voor het agrarisch bedrijf noodzakelijk is en datgene wat in de hooiberg plaatsvindt niet in een andere schuur kan vervolg op pag 3 DEN HAAG - De provincie Utrecht wil, om overlast voor omwonenden te beperken, als eerste het militair oefenter rein Leusderheide opheffen, "Rond de vliegbasis Soester- berg bestaan internationale afspraken, en is opheffing veel moeilijker", zo zei gede puteerde mevr. Poortenaar- Sikkema tot de Tweede Ka mer. Zij kwam tot haar uit spraken, afgelopen donder dag, in Den Haag tijdens de hoorzitting over het struk- tuurschema militaire ter reinen. Op vragen van het CDA-ka- merlid Frinking maakte de gedeputeerde duidelijk rond de Leusderheide het eerste te keizen voor opheffing van het COT, het Compagnies Oefen Terrein. Over Soesterberg zei ze: "Zeker na het ongeluk in Twente is ook hier F-16 angst, in 1959 is hier een straaljager naar beneden gekomen waar bij dodelijke slachtoffers vie len. Bij mensen die dit bewust hebben meegemaakt komt nu de angst weer naar boven". In haar bijdrage tot de Kamer commissie voor defensiezaken vroeg de gedeputeerde om hel derheid: "Naar onze mening betekenen de jongste plannen geen uitbreiding van het mili- taïr terrein op de Leusder- j heide. Het huidig militair ge bruik betekent op een aantal plaatsen een onaanvaardbare overlast van stof en herrie" Ook wethouder Corri Ver- duin-Munnik wees op de over last voor buurtbewoners "Zo wel op de Leusderheide als de Vlasakkers is sprake van tankoefeningen, ook nach telijke oefeningen De vlieg basis Soesterberg, in druk be volkte omgeving, houdt regel matig nachtelijke alarmoefe ning Voor omwonenden is deze omgeving extra belas tend door de cumulatie aan ge luid. zoals de oefenterreinen, twee drukke Rijkswegen, een schietbaan en een motorcross terrein. Wij pleiten er dan ook voor om het aantal vluchten vanaf de basis Soesterberg drastisch terug te brengen en terug te komen op het voorstel om daar voorlopig gevechts helikopters onder te bren gen". De Tweede Kamer zal de plan nen voor de militairen oefen terreinen op maandag 16 maart gaan behandelen. Het carnavalsfeest nadert weer met rasse schreden. Over twee dagen gaan de voetjes weer van de vloer, om pas vijf dagen later weer tot rust te komen. In deze krant een kennismaking met de twee verenigingen die de dans de komende da gen zullen gaan leiden. Konijntje in de Wetering MG'S: LELTSDEN - Er mogen dit jaar I toch twee trekkerwedstrijden j worden georganiseerd in Lcus- I den. Daarover bestond eerder onzekerheid, omdat burge meester en wethouders voor maar één wedstrijd toestem ming wilde geven en voor het tweede evenement de evaluatie i van de nota Milicugevoelige I evenementen wilde afwachten. I Beide wedstrijden wórden door Power Valley op een spe ciaal terrein bij De Klaveet georganiseerd. Er is vorig jaar een lijst opge steld van evenementen, die het milieu belasten. Voor een aan tal daarvan wordt wel toe stemming gegeven. Dat gaat dan vooral om wedstrijden en dergelijke, die al sinds jaar en dag in Leusden zijn toegestaan en waarvoor veel publieke be- Pa rkeerverbod langstelling is. Daaronder valt bijvoorbeeld de autocross van de Oranjevereniging. Maar ook de wedstrijd van opgevoerde traktoren bij de Klaveet valt daaronder. Daar bij kwam ook de wedstrijd voor gewone traktoren, die vo rig jaar nog door de PJGU werd georganiseerd Dit jaar vroeg de organisatie van plat telandsjongeren echter geen vergunning aan. Voor de gemeente was dit aanleiding om het aantal van dergelijke wedstrijden te be perken. Power Vallev organi seert echter vanouds twee trekkerwedstrijden Dat is dit jaar dus weer mogelijk. Het college is namelijk niet in staat voor het einde van dit jaar met een evaluatie van de milieuge- voeüge evenementen te komen. LEUSDEN - Een 50-jarige fietser raakte zaterdagmiddag gewond bij een aanrijding op de kruising Hamersveldse- weg/Noorderinslag De fietser reed op de Hamersveldseweg, toen hij werd ingehaald door een auto die werd bestuurd door een 72-jarige vrouw Ter wijl de automobiliste de fietser inhaalde, sloeg ze rechtsaf de Noorderinslag op. Daarbij zag ze de fietser, die verzuimde het fietspad te gebruiken, over het hoofd. De man kwam ten val en moest met verwondingen naar het ziekenhuis worden ge bracht. r: De zaterdagafdeling van Roda is na dit weekeinde een belangrijke kandidaat ge worden voor de overwinning in de derde periode Na de 1-0 thuiswinst op Muske tiers staat Roda er goed voor en mikt op een plaatsje in de nacompetitie Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over alierlei diensten m de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen. Een eigen krant die u op de hoogte houdt overalles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar Voorziet Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenli|k niet kunt en mag missen Onze nieuwe 3bonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker. Vul dus snel de onderstaande opgavebon tn LEUSDEN - De familie Van Tilburg viel deze maand wat men noemt met de neus in de boter. Het Leusdense gezin won de hoofdprijs in een Volvo-kwis; een Volvo 440 GL, compleet met caravan en een geldbedrag van f 5.000,-. Mevrouw Van Tïlburg-Luiten nam eind vorig jaar deel aan een kwis, die was uitgeschreven door Volvo. Het automerk organiseert elk jaar, in samenwerking met de Nederlandse Ski Vereniging, bij vrijwel alle dealers een informatieve wintersportmanifestatie. Rond die manifestatie, die landelijk ruim 45.000 bezoekers trok, was een kwis uitgeschreven, waaraan niet minder dan 9.000 mensen deelnamen. De deelnemers dienden acht vragen te beantwoorden en een slagzin af te maken De jury oordeelde dat de Leusdense dat het beste deed De gelukkige winnares nam zaterdag 15 februari de hoofdprijs in ontvangst bij de Amersfoortse Volvo-dealer Serva. Op de fotoHet gezin Van Tilburg-Luiten neemt de hoofdprijs in ontvangst (foto Serva) JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam Adres: Postcode Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,50 halfjaar ƒ26,50 |aar 52,00 l_. Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld jAtd. Seme< Leusder Krant WOENSDAG 26 FEBRUARI 1992 De Leusder Kram is een onafhankeli|k nieuwsblad, behorende tol de BDU- Krantenkombinalle Midden Nederland Kantoor Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. leleloon 033-941495 SEll 23e JAARGANG NO. 43 HOOFDREDACTEUR JUR VAN GINKEL UITGAVE BDU BV-TELEFOON03420-94911 - NiEUWSTRAAT 15 - POSTBUS«7- 3770 AB BARNEVELD INHOUD De mooiste plekjes in de schijnwerper van de rubriek Panorama Lisiduna. Deze week Jaap Dokter, wiens hart verpand is aan het zwembad. Dokter is één van de oprichters van de zwem- en wa terpolo- vereniging. die binnenkort 25 jaar be staat. De spraakmakende rubriek op de drie. de sisssertjes. Kermisgeld, invalidentoilet ten, carnaval zijn zaken die nadrukkelijk figureren in de rubriek met een knipoog naar het nieuws. Het alarmnummer, dat de gemeente on langs instelde, blijkt een groot succes Leusdenaren blijken grif gebruik te ma ken van de mogelijkheid om ook na kan tooruren onregelmatigheden te melden. Ook de snelle reactie vauit het gemeente huis wordt op prijs gesteld.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 1