leusder Krant. Leren over communiceren Panorama Lisiduna Dronken bestuurders krijgen forse straf Rechtszaak in grote verduisteringsaffaire Soesterberg begonnen Nieuws uit de verenigingen oorjaarsbeurs gdenvergadering Kunst Veredelt' 50e lid L E U S D E N ojpgroet lema-middag OB |iddag voor 5enstaanden Poppenkast Succes Ju-Sei-Do Dronken bestuurder Nieuws uit de verenigingen Dweilorkest Sociale zekerheid Thema-kerkdienst Dansavond Vlaggen gestolen Frühschoppen Jk heb water zien branden" oensdag 26 februari 1992 Pagina 5 IHTERVELD - De Achter- idse winkeliersvereniging udt woensdag 11 maart een )te voorjaarsbeurs. Tijdens beurs, die van 18.00 uur tot ,00 uur gehouden wordt in is Gebouw aan de Hessen- g, zullen de bij de vereniging ngesloten winkeliers zich het publiek presenteren entree is gratis. 1USDEN - De speel- en re- latievereniging De Blijhof udt dinsdag 14 april de jaar- ise algemene ledenvergade- ig. De vergadering begint om :00 uur in het gebouw van de reniging aan de Lisiduna- [n 2. De financiële stukken en ter inzage bij de pen- igmeester. USDEN - De christelijke ïengde zangvereniging inst Veredelt' heeft de afge- en maand mevrouw E. eter ingeschreven als het tigste lid van het koor. Het oor het eerst in het 65-jarig taan van de vereniging dat dergelike mijlpaal werd eikt. Mevrouw Docter werd bloemen ontvangen. Iet koor oefent op woens- javond in de Dorpskerk aan kmhemseweg van 20.00 uur 22.00 uur. USDEN - De afdeling Leus van de protestants istelijke ouderenbond idt woensdag 4 maart een êma-bijeenkomst, waar me- uw Dekker zal vertellen r haar ervaringen als arts in binnenlanden van Surina- De spreekster zal onder :r dia's vertonen om haar ^iaal te ondersteunen. '^TOe bijeenkomst, die om )0 uur begint, wordt gehou- m de koffiekamer van ver ingshuis 't Hamersveld. ngstellenden en mensen vervoersproblemen kun- contact opnemen met Van iken-Venema (944440), •scheffer (948374) of De iing (943770). tJSDEN - De afdeling lersfoort/'t Gooi van de BH houdt zondag 1 maart I bijeenkomst voor alleen- nden (met of zonder kinde- De bijeenkomst, die om 1)0 uur begint, wordt gehou- lin het gebouw van de vere ng aan de Curagaolaan 49 nersfoort. [elangstellenden kunnen meer informatie over de [enkomst bellen met: J226 of 622217 (vrijdags na |0 uur). LEUSDEN - Een 46-jarige vrouw uit Leusden kreeg dins dag door de Utrechtse politie rechter 750 gulden boete op gelegd omdat ze met alcohol op achter het stuur was gaan zit ten. Het vonnis was conform de eis. Vanwege haar beroerde fi nanciële situatie mag de vrouw de boete in tien termijnen be talen. De verdachte werd in mei vorig jaar aangehouden op de Randweg in haar woonplaats Ze bleek een promillage van 1,22 te hebben, ruim twee keer zoveel als het maximale 0,5 promille. De Leusdense kreeg daardoor een schikking aange boden van 750 gulden, maar kon die niet betalen. Op de vraag van de officier van justitie of ze nu nog over een auto beschikt, antwoordde de vrouw dat ze „een barreltje" had „Een barreltje kost ook geld en u had nog niet eens een begin gemaakt met de betaling van de schikking", hield offi cier mr. M. Timmers haar voor. Zij wees erop dat ze volgens de richtlijnen de boete mag ver hogen tot duizend gulden, maar besloot daarvan af te Wegens rijden onder invloed van alcohol is een 22-jarige Leusdenaar dinsdag door de Utrechtse politierechter ver oordeeld tot een boete van 750 gulden Het bedrag was even hoog als de schikking die de officier van justitie de ver dachte had aangeboden, maar die hem nooit had bereikt. De officier zag daaarom geen re den de eis te verhogen, zoals gebruikelijk is. De Leusdenaar werd eind april vorig jaar aangehouden op de Hamersveldseweg in zijn woonplaats. Uit de ademtest bleek dat hij een alcoholge halte van 525 microgram had, bijna tweeëneenhalf keer het maximumgehalte van 220 mi crogram. De verdachte erken de zijn fout volmondig. „U zat toch in het autovak7 Dan moet je zuinig zijn op je rijbewijs", waarschuwde politierechter mr A. Weijsenfeld. Wegens gebrek aan bewijs is een 24-jarige man uit Leusden dinsdag door de Utrechtse po litierechter vrijgesproken van doorrijden na een aanrijding. De officier van justitie achtte het delict op grond van een ge tuigenverklaring bewezen en eiste driehonderd gulden boe te. De verdachte zelf ontkende In juni vorig jaar parkeerde de Leusdenaar zijn auto op de Stadsring in Amersfoort. Vol gens een getuige raakte hij daarbij de auto die daarvoor stond geparkeerd. De ver dachte en zijn vriendin hadden echter niets gemerkt. Toen de getuige hen daarop wees, con stateerden zij een flinke scheur in dc kunststof bumper van de andere auto. De verdachte verklaarde nog even op zoek te zijn geweest naar de eigenaar van de auto Toen die pogingen vruchteloos bleken, besloot hij de zaak ver der te laten voor wat hij was. De getuige ging echter naar de politie Die ontdekte een deuk en restanten lak aan de voor bumper van de auto van de Leusdenaar. De verdachte bleef ten stel ligste ontkennen. De bumper die de politie had geïnspec teerd zou hij vlak na het ge beurde tweedehands hebben gekocht. Zijn eerste bumper was al eerder door een trek haak geramd, aldus de man. Politierechter mr. A. Weijsen feld vond het bewijs niet vol doende hard. „Ik laat de waar heid in het midden omdat ik het gewoon niet weet", aldus de rechter. SOESTERBERG - Tijdens de eerste zitting van het straf proces tegen ruim dertig perso neelsleden van de 573e Verza- mclcompagnie van de land macht in Soesterberg heeft de Utrechtse politierechter deels voorwaardelijke celstraffen opgelegd tot zes maanden. Woensdag stonden twaalf me dewerkers van de groep „Af voer" terecht die zich op grote schaal schuldig hadden ge maakt aan diefstal en verduis tering van materieel en brand stof van het ministerie van Defensie. Tegen een 31-jarige Leusde naar werd zes maanden cel, waarvan twee maanden voor waardelijk. en tweeduizend gulden boete geëist Hij erken de bronzen wormwielen te hebben verduisterd Ook gaf hij de diefstal van grote hoe veelheden benzine, dekzeilen en twee aluminium koepels toe Zijn vonnis wordt pas op 4 maart bepaald, als is uitge zocht of hij in aanmerking komt voor een alternatieve straf. Een 41-jarige man uit Scher- penzeel en een 29-jarige Nij- kerker kregen beiden 160 uur dienstverlening en een voor waardelijke celstraf van res pectievelijk twee maanden en een maand opgelegd. De twee hadden ook wormwielen en en kele duizenden liters benzine gestolen en bovendien een flink aantal radiateurs. De Scherpenzeler had daarnaast nog een automotor en alumi nium balken meegenomen. Een groot aantal autobanden com pleteerden de buit van de Nij- kerker. De drie waren nooit eerder in contact met justitie gekomen Ze maakten deel uit van een groep die al jaren, vermoede lijk sinds 1985, er een gewoon te van maakte zich allerhande zaken van Defensie toe te eige nen. De Verzamelcompagnie zamelt overtollig en onbruik baar materieel van het leger in. De groep „Afvoer" houdt zich voornamelijk met voertuigen bezig. De opbrengst van onder hands verkocht schroot ver dween in een gezamenlijke pot, waaruit de medewerkers eten tjes betaalden Het was algemeen gebruik om de brandstof van tanks en trucks, die doorgaans met volle tank worden afgeleverd, te verzamelen in een grote op slagtank. De benzine werd door de verdachten gebruikt voor pnvédoeleinden. Sommi gen van hen verklaarden dat ze al geruime tijd geen burger- benzinepomp hadden bezocht en niet eens meer op de hoogte waren van de benzineprijzen. Ook gebeurde het wel dat auto's van alle extra's, zoals spiegels, lampen en zelfs moto ren werden ontdaan, waarna de voertuigen werden afge voerd naar de afdeling Do mein. die ze verkoopt aan bur gers. Daar kochten sommige verdachten het karkas weer op, om daar vervolgens de spullen weer op te zetten die ze eerder eraf hadden gehaald. De officier van justitie, mr. J. Spee, wees erop dat binnen de groep een cultuur was ontstaan waarbij degenen die niet wil den meedoen aan de kwalijke praktijken werden buitenge sloten. Ook veel leidinggeven den deden lustig mee. Volgens hem was dat echter nog geen reden voor de verdachten om niet naar een hogere chef te stappen en aan de bel te trek ken over wat gaande was Spee benadrukte dat in 1987 al eens een onderzoek was in gesteld dat toen niets oplever de, omdat groeps- en afde lingshoofden evengoed deelna men aan de diefstallen. In alle gevallen hield hij de verdach ten voor dat zij over een nor maal verstand beschikken en best wisten dat hun bezighe den niet door de beugel kon den. Daarnaast wees hij hen op de eed die zij als ambtenaar hadden moeten afleggen. De mannen uit Leusden, Scherpenzeel en Nijkerk zijn allen direct na de ontdekking van de marechaussee, nu acht maanden geleden, geschorst. Inmiddels hebben de drie per 1 maart ontslag aangezegd ge kregen. Aanstaande vrijdag cn maandag zullen nog meer ver dachten zich voor de rechter moeten verantwoorden. Ook het leidinggevend personeel, deels bestaand uit militairen, staat dan terecht. LEUSDEN - Leerlingen van basisschool De Holm verdiepen zich deze en volgende week in de mogelijkheden van de moderne communicatiemiddelen. Op voorhand lijkt de eigen PTT-dienst het meest succesvolle onderdeel van het project te worden. In de hal staat een brievenbus opgesteld, waar iedereen interne post in kwijt kan. In wisseldiensten ivordt de bus op gezette tijden door de klassen geleegd en wordt de post bezorgd. Er wordt inmiddels zo druk van de dienst gebruik gemaakt, dat de school overweegt de brievenbus ook an afloop van het project te handhaven. Daarnaast kunnen de kinderen zich verdiepen in zaken als historische- en moderne communica tiemiddelen, de werking van een telefooncentrale en een schotelantenne voor satelietverbindingen. Ook een fax ontbreekt uiteraard niet. De hele school neemt aan het project deel. (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - De Blijhof staat donderdag 5 maart volledig in het teken van de poppenkast Anke Veenstra zal die dag een voorstelling verzorgen, om daarna samen met de kinderen zelf poppen te gaan maken. Anke Veenstra is één van de vaste bespelers van de poppen kast van basisschool De Brink. Ze trad onder meer op tijdens de feestelijke opening van de bibliotheek. Deelnemende kinderen die nen een oude washand mee te nemen. De toegang bedraagt 1,50 voor leden en 2,50 voor niet-leden. Het evenement be gint om 14.00 uur Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijg baar op maandag 2 maart van 19.00 uur tot 20 00 uur in De Blijhof aan de Lisidunalaan 2 LEUSDEN - Afgelopen zaterdag werd er door Sportinstituut Zevenaar een jeugdteamtoemooi voor judoka's in de leef tijd van 6 tot en met 14 jaar georganiseerd. De Leusder judoka's van sportschool JU-SEI-DO behaalden de derde plaats. Het team bestond uit de volgende judoka's (inclusief reserves): El mer van de Vlasakker. Olav van Zutphen, Je roen Louw, Mathias Ha- vinga, Eric van Zutphen, Jeroen Peijsel, Agneta de Graaff, Manfred Spek snijder. Marco Stomp- horst, Peter Vogel. Maar ten Tessels, Pee Groot huizen, Robin van Geme- ren en Jeroen van de Es- hof. Helaas viel voor de judoka Leon Coenen het toernooi in het water, daar hij op de dag van de wedstrijd door griep ge veld werd. Voor al deze judoka's was het de eer ste keer dat zij aan een toernooi deelnamen, men had dus geen enkele wed strijdervaring. Na dit be haalde resultaat is het zeer zeker een stimulans om door te gaan met de wedstrijdsport. De eerste partij werd door de Leus- denaren maar net met 4-3 verloren. De volgende partij won men overdui delijk met 7-3. In de laat ste partij verloor JU-SEI- DO met 8-2. Het toernooi werd gewonnen door Sportinstituut Zevenaar, dus de wisseltrofee bleef bij het organiserend sportinstituut De on langs opgerichte selectie training voor de jeugd, waarin al twintig judo ka's gemotiveerd onder leiding van Alex Schilder trainen, zal zeer zeker in de toekomst zijn vruch ten afwerpen. LEUSDEN - De politie heeft in de nacht van woensdag op don derdag bij een routinecontrole een 20-jarige automobilist uit Driebergen aangehouden, die teveel drank bleek te hebben genuttigd De man bleek na het afnemen van de blaastest 1,3 promille alcohol in zijn bloed te hebben. De bestuurder kreeg een rijverbod van zes uur op gelegd. Er is proces-verbaal opgemaakt. LEUSDEN - Ter opluistering van het carnaval treedt het Hooglanderveense dweilorkest 'De Turfstampers' zaterdag 29 februari op in winkelcentrum De Hamershof. Het orkest, dat bestaat uit leden van de Hoog landerveense showband 'Ani- mato', werd ruim een jaar gele den opgericht, maar timmerde in die tijd al flink aan de weg. Het optreden van de groep begint 's middags om 13.00 LEUSDEN - De afdeling Leus den van de Partij van de Arbeid houdt woensdag 26 februari een bijeenkomst waar het the ma 'de toekomst van de verzor gingsstaat' (naar aanleiding van het rapport van de com missie Wolfson) een centrale rol zal spelen Het thema zal worden ingeleid door tweede kamerlid Wim van Gelder. Te vens zal er ruimte zijn om met de speciale gast in discussie te treden De vergadering is een voorbereiding op het landelij ke congres van de partij De bijeenkomst wordt ge houden in De Til aan de Ha mersveldseweg en begint om 20.15 uur Belangstellenden zijn van harte welkom. LEUSDEN - In de Marcuskerk aan de Asschatterweg wordt zondag 1 maart een bijzondere I dienst gehouden, met als the- I ma 'Samen met Jona speuren I naar onze taak'. De dienst zal I worden opgeluisterd met een diavoorstelling. De dienst staat onder leiding van me vrouw Doornebal Na afloop is i er gelegenheid om onder het 1 genot van een kop koffie over het thema verder te praten De dienst begint om 19.00 uur en is toegankelijk voor ie dere belangstellende. ACHTERVELD - In Ons Ge bouw aan de Hessenweg in Achterveld wordt zaterdag 14 maart een grote dansavond ge houden. De avond zal worden opgeluisterd door het orkest 'Level'. Eén en ander vindt plaats in de grote zaal Belang stellenden betalen 7,50 en tree. Het evenement begint om 21.00 uur. LEUSDEN - Onbekenden heb ben in de nacht van woensdag op donderdag bij een garage bedrijf op de Klokhoek een aantal vlaggemasten omlaag gehaald en de vlaggen ont vreemd. Eén van de vlagge masten werd in de buurt van het terrein van Pon terugge vonden. De daders moeten tus sen middernacht en 4 00 uur hebben toegeslagen. ACHTERVELD - Onder auspi ciën van het Achterveldse or kest de Hinterfelder Musikan- ten wordt zondag 15 maart m Ons Gebouw aan de Hessen weg het traditionele früh schoppen georganiseerd. Eén en ander begint om 11.30 uur Naast het huisorkest zal ook de groep 'Original Veluwer Musi- kanten' zijn opwachting ma ken Bezoekers hoeven geen entree te betalen. Naam: Jaap Dokter Beroep: Gepensioneerd commercieel medewerker in de buitendienst bij Coveco Bekend van: Bestuurslid van de Sportstichting Favoriete plek: „Het zwembad" Eigenlijk is erin Leusden maar één plek die voor mij in aanmerking komt: het zwembad. En dat komt omdat ik met die plek al bijna 25 jaar op de één of andere manier verbonden ben, ik heb er in die tijd heel wat stappen gezet." „In mei bestaat de zwem- en waterpolovereniging De Haaien 25 jaar. En ik ben één van de oprichters van die club. Het initiatief werd in die dagen genomen door George Dietrich en Dick Verstegen. Met de komst van het buitenbad in Leusden hebben die twee in Leusden een brief laten uitgaan om de belangstelling voor een zwem- en waterpoloclub te peilen. Op aandrang van mijn oudste zoon, die toen op het HBS zat, ben ik naar de eerste vergadering geweest. Ik weet nog dat mijn vrouw al waarschuwde, pas op hoor, voor je het weet zitje in het bestuur'. Daar heeft ze gelijk in gekregen. Ik werd gevraagd om in de aanloopfase het penningmeester schap te vervullen. Die 'aanloopfase' duurde uiteindelijk vijfjaar en daarna heb ik nog tien jaar het voorzitterschap op me genomen Sinds een jaar of vier zijn de banden met de club bestuurlijk gezien weer nauwer geworden, omdat ik nu voorzitter ben van de stichting 'Vrienden van De Haaieneen stichting die de vereniging financieel ondersteunt." „Hoewel ik zelf geen glanzende sportcarrière achter de rug heb omdat een hardnekkige blessure dat al vroeg onmogelijk maakte, heb ik me wel altijd uitstekend thuis gevoeld in de sportwereld. De sociale contacten die je er op doet heb ik altijd heel belangrijk gevonden. Ik denk ook dat sport een uitstekend middel is om je in een nieuwe woonplaats thuis te gaan voelen. En dat geldt natuurlijk zeker voor een plaats als Leusden. Ik herinner me een gezin, waarvan de kinderen lid werden van De Haaien. Die man zei een keer tegen me 'Goh, ik heb hier m een paar maanden meer kennissen en vrienden opgedaan, dan ik in m'n oude woon- eri plaats had Dankzij de vereniging.' Dat bedoel ik nou." „Het moeilijkste was de tijd na de brand in het zwembad Ik weet nog dat een collega mij met tranen in de ogen kwam vertellen dat het zwembad brandde. Ik heb toen werkelijk steen en water zien branden, letterlijk. Dat kwam door al dat kunststof De tijd daarna was voor de vereniging niet gemakkelijk. Gelukkig is nu alles weer op z'n pootjes terecht gekomen." „Via 'De Haaien' ben ik in de Sportstichting terecht gekomen Ik heb eerst acht jaar namens (de club in de Raad van Advies gezeten en nu maak ik alweer een jaar of acht deel uit van het 'bestuur. De betrokkenheid van de clubs bij de Sportstichting is in de achter ons liggende jaren altijd heel groot geweest. Er is dan ook verschrikkelijk veel gerealiseerd. Leusden heeft een fport-infrastructuur waar veel plaatsen jaloers op zullen zijn."

Leusder Krant | 1992 | | pagina 5