Leusder Leusden [BÏ En mochten de prijzen van de 205 u niets zeggen, dan krijgt u wellicht een goed evoel van het voordeel. nota emancipatiebeleid voltooid klantgericht werken vergaderagenda tuingroenactie van start GEMEENT MUBOVEE m PEUGEOT. WOENSDAG 4 MAART 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 108. 4 maart 1992 inspraaktermijn van start Burgemeester en wethouders hebben onlangs de nota emancipatiebeleid voorlopig \astgesteld. Daarna is de inspraaktermijn van start gegaan, die tot 21 maart 1992 duurt. Daarna wordt de nota in de commissie- en raadsverga deringen behandeld. Op 21 mei 1992 zal hij dan zijn vastgesteld. wij zijn er voor u! De gemeente Leusden. dat wil zeggen het gemeentebestuur en haar mede werkers, willen u graag zo goed mogelijk van dienst zijn op het moment dat u de gemeente nodig hebt. Dat is natuurlijk niets nieuws. Alleen is het nu zo dat over mogelijke verbeteringen in de gemeentelijke dienstverlening meer wordt nagedacht dan vroeger. Als we het hebben over klantge richtheid bij de gemeente, dan den ken we aan begrippen als aandacht voor de burger, vriendelijkheid, zorgvuldigheid. snelheid van werken en vakkennis. Wensen van burgers anno 1992 zijn niet meer dezelfde als die uit bijvoorbeeld 1981 Daarom zal de gemeente zich voortdurend moeten bezinnen op de vraag of de burger de gemeente nog steeds ziet als een positieve dienstverlener. Het gaat er ook om of de burger de mogelijkheden die de gemeente biedt met betrekking tot zijn of haar probleem. Om meer te weten te komen over uw mening over de gemeente vindt deze maand een enquête plaats Iedere bezoeker van het gemeente huis wordt uitgenodigd een vragen formulier in te vullen. Er worden vragen gesteld over de dienstverle ning in het algemeen en de ope ningstijden van het gemeentehuis in het bijzonder. Woorden zijn natuurlijk mooi maar hoe krijgen de goede voorne mens van de gemeente daadwer kelijk gestalte? In een aantal fasen zal het gemeentepersoneel worden getraind. In deze vaardigheidstrai ningen wordt aandacht besteed aan de mentaliteit en de houding van het gemeentelijk personeel. In 1992 zal als eerste project het tele foongedrag worden aangepakt vervolgens het gedrag aan de balie (wordt u op de juiste manier te woord gestaan1), tenslotte zal nog worden stilgestaan bij de afdoening van brieven en het gebruik van de Nederlandse taal. Als u meer wilt weten van het pro ject klantgericht werken dan kunt u daarover bellen. Telefoon 961691). In de nota wordt een meersporen beleid ontwikkeld Hij gaat in op het inhalen van achterstanden van vrouwen in onze maatschappij maar ook op de v erandering van de verhoudingen in de maatschappij opdat vrouwen en mannen op ge lijkwaardige wijze kunnen functio- emancipatiegolven De eerste contouren van de vrou wenbeweging ontstonden aan het einde van de vorige eeuw toen de industriële groei ontstond Onder arbeiders w as de man niet langer de enige kostwinner Dat betekende dat veel vrouwen in toenemende mate gebukt gingen onder de dub bele belasting van lange werktijden in de fabriek en de zorg voor het huishouden en de kinderen. De vrouwenbeweging stelde zich de sociale en politieke gelijkstelling ten doel; daartoe werden veel vrouwenorganisaties opgericht Na de tweede wereldoorlog kwam de verzorgingsstaat tot ontwikke ling Van vrouwen werd verwacht dat zij de verzorgende taken op zich namen zodat de echtgenoten buitenshuis het gezinsinkomen konden verdienen. Vrouwen kre gen op de arbeidsmarkt een zwak ke positie. Daartegen kwamen groeperingen als Dolle Mina in het geweer. Het bewustwordingspro ces werd steeds belangrijker emancipatiebeleid anno 1992 Het aantal vrouwen dat buitens huis werkt, neemt toe. Op dit mo ment werkt vijftig procent van alle vrouwen buitenshuis. In 1960 was dat nog 269c. Feitelijk betekent dat voor veel vrouwen een dubbele taak. de beroepsarbeid en de zorg voor het huishouden In het eman cipatieproces is de rol van mannen tot nu toe onderbelicht gebleven. Vrouwen kunnen met alleen eman ciperen Op de rol van mannen gaat de nota nadrukkelijk in Ook op de economische zelfstandigheid van vrouwen wordt uitgebreid in gegaan. Toch is dat niet het enige facet van emancipatiebeleid facetbeleid De nota schetst een facetbeleid Alle gemeentelijke afdelingen ko men aan bod. Of het nu over alge meen bestuur gaat of over ruimte lijke ordening, elk gemeentelijk beleidsterrein kent emancipatiefa cetten. Wat te denken van het er- groten van de betrokkenheid van vrouwen bij de politiek of bij het ouderenbeleid Ingegaan wordt op de scholingsmogelijkheden voor vrouwen en de sociale veiligheid in onze gemeente. inspraak Tot 21 maart kunt u schriftelijk reageren. U kunt de nota inzien bij de bibliotheek of bij het bureau voorlichting van de gemeente. U kunt hem natuurlijk ook aanschaf fen. Dat kost 20,-. Na 21 maart zal de nota achtereenvolgens wor den behandeld in de commissies en in de gemeenteraad. Hij zal naar verwachting op 21 mei worden vastgesteld. meer weten Als u meer wilt weten over het emancipatiebeleid van de gemeen te Leusden of over de nota in het bijzonder, kunt u contact opnemen met de afdeling Welzijn. Onder wijs en Sport, telefoon 961696. dinsdag 10 maart, commissie welzijn en onderwijs \V&( commissie behandelt o m de begrotingen 1992 van Octopus en de Zwembadstichting, de eindrapportagei projectgroep die zich over de structuur van de Sportsn gebogen heeft, een voorstel tot het beschikbaarstellf een krediet van 1 270 000.- voor de bouw van een jeu jongerencentrum en een aanvraag om subsidie voor hc wen van 34 sociale huurwoningen ten behoeve van ou (SBL/WSL-projekt). woensdag II maart, commissie sociale zaken, volkshi ting, emancipatie en milieu (SVEM). Deze commissie zich eveneens over de aanvraag om subsidie voor het zenlijken van het SBL/WSL-projekt. Daarnaast kom volgende punten aan de orde - het volumebesluit stadsvernieuwingsgelden: - het als gevolg van de nieuwe Stimuleringsmaatregel k opvang 1991-1993 afsluiten van een aangepaste ov komst met de Stichting Kinderopvang Humaniras. maatregel maakt een uitbreiding van het aantal kind sen mogelijk van 38 naar 75 1 in 1993. - het jaarverslag sociale recherche 1991. - het werkplan voor de nota Natuur- en Milieu-eduo donderdag 12 maart, commissie openbare werken, ruimt ordening, economische zaken en verkeer (OREV). 0 leden van de commissie OREV behandelen de subsic van het projekt SBLAVSL. Verder behandelt de comi o.m een toelichting op de bezwaren tegen het ontwei stemmingsplan .De Horst de verkoop van een p grond ten behoeve van de bouw van een nieuw politieb; het als dienstwoning bij de toekomstige reinigingswerf laadstation bestemmen van de woning Driftakkerweg.6 volgens de bij het ITS behorende norm. voor invalide gankelijk maken van het gemeentehuis en sporthal Korf". De vergaderingen worden in het gemeentehuis gehout beginnen om 20.00 uur. De agenda's met bijbehorende stukken liggen voor inzage bij bureau voorlichting in het gemeentehuis Vanaf deze week kunt u tuinafval naar alle tuingroendepots brengen. De actie duurt tot 4 mei. Bijna de helft van ons afval bestaat uit groente-, tuin- en fruitafval Als we deze soorten afval niet in de vuilniszak stoppen maar afzonder lijk aanbieden, dalen de kosten van de afvoer en verwerking van ons huisvuil. Het scheiden aan de bron. bij u thuis dus. brengt ook minder schade toe aan het milieu verkleinen Het tuinafval wordt regelmatig bij de depots opgehaald Dat gebeurt door de compomix, die het tuin- groen vermaalt tot kleine stukjes. Bij het tuingroen mogen geen plas tics. bielzen of gaas worden gede poneerd. Daardoor immers zou de machine schade oplopen U schudt dan ook uw plastic zak leeg en neemt hem weer mee naar huis! altijd bij u in de buurt Ook bij u in de buurt vindt u een tijdelijk of permanent tuingroen- depot. Een handig kaartje waar u ze kunt vinden kunt u gratis afhalen bij het bureau Voorlichting. Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (033) 96I6IS oj bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Zuiderinslag 2. bouw van een bedrijfshal Van Oldenbarneveltstraat 68. uitbreiden van de woning Vlasland 15. plaatsen van een dakkapel Maria Stuartlaan 12. uitbreiden van de woning Rietspinner 13. erfafscheiding en pergola Porfier 8. uitbreiden van de hal Kokmeeuw 23, verbeteren rookgasafvoer Hessenweg 164. bouw van een tuinmuur Karekiet 3, 5, 6 en 12. plaatsen dakopbouwen Waterhoen 8. verhogen schutting Ursulinevveg 14. plaatsen dakkapel en dakraam Hamersveldseweg 26. maaltijdenwinkel, kap perszaak en woning Treekerweg 14-16. bouw twee woningen Laapeerseweg 4. bouw opslagloods kapvergunningen Kornoelje 45. 3 berken bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150. 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1. te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961756 (bouwvergunningen) en kamer 209. telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen. Hamersveldseweg 105. tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouwvergunnin gen liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen, verbouwen van een bedrijfspand aan de Am- bachtsweg 17 bouw van een dubbel woonhuis met garages en kantoor aan de Eikenlaan IA en 1B bouwrijp maken, inclusief het afgraven van een gedeelte Liniedijk, van ,,De Horst". De tekeningen liggen van donderdag 5 maart 1992 t/m woensdag 18 maart 1992 op werkdagen 's morgens van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. M W *7 Van 0 tol 9 maanden II In diverse standen V verstelbaar Dorpsstraat 74 Looteren Met Europees Keurmerk inklusiet OPENINGSTIJDEN draagbanden donderdag 13 00-17 00 uur vrijdag 13 00-21 00 uur I Adviesprijs 179. zaterdag 10 00-16 00 uur stvnterprlis Alle priiren bi/ Babystunter zi/n atbaalpnizen DE PEUGEOT 205. IU MET F 1.000,- AAN GRATIS ACCESSOIRES NAAR KEUZE OF NU HALEN. TEMBER PAS BETALEN De Peugeot 205 is een gelau werde auto Winnaar van vrijwel iedere rally en competitie. Leuk voor Peugeot, zult u zeggen. Maar zit er voor u ook winst in' Welzeker. Allereerst de ge ruststellende gedachte dat u in een auto rijdt die tot en met geprezen, en dus door en door bewezen is. Dat blijkt ook uit de competitie waarin wij al jaren uitstekend scoren door zéér laag te eindigen het autokostenonderzoek van de Consumentenbond Tijdelijk presteert de Peugeot 205 nóg meer voor zijn prijs. Want als u nissen 1 februari en 1 april van dit jaar een nieuwe Peugeot 205 personenauto koopt èn registreert, dan kunt u kiezen Wij bieden u dan ter waarde van maar liefst f l .OOO,- gratis acces soires naar keuze aan (inclusief montage). Of als u dat liever heeft, een van de twee aantrekkelijke financieringsregelingen*. Nu halen en pas op 1 sep tember van dit jaar betalen. Danwel een lening met een bijzonder lage rente (vanaf 8,9% effectief op jaar basis over de de eerste f 10.00 bij een looptijd van 24 maanden' Er is al een Peugeot vanaf f21.940.- Als u meer wilt weten, hc wij u uiteraard van harte welk in onze showroom. JE VOELT JE LEKKERD IN EEN PEUGEOT 20 II 0><cca Ot GCB4U" - COMAN1 01 Amersfoort Bovee Amersfoort B. V. Berkenweg 3, tel.: 033- riÉfl DN \AMIS( II OP W EG

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4