„De tijd was rijp voor iets nieuws" leusder Krant. Panorama Lisiduna Ondernemersduo Wim van den Hengel en René Gorter doet snackbar De Swartesteegh van de hand „Tennis is een prachtige sport" Woensdag 4 maart 1992 wegingen besloot het tweetal, dat sinds een aantal jaren sa men eigenaar is van de snack bar aan de Zwarteweg, alle schepen achter zich te ver branden om elders in Leusden opnieuw te beginnen. Eind vo rig jaar resulteerde dat in de koop van een pand aan de Ha- mersveldseweg, enige honder den meters verwijderd van de oude stek. Het ging om de voor malige tabakszaak van Schut. Op die plek moeten de nieuwe ideeën gestalte gaan krijgen. Wim van den Hengel: ,,De ideeën leven bij ons al jaren. Er is de laatste tijd een sterk toe genomen belangstelling merk baar vanuit het bedrijfsleven. Uiteraard is de ontsluiting van het bedrijventerrein op het Ruige Veld daar niet vreemd aan En straks komt De Horst daar ook nog eens bij Mensen die tussen de middag of tegen de avond een hapje willen eten. Eigenlijk was de oude zaak daarop niet berekend. Zeker niet op de mensen die ook even rustig wilden zitten Elk jaar zitten we uit te kijken naar het moment dat de zon weer gaat schijnen, zodat het terras weer kon worden ingericht. Gewoon om extra capaciteit te krijgen. Op een gegeven moment gaat succes zich ook tegen je keren, hoewel dat moment nog niet is gekomen.' Maaltijdwinkel „Aanvankelijk wilden we dan ook graag op de oude plek uitbreiden om aan die wensen tegemoet te komen. Dat kon niet. En op dat moment hebben we besloten om het dan maar over een hele andere boeg te gaan gooien We willen ons nu voor een belangrijk deel gaan richten op de behoeften uit het bedrijfsleven. Ik ben ervan overtuigd dat daar een markt voor is in Leusden." LEUSDEN - Voor het grote publiek zal er niet zoveel ver anderen. Snackbar De Swar testeegh, de oudste 'patatzaak' van Leusden, draait gewoon door. Voor de trouwe klant zal het daarentegen wel even wen nen zijn. Na zaterdag zal Wim van den Hengel, samen met zijn zakenpartner René Gorter, niet meer achter de toonbank van De Swartesteegh te vinden zijn. Voor oud-Hamersvelder Van den Hengel betekent dat dat een periode van een kleine 25 jaar op die plek wordt afge sloten. Voor Van den Hengel en Gorter begint straks een nieuw avontuur. Het tweetal zocht een uitlaatklep voor nieuwe ideeën en kwam tot de conclu sie dat die op de huidige lokatie onvoldoende konden worden gerealiseerd. Na ampele over Een jeugdige Wim van den Hengel bezig met het bereiden van ijs. Van den Hengel legt uit dat het persé niet de bedoeling is een nieuwe snackbar te ope nen. ..Het wordt iets heel an ders. Een hele nieuwe formule. Voorlopig noemen we het een maaltijdwinkel, maar dat idee is zelfs landelijk vrij nieuw. Er bestaat zeker vanuit de vak pers grote belangstelling voor het project. Men is benieuwd naar onze ervaringen. Wij wil len vooral de zakenmensen be dienen, die snel, maar toch kwalitatief goed willen eten. Dus geen zak patat of een fri- kandel, maar een goed stuk vlees met garnering of een smakelijk broodje. Mensen kunnen bestellingen bij ons komen halen, of laten bezor gen." Het oude pand aan de Ha- mersveldseweg zal aan de slo pershamer ten prooi vallen. Dezer dagen zijn die werk zaamheden al begonnen. Op de oude fundamenten zal een compleet nieuw gebouw ver schijnen. Daarin zal in ieder geval ook weer ruimte zijn ge reserveerd voor de kapper, die ook in het bestaande pand was ondergebracht In de bouwpe-i- riode is die zaak onderge bracht in een tijdelijk onder komen nabij De Til Als alles meezit, gaat de nieuwe zaak in november van dit jaar open De bouwvergunning is vorige week afgegeven, zodat niets de start van de maaltijdwinkel meer in de weg lijkt te staan. Voor de 39-jangc Van den Hengel breekt dus een nieuwe fase in zijn ondernemerscar rière aan. Een carrière die be gon bij bakker Tiem van den Hengel (geen familie), die in het huidige café De Swartes teegh een bloeiende banket bakkerij dreef Een kleine 25 jaar geleden kwam Wim daar in dienst Op dat moment was er bij de bakkerij al sprake van Wim van den Hengel en René Gorter (achter de toonbank) dragen de snackbar De Swartesteegh symbolisch over aan de nieuuM eigenaar, Harrie van Schayk. (fotoHans Verhorst) een soort snackbar, waar bij voorbeeld zelfgemaakt ijs werd verkocht. Wim legde zich in de banketbakkerij onder meer toe op de ïjsbereiding, iets wat tot op de dag van van daag één van de solide pijlers van De Swartesteegh is geble ven Nadat de bakker de zaak van de hand deed, kwam Wim in dienst van Ab van Maanen, die de snackbar uitbouwde Dertien jaar geleden nam Van den Hengel de snackbar van Van Maanen over. Van Maanen wilde zich gaan concentreren op het café De Swartesteegh. dat zich inmiddels een goede reputatie verworven had. Van den Hengel: ,,In die tijd heb ik de hele ontwikkeling in de fast-foodsector meegemaakt. Toen ik begon deden we vrij wel alles nog zelf. Tot de frites aan toe werd alles zelf ge maakt, aardappels pitten, pa tat snijden en dergelijke. Dat is natuurlijk allang niet meer zo. Behalve met het ijs. En dat zal ook in de nieuwe zaak zo blij ven Per slot van rekening is dat één van onze specialitei ten." Samenwerking De zakenpartner van Van den Hengel, René Gorter, maakte in 1982 zijn entree in De Swartesteegh. Gorter werkte in die periode vier jaar als hulp in de zaak, om daarna een baan aan te nemen bij Re- mia in Den Dolder. Gorter: Op zich beviel die baan me uistekend, maar toen ik een paar jaar geleden de kans kreeg om samen met Wim de Swartesteegh te gaan leiden, heb ik dat niet laten lopen. En we hebben in die tijd ook uit stekend kunnen samenwer ken." ,,Die goede samenwerking moet ook de basis vormen voor het slagen van het nieuwe pro ject. Ik ben er ook van over tuigd dat de stap die we nu zetten geen sprong in het duis ter is. Daarvoor zit het plan te goed in elkaar. Het is goed on derbouwd, onderzocht. Dat lukt wel. Ik heb er in ieder ge val veel vertrouwen in. Een vertrouwd gezicht aan de Swartesteegh gaat verdwij nen Bijna een kwart eeuw was de naam Wim van den Hengel verbonden met De Swartes teegh. Kijkt hij met weemoed terug op de periode die nu af gesloten wordt? Van den Hen gel: ,,Met gemengde gevoelens. We hebben hier al die jaren met ontzettend veel plezier ge werkt We hebben altijd uitste kende medewerkers gehad en een goede boterham verdiend. Met de klanten hebben wed het algemeen ook een prJ band gekregen Ik heb eigfl lijk een generatie LeusdenaJ zien opgroeien Dat is nu all lopen Aan de andere kant! gen er nu nieuwe uitdagin; te wachten. En daar hebben ook veel zin in." De snackbar De Swari teegh zal worden voortge door Harrie van Schayk, dn zaak enkele maanden gele: van Van den Hengel en Gor overnam De bakkerij van Tiem van den Hengel, de plek waar alles begonnen is. Waar nu een parkeerplaat was toen een schapenweitje. „Als ik een stukje ga fietsen, kom ik in het seizoen regelmatig op deze plek terecht om even wat te drinken. Het tennispark van De Eemelaar ligt in een prachtig hoekje van Achterveld Zelfs de parkeerplaatsen er omheen zijn fraai gesitueerd. Dat is dan ook een belangrijke reden geweest om deze plek te kiezen." „Maar verder vind ik tennis een prachtige sport. Ik ben altijd al een tennisliefhebber geweest. En zolang De Eemelaar bestaat, ben ik lid van de vereniging. Bij elkaar dus alweer een jaar of zestien. Zelf tennis ik niet meer. Ik heb het wel gedaan, maar ik ben een paar keer door m'n enkel gegaan en dat kon ik niet meer verantwoorden Daarom is mijn rol op dit moment vooral beperkt tot die van toeschouwer. Overigens zijn mijn twee zoons nog wel actief op de tennisbaan. En als de competitie draait ga ik elke week naar ze kijken. Ook als ze uit moeten spelen. Meestal bij clubs uit de regio, 't Is meteen een leuk uitje, nietwaar?" „Ik volg het tennissen, als het even kan, ook regelmatig via de televisie. Die grote toernooien vind ik prachtig. De afgelopen week heb ik geprobeerd zoveel mogelijk de uitzendingen van het ABN/AMRO-toernooi in Rotterdam te volgen, bijvoorbeeld." „Ik hou ook wel van andere sporten. Hier in het dorp probeer ik op mijn manier het verenigingsleven zoveel mogelijk te steunen. En zondags ga ik regelmatig even bij het voetbal len kijken Het mooie is dat De Eemelaar en de voetbalvereniging buren zijn. Dat is wel zo makkelijk. Dan steekje gewoon even over. Maar uiteindelijk geef ik toch de voorkeur aan het tennis." „Ik hoop straks vlak bij het tennispark in de buurt te wonen. Volgend jaar stop ik in het slagersbedrijf en willen we verhuizen naar een plek vlakbij het tennispark. We zijn op dit moment bezig daar een nieuwe woning te bouwen. Lijkt me ideaal." „Ik ben nu 58 jaar en zo langzamerhand vind ik het welletjes. Na 45 jaar in het vak. Een mooie leeftijd om te stoppen en tijd vrij te maken voor dingen, waar ik al die jaren niet aan toe gekomen ben. Fietsen bijvoorbeeld M'n vrouw en ik trekken er de laatste tijd veel op de fiets op uit. Ik ben overal op de wereld al geweest, maar op de fiets kom je erachter dat je je eigen land nog nauwelijks kent." Naam: Siem van Wieringen Beroep: Slager Bekend van: Voorzitter van de Achterveldse winke liersvereniging Favoriete plek: „Het tennispark van De Eemelaar"

Leusder Krant | 1992 | | pagina 8