Leusden: Leusden theater spot met sociale vernieuwing r$r TOTALE LEEGVERKOOP 20% KORTING stimulering sportdeelname alarminstallaties niet altijd toegestaan vergaderagenda start bouw gemeente- werf GEMEENTE FERDI VUGTS VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS l.v.m. dubbele zaken gaan wjj ons tuincentrum in Leusder!: beëindigen. Op alle tuinplanten en tuinbenodigdheden Tuin 9 centrum Hilhorst Automobielbedrijf DOORNEKAMP c.v. WOENSDAG 11 MAART 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 109 d.d. 11 maart 1992 informatieavond in de Korf Op 19 maart zal in de Kort vanaf 20.00 uur bijzondere aandacht worden besteed aan de sociale vernieuwing en de mogelijke gevolgen daarvan voor Leusden. U bent vanaf 19.45 van harte welkom om mee te doen. De avond wordt afgesloten door het Spot-theater uit Amsterdam. De avond wordt geopend door de burgemeester van Leusden. Nadat mw Verduin iets zal hebben ver teld over de ontwikkelingen van het project sociale vernieuwing in onze gemeente zal dokter Schaeff- ner uit Achterveld iets vertellen over het project gezondheidszorg in Achterveld. gezondheidszorg Het project gezondheidszorg in Achterveld is bijzonder omdat de stichting, die het gezondheidscen trum beheert, wordt bestuurd door inwoners van Achterveld. Op die manier bestuurt Achterveld thans voor een deel zijn eigen gezond heidszorg. Een van de mogelijkhe den binnen het begrip sociale ver nieuwing. buurtpreventie Nadat de heer Schaeffner is uitge sproken zal de heer van Heusden uit Leusden Zuid iets vertellen (en laten zien) van het project buurt preventie Hij zal aantonen dat buurtpreventie een van de manie ren is om de toenemende criminali teit af te remmen. video presentatie In de pauze kunt u kijken naar een video-film over mogelijkheden en moeilijkheden van sociale vernieu wing in de praktijk Onder het ge not van een kopje koffie kunt u op een formulier uw ideeën invullen en deponeren in een daarvoor klaar staande bus Na de pauze vindt een discussie plaats aan de hand van een aantal stellingen, die worden uitgereikt. theater Als afsluiting is het Spot-theater uit Amsterdam gevraagd voor u op te treden. De groep bestaat uit vier mensen en presenteert een menge ling van zang, acrobatiek en ge sproken tekst De show, die de groep opvoert zal als thema de so ciale vernieuwing hebben ..theater Spot doet mee aan sociale vernieuwing" nieuwe folder binnenkort in uw brievenbus De commissie Stimulering Sport Deelname brengt op 11 maart aan staande een nieuwe folder uit. In deze folder staan alle sportactivi teiten die wekelijks door de com missie worden georganiseerd zoals squash, tennis, badminton, in- door-bowls en fitness. Ook vindt u alle informatie over de kosten (tus sen de 1,- en 3,50 per persoon per keer), de plaats en het tijdstip van de sportactiviteit. Voor alle activiteiten van de com missie S S.D geldt dat u geen lid hoeft te worden c.q. hoeft te zijn van een sportvereniging en dat meedoen u ook nergens toe ver plicht. nieuwe activiteiten U vindt in de folder nieuwe sporten als het trimfietsen op woensdag ochtend en woensdagmiddag en de jeugdsport-instuif voor jongeren tussen de 16 en 25 jaar. op de don derdagavond in het gymnastieklo kaal aan de Lijsterbeslaan. informatieavonden Naast de wekelijkse activiteiten or ganiseert de commissie S.S.D. ook andere activiteiten zoals sportin- formatie-avonden. In de nieuwe S.S.D folder staan alle gegevens over een informatie-avond over trim-/toerfietsen op donderdag 2 april en een informatie-avond over bergwandelen op donderdag 9 april Beide avonden worden ge houden in de Korfzaal van de sporthal De Korf en beginnen om 20 00 uur. Onderwerpen die op deze avond worden behandeld zijn kleding, materiaal, voeding etc. De kosten bedragen maar 2,50 per persoon. informatie De folder wordt op woensdag 11 maart huis aan huis verspreid. U kunt hem vanaf die datum ook gra tis afhalen bij het bureau Voorlich ting en de afdeling sportzaken van het gemeentehuis. Verder liggen gratis exemplaren in alle sportzalen en gymlokalen en bij de bibliothe ken in Leusden en Achterveld. Wilt u meer informatie omtrent de activiteiten van de commissie S.S.D of meer informatie over sport dan kunt u bellen met de afdeling sportzaken van het ge meentehuis. Telefoon 961691 of 961692 Volgens de Algemene Plaatselijke Verordening is het verboden zonder voorafgaande kennisgeving aan de burgemeester aan een onroerend goed een alarminstallatie te bevestigen die een opvallend geluid- of lichtsignaal kan produceren. Zoals bekend worden bedrijfsge bouwen maar ook particuliere wo ningen steeds vaker beveiligd tegen overval en inbraak. Het komt nog al eens voor dat deze alarminstalla ties nodeloos afgaan (sirenes, bel len en zwaailichten). goed installeren Nodeloos alarm is vaak het gevolg van apparatuur van slechte kwali teit en van slecht onderhoud aan de apparatuur. Het is van belang dat uw installatie wordt aangelegd en onderhouden door een erkend elektrotechnische beveiligingsin stallateur. Een actuele lijst van er kende elektrotechnische beveili- Op 10 maart zal wethouder de Jongh het startsein geven voor de bouw van de nieuwe gemeentewerf aan de Hamersveldseweg. Aan de Hamersveldseweg zullen de kanto- actuele folder blessures, maak er geen sport van Aan het begin van het sportseizoen is het een goede zaak weer eens na te denken over het voorkomen en vermijden van sportblessures. Bij het bureau Voorlichting in het ge meentehuis is een folder over dit onderwerp beschikbaar. Sporten is leuk en gezond maar er gaat nogal wel eens wat mis Per jaar lopen 2,7 miljoen mensen bij het sporten een blessure op. Van elke 10 sporters moeten er jaarlijks 2 medisch worden verzorgd. De kans dat je een blessure oploopt is dus 1 op 5 Ben je tussen de vijftien en vijfentwintig en doe je aan wed- gingsinstallateurs is verkrijgbaar bij de rijkspolitie. overlast overbodig U kunt zelf overlast voorkomen of beperken door bijvoorbeeld uw buren te laten weten waar u bereik baar bent indien het alarm (node loos) afgaat Het is aan te raden uw buren te instrueren over het aan- en uitschakelen van de alarmin stallatie tijdens uw afwezigheid. Als u een alarminstallatie hebt geïnstalleerd of als u binnenkort een alarminstallatie denkt te in stalleren. wordt u dringend ver zocht daarvan een schriftelijke kennisgeving te doen aan de burge meester. ren en de stalling van de afdeling gemeentewerken zijn gehuisvest De bouwwerkzaamheden zullen naar verwachting negen maanden in beslag nemen Het overlaadstation aan de Rand weg zal naar alle waarschijnlijk heid in december haar deuren ope nen voor het publiek. strijdsport, dan is de kans nog gro ter. eigen schuld, dikke bult Er is goed nieuws, sporters hebben blessures vrijwel altijd aan zichzelf te danken. De folder geeft infor matie over manieren hoe je blessu res kunt voorkomen en is een on derdeel van een landelijke campag ne die tot 1992 loopt verdere informatie „Blessures, blijf ze de baas" is een gezamenlijke actie van het Natio naal Instituut voor de Sportge- zondheidszorg (NISGZ) en de Stichting Consument en Veilig heid. Het actie-adres is Postbus 90, 6860 AB Oosterbeek. donderdag 12 maart, commissie openbare werken, ruimitjj ordening, economische zaken en verkeer (OREV). Ooif leden van de commissie OREV behandelen de subiidirl van het projekt SBL/WSL. Verder behandelt de comir.j om een toelichting op de bezwaren tegen het ontwerp) stemmingslan ..De Horst", de verkoop van een perceelgj ten behoeve van de bouw van een nieuw politiebureau, hej dienstwoning bij de toekomstige reinigingswerf/overlaa; tion bestemmen van de woning Driftakkerweg 6 en hei gens de bij het ITS behorende norm, voor invaliden kelijk maken van het gemeentehuis en sporthal ,.De Koj maandag 16 maart, commissie algemene bestuur*^ (ABZ). De commissie buigt zich o m. over de verordenin;] de heffing en invordering van brandweerrechten, hel bes: baarstellen van een krediet voor de invoering van het 0 (een geautomatiseerd bevolkingsregister), het vaststellen een nieuwe Kapverordening, de evaluatie van de rul „Van 't Erf' in de Leusder Krant en de evaluatie vae] consignatieregeling. dinsdag 17 maart, commissie financieel beleid en (FBB). De commissie behandelt behalve de financiële ctt quenties van de in de vorige vergaderingen behandelde stellen ook een aanvraag voor een krediet voor de exi begeleiding van het privatiserings-/regionaliscrings| CAI-Leusden Voorts buigt de commissie zich over de ki nota 1992 financieel beleids- en beheersinstrumentariurr. De vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouda beginnen om 20.00 uur. De agenda's met bijbehorende ken liggen voor u ter inzage bij bureau voorlichting n gemeentehuis. lockhorster- weg afgesloten Op donderdag 12 maart 1992 zal de Lockhorsterweg tussen 9.00 en 16.00 uur af gesloten zijn voor verl in verband met werk: heden aan de boombepl ting. Het verkeer kan, bruik maken van de Grt Zoom, Maanweg en A hemseweg of van de weg. Samenstelling. Bureau Voorlichting Telefoon (033) 96I6IH of bekendmakingen voorbereidingsbesluit hamershof De gemeenteraad van Leusden heeft op 27 fe bruari 1992 een voorbereidingsbesluit genomen voor Hamershof" in verband met de toekom stige uitbreidingen. Het besluit treedt in werking op maandag 16 maart 1992 en ligt vanaf die datum, op werkda gen van 8.30 uur tot 12.30 uur. ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene za ken van het gemeentehuis (kamer 208). Leusden, 12 maart 1992. verleende vergunningen diverse vergunningen K.P.J afd. Achterveld, oud-ijzeraktie 3 en 4 april 1992 Oranjevereniging Leusden. autocross 30 april, braderie, kinderspelen en kindermarkt 30 april Feestcomité Achterveld, lampionoptocht 29 april 1992 Zeevishandel L. van Diermen en Zn. wijziging standplaats weekmarkt P. Schafer. wijziging standplaats weekmarkt Chinatown b v.. muziekvergunmng G. P. van Erp. wiziging standplaats weekmarkt Stichting .Stichts Landschapsbeheer", kam- peervergunning. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1. te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961756 bouwvergunningenen kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunningen liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen, bouwrijpmaken van de Hamershof (H-2) bouw van twee bergingen op de percelen Ros molenstraat 103 en 105 uitbreiden van de keuken op het perceel Lijster beslaan 7 De tekeningen liggen van donderdag 12 maart 1992 t/m woensdag 25 maart 1992 op werkdagen 's morgens van 08.30 uur tot 12 .30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. verleende hinderwetvergunning Op 25 februari 1992 is in het kader van de Hinderwet een oprichtingsvergunning verleend aan H. Brouwer voor een veehouderij met mest- opslag op het perceel Laapeerseweg 5 te Leus den. en een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning aan C. J. van Esveld voor een veehouderij met mestopslag en opslag van die selolie op het perceel Emelaarseweg 7 te Ach terveld. De vergunningen en de bijlagen liggen van 11 maart 1992 tot 11 april 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeente huis, 't Erf 1 te Leusden. op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bo vendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakte telefonische af spraak, telefoon 033-961716 Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door; a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikkingen worden na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elk gewenste maat in elke gewenste kleur Koestraat 27-29 IL_ 3811 HK Amersfoort - Tel 033-637151 De Amerstoorlse Kinderboekhandel Kinderboeken voor jong en oud. SIGAREN SIGARETTEN ROKERS BENODIGDHEDEN WENSKAARTEN KANTOORARTIKELEN TIJDSCHRIFTEN VERKOOP STAATSLOTEN DEPOT PALTHE STOMERIJ TABAKSSPECIALIST J) DE BIEZENKAMP 11, LEUSDEN TEL. 033-940104 Ursulineweg 5, Leusden-C, - OCCASIONS Mazda 626 HB 2.0 GLX, 12V, stuurbekr., LPG 1988 Mazda 626 HB 2.0 GLX, stuurbekr., LPG 1986 Mazda 323 F Coupé 1.6 GLX, stuurbekr1990 Mazda 323 F Coupé 1.6 GLX stuurbekr., sportwielen, verlaagd1990 Mazda 323 HB 1.3 LX, 20.000 km1987 Mazda 626 Wagon 2.0 GLX 12V1989 Mazda 626 Sedan 2.0 GLX1990 Mazda 626 Sedan 2.0 GLX, LPG1989 Mazda 626 HB 1.8 GLX, LPG1989 Mazda 626 HB 1.8 GLX, LPG1988 Mazda 626 HB 2.0 LX, LPG 10-1987 Mazda 626 Coupé 2.0 GLX, 12V1989 Mazda 626 Coupé 2.0 GLX 12 V, LPG1989 Mazda 323 F Coupé 1.6i GLX1990 Mazda 323 HB1.716VGLX1991 Mazda 323 HB 1.316VGT1991 Mazda 323 HB1.5GLX,LPG1988 Mazda 323 Sedan 1.316V GLX1990 VW Golf 1.3 CL1987 12 maanden BOVAG-garantie A PK-keuring sta tion t Koendert 6 - Tel. 033-945850 - Leusden Vrijdagavond koopavond

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4