.Leusder Krant, Ter zake De Jongh 'buldozeif erop los Succes voor Lawalata op BCL- toernooi J Bibliothecaresse legt hoogtepunten vast Dronken trucker veroordeeld uws uit de e verenigingen *loto i )-opnamen ;rt overdag Schaatsen in Heerenveen Collectanten Open huis SBBO Vrouwen tegen verkrachting Ledenvergadering KBO Tasjesrover Wieldoppen gestolen kamp grote schaakverliezer Haiku-wedstrijd Vaixiuvmkcrsf RK. 1 LEESBIBLIOTHEEK ACHTEVELO. ondergebracht 1906 leeringkamer bovenmeester 1932 naaikamer Gesticht ff? 1951 gang huize Sint Joseph 1959 koffiekamer Ons Gebouw 1970 kelder Ons Gebouw 1991 Hummeltjeshonk Open huis Van Ravenhorst Zilver voor Holiday Feeling Toyota kiest voor SBBO Decadente liederen dag 11 maart 1992 Pagina 9 VELD - De Achter- ineelvereniging Cul- lezer dagen onder re- W.out Bakkenes en Dalen de thriller 'Het van Francis Dur- de planken. Het stuk aal drie keer worden •d, te weten op zondag zaterdag 4 april en Ij} april. Plaats van han- Ons Gebouw aan de eg en de aanvangstij- 20 00 uur (op zondag) uur (op zaterdag). Be- betalen 7,50. Jeugd 114 jaar betaalt 4,- DN - De Evangelische (EO) maakt donder- naart in De Korf ra men van een samen- id Tijdens de zoge- 'Sing-in' wordt met iek liederen gezongen, nd zijn van 'kerk en dereen is welkom de l te wonen. De bijeen- egint om 20.00 uur, erband met de radio- dienen belangstel- ïterlijk om 19.45 uur l te zijn. sentatie van de avond den van Wim Pols, be- het radio 3-program- itry Trail'. De begelei- ist bij een combo, on- ng van Peter van Es- oegang is vrij ;amenzangavond in maakt deel uit van lis van vier, die in den ïiljn gehouden. De avond asïen is de laatste. !N - De commissie sti- sportdeelname (SSD) 'andaag een nieuwe waarin alle activi- wekelijks onder aus- in de commissie wor- (aniseerd, staan opge- et kenmerk van die en is dat deelnemers loeven te worden van [vereniging en dat op ikope, ongedwongen inis kan worden ge let een groot aantal Deelnemers betalen [e 1,- en 3,50 per week. activiteiten die in de [n opgenomen zijn het in op de woensdag en woensdagmiddag (ugdsportinstuif voor tussen 16 en 25 jaar jftmderdagavond in de aan de Lijsterbes- de wekelijkse activi- jganiseert de commis- filering sportdeelname jere activiteiten zoals prmatie-avonden.In Je folder staan alle ge- üver een informatie ver trim-/toerfietsen, nderdag 2 april wordt en een soortgelijke fcer bergwandelen op 19 april. Beide avon- jden gehouden in de j van de sporthal en om 20.00 uur De bedragen 2,50 per folder wordt vandaag an-huis verspreid en is [donderdag 12 maart ■af te halen bij het bureau ■jilting en de afdeling Jaken van de gemeente (gen gratis exempla- e sportzalen en gym- n bij de bibliotheken !n en Achterveld, leer informatie over eiten van de commis- unnen geïnteresseer- met de afdeling n van het gemeente- lefoon: 961691 of LEUSDEN - Onder auspiciën van de stichting jeugd- en jon gerenwerk Leusden wordt zondag 15 maart een uitstapje gemaakt naar de overdekte schaatsbaan Thialf in Heeren veen. Deelnemers betalen 15,- (en daarbij is een toe gangskaartje voor de schaats hal inbegrepen). Het vertrek naar Friesland is gepland om 12.30 uur Belangstellenden kunnen zich telefonisch opge ven onder nummer. 945691 (uitsluitend woensdagavond tussen 20 00 uur en 22 00 uur). LEUSDEN - De plaatselijke afdeling van het Nationaal Reumafonds is op zoek naar vrijwilligers, die in de week van 15 tot en met 21 maart willen collecteren. Belang stellenden kunnen voor meer informatie bellen met met Inge Timmerman (telefoon: 945624) of Wil Schreuder (telefoon- 942913) In de week van 15 tot en met 21 maart wordt landelijk geld ingezameld voor het reuma fonds. Vorig jaar was de col lecte landelijk goed voor 5.852.759.-. Bijdragen kun nen eventueel ook worden overgemaakt op giro 324 of bankrekening 70.70.70.848. LEUSDEN - De streekschool SBBO houdt woensdag 18 maart in haar vestigingen in Leusden, Amersfoort en Har derwijk open huis. Belang stellenden kunnen die dag ken nismaken met de 21 verschil lende beroepsopleidingen, die de school te bieden heeft. Naast informatie over de opleidingen, zal er ook infor matie verstrekt worden over de beroepspraktijk. De open dag wordt gehouden van 13.00 uur tot 17.00 uur en's avonds van 19.00 uur tot 21 00 uur (in alledrie de vestigingen). LEUSDEN - De internationale vrouwendag, die 8 maart werd gehouden, is voor Amnesty In ternational aanleiding om ac tie te voeren tegen verkrach ting en sexueel misbruik door regeringsfunctionarissen. Am nesty dringt er bij de Neder landse regering op aan regerin gen waar deze schendingen plaatsvinden aan te spreken op hun verantwoordelijkheid In de actie staan vier landen centraal. Oeganda, De Filipij- nen, Peru en Griekenland. In Leusden bestaat de mogelijk heid aan de hand van stan daardbrieven de regeringen te vragen een einde te maken aan dergelijke misstanden Belangstellenden kunnen voor meer informatie contact opnemen met Jacqueline Rut ten, telefoon: 940418. LEUSDEN - De katholieke bond van ouderen (KBO) houdt donderdag 26 maart een alge mene ledenvergadering. Na de afhandeling van de gebruike lijke agendapunten staat een gesprek op het programma met mevrouw Brilman, chef wel zijn van de gemeente, over het ouderenbeleid. De vergadering wordt ge houden in De Kom naast de St-Jozefkerk aan de Hamers- veldseweg en begint om 10.00 uur ('s morgens) LEUSDEN - Met een buldozer schoof wethouder Joost de Jongh dinsdagmiddag het laatste stukje grond weg, dat de toegang tot het terrein van de gemeentwerf afsloot Met deze handeling startte De Jongh de werkzaamheden voor de nieuwbouw van de gemeentewerf. Het werk, dat ruim drie miljoen gulden kost, wordt uitgevoerd door het Bouwteam Leusden, een combinatie van Leusdense aannemers. Een deel van de werf zal overigens verhuizen naar een terrein bij de aansluiting op de A 28. LEUSDEN - Een 58-jarige in woonster van Leusden is woensdagochtend het slacht offer geworden van een tasjes rover. De vrouw reed om streeks 11.30 uur op haar fiets over de Hamersveldseweg, toen ze ter hoogte van De Til werd ingehaald door een bromfietser. Die griste de tas van de vrouw uit een mandje, dat voor op de fiets gemonteerd was. In de tas zat onder meer een portemonnee met honderd gulden en voor drie tientjes boodschappen. De tas en de rover zijn vooralsnog onvind baar LEUSDEN - Op een parkeer plaats op de Korte Geer heb ben onbekenden een viertal wieldoppen van een auto ge stolen. De doppen waren net nieuw aangeschaft. De eige naar ontdekte de diefstal eind februari. LEUSDEN - Afgelopen weekend stond sporthal de Korf geheel in het teken van het badminton. De Karavaan van het toernooicircuit B/C district Centrum trok langs Leusden, na eerst Amersfoort aangedaan te hebben. Dit groots opgezette circuit kent in totaal negen toernooien, waar bij plaatsen variërend van Nij megen tot Lelystad worden aangedaan. Badmintonclub I Leusden is de tweede vereni ging uit deze cyclus. Het prij zengeld, dat 2550,- in de B- klasse en 2250,- in de C-klas- se is, wordt aan het einde van het circuit verdeeld. Voor de winnaar valt er 600,- te ver dienen. Anders dan bij andere toer nooien is de puntentelling. Als tweede vereniging in Neder land wordt er ,,best of five" gespeeld. Het gaat hierbij om sets van negen punten. Diegene die als eerste drie sets wint, is de winnaar. Voor de spelers van het orga niserende BCL waren er wis selende successen Bij de heren bereikte zowel Rob Stuiver als Henk van Woerkom in het en kelspel de derde ronde in de C-klasse. Bij de dames wist tweede team speelster Marion Klinkenberg in dezelfde klasse de halve finale te bereiken, waarin zij het onderspit moest delven. In de D-klasse behaal de jeugdspeelster Lisette de Koning ook de halve eind strijd, maar net als Klinken berg moest ook zij buigen voor de latere winnares. Meer succes was er in het dubbelspel. Het gelegenheids duo Mathilde Lawalata en Ma rion Klinkenberg bereikte heel knap de laatste vier in de C- klasse maar daar gingen zij kansloos ten onder. Het meest overtuigend speelde Lawalata met haar vaste partner bij het eerste team Peter Esko. Tijdens de wedstrijden naar de finale maakte het Leusdens duo al grote indruk door alle partijen makkelijk te winnen. De finale zelf vormde hier geen uitzon dering op. Na een zwak begin, 0-5, kwam de trein op gang Onder toezicht van het talrijk opgekomen publiek liep het in de eigen hal spelend duo door naar 9-7, 9-4, 9-8 en de toer- nooi-overwinning. Toch waren er niet alleen blije gezichten aan Leusdense kant. Zo was Lisette de Koning, ondanks een halve finale plaats, niet helemaal gelukkig met de nieuwe puntentelling. ,,Ik kom altijd langzaam op gang en in een mum van tijd sta ik dan ook met 8-0 achter en dan heb je de N - In de onderlinge e van de Schaakver- <eusden was Arnold ip afgelopen donder- rootste verliezer on- ^lopers. Dooreen ne- tegen Caspar van die in wederzijdse het hoofd het koelst :omt zijn zeker lij- lats in de kampioens- - nog lelijk in ge- van Baardewiik en Leo de Rijke wisten hun ne derlagen uit de vorige ronde weer goed te maken, maar vooral Van Baardewijk had het lange tijd zeker niet ge makkelijk. Johan Gerrits bleek zich helemaal niet zo maar gewonnen te willen ge ven en maakte pas na lange strijd een beslissende fout. Helden van de avond werden Theo Elschot en Jos Agter- berg. die hun afgebroken par tijen voor het tweede team wisten te winnen. Voor Jos Agterberg leek dat er bij de analyse helemaal niet in te zit ten. maar in een marathonzit ting (in totaal duurde de partij ruim acht uur') wist hij Leus den II toch naar de eerste over winning te spelen. LEUSDEN - De inzendtermijn voor de Haikuwedstrijd, die de Culturele Raad in het kader van het winterprogramma uit schreef, loopt ten einde Deel nemers kunnen hun inzendin gen nog tot 17 maart inleveren De Culturele Raad Leusden schreef begin januari een poë ziewedstrijd uit met de Haiku, een Japanse dichtvorm, als uit gangspunt. Mevrouw Van den Berg van de Haiku-kring Ne derland, verzorgde eind janua ri over het onderwerp een le zing Sindsdien heeft de Cultu rele Raad een aantal veelbelo vende reacties tegemoet kun nen zien. De inzendingen worden na 17 maart door een deskundige jury bekeken, waarna de uit slag op 6 april bekend zal wor den gemaakt. Deelnamefor mulieren zijn nog steeds ver krijgbaar bij het kantoor van de Leusder Krant, boekhandel De Hamershof, tabakszaak Verwoerd in de Biezenkamp en bij de bibliotheken. (advertentie) Voor mode t/m maat 63 72. SlOuHoOwQ. Tel 033 940844 WO*Udag<TwMfig gestolen Vry3»fl boGOSvond VOLOP PARKEERRUIMTE LEUSDEN/STOUTENBURG Van Ravenhorst 'Mode en wonen' in Stoutenburg heeft afgelopen week open huis gehouden Als inleiding op het komend voorjaar werden onder andere de nieu we voorjaarscollecties getoond. De gehele winkel was in fleurige stemming gebracht de wonen-afdeling was ingericht in de nieuwste op elkaar afgestemde kleuren. De dagen werden goed bezocht eerste set eigenlijk al verlo ren" De meeste deelnemers hadden echter geen problemen met the-best of five telling. La walata en Esko „Voor ons maakt het niet veel uit of je twee sets tot de 15 punten of drie tot negen punten speelt, je moet er toch vanaf het begin tegen aan." Een Leusders tint je kreeg ook nog de heren B-fi- nale, waarin twee voormalige BCL-spelers Sanne van Bruynsvoort en Igor Lackm el kaar betwistten. Beide spelers die nu uitkomen voor het Amersfoortse ABCA maakt er een echt spektakel van. Uitein delijk trok Van Bruynsvoort aan het langste eind via de set standen 9-5,9-8,3-9 en 9-3. Al met al werd het een succesvol toernooi met vaak schitterende staaltjes badminton onder toe zicht van een uitstekende orga nisatie. ACHTERVELD - Bibliothecaresse mevrouw C. Boersen heeft maandag op bijzondere wijze de hoogtepunten uit de geschiedenis van de Achterveldse bilbiotheek 'vastgelegd'. Onder toeziend oog van voorzitter J.J van Burgsteden bevestigde ze een bord aan de muur, met daarop de belangrijkste gebeurtenissen in en rond de bibliotheek sinds de oprichting in 1906. (Foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Het Tourkoop reisbureau Holiday Feeling heeft op de onlangs gehouden reisbureau-vakbeurs een tweede prijs ge wonnen. De heer Kuipers van het Leusdens reisbureau stond wist in de spannende finale, geleid door presentatrice Anita Witzier, de tweede plaats te bemachtigen achter de hollan International- formatie. Deze jaarlijks terugkerende quiz test bij de kandidaten de kennis en kwaliteit met betrekking tot het reiswezen Op bovenstaande foto van het Nationaal Foto-Persbureau staat Kui pers (tweede van links) tussen de andere kandidaten. Uiterst rechts Anita Witzier. LEUSDEN - Maandag heeft de voorzitter van de bedrijven- kring Leusden en penningmeester van het bestuur van de SBBO Midden-Nederland, dhr C.M Leliveld. uit handen van dhr. F.A. de Munck. algemeen directeur van Louwman Par- qui (importeur van Toyota), een groot educatieprogramma ont vangen. Er zijn veel klachten over de slechte aansluiting tussen (tech nisch) onderwijs en bedrijfsleven. En dat niet alleen in Neder land. Dit was de reden voor Toyota om het probleem op wereld niveau aan te pakken. De autogigant bemerkte vooral een ach terstand in electronische kennis en dat is gezien de snelle ont wikkelingen in de auto-electronica niet zo vreemd In Japan is het'geheel geaccepteerd dat het bedrijfsleven direct bij het on derwijs betrokken is. In Nederland wordt daar nog wel eens wantrouwend naar gekeken. Japan heeft al enige tijd Toyota- scholen Op deze scholen worden aankomende monteurs voor bereid op een baan bij het concern Toyota heeft naar aanlei ding van de goede resultaten het systeem naar een wereldwijd programma vertaald. De SBBO Midden-Nederland is door Toyota geselecteerd om deel uit te maken van dit prograinma De coördinator van de werkgroep Motorvoertuigentechniek is helemaal lyrisch over het materiaal uit Japan Wij krijgen di verse opengewerkte, werkende onderdelen, allemaal Japans handwerk Op totaal 160 scholen verspreid over 29 landen zal het materiaal aangeboden worden Uiteraard is de SBBO Midden-Nederland trots dat zij er daar één van is Toyota heeft de SBBO Midden- Nederland uitgekozen van wegen de kwalitatief goede opleidin gen die zij verzorgtaldus de heer Ooijman, service manager van Louwman Parqui. LEUSDEN - Zondag 15 maart wordt de Muziekschool in Leusden omgetoverd tot een salon uit het negentiende eeuwse fin-de-siècle. De pal men en het pluche moet het publiek er maar bij verzinnen, maar de muziek die dan klinkt, zal een perfect klankbeeld vor men van het Franse staartje van de vorige eeuw. In de krin gen van dandy's en de deca denten. Bariton Jean-Paul van Spaendonck liep allang met het plan rond om een recital te wijden aan de romantisch-de- cadente liedkunst Samen met publicist Robert-Karl Eksteen bedacht hij een mooie vorm waarin al die werkjes van Chausson, Debussy, Fauré, Duparc en vele anderen een plaats zouden kunnen vinden. Ze besloten een poging te wa gen het belangrijkste boek over de periode in muziek om te zetten. Het boek heet ,,A re- bours" en is van Jons-Karl Huysmans Jan Siebelink ver taalde het in het Nederlands als Tegen de keer" Volgens tijdgenoten was het de bijbel der decadenten" Van Spaendonck en Eksteen selecteerden een aantal liede ren uit de periode die in ,,A rebours" wordt beschreven volgens twee kriteria: ze moesten de atmosfeer van het boek precies treffen en ze moesten qua onderwerp in te passen zijn in het verhaal van het boek Hun poging slaagde boven verwachting, en in fe bruari 1991 hielden ze in nau we samenwerking met de Leusdense pianist Jan van Spaendonck, de vader en mu zikale compagnon van Jan- Paul, het programma ten doop in het Bethaniënklooster te Amsterdam. Tegelijkertijd werd een brochure over het on derwerp uitgegeven Die trok dermate de aandacht, dat Han Reiziger hen uitnodigde, in zijn VPRO-radioprogramma van gedachten te wisselen over de romantisch-decadente mu ziek. NRC-Handelsblad recen seerde het boekje positief Zondag 15 maart 1992, aan vang: 12.00 uur. Kaartverkoop aan de zaal vanaf 11.15 uur. Prijs: 7,50, 65+/CJP 5.-. Incl. een kopje koffie. LEUSDEN - Een 31-jarige vrachtwagenchauffeur uit Kwintsheul is maandag door de Utrechtse politierechter veroordeeld tot tweeduizend gulden boete en een voorwaar delijk rijverbod van een half jaar. Als bijzondere voor waarde geldt dat hij de alco- holverkeerscursus moet vol gen. De verdachte was in april vorig jaar tegen middernacht betrapt op rijden onder in vloed van alcohol op de A28 bij Leusden De man was die ochtend al vroeg begonnen en wilde gaan slapen op een parkeerplaats langs de snelweg. Hij ver klaarde dat hij door geluids overlast van enkele koelwa gens de slaap niet kon vatten en besloot een parkeerplaats verderop te gaan staan Mede weggebruikers waarschuw den de politie toen zij de vrachtwagen zagen slingeren De chauffeur bleek een alco holgehalte van 695 microgram te hebben, ruim drie keer te veel.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 9