ll Leusden Leusden SPORTIEF 1006 929,- M. 0SNABRUGGE MAAK EEN THUIS VAN HUN TEHUIS BELASTING AANGIFTE? 1? f klachtenregeling aanbieden huisvuil wet persoonsregistraties stoppen met roken GEMEENTE 4 0 4 0 4 0 brons RIJWIEL- en BROM FIETSHANDEL WOENSDAG 18 MAART 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 110, d.d. 18 maart 1992 uw rechten beter verankerd Ondanks afle pogingen van het gemeentebestuur en zijn medewerk(st)ers om klantvriendelijk te werken kan het voorkomen dat u zich onheus beje gend voelt door een bestuurder of een ambtenaar. Sinds kort heeft de gemeente Leusden een klachtenregeling. Op grond daarvan kunt u uw onvrede over het handelen van ambtenaren, leden van B en W en raadsleden aan de orde stellen. U kunt het met de gemeentelijke besluitvorming misschien niet al tijd eens zijn, maar u mag van de gemeente wel verwachten dat zij u behoorlijk behandelt. De gemeen te doet haar best om klachten te voorkomen door zorgvuldigheid en correct gedrag. Gebeurt dat om de een of andere reden niet dan krijgt een klacht over gedragingen van leden van B en W. raadsleden en ambtelijke functionarissen op grond van de regeling een objectie ve en serieuze behandeling wat valt er onder de klachtenregeling In veel geval':n kunt u tegen be sluitvorming van de gemeente be zwaar of beroep aantekenen, bij voorbeeld via de wet AROB. Maar er zijn ook handelingen die m een juridische procedure slechts zijde lings of helemaal niet aan de orde komen. Daarvoor dient de klach tenregeling. U hebt het recht klachten in te dienen over een „ge draging" van een bestuurder of een ambtenaar. behandeling van klachten Klachten over medewerk(st)ers kunt u in eerste instantie kwijt bij de afdelingschef. Bent u daarna niet tevreden, dan kunt u zich tot het college van burgemeester en wethouders richten. Als u daarna nog niet tevreden bent, dan kunt u een brief schrijven naar de commis sie bezwaar- en beroepschnften. Die brief moet uw naam en adres bevatten en een duidelijke om schrijving van de klacht Ook moet er in aangegeven zijn tegen wie de klacht zich richt en waar en hoe de gewraakte handeling heeft plaats gevonden. De brief stuurt u aan de commissie bezwaar- en beroep schriften. Postbus 150, 3830 AD Leusden Met een klacht over een lid van B en W kunt u zich in eerste instantie rechtstreeks tot het college van burgemeester en wethouders rich ten. Ook hier geldt dat u daarna bij de commissie terecht kunt. Uitsluitend in zeer bijzondere om standigheden kunt u zich met een klacht over een lid van B en W of een medewerk(st)er rechtstreeks wenden tot de commissie Met een klacht over een raadslid kunt u zich rechtstreeks wenden tot de com missie commissie In Leusden is de klachtenregeling gekoppeld aan de commissie be zwaar- en beroepschriften. Deze commissie onderzoekt ingediende klachten en stelt de klager en de persoon waarover wordt geklaagd in de gelegenheid hun standpunt toe te lichten. De klager krijgt schriftelijk bericht over de uit komst. meer weten? Met vragen over de klachtenrege ling kunt u terecht bij de secretaris van de commissie bezwaar- en be roepschriften, de heer G. F. Naafs, telefoon 961730 u weet toch hoe dat moet? In het inzamelschema afval kunt u lezen op welke manieren de ge meente Leusden afval inzamelt en welke regels daarvoor gelden On danks de vergaande service die de gemeente biedt bij het ophalen van huisvuil, blijken er in de praktijk nog steeds mensen te zijn die de regels die voor het aanbieden gel den aan hun laars lappen. Een van de meest voorkomende overtredingen is dat mensen al in het weekeinde het huisvuil aan de straat zetten Iedereen weet toch inmiddels wel dat huisvuil pas op maandagochtend mag worden aan geboden? Ook lijkt het wel een gewoonte te worden om grofvuil op een onjuiste manier aan te bieden terwijl iedereen kan weten dat men het grof vuil op het overlaadstation kan brengen Ook kan het natuur lijk. tegen betaling, worden opge haald. Door de afdeling gemeentewerken zullen er op 21 maart aanstaande weer controles worden uitgevoerd Zij vinden plaats in samenwerking met de rijkspolitie. Het doel van deze controles is om mensen te wij zen op de fouten die ze maken bij het aanbieden van huisvuil Met name worden er veel overtredin gen geconstateerd in de wijken Alandsbeek. de Wetering en Ak kerhoeve. Daarom zullen de con troles daar beginnen. privacy beter geregeld De gemeente Leusden heeft allerlei registraties waarvan de gegevens niet zonder meer voor elk doel mo gen worden gebruikt. Daarom zijn er nu regels opgesteld. In een organisatie als die van de gemeente Leusden worden er al lerlei registraties aangelegd U kunt denken aan lijsten met namen van geïnteresseerden voor een ka vel of een verzendlijst voor ge meentelijke stukken. Die lijsten bevatten gegevens over mensen, die privacy-gevoelig zijn Om te voorkomen dat persoonsge gevens voor een ander doel worden gebruikt dan de registratie zelf, is in 1990 de Wet Persoonsregistra ties in werking getreden. Het colle ge van burgemeester en wethou ders heeft inmiddels dertig regi straties aangewezen die onder de werking van de wet vallen. Dat betekent dat zij niet zonder meer gebruikt mogen worden voor ande re doelen dan waarvoor ze zijn aan gelegd. Ook mogen bestanden met meer worden gecombineerd. Bur gers moeten erop worden gewezen dan hun gegevens worden opgeno men in een register dat onder de werking van de wet valt. Bij het bureau voorlichting ligt een regis ter ter inzage dat burgers mogen inzien. informatieavond sociale vernieuwing Op 19 maart zal in de Korf vanaf 20.00 uur bijzondere aandacht wor den besteed aan de sociale vernieu wing en de mogelijke gevolgen daarvan voor Leusden. U bent van af 19.45 van harte welkom om mee te doen. De avond wordt afgesloten door het Spot-theater uit Amster dam. De avond wordt geopend door de burgemeester van Leusden Na mw. Verduin zal een tweetal spre kers iets vertellen over projecten sociale vernieuwing. video presentatie In de pauze kunt u kijken naar een video-film over mogelijkheden en moeilijkheden van sociale vernieu- dj wing in de praktijk Onder |J not van een kopje koffie kun| een formulier uw ideeën i en deponeren in een daa klaar staande bus. Na de i vindt een discussie plaats ai hand van een aantal stcllingei worden uitgereikt. theater Als afsluiting zal het Spot-th uit Amsterdam voor u optr( De groep bestaat uit vier n* en presenteert een mengelinj zang. acrobatiek en gesp tekst. De show, die de groq voert zal als thema de sociale nieuwing hebben. binnenkort nieuwe cursus Onder het motto „elk moment is een goed moment om te stoppen" starten de Gewestelijke Gezondheidsdienst en het Kruiswerk binnenkort een cursus stoppen met roken. In ne gen bijeenkomsten kunt u leren hoe u dit kunt doen. De cursus vindt plaats in groepsverband en kost 80,-. Er zijn echter kortingen mogelijk. Als u lid bent van de kruisvereni ging krijgt u 15.- korting, als u aanvullend verzekerd bent bij ziekenfonds A O zelfs 25,-. De deelnemers van een groep steunen elkaar om vol te houden. Eerdere cursussen, er werden er in 1991 vijf gegeven, hebben aangetoond dat 76% van de deelnemers erin slaagt het roken definitief op te geven. Als u belangstelling hebt voor deze cursus kunt u zich alleen op I april vanaf 20.00 uur inschrijven tijdens een informatie avond in het kruisgebouw aan de Rozengaarde. Desgewenst kunt u meer informatie krijgen bij de stichting kruiswerk Noord-Oost Utrecht Telefoon 033-500888 Samenstelling Bureau Voorlichting Telefoon (033) 961618 of9M bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen kapvergunningen Hakhorst 15, 1 berk in de voortuin Hakhorst 16, 1 berk in de voortuin diverse vergunningen Tractorpulling Power-valley. trekker-trek wed strijden reguliere landbouwtrekkers Scouting Impeesa, diverse demonstraties Ha mershof 28 maart Trim- en Toerclub Leusden, Avond Fietsvier daagse 18 t/m 22 mei en plaatsen aankondigings borden A M.B.C. Achterveld, 6 puzzelritten Toneelver. „Culdoto". plaatsen aankondigings borden R O.V. Utrecht, plaatsing sandvvichborden ver- keersaktie Pon's Automobielhandel, muziekvergunning sportdag W. Seggers. voorjaarskermis 7 t/m 11 april ZOA Vluchtelingenzorg, ophangen spandoek Automark Kirkaldy, standplaatsvergunning 18 april Vereniging Renamed M.C.. Drank- en Horeca- wet vergunning K.C. Antilopen, ontheffing sluitingsuur 28 maart bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150. 3830 AD Leusden inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1. te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208. tele foon 961756 (bouwvergunningen) en kamer 209. telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen. Hamersveldseweg 105, tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunningen liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. bouw van een tuinhuisje op het perceel Melafier 8 bouw van een schuurtje op het perceel Clave- renbladstraat 118 bouw van een serre op het perceel Ganzewcihof 5 bouw van een semi-bungalow op het perceel Bitterschoten 35 uitbreiden van de woning op het perceel De Roo van Alderwereltlaan 27 bouw van een schutting op het perceel Bouw- driest 38 uitbreiden van de woning op het perceel Doornseweg 24 De tekeningen liggen van donderdag 19 maart 1992 t/m woensdag 1 april 1992 op werkdagen 's morgens van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken kamer 208. 't Erf 1 te Leusden. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. parkeerverbod Van de Lagemaathof Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben besloten een parkeerverbod in te stellen d.m v. het aanbrengen van gele doorgetrokken strepen tussen de parkeervakken, ter hoogte van de percelen Van de Lagemaathof 41 t/m 55. Dit besluit ligt vanaf 18 maart 1992 op werkda gen (van 08.30-12.30 uur) voor een ieder, gedu rende 30 dagen ter mzage op het gemeentehuis, 't Erf 1, afdeling CBW (Civiel- en Bouwtechni sche Werken), kamer 216. Iedere belanghebbende kan gedurende deze ter mijn beroep instellen tegen deze maatregel. Het beroepschrift moet aan de H.M. de Koningin worden gericht, maar worden ingediend bij de commissaris van de koningin in de provincie Utrecht, Postbus 1800, 3501 CC Utiecht verzoek hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Leusden hebben op 24 februari 1992 een verzoek voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet ontvangen van C Tolboom voor een veehouderij, alsmede opslag van diesel- en huis brandolie op het perceel Langesteeg 11 te Leusden. Het verzoek en de bijlagen liggen van 18 maart 1992 tot 18 april 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Boven dien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakte telefonische af spraak, telefoon 033-961716. Gedurende de inzagetermijn kan men gemotiveerde bezwaren schriftelijk indienen bij het gemeentebe stuur Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gege vens niet bekendgemaakt. De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd Beroep tegen de op het verzoek genomen beschikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke be zwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan wor den dat hij daartoe redelijkerwijs met in staat is ge weest. verordening op de commissie bezwaar- en beroepschriften/ klachtenregeling De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 27 februari 1992 de „Verordening op de com missie bezwaar- en beroepschriften/klachtenre geling" vastgesteld. Deze verordening treedt vanaf 23 maart 1992 in werking. De verordening ligt ter inzage op de afdeling Ruimtelijke Orde ning en Algemene Zaken NATIONAAL FONDS KINDERBESCHERMING 3 O Laai 'I perfect en efficiënt voor u regelen. Bel Frans Holten voor een afspraak administratieburo holten Westerdorpsstraol 54° 3871 AZ Hoevelaken Telefoon 03495 344 26 Fax 03495 -38399 Natuurkip dat is andere kip! Alleen bij poelier 'T ERF 10 - HAMERSHOF - TEL. 946594 I l» SPARTA SPORTIEF: de ideale kruising tussen sport- en racefiets. In onafhankelijke tests als onbetwiste winnaar aangewezen. Omdat deze fiets voor zijn geld veel meer te bieden heeft: meer SPARTA-kwaliteit, betere rij-eigenschap- pen en een completere uitrusting. Uiteraard in sportieve modekleuren. De SHIMANO Positron - PPS 500 6-V derailleur reageert direct en nauwkeurig op commando's. De SHIMANO BRM 100 Cantilever remmen zorgen voor een korte remweg. Speciaal versterkte spaken in het achterwiel garanderen een optimaal draagvermogen. De aluminium velgen en RVS-spaken zorgen dat u minder tijd nodig heeft voor onderhoud. Met MICHELIN SELECT: de 3-sterren band voor toer- en sportfietsen. u iiuiiuei iiju nuuiy neen vuui Arnhemseweg 93, Leusden (Z.), Tel. 03498-1461

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4