Registeraccountants Crop, De Kleuver Co willen Leusdense cliënt op maat bedienen Leusder Krant Amersfoorts bedrijf trekt in bij het Astma Fonds „Wij gaan verhuizen" Stabiele groei Klantgericht isdag 18 maart 1992 Pagina 9 LEUSDEIN - Het registeraccountantsbureau Crop, De Kleuver Co in Amersfoort richtte zich in november vorig jaar tot zijn relaties met de volgende mededeling: „Als gevolg van de omvangrijke groei van ons kantoor te Amersfoort zijn wij inmiddels veel te krap gehuisvest. VVij willen in beweging blijven, daar hoort groei bij." .JVlatir wij zijn van mening dat onze kantoren niet te groot moeten worden. De contacten met onze relaties en de onderlinge contacten moeten goed en overzichtelijk blijven, zodat wij snelheid, flexibiliteit en persoonlijke aanpak kunnen blijven bieden. Tot dusver moesten wij de diensten aan onze inmiddels omvangrijke klantenkring te Leusden en directe omgeving vanuit Amersfoort verlenen." „De oplossing is duidelijk: een deel van onze medewerkers zal voortaan vanuit een nieuw kantoor te Leusden haar werkzaamheden verrichten. De drijvende krachten achter dit kantoor zijn de heren G.van Ginkel en G J. Hoogeveen." ef"tree van het accountantskantoor van Crop, De Kleuver en Co. (foto: Hans Verhorst) Gerrit van Ginkel (links, zittend) en Gert-Jan Hoogeveen rechtsstaand), respectievelijk in- en extern manager op het accountantsbureau, (foto. Hans Verhorst) De gemeente Leusden, in oppervlakte de grootste van de provincie Utrecht, is in de afgelopen twintig jaar explosief gegroeid. Het aantal inwoners is met enkele tienduizenden gestegen, waarbij de concentratie heeft plaats gehad in het centrum van het voormalige, charmante agrarische dorp Hamersveld. Maar de dagen van historische herinneringen en nostalgie liggen (helaas) achter ons. De realiteit van alledag is daar. Bedrijven kwamen, bedrijven gingen. Oude, sterk op de agrarische wereld gerichte bedrijven maakten plaats voor moderne industrieën. Het ondernemersklimaat blijkt gunstig in het snel gegroeide Leusden. De centrale ligging blijkt in veel gevallen een belangrijke rol te hebben gespeeld bij de keuze van de plaats van vestiging. Het bedrijvenbestand binnen de gemeente wordt overkoepeld door de Bcdrij venkring, waarbij enkele tientallen bedrijven zijn aangesloten. Circa de helft daarvan is werkzaam in de sector van de commerciële dienstverlening. Daartoe behoren onder meer de banken, de advocaten-, notaris- en makelaarskantoren, de accountants, adviseurs, de administrateurs en restaurateurs. In de Leusder Krant wordt regelmatig aandacht besteed aan één van de Leusdense bedrijven. De lezer wordt aan de hand van redacteur Gerard Trebert meegenomen binnen de muren, om te zien wat zich achter die soms sobere, soms uitbundige facades afspeelt. jaard beroep. Het oudste accountantskan toor werd meer dan honderd jaar geleden, namelijk in 1883 gevestigd. Ook daarvoor al verrichtten gespecialiseerde boekhouders werkzaamheden, die overeenkomen met wat de accountant van vandaag tot zijn werkpak ket rekent Het waren altijd werkzaamhe den, die te maken hadden met administra ties, zij het ook uiteenlopend van aard De registeraccountant van vandaag duidt op een bepaalde, beschermde titel Men mag die voeren na een wettelijk geregeld examen en als dat met goed gevolg is afgelegd moet en mag men zich laten inschrijven in het ac- countantsregister. Crop, De Kleuver Co, de voortzetting van een zelfstandig kantoortje van accoun tant Van Dijk. die halverwege de jaren zestig met pensioen ging en geen opvolger bezat, groeide gestaag. De inmiddels ook uitgetre den naamgevers van het huidige bedrijf, voor zover men daarvan althans mag spreken, de heren Crop en De Kleuver, startten een bij kantoor in Veenendaal. dat in de jaren zestig weer werd opgeheven na de vestiging van een kantoor in Arnhem, dat thans nog bestaat. De groei van het Amersfoortse bureau zet te zich voort. Leusdense bureau-coórdinator Van den Brink: „Het ging met zozeer om uitbreiding, om het groter groeien, alswel om het bevorderen van het directe contact tussen adviseur en cliënt. Want daar gaat het uitein delijk om. Als accountants worden wij geacht de belangen van de klanten, bedrijven en/of particulieren, zo goed mogelijk te be hartigen. Dan moet er een direct contact zijn. Dat is altijd de filosofie van ons bureau ge weest. Vandaar de uitbreidingen in de regio. Vandaar ook dat we anno 1992 nu zes vesti gingen hebben." In het begin van de jaren zeventig werd een kantoor geopend in Amstelveen en daarna kende het Amersfoortse bureau een periode van constante, stabiele groei. Nieuwe regis teraccountants traden toe en leverden hun bijdragen in de verdere ontwikkeling. Nieu we units, afsplitsingen van het kantoor in de Keistad zowel als in de richting Nieuwegein, waar in het midden van de jaren tachtig on der leiding van Wil Aartsen een nieuwe vesti ging werd geopend. En toen kwam Leusden Adriaan van den Brink Het kantoor Amersfoort maakte van 1985 af een specta culaire groei door. In een tijdspanne van zo'n vijf jaar groeide het bureau qua bezetting van vijfentwintig naar vijftig mensen, een complete verdubbeling dus Rekening hou dend met het feit, dat ook in Leusden een constant groeiproces plaats had lag het voor de hand te denken aan een vestiging daar. Dichter bij de cliënt, dat was immers al jaren de filosofie. Arnhem had inmiddels al een vestiging gerealiseerd in Ede en in Amersfoort achtte men vorig jaar de tijd rijp om eens rond te kijken in Leusden. De ge dachte ging uit naar een vloeroppervlakte van zo'n vierhonderd vierkante meter, ge noeg als werkterrein voor zo'n twintig men sen. Die hebben we dan nu gevonden als huurders van de eigenaar van dit pand aan de Speelkamp, het Astma Fonds." Gesprekspartners deze ochtend zijn behal ve Van den Brink, die de leiding heeft van de Leusdense vestiging en de totale verant woordelijkheid draagt voor het reilen en zei len van het accountantsbureau, Gerrit van Ginkel en Gert-Jan Hoogeveen, belast met respectievelijk het intern en extern manage ment Van den Brink, die deel uitmaakt van de maatschap, die acht partners kent: „De beide managers hebben hun eigen verant woordelijkheden. Namens de maatschap kijk ik over de schouder mee. Het gaat goed hier in Leusden We zijn in december vorig jaar gestart met een team van zestien medewerkers en er zijn er nu al weer twee bijgekomen We groeien snel Het klinkt misschien paradoxaal, maar aan de ene kant willen we als bureau in zijn totaliteit niet te groot worden, maar aan de andere kant wil len we ons in de breedte manifesteren om vooral jonge mensen, die bij ons in dienst treden, de mogelijkheden te bieden carrière te maken. De opleiding is zwaar en langdurig (Gert-Jan Hoogeveen heeft twaalf jaar in zijn vrije uren moeten knokken en blokken om te komen tot de topfunctie, die hij thans bij het bureau bekleedt - GT). Vandaar dat we toch graag blijven groeien." Kleine units met een beperkt aantal men sen, betekent dat ook financiëel gesproken voordelen voor de cliënt? Van den Brink: „We zijn in januari 1989 een samenwerkingsverband aangegaan met de belastingsadviseurs Schram en Konijnen berg, die sindsdien nauw zijn betrokken bij onze maatschap Dat werkt uitstekend en heeft de laatste jaren sterk bijgedragen tot onze groei, met name in de richting van het midden- en kleinbedrijf. En wat het kostenplaatje betreft: natuur lijk zijn we goedkoper dan de 'grote' ac countantsbureaus. Bij ons zijn de overheads vanzelfsprekend veel lager. Geen peperdure vergaderingen met besturen en raden van commissarissen. Zakenlunches, diners, noem maar op..." Bij ons afscheid legt Adriaan G.J. van den Brink, registeraccountant, een plastic zakje boterhammen, meegenomen van huis, op zijn bureau Niet bewust, maar toch. Ik bedoel maar. lu-coórdinator Adriaan van den Brink, (foto Hans Verhorst) "J - Het zegt de gemiddelde Leusde- mets, de naam Crop, De Kleuver niet dat het bedrijf - jawel, daarvan len toch wel spreken - is gevestigd op :amp 28. Speelkamp, waar mag dat el zijn? Op het Ruige Veld, om u te Daar waar Leusden in haar bedrij- J de laatste jaren zich stormachtig ont- It. In de nieuwe behuizing van het Ast- 'IJFonds, dat tot voor kort nog domicilie n het te klein geworden kantoorpand Larikslaan, maar daarna is uitgewe- het Ruige Veld, zocht juist daar het ersfoort afgesplitste accountsbureau zoals verantwoordelijk 'captain' an G.J van den Brink het verwoordt, den is steeds interessanter voor ons Alleen al door de groei van met het bedrijfsleven. Kijk maar eens om Leusden wordt steeds belangrijker, 1 door haar gunstige geografische lig- n het centrum van het land." p, De Kleuver Co, registeraccoun- De naam op zich vraagt al om nadere Die komt van Gerrit van Ginkel, één e managers van het Leusdense kantoor, met de interne gang van zaken en me- van het allereerste uur. Van Gin- ,De accountants Crop en De Kleuver en hun bureau op 1 juli 1965 in Amers- Een klein kantoor was het in die dagen n bezetting van enkele mensen. Maar oeide snel en toen na verloop van tijd de oprichters uittraden werd een maat- gevormd door acht registeraccoun- De oude naam bleef behouden bezit dan weliswaar et oudste, maar dan naar nationale taven gemeten wel een respectabel be-

Leusder Krant | 1992 | | pagina 9