EMA: HALOGEEN [vrouwenraad viert derde lustrum 199.- .Leusder Krant. istaurant iag niet ■itbreiden Leusden in klachtencommissie vliegbasis Soesterberg sssissertjes Nieuwbouwplan voor maaltijclwinkel de schijnwerper idernemer henkt men n Ti!'Hf 11 i i—1 iq -•i i L E U S D E N Leusden en Amersfoort sluiten convenant over invulling van De Horst Geslaagd solistenfestival DWS „Het is een hele onderneming geweest" nsdag 25 maart 1992 Pagina 3 iUTENBURG - Door dc eis jeen maximum vloeropper- dcnkt het college van B& gemoet te komen aan de aren van de gcmeente- ten aanzien van de vesti- ig van een restaurant in een ld aan de Hessenweg 62. I de eis denken burgemees- xén wethouders dat de klein- lalighcid van het bedrijf vol gde is gegarandeerd. ie manier is het volgens Icollege ook niet mogelijk •estaurant in de toekomst breiden. Volgens de aan- rers zijn deze ook niet van op lange termijn uit te len. Vanuit het oogpunt verkeersveiligheid denkt :ollege dat het kleinschali- istaurant niet op bezwaren De ontsluiting van de ;enweg op die plek is vol- ïde, terwijl er ook voldoen- arkeeruimte is nwonenden zijn bang dat estaurant op den duur be ar zal gaan maken tegen de koverlast van de aanwwe- agransche bedrijven, die S»r meer op gezette tijden mest in de nabijgelegen anden uitrijden. B&W i er echter vanuit dat het urant zich aan de be nde situatie dient aan te ISDEN - Dc Karwci- markt Van Galen b.v. de kerkvoogdij van de skerk in Lcusden-Zuid kastanjebomen geschon- De bomen zullen zaterdag aart door de gemeente en aannemingsbedrijf Van ionhoven worden geplant kerkplein, drie kastanjes komen in iaats van een meer dan 150 oude rode beuk. die een 1 maanden geleden moest ?n gerooid. De monu- ile boom bleek zwaar te langetast door schimmels :gon een gevaar te worden de omgeving. Enkele ja- laarvoor was een fraaie ijen, die vlakbij de beuk gesneuveld let LEUSDEN - Aan de Hamersveldseweg wordt momenteel hard gewerkt aan de voorbereidingen voor de bouw van een maaltijdwinkel. Het pand van de voormalige tabakszaak naast De Til wordt op voortvarende wijze met de grond gelijk gemaakt, om plaats te maken voor nieuwbouw, zoals op de tekening te zien is. In het nieuwe pand starten Wim van den Hengel en René Gorter, die eerder een snackbar dreven, een zogenaamde maaltijdwinkel waar de hongerige zakenman en aanverwante doelgroepen een snelle, doch gezonde en voedzame maaltijd kan nuttigen. Van den Hengel en Gorter zullen zich vanuit de nieuwe zaak ook op catering gaan toeleggen. De maaltijdwinkel moet volgens de plannen in november van dit jaar operationeel zijnHet concept van de maaltijdwinkel is voor ons land uniek en trekt met name vanuit de vakpers flinke belangstelling. LEUSDEN - Lcusden zal mee doen aan een klachtencommis sie voor de geluidshinder, die door de vliegbasis Soesterberg wordt veroorzaakt. Deze zoge naamde artikel 28 commissie zal klachten van inwoners uit de gemeentes, die in de nabij heid van de basis liggen, in be handeling nemen. Het is de be doeling dat de commissie het ministerie van Defensie ge vraagd en ongevraagd over de bestrijding van de geluidshin der adviezen geeft. Wanneer de commissie met haar werk kan beginnen, is nog niet bekend. Op korte termijn zullen de le den, twee uit elk van de 19 be trokken gemeentes, geïnstal leerd worden. Dat is in ieder geval de toezeg ging van de staatssecretaris van Defensie Van Voorst tot Voorst. Wethouder Coon Ver duin van milieu pleit in een brief aan de staatssecretaris er voor de commissie zich ook te laten bezighouden met een ge luidsbewakingssysteem. „Als de basis de geluidsnormen, die nog moeten wordenn vastge legd, overschrijdt, moet het mogelijk zijn om tot sancties over te gaan. Bijvoorbeeld door het aantal oefeningen tijdelijk (advertentie) te beperken", licht Verduin toe. De instelling van de klach tencommissie is een logisch vervolg op het werk van een voorgaande commissie, die zich bezighield met de geluids zonering rond de basis. Deze commissie adviseerde de staatssecretaris over de vast stelling van het gebied, dat hinder ondervindt van de ba sis. De staatssecretaris heeft deze zonering overigens nog steeds niet officieel vastgelegd. Toch vindt wethouder Ver duin de tijd rijp om de namen van de Leusdense leden van de klachtencommissie bekend te maken. Behalve zijzelf zal na mens Leusden T. Roller in de commissie zitting nemen Rol ler zat overigens al eerder in de zoneringscommissie namens de Leusdense bevolking. De adviezen van de klach tencommissie hebben overi gens geen bindende werking. „Wij zijn ons ervan bewust, dat de mogelijkheden beperkt zijn", geeft Verduin toe. „Niet meedoen zet ons echter buiten spel en wij moeten van alle mo gelijkheden gebruik maken die er zijn. We kunnen nu in ieder geval in het openbaar duidelijk maken hoe onze adviezen aan het ministerie luiden, als daar aanleiding toe is". Hoe de commissie bij klach ten te werk zal gaan, zal na de installatie nog uitgewerkt moeten worden. „Wij zullen in ieder geval zo onafhankelijk mogelijk moeten werken", vindt Verduin. In een brief aan het ministerie schrijft het col lege van B&W daarom, dat zij vindt dat het secretariaat van de commissie gevoerd moet worden door de provincie Utrecht of het ministerie van Vrom en niet door het ministe rie van Defensie. Hoogbejaarde man aangereden LEUSDEN - Op de kruising Hamersveldseweg/Noorderin- slag werd maandagmiddag een 90-jarige man door bromfiet sers aangereden. De man stak samen met zijn vrouw bij groen voetgangerslicht de weg over. Op dat moment kwamen drie bromfietsers naast elkaar hard aanrijden. De man werd aan gereden en kwam ten val. Hi liep geen verwondingen op De bromfietsers reden zonder zich om het slachtoffer te bekom meren door. LEUSDEN - Donderdag heb ben de wethouders J.Th. de Jongh uit Leusden en R.L. Boer uit Amersfoort een con venant ondertekend. Deze overeenkomst betekent dat vanaf nu het bedrijventerrein De Horst verder kan worden ingevuld. Ter gelegenheid van de onder tekening bracht de heer de Jongh het unieke van deze ge beurtenis nogmaals onder de aandacht. Het is de eerste keer in het Eemlandse dat twee ge meenten in het kader van een locatiebeleid een dergelijke overeenkomst onderteken den. Het convenant bewijst waartoe goed ambtelijk en be stuurlijk overleg kan leiden Hij sprak de stellige verwach ting uit dat deze overeen komst zal leiden tot nog meer samenwerking tussen de beide gemeenten Zijn collega- bestuurder Boer uit Amers foort sloot zich daar van harte bij aan Hij duidde aan dat ook op andere gebieden zoals de vervoersregio de samen werking tussen Leusen en Amersfoort optimaal is. Door samenwerking wordt meer mogelijk, aldus de Amers- foortse bestuurder. Op het bedrijventerrein De Horst in Leusden is nu nog al leen de coöperatieve inkoop vereniging voor de woningin richting 'Beco' gevestigd De rest van het terrein ligt nog braak in afwachting van over leg over de uitgifte van de grond met Amersfoort Op ini tiatief van de gemeente Leus den zijn die afspraken nu ge maakt en neergelegd in een convenant. Het bedrijventerrein zal plaats bieden aan kantoren en instellingen en schone indu strie. Er is totaal 60.000 m2 netto vloeroppervlakte be schikbaar De kern van de overeenkomst is dat er tot 1994 ten hoogste 30.000 m2 worden uitgegeven. Na 1994 zal de andere helft van de grond worden uitgegeven Naar verwachting zullen de eerste vierkante meters in het voorjaar van 1992 worden ver kocht. ACHTERVELD - Voor dc vijf de maal in successie organi seerde de Achterveldse mu ziekvereniging Door Wils kracht Sterk een solistenfesti val. In het welkomstwoord van voorzitter Hein Ries van den Hengel klonk door dat er dit jaar minder deelnemers waren dan in voorgaande jaren. Juist in dit voor DWS zo levendige jaar viel de deelname dus wat tegen. Echter de kwaliteit daarentegen was hoger dan ooit. Jurylid Fokkema prees de deelnemers en zei dat door mee te doen eigenlijk iedereen al een winnaar was. Winnares in de derde afde ling werd Erna Bomers die als eerste moest optreden en het pittige nummer 'On the band wagon'. meesterlijk vertolkte Ilja van Loen behaalde op haar altsax de dagprijs in de ïntro- duktie afdeling, terwijl bij de nieuwkomers Sander Tolboom op hoorn een eervolle tweede plaats behaalde. In de tweede afdeling behaalde Hein Ries van den Hengel de eerste prijs en de daaraan verbonden be ker. Naast een goed voorzitter bewees hij ook een pittig stukje te kunnen blazen op zijn trom pet. Een speciale vermelding kreeg Wim van Bekkum op trombone Een nummer dat met volle overgave werd ge bracht alsof hij de enige aan wezige in de zaal was. De jury wist dat het nummer door de componist ietsje anders be doeld was maar dat Wim van wege het enthousiasme in zijn voordracht en uitvoering veel punten kreeg. Dat een foutje niet altijd tot verlies behoeft te leiden bewees Kees Blom. Uit komend in de eerste klasse kwam Kees tot grote hoogte en won hij de eerste plaats. Te vens behaalde hij het hoogste aantal punten van deze dag. wat inhield dat Kees de wissel- beker van de jury in ontvangst mocht nemen Complete set. Zwart of wit._ Z&Tr anpieding geldig t/m 4-4 1992 Zo lang de voorraad strekt H92 301 24/3 Vermelde prijzen zijn adviesverkooppriizen LEUSDEN - Op 11 maart herdacht de Vrouwenraad Leusden het feit, dat in maart 1977 de oprichting plaatsvond. Alle toen in Leusden geves tigde vrouwenorganisaties (van diverse pluimage) schaar den zich onder de paraplu van de Vrouwenraad. Veel van de aangesloten orga nisaties die bij de start aanwe zig waren, zijn nog steeds pei lers waarop de Vrouwenraad is gebaseerd en er kwamen in de loop van deze jaren ook an dere vrouwengroepen aan kloppen om deelname. In de ochtend vond in 't Voor onder van het Vrouwenont moetingscentrum een fees telijke jaarvergadering plaats waarvoor alle besturen waren uitgenodigd. Het feest werd 's avonds voortgezet in de Korf, waar Nel Kars de goed ge vulde zaal verraste met een su blieme vertolking van het to neelstuk "Koningin Sophie". Zij liet de zaal meeleven en meelijden met het leven van deze ongelukkige eerste vrouw van Koning Willem III, die haar drie zonen verloor. Dit historisch gegeven vormde het uitgangspunt van het toneelstuk. Sfeervolle lustrumviering Kuypers van der Havegroep 'LEUSDEN - De Muzen M'aren deze middag van de eerste lentedag op be zoek bij De Heuvelkamp 'e Kuijpers- Van der Ha- \Vegroep, via een vestiging J in Slovenië internationaal gewordenvierde als snel groeiend, succesvol Leus- dens bedrijf met consul tancy als belangrijkste di- Visie, zijn vijfjarig be staan. 1 De initiatiefnemers Pe ter Kuijpers en zijn echt genote Joke Kuijpers- Van der Have hebben geen I Ultf)undige uitroeptekens I gezet bij de jubileumvie ring m het afgelopen weekend ..Maar", zo sprak Kuijpers, „het is wel destijds een hele on derneming geweest. Je weet pas ofje het kunt als je erna vijfjaar met welgevallen op kunt te rugkijken. Want eerlijk is eerlijk: vijf jaar geleden was het toch gewoon je zwemdiploma 's tellen, neus dichtknijpen en het diepe bad in. Peter Kuijpers stelde vast dat hij toch na die vijfjaren badmeester is geworden. Met andere woorden: het bedrijf heeft zich succesvol ontwikkeld en telt thans tientallen vaste en free lance-mede- werkers. Voldoende reden om het eerste lustrum op gepaste wijze te vieren en wel, evenals dat bij de start vijf jaar geleden het geval was, in de eigen fraaie behuizing van 'De Heuvelkamp Daar had zich deze middag een selecte groep genodigden verzameld, waar ter gelegenheid van het lustrum een expositie was ingericht van oliever ven en aquarellen van Harm Rijkers en schilde rijen en tekeningen van de Engelse Elisabeth Ba- Sfeervolle lustrumviering bij de Kuypers-Van der Have groep. (Foto: Jan Pit) ratt. Vooral de land schappen van Rijkers ble ken voortreffelijk aanslui ting te vinden bij de am biance en het interieur van De Heuvelkamp. In de fraaie tuin waren beelden opgesteld van de Zwitser Ernst Ghenzi en de Fransman Bernard Jo- bin, dat alles ter gelegen heid van de lustrumvie ring, die met dit artistie ke initiatiefin letterlijke zin extra reliëf verkreeg. Daarbij bleef het overi gens niet op deze eerste stormachtige, maar hart verwarmende lentemid dag De 'muzen', de beide lieftallige en beminde dochters'van Peter en Joke Kuijpers, manifes teerden zich eveneens binnenshuis via een groep gedreven musici, het en semble Chdtelet. Zij brachten werken ten ge hore van Johann Chris tian Bach, Franz Schu bert en Mozart. Nadat het doek over de vierde en laatste akte was gevallen, gaf mevrouw Kars als toegift - na de staande ovatie - enige tekst en uitleg over be paalde fragmenten, kleding en voorbereiding van dit to neelstuk. Daarna was er in 't Vooronder gelegenheid om onder het ge not van een drankje en hapje na te praten Daar werd druk gebruik van gemaakt Het was een goed voorbereid feest, waar we met veel ple zier op terug kunnen zien. Evelien Blom, voorzitter Vrouwenraad Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. *...Op de markt van de sponsoring verzorgen de be drijven meestal het aanbod en zijn verenigingen en instellingen de 'vragers'. Dat systeem loopt meestal perfect en heeft in de loop der jaren gezorgd voor een welkome vorm van aanvullende financiering...* *...Dus wat te denken van de aankondiging van een optreden van dc Hot-Club Zigeunerjazzgroep 'Bub- blin 'Toorop en zijn ritmische \xiendenzondag 29 maart in De Hakhorst. Het optreden wordt georgani seerd door Jazzsociëteit Lcusden en gesponsord door dc Hakhorst. Tot zover niets aan de hand...* *...Maar als medesponsor wordt tennisvereniging LTV Leusden genoemd in de aankondiging. Een sportvereniging, die een jazzoptreden sponsort? Meestai hebben sportverenigingen te kampen met chronisch geldtekort en zijn daarom altijd zelf op zoek naar sponsors... *...Of heeft de tennisvereniging soms een van over vloed overstromende clubkas? Als dat zo is. zou dat wellicht ten goede kunnen komen van de leden, bij voorbeeld door middel van een contributieverla ging?...* *...De jazzliefhebbers van de club kunnen in ieder geval profiteren van de gulle gift van hun vereniging. Sponsors van de concerten van de jazzsociëteit mogen namelijk gratis bij dc door hen meebetaalde concerten aanwezig zijn...* Leusden heeft er sinds kort weer een beroemde van televisie bekendeplaatsgenoot bij. \ou ja, bekend. In ieder geval bij degenen, die geïnteresseerd zijn in onderwijs en alles wat daar mee samenhangt. *...Rikus Renting, werkzaam bij de Amersfoortse On derwijs Begeleidingsdienst, plaatselijk bekend als CDA-raadslid en ex-directeur van basisschool De Vallei, is te zien bij een Teleac-cursus...* *...Op dc van hem bekende rustgevende toon legt hij de belangstellende kijker alles uit van het nieuwe formatiebudgetsysteem. Basisscholen kunnen sinds kort beschikken over een eigen budget en leren via de cursus hoe dat op een zo optimaal mogelijke wijze gebruikt kan worden...* Renting is één van de experts, die in het door sportpresentator Victor dc Koninck gepresenteerde programma zijn deskundige kijk op de zaken geeft. Medewerking aan het programma moet voor Renting een waar genoegen zijn...* *...In de commissie- en gemeenteraasdsvergaderingen laat hij graag zijn licht schijnen over de details van de onderwijskundige onderwerpen op de agenda. Hij heeft daar echter niet altijd de kans alles uit de kast te halen. Het Teleac-prograimna zal daarom voor hem een waar buitenkansje zijn...* Wethouder Corri Verduin zou volgens een artikel in een regionaal dagblad haar mond voorbij hebben gepraat overeen vertrouwelijk rapport van de Vallei commissie. Verduin ontkent echter in alle toonaarden, dat zij voortijdig uit de school geklapt zou zijn. *...Het gaat over het prijskaartje dat aan een Plan van Aanpak hangt van de Valleicommisie. Binnen dc Gel derse Vallei moeten namelijk in een aantal gebieden de agrarische activiteit groeien of krimpen. Dat on derwerp is al lange tijd onderwerp van gesprek in dc commissie, waarin overheidsbestuurders en agrari sche organisaties zitting hebben...* Verduin deed in de gemeenteraadscommissie, waarwan zij voorzitter is. mededelingen over de ver wachte gang van zaken na goedkeuring van het Plan van Aanpak door de Valleicommissic...* Verduin noemde daarbij een bedrag, dat volgens dc krant uit een vertrouwelijk rapport afkomstig zou zijn. De w ethouder zegt echter dat zij alleen maar over dingen gepraat heeft, die al lang en breed bekend waren...* *...De leden van de Vallcicommissie waren in ieder geval zo ontstemd over het verhaal in de krant, dat Verduin zich genoodzaakt zag in een brief aan de commissieleden duidelijk te maken, dat zij niets ver keerd gedaan heeft... Maar dat was niet voldoende. Ook de redacties van de regionale en lokale kranten, waaronder de Leusder Krant, kregen kopieën van de brief. „Om alle misver standen te voorkomeu, wil ik u graag laten weten, dat ik het voor dit plan geldende embargo in acht heb genomen,schrijft zij... *...Hoe het ook allemaal moge zijn, duidelijk is wel dat Verduin heel erg goed op de hoogte is van de zaken, die de Valleicommissie bezighouden. Met haar medede lingen wist zij in ieder geval de Valleicommissic be hoorlijk op de kast te krijgen...* *..Jn een telefonische toelichting op de brief zegt zij dat zij het rapport nog niet gelezen had, toen zij er in het gemeentehuis mededelingen over deed. Zij zal daarom waarschijnlijk wel over paranormale gaven beschikken...*

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3