Leusder Leusden notitie aanvaard 18.- honden in Leusden 'COMBI-BUGGY QJifKoopJE E3U/roo/vf EE EHKOOPJEitnmpAro OPJE HEEH koopje 45.-t/m85.- m paspoorten na 1 april duurder ophalen glas en papiet uitreiking bomen jaar uitgesteld GEMEENTE VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS 195 HEMA De normaalste zaak van de wereld. J WOENSDAG 25 MAART 1992 LEUSDER KRANT Van't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden 't erf nr. Ill, d.d. 25-3-'92 gemeentelijk cultuurbeleid onder de loep Onlangs heeft de gemeenteraad de notitie kunst- en cultuurbeleid \astgc- steld. In deze notitie worden aanbe\elingen gedaan die betrekking hebben op het Leusdens kunst- en cultuurbeleid. niet meer op reis met verlopen paspoort Per 1 april worden paspoorten en toeristenkaartcn 10,- duurder. Boven dien komt er op 1 april een einde aan de mogelijkheid om nog vijf jaar na het einde van de geldigheidsduur met een verlopen paspoort een aantal Europe se landen te bezoeken. Wie na 1 april op reis naar het buitenland wil gaan, moet altijd over een geldig reisdocument beschikken. Bij het aanvragen van een paspoort moet u twee dezelfde, recente en goedgelijkende zwart-wit pasfoto's inleveren (géén doe het zelf-, kleu ren- of eerder gebruikte foto's en ook geen fotokopieën) en bij min derjarigen bovendien een verkla ring van de ouders of voogd dat er tegen de afgifte geen bezwaar is Een formulier hiervoor kan gratis bij de afdeling Burgerzaken in het gemeentehuis worden afgehaald. Tot 1 april kost een paspoort 80,-, daarna 90.-. Een pas poort is 5 jaar geldig en kan voor alle landen ter wereld worden ge bruikt toeristenkaart Als u niet van plan bent buiten Europa op reis te gaan. kunt u overwegen een toeristenkaart aan te schaffen Daarmee kunnen de meeste Europese vakantielanden worden bezocht. De toeristenkaart is 2 jaar geldig en kost tot 1 april 42,25. daarna 52,25 Voor jon geren geldt een gereduceerd tarief van ƒ31,50 tot 1 april, daarna ƒ41,50. bijschrijven van kinderen Tot begin dit jaar konden slechts kinderen tot 12 jaar worden bijge schreven in het paspoort of de toe ristenkaart van een van de beide ouders. Vanaf 1 januari zijn hierin twee wijzigingen gekomen De eer ste is dat de leeftijdsgrens is opge trokken naar 16 jaar. De bijschrij ving vervalt zodra het betrokken kind 16 jaar is, het moet dan over een eigen reisdocument beschik ken. 1 De tweede wijziging is dat het van af 1 januari mogelijk is kinderen tot 16 jaar in het paspoort van beide ouders bij te schrijven Het bij schrijven kost 17 - per kind. Voor nadere informatie over reis documenten kunt u contact opne men met de afdeling Burgerzaken, telefoon 961 705. De afdeling Bur gerzaken is op werkdagen geopend van 08.30 uur tot 12.30 uur en bo vendien op vrijdagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur In zeven hoofdstukken, verdeeld over 27 bladzijden wordt uitge breid ingegaan op het cultuurbe leid in onze gemeente Allereerst worden de begrippen kunst en cul tuur nader uitgewerkt. In hoofd stuk twee worden de doelstellingen geformuleerd Hoofdstuk drie gaat in op de stand van zaken, terwijl in hoofdstuk vier de relatie met Amersfoort wordt beschreven De positie van de Culturele Raad Leusden wordt beschreven in het hoofdstuk vijf. In de laatste twee hoofdstukken worden de overige activiteiten en instellingen om schreven en alle aanbevelingen op gesomd. doelstellingen In zijn algemeenheid acht de noti tie het behoud van de eigen Leus- dense identiteit en het scheppen van voorwaarden voor een brede deelname aan activiteiten van bij zonder belang. De notitie stelt dat er in Leusden voldoende activitei ten moeten zijn. in ieder ge\al op het niveau dat past bij een gemeen te van ruim 27.500 inwoners. Te gelijkertijd beseft het gemeentebe stuur heel goed dat Leusden door zijn ligging vlakbii Amersfoort voor allerlei activiteiten op die ge meente is aangewezen. Ook wordt in de notitie onderkend dat veel inzet nodig zal blijven van alle be trokkenen om het cultuurbeleid blijvend vorm te geven. stand san zaken Leusdenaren blijken, graag uit te gaan en doen dat vooral in Amers foort Geconstateerd wordt dat Leusden het Amersfoortse uit gaansleven niet zal kunnen evena ren In Leusden wordt veel geld uitge geven aan muziekonderwijs. Aan andere vormen van cultuur wordt relatief minder uitgegeven. Door velen, aldus de notitie, wordt een geschikte accommodatie voor kunst en cultuur gemist relatie Leusden - Amersfoort Amersfoort zal volgens het ge meentebestuur het uitgaanscen trum blijven, ook al zouden er in Leusden veel meer voorzieningen komen. Uitgaan is immers niet slechts het bezoek aan een theater, maar bij uitgaan hoort ook een goed ontwikkelde horeca, oude pleintjes en straatjes. Dat kan Leusden in veel mindere mate bie den Wel dient meer nagedacht te worden over datgene dat nog in Leusden georganiseerd moet wor den Daarom dient het cultureel beleid afgestemd te zijn op het plaatselijk niveau. culturele raad De Culturele Raad is een centrale plaats in het plaatselijke culturele leven toegedacht De stichting zal een taak krijgen als onafhankelijk adviesorgaan en als aanbieder van culturele activiteiten die met door andere verenigingen worden geor ganiseerd. aanbevelingen De notitie somt nog tal van aanbe velingen op Als een van de belang rijkste geldt de voorgenomen in voering van de zogenaamde een procentsregeling. Hiermee wordt bedoeld dat de gemeente bij elk gemeentelijk bouwwerk een pro cent van de bouwkosten reserveert voor kunst. Voor dit doel zal een verordening worden opgesteld. De tweede belangrijke aanbeve ling is het voorgenomen onderzoek naar het realiseren van een cultu rele accommodatie meer weten? De notitie kunt u inzien bij het bureau voorlichting Indien u tele fonisch meer informatie wilt krij gen kunt u contact opnemen met de afdeling Welzijn. Onderwijs en Sport Telefoon 961 696 jannendorp opgenomen in route V Sinds 9 maart 1992 worden in het Jannendorp in Achter voor het eerst glas en papier huis aan huis opgehaald Tt toe keerden de auto's die glas en papier ophaalden aai eind van de Jan van Arkelweg om. Nu rijden ze eeni rondje. Glas en papier kunt u eens in de twee weken aanbic samen met uw overige huisvuil. Glas biedt u aan in een! of kistje, papier in een dichtgebonden open kartonnen d aan regels en lijnen gebonden Elke gemeente kent eigen wetgeving, neergelegd in een \erordening. Die verordening heet in onze gemeente de Algemene Plaatselijke Verordening, afgekort APV. Hierin staan onder andere regels die gelden ten aanzien van honden. Dc APV telt vijf artikelen die over honden gaan In deze artikelen worden geboden en verboden op gesomd die gelden voor eigenaars of houders van honden Die regels zijn vooral bedoeld om overlast of gevaar tegen te gaan. Bovendien moet u belasting betalen als u een of meer honden in uw bezit hebt. aanlijnen Honden moeten zijn aangelijnd. Overtreding van dit gebod kan lei den tot een hechtenis van ten hoog ste twee maanden of een geldboete van ten hoogste 5(XX),- Wel zijn twee plaatsen aangewezen waar honden onaangelijnd mogen wor den uitgelaten. Die plaatsen zijn het terrein begrensd door de Groe ne Zoom. Burgemeester van der Postlaan. Bavoortseweg en Noor derinslag en het terrein ten noord westen van de kruising Groene Zoom/Heiligenbergerweg. Voorts mogen honden in sommige delen van het landgoed den Treek vrij rondlopen U herkent die gebieden door de daarbij geplaatste borden. verboden plaatsen Onze trouwe viervoeters mogen met komen op kinderspeelplaat sen. zandbakken of speelweides Ze mogen ook met lopen of wei- of hooilanden of op het terrein van een ander als daardoor schade kan ontstaan. Op terrein dat is inge pland of ingezaaid mag u met uw hond niet worden gesignaleerd. hondepoep Hondepoep: veel mensen ergeren zich eraan. Vrijwel elk trottoir in onze gemeente is er dan ook mee verontreinigd Daarom zijn er ook op dit gebied regels gesteld Uw hond mag zijn of haar behoefte niet doen op trottoirs. Als dat toch gebeurt bent u strafbaar. Als u er echter voor zorgt dat de honde poep onmiddellijk wordt verwij derd vervalt deze strafbaarheid hondenbelasting Iets wat niet in de APV is geregeld maar zeker een rol speelt als u een hond bezit, is de hondenbelasting. Iedereen die een hond heeft moet daarvoor belasting betalen. Het bedrag dat u moet betalen stijgt naar gelang u 1. 2. 3 of meer hon den hebt. Het laagste tarief per hond bedraagt 77,45 per jaar, het hoogste 137,55 In bijzondere ge vallen is kwijtschelding mogelijk. Op gezette tijden gaat een contro leur langs de huizen om na te gaan of aan de belastingplicht wordt vol daan. Als blijkt dat u in overtre ding bent krijgt u een navordering opgelegd, die behoorlijk in de pa pieren kan lopen. Over hondenbe lasting en alles wat daarmee sa menhangt kunt u een gratis vouw blad ophalen bij bureau voorlich ting. nadere informatie Als u meer wilt weten over het houden van honden kunt u contact opnemen met de afdeling ROAZ. Daar staat men u graag te woord Telefoon 961 730 in nieuwbouw 't Ruige Veld: Al jarenlang is het in de gemeente Leusden een vast get om de bewoners van nieuwbouwwoningen een boom vot voortuin aan te bieden. Het afgelopen jaar zijn er zo wt nieuwe woningen bijgekomen, dat besloten is in verband alle daaraan verbonden organisatorische werkzaamhede jaar geen bomen uit te reiken. De bewoners van de woningen die na 1 april 1991 in 't R Veld zijn opgeleverd, houden hun boom echter tegoed krijgen in april 1993 alsnog de gelegenheid een boom voot voortuin uit te kiezen Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon 1033) 961618 of 9i bekendmakingen GEMEENTE verleende vergunningen bouwvergunningen Uitbreidenvan de woning Kwintlaan 16 Plaatsen van een dakkapel op de woning Herik- hof 2 L'itbreiden van de woning Schutterhoeflaan 16 Uitbreiden van de woning Rosmolenstraat 146 Verbouwen van de woning Rosmolenstraat 136 en 138 Interne verbouwing van het pand Hamersveld- seweg 66 Plaatsen van een dakkapel op de woning Prins Frederiklaan 7 Plaatsen van een schuifpui ter afsluiting van een overdekt terras bij de woning Augustijnhove 12 Bouw van een kantoor ten behoeve van de ge- meentewerf op het perceel Hamersveldseweg 105 kapvergunningen Kappen van een larix in de achtertuin en een acacia in de voortuin op het percel Waarden 27 bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis. *t Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208, tele foon 961756 (bouwvergunningen) en kamer 209. telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, tele foon 961752 (kapvergunningen) aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunningen liggen ter inzage; één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. bouw van een tuinhuisje op het perceel Melafier 8 bouw van een schuurtje op het perceel Clave- renbladstraat 118 bouw van een schutting op het perceel Bouw- driest 38 Bouw van een schuur op het perceel Claveren- bladstraat 114 Bouw van een schuur op het perceel Wilden- burgfstraat 19 Vergroten van de berging op het perceel Ruige Velddreef 88 Bouw van een kap op bestaande bergingen op de percelen Claverenbladstraat 5 en 7 De tekeningen liggen van donderdag 26 maart 1992 t/m woensdag 08 april 1992 op werkdagen 's morgens van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentehuize afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken kamer 208. 't Erf 1 te Leusden. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. Verzoek vaststelling hogere grens waarde t. b. v. woningen in de uitbreiding van Hamershof Met ingang van 26 maart 1992 zal gedurende een maand (op werkdagen van 8 30 uur tot 12.30 uur) op de afdeling ruimtelijke oredening en algemene zaken van het gemeentehuis ter inza ge liggen het verzoek als bedoeld in artikel 12 van het besluit grenswaarden binnen zones langs wegen om vaststelling van hogere grenswaarden ten behoeve van de in de uitbreiding van het hoofdcentrum Hamershof te realiseren wonin gen. Het vaststellen van hogere grenswaarden is noodzakelijk omdat voor de nieuw geprojec teerde woningen als gevolg van wegen in en om het plangebied een gevelbelasting is te verwach ten van meer dan 50 dB(A) Gedurende de genoemde termijn krijgt een ie der de gelegenheid het verzoek met de daarbij behorende stukken in te zien en eventuele op merkingen schriftelijk aan het college van bur gemeester en wethouders kenbaar te maken Op dinsdag, 14 april a s., om 19.30 uur, zal er in het gemeentehuis (vergaderzaal II) een openba re zitting worden gehouden waarbij een ieder in de gelegenheid wordt gesteld eventuele opmer kingen ten aanzien van het verzoek te maken. FERDI VUGTS~~~] Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur donderdag, vrijdag en zaterdag yk/ndenvagen 'reiswegen eenvoudig om te trouwen tot een verstelbare buggy yJL met zwenkwte/en Dorpsstraat 74 Lunteren I met dekbed. Tel 08388 - 5674 dekbedovertrek voetenzak OPENINGSTIJDEN I en wagenmand donderdag 13 00-17 00 uur Adviespnjs 799. - vrijdag 13 00-21 00 uur Nu Stunterpriis zaterdag 10 00-16 00 uur/ L- Alle prijzen bij Btbrstunter bin efhaalpnjzen dnhrr! compleet v\ - .'VV CV Toasties en saladecups, samen _Ad9. Cahors A.C. 1989. Krachtige volle, )de wijn 5.50 1 _4 flessen dieprode wijn 5.50 1 I jLr X Dekbedovertrekset t/m Damessokken, maat 36 - 41 3.90 3 paarlO." Katoenen dames- of heren tennis- shirt "5 XI Dames polo, maat 38 - 44 19.75 2 voor 30.- Overhemd, maat 37 - 44 -2^5-J Aanbiedingen zijn geldig t/m 4-4-1992. Zo lang de voorraad strekt. Vermelde prijzen zi|n adviesverkooppruzen H92 010-24 '3

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4