239 WIE SPAR'T, BESPAART! .Leusder Krant. "40 laaiensucces in Kring-B Komkommer Volkoren Tarwe-Roggebrood v.d. Bilt Katenspek 44Q Uncle Ben's Kookbuiltjes QQ Witte Rijst pak 250 gram w w Saté Ajam of Babi OQQ Tijdnood breekt schakers op Nieuws uit de verenigingen Paasversieringen maken Dia-lezing over Madagascar Glas ophalen in Jannendorp Paspoorten duurder Meester Mattijsen jubileert Kinderfilm in De Moespot Kaartavond. Foto's van Cor Slegtenhorst Jazz in Leusden Jonge Kaas Runder gehakt Ananas schijven Fruttis Roomdessert ^ensdag 25 maart 1992 PaginaS EUSDEN - Het Leusdense edstrijdbad van Octopus >rmde zaterdag het decor >or zwemwedstijden in het ider van de Utrechtse Kring- Dat thuisvoordeel werd )or de leden van de wed- jrijdselectie van de Leus- fnse Zwem- Poloclub De /aaien uitstekend benut, |ant er werden door de Leus- Snse equipe maar liefst tien |edailles in de wacht ge toept. ooral Bastiaan Tamminga 1 Jeroen Verhoeven waren j tccesvol. Tamminga zwom I zowel 100 meter vlinder- ag als de 100 meter school- ag naar een eerste plaats en et in beide gevallen een per- >onlijk record aantekenen: 42.0 op de 100 vlinder en 54.9 op de 100 school. Ver- aeven zwom tegen alle ver achtingen in naar een eerste laats op de 100 meter rugslag 'ij was op papier de zwakste de race, maar op een verbe uring van zijn persoonlijk re cord met maar liefst een dikke vijf seconden moest de com plete concurrentie het ant woord schuldig blijven. Dat gold ook voor Ewout Pau- lusma Hij zwom weliswaar eveneens een persoonlijk re cord. maar 1.18.0 was ruim een seconde langzamer dan Ver hoeven, zodat hij genoegen moest nemen met het zilver. Ook op de 50 meer vrije slag legden de Leudsdense atleten beslag op de eerste plaatsen. Bij de meisjes was Sharon van der Riet de snelste, maar Haike van Stralen eindigde in dezelfde tijd (39.1) op de tweede plaats Voor beide een persoonlijk record. Bij de jon gens liet Robin Hoendervan gers een nieuw persoonlijk re cord bijschrijven. Hij bleef met 39 0 de verzamelde con currentie ruim voor. De overige medailles kwamen in handen van Terry Ikking (brons op de 100 meter rug slag) en Berend Plugge (brons op de 100 meter schoolslag.) LEUSDEN - In de schaakcompetitie heeft Leusden 1 een uiterst pijnlijke nederlaag te slikken gekregen. In de uitwedstrijd tegen Hui zen 2 werd afgebroken bij een 4-0 stand, waarbij Leusden geen enkele hoop meer mag koes teren om nog een gelijk spel uit het vuur te sle pen. Zeer lang bleef de stand dubbelblank en aan bijna alle borden leek de uitkomst onge wis Alleen Hans Peper kamp keek al lange tijd tegen een achterstand van een kwaliteit en een pion aan. zodat duidelijk was dat hij op den duur ten onder zou moeten gaan Aan de meeste an dere borden leken eerder de Leusdenaren in het voordeel. Vlak voor het afbreken ging er echter ineens van alles mis voor Leusden Arnold Peper kamp had een zo goed als gewonnen stelling, maar in uiterste tijdnood greep hij een giftig pionnetje. Het kostte hem een toren en dus de partij. Jaap van Tuyll kwam ook in he vige tijdnood en raakte daardoor in onoverkome lijke problemen. Carel Vos was goed uit de opening gekomen, maar kon het niet afmaken. Zijn tegenstander wik kelde nuchter af naar een eindspel met twee plus pionnen. reden genoeg om de partij op te geven in plaats van af te bre ken Ook Hans Peper kamp staakte na het ver strijken van de speelduur de ongelijke strijd De vier partijen die wel af gebroken zijn beloven Leusden ten hoogste drie bordpunten. Hesmatol- lah Sharizadeh en Bert Uneken staan wel ge wonnen, maar voor Leo de Rijke zit er hoogst waarschijnlijk niet meer in dan remise. Kopman Wim Velker zal daar zelfs nog heel hard voor moe ten vechten Door deze nederlaag zijn de kam pioenskansen van de Leusdenaren heel klein geworden. Beter verging het Leus den II, dat de opgaande lijn van de laatste tijd doorzette en koploper Oog IN Al (Utrecht) in ei gen huis over de knie nam. De tussenstand is 2,5-4,5 en ook de enige af gebroken partij staat gunstig voor Leusden In de onderlinge competi tie zijn de zes spelers be kend die in de kam pioenscompetitie uit gaan komen Bert Kam- pes en Jan van Baarde- wijk grepen de laatste mogelijkheid. Caspar van Hoorn moest nog een partij spelen om het mi nimum aantal te halen. Hij deed dat met verve en werd daarmee zelfs koploper. Uitslagen. v. Hoorn - v.d. Bilt 1-0 Agterberg - Kampes 0-1 v. 'Baardewijk - v.d. Harst 1-0 Willigenburg - Halkes 1-0 v Ooik - Roelofs 0-1 G Nijhof - Langman 0-1 Rietveld - Valkenburg 1-0 Eijlders - De Heer 1-0 v. Dalen - v.d Wetering 1-0 Schouten - Verschuur 0-1 Zaal - Oosting remise Bouwmeester - Modiri 1-0 J. Nijhof - Veenendaal 0-1 Aghlani - Weijgertze 1-0 Meylof - Struiwig 1-0 De stand op kop: 1. v Horn 1590 2. Shahrizadeh 1589 3 H. Peperkamp 1587 4 Kampes 1573 5 De Rijke 1571 6. v. Baardewijk 1570 7. v. Tuyll 1561 Uneken 1561 9. A. Peperkamp 1560 10 Wisman 1559 De bovenste zes spelen om het clubkampioenschap ACHTERVELD - Stichting De Moespot organiseert samen met Hanneke de Winter uit Leusden op 13 april 1992 een bloemschikcursus Deze cur sus heeft het naderende Paas feest als motto. Duidelijk zal worden dat het met betrekke lijk eenvoudige hulpmateria len mogelijk is de mooiste paasversieringen te maken. In schrijven en betaling geschiedt op vrijdag 3 april tussen 14.00 en 15.00 uur in De Moespot. Op deze dag krijgen deelnemers een stencil met de benodigde informatie en staat men klaar eventuele vragen te beant woorden. Mensen die niet op de vrijdagmiddag kunnen mogen ook de donderdag ervoor, 2 april tussen 19.00 en 19.30 uur contact opnemen met Hanneke de Winter, telefoon 950451. Het inschrijfgeld bedraagt 12,50, waarbij de aanschaf van diverse hulpmaterialen is inbegrepen. LEUSDEN - De natuurfoto graaf Machiel de Vos uit Leus den houdt een dia-lezing over Madagascar en Costa Rica op vrijdag 27 maart in 't Trefpunt te Leusden-Zuid. De aanvang is 20.00 uur precies. Vrije toe gang. Machiel de Vos is geen onbe kende voor belangstellenden in de natuur. Op vele plaatsen gaf hij lezingen en hield op 17 plaatsen in ons land solo-expo sities. Als natuurfotograaf maakte hij o.a. de kalender 1991 voor Natuurmonumenten en vele fotoreportages voor het blad Grasduinen. LEUSDEN - Sinds 9 maart wordt in het Jannendorp in Achterveld voor het eerst glas en papier huis aan huis opge haald. Tot nu toe keerden de auto's die glas en papier opha len aan het eind van de Jan van Arkelweg om. Nu rijden ze een extra rondje. Glas en papier kan eens in de twee weken worden aangebo den, samen met het overige huisvuil. Glas wordt aangebo den in een kratje of kistje, pa pier in een dichtgebonden open kartonnen doos. LEUSDEN - Per 1 april wor den paspoorten en toeristen- kaarten 10,- duurder. Bo vendien komt er op 1 april een einde aan de mogelijkheid om nog vijf jaar na het einde van de geldigheidsduur met een verlopen paspoort een aantal Europese landen te bezoeken. Wie na 1 april op reis naar het buitenland wil gaan, moet al tijd over een geldig reisdocu ment beschikken. Bij het aanvragen van een pas poort moeten twee dezelfde, recente en goedlijkende zwart-wit pasfoto's worden ingeleverd en bij minderjari gen bovendien een verklaring van de ouders of voogd dat er tegen de afgifte geen bezwaar is. Een formulier hiervoor kan gratis bij de afdeling Burger zaken in het gemeentehuis worden afgehaald. Tot 1 april kost een paspoort 80,-, daarna 90,-. Een paspoort is 5 jaar geldig en kan voor alle landen ter we reld worden gebruikt. Wie niet van plan is buiten Eu ropa op reis te gaan, kan over wegen een toeristenkaart aan te schaffen. Daarmee kunnen de meeste Europese vakantie landen worden bezocht. De toeristenkaart is 2 jaar geldig en kost tot 1 april 42,25, daarna 52,25. Voor jongeren geldt een gereduceerd tarief van 31,50 tot 1 april, daarna 41,50. Tot begin dit jaar konden slechts kinderen tot 12 jaar worden bijgeschreven in het paspoort of de toeristenkaart van een van de beide ouders. Vanaf 1 januari zijn hierin twee wijzigingen gekomen. De eerste is dat de leeftijds grens is opgetrokken naar 16 jaar. De bijschrijving vervalt zodra het betrokken kind 16 jaar is; het moet dan over een eigen reisdocument beschik ken. De tweede wijziging is dat het vanaf 1 januari mogelijk is kinderen tot 16 jaar in het pas poort van beide ouders bij te schrijven. Het bijschrijven kost 17,-per kind. LEUSDEN - Meester Gé Ma- tijssen is sinds december 1966 verbonden aan de Rossenberg- school te Leusden. In dat jaar kwam Gé naar Ha mersveld, zoals ons dorp toen nog heette. Hij werd benoemd aan de toenmalige R.K.-lagere school Sint Joannes Evange list, het huidige jeugdhonk Dp Til. In 1968 verhuisde hij mee naai de nieuwe school, de Rossen berg. Behalve als gedegen leerkracht is de jubilaris in Leusden ook bekend als cur susleider van Latent Talent, waar hij cursussen geeft in cal- ligrafie. Om het jubileum te vieren, wordt er op vrijdag middag 27 maart een feest oj touw gezet. Vrijdagavond 27 maart is er ii het hoofdgebouw van 19.36 21.00 uur een receptie voor ou ders, oud-leerlingen, belang stellenden en genodigden. ACHTERVELD - De Stichtinj De Moespot houdt zaterdag 21 maart een kinderfilmmiddag Deze dag wordt de bekende te kenfilm 'Disneyshow' ver toond De zaal gaat open ore 13.30 uur, terwijl de film oir 14.00 uur begint. De entree ii 2,50 per persoon, waarbij in begrepen een glas ranja en eer zakje chips. ACHTERVELD - Op dinsdai 31 maart is er in De Moesp aan de Jan van Arkelweg ee kaart wedstrijd. Liefhebber kunnen deze avond terecht os te klaverjassen en schutjasses Iedereen wordt deze avond v. harte uitgenodigd. Introduce* zijn ook welkom. De aan van is 20 00 uur terwijl het ïr. schrijven een half uur eerd« begint. Het inschrijfgeld be draagt fl 3,00 per persoon LEUSDEN - In het dienstea centrum van de Gereformeerc) Kerken in Leusden is van 3 maart tot 28 april een exposit van de amateurfotograaf Gl Slegtenhorst Op de expo zijn portretten en landschap pen te zien. De openingstijd! zijn van maandag tot vrija! van 9.00 tot 20.00 uur. De tc^ gang is gratis. LEUSDEN - De Jazz-sociétej Leusden heeft voor zondag maart een optreden van Buifi! blin' Toorop en zijn ritmisd vrienden op stapel staan restaurant De Hakhorst aan<Fl Waarden. Het optreden van ha gezelschap, dat zich gespecij liseerd heeft in 'hot-club 7™ geunerjazz', begint om 14 uur. Leden hebben gratis tel gang. niet-leden betal^ 7,50. Bingo-avond LEUSDEN - Op 27 maart er in Jongerencentrum De weer een bingo-avond geh< den worden. Er zijn een g' aantal prijzen te winnen, ij inleggeld is, zoals gebrul lijk, heel laag gehouden twee kwartjes per ronde De avond begint om 20.00 en er zal naar gestreefd den om voor 23.00 uur kla; zijn. Iedereen is welkom. 30 M - '0*«vv vacuüm verpakt kilo toee 995 kilo 998 blik 227 gram 1e blik 99 y.-ocfttvn aardbei/framboos of exotisch 4 bekertjes a 125 gram per stuk heel 100 gram I lv duopak 2x3 stokjes J385 BvW Aanbiedingen geldig t/m zaterdag 28 maart 1992, tenzij anders vermeld. Pnjs- en assortimentswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden Weeknr 13-"92 Vers Vlees alleen verkrijgbaar in winkels met een ambachtelijke slagerij.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 8