.Leusder Afsluiting wintertennis bij TSCL Waterpolojeugd bijna kampioen Volleyballers Avanti kampioen Sterke driebanders strijden in Leusden Haaien-clubrecord Van Gorkum Japanse gevechtsporten I 9 Hockeyers Leusden werken een 2-0 achterstand weg Verrassende winnaar van jeu de boulestoernooi Tour de Junior volgeboekt I Sport kort Vallentgoed constant Jeugd snelschaken VECHTSP0I Succes Ju-seii Sport kort Remisekansen Woensdag 1 april 1992 Pag, LEUSDEN - De mannen-hoc keyers hebben tegen DSHC een 2-0 achterstand moeten wegwerken. De Leusdenaren sleepten er nog een 2-2 gelijk spel uit. Door de winst van Ring Pass moet Leusden de eerste plaats delen. De vrou wen zorgden bijna voor een stunt door bij koploper HIC al na vijf op een een 0-1 voor sprong te nemen. Na een bom bardement van strafcorners wonnen de Amterdammers uiteindelijk met 2-1. Om als koploper in de eerste klasse A een wedstrijd te spe len tegen een ploeg die nog steeds kansrijk is en er boven dien op is gebeten om revan che te nemen omdat de eerste wedstrijd was verloren, is nooit een gemakkelijke taak. Leusden begon de wedstrijd aanvallend; reeds in de vijfde minuut had Richard Knop- pien een goede scoringskans welke hij echter niet benutte. DSHC begon daarna de aan val in te zetten wat resul teerde in een strafcorner. Het schot passeerde de keeper van Leusden maar werd op de doellijn door Robert Jan Wil- lemse gekeerd In de volgende fase van de wedstrijd liet Leusden zich teveel terugval len. DSHC kreeg de ruimte om hun spel aan Leusden op te leggen Een dekkingsfout re sulteerde in de 15e minuut in een doelpunt voor DSHC. In de direct daaropvolgende mi nuut werd een strafcorner van Leusden door de pink van de keeper gekeerd Het spel golfde daarna op en neer met een licht veldoverwicht van DSHC, waarin de keeper van Leusden zeer goed werk ver richtte. Hij kon echter niet voorkomen, dat een aan DSHC toegekende strafbal de ruststand op 2-0 bracht. Na de rust speelde de mannen van coach Jacques Dorrestein feller en geconcentreerder. Consequente mandekking achterin zorgde voor een per fecte defensie. Met vier mid denvelders en drie spitsen werd op DSHC enorme pressie uitgeoefend, het was Maarten Jonges die in de tiende minuut het eerste tegendoelpunt wist te scoren. Dit gaf Leusden een dosis moed en het bleef aan vallen. Op goed voorberei dend werk van Flip van Dalen wist Ralph Kemps al duikend een doelpunt te maken Met nog een kwartier te spelen golfde de wedstrijd op en neer, maar er werd niet meer ge scoord: 2-2 De mannen van Leusden moesten een verlies- punt incasseren. De competi tie blijft ongemeen spannend. Want door de overwinning met 4-0 van Ring Pass wordt de eerste plaats op punten ge deeld, maar op doelgemid- delde is men op de tweede plaats beland Aanstaande zondag moet Leusden tegen Asvion thuis, ook een moei lijke tegenstander V rou wenhockey Het beloofde een spannende wedstrijd te worden, de on derste tegen de koploper met een puntenverschil van maar liefst zeventig. In de 4e mi nuut resulteerde de eerste Leusdense aanval meteen al in 1-0, Patricia van der Flier steunt Judith Janssens van Gellicum, deze geeft de bal een subtiel breedtepassje naar Letty den Besten. Zij probeert de keepster uit te spelen, maar de Amsterdamse is haar te slim af. Toch weet Den Besten de bal weer te bemachtigen en scoort dan in de linker lange hoek 1-0. Pas hierna laat HIC eigenlijk pas wat van zich merken en wel door vier straf corners achter elkaar te force ren. De eerste twee worden ge mist In de tiende minuut pro beren de Amsterdamse dames hun corner een moeilijke va riant te geven door een dub bele afschuif, maar Catrien van Groningen is als lijnstop- per op alles voorbereid en haalt de bal van de lijn. En ook de vierde corner kan niets aan de stand veranderen door prachtig keepwerk van Char lotte van de Ven. Om de 17e minuut komt HIC met een snelle aanval links buiten om de cirkel in, zet Van de Ven op het verkeerde been en scoort 1-1. Dan volgt weer een reeks strafcorners, die stuk voor stuk op spectacu laire wijze uit het goal worden gehouden door doelvrouwe Van derVen. In de tweede helft loopt het spel dat de Leusdense dames spelen nog steeds erg goed, maar HIC is snel en weet el kaar bijna blindelings te vin den. Hierdoor kunnen de Am sterdamse dames behoorlijk wat aanvallen op poten zet ten, die door goed verdedi gend werk niets aan de stand kunnen veranderen Na we derom een hele serie strafcor ners, krijgt HIC uiteindelijk een strafbal, die hard, links, halfhoog in het doel belandde. HIC wint alsnog met 2-1 LEUSDEN - De voortekenen zijn goed voor de Leusdense jeu de boulesvereniging De Hakhorst. Het zonnetje brak afgelopen zondag nog even flink door tijdens het ope- ningstoernooi, dat in Henk Hoefakker (pas lid van de ver eniging) een verrassende win naar kende. Bijna vijftig boulers hadden zich gemeld voor de start van het nieuwe seizoen Vijf 'hus- sel'-wedstrijden stonden op het programma. Na vier ron den waren alleen Emile Eske- nazi en Henk Hoefakker nog ongeslagen Het lot speelde daarna een belangrijke rol. De twee koplopers lootten tegen elkaar, zodat er een 'echte' fi nale ontstond Henk Hoefak ker, gesteund door Rob van der Werve, was met 13-4 te Henk Hoefakker werd zondag verrassend winnaar van het ope- ningstoernooi van de jeu de boulesvereniging De Hakhorst. (foto Hans Roggen) sterk voor Emile Eskenazi, die Ton Jacobs als partner had ge loot. Daarmee was Henk Hoefakker de enige speler, die in al zijn vijf partijen ongesla gen bleef. Tien spelers wonnen vier van de vijf wedstrijden. Miek Kip pers deed dat met het beste boules-saldo en eindigde zo op de tweede plaats, net voor Bob Bloemendal en Tiny de Boer. De top twaalf ziet er als volgt uit 1 Henk Hoefakker 5 24, 2 Miek Kippers 4 28, 3. Bob Bloemendal 4 24. 4. Tiny de Boer 4 23; 5. Emile Eskenazi. Roelof de Groot. Wim van der Laaken en Barend Bennink 4 22, 9. John Verhoef en Jo van Riezen 4 18. 11. Coen Bis- schops 4 6; 12. Joop Mei 3 21 LEUSDEN - De Winterzondag Tenniscompetitie van het Tennis- en Squash Centrum Leusden werd afgelopen zondag met een barbeque en een groot aantal finales. Dit jaar deden zo'n 450 enthousiaste tennissers mee Op de foto poseren alle finalisten. De winnaars waren C. en G van der Horst, B. Bannenberg en P. de Hartog, E. Matijsen en P van Harten, P. en P.J. Wijnen, F Commisaris en E. Huiskes en L Matzat en D. Egter. (foto: Hans Roggen) LEUSDEN - De leden van de wedstrijdselectie van de Leus dense Zwem «Sr Poloclub heb ben afgelopen weekend een aantal aansprekende presta ties geleverd. In de meeste ge vallen leidde dat tot een ver betering van persoonlijke re cords, vaak met vele secon den. Tamara van Gorkom bracht één van die verbeterin gen op haar naam. Tot op he den was ze op de 100 meter vrije slag nooit sneller dan 10.03.6, maar zaterdag was het in het eigen water van zwem bad Octopus goed raak. De Haaienzwemstcr (17) bracht 1.02.0 op de klokken en zwom daarmee een tien jaar oud clubrecord aan flarden. Zoals gezegd, niet alleen Van Gorkom was het achter ons liggende weekend op dreef. Ook Kevin Mori bracht zijn tijd op de 100 meter vrije slag spectaculair omlaag, net als Marlies Floor, Sandra van We gen en Boris van Gorkom op de 220 meter wisselslag, Jeo- ren Verhoeven en Mare Brie- nesse op de 100 meter school slag en Arjan van de Berg op de 100 meter vrije slag. Een dag later in het Amers- foortse Sportfondsenbad, wa ren het vooral Werner van de Berg en Vincent Oosterbroek die van zich lieten spreken. Tijdens Kringwedstrijden (Utrecht) in het 50-meter bad, doorgaans geen omgeving die tot het verbeteren van per soonlijke records aanleiding geeft, traden ze eerst op de 110 metr vlinderslag tegen elkaar in het strijdperk Beiden gin gen, in een uitstekende stijl, sneller dan ooit te voren. Wer ner van de Berg tikte als eer ste aan in 1.12.8, direct ge volgd door Vincent ooster broek met 1.13.6. De verza melde concurrentie had het nakijken. Dat was, ruim een uur later, ook het geval op de 100 meter vrije slag. De 1.04.1. van Van de Berg, een persoon lijk record, was opnieuw goed voor een eerste stek. Ooster broek ging eveneens sneller dan ooit te voren, maar zijn 1.06.2 was net niet snel genoeg voor eremetaal. De overige Kringmedailles werden door De Haaien in de wacht ge sleept door Tamara van Gor kom, Elwine Hemans en Si- mone Sybrandy. ACHTERVELD Het eerste herenvolleybalteam van Avanti is afgelopen vrijdag kampioen geworden. Het in de derde klasse D spelende team won de uitwedstrijd van Leos 5 uit Leusden met over tuigende cijfers: 15-4, 15-3 en 15-8. In de eerste set kwam Avanti al snel op een achterstand van 0-2. Het spel werd in het begin overheerst door de spanning. Na een zeer goede opsla genreeks van Ton Ossendrij ver, kwam Avanti langszij en nam vervolgens een voor sprong van 6-2, om vervolgens uit te lopen naar 9-2, mede door een tweetal zeer goede smashes van Bert Bolkens Uiteindelijk werd de setstand 15-4 door een reeks van goede opslagen van Herman van de Berg. In de tweede set kwam Avanti goed uit de startblokken want men liep in zeer korte tijd uit naar een voorsprong van 6-1. Leos kreeg hierna een tweetal punten, mede door een aantal fouten van de Avanti-heren. goed spel van het team. met in de hoofdrol de smashers Van de Berg en Bert Bolkes, snel naar een voorsprong van 10-2 en daarna snel naar 13-2. Bij deze stand dachten de Avanti- heren dat zij er al waren, maar Leos kwam tenslotte terug tot 13-8. Uiteindelijk werd het toch 15-8 via goede smashes van Bolkes en dat betekende het kampioenschap in de derde klasse. Een prima pres tatie van de mannen van coach Peter Tolsma. Opstelling Van de Brink, Van de Berg, Bolkes. Schrijn, Ruthi- noski, Van Dijk en Van der Kraats LEUSDEN - Op 3, 4 en 5 april worden bij Biljartver eniging Leusden voor de derde keer de wedstrijden georgani seerd om het Open Drieban den Kampioenschap van Leus den. De sterkste biljarters uit de gehele regio Eemland zijn ver tegenwoordigd om te strijden om de prijzen in dit met 2500,- aan sponsorgeld gedo teerde toernooi. In de Open Klasse, waarin wordt gestreden om de Bow- ling-De-Korf-prijs, zijn Ferdi de Bruin (Volmac) en Gert van Na wederom een goede opsla genreeks werd het uiteinde lijk 15-3 In de derde set ging het zeer LEUSDEN - Jaap Val lentgoed is er in ge slaagd, om in het eind klassement van de 'Pick- wick-runclassics', de ze vende plaats te bemachti gen bij de veteranen In de laatste wedstrijd van dit circuit, de City- Pier-City-Loop, hield de Leusdense onderwijzer de naaste concurrentie goed in het oog. Met een twaalfde plaats en een eindtijd van 1.11.30 op deze halve marathon, had de 'vliegende' onder wijzer op het winderige, koude parcours vol doende om zijn plaats in het klassement te conso lideren. Vallentgoed be wees hiermee het afgelo pen jaar constant te heb ben gepresteerd, waarbij alleen het missen van de 20 km van Alphen a/d Rijn hem waarschijnlijk een plaats heeft gekost in het eindklassement. Val lentgoed hoopt het ko mend atletiekjaar op de zelfde klassering in dit klassement, hoewel dit door de 'jonge' aanwas van Veteranen, geen ge makkelijke opgave zal worden. Rob de Vries wist 't afge lopen weekeinde zijn twee zeges te boeken. Na de winst in de 100-plus- loop van Triathlon, een vijfde plaats in de Eem- landcross, een vierde plaats bij het Nederlands Kampioenschap Veldlo pen voor militairen in Assen, wist hij in Drie bergen in een tijd van 26.54 een bosloop van 8 km op zijn naam te zet ten. De Vries bleef op het slechte, heuvelachtige parcours, slechts 14 se conden verwijderd van het parcoursrecord. LEUSDEN - Afgelopen weekeinde stond voor de Haaien waterpolojeugd de wedstrijd tegen nummer vier 'De Meeuwen' op het pro gramma. De uitwedstrijd eer der in het seizoen was in een 6- 2 overwinning voor de Haaien geëindigd, nu werd het 7-2 voor de koplopers in de Di strictklasse. Door beide teams werd een strakke pressing gehanteerd, maar door beter zwemwerk aan Haaien-kant, scoorde Cas par Renkers twee keer met een lob in het eerste part, ter wijl de Meeuwen één keer doel troffen. Ook het tweede part begon voortvarend voor de Haaien, al na 37 seconden maakte Rob van Wegen er 3-1 van. De Meeuwen kregen reeds een mi nuut later de kans op 3-2, maar Sjors Horst stopte hun straf- worp. Ook de Haaien kregen aan het einde van het tweede part een strafworp, die Ren kers wel benutte: 4-2 Het derde part begon met een omhaal van Wim Voskuilen, die doel trof. En ook Van We gen wist het net te vinden, zijn lob betekende 6-2. Opvallend in dit derde part (evenals in het vierde part) was dat de tac tiek coach Ronald Bast verde digend wél zijn vruchten af wierp (Gies Bouwman, Marko Schekkerman, Marko Waerd- man en Ron Bokkers gaven geen meter prijs), maar aan vallend nogal te wensen over liet door slecht ophalen van de bal In het vierde part werd zo alleen uit een man-meer situa tie door Ruben Tolboom ge scoord, terwijl de Haaien bij kans het hele vierde part een man meer hadden. Over twee weken staat de kampioenswedstrijd tegen UZSC uit Utrecht op het pro gramma. Als de Haaien-jeugd deze wedstrijd (thuis) winnen, kunnen ze met het kampioen schap strijken. Beek (Blue Star) de grote favo rieten. Zij komen beiden uit in de landelijke biljartcompeti tie en zijn beiden in staat om bij het driebanden een gemid delde van ruim 1 te spelen. Ge vaarlijke outsiders zijn onder andere de Leusdenaren John Kramer (BV '75) en Leo Bak ker (BV Leusden) Totaal doen 68 biljarters van 18 verenigingen mee aan dit evenement dat geheel wordt gespeeld volgens het bij de profs populaire setsysteem Vrijdagavond 3 april starten de wedstrijden om 19.30 uur De kanonnen komen voor het eerst aan de tafel op zaterdag 4 april om 15.30 uur en de finale is gepland op zondag 5 april om 16.00 uur in de biljartzaal van BV Leusden aan de Burge meester van der Postlaan te Leusden. (Onder het gemeen- tehuis ACHTERVELD - Het maximale aantal deelnemers (137 renners voor het 35e inter nationale jeugdwielerfestijn Tour de Junior Achterveld is reeds bereikt, terwijl nog da gelijks deelnemerslijsten uit binnen- en buitenland op het tourkantoor binnenkomen. Deze te late inschrijvers wor den door de organisatie even wel onmiddellijk op de hoog ste gesteld dat zij alleen dan mee kunnen doen als er onver hoopt plaats vrij komt door dat eerdere opgaven worden geannuleerd. Het zal daarom voor de huis vestingcommissie een grote klus worden om te zorgen voor 115 adoptieplaatsen voor het onderbrengen van de ren ners, enkele buitenlandse lei ders en mecaniciëns. Hiervoor doet deze onmisbare commis sie al jaren een beroep op de bevolking van Achterveld en omgeving hetgeen nog telken- jare uitstekend is gelukt. Onder het sterke deelnemers veld vinden we voor het eerst sinds jaren weer eens meer dere Achtervelders. Bij de veertien 12-jarigen, waarvan zes meisjes, rijden mee Sonja LEUSDEN - Op zaterdag 11 april verzorgt sportschool Ju-Sei- Do demonstraties van Japanse gevechtssporten in het Winkel centrum De Hamershof in het kader van de Japanse Dag'. De winkeliersvereniging van de Hamershof haakt hiermee in op de activiteiten van de Culturele Raad Leusden in het kader van het thema-winterprogramma 'Van Heinde en Verre'. De demonstraties, die vanaf 13 uur tot ongeveer 14.30 uur wor den gehouden op 't Erf. bestaan uit de gevechtssporten judo, jiu-jitsu, karate en aikido Onder leiding van Alex Schilder zul len de cursisten van Ju-Sei-Do hun kunnen in deze (Japanse) sporten demonstreren. Daarnaast wordt men in de gelegenheid gesteld om op de Japnse dag eens vrijblijvend mee te doen. Jong en oud zijn daarbij welkom. Op de foto zijn jeugdige leerlingen van sportschool Ju-Sei-Do aan het werk. Tessels en Laura Versteeg (dochter van de niet onver dienstelijk rijdende B-ama teur Hans Versteeg). Bij de nieuwelingen zien we ook dit jaar weer Niek Tessels en Roy Diepenveen die hun wielerca- paciteiten al eerder in de Tour de Junior tentoonspreiden De winnaar van 1991, Johan Bruinsma uit Westerbork heeft helaas de organisatie moeten melden dat hij niet kan deelnemen aangezien hij op de laatste dag van de 35e editie van de Tour de Junior zijn nationale tijdrittiel wil verdedigen (in 1991 heeft hij deze titel behaald in het week end voor de Tour de Junior) Johan werd afgelopen winter trouwens ook al Nederlands kampioen veldritrijden. De Nederlandse deelnemers bij de nieuwelingen zullen er derhalve een hele klus aan krijgen om de eindoverwin ning niet naar een buiten landse deelnemer(ster) te la ten gaan, aangezien er vier ju- niore-dames uit de nationale Deense selectie meerijden. Terwijl ook de kansen van de Tsjechen (twee jongens), de Denen (vier jongens), één Duitser en de Engelsen (drie meisjes en vijf jongens) dit keer zeker niet te onderschat ten zijn. LEUSDEN - In de S: te Hoevelaken vond terdag 28 maart weer| jaarlijkse snelsch; evenement voor de jet plaats Met slechts spelers was Leusden i tegenwoordigd. maar waren niet de minste^ de A-categorie bes Bert Kampes nog dat hij momenteel int vorm is: hij veri slechts een maal en w kampioen met 10'A 12. Bij de B's nam Dirk M lof de honneurs waarl hij was in bloedvT door winst op Mart mulst (Baarn) en Rij Piël (Laren) speelde! letterlijk de sterren f de hemel, om tenslJ samen met hen ged| eerste te worden, een ongelukkige m^j van tellen ging de 1 hem nét voorbij In de C-groep ging tussen Joost Schaffne Rogier Manten (Ma sen) In de laatste ra trofen ze elkaar en k men tot remise Ti daarna Rogier van 1 clubgenoot verloor, I voor Joost de wegl naar de beker. Onze overige spe I speelden zich met up I downs naar de mid< I moot. De club-wisselbeker j dit jaar naar Maan dat met liefst 36 man L opgekomen. 1 LEUSDEN - Afgeloj dag 29 maart werd er d< ratevereniging Tenno| Haarlem en groot Wadt tetoernooi georgan_ Voor dit toernooi hadde® zo'n 150 deelnemers voo: schreven. Ju-Sei-do n; aan dit toernooi met sisten, waaronder Gei den Berg en Inge Bi tweede plaats verov Beide karateka's werde voorrondes ongeslagen winnaar, zodat zij zich i| ten voor de eindstrijd nalepoule. Gerjon kwi tegen Erik Timmermj won deze met 4-3 en ki de halve finale uit tej. ney Kuhu. Hij verslof met 4-3 zodat hij in de tegen de sterke en zeer tineerde John St-Luc kwam. Gerjon verloor nale maar net met 2-1 behaalde een zeer v stelijke tweede plaats(I Inge kwam in de eerste uit tegen Ivy Nortan a sloeg haar met 3-2 en zich voor de finale en uitleggen Ruth Monas l loor de finale met 4-2 alom een zeer verdiens tweede plaats, daar zij uitkomen in de zoget open klasse. Zij kreeg] door tegenstanders zwaarder waren of bandendraagsters <bn I zwart) als tegenstandsü I zelf is houdster van de I band dus ruim lager :t dueerd als haarconcu LEUSDEN - In de eer ste ronde van de kam pioenscompetitie van de Schaakvereniging Leus den zijn vooralsnog geen beslissingen gevallen. Ti telverdediger Hans Pe perkamp leek lange tijd goede vooruitzichten te hebben tegen Bert Kam pes. maar kon uiteinde lijk toch niet meer dan een half punt incasseren De partij De Rijke tegen Shahrizadeh werd een ta melijk evenwichtige re mise De verrassende koploper Caspar van Hoorn had het heel moei lijk tegen Jan van Baar- dewijk, maar bij het af breken bleek het witte voordeel intussen toch een stuk kleiner gewor den, zodat er misschien nog remisekansen voor hem aanwezig zijn. Uitslagen: Uneken - Willigenburgl afgebrokj v.d Bilt - Wisman Boogaard - Elschot Roelofs - Agterberg v Kampen - Meylof Aghlani - G. Nijhof remfl Bouwmeester - v Ooikl v. Kooi - De Heer v d Tang - J Nijhof Weijgertze - Verschuur! Veenendaal burg Valk r e ld Afgebroken partijen: Vos - Moed Langman - Rietveld V De stand op kop: 1. v. Hoorn 2. Shahrizadeh 3. H. Peperkamp 4 Kampes 5. De Rijke 6. v. Baardewijk 7. v. Tuyll Uneken 9. A Peperkamp 10. v.d.Bilt ku r ui i': \~m «hi Jl9 •94,

Leusder Krant | 1992 | | pagina 22