r .Leusder Krant. irst moet bereikbaar zijn lor het openbaar vervoer de schijnwerper SisssïTïsssissertjes l'n auto slingerde zo" Engelsman schokt zaal Ons Gebouw L E U S D E N |kswaterstaat heeft nog steeds twijfels Dnken automobilist: Fietser gewond Banden gestolen Dronken automobilist Het was een spannend projecf IEÏ JST Culdoto toneel timmert aan de weg 1 Oud ijzer Insdag 1 april 1992 Pagina 3 DEN - Rijkswaterstaat I nog steeds bezwaren te- nrichting van bedrij- trrein De Horst als zoge de B-locatie. In een brief de gemeenteraad van len schrijft de rijksover- dienst. dat het ontwerp- mmingsplan niet aan de oldoet met betrekking beperking van het au- keer. Inrichting van het n als B-locatie wil zeg- lat er zich veel kantoren igelijke zullen vestigen, aat dan om bedrijven, die nensen in dienst hebben. »t Nationaal Milieuplan iet ministerie van VROM dat in dat geval het ter voldoende bereikbaar zijn voor het openbaar er. Wordt aan deze eis voldaan, dan krijgt het |n de status van C-locatie. p mogen zich alleen be- n vestigen, die weinig n in dienst hebben, [meente is er echter altijd S gegaan, dat De Horst d zou zijn voor hoog- lige bedrijven die voor erkgelegenheid zorgen, jaar al maakte Rijkswa- it bezwaar tegen dit [emen Daarom sloot len een zogenaamd con- it met Amersfoort. Daar- was de verplichting voor ifoort opgenomen om sa- men met Leusden te zorgen voor een goede bereikbaarheid van de Horst door middel van openbaar vervoersvoorzienin gen tussen het bedrijventerrein en het centrum van Amers foort. Ook is in het convenant een verdeling opgenomen van het aantal bedrijven over de Amersfoortse en Leusdense bedrijventerreinen. Wethouder De Jongh van Ruimtelijke Ordening tilde vo rige week bij de gemeente raadsvergadering niet zo zwaar aan de brief van Rijks waterstaat. Hij gaat ervan uit dat met het convenant aan de bezwaren van Rijswaterstaat tegemoet is gekomen. Beleidsmedewerker H. De- genaar van Rijkswaterstaat denkt er echter anders over. Hij geeft toe de inhoud van het convenant niet voldoende te kennen om er een afgerond oordeel over te hebben. Uit zijn opmerkingen valt echter af te leiden, dat de er op het gebied van het openbaar vervoer nog heel wat moet gebeuren in Leusden en Amersfoort, voor dat het naar de zin van Rijks waterstaat is ,,Er moet een integraal punt zijn, waar alle buslijnen sa menkomen", zegt hij. ,.Dat wil zeggen dat vanuit een centraal punt gebruikers van het open baar vervoer binnen een be paalde tijd op de plek moeten kunnen komen, waar zij moe ten zijn. Zo moet iemand, die in Soest woont, binnen maximaal 3 kwartiej- in de Horst kunnen komen met de bus of trein. Ook moeten er voldoende fietsvoor- zieningen zijn. De kwaliteit van het openbaar vervoer moet zo hoog zijn, dat het autoge bruik er door wordt afgeremd. Er mag per bedrijf van elke 5 werknemers nog maar 1 ge bruik maken van de auto". Degenaar is overigens bang, dat de brief, die zijn dienst aan de gemeente Leusden heeft ge schreven nog maar weinig ge wicht in de schaal legt. „Door allerlei omstandigheden zijn wij te laat geweest met het in dienen van onze bezwaren over het bestemmingsplan De ter mijn voor het indienen was al verstreken, toen wij de brief verstuurden. Toch meenden wij dat de gemeenteraad op de hoogte moet zijn van onze be zwaren, zodat zij die in ieder geval bij haar beslissing kan meenemen." Ook de Provinciale Planolo gische Commissie (PPC) moet zich nog buigen over het ont- werpbestemmingsplan van De Horst. Volgens Degenaar is dat de laatste kans dat de bezwa ren van Rijkswaterstaat nog van invloed kunnen zijn BDEN - In de nacht van Jg op zaterdag trof dc po- t in de berm van de Beekrid- ecn 34-jarige automobilist giens auto total-loss was. |»n verklaarde de berm in gereden omdat z'n auto Jhgerde. Hij dacht dat hij Jekke band had. Bij con- |>leek dat de man 1.5 pro- Jalcohol in zijn bloed had. I is drie keer zoveel als is j&taan. De man kreeg een _mod en een proces-ver- II wegens rijden onder in- le Tijmensenpoort hield itie m de nacht van don- op vrijdag een 32-jarige [enaar aan omdat zijn ink in elkaar zat. De (leek eerder op de avond, invloed van alcohol, een mg te hebben veroor- |in Amstelveen en te zijn ereden Hij werd overge- naar het bureau voor loedproef en kreeg een verbaal. 26-jarige Leusdenaar :ondagmorgen rond 7.45 uur aangehouden. De man was tegen een geparkeerde auto aangereden Niet goed schoon gemaakte bevroren ruiten wa ren hiervan de oorzaak Bij controle bleek de man onder invloed te zijn. Er werd een alcoholpromillage van 1.0 in zijn bloed gemeten. De man had de avond ervoor flink ge dronken en zijn auto laten staan. Hij dacht 's morgens nuchter te zijn en zijn auto wel te kunnen ophalen Hij kreeg een rijverbod van drie uur en een proces-verbaal. ACHTERVELD - Op de krui sing Hessenweg/Eemelaarse- weg raakte zaterdagmorgen rond 9.45 uur een 51-jarige fietser door een aanrijding ge wond aan zijn hoofd. De man kreeg op de kruising geen voor rang van een 39-jarige auto mobiliste uit Achterveld. LEUSDEN - Een automobiel bedrijf aan de Zuiderinslag was in de nacht van zondag op maandag het mikpunt van bandendieven. Van vier auto's werden de reserve wielen gede monteerd en meegenomen. Het bedrijf heeft voor f 3.000,- schade. LEUSDEN - De politie heeft in de nacht van woensdag op don derdag op de Middenweg een 43-jarige Leusdenaar aange houden, die te diep in het glaasje bleek te hebben geke ken. De dronken automobilist vestigde de aandacht van pa trouillerende agenten op zich door slingerend over de weg te rijden. Een ademtest op het bu reau wees uit dat de man 1,6 promille alcohol in zijn bloed bleek te hebben. Die uitslag, ruim drie keer zo hoog als is toegestaan, was aanleiding het rijbewijs van de man in te vor deren Tegen de man is pro ces-verbaal opgemaakt. Mavo Leusderweg viert tachtig jaar bestaan met een CD UUSDEN/A AIRRS- „Byhet 75jaar IMtao/z van de school, ^wpkten we een fotoboek. Dit lustrum wilden we ijkt leggen in een nieuwe gw. We hebben gekozen |reen CD. Alle leerlin- teamleden, de direc- *en heel veel ouders ben aan de totstandko- \gbijgedragen. Het Wdprodukt is, volgens \zekerhet aanhoren Yrd. "Dat zegt directeur ■H. Sybrandy van de jubi- de AfA VO-Leusder- De school bestaat de- fdagen 80jaar. AI org en, rider dag 2 april, wordt 1 officieel gepresen- Jfd. De titel, 'Het topje jAdeIjsberg', staat zowel de inhoud als het to- igeJ® thema van defeeste- k0 wi*eden. ;Crf' "jfhonderdleerlin- \^rYvaaronderruttn twin- '^9pro cent Leusdenaren, en j£*er2 in oktober de op- g, rac/u om een gedicht te Tij ven Ze moesten iets Mven over dat wat ze yhield De vijf besten \rnen op de CD terecht. rgf dichtengeven een ige indruk van de be- levingswereld van een MA VO-scholier. Twee Alarrokkaaansejongens schreven over hoe zij zich voelen aangekeken, een ander neemt het tegen het gedrang in voor haar vader op, een derde heeft verdriet over het mogelijke vertrek van een pleegzus]e, de vier de betreurt een verloren liefde en uiteraard ont breekt de 'Turbo'-taalniet. Behalve deze nummers verzorgden twintig Leus dense leerlingen die bij de muziekschool hier les heb ben, twee klassieke instru mentale nummers. De di recteur schreef een eigen tekst en begeleidde zich zelf op de piano. Hetperso- neelskoor zingt een medley met cabereteske trekjes en de schoolgeluiden zijn ge bundeld tot een moderne uitsmijter. Bij de presenta tie zullen morgen alle nummers live te horen zijn. Onder leiding van 'huisdi rigent' Leusdenaar Bert Eeerden en (NCRV)pre sentator Jelle Koolstra, die in A mersfoort meer be kendheid geniet als pre sentator van de Stadsom- roep. Pater Moeskroen voelde zich volgens de di recteur vereerd met de uit nodiging om bij de partij aanwezig te zijn Zanger Marcel Sophie zal het eer ste officiële exemplaar in ontvangst nemen. Alle vijf honderdleerlingen kun nen op een exemplaar re kenen. Ruim vierhonderd zijn erover voor de ver koop aan opa 's en oma 's en andere belangstellenden. Het maken van de CD werd mogelijk dankzij de mede werking van sponsors en zelfs de A mersfoortse Cul turele Raad.verzucht Sy brandy achteraf opgelucht en tevreden.We waren en zijn niet uit op publiciteit of een commercieel succes. We willen wel duidelijk maken dat onze school naast een strak leerregime, creativiteit belangrijk vindt. Onze kerstuitvoe ringen trekken niet voor niets jaarlijks zeker dui zend man. Het maken van deze CD is een van dezes tien activiteiten ter gele genheid van hetjubilieum Ook in dit opzicht derhal ve het topje van de ijsberg. Het thema geeft aan dat men slechts weinig zicht LEUSDEN - De Achterveldse toneelvereniging Culdoto brengt in het dorpshuis 'Ons Gebouw' te Achterveld drie uitvoeringen van haar jaarlijk se toneelstuk. Deze keer wordt in een onvervalste thriller van de hand van de Engelse to neel-schrijver Francis Dur- bridge het publiek vermaakt. In de vele jaren, dat de Achter veldse toneelvereniging be staat is zij opgeklommen van een dorpsclubje tot een gereno- meerde toneelvereniging Cul doto staat in Midden-Neder land bekend om de kwaliteit bij keuze en het spelen van de toneelstukken. Regisseur Wout Bakkenes zei in een interview met deze krant, dat hij steeds weer ver steld staat van de professionele houding van de vele medewer kers aan deze toneeluitvoerin gen. Van de twintig leden speelt meestal maar een ge deelte mee in de stukken, zodat het wel eens enkele jaren kan duren voordat er een rol voor iemand is weggelegd. Bakkenes zegt het vak te heb ben geleerd van onder andere Herman Stemheim, bij wie hij een regisseurscursus volgde, en van Erik van der Donk, een acteur die net na de oorlog gastregisseur was bij het to neelgezelschap 'Genesius' in Amersfoort, waar Bakkenes zelf jaren voorzitter van is ge weest. Reeds in 1937 was hij lid van toneelvereniging Genesius. Wout Bakkenes vindt het jam mer, dat er zo weinig goede re gisseurs beschikbaar zijn voor de toneelgezelschappen. Het toneelstuk dit jaar van Culdoto (CULtuur DOor TOneel), is na veel lezen van toneelstukken door een aantal leden van de vereniging zelf uitgezocht De titel is 'Het laatste glas'. „Niet alleen de keuze van het stuk is door de leden zelf be paald, ook het decor is door de leden in eigen beheer vervaar digd en dat is iets waar men best trots op mag zijn", aldus Bakkenes. Het toneelstuk gaat over de bouwschandalen van zo'n twintig jaar geleden in Spanje en de intriges daaromheen. In die tijd werden er door velen fraaie apartementen en flats gekocht in Spanje, maar wer den ook door diverse personen malversaties en wanprestaties geleverd bij de bouw van dit alles. Ook bleek men vaak niet al leen, maar met drie personen eigenaar te zijn van hetzelfde huis of appartement (het zgn. 'time-sharing' wat tegenwoor dig ook nog steeds aangeboden wordt, red.) Het stuk speelt zich af in En geland en ook daar zijn er men sen bij deze malafide zaken betrokken De emoties lopen oildérling enorm op en plotse ling is er iemand vermoord. Hoe verder je er bij betrokken wordt, hoe minder je kunt voorspellen wat en wie de moordenaar is. Naast de spelers is ook de gri- meuse van groot belang Bij Culdoto is het Marijke Huls hof, de schoonheidspecialiste, die de spiers opmaakt. Men zag haar echter nog nooit op de planken. Marijke is schoon heidspecialiste en de grimeuse van de vereniging. Zij werkt hard achter de schermen en in de coulissen Afgelopen zondag (première) was het al aardig druk in Ons Gebouw en als er komende za terdag en zondag weer in Ons Gebouw wordt gespeeld ver wacht het bestuur net als in voorgaande jaren, twee keer een volle bak De kritieken van de bezoekers, die afgelopen zondag na de premiere werden gehoord waren veelal lovend en goed, zodat men het week einde met vertrouwen tege moet kan zien. De resultaten van dc vele oe fenavonden kunt u gaan bekij ken: zaterdag 4 april om 20.15 uur en zondag 5 april om 20.00 uur. Beide voorstelingen zijn in Ons Gebouw. De entree be draagt fl. 7,50 en voor de jeugd tot en met 14 jaar fl. 4, Voor slechthorenden is er een ring leiding aangelegd. ACHTERVELD - De Ach- terveldse afdeling van de Katholieke Plattelands Jongeren (KPJ), "gaat za- j E terdag 4 april oud ijzer verzamelen Op deze jaar- lijks terugkerende actie- dag kan iedereen, die oud ijzer over heeft, dit aan de weg leggen. KPJ komt dan E met tractoren langs. Reeds vrijdagavond zal in de buitengebieden worden gestart met deze actie Op de parkeerplaats bij het E Kerstenssportpark is een verzamelplaats ingericht. EAls afsluiting is er 's avonds dansen in De Moes- pot op de muziek van 'Dis- Eco-Attraction'. Docenten en leerlingen van de jubilerende MA VO-Leusderweg maakten een heuse CD (foto: Hans Verhorst) beseft te hebben op dat wat er bij de leerlingen, team en management leeft. Wat beweegt de leerlingen, on deren buiten schooltijd, hoe zijn ze te bereiken, welke problemen spelen en hoe zijn die te voorkomen of op te vangen? Overal deze aspecten organiseert de school binnenkort een onderwijssymposium voor. De CD is bedoeld als herinnering maar vooral ook als een tijdsbeeld. De organisatoren hebben alle mogelijkhe moeite gedaan om een zo 'n perfect moge lijk eindresultaat te ver krijgen. Nadat de teksten bekend waren, konden zangers en zangeressen zich melden. Vaders zetten zich aan het arrangeren van muziek. Zestig leerlin gen oefenden maanden lang voorde uiteindelijke opnamen. Deze vonden plaats op een vrijdag en za terdag in de school ,,Een onwezelijke dag", vertelt de directeur. „Aan de gangmuren hingen dikke gordijnen, op de vloeren lagen vele draden en snoe ren. Bij de opnamen kon iedereen alleen zichzelf ho ren. Daarna trokken ze naar het lokaal waar de ge combineerde opnames te horen waren. Als je dan de gezichten zag...Echtge weldig mooi. Hester van Vliet oefende m de Leusdense muziek school met haar leerlingen twee klassieke stukken in. Dezestukken vormen een rustpunt op de plaat en ge ven tevens aan dat de jeugd in MA VO-leeftijd niet al leen met romantiek, house muziek en hip-hop bezig is. Het eindresultaat is zeker een leuke herinnering voor alle leerlingen. De grote zorg maakt de amateur- stemmen niet professio neel en de teksten niet slui tend, maar dat doet niets af aan de waarde van het project. De directeur laat horen piano te kunnen spelen en te weten waar zijn leerlingen in het week end uithangen. De leerlin gen bewijzen dat ze over meer dan schoolse zaken nadenken. Allemaal kun nen ze volflair beweren dat ze 'al een cd-tje hebben ges hutteld'. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. '...Het blijft tobben met de computers in het gemeen tehuis. Enkele weken geleden schreven wij in deze rubriek over de zegeningen van de automatisering, die bij tijd en wijle aan de gemeente-ambtenaren voorbij gaan... '...Deze week was het weer eens zover. Het systeem lag twee dagen 'plat'. Tot grote ergenis van de gebrui kers. Maar dit keer hadden de ambtenaren het welaan zichzelf te danken... *...Een aantal van hen heeft namelijk thuis een com puter staan. Die kunnen door middel van een tele foonmodem communiceren met de computer in het gemeentehuis. De verleiding werd door sommigen niet weerstaan...* *...Er werd 'ingebroken'! Wat je namelijk nog aan software niet hebt, kun je copiëren. En dat laatste is eigenlijk een vorm van diefstal. Dus moest daar een einde aan worden gemaakt. Het beveiligen van het systeem in het gemeentehuis kostte enkele dagen. Vandaar dat de computerschermen enige tijd zwart moesten blijven...* Parkeren in Leusden is (nog) geen probleem, maar zal dat binnenkort wel kunnen worden. Winkelcen trum De Hamershof wordt namelijk binnenkort uit gebreid en dat gaat tijdelijk de nodige parkeerplaat sen kosten...* Daar zijn allerlei oplossingen voor bedacht, waar van er één wel zeer bijzonder is. Wie invalide is, kan namelijk over enige tijd zijn auto overdekt parkeren in het gemeentehuis...* '...Althans, dat zou blijken uit een nota, waarin aan bevelingen worden gedaan Om de Leusdense openbare gebouwen toegankelijker te maken voor mensen met een lichamelijke handicap. De voorzieningen moeten leiden tot de toekenning van het Internationaal Toe gankelijkheidssymbool... '...Een paar gebouwen hebben dat fel begeerde sym bool al, zoals de aula op de begraafplaats. Het ge meentehuis moet dit symbool echter nog ontberen. Dat euvel kan uit de weg worden geruimd door een aantal voorzieningen...* '...Zoals de aanleg van parkeerplaatsen IN het ge meentehuis, zoals dat letterlijk in de nota staatDeze formulering werd bij de gemeenteraadsvergadering vorige week opgemerkt door VVD-raadslid Ton Voortman... '...De nota wordt nu aangepast en dat is maar goed ook. Auto's in de hal van het gemeentehuis is geen gezicht en wij denken ook niet dat er ruimte voor is. Laten we bet er maar op houden, dat er in de directe omgeving van het gemeentehuis een aantal parkeer plaatsen geschikt zal worden gemaakt voor gehandi capte mensen...* '...De gemeenteraadsvergadering van vorige week donderdag was overigens een bewogen bijeenkomst. Dat kwam niet in het minst door het voorstel van burgemeester en wethouders om de Sportstichting, waarin alle Leusdense sportverenigingen zijn verte genwoordigd, op te heffen...* *...De gemeente wil zelf het beheer over de sportac commodaties in handen nemen, maar de verenigingen denken dat zij het zelf beter en goedkoper kunnen. Met de opheffing van de Sportstichting verliezen zij hun invloed op het sportbeleid...* '...Grote afwezige tijdens de gemeenteraadsvergade ring was echter voorzitter Coenen van de Sportstich ting. Hij gaf de pijp een week voor de beslissende vergadering aan Maarten en kondigde zijn aftreden in een brief aan... '...De verenigingen, die mede op aanraden van Coe- nen zich de afgelopen weken heftig tegen de opheffing hebben verzet, wisten van niets en werden door be richten hierover in deze krant volledig verrast...* '...Zij voelden zich in de steek gelaten. Terecht, want voorzitter Coenen had toch op z'n minst met zijn beslissing kunnen wachten tot het doek over zijn or ganisatie definitief gevallen was...' '...Wie de verzamelde Leusdenaren tijdens de ge meenteraadsvergadering ook wist te verrassen, was Rikus Renting van het CDA. Aan dc orde was de bouw van het jeugd- en jongerencentrum bij de ijsbaan...' '...Harm Offereins van de GPV/SGP was zojuist te keer gegaan tegen burgemeester en wethouders. Vol gens hem was bet budget onnodig overschreden en had het college de raad hierover beter moeten voor lichten... '...„Wij zijn tegen", viel Renting hem bij. Dat was even schrikken voor de andere partijen. De grootste fractie in de raad zou tegen een beslissing zijn, die maanden voorbereiding heeft gekost, terwijl iedereen met smart zit te wachten op het nieuwe jongerencen trum... '...„Wij zijn tegen iedere vertraging bij de bouw van het centrum", voegde Renting er droogjes aan toe, waarmee hij het door hem veroorzaakte schokeffect op slinkse wijze wist te dempen. Zo blijkt onze kers verse televisiester (zie Sissers van vorige week) ook nog gevoel voor humor te hebben...'

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3