Leusder Leusden SPRING is in the HAIR nieuwbouw Hamershof geluidsisolatie voor 15 woningen langs Arnhemseweg fietsen voor je plezier vergaderagenda G E M E E NT! H A A R M 0 WOENSDAG 1 APRIL 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nummer 112, 1 april 1992 Op dinsdag 7 april a.s. organiseert de gemeente in samenwerking met het isolatiebedrijf Isoplan b.v. een informatiebijeenkomst voor de bewoners van 15 woningen aan de Arnhemseweg, die in aanmerking komen voor het kosteloos aanbrengen van geluidwerende voorzieningen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en wordt gehouden in restaurant Bavoort, Treekerweg 28. Bij dit project gaat het om de wo ningen Arnhemseweg 5. 11 t/m 17. 20 t/m 30, 45 t/m 47 en 69 t/m 71 Deze woningen liggen zo dicht te gen de Arnhemseweg aan dat van het verkeer op deze weg ernstige geluidshinder wordt ondervonden In zulke gevallen stelt het ministe rie van Volkshuisvesting. Ruimte lijke Ordening en Milieu (VROM) gelden beschikbaar om geluidwe rende voorzieningen aan en in de woningen aan te brengen. Deze bestaan veelal uit het plaatsen van dubbel glas. het installeren van ge luiddempende ventilatievoorzie- mngen (suskasten) en/of het ver zwaren van het dak en de voorge vel. kosteloos De kosten voor het aanbrengen van de geluidwerende voorzienin gen komen geheel voor rekening van het ministerie van VROM. De bewoners behoeven dan ook geen eigen bijdrage te betalen, behalve wanneer de bestaande geluidsisola tie door een gebrekkige constructie of achterstallig onderhoud bene den het algemeen gangbare niveau ligt. Wanneer bewoners meer of luxere voorzieningen wensen aan te brengen dan het standaardpak ket biedt, is dat tegen een bijbeta ling van gemiddeld 100,- tot 500,- mogelijk. vrijwillig Voor de bewoners van de betrok ken woningen bestaat geen enkele verplichting om de geluidwerende voorzieningen aan te laten bren gen. De ervaring leert dat bij dit soort projecten er altijd mensen zijn die aarzelen om mee te doen, omdat zij opzien tegen alle romp slomp terwijl de verbetering van hun wooncomfort niet op voor hand aantoonbaar is. De informa tie-bijeenkomst is met name be doeld de betrokken bewoners hier over meer duidelijkheid te geven. reservelijst Het ministerie van VROM stelt al leen gelden beschikbaar voor het aanbrengen van geluidwerende voorzieningen in woningen die ex treem last van verkeerslawaai heb ben. Voor het nu uit te voeren pro ject komen vooralsnog alleen de woningen in aanmerking met een geluidsbelasting van meer dan 70 db. Wanneer een of meer van de betrokken bewoners van deelname van het isolatieproject afziet, dan komen ook woningen langs de Arnhemseweg in aanmerking waarvan de geluidsbelasting tussen de 55 en 70 db ligt meer weten Wie meer wil weten over dit pro ject kan contact opnemen met de afdeling Milieu en Bouw- en Wo ningtoezicht. telefoon 961743. ogenschijnlijke rust bedriegt Met voortvarendheid wordt er gewerkt aan de planvoorbereiding en het bouwrijp maken voor de nieuwbouw in de Hamershof. Behalve het verwij deren \an een aantal bomen op en rond enkele parkeerplaatsen in de Hamershof merkt u daar nog niet zoveel van. Binnenkort zal dat echter veranderen. Wij willen u zo goed mogelijk op de hoogte houden van de voortgang. Onder andere in deze rubriek zult u van tijd tot tijd bijdragen aantref fen. Bovendien staat er in de hal van het gemeentehuis een perma nente expositie waar aan de hand van tekeningen tekst en uitleg wordt gegeven. stedebouwkundig plan Tussen de gemeente, de aanne mers. de projectontwikkelaar en de architect vindt momenteel druk overleg plaats Dal overleg heeft geleid tot een aantal aanpassingen in het stedebouwkundig ontwerp. Zo is de pleinvorm aangepast en blijft de toegang tot de parkeerhof achter Jensma gehandhaafd Met dit laatste wordt tegemoet geko men aan de inspraakreactie van de bewoners van de Kervershilt. Het plein zal een driehoekige vorm krijgen, waardoor de wandelroute langs de winkels aan de Hamers- blussen met cfk's? blusapparatuur tast ozonlaag aan U wist het misschien niet maar ook in sommige blusapparaten zitten cfk's. Dat zijn schadelij ke gassen die de ozonlaag kun nen aantasten. Die ozonlaag is als het ware de zonnebrandolie van onze planeet. Hij be schermt ons tegen teveel ultra violette stralen. De gassen die in sommige blus apparatuur voorkomen zijn drie tot tien keer schadelijker voor ons milieu dan de cfk's die in koelapparatuur of sommige kunststoffen zitten. Het zal in veldseweg en de toegang naar de bestaande passage een meer uitno digend karakter krijgt. De galerij flat uit het oorspronkelijke ont werp is vervangen door een flat die- bestaat uit vijf woonlagen. bouwplannen Half maart zijn de eerste schetsont werpen voor de woningen en de winkels gereed gekomen. Met het oog op de financiële haalbaarheid zullen de plannen op enkele punten moeten worden aangepast De zes woningen aan de Spinnerij worden afgebroken. Aanvankelijk leefde het idee om van deze woningen winkels te maken. Om een aantal redenen, onder andere de te zwak ke vloerconstructie, wordt nu toch voor afbraak gekozen. parkeren De bouw van winkels en woningen start in januari 1993. Dat heeft na tuurlijk consequenties voor het parkeren van uw auto Om ervoor te zorgen dat u toch op een redelij ke manier uw auto kwijt kunt is lang nagedacht over de beste volg orde van werken. In het kort komt het erop neer dat eerst ongeveer 150 noodparkeerplaatsen worden aangelegd. Hierna wordt de par keerplaats ten zuiden van het be staande winkelcentrum opgebro ken. omdat daar de nieuwe winkels moeten komen Begin januari 1993 de toekomst dan ook niet meer mogelijk zijn om dit soort ap paratuur te laten vullen. Ook de verkoop ervan zal worden verboden. Dat kan ook omdat er voldoende alternatieven voorhanden zijn. U kunt daar bij denken aan de tuinslang, die is aangesloten op de water leiding maar ook aan allerlei speciale blussers. Te denken valt aan de poederblusser, koolzuursneeuw, de natblusser en de schuimblusser. Iets wat zeker ook meer aan dacht verdient, zijn de maatre gelen waarmee u brand kunt helpen voorkomen. Brandwe rende afscheidingen en andere brandwerende materialen in de bouw leveren aan deze preven tie zeker een bijdrage Ook verdienen machines en leidin gen een goed onderhoud. Der gelijke en andere maatregelen maken een echte brandbestrij ding vaak overbodig: als er geen brand komt, hoeft u hem immers niet te blussen Toch raadt de brandweer u in veel gevallen aan blusapparatuur in start de bouw van de parkeerdek ken Een parkeerdek komt op de bestaande parkeerplaats bij het ge meentehuis, het andere ten zuiden van de nieuwe winkels Net voor de feestdagen van 1993 zijn deze par keervoorzieningen klaar politiebureau De rijkspolitie heef het licht op groen gezet voor de aankoop van de grond waarop het nieuwe poli tiebureau komt te staan. De ge meenteraad zal over de grondver- koop in een van zijn eerstvolgende vergaderingen een besluit nemen. Binnenkort zal rijkspolitie een be slissing nemen over het bouwplan en de architect. Als alle goedkeu ringen binnen zijn kan met de voor bereidingen worden begonnen. straatnamen De commissie naamgeving wegen zal zich binnenkort buigen over nieuwe namen voor de straten in het plan en voor het woongebied boven de winkels. meer weten Zoals u ziet is het lang niet zo rustig rondom de nieuwbouw Hamershof als het lijkt. Misschien hebt u na het lezen van dit artikel nog vra gen. In dat geval kunt u contact opnemen met een van de medewer kers van de afdeling ROAZ, tele foon 961723. huis te nemen. Laat u daarom door uw brandweer adviseren. U kunt zich natuurlijk ook wenden tot uw verzekeraar of tot een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd m brandbevei liging. Als u meer wilt weten over cfk's kunt u zich wenden tot het projectbureau CFK, Postbus 90514, 5000 LG Tilburg. Tele foon 013-654.566 t Op donderdagavond 2 april a.s wordt een informant voor fietsers georganiseerd door de commissie Slim Sport Deelname (S.S D.) in samenwerking met deo toerclub Leusden De avond is met name bestemd voc sen die voor hun ontspanning een toerrit rijden of eec trimmen op de fiets maar toch wat meer willen wetent achtergronden ervan Enkele onderwerpen die in h? programma voorkomen zijn o.a. voeding, kleding, ir korte- en lange fietstochten, materiaal (onderhoud) bestuursleden van de Trim en Toer Club zullen op deze tekst en uitleg geven over bovengenoemde ondent Tevens biedt de avond de mogelijkheid tot het stelk vragen. De informatie-avond wordt van 20.(X) tot 21.30 uurg in de Korfzaal van de sporthal De Korf, de Smidj Leusden. De toegang (inclusief een gratis kopje koffij 2,50. Wilt u meer weten over deze informatie-avond of i sportactiviteiten van de commissie S.S D. dan kunt u< opnemen met de afdeling sportzaken van de gemeente den. telefoonnummer 033-961691 (alleen tijdens ka uren) woensdag 8 april, commissie sociale zaken, volkshuis^ emancipatie en milieu (SVEM). De commissie behandelt o.m - de notitie Maatwerk, rechten en verantwoordelijk uitkeringsgerechtigden, - het rapport Hebben bijstandsvrouwen een toekom - de uitwerking van de prijsvraag sociale vernieuwing - de notitie „Aktie tankslag in Leusden: voorkomen t dan saneren"; - de evaluatienotitie emancipatoir personeelsbeleid donderdag 9 april, commissie openbare werken, ruim ordening, economische zaken en verkeer (OREV). De co sieleden worden o.m. geïnformeerd over de spoorbuj uitwerking van het stedebouwkundig plan Hamershof 1 wordt de raad gevraagd een aanvullend krediet te versti voor de reconstructie van het kruispunt Middenweg-A terweg en het onderhoud Middenweg. De volledige agena's met bijbehorende stukken liggem ter inzage bij bureau voorlichting in het gemeentehuis wie opmerkingen heeft over de te behandelen stukken h de mogelijkheid gebruik te maken van het spreekrecL De vergaderingen worden in het gemeentehuis gehow beginnen om 20.00 uur. Samenstelling. Bureau Voorlichting Telefoon (033) 961611! o) bekendmakingen GEMEENTE bekendmakingen verleende vergunningen bouwvergunningen Bouw van een eetkeuken op het perceel Wil genlaan 21 Plaatsen van een dakkapel op de woning op het perceel Speelkamp 2 Bouw van een kantoor op het perceel Hamers- veldseweg 105 Aanleggen van een diepwaadbassin op het per ceel Kolonel van Roycnweg 3 Aanpassen/wijzigen van de gevel van de schuur op het perceel Arnhemseweg 62 Bouw van een carport op het perceel Kerkdijk 6A Plaatsen van twee raamkozijnen in het bedrijfs gebouw op het perceel Hessenweg 209 Verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Rosmolenstraat 114 Verbouwen van de boerderij op het perceel Hessenweg 220 Bouw van een woning met garage op het perceel Tiendvrij 5 diverse vergunningen Vereniging Renamed M.C.: ontheffing slui tingsuur en muziekvergunning P J. M. Bosman: ontheffing sluitingsuur en muziekvergunning; Belangenver. Winkelcentrum Hamershof: op hangen spandoeken; Belangenver. Winkelcentrum Hamershof. op treden muziekgroepen; Belangenver. Winkelcentrum Hamershof: di versen Japan manifestatie; M.O.V./Solidariteitswinkel Achterveld: spon sorloop. Culturele Raad Leusden: Raku-stoken; Fa. M. J. van Elswijk: parkeervergunning aan hangwagen; P. A. A van der Snee: Drank- en Horecawet vergunningn. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden inlichtingen Nadere informatie over voornoemde vergunnin gen is na telefonische afspraak op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur in het gemeentehuis, 't Erf 1, te verkrijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken, kamer 208. tele foon 961756 (bouwvergunningen) en kamer 209, telefoon 961729 (diverse vergunningen) en bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, tele foon 961752 (kapvergunningen). aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunningen liggen ter inzage. één en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen, uitbreiden van de Gereformeerde Kerk op het perceel Hamersveldseweg 95 bouw van een kippenhok op het perceel Konin gin Julianalaan 71 uitbreiden van het kantoorgebouw op het per ceel Larikslaan 1 verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Paradijsweg 10 realisatie van een benzineverkooppunt in het bedrijventerrein De Horst (aan de noordzijde van de Randweg, bi j de aansluiting van de A-28) De tekeningen liggen van donderdag 2 april 1992 t/m woensdag 15 april 1992 op werkdagen 's morgens van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage ten gemeentchuize afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken kamer 208, 't Erf 1 te Leusden Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp- (deel-) uitwerkingen ex. art. 11 WRO ter inzage Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. wegafsluiting in verband met kermis In verband met de voorjaarskermis zal geduren de de uren dat de kermis geopend is De Smidse gedeeltelijk voor alle verkeer met uitzondering van voetgangers worden afgesloten. Het betreft het gedeelte van de Smidse vanaf de Blekerij tot en met de haakse bocht naar links voor de ingang naar de parkeerplaatsen ten zuiden van ,,De Korf' De tijden dat dit gedeelte zal zijn afgesloten zijn: 7 t/m 10 april 1992 van 15.00-22.00 uur en op zaterdag 11 april 1992 van 12.00-23.30 uur. Voorts zal de grootste van de twee parkeerplaat sen ten zuiden van ,,De Korf' op vrijdag 10 en zaterdag 11 april worden afgesloten ten behoeve van de standplaatshouders. De standplaatslokatie wordt op deze beide da gen in verband met de kermis verplaatst naar deze parkeerplaats. WATERSCHAP GELDERSE VALLEI BEKENDMAKING Watergraaf en Heemraden van het Waterschap Gel derse Vallei maken bekend dat het Gecombineerd Col lege in de vergadering van 23 maart jl de Keur op de waterstaatswerken in het Waterschap Gelderse Vallei heeft vastgesteld Genoemde Keur ligt vanaf 6 april 1992 voor belanghebbenden gedurende één maand ter inzage op de secretarie van het Waterschap, Thorbec- kelaan 18 te Barneveld. Belanghebbenden kunnen gedurende bovenge noemde termijn tegen de vastgestelde Keur beroep instellen bij het College van Gedeputeerde Staten van Gelderland. Postbus 9090, 6800 GX Arnhem. Als belanghebbenden worden aangemerkt, zij die door de vaststelling van de Keur rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, alsmede de personen of colleges, met enig openbaar gezag bekleed, voorzover het de hun toever trouwde belangen betreft, alsmede privaatrechtelijke organisaties met betrekking tot de belangen waarvoor zij in het leven zijn geroepen Barneveld, 1 april 1992 Watergraaf en Heemraden van het Waterschap Gelderse Vallei. de Secretaris. M M D Pool. de Watergraaf, H Geurts. Als tuinaanleg en onderhoud niel uw sterkste kant is haal dan de erkende hovenier erbii Voor aanleg en onderhoud van uw hele tuin En voor een beter groenmilieu Aan de pri|s zult u zich ook niet vertillen. LAAT '7 OVER AAN DE ERKENDE HOVENIER TUINADVIES ONTWERP - AANLEG - ONDERHOUD VAN LOENEN HOVENIERS Clarenburg 36 3834 BG Leusden 033-947483 INTERIEURBEPLANTING GROENVOORZIENINGEN - BESTRATINGEN Hel vooriaar nadert met rasse schreden en is bi| uitstek het seizoen van de vernieuwingen En wat zou erop tegen zgn omdat ook eens in uw kapsel te onderstrepen in de vorm van een permanent, coupe soleil. jetting of misschien wel een andere kleur onder het mom van een nieuwe lente, een nieuwe look Speciaal omdat de lente in aantocht is. Een coupe soleil van 49.50 voor Deze aktie loopt tol en met woensdag 15 april a s Winkelcentrum Hamershot - Leusden-C Tel. 033-944113 HERENSALON ZONDER AFSPRAAK

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4