ie Bruin wint driebandentitel op open kampioenschap Leusden Twintig jaar schoolvoetbal .Leusder Krant. (Hockeyers MHCL titelkandidaat (lessures spelen Ie Haaien parten Volleyballers vieren kampioenschap Seizoenstart bij LTV De Emelaar Poi \kS Leusdense ruiters vooraan in dressuurwedstrijden Schaken ïusdense biljarters gooien hoge ogen Sport kort |htervelds do-talent Sport kort fcensdag 8 april 1992 Pagina 1 Winnaar van het driebandentoernooi Ferdi de Bruin, (fotoJan Nestor van BVL, Adrie Verrijp, wist beslag te leggen op tweede Finalist Gert van Beek moest het afleggen tegen De Bruin (foto Pit) plaats van de tweede klasse. (foto. Jan Pit) Jan Pit) USDEN - Ferdi de Bruin ikerk) heeft met drieban- pel van hoog niveau het driebanden kampioen van Leusden op zijn i gebracht. Bijna 70 bil- [ers van 18 verschillende feiiigingen, waaronder de allersterkste driebanders uit de regio, hebben dit weekend gestreden om de prijzen in de biljartzaal van biljartver eniging Leusden. De Bruin won in de finale in een spannende vijfsetter van Gert van Beek uit Amers foort. Nadat hij de eerste set met 12- 0 op zijn naam had gebracht maakte Van Beek de 2e set in 4 beurten uit (8-12). De derde set won de Bruin weer met 12-2 maar ook daarna werd de set stand weer gelijk getrokken (0-12). In de beslissende set leek Van Beek te gaan winnen toen hij de stand op 11-3 bracht. Ferdi de Bruin kwam echter dankzij een serie van 7 zeer sterk terug en won de set en daarbij het tournooi met het kleinst mogelijke verschil 12-11. In de halve finale had De Bruin de Harderwijker Frans Wolfs verslagen; 3-12, 12-6, 12- 4 en 12-11, en had Van Beek Albert van der Linden uitge schakeld: 12-8, 12-7. 10-12, 12-0 en In de 2e klasse waren twee Leusdenaren doorgedrongen tot de finale. Hans Rijkers versloeg daarin de nestor van de vereniging Adrie Verrijp Nadat beiden één set hadden gewonnen (resp. 12-4 in 13 beurten en 7-12 in 19 beurten) sloeg Rijkers in de derde en beslissende set hard toe. In slechts 9 beurten, tevens de kortste set van het tournooi, versloeg hij Verrijp overtui gend met 12-4. In de 3e klasse, waaraan 36 biljarters deelnamen, stonden ook twee Leusdenaren tegen over elkaar. Zij hadden in de halve finales sterke spelers uit Garderen en Amersfoort uit geschakeld. Cas Gerth won in deze klasse door Han van Maurik in drie sets te verslaan met 10-9, 5-10 en 10-7 kressie uit de hockeywedstrijd Leusden tegen Asvion, die door de thuisclub in een zege werd lezei (fotoJan Pit) pSDEN - In een buitenge- spannende wedstrijd het eerste mannenteam D de MHCL de eerste plaats 1de ranglijst te handhaven met een klinkende 4-2 over winning. Toch ging het niet al te gemakkelijk. Na amper 10 minuten spelen keken de hoc keyers van Leusden al tegen een achterstand van 2 doel punten aan. Het leek of dit nodig was om even wakker te schrikken. In ieder geval veranderde het spelbeeld op slag. Leusden toog massaal ten aanval en keeg uit een scrimmage voor het doel van Asvion een straf- corner toegewezen. De door Joep Rozenboom perfect aan gegeven bal werd door Flip van Dalen gestopt en doorge schoven naar Robert Krei- kamp die de bal hoog in het net pushte. In de tweede helft bleef de door de "Vrienden van Leus den" gesponsorde ploeg aan vallend spelen. Frank de Rui ter kwam de spits versterken; dit alles resulteerde in de 12e minuut in de gelijkmaker, al weer van de stick van Robert Kreikamp. De doelman van Asvion kreeg daarna geen rust meer De aanvalsgolven ble ven komen en de verdedigers van Asvion konden dit niet aan. Uit een vrije slag wist Ralph Kemps de bal achter de doelman te wippen. Asvion gaf de strijd nog niet gewon nen, speelde zenuwachtiger en zag twee spelers met geel naar de bank vertrekken. Negen minuten voor het einde werd de eindstand bereikt en had Robert Kreikamp zijn hat trick. Door dit resultaat blijven de Leusdenaren in de race naai de titel De ploeg van traner Dorresteyn deelt de eerste plaats met Ring-Pass, dat evenwel een beter doelsaldo heeft. De kampioen promo veert naar de overgangs klasse, het op één na hoogste niveau in ons land. Met een nog steeds niet com pleet team trokken de Leus- dense dames ten strijde. Ze moesten uitkomen tegen Gooi- sche, dat op de tweede plaats stond. Al in de derde minuut wist Leusden een strafcorner te for ceren, deze werd hard ingesla gen door Catrien van Gronin gen, maar het is Letty den Besten die de rebound op vangt en in de lange hoek 0-1 scoort. Maar al snel komt een revan che van Gooische; een prach tige doorbraak die door een in schattingsfoutje van de Leus- dense doelvrouwe Van der Ven de score in 1-1 kon ver anderen. Het spel bleef uiter mate spannend, omdat steeds weer door Leusdense fouten gevaarlijke kansen voor Gooi sche gecreëerd werden. Maar met geluk en wijsheid wist Leusden de aanvallen en corners van Gooische in niets te laten resulteren, waardoor met een 1-1 de rust in werd ge gaan. Helaas ging het in de tweede helft minder goed. Meteen al in de tweede minuut heeft Gooische een mooie aan val over rechts: een hoge push wordt bij de achterlijn opge pikt, voorgegeven in de cirkel en vervolgens gescoord. Nog geen twee minuten later werd de stand op 3-1 gebracht met een tip in de rechter lange hoek. Gooische kreeg toen de smaak echt goed te pakken, creëert een strafbal en scoort zo het vierde doelpunt. Maar de Leusdense dames laten hun kop niet hangen: Patricia van der Flier ontvangt in de 15e minuut de bal aan de zijlijn, loopt ermee door en geeft een breedtepass aan Letty den Besten, die naar links trekt, de keepster uitspeelt en in de rechter lange hoek 4-2 scoort. In de 17e minuut komt Renee Tuininga erin voor Judith Janssens van Gellicum. Tui ninga weet nog geen minuut later een corner te forceren, die om duistere redenen tot een strafbal leidt en om nog duistere redenen toch weer wordt teruggedraaid naar uit slaan. In de 21e minuut wordt het laatste punt gescoord uit een strafcorner. ACHTERVELD - Het eerste volleybalteam van Avanti was anderhalve week geleden in Leusden al kampioen geworden. Dit weekend deden de Achtervelders het tijdens hun thuiswedstrijd nog eens dunnetjes over Het team van coach Peter Tolsma werd kampioen in de derde klasse. Avanti bestaat uit Van de Brink, Van de BergBolkes, Schrijn, Ruthinoski, Van Dijk en Van der Kraats. (foto: Avanti) pSDEN - De wedstrijdse- e van de Leusdense zwem- joloclub De Haaien kampt p competitie, na vorig jaar fradeerd te zijn van de B- de C-competitie, met de e problemen. Die proble- worden met namen ver hakt door de geringe |dte van de selectie. Als er nog eens de nodige lures zijn, is het natuur- piet eenvoudig je als ploeg pde te houden. i mogen de Leusdenaren igkijken op een geslaagd jpetitieoptreden, vooral enkele individuele at- tot uitstekende presta- I wisten te komen. Dat It met name voor Werner 1 de Berg die opnieuw een _fcetering van zijn tijd op de "iOu meter vlinderslag wist te realiseren: van 1.12.8 naar 1.11.0! Ook Ewout Paulusma ging op dat programmanummer snel ler dan ooit te voren: 1.20.5. Daarnaast zwommen Rogier Tolboom, Maartje van Stralen en Tamara van Gorkom naar een nieuw persoonlijk record op de 200 meter wisselslag, tikte Maartje van Stralen in een uitstekende nieuwe per soonlijke recordtijd van 1.19.1 aan na de 100 meter vrije slag en realiseerde Jeroen Verhoe ven een snelle 4.57.2 op de 400 meter vrije slag. Tenslotte wa ren Christiaan Mannaart, Ro zemarijn Sybrandy en Eveline Brienesse nog nimmer zo snel op de 200 meter vrije slag. Met name Brienesse leverde een fraaie prestatie door haar tijd met ruim 6 seconden omlaag te zwemmen tot een verdien stelijke 2.34.2 LEUSDEN - Het schoolvoet- baltoernooi Leusden/ Achter veld viert dit jaar het 20-jarig bestaan. Sinds 1973 vindt er op de woensdag na pasen een groots voetbalspektakel plaats, waarin gestreden wordt om vijf schoolvoetbalti- tels. Wat in 1973 begon als een be scheiden evenement met 14 teams, groeide in de loop der jaren uit tot een ware happe ning waaraan alle Leusdense basisscholen meedoen. De eer ste jaren vonden de wedstrij den plaats in Achterveld, daarna roculerend in Leusden en Achterveld. Sinds enkele jaren is de vaste stek het Burg. Buiningpark in Leusden. Het Achterveldse sportpark werd eenvoudig te klein om het groeiende aantal elftallen én wedstrijden te kunnen herber gen. Het initiatief voor dit school- voetbaltoernooi werd geno men door Jan Lohuis, die nu dus al 20 jaar als voorzitter van het organisatiecomité functioneert. Ook één van de scheidsrechters van het eerste uur, H. Wesseling, geeft nog steeds acte de présence. In 1973 werd gestart met 14 jongenselftallen, het jaar daarna meldden zich ook 5 meisjeselftallen. In 1992 zijn deze aantallen respectievelijk 47 en 27. Het comité, dat al 6 jaar uit dezelfde samenstel ling het toernooi organiseert, bestaat uit Jan Lohuis, Con stance Lohuis, Ton v.d. Broek, Mieke Eerden, Erik Etten en Rita v.d. Biggelaar. de 74 elftallen zijn verdeeld in vijf groepen- - A- (jongens 7 en 8 jaar), - B- (jongens 9 en 10 jaar), - C-(jongens 11 t/m 13 jaar), - D- (meisjes 7-8-9 jaar) en - E-(meisjes 10t/m 13 jaar). Deze groepen zijn onderver deeld in poules en spelen een onderlinge halve competitie. De winnaars daarvan gaan door naar de halve finale die uiteindelijk de finalisten ople veren. Er zijn bekers te winnen voor de le t/m 4e plaats in elke groep. Ook worden er prijzen beschikbaar gesteld voor de sportiefste school en het spor tiefste team. De twintig scheidsrechters beoordelen de teams op hun sportiviteit. Het toernooi begint woensdag 22 april om 8.55 uur en duurt de hele dag. glTERVELD - Zaterdag 4 Tjl werd in Wijk bij Duur- Be de vierde en laatste wed- J)d van de puntencompeti- Tvoor judoka's gehouden, pti die met drie judoka's j> in het klassement stond Balde een goed resultaat. P-jarige Carlo Ruthinoski Bd voor aanvang van de Jstrijd tweede in het klas- Bent hetgeen al een opmer kelijke prestatie was daar hij één wedstrijd wegens griep had gemist. In Wijk bij Duur stede was hij wederom de sterkste en behaalde de meeste wedstrijdpunten en werd daarmee eerste in het klassement en won een grote beker. Zijn 7-jarige broer Chris Ru thinoski stond tweede in het klassement en werd uiteinde lijk derde waarmee ook hij met een klein bekertje huis waarts ging. Dirk Blom won enkele par tijen maar behaalde daarmee net geen erepodium. LEUSDEN - Afgelopen zon dag stond paarden- en pony- centrum 'Den Treek' in het te ken van de dressuur voor paarden, waarbij 62 proeven werden beoordeeld door het Amersfoortse jurylid de heer Van Delden van de Neder landse Hippische Sportbond. Het organiseren van deze in- doordressuurwedstrijd bleek een gouden greep te zijn. De animo voor dit evenement was opvallend groot, gezien het enorm aantal deelnemers. Aan de start verschenen maar liefst 62 combinaties be staande uit zowel manege- paarden als eigen paarden. De accommodatie van 'Den Treek' gaf de deelnemers ruimschoots de gelegenheid buiten hun paarden goed los te rijden, om daarna binnen hun dressuurprestaties te tonen aan een deskundige jury en een belangstellend publiek. De zenuwen speelden de debu tanten in de Klasse B duide lijk parten, hetgeen het uit voeren van de gevraagde ma negefiguren niet ten goede kwam. Een totale concentra tie bij een dressuurproef is van groot belang en de een heid tussen ruiter en paard hoort totaal te zijn. Dat kost heel wat oefening. De deelnemers in de Klasse L waren minder gespannen van wege meer rij- en wedstrijder varing. Zij toonden redelijk goed de verfijning van de rij kunst onder de knie te heb ben. Joke Hendriksen reed in de Klasse L manegepaard Rag- nild naar de zege. Deze talent volle ontspannen ogende com binatie behaalde 128 punten. Eervol viel in deze klasse de prijs voor de beste amazone haar ten deel. Christa Groene- stein en Astrid Homveld wer den respectievelijk met mane- gepaarden Novo en Shayla tweede en derde. ACHTERVELD - Bij de Achterveldse Law Tennis Ver eniging De Emelaar is het af gelopen weekeinde het terrnis- seizoen van start gegaan. Op zaterdag 4 apnl '92 beten de tenmsjunioren de spits af met een onderling ludiek tournooi Zo'n kleine 60 tennisfanaten bestreden elkaar in wisselende dubbelspelen waar met twee spelers maar één racket ter be schikking was. Na iedere slag moest er razendsnel van racket gewisseld worden hetgeen dol komische situaties tot gevolg had. De spieren en dan met name de lachspieren kwamen deze dag goed aan bod. De zondag was het de beurt aan de senioren. Onder leiding van een nieuwe tournooicom- missie werd er om de hoogste eer gestreden. De strijdende partijen onderbraken rond 12.00 uur de wedstrijden om te gezamenlijk te genieten van een overheerlijke brunch Na deze versterking werd er tot rond 16.00 uur gestreden om de punten. De uitslag was even verrassend als vreemd De wedstrijdcommissie had voor af bepaald dat de speler of speelster die met de punten precies in het midden was geëindigd uitgeroepen zou worden tot winnaar. Zo kwam er aan dit startweekend een verrassend einde De Eme laar heeft er dit seizoen weer duidelijk zin in. Het komend In de Klasse B met manege- paarden ging het eremetaal naar Heiko Brits met Novo op de voet gevolgd door Susan Fransen met Beppie Bij de beginners toonde Esther Lam al aardig met een paard te kunnen dressuren. Welver diend scoorde ze het hoogst aantal punten in die rubriek Antoinette de Vries pakte met Mike in de Klasse B met eigen paarden de eerste prijs. In deze rubriek werd Hester Lundquist met Batiszhoph tweede. In de Klasse L met ei gen paarden moest Antoinette Helen Haring, eveneens met Mike, voor laten gaan. jaar zal bol'staan van de acti viteiten. Op vrijdag 7 april was er een introductiedag voor de junioren. Nieuwkomers wer den daar wegwijs gemaakt in het tennis gebeuren van De Emelaar. Op vrijdag 10 april zijn vanaf 20.00 uur de mensen welkom om middels een infor matieavond het wel en wee van De Emelaar te ontdekken. Nieuwe leden en mensen die interesse in de tennissport heb ben kunnen dan uitgebreidt kennis maken met LTV De Emelaar. Voor diegenen die ook het tennisracket ter hand willen gaan nemen, bestaat de moge lijkheid om op een viertal ken nismakingsavonden geheel vrijblijvend, maar onder toe zicht, hun tennistalenten te testen In het weekend van 11 en 12 april zal de KNLTB-competietie weer los barsten. De Emelaar doet aan de zaterdagcompetitie met een tiental ploegen mee, terwijl ook aan de zondagcompetitie drie teams meedoen. Boven dien zullen een zestal dames teams op zeven verschillende dinsdagen meespelen in de ITA-competitie. Op de dins dagavonden en de donderdag morgens zullen de rackte-da- gen plaatsvinden. Andere zijn het familietournooi, het twaalf-uurstoernooi, het thuisblijvers tournooi en het alom bekende Open-Eme- laar-tournooi Dit tournooi staat gepland van 3 tot en met 9 augustus. In de kampioenscompeti tie van de Schaakver eniging Leusden vielen af gelopen donderdag weer slechts twee remises te no teren. Intussen is uit ana lyses wel gebleken dat de remisekansen die we vo rige week nog toedichtten aan Caspar van Hoorn in zijn afgebroken partij te gen Jan van Baarde wijk uiterst gering zijn, zodat de eerste beslissing toch aanstaande lijkt. Voor de bondscompetitie kwam Leusden II in aktie tegen titelkandidaat PSV I. De Puttenaren toonden zich vooral aan de kopbor- den de meerderen, won nen verdiend met 3-5 en bleven zo in de race om het kampioenschap. Uitslagen: Kampioenscompetitie: De Rijke - H. Peperkamp Kampes - Shahrizadeh re mise Overige: Van der Harst - Uneken 0- 1 Boemaars - Vos 0-1 Rietveld - VanOoikO-1 Valkenburg - Boogaard 0-1 Halkes - Meylof 1-0 J. Nijhof - Aghlani 1-0 Verschuur - De Heer 0-1 Modiri - Eijlders 1-0 Struiwig - Van Dalen afge broken Zaal - Bouwmeester 0-1 Oosting - Veenendaal0-1 G. Nijhof - Weijgertze af gebroken De stand op kop: 1. Van Hoorn 1590 2. Shahrizadeh 1589 3. H. Peperkamp 1587 4 Uneken 1575 5 Kampes 1573 6. De Rijke 1571 7. Van Baardewijk 1570 8. Van Tuyll 1561 9. A Peperkamp 1560 10. Van de Bilt 1549 Willigenburg 1549

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11