Leusder Leusden laat ze leren 1 NIEUW IN LEUSDEN HELP KINDEREN NAAR SCHOOL! Doe ook mee! Giro 646900 - verordening voor groener Leusden wijziging avond openstelling bezwaar en beroep actuele folder vergaderagenda vakantierooster onderwijs G E M E E N Ti ZONWERING EEMLAND Markiezen Uitvalschermen Knikarmschermen Sereens Rolluiken Rolhekken Lamellen Rolgordijnen Jalouziee'n TKLERENWINKELTJE: Kinderen zijn de toekomst WOENSDAG 8 APRIL 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nummer 113, 8 april 1992 Wie een boom wil kappen moet daarvoor vergunning aanvragen bij de gemeente. In de regel wordt zo'n vergunning verleend. Aleen in bijzondere gevallen, bijvoorbeeld als het gaat om een landschappelijk waardevolle boom wordt de vergunning geweigerd. De medewerkers van de afdeling Groen, die de aanvraag voor een kapvergunning moeten beoordelen, begrij pen als geen ander dat een klein boompje kan uitgroeien tot een boom die uw tuin compleet overschaduwt. De kapvoorschriften stoelen op de kapverordemng In die verorde ning wordt ook de schadevergoe ding geregeld in geval van schade door bijvoorbeeld het verkeer, vandalisme, bouwwerkzaamheden en dergelijke In die gevallen wordt de boomwaarde verhaald op dege ne die de schade heeft veroorzaakt Omdat de verordening dateert uit 1980 en al een paar keer was gewij zigd, is er onlangs een nieuwe ver ordening vastgesteld, die voor de komende zomer van kracht wordt. Een van de belangrijkste wijzigin gen in de verordening is de waarde bepaling van bomen Volgens die methode wordt berekend wat de kosten zijn om een zelfde boom op dezelfde plaats van dezelfde afme ting en conditie terug te krijgen. voorschriften De kapvoorschriften gelden bin nen en buiten de bebouwde kom van de gemeente Voor struiken of heesters geldt de verordening met Ook geldt zij niet voor een aantal soorten bomen, onder andere wil gen. populieren en fruitbomen. De kapvoorschriften houden in dat het zonder toestemming van burge meester en wethouders met geoor loofd is een boom te kappen. Als er ondanks het verbod toch waarde volle bomen worden gekapt, dan wordt een verplichting opgelegd tot herplanting De gemeente kan op grond van de verordening ook de plicht opleggen om een waarde volle boom beter te onderhouden. herplanten In sommige gevallen wordt aan een kapvergunning de voorwaarde ver bonden dat er een nieuwe boom wordt geplant Die hoeft niet altijd van dezelfde soort te zijn als de boom die u wilt kappen. Overleg is mogelijk Niet altijd wordt een her- plantingsplicht opgelegd. Dat ge beurt alleen als het straatbeeld be langrijk zou worden gewijzigd. Een van de aantrekkelijkheden van Leusden is het groen in en rond Op Goede Vrijdag 17 april is het gemeentehuis gesloten. In verband hiermee wordt de avondopenstel ling van de afdeling Burgerzaken verplaatst naar donderdag 16 april Tussen 19.00 en 20.00 uur kunt u terecht voor ondermeer paspoor ten en rijbewijzen. de woonwijken. Nog niet iedereen komt deze verplichting na In het jaar 1991 werden acht kapver- gunnmgen verleend waaraan een herplantingsplicht was verbonden. In vijf van die gevallen werd de verplichting nagekomen. De ge meente heeft inmiddels de mensen die nog niet aan hun verplichting hebben voldaan aangeschreven. Als ze blijven weigeren kunnen er op grond van de verordening ver dere stappen worden ondernomen. Als u het niet eens bent met de verplichting tot het herplanten van een boom, kunt u binnen dertig dagen na het verlenen van de ver gunning een bezwaarschrift in die nen bij het college van burgemees ter en wethouders. meer weten U kunt contact opnemen met de afdeling Groen als u meer informa tie wenst. Telefoon 961 711 De gemeentelijke en pro\inciale overheden en het rijk nemen dage lijks vele duizenden beslissingen Dat gebeurt na zorgvuldige afwe ging en op goede gronden Het is echter mogelijk dat u als burger dooreen van die beslissingen recht streeks in uw belang getroffen wordt. Vindt u dat dit het geval is. dan kunt u beroep instellen in beroep gaan Als u beroep wilt aantekenen tegen een besluit van de gemeente, dan begint u met het indienen van een bezwaarschrift Dat bezwaarschrift stuurt u naar het orgaan dat de beslissing heeft genomen Dat kan de gemeenteraad zijn of het college van burgemeester en wethouders. Binnen dertig dagen nadat de be slissing wordt genomen moet zo'n bezwaarschrift bij de gemeente binnen zijn. Als u die termijn laat verlopen, dan wordt uw beroep niet meer in behandeling genomen. In uw bezwaarschrift vermeldt u in ieder geval. - uw naam. adres, postcode en woonplaats. - de reden waarom u beroep aante kent. U laat dus duidelijk weten waarom u de genomen beslissing onjuist vindt. Bovendien ver meldt u waarom u in uw belang wordt getroffen. Bij uw bezwaarschrift voegt u een kopie van de originele beslissing. Aan het indienen van bezwaar schriften zijn geen kosten verbon den Het betrokken orgaan neemt uw bezwaarschrift vervolgens in behandeling Het mag echter geen beslissing nemen voordat u in de gelegenheid bent gesteld een nade re toelichting te geven Het is mo gelijk dat de beslissing op het be zwaarschrift u nog steeds in uw be lang treft U kunt dan tegen deze beslissing beroep instellen bij de afdeling Rechtspraak van de Raad van State Raad van state Het behandelen van een beroeps schrift door de afdeling Recht spraak van de Raad van State is met gratis. U moet namelijk griffie recht betalen. Als u gelijk krijgt, dan ontvangt u dat geld terug. Het griffierecht bedraagt momenteel 150.-. U doet er verstandig aan de griffiekosten te betalen op het moment dat u het beroepschrift in dient. hoorzitting Onderdeel van de procedure is een hoorzitting. Soms wordt u ontvan gen door een lid van het college, soms door een speciale adviescom missie. de commissie bezwaar- en beroepsschrifter\ Tijdens die zit ting wordt het beroep mondeling behandeld Tijdens de zitting knj- t gen u en het orgaan dat de beschik king heeft genomen de gelegenheid om de standpunten toe te lichten. Ook kunnen er getuigen en des kundigen worden gehoord consument en recht Het gevolg van de vernieuwing van het burgerlijk wetboek heeft voor u als consument gevolgen. Daarom is een brochure verschenen om u daar wat meer over te vertellen. Deze brochure is gratis te verkrijgen bij bureau Voorlichting. Het Burgerlijk Wetboek bevat on der andere regels over de rechten en plichten van kopers en verko pers. Sommige van die regels zijn er speciaal om consumenten als ko per te beschermen. Hierop wordt in de folder nader ingegaan. Dat geldt ook voor de algemene voor waarden, vaker aangeduid als ..kleine lettertjes". Als u iets koopt, ontstaan daaruit verplichtingen voor u als koper maar ook voor de verkoper. De verkoper is bijvoorbeeld verplicht het produkt af te geven, de koper is verplicht het te betalen. De kwali teit van het produkt moet goed zijn De brochure geeft verder aan wat u kunt doen als de verkoper niet aan zijn verplichtingen kan voldoen. Als een geleverd produkt niet vol doet aan de verwachtingen is de verkoper aansprakelijk voor de schorsing/voorlopige voorziening Als u een beroepschrift hebt inge diend bij de Raad van State en het is ontvankelijk, dan kunt u de voor zitter van de afde'ing Rechtspraak verzoeken om in afwachting van de beschikking de aangevochten be slissing te schorsen. Dat geldt trou wens ook als u een bezwaarschrift hebt ingediend bij de gemeente. Ook voor die schorsing moet u zich wenden tot de eerder genoemde voorzitter. U stuurt met uw ver zoek tot schorsing het bezwaar schrift mee en u geeft aan welk rechtstreeks nadeel u denkt te on dervinden door het handelen of juist het nalaten daarvan door de overheid. Ook kunt u om een voorlopige voorziening vragen. Dan wordt een speciale regeling getroffen om de periode te over bruggen die nodig is om uw beroep schrift te behandelen De voorzit ter van de afdeling Rechtspraak besluit alleen tot schorsing of een voorlopige voorziening als hij van oordeel is dat onmiddellijke ingang van het aangevochten besluit u on evenredig in uw belang treft. inlichtingen Bij een besluit van de gemeente staat meestal vermeld hoe u een bezwaarschrift of een beroepschrift kunt indienen. Is dat niet het geval of is het u met duidelijk wat u pre cies moet doen. vraag dan inlichtin gen aan een van de medewerkers van de afdeling ROAZ in het ge meentehuis. Telefoon 961730 schade die u als gevolg daarvan lijdt Als u een produkt koopt waarmee u niet tevreden bent, moet u niet te lang stil blijven zit ten, anders verspeelt u uw rechten. Het komt nog wel eens voor dat u een produkt krijgt toegezonden zonder dat u daarom heeft ge vraagd. In dat geval mag u het pro dukt houden zonder dat ervoor hoeft te betalen. LI kunt het na tuurlijk ook terugsturen De ver zendkosten zijn in dat geval voor rekening van de verkoffbr. Tenslotte geeft de brochure een aantal nuttige adressen. donderdag 9 april, commissie openbare werken, ruiitn ordening, economische zaken en verkeer (ORFA'K De commissieleden worden o m. geïnformeerd over dew bus en de uitwerking van het stedebouwkundig plan Hi hof Voorts wordt de raad gevraagd een aanvullend kr« verstrekken voor de reconstructie van het kruispunt Mi weg-Asschatterweg en het onderhoud Middenweg maandag 13 april, commissie algemene bestuurszaken De commissie behandelt de drank- en horecanota notitie ..Evaluatie emancipatoir personeelsbeleid' dinsdag 14 april, gecombineerde vergadering van de co? sies welzijn en onderwijs (W&O) en financieel beleid enb (FBB). De commissieleden buigen zich o m. over de notitie j tankslag in Leusden: voorkomen is beter dan saneren aanvraag om een aanvullend krediet te verstrekken va reconstructie van het kruispunt Middenweg en het onder Middenweg. De volledige agenda s met bijbehorende stukken liggen u ter inzage bij bureau voorlichting in het gemeentehuis wie opmerkingen heeft over de te behandelen stukken b< de mogelijkheid gebruik te maken van het spreekrecht De vergaderingen worden in het gemeentehuis gehou. beginnen om 20 00 uur Onlangs heeft het college van burgemeester en weth, het vakantierooster vastgesteld voor het schooljaar 1992 - 1993. Het rooster gaat er globaal van uit dat weken leren een week rust volgt. Op die manier is het schooljaar onderwijskundig j beter verdeeld Het vakantierooster voor Leusden ziet er als volgt uit; herfstvakantie 19 oktober 1992 - 23 oktober kerstvakantie 21 december 1992 - 1 januari voorjaarsvakantie 22 februari 1993 - 26 februan paasweekeinde 8 april 1992 - 12 april 19v meivakantie 30 april 1993 - 7 mei 1993 hemelvaart 20 mei 1993 - 21 mei 199 pinksteren 31 mei 1993 - 1 juni 1993 zomervakantie 5 juli 1993 - 13 augustif Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (033) 961618 ojM bekendmakingen GEMEENTE ^lÊke&Jrjfèlkifitjén voorbereidingsbesluit De gemeenteraad van Leusden heeft op 26 maart 1992 een voorbereidingsbesluit genomen voor het perceel Kanaal\veg9 in verband met de realisering van een garage bij de woning op dat perceel. Het besluit treedt in werking op maandag 13 april 1992 en ligt vanaf die datum, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur. ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene za ken van het gemeentehuis (kamer 208) aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage, een en ander zoals aangegeven op de bij de verzoeken behorende tekeningen. bouw van een garage op het perceel kanaalweg 9. vergroten van de schuren op de percelen Nab- bert 30 en 32; uitbreiden van de woning op het perceel Kon. Wilhelminalaan 21; bouw van een berging/keuken op het perceel Ruige Velddreef 35; plaatsen van een schutting!met poort) op het perceel Rosmolenstraat 53. De tekeningen liggen van 9 april 1992 tot en met 22 april 1992 op werkdagen 's morgens van 8.30 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis op de afdeling ROAZ, kamer 208. Voor zover vereist liggen dan tevens de van toepassing zijnde ontwerp(deel)uitwerkingen ex. art 11 WRO ter inzage Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders worden ingediend. "^verleende vergunningen kapvergunningen Hakhorst 4, 2 berken in de voortuin; Hakhorst 6, 2 berken in de voortuin; 1 spar in de achtertuin; Walstro 37, 1 den in de voortuin; Hessenweg 214,9 esdoorns staande aan de voor zijde diverse vergunningen NVBMB: vergadering met ruilbeurs in de Korf, OBS 't Palet: sponsorloop in de omgeving van de school; Blijhof peuterspeelzalen: fancy fair in het ver enigingsgebouw; AV Trathlon: voorlopige vergunning Hamers- hofloop bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 209, telefoon 961729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen. Ha- mersveldseweg 105, telefoon 961752. ■ÉÉÉÉÉÉtMÉII Wij leveren o.a.: SPECIALE AANBIEDING Knikarmscherm compleet voorgemonteerd rood of oranje oogwindwerk OAj 500x200 öS> 1 j 1111 il .11 iU 1 -HI HAMERSVELDSEWEG 138 (T.O. IND.TERREIN AMBACHTSWEG) LEUSDEN 033-952967 WIJ ZEGGEN NIET DAT WIJ SNEL ZIJN, WIJ ZIJN HET GEWOON. OVERTUIG UZELF EN KOM KIJKEN De winkel van de week is natuurld met merken als: OuiSet, Public, Tm Over, Bogie, Tuzzi, Joy Fun, he\ ben we de lente in huis! Rekent op en rekent grti SCHILDERWERK! voor binnen en buiten op'> steen, ijzer of beton GLASZETTERIJ: BEHANGERIJ: zowel nieuwbouw als rept I van blank glas. gefigureer. T glas, glas in lood. isolatie', en inbraakbeveiligd glas voor het behangen van pa', vinyl, linnen of wollen war bekleding, het aanbrenger van structuur- en sierpleiP WINKEL VERKOOP: vanglas, verf. behangen** weefsels, verf, aulolakken. Inlijstwerk en zonwering posters. VERHUUR: van tapijtreiniger en beha# afstomers HET JUISTE ADRES HESSENWEG 230 - TEL. 03425-1623 ACHTER' Onderwijs werkt. Stichting Terre des Hommes biedt kinderen de kans een zelfstandig bestaan op te bouwen. Door kinderen aan scholing en vakopleidingen te helpen. In goede onderwijsprojekten.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4