Leusder Krant Joost voor uw gebak en gratis kaas van Voortman Beschaafde zang in onderling goede balans In de etalage Koren zingen vierduizend gulden bijeen voor 't hart Raadsleden leven zich uit en in achter de toonbank oensdag 15 april 1992 Pagina 11 De winnaars van de prijsvraag 'wie werkt waar' hadden alle bestuurders en raadsleden herkent. G. Kruidhof, Tjongerwijk 21, A. Walstra, Landweg 215 en Nienke Klerk, Waterhoen 7 ontvangen een cadeau bon van 25 gulden. Op maandag 13 april ontvingen de winnaars van de etalgewedstrijd hun prijzen. De win naars in de eerste categorie waren A.Kan en Stefan Nouwens. Zij maakten de etalage bij boekhandel Ha mershof. De tweede prijs ging naar R. van de Kaay en H. Brouwer voor hun etalage bij Alie's Babyshop. In de tweede categorie gingen de prijzen naar M.Tjaalma en D.Bouwmeester voor wat ze deden bij Herenmode Wim Hogeveen en C.Diepstra en M. Duyst voor hun etalage bij Foto Verhoeff. "Bl'SDEN - Op vrijdag 3 il vond in Leusden in De ningshof een wel zeer bij der concert plaats. Het Ge- ngd Koor Leusden en het isdens Mannenkoor De leizangers hadden elkaar 'onden in het idee om een lenwerkingsbene- coneert te organiseren in kader van de week voor I hart van de Nederlandse tichting. Het initiatief 'd rijkelijk beloond in de van een levensgrote che- ter waarde van vierdui- gulden die na afloop van concert kon worden aange- 'cn aan de Leusdense afde- van de Nederlandse Hart- pNiting. De levensgrote che- die werd vervaardigd ■°°r De Valleizangers, hangt bet ogenblik in het hoofd- toor van de Nederlandse tichting. Tot de aanwezi- behoorden o.a. wethouder n namens de Gemeente den; helaas kon hij niet ens het gehele concert aan- zijn. De Nederlandse tichting werd vertegen woordigd door algemeen di recteur drs. J. van Deth, me vrouw L. van Tilburg, mana ger fondsenwerving van de stichting en de heer T. Bekius, rayoncoördinator van de Hartstichting. Laatstge noemde had aan het eind van het concert een onverwachte verrassing voor twee Leus- dense medewerksters van de Hartstichting, te weten de da mes Sity van de Pijpekamp en Ada Landman. Beiden kregen uit zijn handen de zilveren on derscheiding van de Hart stichting uitgereikt voor meer dan tien jaar werk. Alle medewerkenden aan het benefietconcert deden alles ge heel belangeloos: van dirigen ten, begeleiders en solisten tot koorzangers, terwijl het kerk gebouw eveneens gratis ter beschikking was gesteld voor dit hartelijke doel, in de meest letterlijke betekenis van dit woord. Zowel bij het aanwe zige publiek als bij de samen werkende koren was men het erover eens dat de avond in alle opzichten meer dan bij zonder geslaagd was. Dirigent Bert Eerden van Ge mengd Koor Leusden compli menteerde daags na het con cert de leden van zijn koor met het feit, dat het koor bewezen had weer op een hoger muzi kaal peil te zijn aangeland' er was écht gemusiceerd. Even eens dirigent Kees van Zuijle- kom was bijzonder ingenomen met de prestaties van zijn Val leizangers. Het is niet helemaal eerlijk om in een recensie beide koren tegen elkaar af te zetten en te vergelijken met elkaar Éner- zijds al niet omdat het karak ter van een gemengd koor to taal anders is dan dat van een mannenkoor en anderzijds omdat de muzikale opvattin gen en interpretaties afhan gen van de dirigent. En zoveel dirigenten, zoveel muzikale smaken. Programma Na een woord van welkom door de voorzitter van Ge mengd Koor Leusden betrad dit koor als eerste het muzi kale podium. Een compliment voor het feestelijk uitgedoste koor is zeker op zijn plaats vanwege de prachtige koor- kleding. Het gemengde koor maakt een goede indruk - niet alleen door zijn grote le dental: meer dan honderd - eveneens door het feit dat het in staat bleek om zeer be schaafd te zingen in een onder ling goede balans. Een presta tie voor de dames van het koor die zó ingehouden wisten te zingen, dat de tenoren en bas sen die duidelijk in de minder heid waren, uitstekend tot hun recht kwamen. Mogelijk was een en ander er de oor zaak van, dat het Gemengd Koor dynamisch niet zo'n sterke indruk maakte. Over het algemeen werd redelijk zuiver tot zuiver gezongen. Het verhaal zou te langdradig worden, wanneer wij ieder ten gehore gebracht nummer apart gingen beschouwen. We volstaan slechts met het noe men van o.a. Cantique de Jean Racine van Gabriël Fauré en Deep River in het arrange ment van Bert Eerden. Na het optreden van Gemengd Koor Leusden werden vier handig en met veel gevoel en overtuigingskracht De Zes Hongaarse Dansen van J. Brahms vertolkt door het pia noduo Ineke Kiers en Anne Bunt. Een welverdiend ap plaus was de beloning Hoe volkomen anders was het volgende optreden van het Leusdens Mannenkoor De Valleizangers onder leiding van Kees van Zuijlekom. Met een zeer grote discipline, een groot gevoel voor zuiverheid, muzikaliteit, grote dynami sche eigenschappen wist het mannenkoor zijn aandachtig gehoor uitermate te boeien: je kon een speld horen vallen, zó geboeid en gekluisterd aan het mannenkoor en Kees van Zuij lekom lag het Leusdens pu bliek. Van dit koor noemen wij de nummers Adoramus Te van Th Dubois en Amin Gos- podi, een fraai voorbeeld van Byzantijns-Slavische liturgie. Solisten had het mannenkoor in de personen van Henk Huurdeman, die een prachtig stuk zang liet horen in Land- erkennung van Edward Krieg, Guus v.d. Braber schitterde met een verrukkelijk diep en sonoor basgeluid in de aria O Isis und Osiris van Mozart, terwijl Jan Vledder tijdens zijn bassolo in het bekende nummer Zwölf Rauber van X. Imjalof hoge ogen wist te gooien. Vaste begeleider van het Man nenkoor Wim Wakelkamp liet een prachtige improvisatie op het thema Hart horen. Aan het slot voerden beide ko ren onder leiding van Bert Eerden The Battle Hymn of the Republic uit. majestueus en met veel plezier op de ge zichten van alle musiceren- den. De begeleiding lag hier in handen van het eerder ge noemde pianoduo Bunt/ Kiers. JAAP RIEWALD houder Vroon zet het beste beentje voor bij de bloemenzaak.(foto Hans Verhorst) USDEN - „Kijk het is de mensen hun goed recht om net lang te zoeken naar het pak dat ze perfect staat. Maar ik leb wel respect gekregen voor die verkopers, die vriende lijk lachend met het zoveelste exemplaar aan komen zet ten Raadslid Anton Berg was op vrijdagavond even ver- Iper bij Hoogenveen Herenmode. Net als burgemeester, Rthouders en 17 andere raadsleden zette hij zich achter p kassa. De aktie was bedoeld om jongeren te laten zien leuk het werk in een winkel kan zijn. Bovendien kon- |n de beleidsmakers of 'over beleid praters' nu eens voe- wat het is om in een winkel te staan. 1,Zwaar, het was echt zwaar", is de mening van de verko pers na een winkelavond. Wethouder Corrie Verduin: „Na »en lange dag hard werken is het zwaar om nog eens een (aar uur extra te staan. En dan al die kleinigheden die je et weten om de zaak goed te kunnen laten lopen. Het heel inspannend maar ook heel leuk om te doen." winkeliers kijken tevreden terug op hun aktie. Ze den het vrijdagavond wel wat stil in de winkel, maar It zou eerder te verklaren zijn door de kermis dan door de wezigheid van de raadsleden. Overigens bleek de ge- dschappenwinkel daar geen last van te hebben. „Heel it mensen kopen op vrijdagavond de spullen die ze voor Ie klussen in het weekend willen gebruiken," weet Corri ■rduin nu uit ervaring. Wij de speelgoedwinkel stond de burgervader. Herman ■hlmann „Om half negen stond hij helemaal alleen ach- jerde kassa. Pakjes inpakken, afrekenen en met een vrien- ~ijk woord de klanten helpen. Echt geadviseerd heeft hij it. Dat was wel jammer, want het zou best interessant eest zijn om zijn mening over het speelgoed te horen. daarvoor was het toch te druk." llevrouw van den Hengel van de, bakkerij haalt onmid- iiijk het misverstand uit de lucht dat de bestuurders zelf chten kiezen in welke winkel ze wilden werken. Joost tongh achter de vitrines vol gebak was geen verrassing. Wel geeft ze toe: „Hij kende het assortiment en de kwaliteit ftn'an. Hij heeft geadviseerd. Zei tegen de klanten: „Als bet te moeilijk voor u is wil ik u wel helpen. Prachtig." Na Baiting kreeg hij pas vrij om uit te blazen, nadat hij de (rinkel had aangeveegd. het is om een aantal uurtjes in een winkel te staan, ondervond ook Van Riezen. Deze politicus zijn krachten gegeven aan het reisbureau.(foto Hans Verhorst) Geijsberts stak de handen fiks uit de mouwen bij de supermarkt.(foto Hans Verhorst) Corrie Verduin geeft wel toe dat ze om een 'niet rolbe- vestigende winkel' heeft gevraagd. Ze kwam terecht bij ijzerwaren Aurik. „Van wat ze daar verkopen weet ik niets, nou ja dat geldt voor de andere winkels ook." Ze kwam dankzij de kassadienst niet in moeilijkheden. Alleen haar dochter kwam plagen met moeilijk technische vra gen, maar heel professioneel wist ze die te delegeren naar de betreffende afdeling. Bij de C-1000 kon WD-raadslid en secretaris van de Kamer van Koophandel Ton Voort man zijn precisie bewijzen. Hij mocht kaas snijden. Elke kilo, die hij op de gram nauwkeurig op de weegschaal plaatste, mocht hij gratis aan de klant meegeven. Drie keer lukte het. De aktie was ludiek. Of ze haar doel bereikt, heeft kan niemand zeggen. Of jonge mensen zich echt aangespoord voelen om in een winkel te gaan werken doordat het colle ge en de raadsleden het ook eens deden, blijft de vraag. „In de wandelgangen" of in dit kader beter „achter de toon bank" werd, wanneer de tijd het toeliet, wel gesproken over zaken waar winkeliers zich zorgen over maken. Van de Berg „De afstand tussen de politiek en de winkeliers verenigingen is in sommige gevallen beslist te groot. Neem nou de kermisgelden". „De winkeliers komen pas bij de voorbereidingen voor de jaarmarkt achter de beslissing die in het najaar door de raad genomen is. Verklaarbaar doordat deze mensen zestig uur per week werken. Maar we zullen toch een manier moeten vinden om op de hoogte te blijven van de zaken die ons aangaan." Tijdens de afsluitende informele bijeen komst bleek wel dat de tijdelijke krachten respect hebben gekregen voor het vak. „We konden niet alles zomaar doen. Duizenden kleine dingen moet je weten. Het is een vak waar je je kop bij moet houden," waren volgens Van Schaik van Gall&Gall de opmerkingen achteraf. De win keliers zijn tevreden. Volgens Kohlmann mag de burge meester tijdens de sinterklaasdrukte weer komen invallen. De honorering, waar de invalkrachten recht op hadden, is overigens volgens hem aan de gemeenschap uitgekeerd. Op zaterdag liepen een aantal op z'n Japans verklede dames thee en nootjes uit te delen. Raadsleden voor een uurtje als middenstander. Voor de een meer wennen dan voor de ander. Het initiatief was genomen in het kader van de Week van de Winkel. Hier staat Anton Berg in de herenmodezaak, (foto Hans Verhorst)

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11