Degradatiespook loert op mannen Leos ■Leusder Woróft Krant. Haaien halen haast hoge hoofdprijzen ■AWi Haaien krijgen gouden vinnen bakers matten net ivoldoende voor kroon Lockhorst drukt Bilthoven ver achter baseline ickeyheren maken ach op voor eind Trainerwisselingen Leos Huisschakers scoren tegen clubschuivers Beslissingen gevallen in de volleycompetitie Kringteams Veel vraag naar info over bergklimmen en wandelen Haaien speren door het water inaijensdag 15 april 1992 Pagina - fjSDEN - De vrouwen van s hebben de volleybalcom- ïjtie afgesloten met een 0-3 Trlaag tegen Volendam. De £g uit Leusden had het ver- Tin de tweede divisie al eer- jveilig gesteld. Kampioen is Ifs/Ovra geworden door een o overwinning op Amster- dat p/d-wedstrijden moet Jen voor degradatie. Gcdc- leerd waren al Sovoco 2 en ||awks. mannen wonnen hun jrlaatste wedstrijd met 3-2 I het reeds gedegradeerde Volde. Het tweede van Bre- RrsSS werd kampioen in de poticklasse. De Barnevel- (met Leusdenaar Roalt Jstra) verloren weliswaar |3-2 van Vollkei, maar twee ■waren voldoende voor het Ipioenschap. volleybalvrouwen ken- |een turbulent jaar. Vorig jen werd de promotie naar jerste divisie op een haar 1st. waardoor twee talent- 1 spelers het hogerop gin- feoeken. Spelverdeler Erna Jnzaaijer en libero Marjan lEngelenhoven vertrokken eredivisionist Longa. zij terugkijken op een weinig succesvol seizoen met als resultaat degradatie naai de eerste divisie. Ondertussen moesten de trainers Evert van Garderen en Gerrit Harmsen een aantal nieuwe en jonge spelers inpas sen. Daarnaast moest Leos aan het begin van de competitie twee ervaren spelers missen vanwege blessures. Op Lies- beth Overeem kon pas halver wege het seizoen weer een be roep worden gedaan. Ondanks alle tegenvallers deed de ploeg uit Leusden het met slecht in de competitie. Dat kwam ook omdat het alge hele spelpeil in de tweede divi sie vrij laag lag: ploegen waren aan elkaar gewaagd Leos draaide in het begin in de top mee, maar kwam op belangrij ke momenten toch te kort. Het team werd eebn goede midden moter. Tegen het eind van het sei zoen volgde opnieuw een te genslag, Na een conflict met het trainersduo werd spelver deler Astrid van der Burg uit de selectie gezet. Dat was voor Astrid van Dijk en Nadje Gij- sen aanleiding de pijp aan Maarten te geven Opnieuw moesten er nieuwe spelers op zeer korte termijn worden in gepast Er moesten nog enkele punten worden gehaald om p/d-wedstrijden te ontlopen. Met de inzet van Marlies van Doorn, Nelleke Koren, Hester Teuen en Alemke van Deemter werd dat doel bereikt. Voor het trainersduo Van Garderen/Harmsen betekende de wedstrijd tegen Volendam het einde van hun werk bij Leos. De thuisclub deed in de eerste twee sets nog verwoedde pogingen het publiek en de trainers met een overwinning te verblijven, maar een geispi- reerd spelende Volendam gaf Leos geen schijn van kans De nieuwe trainer Rinke van de Brink wacht volgend sei zoen de zware taak een nieuw team op te bouwen Hij kan in ieder geval terugvallen op zijn Bij Leos vindt na afloop jan het seizoen een aantal trainerswisselingcn ilaats. Bij de vrouwen nc- ,jen Evert van Garderen in Gerrit Harmsen na drie jaar afscheid. Zij worden ipgevolgd door de 23-jari- »c Rinke van de Brink en fyerner Paans. Van de (rink komt van het „jersfoortse Vollkei, vaar hij het tweede vrou- venteam onder zijn hoede had. Zijn assistent wordt de bekende en ervaren Paans. Over de preciese verdeling van de taken moet nog overleg gepleegd worden. Paans heeft in ie der geval te kennen gege ven dat hij zich bezig wil gaan houden het de kwa liteitsuitbouw van de jeugd. De Soester oefen- meester traint momenteel vrouwendistrictteams Eemland en traint ook bij steunpunt van de volley- balbond. Bij zo'n steun punt worden spelers op geleid voor het nationale team. Verder is hij bekend van Sovoco uit Soest en is nog secretaris van de bond voor oefenmeesters. Bij de mannen zal Bert van Doorn na afloop van de promotie/degradatie wedstrijden de trainingen overdragen aan Hans Seu- bring. Deze is nu trainer van het eerste mannen- team van Vollkei. De be sprekingen met de Amers- foorter zijn nog niet hele maal afgerond, maar vol gens insiders staat niets de ondertekening van een contract in de weg. ervaren assistent Werner Paans. LEOS - Volendam 0-3 (10-15, 11-15 en 4-15) De mannen De mannen waren al zeker van het spelen van p/d-wed strijden. Alleen Oberon kan nog roet in het eten gooien als het uit de derde divisie zou de graderen. Als dat gebeurt de gradeert Leos automatisch. De vertrekkende trainer Bert van Doorn gaat daar vooralsnog niet van uit. Hij zag de thuis wedstrijd tegen Zeewolde als een goede voorbereiding op de p/d-wedstrijden Dat geldt ook voor de laatste competitiewed strijd tegen Vollkei over ander halve week- Van Doorn liet tegen Zee wolde vrijwel zijn volledige selectie spelen, het vele wisse len kwam het spel niet ten goe de ..Maar dat was ingecalcu leerd. Wedstrijdritme was voor mij de belangrijkste reden ie dereen zoveel mogelijk te laten spelen. Daar kwam bij dat Zee wolde in vergelijking met de eerste wedstrijd een totaal an der team had opgesteld. Veel jonge jongens, die zeker niet onaardig speelden." Het werd aldus een leuke wedstrijd met 'ups en dwons' aan beide kanten, na vier sets was de stand gelijk. De thuis club had in de spannende fi nale het geluk dat Zeewolde tweemaal verkeerd serveerde. Die twee punten voorsprong hield Leos aan het eind over: 15-13. De vijfde set werd door de thuisclub schitterend afge rond: Klaas-Jan Hutten dook een moeilijk bal van de grond, waaronder Ronald van Doorn nog een set-up onder kreeg en Edwin de Wild maaakte het op fraaie wijze af. LEOS - Zeewolde 3-2 (12-15, 15-10, 7-15, 15-8 en 15-13) LEUSDEN - Het eerste Leus- dense bedrijvenschaaktoer- nooi is afgelopen vrijdag een daverend succes geworden. Alle aanwezigen waren der mate enthousiast over de avond, dat naar alle waar schijnlijkheid een traditie ge boren is. Daar waren de orga nisatoren (de redaktie van SVL-clubblad "Remise?") en de hoofdsponsor (Andre Riet veld, van Rileas Verzekerin gen) het althans over eens. In een uiterst ontspannen en sportieve sfeer werden in to taal negentig rapid-partijen afgewerkt, waarbij het niveau van de deelnemers uiteenliep van huisschaker tot hoofd klasser. Hoewel veruit de meeste deelnemers wel club schakers waren, pakten toch ook de huisschakers af en toe heus wel een puntje mee en vrijwel geen enkele deelne mer verloor in alle vijf de ron den. De wedstrijdleiders, Jaap de Jager (sr.) en zijn dochter Ria, hadden een pro bleemloze avond, er was geen enkele wanklank. Jammer genoeg moest het team van Dupaco Automatise ring enkele dagen van tevoren afzeggen, maar het aantal teams werd weer op peil ge bracht doordat er een tweede team van SVL gevormd kon worden. Zo bleef het bij een even aantal teams en hoefde niemand zich te vervelen tij dens een "vrije" ronde. Schoonmaakbedrijf Van Baardewijk maakte de favo- rietenrol geheel waar. Met 13 uit 15 (87%) werd de concur rentie op duidelijke afstand gezet Het team bestond dan ook uit hoofdklasser Jaap de Jager jr. en SVL-kopstukken Bert Kampes en Jan van Baar dewijk. Zelfs SVL I (de ge broeders Hans en Arnold Pe perkamp met Leo de Rijke) kon dit drietal alleen op eer biedwaardige afstand volgen. De poedelprijs was voor het team Roda'46. Zij zullen zich ongetwijfeld getroost hebben met de gedachte zij altijd nog een stuk beter kunnen scha ken dan dat de meeste scha kers kunnen voetballen... Toen Andre Rietveld na een geestige speech de prijzen had uitgedeeld zat de stemming er onder de aanwezigen al dik in en velen bleven nog een poosje in "De Kom" na om wat te praten, een glaasje te nemen, of nog een partijtje te schaken. Eindstand: 1. Van Baardewijk Schoonmaakbedrijf 13 2. SV Leusden 110 3. Nederlandse Spoor wegen 9 4. Rileas Verzekeringen 8,5 5. HAPAM Metaalindu strie 8 sv Leusden IÏ 8 7. Gemeente Amersfoort 7 Alg. Verkeersdienst Rijkspolitie 7 9. DHV Ingenieurbu reau 6,5 10. SNS-Bank 6 11. Spar Supermarkt Al- denzee 4 12. w Roda'46 3 LEUSDEN - Zowel het wa terpolo adsp. team 0-16 jr als 0- 14 jr hebben het afgelopen weekeinde de kroon op een goed seizoen weten te zetten. Het 0-16 team onder begelei ding van Silvester Claassen, deed dit zaterdagavond al, door de uitwedstrijd tegen De Meent in Breukelen om te zet ten in een krappe (8-7) over- SDEN - Het eerste team de Schaakvereniging !en begon donderdag t gestemd aan de wed- tegen subtopper Barne- I. Twee dagen eerder had loper Zeist II namelijk ge ien van het sterke HSG V 'as daarmee al zo goed als van het kampioenschap, ivermaat van ramp kwam len niet verder dan een 4- irsprong. Die voorsprong lij het uitspelen van de afgebroken partij ook loogstwaarschijnlijk ver gaan. zodat Leusden het derde achtereenvol le seizoen net naast het lioenschap in de Eerste ie grijpt. jbeide topscorers van het )en, Leo de Rijke en Bert leen, waren tegen Barne- 1 weer goed op dreef en [rden een vol punt. Hans fcrkamp had het tussen- f niet kunnen bolwerken de zeer sterke Bame- e kopman. De 2-1 tussen- Id bleef geruime tijd op het pbord staan, totdat Barne- I weer op gelijke hoogte n door een nederlaag van [old Peperkamp. Een over hing van Carel Vos en een |rlaag van invaller Jan baardewijk zorgden voor Ö-3 tussenstand. Door toe- |i van Wim Velker, die in rste tijdnood nog zeer (bloedig bleef, kwam fcden nog net voor het af- ien weer op voorsprong, maar de afgebroken partij van Jaap van Tuyll staat bijzonder slecht, zodat de prognose 4-4 moet luiden. Ook bijzonder spannend was het sleutelduel tussen kop lopers Leusden III en Baarn II in de Vierde Klasse. Bij het af breken hadden de Leusdena- ren een 3-2 voorsprong, maar ook hier is een gelijkspel de meest waarschijnlijke uitslag. De beslissing moet hier dus in de allerlaatste ronde vallen. In de top van het klassement van de onderlinge competitie veranderde niet veel door de drukte op het externe vlak. Bert Uneken kwam langszij bij koploper Casper van Hoorn, doordat Dick Willigen- burg hun afgebroken partij zonder verder spelen opgaf. Aangezien Uneken echter niet geplaatst is voor de kam pioenscompetitie, heeft hij al leen niet zoveel aan die eerste plaats... Uitslagen: Elschot - Willigenburg 0-1 v. Ooik - Agterberg 0-1 Moed - Halkes remise De Heer - v.d. Tang 1-0 Manshei - Eijlders 0-1 Modiri - Zaal 0-1 Oosting - v. Dalen 1-0 Weijgertze - Aghlani 0-1 Veenendaal - Bouwmeester remise Afgebroken partij: Uneken - Willigenburg De stand op kop: 1. v. Hoorn 1590 Uneken 1590 LEUSDEN - Het eerste zon dag-mixedteam van LTV Lockhorst is de competitie goed begonnen. Het won thuis met 7-1 van Bilthoven. In drie partijen stond Birgit Schoe- maker haar tegenstanders slechts 12 games toe. Het tweede won zelfs met de maximale winst van 0-8 uit te gen Naarden. Minder goed deed het eerste zaterdag- mixedteam het uit tegen De Kamp in Cothen. Zij verloren met 4-1. Dit jaar zullen de Burg. Bui- ningparkbewoners door pro motie moeten bewijzen, dat zij niet thuishoren in de 5e klasse. Had het vorig jaar nog een slechte start, dit jaar geeft de eerste uitslag hoop op een beter eindresultaat Willem Dupon had nog de meeste moeite met zijn eigen service, waardoor hij de eerste set met 4-6 verloor. Daarna kwam hij goed terug door de volgende sets te winnen met 6- 4 en 6-2. Marcel de Jong kon het niet bolwerken, hij ver loor met 4-6, 3-6. Daarna werd er geen partij meer uit handen gegeven. Hoewel dit niet uit de stand is op te maken, won Madeion Schoemaker niet gemakkelijk met 6-2, 6-3. Haar zus Birgit ging het stukken gemakkelij ker af, zij won met nagenoeg dezelfde cijfers, 6-2, 6-2. Sa men wonnen zij de dames-dub bel met 6-2, 6-3. De heren wonnen de dubbel nipt in de tie-break van de derde set (3-6, 6-3, 7-6). Ook Willem Dupon en Madeion Schoemaker hadden voor hun mixed een drie-setter nodig (3- 6, 7-6, 6-4). Birgit Schoemaker en Marcel de Jong bepaalden de eindstand op 7-1 door de tweede mixed-partij te win nen met 6-1, 6-2. Het eerste zaterdag- mixedteam met Ruud en Gré Hoksbergen, Ceril Holleman en Joyce de Roo liet het afwe ten tegen De Kamp uit in Co then. Met 4-1 werd verloren. Uitslagen zondag Lockhorst 1 - Bilthoven 2 7-1 Naarden 3 - Lockhorst 2 0-8 Vale Ouwe 2 - Lockhorst 3 6-2 Lockhorst 5 - Kampong 1 2-6 Heren 35 - Blaricum 1 6-0 Junioren 2 - Maarn 1 3-5 Uitslagen zaterdag De Kamp 1 - Lockhorst 1 4-1 Lockhorst 2 - Soestdijk2 1-4 Lockhorst 3 - Hoogland 2 0-5 Meijenhagen 2 - Lockhorst 4 1-5 De Kamp 1 - Heren 1 1-5 Heren 2 - Groenekan 3 4-2 Heren 3 - Uitwijk 4 5-1 Junioren 1 't Spiegel 4 1-4 Dicke Rijst 1 - Junioren 2 0-5 Alta 5 - Junioren 2 1-4 Blauwe Reiger 4 - Jongens 1 0-8 Jongens 2 - Hoogland 2 6-2 Meisjes 2 - De Kamp 1 8-0 s fSDEN - De race om het bpioenschap is nog steeds ®[olle gang. Alweer wisten uiannen van Leusden uit issluis 2 winstpunten mee jr huis te nemen. Vanaf het Jin had Leusden de tegen- pder goed onder druk. «h duurde het nog 20 minu- I alvorens Maarten Jonges hkans kreeg om uit een straf fer de keeper het nakijken ■geven. Omdat Leusden gst scoren om de achter- gd in het doelsaldo te ver ben, werd het tactisch con- I gewijzigd en ging men Jder laatste man en één op spelen. Het gevaar van de j&arlijke counters was niet ^beeldig: na 30 minuten fhijd wist Evergreen de Jjkmaker te scoren. Op slag |nist kreeg Leusden nog de nS om op voorsprong te ko- i. maar de scheidsrechter pkwam dit door de rustpe- |c te laten ingaan. I dekkingsfout van Leus- I werd in de 5de minuut f Evergreen afgestraft. Uit p vrije positie wisten de eren de stand op 2-1 te brengen. Leusden trok mas saal ten aanval; een prachtige voorzet van Joep Rozenboom werd door Maarten Jonges af gerond waardoor Leusden weer gelijk kwam. Enkele mi nuten later werd een bal in de cirkel van Evergreen door een verdediger met het lichaam gekeerd. De scheidsrechter zag hierin geen overtreding en gaf de verdiende strafcorner niet. Enkele minuten later wist Robert Kreikamp de bal uit de rebound toch in het net te pushen waardoor de eind stand van 3-2 in het voordeel van Leusden werd bereikt. De twee nog te spelen wed strijden moeten beide worden gewonnen. Op 25 april speelt het mannenteam van Leusden de uiterst belangrijke thuis wedstrijd tegen Voordaan en op 3 mei tegen Roomburg in Leiden. Beide moeten worden gewonnen en er moeten ten minste 5 doelpunten meer worden gemaakt ten opzichte van de concurrent Ring Pass. Tenzij deze club ergens één puntje laat liggen. LEUSDEN - De waterpolovereniging De Haaien kent roerige tijden de laatste weken. Maar liefst drie teams staan op het puntje felbegeerde eerste plaatsen te halen. Nog niet is het zover, maar de haaitjes weten eigenlijk al van geen ophouden meer. Training na training duiken poloërs onverstoorbaar door het chloorwater van Octopus. Niet te stuiten en met een ongekend enthousiasme. De titel lonkt en de jeugd en de adspiranten voelen dat. elke minuut van de dag. Op de training wordt gelachen, de ontspannen sfeer tekent de teamgeest. Maar nog is men er niet, nog steeds kan er niet voluit gefeest worden. Reden voorde trainer, de touwtjes oog goed in handen te houden en de waterratten tot de orde te roepen. De meute spartelt, duwt elkaar onder water, proest en zwemt watervlug van de belager vandaan. Fotograaf Hans Roggen had er zijn handen vol aan, de haaitjes laten zich niet zo makkelijk meer de wet voorschrijven. 'Wij zijn immers de toekomstige kampioenenDrie teams boven, op, onder en dwars over elkaar heen: de adspiranten van onder de veertien jaar. de adspiranten tot zestien jaar en de jeugd tot en met negentien jaar. Willekeurig volgen hier bijna alle namen, want zolang de echte titel nog niet binnen is, moet het team zijn plaats weten: Peter Janssen, Jelle Bakker. Joost Tolboom, Fred Tolboom, Jinny Meyer, Martijn Geijsberts. Roger Woodward. Eddy Houtveen, Rene Stapert. Daan Oude-Moleman. Jeroen Hoogland, trainer/coach Harry Klok. Ronnie Bokkers, Rob van Wegen. Rene van de Vlist, Ruben Tolboom, Marco Woerdman. coach Ronald Bast, Caspar Renkers. Joost Janse, Gies Bouwman, Marco Schekkerman, Wim Voskuilen, Zietse Nichting en Sjors Horst. winning. De stroef gestarte Haaienploeg. het grootste deel van de wedstrijd keek men te gen een achterstand aan, wist met goed polo uiteindelijk toch 'n overwinning te beha len. Het 0-14 team, gecoacht door Harry Klok, beet zondag in het thuisbad in Leusden de spits af tegen het bezoekende team van De Watervlo uit Vleuten/ De Meern. De Water vlo wist door goed zwemwerk en het goed benutten van de gecreëerde kansen lange tijd in het spoor te blijven van De Haaien Zo stond er aan het begin van de derde periode een 5-4 stand op het scorebord. In het derde en vierde partje wist de thuisploeg alsnog de winst naar zich toe te trekken en met goed polo en vele fraaie treffers een einduitslag van 12-6 te bereiken. Waarmee het kampioenschap een feit was. Onder een enorme publieke belangstelling was het tot slot de beurt aan het jeugdteam (0- 20 jr) van trainer/ coach Ro nald Bast om het kampioen schap in Leusdense handen te brengen. De Haaien-jeugd ging evenals de adspirantenteams in hun ontmoetingen moeizaam van start, maar in tegenstelling tot deze ploegen wist de jeugd niet in haar ritme te komen Het was een sterk spelend UZSC dat met een forse over winning (12-2) haar laatste ti- telkansen veilig wist te stellen en de Leusdenaren hun eerste verliespartij toebrachten. Hiermee gaat de jeugdcompe- titie een ongekend spannend slot tegemoet. Een overwinning in de aller laatste ontmoeting, 25 april uit tegen ZC Zeist, kan het kampioenschap echter alsnog in Leusden doen belanden. LEUSDEN - Een drietal spelers van De Haaien zijn geselecteerd voor de teams van de kring Utrecht 0-14 jr die op 30 april gaan spelen om het Nederlands adp. kam pioenschap. De gekozen spelers zijn: Jelle Bakker en Joost Tolboom bij de jongens en Jinny Meyer bij de meisjes. LEUSDEN - Op donderdag avond 9 april jl. organiseerde de commissie Stimulering Sport Deelname in samenwer king met de Nederlandse Bergsportvereniging regio Utrecht een zeer geslaagde in formatie-avond over het wan delen en klimmen in de ber gen. De Korfzaal van sporthal De Korf was dan ook goed ge vuld met belangstellenden. Na een korte inleiding over de doelstellingen aan de berg sportvereniging door de heren Sjamaar en Van de Hoek werd aan de hand van een diaserie uitleg gegeven over diverse berggebieden en de mogelijk heden daarvan voor begin nende en gevorderde bergbe klimmers. Tevens werd het gebruik van berghutten onder de aandacht gebracht. Voor de pauze werd wederom gebruik gemaakt van een diaserie om informatie te geven over het klimmen in de Dolomieten. Tijdens de pauze werd gretig gebruik gemaakt van de mo gelijkheid om te snuffelen in de meegebrachte literatuur. Tevens werden de beide spre kers bedolven onder, veelal individuele, vragen. Na de pauze werd uitleg gege ven over het maken van een tochtenplanning. Ook werd de uitrusting voor korte en lan gere bergwandelingen bespro ken. Hierbij kwamen alle as pecten van de uitrusting van schoeisel tot kleding en rug zakken aan bod Ook werden nog handige tips gegeven over onderdelen van de uitrusting waardoor veel ongemak tij dens het lopen kan worden voorkomen. Aan het eind van de avond werd nog gewezen op de geva ren van het bergwandelen (la wines, zelfoverschatting, sneeuwvelden, etc.) en op welke manier deze gevaren kunnen worden voorkomen. Daarna werden nog waarde volle adviezen gegeven over hoe te handelen bij ongeluk ken en het waarschuwen van redders. Om kwart over tien werd deze succesvolle avond afgesloten met een dank woord van de heer Van Kooy, voorzitter van de commissie Stimulering Sport Deelname. Ondanks het feit dat de avond officieel was afgesloten ble ven velen nog napraten. LEUSDEN - Het afgelopen weekeinde kwamen met name de jongere leden van de wed strijdselectie van de Leus dense Zwem- en Poloclub in aktie. Een aantal van hen brachten zowel in Veenendaal als in Utrecht, zeer fraaie tij den op de klokken. In Veenendaal werd een groot deel van de aandacht opnieuw opgeëist door Werner v.d. Berg. Hij zwom op zowel de 100 meter rugslag als de 200 meter wisselslag naar een ver dienstelijke eerste plaats. Op de eerste van beide program manummers liet hij boven dien een zeer scherp persoon lijk record aantekenen: 1.15.1, precies 3 seconden sneller dan zijn tot op heden beste tijd. De uitstekende persoonlijke re cords van Rozemarijn Sy- brandy (2.51.5 op de 200 meter rugslag), Marlies Kok (3.16.2 op de 200 meter rugslag), Christiaan Mannaart (3.05.7 op de 200 meter wisselslag) en Marlies Floor (3.31.1 op de 200 meter rugslag), leverden net geen ereplaatsen op Dat lukte Ewout Paulusma wel Hij zwom sneller dan ooit te voren op de 100 meter schoolslag (1.23.2) en tikte als derde aan. In Utrecht was er alleen voor Sharon v.d. Riet eremetaal weggelegd. Haar persoonlijke record van 6.23.2 was goed voor een derde plaats. Maartje van Stralen, Bastiaan Tam- minga en Haike van Stralen moesten het. ondanks zeer snelle tijden, zonder ereme taal stellen.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 17