Regionale EHBO-wedstrijden Gemeente moet wellicht zelf markt organiseren Restaurant in Stoutenburg blijft ongewenst Panorama Lisiduna Leusder Krant Door Wilskracht echt Sterk zijn jjeuws uit de verenigingen pdvierdaagse iskaarten Bomenrammen kost zeshonderd piek Opbrengst Huisvuil stochtje Winkeliers stoppen door conflict met jaarmarkt Kunst Veredelt Kledingbeurs Nieuws uit de verenigingen Gastendienst Derde Wereld Proletarisch tuinieren 'Je kunt met recht trots zijn op Leusden' nsdag 15 april 1992 Pagina 5 dens de tocht zal onder het bezoekerscentrum lenbos' in de boswach- Nunspeet op de Noord- e worden bezocht Ook lezoek aan een bonsai- onstelling staat op het amma bus vertrekt om 13.00 uur t Trefpunt naast de skerk aan de Arnhemse- 5DEN - Op zaterdag 18 a.s. vindt het traditio- >aaseieren zoeken in het ïorsterbos weer plaats, ek om 10 30 uur vanaf de lerplaats bij Blijhof aan iidunalaan te Leusden. eren kunnen alleen mee leiding van de ouders. 11e eieren zijn gevonden we met z'n allen weer te- laar Blijhof Na afloop eieren zoeken staat groot en klein iets lek- :laar in Blijhof. De deel- is gratis. SDEN - Op woensdag 15 organiseert jongerencen- De Til het traditionele taarten. Deze avond los van het pas beëin- kaartseizoen. Deelname en voor iedereen die kan jassen of klaverjassen, jn dit jaar ook weer leuke en mee te winnen. De d begint om 20.00. Zaal en inschrijven kan vanaf De deelname kost 5.00 ersoon. LEUSDEN - Roef Blauw van Leusden '90 is bang dat de ge meente zichzelf met de organi satie van de jaarmarkt in sep tember opscheept, als er geen overeenstemming komt met de winkeliers van de Hamershof over de toekenning van de ker misgelden. Die vloeien al sinds jaar en dag in de kas van de winkeliersvereniging. Daar mee worden de kosten van de organisatie van de jaarmarkt bestreden. De gemeente vindt echter dat het geld in de ge meentekas terecht hoort te ko men en heeft dit in het kader van de bezuinigingen aan de winkeliers kenbaar gemaakt. De ondernemers van de Ha mershof hebben nu gedreigd met de organisatie van de jaar markt te stoppen. ,,Dat betekent dat u nu moet uitzoeken of de gemeente het zelf moet organiseren of aan een andere instelling moet uit besteden". hield Blauw burge meester Pams maandagavond bij de commissievergadering Algemene bestuurszaken voor. Volgens Blauw heeft de ge meenteraad in 1983 een markt- verordeing aangenomen, waaruit blijkt dat de gem- weente verplicht is elk jaar de gelegenheid te bieden voor het organiseren van een jaar markt. „Bij de laatste jaar markt zijn al een aantal mel dingen van handelaren voor dit jaar binnengekomen Als de jaarmarkt dit jaar niet door gaat, loopt de gemeente de kans, dat die handelaren de schade claimen bij de gemeen te", vreesde Blauw. Ook Ep Oostra van D 66 was daar bang voor. Hij had volgens eigen zeggen burgemeester en wet houders al eerder gewaar schuwd voor een dergelijke ontwikkeling De opmerkingen van beide raadsleden bracht burge meester Panis in onzekerheid. Hij weigerde zich nog over de zaak uit te laten, totdat is uit gezocht of Oostra en Blauw gelijk hebben of niet. „Het zou wel gek zijn als we weer twerug naar de winkeliers moeten met de vraag of zij de jaarmarkt toch willen blijven organise ren," vond Offereins (GPV/ SGP). Alnch Parson van de VVD vond dat dit toch moest wor den overwogen. „Wij kunnen de winkeliers vragen of zij nog één keer de markt voor hun rekening willen nemen, waar bij zij dan ook nog een keer de kermisgelden krijgen. De jaar markt heeft namelijk een grote uitstraling naar de regio en wordt ierder jaar bezocht door 40 tot 50 duizend mensen. Dat mag natuurlijk niet zomaar verdwijnen", was zijn mening. Panis had echter al eerder laten doorschemeren dat ook de kermis dit jaar onzeker is geworden. „In augustus wordt begonnen met de uitbreiding van De Hamershof. Het ker misterrein is dan niet meer be schikbaar. Wij hebben op dit moment nog geen goede ver vanging". deelde hij de com missieleden mee. LEUSDEN-HOOGLAND - Een 36-jarige man uit Leusden is woensdag door het Amster dams gerechtshof veroordeeld tot 600 gulden boete en zes maanden voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegd heid. De man reed op 10 fe bruari 1990 door nadat hij twee bomen op het gazon en een verkeersbord aan de Bies- haarlaan in Hoogland had ge ramd. Het hof sprak de man vrij van rijden onder invloed van alco hol op dezelfde dag. Het rechtscollege achtte niet bewe zen dat de man geen auto kon rijden, omdat hij alcoholhou dende drank op had. Twee we ken geleden erkende de man tegenover het hof dat hij des tijds niet in staat was zijn auto te besturen Volgens de man was het gecombineerde ge bruik van alcohol en medicij nen hem fataal geworden. De procureur-generaal, mr. J. Al, eiste voor beide feiten twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf, een boete van 1500 gulden en een negen maanden ontzegging van de rijbevoegdheid LEUSDEN/ACHTERVELD - De Achterveldse muziekver eniging DWS hield afgelopen zaterdagavond voor alle leden en belangstellenden haar jaar lijks muziekconcert. In een stampvolle grote zaal van Ons Gebouw en een prachtige am biance werd het Achterveldse publiek met DWS meegeno men in een rondje filmmuziek. Gratis kon men deze avond kennis maken met veel fraaie muziekstukken, bij velen wel bekend. DWS speelde zoals men van hem verwacht. Soms op het ge voel, soms echt uit het hart en soms alsof de dakpannen van Ons Gebouw af moesten. Ge zien de racties van het publiek bleek de keuze dit jaar bijzon der in de smaak te vallen. Diri gent Daniël van de Loo zweepte zijn eigen Achterveld se muziekkorps op tot grote hoogte. In een zeer warme zaal gaf DWS het beste. Buiten de vele prachtige stukken werd er ook door het jeugdorkest, onder leiding van Van Plateringen en de drumband een fraai stukje muziek op het toneel gebracht. De mini-majorettes gaven hun eerste show voor het grote pu bliek. Op enkele kleine schoon heidsfoutjes na, was het een vertederend gezicht deze kleintjes zo intens bezig te zien. De wat grotere majorettes ga ven met een gaaf stukje dans werk op de tonen van de film muziek van Grease ook ogen en oren voldoende kost. Travolta ontbrak, Kees Does niet en danste mee, maar de Achter veldse dames waren grandioos. Van de vele prachtige muziek stukken was het hoogtepunt toch wel 'La Stona Met overgave werd dit stuk ge bracht Na de laatste tonen werden de muzikanten, de di rigenten en de majorettes en hun instruktrices met een staande ovatie bedankt. Na afloop werd door de voorzit ster van de Achterveldse win keliersvereniging, Ria Vos kuilen, namens de Achterveld se Middenstand een prachtige saxofoon aangeboden aan DWS. Zo kwam een mooie avond tot een waardig slot Het publiek had genoten en in de wandel gangen hoorde men, dat deze avond alle vorige avonden ruim had overschreden. De muzikanten en majorettes waren moe maar voldaan en konden terugzien op een zeer geslaagde muziekuitvoering. Alle energie, die in de voorbe reiding was gestoken, was ze ker niet voor niets was ge weest. ACHTERVELD - De collecte van de Hartstichting heeft vo rige week in Achterveld een bedrag van 3652,60 opge bracht. Dat bedrag is inclusief de opbrengst in Stoutenburg LEUSDEN - In verband met de Paasdagen wordt het huis vuil op zaterdag 18 april opge haald. Op die dag wordt ook het glas en papier opgehaald in de wij ken: Hamersveld, de Wete ring, Alandsbeek, Rozendaal, Rozenboom, Rossenberg, 't Ruige Veld, Achterveld en Stoutenburg (inclusief Hor- sterweg. Hessenweg en Stou- tenburgerlaan). Alles over het inzamelen van afval kunt u vinden in het in- zamelschema afval 1992. In dien u dat schema niet bezit, kunt u het gratis afhalen bij bureau Voorlichting. ;DEN - De tweede editie c Leusdense avondvier- c zal van 1 tot en met 4 laatsvinden. De organi- erwacht tweeduizend imlemers. ingstcllenden kunnen p 6, 7 en 12 mei ïnschrij- oor het evenement. Men daarvoor op genoemde terecht in De Korf van uur tot 21.00 uur Deel- ■s kunnen kiezen uit af- t-'r en van 5, 10 en 15 kilo- per avond Het evene- zelf begint op maandag 1 De laatste avond is don- 4 juni 5 de tweede keer dat de [vierdaagse in Leusden georganiseerd. Voor die ond de avondvierdaagse hterveld plaats. Toen in len initiatieven ontston- m ook in die plaats een [vierdaagse te organise- af de organisatie in Ach- d de pijp aan Maarten, erste Leusdense avond- lagse werd al een groot ir meer informatie kun- belangstellenden bellen T Boekhout, telefoon: 5DEN - Het gemeentedia- at van de Dorpskerk in den-Zuid organiseert een cht naar Nunspeet, dat sdag 22 april zal plaats- De bustocht is vooral ,jf eld voor oudere gemeen- LEUSDEN - Vorige week dinsdag hield het district Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Vereniging EHBO in De Korf onderlinge districts-senioren wedstrijden De wedstrijden werden georganiseerd door de Leusdense EHBO-vereniging 'Hamersveld' De deelnemende ploegen kwa men onder andere uit Loosdrecht, Eemnes. Veenendaal en Utrecht, (foto Hans Roggen) LEUSDEN - De Christelijke Zangersbond houdt 25 april een grote zangavond in Bun schoten, waarvoor ook de Leusdense groep Kunst Vere delt is uitgenodigd. Aanvang in de Maranathakerk is 20 uur. Muziekvereniging DWS speelt er lustig op los voor een volole zaal in Achterveld. De repetities en de uitvoeringen zijn altijd druk bezocht.(foto Hans Verhorst) LEUSDEN-ZUID - De woensdag 8 april jl gehouden kledingsbeurs in 't Trefpunt, Amhemseweg in Leusden, is uitstekend verlopen. Er werd veel kleding ver kocht; de opbrengst bedraagt 5.264,-. Het grootste ge deelte van dit geld is bestemd voor een schooltje in de slop penwijken van Port au Prince in Haïti. De overgebleven kle ding is bestemd voor de Stich ting Mensen in Nood en voor het Lotjeshuis in Paramaribo, Suriname. bedrijf een kleinschalig ka rakter zou houden Donderdag vond een over grote meerderheid dat die garanties onvoldoende te leve ren zijn Bovendien vond een aantal raadsleden dat het niet juist zou zijn om een bedrijf eerst te laten starten, om in een later stadium de behoefte aan eventuele uitbreiding te moe ten tegenhouden. „Dat is niet eerlijk tegenover een onderne mer die zijn best doet", vond CD A-er Berg Met uitzondering van de VVD waren en bleven alle fracties tegen het voorstel D66 en GPV/SGP vonden, bij mon de van respectievelijk Ton Geysberts en Harm Offerems, dat een eventuele bestem mingswijziging maar via de ge wone bestemmingsplanproce dure zou moeten worden gere geld Een dergelijke procedure duurt veel langer LEUSDEN - Op Paaszondag is er een Gastendienst in de Gereformeerde Kerk 'De Ko ningshof', Hamersveldseweg 95. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. De bijeen komst begint om 10.30 uur. Vooraf is er samenzang en paasliederen. Het thema van de dienst is: "Jezus leeft!" In de hal van de kerk is een informatietafel. Na afloop van de kerkdienst is er gele genheid koffie te drinken. Er is kinderoppas. LEUSDEN - De meeste frac ties in de Leusdense gemeente raad blijven vooralsnog onver murwbaar als het gaat om de vestiging van een restaurant in een voormalige boerderij aan de Hessenweg in Stoutenburg toe te staan. Afgelopen don derdag besprak de commissie voor ruimtelijke ordening voor de tweede keer een voorstel in die richting. Alleen de VVD heeft geen bezwaar om via een artikel 19 procedure een be stemmingsplanwijziging door te voeren en de vestiging van het restaurant mogelijk te ma ken. Op dit moment is de voor malige boerderij in gebruik als woning Er hebben zich kopers voor het pand gemeld, die er een restaurant willen begin nen. Dat kan echter alleen als het bestemmingsplan wordt aangepast Op dit moment mag er op grond van het bestem mingsplan alleen een agrarisch bedrijf in worden gevestigd Het college heeft daartegen geen bezwaar, maar een voor stel om de bestemming via een artikel 19-procedure versneld te wijzigen werd door de raad niet geaccepteerd. Men wilde vooral meer garanties dat het LEUSDEN - Onbekenden heb ben het afgelopen weekeinde bij een tuincentrum aan de Ur- sulineweg 'boodschappen ge daan' zonder af te rekenen. In brekers zijn vermoedelijk over het hek het centrum binnen ge gaan en namen daarna voor 6 300,- aan goederen mee. Tot de gestolen spullen horen onder meer heggescharen, sier- bloempotten, vijverpompen, houten bloempotten en een tuinslang. LEUSDEN - De Nederlandse Bond van Plattelands Vrou wen, afd. Leusden, heeft dins dag 21 april een dia-presenta tie over het leven van vrou wen uit de Derde Wereld in het kader van het Bondspro- ject ,,het sterke geslacht". Het bestuur zal deze avond verzor gen De bijeenkomst wordt gehou den in 't Vooronder. Burge meester van der Postlaan 2, aanvang 20 uur. Naam: Jan Verhoef Beroep: gepensioneerd medewerker faculteit geneeskunde RU Utrecht Bekend van: winkelcentrum Biezcnkamp Favoriete plek: Driesprong Heiligenbergerweg/Lockhorsterweg Wij zijn in 1980 in Leusden komen wonen. Het eerste wat ons opviel was het vele groen in de omgeving. Een zuurstofrijk gebied noem ik het hier altijd. Nadat ik in 1986 de VUT inging, kreeg ik het eigenlijk steeds drukker Ik moet oppassen, dat ik niet teveel hooi op mijn vork neem. De winkeliers van de Biezenkamp hebben mij gevraagd hen met een aantal dingen te helpen. Zo ben ik nauw betrokken geweest bij de opknapbeurt van het winkelcentrum vorig jaar Ik onderhoud de contacten tussen de winkeliers en de gemeente. Verder zit ik nog in het bestuur van een aantal stichtingen". „Mijn vrouw en ik houden ervan om ergens te gaan fietsen. Vooral de Veluwe blijft ons trekken. Ook in de omgeving hebben wij veel rondgereden, hoewel wij hier min of meer 'uitgefietst'zijn Een dierbaar plekje in Leusden vind ik de omgeving van de Heiligerbergerweg direkt na het viaduct. Je hebt daar toch nog even het gevoel Amersfoort achter je te hebben gelaten en via het buitengebied Leusden te naderen. De tuinmanswoning, het landgoed rechts en voor je de groene ruimte". Vroeger lag even voor de tuinmanswoning een piepklein bruggetje ongeveer vergelijkbaar met de brug over de beek in de Lockhorsterweg. Op de uiteinden van de brughelften stonden grote betonnen bollen als versiering. Veel autoverkeer kwam er nog niet en bij doortrekking van de Heiligerbergerweg naar de Noorderinslag is dit bruggetje vervangen door een duiker" „Ook de driesprong Lockhorsterweg, Burgemeester de Beaufortweg werd rechtgetrokken, waardoor het hek van de ingang van het landgoed verder van de weg kwam te-liggen. De gebouwen staan er nog en hebben aan schoonheid niets verloren, terwijl de omgeving niet zolang geleden is opgesierd door de restauratie van de vervallen duivetil" „Dit gebied is beeldbepalend voor de gemeente Leusden Als inwoner van deze gemeente kun je daar met recht trots op zijn".

Leusder Krant | 1992 | | pagina 5