Brandstichter bibliotheek moet naar psychiater Vriendenkring Oost-Europa komt in actie voor Roemenië 19? De hele maand april >Lki/i/iek Leusder Krant SLAGERIJ WILLEM SCHAKEL 6t; Dure kruispunten Meester vijfig jaar geworden FILETLAPJES wil de firma Kwiek laten weten dat ze 10 jaar in het pand aari het Julianaplein gevestigd zijn, Duiven De prijs kunt u nu vergelijken, de smaak van ons vlees kunt u met de Pasen vergelijken! HEERLIJKE MAGERE VARKENSFILETROLLADE 90 BABI PANGANG ^95 4 soorten gemarineerde nu de 4C GRATIS VASTE LAGE PRIJS 095 MAGERE VARKENSLAPPEN O» KWALITEIT VRAAGT U, BIJ SLAGERIJ SCHAKEL SLAAGT U! ,,De Hamershof", Leusden, 033-944210 Ontbijtshow En dit via zeer aantrekkelijke aanbiedingen voor particulier- en kantoorgebruik. kantoorvakhandel bv Woensdag 15 april 1992 Pat LEUSDEN - Dc rechtszaak tegen een 19-jarige Leusde- naar, die heeft bekend brand te hebben gesticht in onder meer de bibliotheek, een bejaarden woning en een auto in zijn woonplaats, is aangehouden voor ten minste een jaar. Daartoe besloot de Utrechtse rechtbank maandag op ver zoek van de officier van justitie en de advocaat van de ver dachte. die de jongen eerst willen laten behandelen in een psychiatrisch ziekenhuis. Samen met een 15-jarige vriend stak de verdachte op 28 december vorig jaar rond elf uur 's avonds de rieten kap van de pas verbouwde bibliotheek in brand met behulp van een aansteker Enige tijd later, toen het vuur al was geblust, kwamen de twee terug en stichtten opnieuw brand, nu aan de andere kant van de kap. Het vuur richtte voor meer dan een miljoen gulden schade aan Enkele dagen later, op 4 ja nuari dit jaar, stichtten de jon gens brand in een bejaarden woning aan de Geertrudishof. Ze trokken een gordijn door de brievenbus, staken het aan en duwden het weer terug. Na drie mislukte pogingen slaag den zij in hun opzet. De 77-ja- rige bewoonster, die wakker werd, kon van haar balkon worden gered door de buren. De volgende dag ging de ver dachte alleen op pad. Deze keer stak hij een mat in brand, die hij in een auto legde die onder de flat De Dorser stond geparkeerd. Het voertuig brandde geheel uit en ook de auto ernaast raakte flink be schadigd. De enorme rookont wikkeling bracht schade toe aan de erboven gelegen flatwo ningen De totale kosten be dragen 125.000 gulden. De verdachte verklaarde dat hij in alle gevallen dronken was geweest. Een nadere ver klaring van zijn gedrag bleef hij schuldig. Geeft zo'n brand je een kick", vroeg de voorzit ter van de rechtbank, mr. R. Meertens. De jongen ant woordde ontkennend. ,,Het is meer een vorm van vandalis me", zei hij. Het dossier van de Leusde- naar bevatte nog tientallen an dere feiten, voor het merendeel in de vandalisme-sfeer. Van zeventien auto's had de ver dachte de banden lek gestoken. Verder had hij ruiten inge gooid, waaronder steeds op nieuw die van de school De Hobbit. Een schutting werd verschillende keren in brand gestoken Op 20 december maakten de verdachte en zijn vriend een valse melding van een bom in sporthal De Meent. Rechtbankvoorzitter Meer tens kon geen bevredigend ant woord vinden op de vraag waarom. Ook de psycholoog die de verdachte had onder zocht kon dat antwoord niet geven. Hij concludeerde dat de jongen een zeer onverschillige indruk maakt en een muur om zijn emoties heeft opgetrok ken. Psychiatrische behande ling was in zijn ogen zeker ge boden. Officier van justitie mr. P. Kuster sprak van ..dispropor tionele feiten die volstrekt uit de lucht komen vallen" Gezien de onnadenkendheid van de verdachte en de onverminderd grote kans op herhaling, sloot zij zich volledig aan bij het voorstel van de raadsvrouwe, mr. E Meijer, om eerst de psy chiatrische behandeling af te wachten. LEUSDEN - De vrienden kring Oost-Europa ..VVeke- rom" gaat de kerk van Ds. Lö- riner Istvan in Turea opknap pen. Bestuurslid H. Hekman over het kerkgebouw: ,,De banken zijn in zeer slechte staat, die willen we vernieu wen. De verlichting is mini maal, de kachels zijn zo slecht dat het in de winter niet war mer dan 10 graden wordt. Er is bijna geen verlichting, en een verfbeurt is ook niet voor z'n tijd. Hopelijk krijgt de bevolking na de renovatie van het kerk gebouw er zin in door te gaan met werken voor de gemeen schap, ook op andere ter reinen. Begin mei gaan twee busjes en twee vrachtwagens. - waar- ACHTERVELD - Afgelopen dinsdagmorgen werd de meester van de Sint-Jozefschool uit Achter veld door alle leerlingen van de school thuis opgehaald. Meester Theo Snijders werd deze dag immers vijftig jaar. Een hele belevenis vonden de leerlingen van de school Samen met de leden van de ouderraad en de overige leerkrachten werd het plan opgevat om de meester een keer in zijn 50- jarige leven met gezang en muziek te onthalen. In optocht, per ponykar, werd de weg naar school gemaakt alwaar de hele school kon meedelen in de feestvreugde Als er een meester of een juf jarig is wordt op de Sint-Jozefschool alleen de klas waarin die meester of juf zit getrakteerd; deze dag werd daarop ee uitzondering gemaakt. Meester Theo leek het onder de omstandigehden beter de gehele school, inclusief de collega's en de ouderraad te trakteren Nog steeds is hulp voor Roemenië zeer nodig. 4 mei vertrekken wij weer met een transport met hulpgoederen naar Roe menië. Is in de dorpen de voedselsituatie niet best, in de grote steden is het gewoon Rampzalig! Na de revolutie van dec. '89 is de levensmiddelensi tuatie nog slechter ge worden. Lange lange rijen voor de winkels. Als U wilt kunt U deze mensen helpen met o.a. een voedselpak ket samen te stellen b.v. een schoenendoos te vul len met: o.a. Rijst - sui ker - margarine - thee - zonnebloemolie - kof fie - tarwebloem melkpoeder - blikje vlees. Verder is er grote behoefte aan zeep en schoonmaakartikelen. Kleding hebben we al voldoende, maar wilt U toch nog wat meegeven, dan s.v.p. netjes in dozen en erop zetten wat er in zit. Alles wordt door ons persoonlijk overhandigd! Wilt u geld geven voor medicijnen en bijbels, dan kunt U overmaken op Banknummer 3359.21.833 t.n.v. Vrien denkring Oost-Europa. Lever Uw spullen in bij Slagerij Willem Schakel uiterlijk 24 april. Heeft U nog vragen of ideeën bel gerust. Tel. 03420- 92881. Na 18.00 uur. van één voornamelijk gevuld door inwoners en onderne mers uit Leusden. De auto wordt bestuurd door Willem Schakel. Hij is ook commissie lid van de stichting uit Weke- rom, maar gaat deze reis zijn eigen weg in Roemenië. Firma de Vor heeft een trak- tor geschonken met een ploeg- cultivator en maaier, die naar het plaatsje Mera gaat Twee scholen uit Leusden zorgen voor ongeveer 400 voedselpak ketten die door de kinderen gevuld worden met zeep, Brinta, rijst thee, koffie, margarine, tandpasta, zonne bloemolie, melkpoeder en schoonmaakartikelen. Deze pakketten en de kleding willen we bij zeer arme gezin nen in de stad Cluj-Napoca gaan verdelen. Met een paas giften die binnen zijn geko men waarvan één van de Dorpskerk in Leusden-zuid, willen wij bij een dominee brengen in een arm dorp (ge naamd Ilusua) om de parochie af te bouwen, wij nemen ook sanitair en tegels voor deze pa rochie mee. Een kleuterschool in Cluj willen we gaan verblij den met schoolsetjes en speel goed. In het plaatsje Sarmasay is een klein ziekenhuisje waar bedden - en een sectietafel - (geschonken door Lisiduna- hof) en medicamenten zullen worden gebracht Als er nog mensen in Leusden een voed selpakket willen maken, kun nen ze een doos in de slagerij van Willem Schakel gratis af halen en voor 1 mei weer inle veren. Aangezien dit transport weer veel geld kost zijn giften wel kom op bankrekeningnr. 9630.75.454 ten name van Stichting Vriendenkring Oost-Europa. LEUSDEN - De P, duiven vereniging Leusden heeft een w vlucht vanuit Reusel km) 11 04 1992 gehoul De duiven werden ge 09.45 uur De uitslag. Ie duif A. van Zwol 10.57.37 uur(1315 m/p 2e duif A van Zwol 3e duif Comb. Jager 4e duif Comb. Vrij -Br 5e duif A. van Zwol 6e duif Comb. Vrij.-Br 7e duif T. Elverding 8e duif P. Lambrechts 9e duif T. Valkengoed 10e duif Comb Jager gevuld met een haasje, per kilo GEMARINEERDE ELITE KARBONADEN _95 nu 500 gram LEKKER EN GEMAKKELIJK 500 gram pcr kilo .01 'JkJ cltiOa iliaV ójJliliw - 'r' het beste Hollandse rundvlees een 1ste klas stuk Hollands kalfsvlees vers Hollands lamsvlees eerste keus geselecteerd varkensvlees dagverse salades zonder conserveermiddelen Deze aanbiedingen gelden van wo. tlm zat. LEUSDEN - Dc reconstructie van een tweetal kruispunten in de Middenweg (respectievelijk ter hoogte van de Asschatter- weg en de Ruige Velddreef) gaat ruim 1.240.000,- kosten. Dat is 130.000,- meer dan aanvankelijk was begroot. De verhoging van dc kosten wordt vooral veroorzaakt door tegenvallende resultaten van een akoestisch onderzoek. Aanvankelijk dacht de ge meente dat een aantal wonin gen aan de Esdoorn hof door middel van gevelisolatie ge vrijwaard kon worden van geluidsoverlast van dc weg. Dat bleek niet het geval en nu zal er tussen de Middenweg en de Esdoornhof een geluids- muur worden geplaatst. Om de sociale veiligheid van het naast de weg liggende fietspad te bevorderen, zal een deel van de muur doorzichtig worden. Daarnaast zal een deel van het wegdek van de Middenweg van een nieuwe asfaltlaag worden voorzien, die geluidwerend werkt. De raadscommissie voor openbare werken een ruimte lijke ordening stemde donder dag met het voorstel voor de renovatie van de kruispunten LEUSDEN - De SPAR organiseert zaterdag 18 april voor dc derde keer in successie een grootse ONTBIJTSHOW'in haar supermarkt. Deze "ontbijtshow" is ontstaan door het uitval len van de wekelijkse koopavond wegens GOEDE VRIJDAG en omdat er geen vervan gende koopavond op donderdag zal plaatsvin den. Om het winkelende pu blick enigszins tegemoet te komen en het gemis van de koopavond te compenseren is het feno meen KOOPOCHTEND c.q. ONTBIJTSHOW ont staan. De bedoeling van de ont bijtshow is: A) De openingstijd op za terdag 18 april is van 7.00 uur tot 16.00 uur. B) Deze ontbijtshow is uitsluitend bestemd voor winkelend publiek. C) Voor al deze mensen staat van 7.00 tot 8.30 uur een schitterend ontbijt buffet klaar. D) Op dit ontbijtbuffet zullen o.a. gepresenteerd worden, diverse soorten "warme" luxe broodjes, Paasbrood, diverse soor ten cereals (cornflakes - choco pops - smacks etc.), vleeswaren en kaas in diverse variaties en warme en koude dran ken. In dc voorgaande jaren is ons gebleken dat er grote behoefte bij de consu ment bestaat om juist voor de Pasen de bood schappen vroeg in huis te hebben. De Spar biedt deze moge lijkheid dus volop. Voorgaande jaren waren de bezoekersaantallen resp. 400 en 500 bij de ontbijtshow en voor dit jaar ligt de verwachting bij (goed weer) op 550 "lunchers". BROTHER ELECTRONISCHE SCHRIJFMACHINE AX 110 Een der meest verkochte schrijfmachines uitermate geschikt voor privégebruik. Voorzien van vele mogelijkheden. Deze maand van 475,- voor 399,- incl. btw Interstuhl managerfauteuil Bekleding van rundnappaleer in grijs en zwart anatomisch voorgevormde zit- en rugkussens 68 cm hoge rugleuning van 1295,- voor 995,- excl. btw Leitz PerforateursV leverbaar in diverse kleuren, met aanleg. Voor privé gebruik van 14,60 voor 11,95 capaciteit 2,4 mm incl. btvi Voor zakelijk gebruik van 30,95 voor 25 capaciteit 4,0 mm inci COMPUTERTAFELS Kompakte wagen in 3 modellen met ruimte voor beeldscherm,drive,toetsenbord en printer. Bij aankoop van één van deze modellen 1 doos computerpapier, 80 grams blanco 11" of 12" gratis Prinses Julianaplein 9, Amersfoort - telefoon 033 - 615871 PHILIPS DIKTEERAPPARATUUR Bij aankoop van een Pocketmemo, dikteersysteem of uitwerksysteem 10% korting! Echter niet op accessoires. Alle aanbiedingen, evenals die van 1 ap alleen geldig in de maand april

Leusder Krant | 1992 | | pagina 6