3 5 8 Hé, olé, olé, en nu Europa in. erzet tegen woningbouw op Kerkdijk Vrijspraak Leusdenaar voor verduistering vouwwagens Milieuwensen kunnen de boom in SERVA VOLVO \TUINRANTtjN Leusder Krant Mes en drugs van den top tuincentrum OPGAVEBON )NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN verburen' dreigen met schadeclaim Graffity-artiest aangehouden MOLENAAR CITR0ËN SISSSSSSERS SCHIJNWERPER PANORAMA WANDELEN EN... s IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT Leusder HOOFDREDACTEUR JUR VANGINKEL UfTOAVEBOUBV-TELEFOON03420-94B11 -NIEUWSTRAAT16- POSTBUS873770ABBARNEVELD ÏUSDEN - Zwetende kinderlijven, dapper trappende beentjes en luidgillend publiek. Rijen dik stonden de toeschouwers aan de \eelal bijna nog fanatieker dan de spelertjes. Inderdaad, het schoolvoetbaltoernooi in Leusden op het Burgemeester iningpark is gisteren voor de twintigste keer in successie gespeeld. Op een kluitje -hoe vertederend toch telkens weer- draaft het ftal van hot naar her. Professioneel met het liefst natuurlijk nummer 13 op het shirt voelt iedere speler zich de beste van het veld. ak is dat ook juist, maar zoals bij alle wedstrijden en toernooien kan er maar één elftal per groep de winnaar zijn. Uit deze Idrieste finale balgevechten van 47 jongens- en 27 meisjeselftallen kwamen uiteindelijk de volgende gouden teams naar voren groep A het team van Kinderland I. groep B wordt de winnnaar de Jozefschool, groep C Kinderland II. groep D het elftal van 't artblok en groep E De Holm. Het sportiefste team. de fair play beker gaat naar De Loysderhoek en de sportiefste school, over alle ams gemeten, is dit jaar De Heerd geworden. De poedelprijs gaat naar Kinderland nC, omdat deze groep maar liefst twintig elpunten tegen kreeg, (foto Hans Roggen) AMSTERDAM/LEUSDEN - Eindelijk word ik door het openbaar ministerie serieus genomen", zei een 43-jarige Leusdenaar maandag nadat hij de procureur-generaal bij het Amsterdams gerechtshof, mevr. mr. P. Koolschijn, we gens verduistering vrijspraak had horen eisen. De man werd in de zomer van 1988 aange houden omdat de verdenking bestond dat hij ais eigenaar van Vouwwagencentrum Amersfoort een groot aantal bij hem gestalde vouwwagens had verduisterd De vermeende malafide praktijken zorgden destijds voor grote opschudding. Nadat enkele gedupeerden naar de politie waren gestapt, braken anderen het vouwwagencen trum op een nacht open om hun eigendommen veilig te stellen De volgende dag meldden an dere verontruste klanten zich bij de onderneming. De politie moest er aan te pas komen om de woedende menigte te kal meren. In het onderzoek dat volgde, stuitte de politie naar eigen zeggen op 47 door de man ge pleegde strafbare feiten. Er zou naast verduistering onder meer sprake zijn geweest van valsheid in geschrifte en uitke ringsfraude. Toen de Leusde naar zich begin vorig jaar voor de Utrechtse rechtbank moest verantwoorden, werden hem nog slechts acht strafbare fei ten ten laste gelegd waarvoor een eis van zes maanden cel volgde. Daarvan bleef ook wei nig overeind. In vijf van de acht zaken volgde vrijspraak en in twee andere gevallen werd de dagvaarding wegens vorm fouten nietig verklaard. Voor de verduistering van een vouwwagen volgde een veroor deling van drie weken cel. De Leusdenaar nam geen ge noegen met de veroordeling en tekende hoger beroep aan. Te genover het gerechtshof ver klaarde hij maandag onschul dig te zijn. „Tot het moment dat ik ziek werd, enkele dagen voordat de politie op bezoek kwam, stond de bewuste vouwwagen gewoon in mijn zaak", aldus de man. Hij sloot niet uit dat de vouwwagen is weggehaald in de nacht dat de verontruste klanten het recht in eigen hand namen. Ook de procureur-generaal kon die mogelijkheid niet uitsluiten en vorderde vrijspraak De raadsman van de ver dachte, mr J C. de Goeij, sprak van een zaak die als een nachtkaars uitgegaan is" Zijn client over de vervolging: „Ik ben door een diep dal gegaan. Door deze affaire moest ik ver huizen en heb ik problemen met mijn gezondheid gekregen. Ik kan misschien nooit meer werken iTERVELD - Een groep jners van de Kerkdijk in erveld willen van de ge- ite schadevergoeding als woningbouw toestaat op ituk grond tegenover hun ïn. Het gaat om een per- tussen de Hesseweg en de [dijk, waarop een groep 8 mensen willen bouwen, nu toe kregen zij daarvoor toestemming van de ge- nte. Het stuk grond ligt na- k in het buitengebied, geen woningen mogen len gebouwd. Op dit mo- worden de bestemmings- nen van de buitengebie- herzien en wethouder De h van Ruimtelijke Orde- (advertentie) Konijntje in de Wetering MILIEUBOOM: „De beuk erin!" ning zegde toe het betrokken gebied met voorrang te behan delen. Woningbouw wordt daarbij niet uitgesloten. De groep die er wil gaan bou wen, voerde namelijk aan dat het stuk grond vlakbij de be bouwde kom ligt. Woning bouw zou daarom een logische afronding zijn Dat vinden de bewoners, die aan de overkant van de Kerkdijk hun huis heb ben, echter niet. Zij hebben het advocatenkantoor Derks Star Bushman in de arm genomen, die de gemeente in een brief van de bezwaren van de bewo ners op de hoogte heeft gesteld. In die brief wordt de ge meente onder meer voorgehou den, dat woningbouw op de be wuste plek zou kunnen leiden tot lintbebouwing. Dat is uit het oogpunt van verkeersvei ligheid een ongewenste ont wikkeling. Ook wijst het advo catenkantoor op de aanwezig heid van bedrijventerrein de Fliert in de onmiddehjke na bijheid. Er zou in Achterveld voldoende vrije sectorkavels voorhanden zijn, zodat wo ningbouw op het betrokken stuk grond niet nodig is. De belangrijkste beweeg reden van de bewoners om zich tegen de toekomstige woning bouw te verzetten is dat hun uitzicht wordt belemmerd. Dat leidt tot daling van de waarde van hun huizen. Zij hebben een makelaar laten taxeren om welk bedrag het gaat. Dat zou uitkomen op een waardedaling van 50.000,— per huis. Om dat toestemming voor de wo ningbouw indruist tegen het bestaande beleid, menen de be woners dat zij die waardeda ling kunnen verhalen op de ge meente. Zij beroepen zich daarbij op de wet Ruimtelijke Ordening, die een dergelijk LEUSDEN - In winkelcen trum De Hamershof is maan dagmiddag omstreeks 17.00 uur een 13-jange jongen uit Leusden op heterdaad betrapt toen hij met een viltstift win kelpanden bewerkte De knaap werd door de beheerder van het winkelcentrum m de kraag gevat en overgedragen aan de politie. Onbekenden hebben dit weekeinde in winkelcentrum De Hamershof graffity aange bracht met behulp van spuit bussen met goudkleurige verf. De schade is aanzienlijk schadeverhaal mogelijk maakt. Het gaat om 5 woningen, zo dat de gemeente een schade claim tegemoet kan zien van in totaal 250.000,—, als zij te zijner tijd instemt met de wo ningbouw. LEUSDEN - De Utrechtse rechtbank heeft vrijdag een 26-jarige Leusdenaar op tech nische gronden vrijgesproken van een poging iemand zwaar lichamelijk letsel toe te bren gen. Gezien de verwondingen van het slachtoffer was de ver dachte volgens de rechtbank in zijn opzet geslaagd. De te laste gelegde poging kon daarom niet worden bewezen. "U heeft gewoon geluk ge had", aldus de voorzitter van het rechtscollege, mr. A. Weij- senfeld. Tegen de Leusdenaar was een gevangenisstraf geëist van ne gen maanden, waarvan vier voorwaardelijk. In een café in zijn woonplaats kreeg de ver dachte op 5 augustus 1990 ru zie met een stamgast, die ver moedde dat er in de toiletten in drugs werd gehandeld. Hoewel niemand een mes had gezien in de hand van de ver dachte, ontdekte de stamgast even later een steekwond in zijn schouder. De Leusdenaar ontkende te hebben gestoken. De rechtbank vond dit wel be wezen, maar moest de man vrijuit laten gaan. Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 (advertenties) Donderdag koopavond AMERSFOORT DEALER Amslcrdamseweg 7 lel 033-6 - VINDT 63 ONS m GKOOTSre assortment... VAN oe V&UW5! (toflSTReEKS VAN eiöeN KWEKeeyj TUINCENTRUM EN BOOMKWEKERIJ BARNEVELD Wesselseweg 46 03420-13054 LEUSDEN - Leusdenaren krijgen de komende 6 weken de kans hun wensen op het gebied van het milieu aan minister president Lubbers en de ge meenteraad bekend te maken. De komende dagen zullen er in de gemeente kaarten worden verspreid. Daarop kan men in vullen welke maatregelen er in Nederland en Leusden nog zouden kunnen worden geno men om het milieu te verbete ren. De actie is in het kader van de Wereldmilieuconferentie in Rio de Janeiro van 1 tot en met 12 juni. Wethouder Com Verduin gaf het startsein voor de actie Zij hing de eerste kaart in de 'le vensboom', die in de hal van het gemeentehuis geplaatst is. In de boom zullen de komende weken ook de kaarten van de Leusdenaren worden gehan gen, die zij op een aantal pun ten kunnen inleveren. Zo staan er bussen bij het bureau Voor lichting in het gemeentehuis, bij de bibliotheken, bij de kruisvereniging en op het kantoor van De Leusder Krant De wethouder moest haar wensen beperken tot drie, zo als op de kaart aangegeven stond Dat ging haar niet ge makkelijk af. Het liefst wilde zij alle mogelijkheden aan- knnsen. Ook met de verplich tingen, die de inzenders zelf dienen aan te gaan, had Ver duin moeite Zij had wijselijk bij het punt halvering van het eigen energieverbruik een ver andering op de kaart aange bracht. Halveren werd bij haar verminderen. „Als ik kijk naar mijn energieverbruik kijk, lijkt een halvering op dit moment te hoog gegrepen", gaf zij eerlijk toe. Aan het einde van de actie zullen de kaarten eerst naar Amersfoort worden gebracht. Daar is op 30 mei een provin ciale finaledag met onder meer een forumdiscussie. De kaar ten worden uiteindelijk ver scheept naar Rio de Janeiro. Het gaat om een landelijke ac tie. Wethouder Verduin hangt de eerste kaart in de 'levensboom' in het gemeentehuis (foto: Jan Pit) DONDERDAG 23 APRIL 1992 De Leusdei Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lot de BDU- Kranienkombinatie Midden Nederland Kanioor Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden, telefoon 033-941495 23e JAARGANG NO. 51 INHOUD r: De spraakmakende rubriek op de drie, de sisssertjes. Een week vol verrassingen, een week vol nieuwerwetse dingen. Dit maal onder andere over prijzenswaardige initiatieven, die geld opleveren. Maar ook aandacht voor het kleine haaitje, dat 'groter is gegroeid' en de padvinders, die opnieuw de paden op en de lanen ingaan op zoek naar karweitjes Een peuterjuf, een kleuterjuf, hoe men ook het vak noemt, feit is dat er in Leus den al twee dames jarenlang zich bezig houden met het 'kleine grut' Een jubi leum om even bij stil te blijven staan, of in dit verband even door de knieën te gaan. Een beeld en een praatje De mooiste plekjes in de schijnwerper van de rubriek Panorama Lisiduna Peter van de Snee, kroegbaas, bierentapper en gezelligheidsdier, richt zijn blik op het eigen huis. De werkplek is tevens de pri- vebasis. Niets fijner dan de lucht van verschraald bier? Over het hoe en waar- Op veler verzoek deze week in de Leusder Krant een fantastische wandeling in 't groen van de omgeving. Natuurfotograaf Gerrit de Graaff neemt de natuurliefheb ber, maar ook de sportieveling graag aan het handje naar de ongekende schoon heid van ons land. Sommige plekken springen eruit en daar wijst Gerrit met graagte op Natuurlijk ook deze week weer een rmmnatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen TX? Wts»v«' tfcjfi 3 vootlopts /vHttvuijt Een eigen krant die u op de hoogte houot over alles wat er tr uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenli|k niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerlijke taart van uw plaatseli|ke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in1 L_ JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant kwartaal ƒ13,50 2 weken gratis, en betaal half jaar ƒ26,50 daarna per |aar 52,00 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld Ufl

Leusder Krant | 1992 | | pagina 1