leusder Krant. Programma Koninginnedag en Bevrijdingsdag Vrouwen Advies Commissie ,VAC en aanpasbaar bouwen' Panorama Lisiduna Ter zake Aquarellenexpositie bij Adam's lampionnen kinderoptocht Bevrijdings- dag L E U S D E N Woensdag 29 april Optocht Aubade 'Donderdag 30 april Reveille Wij leveren meer dan 30 modellen waterbedden AQ^^WCK Openluchtconcert Kindermarkt Oud-Hollandse familiespelen Braderie Agenda Autocross Vrijdag 1 mei Vossenjacht Zondag 3 mei Gezinsfietstocht Maandag 4 mei Herdenking van de gevallenen, Stille tocht Dinsdag 5 mei Middag voor de jeugd Bingo- en „Ik hoef geen tram of bus voor de deuf Woensdag 29 april 1992 Pagina Woensdag 29 april: Gekos tumeerde lampionnenkinder- optocht. M.m.v. de muziekverenigingen „Lisiduna" uit Leusden en het juniorenorkest „Wilskracht" uit Amersfoort. In Leusden-Zuid is de traditio nele lampionnenoptocht. Alle kinderen uit Leusden zijn wel kom Als je lampion stuk is of je hebt er geen. geen nood ook daarvoor is gezorgd. Voor 1,50 krijg je een compleet setje: lampion, stokje en kaarsje We steken hem zelfs nog voor je aan! Op het school plein van de Chr. School Loys- den aan de Kon Beatrixlaan vertrekken we. Daar kun je je ook laten inschrijven als je mee wilt doen met de wedstrijd, want voor de kinderen die zich het mooist hebben verkleed stelt de OVL weer prijzen be schikbaar. die bij de winnaars worden thuisgebracht. In schrijven van 19.30 tot 20.00 uur. Vertrek om 20.00 uur. De route is als volgt Koningin Beatrixlaan, Pr. Irelaan. Prins Bernhardlaan, Koningin Wil- helminalaan. Koningin Julia- nalaan, Roo van Aldenwereld- laan, Koningin Emmalaan, Nassaulaan, Van Harden- broeklaan, W. de Zwijgerlaan, Pr Irenelaan, Koningin Bea trixlaan. Ie. Iedereen kan meedoen met kar of fiets (dus niet met brom mer of auto) Voor Leusdon- Zuid is de start bij de school aan de Kon. Beatrixlaan. In Leusden-centrum bij ,,de Til" voor het gedeelte ten westen van de Hamersveldseweg en tussen de scholen ,,De Vallei" en „De Bongerd" voor het ge deelte ten oosten van de Ha mersveldseweg. De start is op alle vertrekpunten om 7.00 uur M.m.v. muziekvereniging „Li- siduna" kunnen alle Leusde- naren meedoen aan de optocht. Alle kinderen die meedoen aan deze optocht krijgen een ge nummerd kaartje dat men voorzien van naam, adres en telefoonnummer kan inleveren bij de InfoStand op de brade rie. Wij laten ballonnen op met de genummerde kaartjes er aan De eigenaar van de ballon die het verst komt en waarvan het kaartje teruggestuurd wordt, heeft gewonnen en krijgt een leuke prijs. De uit slag wordt t.z.t. in de krant be kendgemaakt. Degenen die de kaartjes ingeleverd hebben, krijgen persoonlijk bericht Startplaats van de optocht is „Het Hamersveld" aan de As- schatterweg om 9.30 uur. De route die gelopen wordt is: As- schatterweg, Biezenkamp, via parkeerterrein en Zwarteweg naar Prunuslaan, Berkenlaan, Pnncenhoflaan, Hohorstlaan, Rossenberglaan, Groenhouten Noord, Landweg, Hamersveld seweg, Spijkerplaat via de Smidse naar 't Erf waarna aan sluitend de aubade gehouden wordt. Leusdenaren beginnen hun Koninginnedag met de reveil- Om 10.30 uur zal de aubade begipnen. Na de toespraken van de burgemeester en de voorzitter van de Oranjever eniging zullen de volgende lie deren gezongen worden: „De Zilvervloot", ,,'t Vlaggelied", „De blanke top der duinen", „Het Wilhelmus" en „Lang zal ze leven" De tekst van de lie deren zal ter plekke worden (advertentie) Dus zeker ook die ene die u zoekt! waterbedden A mersfoort'Zuid Bus.sum Leusderweg 266 Huizeriveg 40, 033 - 63 01 83 02159 - 2 00 94 Vrijduguvund koopavond. Aquaduck, is nangc'sloU-ii bij dc WW'S. uitgereikt. Na de aubade zul len de ballonnen opgelaten worden. Aansluitend op de aubade zal er op 't Erf een concert plaats vinden, verzorgd door muziek vereniging Lisiduna uit Leus den, bestaande uit een orkest o.l.v. M de Boer en een drum band o.l.v. H. Kikkert. Alleen bij zeer slecht weer zal deze activiteit geen doorgang vin den. (Van 12.00 uur tot 17.00 uur) Voor de kinderen is er weer de mogelijkheid om oude en overtollige spullen aan te bie den. Om moeilijkheden te voorkomen zal men zich toch aan bepaalde regels moeten houden. Zo moeten de te koop aangeboden waren „Non food" zijn en met tassen aange voerd kunnen worden. Aan voer met de auto is niet moge lijk en niet toegestaan Even tuele levensmiddelen of drank verkoop is ook verboden en zal verwijderd worden Terrein: De Ansfnduslaan tot en met de Roozendaallaan en Hohorst laan Als deze straten vol zijn mag men alleen plaatsnemen op die plaatsen die door de mensen van de OLV aangewe zen worden. De kinderen ne men een deken mee waarop ze zelf hun „waren" uitstallen en bieden zo hun spulletjes te koop aan (Van 12.00 uur tot 17.00 uur) Voor jong en oud zijn er allerlei Oud Hollandse spelen, waar ie dereen aan mee kan doen, zo als: „Steltlopen", „Hoepelen", „Vliegende Hollander", .Spij ker poepen", „Elastieken", „Blik lopen", „Touwtje sprin gen", „Zaklopen" en nog veel meer Verder kunnen kinderen zich voor ƒ1,- laten schmin ken. De spelen zijn geheel gra tis. Net als vorig jaar is de braderie weer op dezelfde plaats als met Koninginnedag vorig jaar. Er zullen verschillende „oude am bachten" aanwezig zijn en nog veel meer. Dit alles wordt ge houden op de Hamersveldse weg en Lisidunalaan. Mensen, verenigingen of winkeliers, die nog een kraam hiervoor willen huren, kunnen hierover con tact opnemen met mevr. A. de Ridder, telefoon 943955. Dinsdag 28 april: uitdelen van de kinderverrassing op de basisscholen. Woensdag 29 april: 20.00 uur: Lampionnenkinder- optocht. Donderdag 30 april: 07.00 uur: Reveille. 09.30 uur: Optocht, vertrekpunt „Het Hamersveld" 10.30 uur: Aubade met aansluitend een Openlucht concert. Volksfeest rondom „de Til" 12.00 tot 17.00 uur: Kindermarkt; Oud Hollandse Familiespelen; Braderie. 13.00 tot 17.00 uur: Autocross. Vrijdag 1 mei: vanaf 18.30 uur: Vossenjacht. Zondag 3 mei: 12.00 tot 14.00 uur: Gezinsfietstocht, vertrekpunt „de Til". Maandag 4 mei: 19.20 uur: Stille tocht. Dinsdag 5 mei: 09.00 uur: Ochtend voor 50-plussers in „de Til". 14.00 tot 16.30 uur: middag voor de jeugd voor de groepen 1 tot en met 8 van de basisschool. 20.00 uur: Kaart- en bingo-avond. Veel stof zal er dit jaar weer zijn bij de autocross, op het terrein van de familie Pater aan de Asschatterweg 207. Dit jaar gaan er honderd deelne mers van start Er wordt gere den in drie klassen. Door het grote aantal deelnemers wordt er volgens een strak schema ge start, zodat er voor het publiek voortdurend actie zal zijn. Kosten voor het parkeren zijn ƒ1,- per auto. Voor rijwielen is het gratis. De wedstrijden zijn van 13.00 tot 17.00 uur, met afsluitend de prijsuitreiking door de voorzitter van de OVL Entreeprijzen zijn: kinderen van 6 tot 12 jaar 2,50. Boven de 12 jaar voor leden 5,- p.p. (twee personen)" en niet-leden 10,- P P De vossenjacht wordt gehou den in de wijk „de Wetering" Inschrijven is mogelijk bij de school „Klimrakker", Zonne- dauwhof 1. Inschrijven van 18.30 tot 19.00 uur. Tot 20 00 uur kun je daar je deelnemers kaart ook weer inleveren. Kosten van deelname zijn 1 gulden. Tijdens de vossenjacht wordt er een versnapering uit gedeeld op vertoon van de deelnemerskaart. Voor elke leeftijd wordt er een leuk prijsje beschikbaar gesteld Er worden tijdens de vossenjacht geen drukke rondwegen over gestoken. Een plattegrond krijgt u van ons mee. Voor de liefhebber van een fietstocht heeft de OVL een ge zinsfietstocht uitgezet Deze tocht is ongeveer 25 km lang en voert uitsluitend over Leus- dens grondgebied en langs be kende en minder bekende mo numenten binnen de gemëen- ten Leusden De kosten zijn 2,50 p p. en tijdens de tocht zal u een consumptie worden aangeboden door de OVL. Evenals vorig jaar hopen we op een grote deelname. Start van 12.00 tot 14.00 uur bij „de Til" in Leusden (C). De stille tocht wordt om 19.20 uur opgesteld bij de ingang van de fam H van Roomen, As schatterweg 217. Vertrek naar het monument 19.30 uur. Hier zal ook de 2 minuten stilte in acht genomen worden Deze ochtend belooft veel ge zelligheid. Om 9.00 uur staat de koffie met wat lekkers klaar. Een muzikale omlijsting wordt verzorgd U bent van harte welkom in „de Til" te Leusden (C). en de toegang is gratis. wordt verzorgd door Thiji Bokkers en Lisette de Ridder Entree per persoon 2,50 (Van 14.00 uur tot 16.30 uur) kaartavond In „de Til" wordt voor de groe pen 1 t/'m 8 van de basisscholen een gezellige middag georgani seerd. Voor de kinderen van groep 1 t/m 4 poppenkast en verrassing. Voor de kinderen van groep 5 t/m 8 een leuk to neelstuk „De droomvakantie van Tita" en Bingo. Halverwe ge wordt gepauzeerd en een consumptie gegeven. Het to neelstuk wordt verzorgd door Jongerenvereniging Virus uit Leusden. De poppenkast Dat het kaartspel en bing< voor veel Leusdenaren een leu ke ontspanning is: bleek we uit het feit dat de belangstel ling vorig jaar groot was. Bi deze nodigen wij u allen uito: deel te nemen aan deze avond in het Jongerencentrum Til" aanvang 20.00 uur. Ir. schrijfgeld schut- en klaver jassen leden 3,- (op verton: van lidmaatschapskaart) Vcky niet-leden 5,-. Bingo wore: in een andere zaal gehoudei Er zijn leuke prijzen te winnen LEUSDEN - Bij Adam Herenkleding aan de Grutterij 6 exposeert Janny Stienstra-Bleumink in d( komende weken aquarellen. Er zijn stillevens en landschapjes te zien In aardige kleuren. Dt onderwerpen worden natuurgetrouw weergegeven. Het is ongecompliceerd werk. De waterverf u grotendeels vrij droog opgebracht, waardoor het speels transparante effect van nat op nat groten deels achterwege blijft. In bruinen is een stilleven opgezet met koffiemolenraamkozijn en Bolskruik Twee roodgek appels vormen in deze aquarel een levendig accent. Er straalt een serene rust van uit In elkaar liggende bloempotten compleet met barsten en groene aanslag zijn een aantrekkelijk onderwerp. Dat is ook het geval met het email melkkannetje. Er is een kleinschalig heuvellandschap aanwezig, gedaan in grijzen. Een bergdorpje op Kreta er. de bekende rode Knossoszuilen van het paleis van koning Minos zijn vrij bewogen weergegeven Tekenachtig is de aquarel van de Weerribben, met tussen de rietstengels minutieus aangegeven pluimpjes. Traditioneel van opvatting is een clownspop gepenseeld. Het meest speels zijn het aan een spijker opgehangen spijkerjack, een winterjas en een stapel kleding met een blauwe das weergegeven. Hier heeft de schilderes zich wat meer durven laten gaan. LEUSDEN - De bouwplan nen bij het winkelcentrum de Hamershof in de gemeente Lcusden beginnen vastere vorm te krijgen. Hoe de wo ningplattegronden eruit gaan zien is nog niet bekend, maar wel is duidelijk, dat er aanpas baar gebouwd gaat worden. De VAC verdiept zich al enige tijd in de vorm „aanpasbaar bou wen". De provinciale jaarver gadering van alle VAC's in Utrecht gaf alle aandacht aan dit thema. Een woning die aanpasbaar gebouwd is heeft een zodanig ontwerp dat - mocht de bewo ner gehandicapt raken - zijn woning eenvoudig en tegen re latief lage kosten aan te passen is. Een goed voorbeeld is de extra 30 cm die een rolstoelge bruiker nodig heeft naast de voordeur om zelf die deur te kunnen openen. Is er achter de voordeur alleen een gangetje van 100 cm breed, dan zal een muur van de gang verplaatst moeten worden; op zich al een kostbare ingreep Zit er aan de andere kant van die muur ook nog het keukenblok met aller lei leidingen, dan wordt het aanpassen een hopeloze zaak. men kan dan beter verhuizen En weggaan uit de eigen vertrouwde omgeving geeft veel persoonlijk leed. Het is dus van groot belang al bij het ontwerp van de woning rekening te houden met de ruimte en draaicirkels die een rolstoelgebruik vraagt Overi gens: Niet alleen de rolstoel heeft gemak van een goed doordachte plattegrond maar ook bijvoorbeeld een kinder wagen. In Nederland is meer dan 10% gehandicapt een aantal dat het vooraf rekening houden met gehandicapt raken volle dig rechtvaardigt. Ook het toe nemend aantal senioren zal naar meer vraag naar aange paste woningen leiden. Eigen lijk zou ook in de particuliere sector elk huis aanpasbaar g bouwd moeten worden, zodat later voor een veel lagere pnj< aanpassingen uitgevoerd kun nen worden of zelfs niet nodic zijn. En mocht de bewoner zeü de aanpassingen niet nodif hebben, zijn huis is toeganke lijk voor iedereen, ook een ge handicapte. Voor extra bouw kosten bij aanpasbaar bouwer hoeft men in het algemeen me; te vrezen; een uitgekiend ont werp kan binnen de normalt prijs uitgevoerd worden B< VAC zal met veel zorg erop toe zien dat nieuwbouw in Leus- den betekent: aangepast-bon Secretariaat VAC: mevrouw N Ochse. Naam: Joop van Kersbergen Beroep: Middenstander in De Hamershof Bekend van: Vice-voorzitter winkeliersvereniging Favoriete plek: „Leusden-Zuid" „Ik woon nu alweer een jaar of negen in Leusden-Zuid en ik vind het ideaal. Het is hier heerlijk rustig en je hoeft de weg maar over te steken of je zit in De TreekEn toch zit je op een steenworp afstand van het centrum of omliggende plaatsen Het ligt een klein beetje afgelegen, maar dat vind ik absoluut niet erg. Ik hoef niet zo nodig een tram of bus voor de deur. Dit parkje is illustratief voor de rust, die Leusden-Zuid uitstraalt. Prachtig; als ik er kom voel ik me meteen in de natuur." „Het wonen in Leusden-Zuid vormt een groot contrast met het drukke bestaan in De Hamershofwaar ik een belangrijk deel van de week doorbreng Toch voel ik me ook daar prima op m'n plaats. Vanaf het begin. Ik had een zaak in Gouda, maar via via hoorden we dat dit winkelcentrum in Leusden werd gebouwd en dat leek ons wel wat. Zo zijn we hier terecht gekomen." „Eerst zaten we op een andere plek in het winkelcentrum, maar daar werd de zaak al snel te klein. Toen het winkelcentrum werd uitgebreid, zijn we verhuisd. Maar ook hier groeien we alweer uit ons jasje. Toch is het een prima plek en dus zullen we hier ook nog wel even zitten M'n vrouw en ik zijn hier in Leusden met z'n tweeën begonnen en nu werken we hier met z'n zessen. In de binnen- en buitendienst, wel te verstaan. We bestrijken ook zo'n beetje de hele regio. Zo hebben we wat projecten in Utrecht, Hilversum en Amersfoort, maar ook particulie ren uit de omgeving komen naar ons toe." „Ik hou van De Hamershof, ik vind het een heerlijk winkelcentrum met fijne collega's Daarom zit ik ook in het bestuur van de winkeliersvereniging, ondanks dat daar nogal wat tijd in gaat zitten, zeker omdat aan zo' functie vaak meer verantwoordelijkheden vastzitten. Zo heb ik bijvoorbeeld zitting in de branchecommissie, die de gemeente moet adviseren over winkels die in de uitbreiding van het winkelcentrum zouden passen. Ik vind dat soort dingen leuk om te doen." Het heeft wel tot gevolg dat je aan hobby's nauwelijks toekomt. Ik ben bijvoorbeeld een fervent visser, maar het is geloof ik wel acht jaar geleden dat ik voor het laatst een hengeltje heb uitgegooid. Het laatste jaar heb ik me wel aangesloten bij de Cinegroep Leusden en dat is hartstikke leuk. Ik ben een echte video-gek geworden en je leert er ontzettend veel. We doen ook wel opdrachtjes en zo. Daar steek je vreselijk veel van op." i

Leusder Krant | 1992 | | pagina 6