finnend Roda-zondag list derde periode Kampioenschap van het collectief Receptie 25-jarige De Haaien Wisselende resultaten tenissers Eemelaar Derde zege LTV Lookhorst ïdanks 6-3 zege tegen Nederhorst Linksbinnen Periodetitel Op het scorebord Leusder lensdag 6 mei 1992 iSDEN - De finale compe- dag in de hoofdklasse be de ongemeen spannend te deo. De winnaar van de periodetitel zou uit de ,te uitslagen naar voren De zondagformatie Roda behoorde tot de ge- jgden voor deze titel. Voor- rde was de volle winst voor '46 en verlies van Olym- bij DEV. U ziet, een groot tal onzekere factoren die de nning alleen maar opvoer- De periodetitel zou voor mannen van Leijenaar en kay een bekroning beteke- van een sterk einde in deze petitie. Theorie en werke- ieid lopen jammergenoeg uiteen. Deze ijzeren wet een bittere uitwerking, wedstrijd tegen het al ge radeerde Nederhorst begon rommelig spel van de kant Roda. De flanken werden elijks benut. Veelvuldig ;rde Roda de bal slordig in een Nederhorster. In de 20e uut onderschepte een be kende middenvelder de bal ipende meteen op de ïnstor- ide Nederhorst-aanvaller. Schoordijk trok aan de en veroorzaakte een vrije De spanning steeg verder, gevoel voor dramatiek tierde de bal met een fraaie in de linker beneden- 0-1 voor de bezoekende ladant oda leek zich te herstellen een listige bal binnendoor cht Henk Weiszhaupt de akelende Ferry Houtveen in itie Het schot ging nog Vier minuten later was wel raak. Na een vloeiende ibinatie kon Houtveen in rust de hoek uitkiezen. De jkmaker was een feit. De nng was van korte duur thuisclub verviel in een gzaam tempo en beperkte actieve speelveld. Op slag van rust bracht Roda de bal opnieuw in het zestienmeter gebied van Nederhorst. Net voor de achterlijn legde Sander Zaal de bal koppend terug. Zwevend boven de doellijn kon Henk Strijbosch het laatste tikje geven; 2-1 was een aardi ge ruststand. Ruimte en tijd ontstond er om even de finale van het 'Tikkie-Terug-Toer- nooi' op veld 2 te bekijken. De veteranen van de zaterdagaf deling verloren opnieuw via desastreus genomen penalties. Dit terzijde Gelijkmaker De tweede helft was drie mi nuten oud toen Roda alweer mocht aftrappen. Met een knullige tegengoal was de stand opnieuw in evenwicht gebracht: 2-2 Veel gepraat was het directe gevolg. Neder horst leek in de zevende mi nuut andermaal te profiteren. Nu onderschepte Vrijhoef de voorzet. Kort hierna was het Sander Zaal die Roda weer op voorsprong zette: 3-2 De Ne- derhorst-goalie leek het veld te zullen verlaten. Voor zijn van pijn vertrokken gezicht kende Roda voorlopig genade. In de 20e minuut had Sander Schim mel de bal voor het intikken k de i De KNVB heeft dit sei- 'oen, in navolging van de 'rste divisie, het perio dekampioenschap bij het wateur\oetbal inge- oerd. Het interesante daaraan is, dat ook ploe- en die een matige seizoen draaien een kans krijgen promoveren. Neem nu bijvoorbeeld prestaties van Roda- •Ddag, die aan het begin dlerbelabberst waren. kostte de zittende rainer zijn hoofd. Ook tnder de nieuwe leider piflg het niet veel beter. Naar ziet, Roda-zondag is bezig met een goed slot en de overwinning van ïorige week was er ineens tzicht op de titel in de derde periode. De winst van afgelopen zondag was iet voldoende die binnen balen. Het elftal van de zater dag heeft zich al verze- erd van een periodetitel een zeer constant sei- oen. Zou het de elf van rainer Romeijn lukken door te stoten naar de der klasse KNVB. Het zou tn prestatie op zich zijn. hk Achter\eld kende '0 redelijk constant sei- maar of zij nog in de 'rijzen vallen is niet hele maal duidelijk. Dat er ook clubs zijn die 'n periodetitel in de 'boot geworpen krijgt ndenond het Amers- tortse CJW. Door de 'inst van kampioen Ca- hicum werd de club tot Wn verbazing periode- *rnpioen. Het ziet er naar uit dat een goede maatregel is eest van de KNVB. 'et enige probleem is al- dat er soms geen 'OH' aan vasf te knopen Frits Schoenmaker Collegiaal schoof hij de bal door naar Strijbosch die echter in buitenspelpositie stond. Het arbitrale duo op de Neder- horst-helft reageerde eensge zind. Afkeuren die bal De pijnlijke grimassen van de Ne- derhorst-doelman waren vol doende duidelijk. Hij mocht het veld verlaten. Een veld- speler nam zijn plaats in Moet je het nog mooier hebben7! Het eerste echte uitproberen volg de pas een kwartier later. De gelegenheidsdoelman reageer de echter flitsend op het schot van de ingevallen Lolkama Een minuut later werd het wel 4-2. Meindert Vlugt scoorde met een bekeken schot van af stand. Barbecue De volgende Roda-aanvallen leverden twee doelpunten op. Sander Schimmel en Bob Schoordijk tekenden voor 5-2 en 6-2 Het publiek mocht rij kelijk meegenieten Een woes te trap over de lijnen bracht de bal tussen het vlees op de ge reedstaande barbecues. Het 'Tikkie-Terug-Toernooi' zorg de voor deze feestelijke am biance. In de 42e minuut ver slikte de Roda-defensie zich. SPORT De doorgebroken Neder- horst-spits stuitte op Vrijhoef Peter Knijf schreef in de 44e minuut geschiedenis In een scrimmage trok hij de man in het zwart in een innige omar ming naar de grond. Moet kun nen op zo'n laatste dag. Kort voor het finale fluitsignaal be gon een fout bij de weinig geïn spireerd ingevallen Remco Bosman Zijn dekkingsfout le verde een moeilijke terug speelbal van Weiszhaupt op. Dit buitenkansje was teveel van het goede. Nederhorst kon de achterstand tot 6-3 reduce- Via telefonische ondersteu ning op de tribune kon Roda na afloop snel de conclusie trek ken De eigen winst was prima. Alleen was het sleutelduel tus sen DEV en Olympia in een 3-3 gelijkspel geëindigd. Olympia veroverde hierdoor de 3e pe riodetitel. De vierde positie op de ranglijst leverde DEV een plaats in de nacompetitie op. De ploeg uit Doom kreeg de periodetitel van het reeds ge promoveerde Batavia mee. De derde deelnemer is derbyge- noot VVZA 'Einde oefening' dus voor Roda'46. Leider Cees Leije naar jr. toonde zich tevreden en teleurgesteld: ,,De spanning was duidelijk merkbaar bin nen de groep De kans op de nacompetitie wilden we be houden. Blij ben ik dus zeker met deze winst. Zuur is dat een slechte wedstrijd tegen VVZA vroeg in het seizoen al bij deze derde periode hoorde. Onze sterke eindspurt kwam hier door één punt tekort. Deson danks geeft dit einde hoop voor het nieuwe seizoen." Trainer Mackay lijkt de resultaten van de zondagformatie duidelijk verbeterd te hebben Het sei zoen '92-'93 zal de volgende toetssteen zijn. LEUSDEN - Het tweede elftal van de zaterdagafdeling van Roda bekroonde een sterk sei zoen met promotie naar de re serve 3e klasse KNVB. Na het gelijke spel van afgelopen za terdag tegen GVW is een 'monsterscore' van 39 punten uit 22 wedstrijden behaald. Op papier lijkt dit kampioenschap dus gemakkelijk behaald. De werkelijkheid zag er anders uit. „Zowel voor de begeleiding als voor de spelers is dit seizoen erg zwaar geweest", aldus trai ner Dick Goossens: „Het is al met al een zwaar bevochten promotie geworden De ploeg heeft zeker acht tot negen fi nales gespeeld." Naast het technisch en tactisch steeds beter verzorgde spel zorgen 'bezieling en mentaliteit' voor de basis van het succes. Goos sens: „Voeg daarbij de opti male randvoorwaarden die zijn gecreëerd en je komt uit bij een ploeg er staat." Opnieuw blijkt hoe belang rijk de mensen buiten de lijnen zijn. Via leider Daan de Ruig, sponsor 'Salon Pierre', en de commissieleden van de zater dagafdeling komen we uitein delijk weer terecht bij het Trainer Dick Goossens en leider Daan de Ruig van tweede elftal van Roda-zaterdag. Het elftal promoveerde afgelopen zaterdag naar de reserve derde klasse van de KNVB. Uit 22 wedstrijden werden 39 punten gehaald, (foto Hans Roggen) tweede team Tijdens trainin gen en wedstrijden wordt be wust gezocht naar een gemeen schappelijke aanpak voor de beide teams die de zaterdagse- lectie vormen. In nauw overleg met hoofdtrainer Nico Romeyn wordt wekelijks gewerkt aan een ploeg die een duidelijk collectief genoemd mag wor den. Betrokkenheid van de spelers, gevoed door een dui delijke visie van buiten de lij nen Wat wil je nog meer? Hoofdletter'M' Volgend seizoen wacht een nieuwe uitdaging. Goossens gaat deze - in nauwe samen werking met Romeyn - graag aan. „We zullen opnieuw een versnelling hoger moeten. We komen meer ploegen tegen die technisch goed uit de voeten komen. Ook voor ons team blijft het in deze nieuwe klasse zoeken naar een constante mix van balvaardigheid en win naarsmentaliteit Onver mijdelijk zal de groep in de aanloop naar het nieuwe sei zoen een aantal veranderingen ondergaan. Vanuit de jeugd maakt een groot aantal spelers dc stap naar de zaterdagsenio ren. Een enkele speler neemt afscheid. Het wordt dus op nieuw bouwen aan een hecht team. De lijnen liggen in ieder geval duidelijk In gedachten zie ik Goossens tijdens de voor bespreking op de komende wedstrijd van het tweede een hoofdletter 'M' op het bord te kenen Daar staat hij weer 'Mentaliteit'. Het werkt. Roda-zaterdag beleeft succes volle tijden. Zeker als de hoofdmacht er in de nacompe titie eveneens in slaagt promo tie naar de derde klasse van de KNVB af te dwingen. LEUSDEN - Het eerste zon- dag-mixed-tcam van LTV Lockhorst heeft haar derde wedstrijd gewonnen met de zelfde cijfers als de eerste twee: 7-1. Als het venijn niet in de staart zit, moeten de Bui- ningparkbewoners kans zien dit jaar te promoveren naar de 4e klasse. Zondag kreeg Lockhorst 'Vale Ouwe' uit Putten op bezoek. Verloor Madeion Schoemaker vorige week als enige haar en kel-partij, dit keer was Marcel de Jong aan de beurt Het ver schil was echter minimaal In de derde en beslissende set verloor hij met 5-7. De setstan den waren 4-6, 6-3, 5-7. Willem Dupon kwam er gemakkelij ker vanaf door te winnen met de duidelijke cijfers 6-3, 6-4, dezelfde standen, die Madeion Schoemaker liet aantekenen voor haar enkelpartij. Birgit Schoemaker kreeg de minste weerstand, zij won met 6-3, 6-0. Zowel de heren- als de dames- dubbel ging in drie sets: Birgit en Madeion Schoemaker won nen met 6-3, 3-6, 6-3 en Marcel de Jong en Willem Dupon met 6-7, 6-2, 6-3. De mixed partijen werden gemakkelijk gewon nen. Madeion en Willem Du pon wonnen met 6-1, 6-1 en Birgit Schoemaker en Marcel de Jong sloten af met 6-4, 6-3. Volgende week gaat Lock horst op bezoek bij Hilver- heide3. Het tweede zondag mixed team, dat in de zesde klasse uitkomt, won voor de tweede keer met 0-8, dit keer van Hoo- gerheide 3 uit Hilversum en staat nu triomfantelijk boven aan met 23 gewonnen partijen van de 24. Het eerste zaterdag mixed team pakte de eerste zege. Het won met 2-3 uit van Groe- nekan. Uitslagen zondag Lockhorst 1 - Vale Ouwe 1 7-1 Hoogerheide 3 - Lockhorst 2 0-8 Leusden 2 - Lockhorst 3 1-7 Vale Ouwe 5 - Lockhorst 4 4-4 Lockhorst 5 - Nijkerk 6 3-5 Heren 35+-Alta 1 4-2 Junioren 2 - Teskwik 1 7-1 Flehite 1 - Junioren 3 5-3 zaterdag Groenekan 1 - Lockhorst 1 2-3 Lockhorst 2 - Het Hofland 14-1 Lockhorst 3 - Gooiland 3 0-5 Metgensbleek 2 - Lockhorst 4 2-3 De Meent 2 - Heren 1 4-2 Heren 2 - Groenekan 3 2-4 Heren 3 - 't Stort 4 4-2 Junioren 1 - Eemnes 2 2-3 Bilthoven 6 - Junioren 2 4-1 LEUSDEN - Tijdens de goedbezochte receptie, op zaterdag 2 mei, van de zwem- en polovereniging De Haaien konden oude foto's en kranteknipsels worden bekeken. De Leusdense club viert deze maand haar 25-jarig bestaan. Op diezelfde dag was ervoor de kleintjes 's middags een optreden van het jeugdcircus Santelli. Het programma voor deze maand ziet er als volgt uit aanstaande zaterdag zal er een speciale zwemwedstrijd worden gehouden, waarbij drie andere verenigingen zijn uitge nodigd. 's-Avonds is er een groot tropisch jubileumfestival. Op 15 mei is er een lustrum polotoernooi en de dag daarna is er reünie voor zowel leden als oud-leden. Er zal onder meer een ludieke polowedstrijd worden gespeeld Ter afsluiting van de festiviteiten wordt er op 23 mei een barbecue en een disco georganiseerd, waarbij ook trekking van de jubileumloterij zal plaatsvinden, (foto: Hans Roggen) Pagina 11 Voetbal zo. Voetbal zo. Uitslagen hoofdklasse zondag Uitslagen eerste klasse B (zondag) DEV-Olympia 3-3 Odijk-SVF 2-0 Ultrajectum - Scherpenzee 3-3 VSK-HDS 1-1 Roda'46 - Nederhorst 6-3 Odin- Achterveld 4-2 MSV-WZA 0-2 Amsvorde-RUC 4-0 Sporting - Celeritudo 0-2 DWSV - Sterrenwijk 4-5 Hertha - Batavia 1-3 Bunnik-KDS 0-3 Eindstand hoofdklasse Eindstand eerste klasse B 1 Batavia 22-38 1 HDS 22-30 2 Olympia 22-34 2 Odin 22-29 3. VVZA 22-30 3 Achterveld 22-26 4 DEV 22-24 4 VSK 22-25 5 MSV 22-23 5.SVF 22-24 6 Ultrajectum 22-23 6. Odijk 22-23 7 Roda'46 22-23 7 DWSV 22-20 8 Sporting 22-19 8 Amsvorde 22-20 9 Celeritudo 22-16 9 Sterrenwijk 22-20 10 Hertha 22-14 10.KDS 22-19 11. Nederhorst 22-11 11 Bunnik 22-17 12 Scherpenzeel 22-9 12.RUC 22-11 periodekampioenen DEV WZA HDS kampioen, Bunnik en RUC en Olympia gedegradeerd Batavia kampioen Scherpenzeel en Nederhorst gedegradeerd Hockey Hockey Uitslagen eerste klasse A (mannen) Tempo'34-RingPass 1-3 Roomburg - Leusden 2-0 Voordaan - Kieviten 1 -3 Evergreen - DSHC 2-1 Asvion-Tempo 2-4 Eindstand eerste klasse A .Ring Pass 18-30* 2. Leusden 18-28 3. DSHC 18-22 4. Kieviten 18-22 5. Roomburg 18-18 6. Voordaan 18-15 7. Evergreen 18-14 8. Asvion 18-13 9. Tempo'34 18-10* 10.Tempo 18-8 Ring Pass kampioen en Tempo en Tempo'34 gedegradeerd Uitslagen eerste klasse B (vr.) HIC-Gooische 1-2 Rood-Wit-Randwijck 1-2 Strawberries - Voordaan 1-0 Leusden - Huizen 2-1 Amersfoort - HBS 3-1 Eindstand eerste klasse B 1 HIC 18-28* 2.Gooische 18-26 3. Strawberries 18-20 4 Rood-Wit 18-19 5. HBS 18-18 6 Randwijck 18-18 7 Voordaan 18-17 8 Amersfoort 18-16 9 Huizen 18-12* 10 Leusden 18-3 HIC kampioen Leusden en Hui zen gedegradeerd Korfbal Uitslagen eerste klasse F De Meervogels - Fiducia 6-7 De Vinken-Antilopen 6-4 Snel - Pernix 5-7 VEO - De Meeuwen 14-9 Stand eerste klasse F 1 Pernix 12-18 2. Fiducia 12-17 3 Snel 12-13 4 De Vinken 12-12 5 De Meervogels 12-11 6 VEO 12-10 7 Antilopen 12-8 8 De Meeuwen 12-7 Programma eerste klasse F Antilopen - Pernix De Meeuwen - De Vinken Fiducia - Snel VEO - De Meervogels Voetbal za. Uitslagen nacompetitie klasse D KNVB Renswoude - Eemdijk vierde Programma nacompetitie 9 mei Eemdijk - Roda'46 16 mei: Roda'46 - Renswoude ACHTERVELD - Onder fraaie weersomstandigheden werd de derde speeldag van de LTV De Eemelaar uit Achterveld afge werkt. De resultaten van de derde competitieronde waren iets beter als de vorige weken. Het le mixed-team speelde in en tegen Rading en verloor met het kleinst mogelijk verschil 3-2. De heren Nol en Marcel Wessles zorgden voor de pun ten. Om degradadtie te ontlo pen zal er toch uit een ander vaatje moeten worden getapt en moeten er de komende we ken wel degelijk punten wor den vergaard. Het eerste herenteam versloeg het Bussense Kameloen met maar liefst 6-0. De heren staan ongeslagen aan de kop van het klassement. Het 2e herenteam speelde in Vianen en werd daar verrast door een enorme stort bui, zodat verder spelen niet meer mogelijk was. De beide junioren mixed teams wonnen hun wedstrijden, terwijl het mixed zondagteam in Ermelo wederom tegen een nederlaag opliep Ook dit team is hekke- sluiter van de competitie en koesteren de zo gehate rode lantaarn met tegenzin. YVoensdagcompetitie dames Weldam 2 - De Eemelaar 1 2-3 Leusderpark 3 - De Eemalaar 2 0-4 De Eemalaar 3 - Hoogland 6 4-0 De Eemalaar 4 - Hooglander veen 1 2-2 Alta 10 - De Eemalaar 5 2-2 Zaterdag mixed De Rading 1 - De Eemelaar 1 2-3 De Eemelaar 2 - de Hakkelaars 4 4-1 De Eemelaar 3 - Amerongen 1 0-5 Heren Vianen 1 - De Eemalaar 1 afge broken De Ronde Venen 3 - De Eeme laar 3 6-0 Junioren Flehite 2 - De Eemelaar 1 2-3 De Eemelaar 2 - Larsheim 2 4- 1 Jongens De Eemelaar 1 - De Groene- zoom 1 8-0 Zondag heren De Eemelaar 1 - De Groene- zoom 1 6-0 De Eemelaar 2 - Helios 3 0-6 Mixed Irminioc 4 - De Emelaar 1 7-1 Dinsdag dames De Eemelaar 1 - Bosheim 5 1-3 Uitwijk 5 - De Eemelaar 2 3-1 Dicke Rijst 3 - De Eemelaar 3 3-1

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11