leusder Krant. itocross groot succes men MHCL verliezen hun laatste wedstrijd :her Blom leidt The Red Caps naar zege Trainers MHCL blijven Haaien-selectie zwemt 46 medailles bijeen Gelijkspel LHV e overwinning voor vrouwenhockeyers in laatste wedstrijd V v i ■De duiven vlogen- ZWEMMEN m drieduizend toeschouwers en honderd deelnemers .dag 6 mei 1992 Pagina 13 N - Het mannen- de M.H.C. "Leus- "r niet in geslaagd om \veren naar de over- jden werd bij de hoc- Roomburg de laatste j van het seizoen ver- L 0-2. De enige troost manschappen van f was. dat concurrent de cruciale wed- .gen Tempo '34 heeft Hierdoor zou er ["winst tegen Room- ln promotie voor Leus- Ibben ingezeten. De (tn behaalden in de laat- Istrijd de eerste over- Huizen verloor met ["degraderen daardoor ktrijd tegen Roomburg »cte zich door een ge- Ji sfeer Leusden wilde Jen maar liefst winnen |le hoge cijfers. Men hierdoor met te veel d maar al te vaak ont- nodige rust om het Jed en volgens de in sopte bouwen. Indivi- jacties werden welis- fcak op technische wijze {uitgevoerd maar leid- Jndelijk niet tot het ge- [resultaat. Pech was er »usden had enkele kan- Jte scoren, maar de bal If enkele centimeters Tfkeihard op de paal. Just begon men iets rus- [naar hoe meer de tijd e onrustiger het spel- jyerd. Roomburg rook i en scoorde tien mi- |na het begin van de i helft. Leusden ging tl ten aanval maar zelfs s voor open doel werd tast gemist. Het tweede fat voor Roomburg jveldra een feit en de lie naar de overgangs- Ondanks het feit dat het kampioenschap aan de neus van Leusden voorbij ging, werd na afloop van het succesvolle seizoen toch een bescheiden feestje aangericht in de kantine op het Valleisportpark, (foto: Hans Roggen) klasse was voor dit jaar verke ken. De strijd was gestreden; Leusden ging met ere ten on der. Huizen degradeert Een buitengewone belang rijke wedstrijd voor de vrou wen uit Huizen; bij winst zou den ze wellicht hun plaats in de eerste klasse kunnen hand haven. Er heerste dus een ge spannen sfeertje en dat kwam het spel alleen maar ten goede. In de negende minuut wist Huizen de eerste strafcomer te forceren, dankzij een pijl snelle uitloop van Letty den Besten kon de bal onderschept en uitverdedigd worden Zes minuten na deze kans hadden de Leusdense dames hun eer ste echte kans, na een goede aanval door het midden. He laas werd er, ondanks een 'open goal' niet gescoord. De goedspelende Marion Koopman, verspilde vlak voor rust nog een goede kans, waardoor de ruststand 0-0 werd. In de vijfde minuut van de tweede helft laat Jolanda Koopman, de kans om iets aan de score te veranderen liggen, doordat zij na een aanval de bal rechts naast het goal slaat. Vijf minuten later weet Leus den de eerste strafcomer te forceren Er volgen er nog twee, allemaal zonder resul taat. In de zestiende minuut komt er eindelijk verandering in de score Van der Flier be zorgde de bal aan Den Besten, die onder de keepster door 1-0 laat aantekenen. Nog geen drie minuten later weet Huizen weer gelijk te maken door te scoren uit een betwistbare strafcomer. In de 24e minuut weet Leusden weer een doelpunt op haar naam te schrijven; Catrien van Groningen schiet uit een comer op het goal, maar uit eindelijk is het Van der Flier die de stand op 2-1 brengt. Hierna wordt niets meer aan de score veranderd. Uiteinde lijk dus de eerste overwinning voor de Leusdense vrouwen, waarmee ze hebben bewerk stelligd dat ook de vrouwen van Huizen degraderen. DEN - De eerste thuis- Jjd van The Red Caps fen hele mooie overwin st een uitbinkende rol tcher Eli Blom. Hilver- ^rd met 17-3 verslagen. Istrijd was de eerste- |ijd voor het honkbal- het nieuwe veld. De ten maanden werd deze fouwd van een hockey- jaar een honkbalveld. fes werd grotendeels ge- Jerd door twee mensen f n Ton Pot en Rob Hel- miswedstrijd begonnen Caps als veldpartij en rher Eli Blom al meteen it zijn bedoelingen wa- ir deze wedstrijd De drie mensen werden jop de honken te komen terug verwezen naar leens nieuwe dug outs Red Caps wisten |aan slag niets te preste- iama pitcher Blom een ie inning produceerde igmensen van Hilver- erden met drie slag uit igperk gekegeld. Nu de slagploeg van de lub maar eens gaan to- at zij hun pitcher dank- waren voor zijn stand- g optreden. Veertien man kwamen aan slag en brachten hiermee tien punten over de thuisplaat. De mooiste slagen hierbij waren die van Edwin Verdonk en van Eddy de Lely die respec tievelijk een drie- en een twee- honkslag sloegen. Na deze slagbeurt was de stand 10-0 in het voordeel van uiteraard The Red Caps. Derde inning In de derde inning wisten de bezoekers Hilversum ook nog tegen te scoren De eerste honkman wist door middel van een honkslag, een geslo ten honk. een doorgeschoten bal en een velderskeus de thuisplaat te bereiken. The Red Caps presteerde hierna niets aan slag waar door de stand op 10-1 kwam te staan. Ook in de vierde inning moesten The Red Caps één te- genpunt incasseren, maar wis ten in de gelijkmakende slag- beurt door honkslagen van Edwin Verdonk, Berto Eising en Eddy de Lely twee punten te scoren en de stand op 12-2 te brengen. In de vijfde en laatste inning wisten de Hilversummers we derom een punt te scoren en was wederom de eerste honk man die dit voor hun reali seerde. De gelijkmakende slagbeurt beloofde weer een heerlijke te worden wat Brain Barendz en Nick van Vulpen wisten de bal lekker te raken, en zorgde al snel voor twee punten. Hierna vielen nog een aantal honkslagen, met als op merkelijk feit dat Verdonk deze keer op de honken wist te komen en daardoor een slag gemiddelde haalde van 1.000: wat wil zeggen dat hij bij elke slagbeurt op de honken ver scheen Na deze inning bleven de tel lers op 17-3 in het voordeel van The Red Caps steken. Of deze wedstrijd echter veel zegt voor de kracht van The Red Caps werd door de critici be twijfeld. door het team van Hilversum. Waarschijnljk niet representa tief is voor de kracht in de tweede klasse. Maar een antwoord hierop zul len we snel krijgen als vol gende week Quick 3 uit Amersfoort op bezoek komt. De wedstrijd begint om 14 00 uur. De werpcijfers van pitcher Eli Blom 11x3 slag 3x4 wijd; 2 honkslagen tegen en het veld maakte 2 fouten. LEUSDEN - Postdui venvereniging P.V Leus den hield op 2 mei een wedvlucht vanuit St Glishain Horna (220 km). Er waren 354 duiven in concours. De eerste duif 10.59.06 uur (1463 m/m). gelost 08.30 uur. Uitslagen: leT Elverding 2e Avan Zwol 3e P Lambrechts sr. 4e P Lambrechts sr. 5e P. Boender 6e T. Elverding 7e A F. Dieters 8e Comb. Vrij-Bra 9e T Valkengoed 10e A.F Dieters LEUSDEN - Ondanks het missen van de promo tie blijft trainer Jacques Dorrestein de mannen hockeyers trainen. Ook trainer Hans van der Lin den van het gedegra deerde vrouwenteam zal volgend seizoen zijn dien sten aan Leusden blijven geven. Voorzitter Pim Golds- mann gaf desgevraagd als zijn commentaar dat, hoewel hij graag de hoc keyclub een klasse hoger had zien gaan, hij alle respect heeft voor het eerste team. ,,En dat niet alleen omdat zij zo goed hebben gepresteerd, maar ook omdat zij ge toond hebben een goed team te zijn, een eenheid met grote kansen voor het volgende seizoen. Dat er vertrouwen is in dit elftal en zijn trainer- /coach is er reden van, dat het contract met Jacques Dorrestein voor het volgende seizoen is verlengd." Hoewel het eerste dames team na één jaar eerste klasse te hebben ge speeld is gedegradeerd, heeft Goldsmann ook in dit team alle vertrouwen. „Nieuwe, heel jonge speelsters hebben dit jaar veel ervaring op kunnen doen in de eerste klasse. Dat vaak tegen heel geroutineerde speel sters werd verloren is lo gisch. Maar trainer- /coach Hans van der Lin den heeft toch gepres teerd om ook in dit team de eenheid te bewaren Hij is ervan overtuigd, dat de Leusder dames volgend jaar in de hoog ste regionen van de tweede klasse zullen meedoen. Een promotie sluit hij niet uit. Ook met Van der Linden is het contract verlengd; naast het damesteam zal hij zich bezig gaan houden met de coördinatie van alle trainingen. Het bestuur, aldus Golds mann, heeft de trainin gen als 'hart' van de club volgend jaar centraal in het beleid staan. „Vooral de jeugd zal extra aan dacht krijgen in het trai ningsprogramma, zodat een verantwoorde oplei ding kan worden gege ven. Ook nieuwe kinde ren krijgen op deze wijze vanaf het begin (6 jaar!) plezier in het spel. Bij de MHCL hoopt men het nieuwe seizoen met veel nieuwe leden te begin nen. Met aanmelden hoeft men niet te wach ten tot augustus Ondanks het feit, dat er afgelopen zondag geen promotie te vieren was. was er ter afsluiting van de competitie een heel ge animeerde middag op het clubhuis van de hockey club. De vele vrijwilli gers waarop de club draait werden officieel bedankt voor het vele werk verricht in hun vrije tijd. Juist deze vrij- willigers-structuur is één van de peilers waarop de club rust en waardoor er zo'n goede clubgeest heerst. LEUSDEN - De vrouwen handballers van LHV hebben voor de derde keer na de zaal competitie een gelijkspel laten noteren. De ploeg van trainer To Schoenmakers kwam in Amersfoort tegen de reserves van ASC niet verder dan 6-6. De mannen kwamen in Laren tot een mime zege (13-17), die echter pas in de slotfase ge stalte kreeg. Het eerste vrouwenteam van LHV wacht in de tweede helft van de veldcompetitie nog steeds op de eerste overwin ning In vier wedstrijden kwa men de Leusdenaren niet ver der dan één nederlaag en drie gelijke spelen. Toch betekenen de drie punten tot nu toe dat de ploeg zich al zo goed als veilig mag beschouwen. LHV kende een uitstekende eerste compe titiehelft, die leidde tot een tweede plaats bij het ingaan van de zaalcompetitie Omdat lijstaanvoerder UDSV te sterk lijkt voor de andere ploegen, leek een kampioenschap voor de Leusdenaren sowieso met weggelegd, zodat lijfsbehoud in een klasse waar de krachts verschillen zeer gering zijn al een hele prestatie genoemd mag worden Zondag verschenen de Leus denaren in een aangepaste for matie binnen de lijnen bij ASC. dat zich nog wel zorgen moet maken over de toekomst in de eerste klasse. Het leidde tot een interessant gevecht, waarbij beide teams mets voor elkaar onderdeden. Het evenwicht bleef constant bestaan, zodat de 6-6 eindstand op ieders in stemming kon rekenen Aan Leusdense zijde eiste hoekspeelster Monique Ho- venkamp de uitblinkersrol voor zich op Vijf van de zes doelpunten konden, direct of indirect, op haar conto worden bijgeschreven Nadat ASC de score had geopend, trof Hoven- kamp twee keer achter elkaar fraai het doel Bij 2-2 mocht Jeanet Kok een door Hoven- kamp veroorzaakte strafworp verzilveren (2-3), waarna ASC nog voor de veldwisseling weer gelijk maakte Na de thee leek LHV het in- titiatief naar zich toe te trek ken. Met treffers van opnieuw Hovenkamp en Jeanet Kok (via een door Hovenkamp veroor zaakte strafworp), kwam LHV voor het eerst twee doelpunten voor: 3-5. ASC gaf zich echter niet gewonnen en vocht terug tot 5-5. Bij het ingaan van de slotfase kwamen de gastvrou wen zelfs op voorsprong 6-5), waarna LHV in de laatste mi nuten de winst alsnog liet glip pen Jeanet Kok miste een ze ven meter worp, maar LHV kreeg kort voor het einde een herkansing van de scheids rechter. To Schoenmakers faalde niet vanaf de strafworp- stip en bracht de balans weer in evenwicht. Winst De mannenploeg boekte te gen Laren een moeizame, maar verdiende overwinning. De Leusdenaren kwamen pas in het laatste kwartier definitief los van de geroutineerde tegen stander. Toch had de ploeg vrijwel de hele wedstrijd in handen. In de openingsfase hadden beide teams moeite met een ongeschikte wed strijdbal, maar toen die op last van de scheidsrechter was ver vangen voor een beter exem plaar gmg de wedstrijd na tien minuten pas echt van start Laren leek zich het snelst aan te passen aan de nieuwe omstandigheden en schotelde de bezoekende ploeg een 4-1 achterstand voor. Met vijf treffers op rij was de fase voor rust echter duidelijk voor LHV, dat door die sterke perio de toch met een voordelige stand kon gaan rusten 5-6. Na de pauze kende de Leus dense ploeg echter een stroeve periode en daar profiteerde Laren van door een 5-7 en 7-9 achterstand goed te maken Bij 11-10 kwam de thuisploeg zelfs opnieuw op voorsprong. Dat ging LHV echter te ver en via een sterke eindspurt, in een fase dat de Leusdenaren een conditioneel voordeel kon uit buiten, stoomde de ploeg in één keer doornaar 11-16. Daarmee was het pleit beslecht en kwam Laren in de slotfase niet verder meer dan twee treffers: 13-17. Doelpuntenmakers LHV (vrouwen): Monique Hoven kamp (3x), Jeanet Kok (2x), To schoenmakers (lx). Doelpuntenmakers LHV (mannen): Matthijs Janzten (6x), Daan Bleuel (5x), Edo Steenbeek (2x), Gerard Vos kuilen (2x), Henk van de Maas (2x). LEUSDEN - Zondag werden in het Valleibad te Vee- nendaal Internationale Zwem wedstrijden gehouden, onder meer met deelname uit Gel- senkirchen (Duitsland), ZIP Antwerpen (België), ASC 06 Aken (Duitsland) en De Haaien uit Leusden. De Leus dense equippe wist zich in deze internationale omgeving goed staande te houden en ging uiteindelijk met maar liefst 46 medailles tevreden huiswaarts. De door de gastvereniging DD VZC uit Veenendaal vlekke loos georganiseerde wedstrij den leverden een aantal uit stekende prestaties op, met name van Leusdense zijde, wat resulteerde in 15 eerste, 15 tweede en 16 derde plaatsen. Eén van de gouden medailles kwam terecht in handen van Arjan van de Berg, een te rechte eigenaar, want hij zwom op de 100 meter school slag niet alleen naar een eerste plaats, doch tevens naar een nieuwe Haaien-clubrecord: 1.27.1. Het oude record voor jongens onder de twaalf jaar op dit programma-onderdeel, 1.27.6, gevestigd door Frand van de Hurk, dateerde van 1972 en heeft derhalve twintig jaar stand gehouden. Bastiaan Tamminga moest op de 100 meter rugslag genoegen nemen met een derde plaats. Toch was hij met die bronzen plak best tevreden. Hij bracht immers 1.28.2 op de klokken en zo snel was hij op dit num mer nog nooit. Dat geldt ook voor Elwine Hermans en San dra van Wegen. Zij vestigden op de 50 meter vlinderslag een nieuw persoonlijk record en mochten daarvoor respectie- velijk een zilveren en een gou den medaille in ontvangst ne men Die fraaie prestatie werd herhaald door Werner van de Berg en Boris van Gorkom. Ook zij zwommen op dit pro grammaonderdeel, in hun leeftijdscategorie, naar een eerste en een tweede plaats en deden dat in fraaie persoon lijke records. De snelste was echter Rogier Tolboom. Hij raffelde de 50 meter vlinder slag af in een nieuwe persoon lijke recordtijd van 29.3 en sleepte daarmee een gouden medaille in de wacht. De spectaculaire 50 meter vrije slag bracht opnieuw Ar jan van de Berg aan de start. Deze keer werd het geen club record, maar de 33 9 was wel sneller dan hij ooit te voren op dit nummer was geweest. Een gouden plak was zijn belo ning. vóór Kristiaan Plugge die in een nieuwe persoonlijke recordtijd van 39.0 derde werd. Aan het einde van het omvangrijke programma wist Wernel van de Berg nog één keer te vlammen. In een sterk bezet veld zwom hij op de 100 meter vrije slag naar een ver dienstelijke tweede plaats, in een tijd van 1.03.4, ruim twee seconden sneller dan zijn oude persoonlijke record. 'EN - De autocross in Dankzij hei droge weer heb- spektakel voor het publiek, i op koninginnedag is ben de coureurs goede wed- De opkomst van de toeschou- •ot succes geworden, strijden gereden met veel wers, ongeveer 3000, was zo e autocross op Koninginnedag deden honderd coureurs mee. De ene auto produceerde wat Roofc dan de ander, (foto: Hans Verhorst) groot dat het parkeerterrein al snel vol was. De politie die voortreffelijk zijn medewer king verleende loste het par keerprobleem op. De goede reacties van zowel de renners als de toeschou wers is een mooi compliment voor de Crosscommissie van de Oranjevereniging Leusden. Uitslagen autocross Dames (12 deelneemsters) 1. Angeline Nieuwenburg (A'foort); 2. Wilma de Jong-Her- der (Hoogland); 3 Rita Wols winkel (Woudenberg), 4 Sjoeke v.d. Dasselaar (Nijkerk); 5. Sil via Houtveen-Bosman (Leus den-C); 6. Greet Lam (Leusden- C) Heren standaardklasse (72 deel nemers) 1. Jan v. Leyenhorst (Nijkerk); 2. B Mastenbroek (Leusden-C); 3. Ton v. Valkengoed (Leusden- C); 4. Peter Hilhorst (Leusden- C); 5 Michiel Kooy (Leusden-Z); 6. v.d Laak (Leusden-Z); 7. Gert Schreuder (Leusden-C); 8. Ri chard v.d. Kletersteeg (Hoevela ken); 9 Henk Jager (Leusden-C); 10. Ruud Schimmel (Leusden-C), 11. Sjaak Schreuder (Leusden- C); 12. Marcel Rutte (Leusden- C). Heren vrije klasse/specials 16 deelnemers 1. Jos Smink (Hoogland); 2 Pe dro v. Veen (Wieringerwerf); 3 Edwin Sukkel (Nijkerkerveen); 4. Roelof de Graaf (Hilversum); 5. Frans Arens (Amersfoort), 6. Ruurd Ochse (Leusden—C); 7. Daan Speksnijder (Leusden-C); 8. Gert v. Daatselaar (Achter veld). Ongeveer drieduizend toeschouwers kwamen op Koninginnedag naar de autocross. Deze Lada van Hans Vree (nummer 60) viel niet in de prijzen, (foto: Hans Verhorst)

Leusder Krant | 1992 | | pagina 13