Leusder Krant Sisss f isssissertjes Gerenoveerde kerk in gebruik genomen I de schijnwerper Film in De Blijhof Kajak gestolen REINIGT HET TAPIJT ZELF? .We hebben Deetman gezien!" M CHTERVELD - Afgelopen mdag werd de Gcrcformeer- Kerk van De Glind/Achter- eld met een feestelijke ere- ienst weer ingewijd. De kerk volgens vele gemeenteleden in een grondige opknapbeurt was, werd geheel gereno- eerd. De traditionele bannken erden vervangen door mo- erne en makkelijk zittende oelcn, terwijl het orgel, voor een in de hoek, een plaats reeg waar het recht op had en voor iedereen zichtbaar aar voren is gehaald. De bouwcommissie, onder lei ding van Evert Zwart, heeft van het oude weinig over gela ten. De voormalige eiken ban ken werden verzaagd en er werd een parketvloer van ge maakt. De kleuren zijn eigen tijds en passen goed in het ge heel Het orgel werd daarbij aangepast. Deze is tevens met enkele pijpen uitgebreid. De beide organisten Dries Laker- veld en Herman Neuman wa ren daar duidelijk tevreden over. Nadat eind vorig jaar de consistoriekamer al was opge knapt is de kerk nu geheel nieuw aangekleed Volgens de vele aanwezigen was het re sultaat prachtig. Vele kerkleden werkten mee aan het tot stand komen van deze renovatie In de vrije tijd van deze mensen werden de vaklui met allerlei klusjes bij gestaan. Onder het motto 'Sa men sterk, samen kerk' werd deze renovatie in zeer korte tijd verwezenlijkt In de feestelijke eredienst van afge lopen zondag kwam dit motto weer terug in de preek van Ds. Procee. Naast de gerenoveerde kerk en de consistoriekamer werd afgelopen zondag ook de geheel gerestaureede bijbel in gebruik genomen, alsmede het nieuwe avondmaalstel, dat af gelopen jaar door enkele on verlaten was gestolen Alles wordt nieuw staat er in de schrift te lezen en dat werd in de in de praktijk gebracht. De vaklieden en de vele vrij willigers hebben wel eer van hun werk gekregen. Her resul taat mocht er zijn en dat lieten de vele aanwezigen in deze feestelijke eredienst duidelijk blijken. LEUSDEN - De speel- en re creatievereniging 'De Blijhof' vertoont zaterdag 9 mei de fa miliefilm 'Asterix en de knal lende ketel'. Er zijn die dag twee voorstellingen, één om 10.30 uur en één om 14.30 uur. Leden van de vereniging beta len 2,50 entree, met-leden een gulden meer. Koffie en li monade zijn gratis. De film wordt vertoond in De Blijhof aan de lisidunalaan 2. Voor meer informatie kunnen be langstellenden bellen met: 946186 LEUSDEN - Bij een woning aan de Agnietenhove hebben onbekenden een tweepersoons kajak gestolen. De boot lag naast het huis Dat kan. maar dan bli|ft het lang nat en is het binnen 3 maanden weer vuil. Bovendien verbleken de kleuren en wordt woltapijt lelijk. CHEM-DRY reinigt veilig en het is zó droog, zodat de meubelen niet de kamer uit hoeven Bovendien blijft het gegarandeerd langer schoon CHEM-DRY KEISTAD reinigt ook uw meubelstoffering Bel vrijblijvend 033-562696 oensdag 6 mei 1992 IEUSDEN/ACHTERVELD - De Dodenherdenkingen kregen in Leusdennet als elders in het land ame belangstelling. De aanleidingen zijn dan ook volop aanwezig. In een verscheurde wereld, die og steeds geteisterd wordt door oorlogen, kunnen de doden van de donkerste periode uit de oderne geschiedenis met vergeten worden. En ook het toenemend racisme en geweld, zoals dat van ikele dagen geleden in Los Angeles, maar ook dichterbij huis, zorgen ervoor dat de jaarlijkse erdenkingen helaas actueel blijven. Maandagavond leidden daarom burgemeester Panis van Leusden en loco-burgemeester Assel- bergs van Amersfoort een lange stoet in een stille tocht van het voormalige concentratiekamp Amersfoort (de huidige politieschool), via de Stenen Man naar begraaf plaats Rusthof Daar werd om 20.00 uur enige minuten stilte in acht genomen Ook elders in Leusden en Achterveld waren verschillende herdenkingen. Pagina 3 Jelle Haarsma en Carolien Lammmers bij de opening nieuwe Tweede Kamer LEUS DEN- Veel lekker eten, stickers, o ja, ook nog een mooi boek en Deetman gezien in leven de lijve. Dat is zo onge veer het samengevatte verslag van de twee Leus- densescholieren die naar den Haag mochten De provincie Utrecht had Leusden aangewezen om twee uitnodigingen te verstrekken aan inwo ners. Zij mochten de ope ning van de nieuwe Tweede Kamer bijwonen. De Don Bosco school werd vervolgens uitverko zen om twee eindexamen kandidaten testuren. Het lot viel op Jelle Haarsma en Carolien Larnmers, twee 15-jarigen die voor hun BA VO-MA VO eind examens staan. We kre gen een envelop met een programma, een trein kaartje en een route-be- sch rijving vanaf het sta tion naar de Tweede Ka- De twee hadden Den Haag nog nooit zelfstan dig bezocht dus het werd een hele onderneming. We dachten dat we hele maal begeleid zouden worden, afgehaald van het station en zo. Maar er was niemand te zien. We hebben toen de brief die we bij ons hadden maar laten lezen aan een bus chauffeur. Hij heeft ons iveggebracht. Twee oude dametjes riepen dat we achter ze aan moesten blijven lopen en dat heb ben we gedaan. Het was niet de enige teleurstelling. Ze hadden bij de uitgenodigden meer jongeren verwacht maar bleken zo ongeveer de jongstentezijn. Ook in het nieuwe gebouw wer den ze aan hun lot over gelaten. In de zaal waar alles om draait werden ze met toegelaten. Carolien: „Dat was alleen voor mensen meteenDnum mer op hun toegangsbe wijzen. Wij moesten in de hallen, wandelgangen en buiten op de pleinen blij ven. "Jelle, „Rondleidin gen werden wel gegeven maar waarschijnlijk al leen aan VIP's. Toen wij aan de beurt waren wer den we weggestuurd "En bij het buffet in de oude Ridderzaal was het zo druk dat ze daar maar niet aan begonnen zijn. Op het plein was zuur kool metspek te krijgen en pannekoeken, vonden we wel zo lekker. Thuis werd nauwlet tend de televisie bekeken in de hoop een glimp van de uitverkoren Leus dena ren op te vangen maar het programma ging aan hen voorbij.Gelukkig maar dat het op video staat. Nu weten we bij voorbeeld door welke deur de koningin is bin nengekomen. "De enige beken de Nederlander die zij herkend hebben was Wim Deetman, de voor zitter van de Tweede Ka mer. Maar een onvergete lijke dag werd het. We voelden ons toch een beetje uitverkoren. Al het eten was gratis. "Carolien roemt de heerlijke taart jes, Jelle de vis. Beladen met tassen, frisbees, een CD met het 'afschuwelij ke kamerstuk eno ja, een boek over de geschie denis van de Tweede Ka mer, folders uit alle pro vincies, snoepjes en koekjes keerden ze terug. Eén avontuur verklappen ze. Jelle heeft op een knopje ondereen plan tenbak gedrukt en kreeg opeens de beveiliging te horen. Die waren voorbe reid op kwajongensstre ken en vergaven hem. Be kijken ze de Tweede Ka mer nu met andere ogen? „Ja we kunnen nu zeg gen, daar hebben wegelo pen. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. *...De brandweer heeft bij tijd en wijle wat te vieren. Zo kregen vorige week 7 brandweermannen een on derscheiding, omdat zij al 20 jaar als vrijwillige brandbestrijders hun tijd en energie voor de Leusden- se gemeenschap beschikbaar stellen...* Brandweercommandant Blokker greep de kans om de aandacht op een 'brandende kwestie' te vestigen. Op dit moment zijn er genoeg bramdweerMANNEN om mogelijke rampen op het Leusdense grondgebied op verantwoorde wijze te bestrijden...* *...,,Dat wil niet zeggendat we geen mensen meer kunnen gebruiken," zei commandant Blokker. Daar om stond boven het artikel over de jubilarissen: 'Brandweermannen willen vrouwen'. Uit de toe spraak die Blokker bij de huldiging hield, blijkt dat zijn mannen vrouwelijke collgea's node missen...* *...Toch zal het aan de brandweer niet liggen. Bij de bouw van de nieuwe kazerne aan de Burgemeester van der Postlaan werd met de komst van vrouwelijke brandbestrijders ter dege rekening gehouden...* *...Er zijn namelijk aparte toiletten en douches. Dus ook de vrouwen hoeven niet vies en smerig naar huis, nadat zij zich in het heetst van de strijd hebben gewor pen. „Er moeten toch in Leusden voldoende vrouwen zijn, die deze uitdaging aandurven." vroeg Blokker zich daarom bijna wanhopig af...* Daarom in deze rubriek nog een keer het telefoon nummer van de commandant: 961650. Dus vrouwen in Leusden: laat Blokker niet in zijn hemd staan en pak die telefoon...* *...De bodes in het gemeentebuis kunnen tevreden zijn. Vorige week werd er een nieuwe keuken in ge bruik genomen. Niet zomaar een keuken, maar één die speciaal ingericht is voor het zetten van koffie...* *...Het lijkt wat overdreven om voor het dagelijks bereiden van onze nationale drank, die de gemiddelde Nederlander door de dag heen helpt, een aparte keu ken te bouwen...* Volgens de mensen die voor de bereiding zorgen, de bodes dus, is de nieuwe voorziening echter beslist geen overbodige luxe. Kijkend naar de cijfers, moetje ze als buitenstaander gelijk geven...* .Er worden per jaar maar liefst 80.000 koppen kof fie gezet op 't Erf. Na aftrek van feest-, vakantie-, ATV-dagen en weekends blijven er in een jaar onge veer 225 werkdagen over. Er worden dus per dag tussen de 350 en 375 koppen koffie in het gemeente huis geschonken. Daar heb je wel een aparte keuken voor nodig... *...De conclusie, dat de ambtenaren de hele dag niets anders zouden doen dan koffie drinken, is overigens niet juist. De bodes schenken menig kopje voor bezoe kers en er zijn natuurlijk regelmatig ontvangsten en recepties... Wethouder Corri Verduin liet bij de ingbruikne- ming van de koffiekeuken weten, dat er in het ge meentehuis op milieuvriendelijke wijze wordt ge schonken...* De plastic bekertjes zijn afgeschaft en iedere amb tenaar is verplicht de koffie in een eigen aardewerk mok te nuttigen. En dat is allemaal mede mogelijk, omdat de bodes sinds vorige week de beschikking hebben over een efficiënte koffiekeuken... *...Voor die keuken was erin bet gemeentelijke budget een potje beschikbaar. Dat is niet het geval voor het onderhoud van de gemeentelijke gebouwen. Daar is ruim 8 ton voor nodig, maar er is maar 3 ton beschik baar...* *...Dat is niet iets om direct over in paniek te raken, want door bet schuiven met de planning, komt bet allemaal wel voor elkaar. Ook hoopt men op bet ge meentehuis op een meevaller bij de jaarlijkse door lichting van de reserves... *...Dus de gebouwen van het openbare onderwijs blij ven goed in de verf zitten en ook het gemeentehuis zal er brandschoon uitblijven zien. Toch viel ons wat vreemds op aan de lijst van gemeentelijke eigendom men. Daar staan in totaal 59 gebouwen op...* Behalve de scholen en het gemeentehuis horen daar onder meer de brandweergaragc, het politiebureau in Leusden-Zuid, de gemeen tewerf en dergelijke bij. Die opsomming lijkt op zich niet raar...* Vreemd is wel de vermelding van het jeugd- en jongengerencentrum aan de Bavoortseweg op de lijst. Wie daar echter gaat kijken, zal goed moeten zoeken. Er is een zwembad en er zijn sportvelden, maar een jeugdhonk is er beslist niet...* *...Die zal er overigens over enige tijd wel komen. Bij de ijsbaan zal een jongerencentrum met alles erop en eraan verrijzen. Maar om een gebouw dat er nog niet is al tot je eigendom te rekenen, lijkt ons wel erg ver gaan. Zo lijkt het ons geen wonder dat er een tekort is op de post onderhoud...* Iemand die bewogen ii mei hel lol van zijn njjile en ook daadwerkelijk Iroo't wil brengen in hel leven van vluchtelingen over de hele wereld. nfo:05Sj 66383: VLUCHTELINGENZORG Postbui 103-13 7301 Cll Apeldoorn

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3