Panorama Lisiduna Nieuwe straatnaamborden Leusder Krant „Stervende boom moet weg" BARBECUE Pastor Van Hattum 12,5 jaar in Achterveld Snelkrakers veroordeeld Nieuws uit de verenigingen ollectanten zocht offieconcert :ar in Hamersveld turgiedag Nieuws uit de verenigingen Cabaret KPO „Het Haaienstraatje" ZATERDAG VAN 9.00 TOT 17.00 UUR MEI DEMONSTRATIE GASBARBECUES AL V.A. 99; Autoradio's gestolen Ree doodgereden jensdag 6 mei 1992 Pagina 5 IUSDEN - De plaatselijke lanisatoren van de landelij- collecte voor het Astma- ids. die van 10 tot 16 mei [rdt gehouden, is op zoek x vrijwilligers die willen isteren bij de collecte. De ranisatie kan in verschillen- wijken nog extra hulp ge- liken. Belangstellenden jnen contact opnemen met irdinator mevrouw G.M Schaik, Parelduiker 4, te- jon 944889 IUSDEN - In de serie kof- iconcerten in de muziek- iooI. treden zondag 10 mei ■in Hartman (dwarsfluit), mk Linschoten (cello) en ius Nijessen (piano) op Het brengt werken van Bettho- Hummel en Von Weber ten lore )e toegangsprijs bedraagt 50. Jeugd tot 18 jaar, CJP- iders en 65-plussers betalen -CJ5 - Bij de prijs is een kop :fie inbegrepen. De kaarten vanaf 11 15 uur aan de zaal rkrijgbaar. Het concert be lt om 20 00 uur feuSDEN - De stichting 't [mersveld houdt zaterdag 9 |i een grote bazar in verzor- Lgshuis 't Hamersveld aan de bert Buininggaarde Er zijn Ischillende attracties, zoals I loterij met fraaie prijzen, I rommell- en boekenmarkt, rad van avontuur, een tom en veel meer Het Leus- ise jazzorkest Hammer and ild verzorgt de muzikale ilijsting van het evenement e bazar wordt gehouden 10.00 uur tot 13.30 uur. De rengst komt ten goede aan ontspanningsprogramma de bewoners van het ver- gingshuis. IUSDEN - Op 23 mei vindt het Diensencentrum in usden een themadag plaats larop vieren centraal staat. I wordt ingegaan op de ach- jgronden van nieuwe liede- ji en op de rol die ze kunnen tien in de liturgie. Ook wor- n liederen ingestudeerd, die |n op de landelijke Ker- pdag 19 september 1992) zal gen de themadag wordt o a. ge lik gemaakt van 'Kleur op n. liederen en liturgie rond echtigheid, vrede en heel- 1 van de schepping'. De is bedoeld voor leden van iciliair-procesgroepen, li- giewerkgroepen en andere angstellenden Medewer- ig verlenen: Hans Uytenbo- irdt (secretaris samenwer- igsorgaan voor de Ere- nst) en Daan Verbaan (staf- dewerker conciliair proces het Centrum voor Ge- enteopbouw). De kosten Iragen 25. - informatie: 033-960372. LEUSDEN - De afdeling Leus den van de katholieke platte landsvrouwen organisatie (KPO) houdt dinsdag 12 mei een cabaretavond, waarmee tevens het eerste halfjaart van het seizoen wordt afgesloten. Leden van de vereniging zullen liedjes en sketches ten gehore brengen Eén en ander gaat plaatsvinden in De Kom (naast de Jozefkerk) aan de Hamers- veldseweg 51 en begint om 20.00 uur. Belangstellenden zijn welkom ASIELZOEKER LEUSDEN/AMERSFOORT - De Utrechtse rechter-com- missaris zal zich nog eens bui gen over de zaak tegen een 22-jarige asielzoeker uit Joe goslavië. De Joegoslaaf wordt ervan verdacht dat hij in het asielzoekerscentrum in Leus den heeft geprobeerd een land genoot te dwingen tot afgifte van een rijbewijs onder bedrei ging met een gaspistool. Ook zou hij een Ethiopiër, die tus senbeiden sprong, met het wa pen hebben bedreigd. De politierechter besloot maandag de zaak terug te ver wijzen op verzoek van de raadsman van de verdachte, mr. L Louwerse. die de be trokkenen nog eens wil laten horen. De verdachte, die ver blijft in het opvangcentrum Amersfoort, was die avond op stap geweest met twee landge noten uit het Leusdense cen trum Daarbij hadden ze flink wat gedronken. Volgens de verdachte had hij het wapen getrokken om zich zelf te verdedigen en had hij uitsluitend op het plafond ge richt De twee andere Joego- slaven hadden naar zijn zeggen ruzie over het rijbewijs Toen hij wilde bemiddelen, zouden de anderen hem hebben aange vallen De man ontkende de Ehtiopiër te hebben bedreigd. „Waarom loopt een asielzoe ker überhaupt met een pistool opzak.' vroeg politierechter R Meertens zich af Zij wees erop dat asielzoekers de kans op uit zetting lopen, wanneer zij zich schuldig maken aan strafbare feiten Volgens advocaat Lou werse was die kans toch al groot, omdat de asielaanvraag van zijn cliënt is afgewezen. Ophalen glas en oud papier Het ophalen van afvalglas en oud papier door de gemeente- reiniging gebeurt op Maandag 11 mei in de wijken: Groen houten. Hamershof, Akker- hoeve, Noordwijck, Langen- beek. Bosveld, Munnikhove, Zwanenburg, Claverenblad, Wildenburg en Leusden-Zuid. Grof vuil en ander niet-huis- vuil kunnen worden gestort in containers op het overlaadsta- tion aan de Hamersveldseweg 105 Voor meer informatie bellen met de afdeling ge meentewerken, telefoon: 961773 Schilleninzameling. Knngloopstichting, telefoon 946753 Naam: André en Ans Leusink Beroep: Conrector scholengemeenschap Houten, resp. huisvrouw Bekend van: zwem- en polovereniging De Haaien Beiden onlangs benoemd tot lid van verdienste Favoriete plek: „Onze woning in het 'Haaienstraatje'" „U had misschien verwacht dat we het zwembad als favoriete plek zouden kiezen? Dat had gekund. Het is in ieder geval wel zo dat het zwembad en de zwemvereniging al 20 jaar een belangrijke plaats in ons leven inneemt We waren er dan ook verschrikkelijk trots op dat we tijdens de laatste ledenvergadering tot lid van verdienste werden benoemd Wat dat betreft was het niet zo gek geweest om voor het zwembad te kiezen. Maar we hebben ons huis genomen. Eigenlijk vinden we heel Leusden prachtig, maar ons huis is heilig, zeggen we weieens." „En bovendien heeft deze woning meer met de vereniging te maken, dan je op het eerste gezicht zou zeggen. Allereerst staat ons huis in een straat, waar relatief veel mensen wonen (ik denk wel 50%) die met de zwem- en polovereniging te maken hebben (gehad). Gekscherend noemen we de Mauritslaan dan ook wel 'Het Haaienstraatje'. Daarnaast is het een plek, waar ontzettend veel werk voor de vereniging is verstouwd. Ans is denk ik, als secretaresse van de zwemcommissie, gemiddeld wel tien, twintig uur per week met de vereniging bezig. En dat gebeurt voornamelijk thuis." „Ikzelf heb m'n huidige baan zelfs voor een belangrijk deel aan de vereniging te danken. Aanvankelijk werkte ik als research-chemicus bij TNO. Maar door mijn werk voor De Haaien, onder meer als jeugdtrainer, kwam ik steeds vaker in aanraking het begeleiden van kinderen. Dat sprak me aan En wat dat betreft was de historische reis van De Haaien naar Davos in Zwitserland de druppel. In die periode zijn we zo intensief met zo'n groep omgegaan, dat ik wist dat ik iets anders moest gaan doen. Toen heb ik ook als leraar gesolliciteerd in Houten en die baan gekregen Daar heb ik nooit spijt van gekregen." „We zijn eigenlijk bij toeval in de vereniging gerold Hoe gaat dat, je kind gaat zwemmen en er wordt eens een keer een beroep op je gedaan Voor je het weet, zit je met handen en voeten vast aan zo'n club. Met plezier, overigens hoor Anders hou je dat ook niet vol. Bovendien vinden we dat je ook een bepaalde verantwoordelijkheid hebt voor een vereniging, waar je je kinderen een paar uur in de week 'kwijt kan' Daar mag best iets tegenover staan ook „Het aardige is ook dat je er veel vrienden aan over houdt. Wij hebben bijvoorbeeld nog steeds ieder jaar contact met een Zwitserse familie. Die contacten hebben we overgehouden aan de reis naar Davos. Verder las ik een aantal weken geleden in deze krant een uitspraak van oud Haaienvoorzitter Jaap Dokter in deze rubriek Die vertelde van een familie, die verkondig de dankzij de vereniging in een paar maanden tijd meer vrienden te hebben gekregen, dan al die jaren in de oude woonplaats. Ik denk dat dat heel tekenend is voor de situatie." Hess«r*«9 72. SlOutCTburg Te* O33-&40844 Woe^KJag'TKJdag gesloten Vriidag koopavond VOLOP PARKEERRUIMTE Voor mode t/m maal 63. LEUSDEN - Aan dc Rossen berglaan staan de resten van wat eens een majestueuze wilg was. Drie kinderen konden te- samen de stam omarmen. Ooit was hij meters hoog. Nu is het een holle stomp van drie meter. Drie magere takken ontsprui ten uit een losstaand deel. In de holle stam maakten kinderen een hol door de molm diep uit te graven of in brand te steken. „De vlammen schieten soms omhoog", weet mevrouw De Kruyff Zij ziet het verval van deze boom met lede ogen aan. Hij moet weg, volgens haar Zoals de boom nu is, is hij ge vaarlijk. De gemeente heeft toegezegd deze week te komen kijken. Mevrouw De Kruyff woont aan de Hakhorst, ongeveer vijftig meter schuin achter de boom Vanuit haar woonkamer is de boom goed te zien ,,Uit ons vorige huis moesten we verhuizen doordat de molm van bomen uit de omgeving, het hout in ons huis begon aan te tasten Ik ben bang dat deze boom dit ook kan veroorzaken. De molm vliegt overal heen." Het verval van de eens zo machtige stam wijt zij ook aan de snoeimethodes van de ge meente. Een aantal jaren gele den werd de hoogte met zeker tien meter teruggebracht. Het zelfde gebeurde onlangs met de boom aan de overkant. ,,Die wordt nu als klimrek gebruikt door de jeugd. Wie weet ziet hij er over vijf jaar net zo uit als het verrotte exemplaar bij ons achter", vreest ze Waarbij ze niet zozeer de deskundigheid van het snoeien in twijfel trekt als wel de uitnodiging waar mee de afgezaagde takken de jeugd aanzet om de boom te beklimmen LEUSDEN - Vorige weck woensdag heeft wethouder Joost de Jongh een dubbelzij dig straatnaambord bevestigd in de Van Waldeck Pyrmont- laan in Leusden-Zuid. Het bord is het eerste dubbelzijdige straatnaambord in Leusden en markeert de start van de eerste fase van de uitvoering van het 'werkplan straatnaamborden'. Dit plan voorziet in de geleide lijke vervanging van de oude straatnaamborden. Inventarisatie heeft aange toond dat Leusden momenteel straatnaamborden in veel ver schillende uitvoering heeft Er zijn straatnaamborden in al lerlei lettertypes en reflecties Bovendien zijn niet alle straat naamborden op een logische manier en volgens één bepaald systeem geplaatst In vier fasen zal in de huidige situatie verbetering worden gebracht. In de eerste plaats zullen de borden op de belangrijkste kruispunten worden verbe terd Als tweede komen alle we gen in het buitengebied aan de beurt LEUSDEN/AMERSFOORT - Wegens een zogenoemde snelkraak bij Radio Drieën- huizen BU in Leusden heeft de Utrechtse politierechter maandag twee Amersfoorters (25 en 22) veroordeeld tot res pectievelijk 150 en 130 uur dienstverlening. Met een ge stolen auto probeerden de ver dachten en twee mededaders op 18 februari het rolluik voor de winkelpui te rammen. Het gat werd echter niet groot ge noeg. De mannen hadden het ge munt op videocamera's. Eer der die dag hadden ze het plan beraamd in een Amersfoortse koffieshop Ondanks her haalde pogingen lukte het de 25-jarige bestuurder niet het gat zo groot te maken, dat zijn mededaders erdoor konden. Geschrokken van de enorme ravage die ze hadden aange richt, zetten de mannen het op een lopen. De politie kon ze echter snel aanhouden. De schade aan de pui wordt ge raamd op één tot anderhalve ton De oudste Amersfoorter zei spijt te hebben van zijn daad. De jongste verdachte ont kende zijn deelname; hij zou alleen hebben toegekeken De officier van justitie geloofde dat niet. De andere daders hadden namelijk verklaard dat hij zou meedelen in de buit. "De verdachten blijven doorgaan op het verkeerde pad, hoewel ze al verschil lende malen zijn ver- (advertentie) Bij het grootste caravan- en vrijetijdscentrum von Midden-Nederland! OUDE LAGEWEG 135 3871 BV HOEVELAKEN TELEFOON 03495-35714* oordeeld", stelde officier mr. B Swagerman. Het tweede feit waarvoor de oudste verdachte zich moest verantwoorden was verduis tering van een auto. Vorig jaar januari bracht de man het voertuig na een proefrit niet terug naar Ermelo. De Amers foorter had eerder een auto van hetzelfde type gekocht, waarvan de motor gebreken vertoonde. Van beide voertui gen wilde hij de motorblok ken omwisselen. De jongste verdachte stond verder terecht wegens zware mishandeling. In september vorig jaar had hij in Amers foort een man in diens woning op het hoofd geslagen met een stuk hout. Aanleiding was dat de vriendin van de verdachte hem had bedrogen met de man Het slachtoffer liep snij- en schaafwonden aan het hoofd op. Voor alle feiten samen eiste de officier tegen beide mannen vier maanden gevangenis straf. Wat hem betrof moesten de verdachten nu maar eens voelen. Politierechter mr. A. Scholten besloot op verzoek van de raadslieden tot een al ternatieve straf. Voor geleden materiële schade en immate riële schade kende hij het slachtoffer van de mishande ling een schadevergoeding van duizend gulden toe AMERSFOORT - Afgelopen zaterdag kon men vanaf de to ren van de Sint Jozefkerk in Achterveld naast de rood, wit en blauwe vlag ook de geel witte wimpel zien hangen. Deze wimpel had de pauselijk kleuren, wat inhield dat er in Achterveld iets met het kerke lijk gebeuren aan de hand moest zijn. Op diverse plaatsen in Achterveld werd eveneens deze vlag met wimpel gezien. Han van Hattum vierde zater dag dat hij 12,5 jaar als pastor in dienst is bij de Jozefkerk te Achterveld Vele honderden parochianen uit Achterveld en wijde omgeving woonden deze eredienst bij. Na een kort opé^- ningswoord van kerkbestuur der Wormgoor werd de dienst geleid door jubilaris Van Hat tum bijgestaan door de pasto res Bloem en Van Os. Na afloop van deze dienst werden alle parochianen, ge- LEUSDEN - Op de Dongewijk hebben onbekenden vrijdag een radio/cassetterecorder uit een geparkeerde auto gestolen. De waarde van de gestolen ap paratuur bedraagt 500,-. De dieven sloegen een aampje in om de autop binnen te komen Uit een geparkeerde auto op de Wildenburgstraat verdween in de nacht van vrijdag op za terdag geluidsapparatuur. De dieven sloegen een raampje in om de auto open te maken Een geparkeerde auto op d^ Ereprijshof liep zware schade aan de rechterzijde op. toen hij door onbekenden met een scherp voorwerp werd bekrast. De gedupeerde eigenaar is een 51-jarige Leusdenaar LEUSDEN - Op de Arnhemse- weg heeft een reebok de con frontatie met een automobilist niet overleefd Het dode dier werd zondag omstreeks 23 30 uur in de berm gevonden Het is niet bekend wie het dier heeft aangereden Hierna zullen de kruisingen en splitsingen in woonwijken onder de loep worden geno men Tenslotte zullen de bor den in woonwijken in het ka der van het normale onder houd langzamerhand worden vervangen door dubbelzijdige borden. nodigden, vrienden en belang stellenden uitgenodigd de re ceptie bij te wonen in de grote zaal van Ons Gebouw te Ach terveld Velen voerden hier het woord cn pastor Han van Hat tum werd door iedereen be dankt en voor het voetlicht ge haald. Vele honderden mensen feliciteerden Van Hattum met zijn jubileum, waar ook zijn vrouw in meedeelde. {advertentie) De nieuwe borden zullen worden uitgevoerd in zoge naamd Hl-materiaal. Deze re latief dure borden gaan gemid deld vier jaar langer mee Bo vendien vallen ze. ook als er i met hogere snelheden voorbij wordt gereden, beter op

Leusder Krant | 1992 | | pagina 5