oda één zege verwijderd van derde klasse KNVB Red Caps ten onder tegen Falcons Deur naar hoofdklasse staat op een kier Interpro Trophy-golftoernooi Degradatiespook zweeft boven gravelbanen Toerfietsen en tennis met SSD Voetballers Achterveld spelen beslissingswedstrijd insdag 20 mei 1992 Pagina 13 NSWOUDE - Rens- speclt volgend jaar on weer in de vierde e. Net als vorig jaar le- je de nacompetitie geen L op, omdat de man jan Bliekendaal zater- Leusden geen vuist en maken tegen Roda: )e Leusdenaren mogen een beslissingswed- promotie proberen af ringen. een vrij hobbelig en veld zagen de suppor- (enietend van het fraaie geen aantrekkelijk duel ras zeker geen wedstrijd leed vermoeden dat er [gestreden om een plek in :de klasse van de KNVB. Ie eerste twintig minuten ien een redelijk aanval- pelend Renswoude. Al in ■sde minuut ontsnapte Ederveen aan een boe- Ederveen, die al eerder ertreding had begaan, je nu een Roda-speler de lijn. Roda probeerde /oude via lange ballen druk te zetten, maar erg ffect had deze tactiek was een wedstrijd met rertredingen en de man zwart floot niet alleen fl, maar praatte ook veel 'de de spelers vaak uit im er gefloten was. Rond minuut mocht Rens- via Arlof Jansen, op de Ivan het strafschopgebied nje trap nemen. Jansen ile de bal op Peter Mooi- maar zijn kopbal miste iet spel van de Leusdena- at niet echt veel opbouw armate de eerste helft e begon ookRenswöu- tactiek toe te passen om doelpunt te forceren. De iiging van Roda reageer- hter attent en liet geen nnt toe. minuten voor rust was er een mogelijkheid voor /oude via een vrije trap t zowel de Renswoude- naren als de Roda-defensie misten, verdween de bal ge woon over de achterlijn. In de 46ste minuut probeerde Roda het voor de laatste maal, maar opnieuw redde keeper André Prins, die gestrekt naar de hoek ging en daarbij gebles seerd raakte. In de rust kon hij weer worden opgelapt en bleek de warming-up van reserve doelman Jan van Voorthuizen overbodig. Ongeïnspireerd In de rust werd aan de Rens- woude-spelers duidelijk ge maakt dat men uit een ander vaatje moest tappen, wilde men nog voor die promotie plaats in aanmerking komen. Het spel werd er echter niet beter op. Er werd ongeïnspi reerd heen en weer getrapt het leek wel een vriendschappelij ke wedstrijd. Na zon achttien minuten voetballen kon Roda weer een hoekschop nemen en toen de spits onder de bal door schoot, was ook dit gevaar weer gewe ken. Langzaam maar zeker werd Roda gevaarlijker en een goede doorbraak resulteerde in een goed schot van Wassink, die het alleen wilde doen ter wijl drie medespelers helemaal vrij stonden. Bij Renswoude werd in de vijfentwintigste minuut Joop Vink naar de kant gehaald voor Dave Prins. Even was er weer een opleving van Renswoude, want een gemotiveerd spelen de Prins speelde enkele malen fraai z'n tegenstander uit Emoties waren er na een klein half uur. Via een verre uittrap van Roda-keeper Van Bekkum kwam de bal bij Was sink, die in het strafschopge bied naar de grond ging, aan leiding voor Roda om een straf schop te claimen. Die kwam er echter niet. Slotoffensief Met nog een kwartier te gaan verving trainer Joop Blieken- daal Arlof Jansen voor Dick Cozijnsen. Een goede voorzet van Dave Prins, vanaf links, bracht de bal bij Cor Albert Bos, die echter werd terugge floten toen hij z'n tegenstander wegzette. Renswoude begon nu aan een slotoffensief. Via een vrije trap op de rand van het straf schopgebied kwam Renswou de ook al niet veel verder. Een minuut later was er een mooi steekballetje van Harry van de Haar op Dick Cozijnsen, die m het strafschopgebied werd ge vloerd. Helaas kon de scheids rechter dit niet zien, omdat an deren hem het zicht ontnamen en dus kreeg Renswoude geen strafschop Ook de grensrech ter scheen niets gezien te heb ben. In de slotminuten kwam de laatste mogelijkheid voor Renswoude, toen Wichard van de Vliert de bal plaatste op Dick Cozijnsen Een Roda- speler kon er echter nog net z'n voet tussen krijgen en wist zo het gevaar te keren Niet alleen de spelers, maar ook de supporters van Rens woude verlieten teleurgesteld het veld Vorig jaar zag Rens woude de stap naar de derde klasse aan de neus voorbij gaan na de verloren beslissingswed strijd tegen KMVZ uit Amster dam Nu zat die beslissings wedstrijd er dankzij het gelijke spel tegen Roda er zelfs niet eens meer in De Renswoude-spelers wa ren het er wel over eens dat er niet goed gevoetbald was, maar desondanks was de te leurstelling groot Men had trainer Joop Bliekendaal graag een leuk en waardig afscheids cadeau gegeven. Uiteraard was ook Bliekendaal een teleurge steld man Hij had er meer van verwacht Vast staat dat Mark Klein Brcteler en Wichard van de Vliert er volgend seizoen niet meer bij zijn. Karei Dekker stopte al eerder in het seizoen. Ook Hans Geijtenbeek wil het voetballend gezien wat kalmer aan gaan doen. Of hij volgend seizoen nog in het eerste elftal speelt, is nog maar zeer de vraag. ACHTERVELD - Na dc vijfde Blancum verslagen. Heren- competitiedag van de KNTLB team 2 van de zondag sloot ook competitie begint zich zo lang- winnend af zodat deze zonnige zamerhand de afloop af te te- dag toch nog enigzins vrolijk kenen. Zo\yel.het eerste zatcr- ^kon. worden afgesloten dag mixedteam als het zondag Lockhorst 1 - De Eemlaar 2 6-0. De Eemelaar 3 - Odijk 5 3-3. Zondag Heren. De Eemelaar 1 - 't Schilt 1 3-3. De Eemelaar 2 - Leusden 2 5- 1. Nijkerk 5 - Senioren Eemelaar 1 5-3. 'octballicfhebbers en bet volgend seizoen 'ten doen zonder Duits tbal op de televisie. De irtschau' mocht zich week weer verheugen ten groot aantal Nc- 'andsc kijkers. Ook ongekend spannend van de afgelopen idesliga trok elke za- Jag w eer veel fans naar his. Met ingang van nieuwe seizoen is het lopen met de pret. De \mercicle satellietzen- Sat 1 heeft voor het fend seizoen de rech- 'fikocht voor het uit- len van de wedstrij- »or 700 miljoen mark 11 vijf jaar lang fyedstrijden tussen zes leven uitzenden. Eige- t van het station, uit- prij Springer, wil de reen nieuwe impuls Voor de kijkers fe/renf dat zij, die geen jplelantenne of kabel- jsluiting hebben, geen mebreide voetbalver en meer kan zien. Ook t de Nederlandse kij- |m/ af moeten haken. t regelmatig hoor- jk mensen rond een uur F* zeggen, dat ze snel K buis gingen om Duits F bal te kijken. In het fwe seizoen hoeft dat veer. Alleen als je in I hez/r van een schotel er mogelijkheden, de verkoop van P'e/s hierdoor stijgen? jraag mij bet af, want n niet goedkoop. En J schotel aanschaffen IDu/fs voetbal te kun- 1 Wen zal veel mensen [er gaan. voordeel van het Pallen van de Sport- pu is dat er eindelijk izaterdagavond weer |S normaal gegeten kan Wen. Frits Schoenmaker mixedteam staan daarbij op de onderste plaatsen in hun klas se. Voor beide teams dreigt de degradatie, welk voor de aan vang van deze competitie zeker niet verwacht werd. De kans te degraderen wordt met de wed strijd groter en men zal zeker uit een ander vaatje moeten gaan tappen om degradatie te voorkomen. De zaterdag mixed verloor in en tegen LTV Leusden. Al leen het dubbelsspel werd een Achterveldse overwinning Ondanks het stralende weer waren de gezichten van de spelers en speelsters minder stralend Het eerste mixed- team van de zondag speelde een moeilijke wedstrijd tegen het altijd sterke Nijkerk. In het Nijkerkse werd met 5-3 verlo ren Maar na regen komt zon neschijn, want het eerste heren zaterdagteam won wederom zodat er naast een kleine trage die ook nog mooie dingen staan te gebeuren op het Kerstens- sportpark te Achterveld. Na de vijfde speeldag staat dit team namelijk ongeslagen op kop. In Achterveld werd het team van Dc overige uitslagen: Dames woensdagcompetitie: Soesterkwarticr 1 - De Eeme laar 1 0-4. Soesterkwarticr 5 - De Eeme laar 2 0-4. De Eemelaar 3 - De Flehite 4 4-0. Randenbroek 4 - De Eemelaar 4 0-4. Randenbroek 0-4. - Randenbroek 2-2. De Eemelaar 5 De Eemelaar 6 Dames. De Eemelaar 5 Weldam 5 - 2 Groenekan 5 3 1 - Leusden 1-3. De Eemelaar 3-1. Dc Eemelaar 4444444444 -0. Zaterdag Mixed. Leusden 1 De Eemelaar 2 - Kamerik 2 - 3 Heren. De Eemelaar 3 Dc Eemalaar 4-1. O.S.O.4 3-2. De Eemelaar 4-1. - Blaricum 4-2. LEUSDEN - In het ka der van Stimulering Sport Deelname Leusden bestaat weer de moge lijkheid om wekelijks, onder leiding van Jaap van Pelt, te tennissen op het Burg Buiningpark. Iedere vrijdag (met uit zondering van de zomer vakantie en bij zeer slecht weer) kan men, te gen betaling van 2,50 per persoon per keer, op de tennisbanen van de LTV Lockhorst de begin selen van het tennissen aanleren. Mocht men be langstelling hebben dan kan men op vrijdagmid dag van 13.00 tot 14.00 uur op bovengenoemde banen terecht. Evenals alle andere sportactivi teiten. georganiseerd door de commissie Sti mulering Sport Deel name, hoeft men geen lid te zijn of te worden van een vereniging en betaalt men per keer! Een andere wekelijkse activiteit van de commis sie SSD is het toerfietsen voor de jeugd op de woensdagmiddag van 14.00 uur tot 15.30 uur. Onder leiding van Hans Brom kunnen jeugdigen in de leeftijd tussen 9 en 11 jaar hieraan meedoen De activiteit kan een ideale voorbereiding zijn op een eventuele fietsva kantie Tegen betaling van 1,50 per persoon per keer kan men hier aan meedoen. De start plaats is de sporthal De Korf, De Smidse 1 te Leusden Mocht men naar aanleiding van bo venstaande vragen heb ben dan kan men contact opnemen met de afdeling Sportzaken van de ge meente Leusden, tele foonnummer 033-961691 LEUSDEN - Afgelopen week moesten The Red Caps op za terdag spelen in Lelystad te gen de Falcons. The Red Caps stonden aan het begin van de wedstrijd al voor een probleem. De pitchers, die de afgelopen weken de kar hadden getrokken waren af wezig. De Leusdenaren verlo ren kansloos met 13-8. The Red Caps begonnen aan slag en trokken meteen fel van leer. De eerste twee man gingen echter meteen uit, maar daarna kwamen er twee man op de honken door ge raakt werpen Waarna Eddy de Lely zijn vorm van die dag aan slag tentoon spreidde door deze mensen binnen te slaan Waarna de derde nul snel viel. Daarna moesten The Red Caps het veld dicht gaan houden. Dit lukte echter slecht. Pit cher Brain Barends had geen enkele greep op de slag-ploeg uit Lelystad.. Dat resulteerde in zes punten voor de thuisspe- lende ploeg. Barends werd van de heuvel gehaald en vervangen door Dick van Vulpen, normaal cat cher Hij deed dit niet onver dienstelijk want de eerste man ging meteen met drive slag aan de kant en de vol gende man sleuvelde door een aangooi van de korte stop naar het tweede honk. Daar mee kwam een einde aan de eerste inning, met een stand van 6-2 in het voordeel van de Falcons. Thuisplaat In de tweede inning konden The Red Caps aan slag geen potten breken. Twee man wer den van de plaat gekegeld met drieslag en één wist het eerste honk niet te bereiken door een aangooi: van de tweede man naar het eerste honk De Falcons zagen hun voor sprong in deze innings daar door met een puntje vergroot naar 7-2. In derde inning wis ten The Red Caps dus wat er van hun verwacht werd. De eerste twee man wisten de honken te bereiken en werden daarna door de andere over de thuisplaat gebracht. Eén van de mensen die ze binnen sloeg was de al eerder genoemde slagman Eddy de Lely. Hij kon echter zelf niet de thuis plaat halen daar de na hem ko mende slag mensen meteen van de plaats werden gegooid. Het Red Caps-veld moest hierop echter ook meteen weer drie punten incasseren, wat betekende dat de Falcons hun voosprong vergrootte naar 10-4. Hierop probeerde The Red Caps de in haalrace nogeens in te zetten. De eerste twee slagmensen Arjan Schneiders en Bram Barends werkten hier echter niet aan mee: ze kregen beiden drie slag. De mensen die daarna kwamen wisten de honken wel te bereiken en werden binnen geslagen door we derom Eddy de Lely. Hij werd later over de thuisplaat ge bracht door een klap van An dre Hak voort. Dit bracht de stand op 10-8 met nog alle kansen voor The Red Caps. Arjan Schneiders betrad op dat moment de heu vel met de opdracht het veld dicht te houden Het zag er naar uit dat dit gerealiseerd zou worden. Echter een bal die precies tussen out- en infield viel had de derde nul moeten zijn, maar betekende een punt voor de Falcons. Twee door geschoten ballen betekende nog twee punten voor de Fal cons en bracht de stand op 13- 8. Aangezien The Red Caps hierna aan slag niets meer wisten te presteren, bete kende dit tevens de eindstand die verdiend in het voordeel van de Falcons uitviel De vol gende wedstrijd voor The Red Caps is op zondag 24 mei om 14.00 uur op het Vallei sport park tegen het Utrechtse UW. ACHTERVELD - Op het met zonovergoten terrein van Odin heeft Achterveld door een 2-0 overwinning een be slissingsduel, om promotie naar de hoofdklasse, afge dwongen. De oranjehemden begonnen de wedstrijd zonder de geschorste Corno Kok, die werd vervangen door links buiten Erik de Jong. I De wedstrijd begon, mis- I schien mede door het weer, vrij rustig De beide verdedi gingen konden de bal achterin vrij rondspelen. Veel spekta kel werd er in de beginfase dus niet geboden Na ongeveer twintig minuten kreeg Achterveld zijn eerste kans. Peter van Ruitenbeek gaf goed voor op spits Gerard van den Breemer, die tegen de paal schoot. Een echt uitge speelde kans heeft VSK in de eerste helft niet gekregen Na veertig minuten was er dan eindelijk een doelpunt te bewonderen. Harry van Dalen mocht op rechts een vrije trap nemen De keeper van VSK dacht deze bal wel eventjes te pakken Mooi niet dus. Erik Vorig jaar schoot spits Gerard van den Breenier Achterveld naar het kampioenschap. Op 31 mei speelt SVA een beslissingswed strijd voor een plaats in de hoofdklasse Achterveld volgend seizoen weer op gelijke hoogte met Roda'46? (foto: BDU-archief) de Jong ramde de bal vanaf de zestien in de verste hoek net onder de lat: 1-0. De reste rende tijd tot de rust werd goed uitgespeeld, zodat de ruststand 1-0 was. Kopbal De tweede helft begon voor Achterveld niet goed. Er wer den onnodige fouten gemaakt waardoor de tegenstanders onnodig in hun spel kwamen Desondanks werden ze niet echt gevaarlijk, zodat Achter veld deze periode van onge veer één kwartier goed door kwam. Na 65 minuten was er een voorzet van VSK, deze bal raakte in een kluts maar doel man Van de Bedem wist goed redding te brengen Vijf minuten later mocht Van de Breemer een vrije trap ne men De goed ingeschoten bal werd door Erik de Jong op nieuw voorgegeven, maar net voordat Peter van Middelaar 2-0 kon binnentikken, knalde een speler van VSK de bal van de doellijn. Een kwartier voor tijd werd de bewaking van de linksbuiten van VSK door de superfitte 'speer' overgeno men van Hans van der Kooi. Vlak hierna besliste Achter- I veld de wedstrijd. Een prima voorzet van De Jong werd door de altijd makkelijk sco rende Van Middelaar uitste kend ingekopt 2-0. Hierna ging VSK achterin één op één spelen en via lange halen van de keeper werd de verdedi ging van Achterveld onder druk gezet. De verdedigers, Henk van Rijnsoever, Erik Hak, Fred van de Pol en Kees van den Breemer hielden goed stand. Via counters kon Achterveld nog gevaarlijk worden en kreeg ook nog wat kansen om 3-0 binnen te tikken, helaas lukte dit niet. De resterende tijd werd goed doorstaan, waardoor een eindstand van 2- 0 werd bereikt Aanstaande zondag is de wedstrijd Odin - VSK op het Kerstens Sport park in Achterveld te bewon deren, maar omdat Achter veld reeds vier punten heeft verzameld is deze wedstrijd niet meer van belang. Op 31 mei speelt Achterveld een beslissingsduel om een plaats in de hoofdklasse, waar en tegen wie is nog niet be kend. Houd de aanplakbiljet ten in en rond het dorp Achter veld in de gaten. LEUSDEN - Over minder dan twee maanden is het weer tijd voor de Nederlandse golf- prestigestrijd: De Interpro Trophy. Dit duel tussen tien Neder landse professionals en hun evenzovele in ons land werk zame buitenlandse professio nals zal op 11 en 12 juli plaats vinden op Golfclub 'De Hoge Kleij' in Leusden. De baan op de Utrechtse Heu velrug is onlangs door archi tect Donald Steel in golfjour- naal (officieel orgaan van de Nederlandse Golf Federatie) 'een van mijn beste ontwerpen in dit land' genoemd. De Hoge Kleij werd in 1987 ge opend en heeft zich in deze ja ren ontwikkeld tot een van de beste bosbanen van Neder land. De finales van onder meer de NGF-competitie en de voorgaande twee edities van de Interpro Trophy hebben aangetoond, dat het een ideale baan is voor belangrijke wed strijden. Vooral op de laatste holes kan het wedstrijdver loop op uitstekende wijze door het publiek worden gevolgd. In de afgelopen maanden is hard gewerkt aan de verdere perfectionering van de 18-ho- les baan. De aanplant van nieuwe bomen en struiken en een voorzichtig gebruik van de greens in de wintermaan den hebben de baan op een nog hoger peil gebracht. Geschiedenis In de eerste editie van het toernooi (1990) was er sprake van een 'whitewash' het bui tenlandse team bleek veel te sterk voor de Nederlandse professionals en won met 111/2- 4»/2. Vorig jaar was er sprake van meer strijd. Op het scherpst van de snede, maar uiterst sportief, speelden beide tien tallen een sublieme match, die pas in de laatste partij (Chris- van der Velde versus Jonas Saxton) en op de laatste hole in het nadeel van Oranje werd beslist: 14Va-15Va. Ook in 1992 zullen twee sterke teams acte de présence geven. Onder leiding van de non- playing captains Henk Ste vens (Nederlanders) en Philip Horn (buitenlanders) zal er ook nu weer sprake zijn van een hoogstaand en opwindend evenement Golfbaan De Hoge Kleij wordt één van de beste ontwerpen van Nederland genoemd, (foto. BDU-archief)

Leusder Krant | 1992 | | pagina 13