Zonnig weer en gewoon lekker fietsen .Leusder Krant. Impala-turners tweede en zelf meegebracht kopje koffie nuttigen' Springwedstrijden manege Den Treek Spanning stijgt bij schaakkampioenschap irtiende Moving-Sound-toernooi Nationale titel Wado-karate voor Boele en Van den Berg Zwemmen >nde avondfiets-vierdaagse heeft wederom rond de zeshonderd deelnemers Leusdense ultra-lopers actief De duiven vlogen iensdag 20 mei 1992 Pagina 15 Maandagavond ging de inmiddels traditionele Fietsvierdaagse van start (foto Hans Verhorst) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii DEN - De tiende |-fiets-vierdaagse kende maandag geen bete- ni. Het weer was prachtig I4 fietsers schreven zich in ijftien dan wel dertig ki- etcr. Dinsdag kwamen er ruim vijfig bij. zodat de Toerclub Leusden erom rond de zeshonderd nemers kon noteren. De nisatoren hadden eigen lijk gehoopt dat er met het mooie weer iets meer deelne mers zouden zijn. Maar mede door de concurrentie van de avondvierdaagse, die over twee weken wordt gelopen, is het aantal fietsers net als ande re jaren hetzelfde gebleven. Tourcommissaris Gert Hert- gers was tevreden over op komst. ,,We hadden vanwege het mooie weer wel op iets meer mensen gerekend, maar we zitten eigenlijk al tien jaar lang rond de zeshonderd deel nemers. We hebben bovendien het idee dat de avondvierdaag se ons een beetje dwars zit. Die wordt namelijk over veertien dagen gelopen en ik denk dat er vooral in gezinnen gekozen moet worden. Of men kiest voor het wandelen of voor het fietsen. Want een gezin is toch een week in de weer: vroeg eten en dergelijke Ik kan mij voor stellen dat je dat niet twee we ken wilt hebben." Volgens andere leden van de Trim- en Toerclub Leusden (TTL) wordt het aantal deelne mers ook beïnvloed door de scholen, die nog volop draaien. Ook trainingen en de muziek school gaan ook 's avonds ge woon nog door „We zitten dan ook veertien dagen eerder dan vorig jaar TTL heeft wel eens overwogen de vierdaagse over de zomer heen te tillen, omdat heel veel activiteiten voor schoolkinderen aan het eind van mei en aan het begin van juni worden geprogrammeerd. Maar de korte avonden weer houdt de organisatoren daar- De inschrijvingen voor de vijftien kilometer stijgen elk jaar weer verder. Dit jaar wa ren dat er ongeveer 450, terwijl er voor de dertig kilometer zich maar honderd opgaven Op de kortste afstand doen dan ook voornamelijk ouderen en kin deren mee Heel vaak zie drie generaties van één familie meedoen. LEUSDEN - Zaterdag 16 mei werd in Utrecht de provin ciale D-finale voor turnsters en turners gehouden. In de eerste wedstrijdronde moes ten acht turnsters en vier tur ners tot 12 jaar van Impala aantreden. Gezien de plaatsingswedstrijd moest het wel een spannende finale worden. De meisjes begonnen bij de brug Petra Triel behaalde de hoogste score met 7 65 punten. Het volgende toestel was de balk. Tanja Berghuis was de enige die niet van de 10 cm brede balk viel en behaalde >.80 punten. Daarna was de vrije oefening aan de beurt De meisjes hadden sinds kort een nieuwe oefening getraind. Dit was ook de eerste grote wedstrijd waar ze deze oefe ning turnden. Evelien Wolters behaalde met 7.20 punten de hoogste score. De sprong was het laatste toestel waarop de meisjes van Impala hun fina leplaats konden bewijzen Els Brosky behaalde met een goede overslag 7.30 punten en was bij dit toestel de beste turnster van Impala. Over de gehele finale gezien hebben de meisjes hun beste beentje voorgezet en met nog zes teams van andere ver enigingen die ook aan deze wedstrijd meededen, be haalde Impala II, bestaande uit Tanja Berghuis, Eva van Ginkel, Diana Stitselaar en Jose te Loo een achtste plaats met 81.50 punten. Impala I, be staande uit Petra Triel, Boukje Kassenaar, Evelien Wolters en Els Brosky behaal den met een totaal van 83.20 punten een vijfde plaats. De jongens van Impala begon nen hun wedstrijd met de sprong. Met een score van 7.15 was Ronald Meijer het best van het team. Na de sprong was de brug aan de beurt. Niels Boom, die als laatste aan de finale was toegevoegd, be haalde 7.60 punten. Hierna moesten ze naar het rek Bas Renooy was de beste van de jongens en behaalde 7.10 pun ten De vloer was als vierde onderdeel. Bij deze oefening zat er maar 0,3 punt verschil tussen de Impala-jongens Omdat de jongens geen vier maar vijf toestellen moesten turnen, moesten ze ook nog aan de ringen hun oefening doen. Hierbij was ook Ronald Meijer de beste met 7.50 pun ten. Arno Koning, Ronald Meijer, Bas Renooij vormden samen het Impala-team en door een goed gedraaide wedstrijd be haalden ze een derde plaats met 104 85 punten. Het trainen was afgelopen jaar niet voor niets geweest Impala ging dus toch nog met een prijs naar huis. 2.IIIIIIIIIIIIII III llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Mill :1E ik mij om kwart voor ze- op de fiets hijs, is de grote te al weg Ik besluit tegen room in te fietsen. Op weg het vertrekpunt, de Roda- ine, kom ik nog een aantal nen tegen die op de fiets hun werk komen Zij zul- niet meefietsen. Op het ngsportpark wordt nog gevoetbald en getraind, ijftien kilometer voert ons aag door Den Treek. Als tunneltje onder de Groe- oom doorga, komen de eer- etsers al binnen. Ik besluit laar niets van aan te trek- Voor het het politiebu- tn Leusden-Zuid snijd ik um een stukje van het par- af. Ik kom bijna in bot- met een vrouw die van de kant hetzelfde doet. Bij want Bavoort worden de ngesprekken op het terras w gevoerd. Even verderop en twee ouderen vrouwen iel muurtje van Bavoort. ieisen staan op de stan- Een zelf meegebracht Jkoffie wordt genuttigd. ldenveg kom ik allerlei soorten fietsen tegen: racefiet sen, 'mountain-bikes', dames- en herenrijwielen, kleine en grote fietsen. Fietsen met kin deren voorop, fietsen met kin deren achterop, fietsen met kaartleeshouders, fietsen met een ossekopstuur Ook qua kle ding kom ik een bont gezel schap tegen: van felgekleurde racefietsbroeken tot een gewo nepantalon. Een enkeling rijdt in een zomerpak. 'Mam, moeten we hier recht door,' vraagt een meisje aan haar moeder, terwijl afslaan onmogelijk is. Kinderen rijden vooruit om het nummer op de paddestoel te lezen. Nummer 20741. Dan moeten we hier rechtsaf.' Op een gegeven mo ment rijd ik midden in Den Treek met links van mij het Hazewater. Herman Bolder komt met zijn 'bezemfiets' werkloos voorbij- fietsen. De laaghangende zon geeft het moerassige Hazewa ter een on-Nederlands uiter lijk. Bij de stempelplaats aan de Waterlooweg is het gezellig druk. Iedereen moet er van de fiets en menigeen neemt de kans waar even iets voor zich zelf te doen. Ook is er tijd om te rusten en iets te drinken Ik heb geen drinken bij me Bij één van de huizen aan de Water looweg heeft iemand zichtbaar last van de warmte, want hij staat tot aan zijn knieén in de vijver. Aangekomen op de Doomse- weg kijk ik recht tegen de zon in de Leusderhei op. Het mili tair oefenterrein ligt er stil en verlaten bij. Alleen het geraas van passerende auto's ver stoort de rust. Als ik het Asiel zoekerscentrum passeer, komt een gekleurd meisje met een hoofddoek om de weg op fiet sen. Even verderop staat een huis te koop. Zou dat vanwege het AZC zijn? Nee, toch. Tussen hier en hotel Den Treek kom ik niet zoveel fiet sers meer tegen en geniet ik dus maar van de mooie natuur. Via de Treekerweg sla ik rechtsaf de Ooievaarshorsterweg in. Misschien is dit wel het mooi ste stukje van de tocht. Een prachtig laan met hoge bomen en aan het begin een slinger in de weg, zodat niet kan zien wat erna komt. Rechts liggen wei landen en rechts staan enkele huizen, waaronder de voorma lige Bewaarschool Dit unieke stukje weg straalt zoveel rust uit, dat ik aan het eind bijna de Heiligenbergerbeek inrijd. Leusden-Zuid door, de Pon- lijn over. Op de hoek van de Zuiderinslag plakt Bolder een band Hij heeft vanavond maar twee lekke banden hoeven plakken. „Maandag had ik meer lekke banden en ook een flink aantal kettingen die niet goed afgesteld waren." Bolder heeft alleen de vijftien kilome tergereden, want met zijn han- dy-fietskar bij Aart Jansen om hoog zag hij niet zo zitten. Zo, ook mijn vijftien kilome ter zit erop. In de kantine van Roda'46 neem ik mijn welver diende consumptie, in plaats van een stempel. Onder de eer ste slok denk ik terug aan de tocht en moet ik constateren dat het een mooie was. Alleen het rechte stuk langs de Doornseweg zou zelf hebben vermeden. Nu nog naar huis. Frits Schoenmaker LEUSDEN - Afgelopen zaterdag was een zeer succesvolle dag voor de karateka's van Ju-sei-do. Peter Phillipo moest op die dag examen doen voor de zwarte band wado-karate. Hij slaagde voor alle onderdelen ver boven het gemiddelde. De examinatoren en het publiek konden genieten van de Leusdenaar door dat hij een goed technisch examen liet zien Op die bewuste zaterdag werd er om 18.00 uur de Nê.derlandse^ k^njpippyi- schappen Wado-karate voor kyu graden georga niseerd. Er mochten al leen deelnemers mee doen tot de eerste kyu (bruine banddragers). Voor Ju-sei-do kwamen de karateka's Inge Boele (groene band) en Gerjon van den Berg (blauwe band) uit Inge Boele moest uitko men in de open gewichts klasse. Zij werkte al haar partijen beslissend af en maakte korte metten met haar tegenstandsters zo dat zij overduidelijk Ne derlands kampioene werd. Gerjon van den Berg vocht ook overduidelijk, in de voorrondes besliste hij al zjn partijen zonder ook maar geen tegen- score te krijgen. In de fi nale kwam hij tegen een zeer ervaren wedstrijd- karateka. Deze finale was de spannendste van de avond. De karateka's gingen de hele wedstrijd gelijk op en uiteindelijk eindigde deze partij on beslist. Doordat de wed strijdleiding gekozen had voor een halve kompeti- tiepoulesysteem konden de karateka's ook onbe slist eindigen. Bij een ge- lijkstand werden de pun ten opgeteld wat zij ge scoord hadden. Van den Berg werd daardoor Ne derlands kampioen 69 kg omdat hij meer pun ten had gescoord. Trainer en coach Alex Schilder kan zeer tevreden op deze dag terugkijken. Tillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIMIIIIi^ TUSDEN - De laatste )nde van de onderlinge ^ïmpetitie van de ichaakvereniging Leus- en zal donderdag ingaan iet nog drie kandidaten oor de titel. Leo de tijke en Hans Peper- tamp grepen in de voor- aatste ronde hun kansen n boekten belangrijke 'verwinningen. >e externe competitie terd voor de SV Leusden och nog op een prettige nanier afgesloten, on- lanks de gemiste promo- iekansen van het eerste team Leusden III maakte de kampioensas piraties wel waar. Bij het ingaan van de laatste ronde stonden de Leusde- naren in wedstrijdpun- ten gelijk met concurrent Baarn II, maar Leusden had wel twee bordpunten meer. Door hun 6-2 over winning wisten de man nen van teamleider Leen Boogaard dus al dat Baarn een 8-0 overwin ning zou moeten boeken om nog een beslissings wedstrijd uit het vuur te slepen Dat gebeurde niet; Baarn moest in de laatste ronde zelfs met een gelijkspel genoegen nemen. Leusden III pro moveert door dit kam pioenschap naar de derde klasse. Uitslagen: Kampioensgrocp De Rijke - v. Baardewijk 1-0 Shahrizadeh - H. Peper kamp 0-1 Overigen: Zaal - Modiri 0-1 Aghlani - v.d Harst 1-0 Struiwig - Weijgertze 0-1 Elschot - v. Ooik 1-0 Agterberg - Vos Stienen - Uneken Afgebroken partij. Struiwig - v. Dalen De standen: Kampioensgroep 1 H. Peperkamp 2. v. Baardewijk 3. De Rijke 4. Shahrizadeh 5 v. Hoorn 6. Kampes Overigen: 1. Uneken 2. Vos 3. v.d Bilt Willigenburg 5. v. Tuyll 0-1 0-1 ï-o 1602 1599 1586 1575 1574 1544 1602 1589 1563 1563 1561 lllllllliiiii||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||t||||||||||||||iiiiiiiiiiiiiiiiii||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||iT= LEUSDEN - De wedstrijdse lectie van de Leusdense Zwem- en Poloclub 'De Haaien' is rond deze tijd van het jaar traditioneel bezig met de belangrijkste wedstrijden van het seizoen: de Kampioen schappen van de Kring Utrecht. Niet zonder succes, want het eerste volledige weekeinde leverde drie gou den, twee zilveren en vijf bronzen medailles op, plus een bewijs voor deelname aan de Nederlandse kampioenschap pen. Die nationale wedstrijden voor de zestien snelste zwem mers en zwemsters van Neder land op een bepaald program manummer, worden gehou- SDEN - Alweer voor de jende keer organiseert bet 'Leos Moving OS Jeugdtoernooi'. Een Bod lenient dat inmiddels is £roeid tot een in Neder- bekend volleybaltoer- plands betere jeugdspe- pten zich van hun beste f zien onder het motto: Ide jeugd heeft, heeft de jOmst" Dit geldt zeker land als het onze, met nationaal herenteam, i inmiddels een wereld- bekendheid heeft. Het jtoernooi is daarin een maar een belangrijke fi. aangezien ongetwij- Pver enkele jaren som mige van deze spelers zullen doordringen tot de hoogste clubteams. Het toernooi wordt gehouden op vrijdag 29 en zaterdag 30 mei in De Korf. Bekende volleyballers die aan dit toernooi deelnamen zijn: Henk-Jan Held, samen met zijn team SSS winnaar van het toernooi in 1986. Femke Hoekstra, Longa '59 in 1985. Kirsten Gleis. Jong Oranje, verkozen tot beste aanvalster van het toernooi in 1985 Patrick de Reus, Jong Oranje, verkozen tot beste aanvaller van het toernooi in 1985 Ron Zwerver, Jong Oranje in 1984. Ook dit jaar heeft de organisa tie weer een sterk deelnemers veld bijelkaar weten te krij gen; Bij de meisjes zullen dit jaar meedoen: Avero/OS (Sneek), Set Up '65 (Ootmarsum), Vollkei (Amers foort), Veenman/Martinus (Amstelveen), Nokia/VTC (Woerden), CWS/Gemini (Eist), Longa '59 (Lich tenvoorde), Reflex (Kampen), LEOS (Leusden). De jongensteams zijn de vol gende: CW/Desto (Assen), Rento- kil/ZVH (Zevenhuizen). Nor- mis/Orion (Doetinchem), Vollkei (Amersfoort), Nok- ia/VTC (Woerden), DOS (Schoonhoven), Brezan/SSS (Barneveld) Reflex (Kampen), Exped VIC (Enschede), LEOS (Leusden). LEUSDEN - Afgelopen zaterdag vond in Rhenen de jaarlijkse traditionele Van Berg tot Bergrace plaats. Een hardloop wedstrijd tussen de Grebbeberg in Rhenen en de Wageningse berg in Wageningen. Sinds een jaar komen hier de Ne derlandse ultra-top- lopers bijeen, om als trai ning een afstand te over bruggen van 35 km tot 70 km. Toppers als Ron Teu- nisse en Ronald Smeets gebruiken deze loop als training voor de Spar- thatlon in Griekenland, afstand 240 km! Enkele Leusdense lopers deden als training de korte variant van de ul tra, de 35 km. Gerard Bruins, Bertus van Kom mer, Mik Borsten allen lid van AV Triathlon en deel uit makend van het WG-Runningteam de den van zich spreken. Mik Borsten in training voor de dubble Dutch-tri athlon deed er nog een schepje bovenop door er nog een traject aan vast te knopen en zo 46 km te volbrengen Gerard Bruins en Bertus van Kommer voldeden de 35 km in respectievelijk 2.58.30 en 3.04.40 uur. Een goed perspectief voor de ultra-loop over 50 km op 23 mei in Bunschoten, rondom het Eemmeer. den op 21 juni en voor De Haaien zal daaraan worden deelgenomen door Arjan van den Berg en wel op de 100 me ter schoolslag voor jongens ge boren in 1980. Hij verdiende dat startbewijs door tijdens de Kringkampioenschappen een nieuw Haaien-clubrecord te vestigen op dit programma onderdeel. Het oude stond sinds kort al met 1.27.1 op zijn naam, maar nu bracht hij 1.25.8 op de klokken, goed voor zilver en een startbewijs voor de nationale krachtme ting Eén van de drie goude medail les kwam op naam van Sharon van de Riet. Hoewel op papier niet de snelste van het veld, zwom ze in een zinderende wedstrijd naar een persoon lijk record van 1.31.7 en een eerste plaats. Annemieke van de Werf, die eveneens op een nieuwe persoonlijke record tijd wist beslag te leggen, op de derde plaats. De andere gouden medailles gingen naar Werner van de Berg op de 100 en 200 meter vlinderslag. Op de laatste van beide afstanden bracht hij een persoonlijk re cord van 2.53.8 op de klokken. Ook de 100 meter vlinderslag bij de jongens, geboren in 1976, was een strijd die op het scherpst van de snede werd uitgevochten. De Haaien had den favoriet Rogier Tolboom in het water maar die moest, zij het nipt, genoegen nemen met een tweede plaats. De ui termate zware 400 meter wis selslag bracht voor de Haaien Tamara van Gorkom op het erepodium. Hoewel op papier geen kanshebber voor ere-me- taal, ging Van Gorkom zo snel dat zij haar toch al niet lang zame persoonlijke record met bijna tien seconden scherper wist te stellen. LEUSDEN - Liefhebbers van de hippische sport konden afgelopen zondag hun hart op halen op Paarden- en Pony centrum "Den Treek". Daar werden onder ideale weersom standigheden onderlinge springwedstrijden met paar den gehouden. De animo voor deze wedstrij den was groot gezien het aan tal inschrijvingen voor de beide springrubrieken. Maar liefst 42 combinaties versche nen aan de start. De parcours- bouwers hadden een leuk hin dernispark neergezet met de nodige moeilijkheden, pas send bij elk springniveau. De deelnemende combiaties be hoefden slechts eenmaal het volledige parcours te sprin gen, hetgeen op de rijstijl door jurylid Pols beoordeeld werd. Bij de hippische bonden is in navolging van Amerika deze wijze van beoordelen erg in opkomst. Het rijstijlspringen kent geen barrage, daar het behaalde puntentotaal door slaggevend is. Van belang is dus het dressuurmatig sprin gen. Gewaagd rijden en veel risico's nemen levert al gauw de nodige strafpunten op en dan kan men het kampioens lint wel vergeten. De meeste combinaties lieten het parcours intact. Slechts een enkeling vond het moei lijk om de balken op de plaats te laten. Sommige wendingen werden nogal eens te korte ge nomen en dat leverde in veel gevallen een weigering op. De presentatie van de ruiters en de amazones was goed te noe men, getuige de cijfers op de protocollen. Bijna iedereen verscheen in het officieel voor geschreven tenue. Manegepaard Todor was su per in vorm en dat reed na tuurlijk prettig. De deelne mers zowel in de gevorderde klasse A als in de beginners klasse B, die de grote favoriet Todor gekozen hadden, zagen hun inspanningen dan ook be loond met een prijs. In klasse A waren de prijzen voor de volgende combinaties: 1. Femke Hovestad met To dor. 2. Leonore Verhoef met Kim- bel. 3. Willem Kees van de Ree met Todor. 4 Sietske Odolphy met Todor En in de klasse B waren de prijzen voor: 1. Lisette Smink met Todor. 2. Jan Hamers met Todor. 3. Esther Lam met Novo. 4. Dick Hamers met Ragnild. LEUSDEN Postdui- venverenging Leusden hield op 16 mei een wed vlucht vanuit Roye (Frankrijk) over een af stand van 330 km. De duiven werden gelost om 08.20 uur (Noor denwind). De eerste duif arriveerde om 13.33.50 uur (1043 m/m). Uitslag: leT. Elverding 2e A. van Zwol 3e P. Lambreehts sr 4e A. van Zwol 5e Avan Zwol 6e T. Elverding 7e A F Dieters 8e P. Lambreehts sr 9e A van Zwol 10e P. Lambreehts sr. 1

Leusder Krant | 1992 | | pagina 15