3 5 7 9 angesteeg dicht voor het verkeer cB mm Malaise Sportstichting leidt tot vertrek van ambtenaar sportzaken Landelijke persprijs voor Leusder Krant SERVA VOLVO Voorjaarsvoordeel in begroting Vrolijke noten op een zomeravond Leusder Krant OPGAVEBON ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Theo Hendriks bedrijfsleider zwemcomplex Den Hommel iroen moet volgens verkeersplan groen blijven Wel of geen woning aan de Treekerweg Hond overreden DAAN VAN DE KOOY MOLENAAR CITR0ËN SISSSSSSERS r: PCOB-LUSTRUM s PANORAMA PERSPRIJS KUNST EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT 1AIAT JE PERSOONLIJK RAAKT n Leusder Krant HOOFDREDACTEUR JUR VAN OINKEL UITGAVE BDUBV-TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT IS - POSTBUS67- 3770AB BARNEVELO DEN BOSCH/LEUSDEN - Donderdag kreeg de LK-redactie uit handen van journalist/columnist Jan Blokker de Nederlandse Nieuwsblad Persprijs. In de Orangerie te Den Bosch was de prijsuitreiking van deze landelijke hoofdprijs. De Leusder Kraut heeft de prijs met name gekregen voor de artikelcnseries over Vandalisme en Woningnood. De jury sprak zeer lovend over De Leusder Krant: 'Getuigt van grote journalistieke betrokkenheid en voeling met het lokale. De redactie kijkt verder dan de waan van de dag en schotelt de lezers artikelen voor, die goed zijn geschreven en goed zijn opgemaakt. De redactie gaat grondig en degelijk te werk, van week tot week. Kortom, vakwerk!' Naast de erkenning en waardering voor de redactie was er ook een compliment voor fotograaf Hans Verhorst: 'die prachtige platen schoot voor met name de serie over de nieuwe woningnood'. Op bovenstaande foto het moment van de prijsuitreiking met van links naar rechts: de Leusder Krant-redactie bestaande uit Gerrit Jeuring, Stefan Steenkamp en Daan Bleuel. de juryvoorzitter Hans Inveniizzi en gastspreker Jan Blokker. Zoals bijna altijd werd ook deze foto genomen door Hans Vcrhorst.(zie verder de binnenpagina's) .ElISDEN - De gemeente wil et sluipverkeer in het Stegen- ebied weren door de Lange- teeg, Voskuilerdijk en Vos- uilenvcg af te sluiten voor het oorgaande autoverkeer. Op manier moet het gebied eiliger worden. Het is een anbeveling die burgemeester wethouders aan de ge- leenteraad doen bij de pre- entatie van de definitieve ver- ie van het verkeersplan. Dat lan zal in juni door de ge- leenteraad behandeld wor- cn. )e afsluiting van het Stegen- ebied is geen gemakkelijke aak. Als de Langesteeg zonder leer 'dicht' gaat. onstaat er en doodlopende weg. Verkeer at om een of andere reden och in de steeg verzeild raakt, an er niet meer keren Daar in wordt er gekozen voor een ogenaamde diagonale afslui- ing met draaihekken. Dat be ekent dat verkeer dat van de 'oskuilerdijk komt, alleen nog laar de Langesteeg kan berei- :en en andersom Auto's, die de Voskuilerweg rijden, unnen de Langesteeg niet in Andere maatregelen die de emeentc wil nemen om het 'rkeer m Leusden beter te re den zijn de aanleg van ver- eersdrempels en wegvers- illingen op de Asschatter- feg, de aanleg van rotondes op de Horsterweg en de Hessen weg en de afsluiting van de Lockhorsterweg voor het door gaande autoverkeer. Verder zouden er rotondes moeten ko men op de Hamersveldseweg en de Zwarteweg tussen de Randweg en de Noorderinslag. Op de Hamersveldseweg tus sen de Noorderinslag en de Dissel zou eenrichtingsverkeer ingesteld moeten worden en er zouden fietsstroken in beide richtingen moeten worden aangelegd. Op het stuk van de Hamers veldseweg tussen de Zuiderin slag en de Burgemeester van de Postlaan zou een vrijliggend fietspad moeten komen en het stuk ten zuiden van de Zuide rinslag zou moeten worden ge sloten voor het doorgaande autoverkeer Daarmee is een parallelweg door de School steegbosjes van de baan. Die weg was bedoeld om de Ha mersveldseweg te ontlasten. Door de aanleg van aparte Konijntje in de Wetering PERSPRIJS: •..Hiep, hiep, hoera!!".. LEUSDEN - De gemeente gaat actie ondernemen tegen een bewoonster aan de Treeker weg. De eigenaar van deze ber ging krijgt de tijd tot 1 septem ber 1992 de bewoning te beëin digen en de berging aan te pas sen. Er is indertijd vergunning verleend voor het dichtma ken/verbouwen van een ber ging Aan deze vergunning is de voorwaarde verbonden, dat de berging ook als zodanig ge bruik dient te worden Tijdens de bouw werd echter al gecon stateerd dat het er alle schijn van had dat de berging als wo ning dienst moest gaan doen De eigenaar is toen nogmaals op mogelijk oneigenlijk ge bruik gewezen. Onlangs is duidelijk geworden, dat de berging toch bewoond wordt en dat is in strijd met het 'bestemmingsplan en de bouw verordening. Op grond van de algemene beleidsregel worden geen nieuwe burgerwoningen in het buitengebeid toege staan De eigenaar heeft op het aan vraagformulier aangegeven te vragen om het afbouwen van een opslagruimte. Daarnaast is er bouwvergunning verleend voor het dichtmaken van deze berging Door geen berging te bouwen maar een woning wordt voor lopig ook de bouwvergunning geweigerd. De gemeente vindt het toestaan van de bewoning van deze berging een grote rechtsongelijkheid ten op zichte van gevallen waar wel tegen opgetreden werd Tevens is de gemeente bevreesd voor de precedentwerking. De eigenaar moet de bewoning van de berging voor september 1922 beëindigen en de bergmg alsnog voor november 1992 overeenkomstig de bouwver gunning aanpassen. LEUSDEN - Een automobilist heeft in de nacht van woensdag op donderdag, omstreeks 1.15 uur, een overstekende Mechel- se herder aangereden. Het dier overleefde de aanrijding niet. De automobilist meldde het voorval telefonisch bij de poli tie. (advertenties) (advertenties) AMERSFOORT Amslerdamscweg 7 DEALER Hogeweg 45-47 Amersfoort Esso - LPG Geopend 6 00-24 00 uur opstelstroken op het kruispunt Groene Zoom/Heiligenberger- weg/Noorderinslag moet dit punt veiliger worden Tot slot zou de oversteek voor fietsers bij de Burgemeester de Beau- fortweg en de Groene Zoom vervangen moeten- worden door een tunnel. De bedoeling van het ver keersplan is de leefbaarheid in de woonkernen en de buitenge bieden zo weinig mogelijk door het verkeer te laten aantasten. Dat betekent dat het autover keer moet afnemen en de auto mobilist zo min mogelijk ge bruik moet kunnen maken van routes, die bestemd zijn voor het openbaar vervoer, de fiet sers en voetgangers Die laatste drie groepen zullen in het ver keer daarom zoveel mogelijk aan hun trekken moeten kun nen komen. LEUSDEN - Theo Hendriks, ambtenaar sportzaken en se cretaris van de inmiddels op geheven Sportstichting, heeft per 1 juni een baan aanvaard als bedrijfsleider van het ge heel vernieuwde zwemcom plex 'Den Hommel' in Utrecht. Het vertrek van Hendriks kan niet geheel los worden gezien van de perikelen rond het op heffen van de Sportstichting, een besluit dat onlangs een feit werd. De Sportstichting wilde, om de exploitatie en het beheer van de Leusdense sportaccom modaties in de toekomst goed te regelen, verregaand privati seren. In dat model paste onder meer de aanstelling van een di recteur, die de dagelijkse lei ding over de sportvelden zou krijgen. Het was een publiek geheim dat een dergelijke functie de sportambtenaar Theo Hendriks op het lijf zou zijn geschreven. De visie van de Sportstich ting bleek echter haaks te staan op de mening van de po litiek, die onlangs besloot de Sportstichting geheel op te heffen en de uitvoerende taken naar het ambtelijk apparaat terug te halen. Hendriks „Toen dat besluit er eenmaal lag vond ik de tijd gekomen om me eens op de arbeidsmarkt te oriënteren. En de eerste de beste sollicitatie was meteen raak. Maar als de ideeën van de Sportstichting door de politiek 'waren geaccepteerd en die ge privatiseerde organisatie er was gekomen, dan was ik ge woon nog een paar jaar geble ven. Dat had ik ook wel een uitdaging gevonden Hendriks krijgt nu, in dienst van de Utrechtse gemeentelij ke dienst Sport en Recreatie, de zakelijke leiding over het geheel vernieuwde zwemcom plex Den Hommel. Die accom modatie, die 15 juni officieel geopend wordt, moet jaarlijks 550.000 bezoekers gaan trek ken. (Ter vergelijking, de doel stelling van Octopus in Leus den spreekt van 190.000 bezoe kers op jaarbasis) Hendriks krijgt de beschikking over cir ca 40 medewerkers Hendriks: ..Het is een hele mooie functie, die op korte, zo wel als op de langere termijn veel perspectief biedt. Ik ben er dan ook erg blij mee. Met name de bedrijfsmatige aanpak spreekt me aan Je hebt meer daadkracht dan bijvoorbeeld in een gemeentelijke organisa tie. Ik was er wel een beetje op uitgekeken dat dingen die je wilde doen via allerlei schijven moesten lopen en daardoor vaak lang gingen duren." Hendriks is ruim zes jaar in dienst is geweest van de ge meente. In die periode stond hij onder meer aan de wieg van een aantal nieuwbouwprojec ten, zoals de sportzaal m Ach terveld, de muziekschool, de bibliotheek en de kunstgras- velden van de hockeyclub. Meer zijdelings was hij ook betrokken bij de bouw van het nieuwe zwembad. Frank Roggenkamp wordt genoemd als de belangrijkste kandidaat-opvolger van Theo Hendriks Roggenkamp is mo menteel ook al werkzaam op de afdeling sportzaken, waarin hij onder meer sportstimule- ring in zijn portefeuille heeft. LEUSDEN - Uit de voorjaars nota blijkt dat het begrotings tekort voor 1992 bijna 80.000,— kleiner is dan de ge meente aan het begin van het jaar dacht. Een aantal mee vallers zorgen voor dit voor deel. Zo komt er aan leges voor bouwvergunningen 250 000,— meer binnen dan geraamd was Belangrijkste oorzaak is, dat dit jaar begon nen wordt met de bouw van het nieuwe deel van de Hamershof. Ook krijgt Leusden een bedrag van ƒ771 000,— meer uit het Gemeentefonds. Een van de belangrijkste tegenv «allers is dat de gemeente door de stij ging van de loonkosten 259 000,— meer aan salaris sen moet uitbetalen Ook de prijsstijgingen zorgen voor een verhoging van deze post. Het kost de gemeente 115.000,— meer dan verwacht. (advertenties) Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond LEUSDEN - De Leusdense muziekvereniging 'Lisiduna' verzorgde afgelopen vrijdag een open luchtconcert in het winkelcentrum De Bieshaar in Leusden-Zuid De weergoden waren de muzi kanten uitermate goed gezind; onder zomerse omstandigheden had de vereniging nauwelijks een betere dag kunnen verzinnen om in de openlucht te spelen. Het orkest en de drumband van de vereniging lieten afwisselend populaire muziekstukken de revue passeren De luisteraar werd en vassant ooaeroepen iets te peven ten behoeve van het uniformen fonds, (foto: Jan Pit) WOENSDAG 20 MEI 1992 De Leusder Kram is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende tol de BDU- Kranienkomblnabe Midden Nederland. Kanloor Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden, leleloon 033-941495 23e JAARGANG NO. 55 INHOUD De spraakmakende rubriek op de drie, de sisssertjes. Deze week: onder meer koffie in het gemeentehuis en niet bestaande gebouwen op de lijst van gemeentelijke eigendommen. De prtestants-christelijke ouderenbond bestaat vijf jaar. Het eerste lustrum vormt een aardige aanleiding om terug te kijken op de beginperiode van de organi satie, die allengs groter groeide. De mooiste plekjes van Leusden in Pano rama Lisiduna. Deze week Breunis La- gerwey, de penningmeester van de Oran jevereniging. Lagerwey, die De Til uit koos als z'n favoriete plek, spreekt in de rubriek z'n zorg uit over de afnemende stroom subsidies. Daardoor zou de vie ring van feestelijkheden weieens gevaar kunnen lopen. Voor wie het nog niet wist, de Leusder Krant is vorige week donderdag onder scheiden met de Nieuwsblad Persprijs 1992. In alle bescheidenheid meende de redactie dat we daar voor één keertje best eens mee mochten uitpakken. Dat doen we dan deze week Van de toespraak van Jan Blokker, tot reacties van de BDU, de uitgeverij waartoe de Leusder Krant be hoort. Eind mei start in De Buytenplaets (het voormalige huize Hohorst) de jaarlijkse expositie van Leusdense kunstenaars, die onder auspiciën van de Culturele Raad wordt georganiseerd. De tentoonstelling is groter dan ooit, evenals de kwaliteit van de inzendingen. Een voorbeschou wing. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,50 half jaar 26,50 jaar 52,00 l Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1992 | | pagina 1