ermis naar de ijsbaan leusder Krant. Berover taxichauffeur hoort twaalf maanden cel tegen zich eisen [ïsssissertjes de schijnwerper romaan voor de rechter rnielingen Dertig maanden cel Ringen gestolen L E U S D E N Stralende gezinsdag Snelbus „We zoeken alleen nog gastgezinnen" nsdag 20 mei 1992 Pagina 3 IDEN - Evenementen als rmis en het circus zullen toekomst waarschijnlijk iden worden in de buurt huidige ijsbaan. In de- omgeving zal ook het jongerencentrum wor- icbouwd. Omdat de ker- het circus niet meer op taande terrein in de Ha- ,0f kunnen worden ge- »n en het nieuwe terrein liet geschikt is, denkt de ente erover de evene- tijdelijk te verhuizen De Princenhof, in de na- id van het gebouw van de ichool Midden-Neder- [lokatie in de buurt van de in lijkt voor de langere fjn de beste oplossing Dat uit een vergelijkend on- •k, waarbij vier mogelij- lekken zijn bekeken De inde lokatie bij De Ha- of vervalt. omdat dat ge- binnenkort gebruikt voor de uitbreiding van tvinkelcentrum Ook de isexploitanten hebben in- els laten weten te kunnen met de ïjsbaanlokatie. •erste instantie voelde een groot deel van de gemeente raad wel iets voor een nieuwe lokatie in de groenstrook tus sen de SBBO-school en de Schoolsteegbosjes Op die plek zou dan meteen een aantal par keerplaatsen kunnen worden aangelegd, om de parkee roverlast in de buurt van de school op te lossen Inmiddels is echter gebleken dat een der gelijke oplossing niet haalbaar is De groenstrook speelt een belangrijke rol bij de instand houding van het natuurmonu ment De Schoolsteegbosjes. Daarom is het niet te ver wachten dat het rijk dergelijke activiteiten in dat gebied zal toestaan Een andere plek die de raad in gedachten had was ten noor den van De Hamershof (tussen het winkelcentrum en de Noor derinslag). Op die plek zijn nu echter zoveel extra kantoren gepland, dat het terrein te klein werd Ijsbaan Naast de lokatie in de buurt van de ijsbaan, die nu hoog lijkt te gaan scoren, zijn nog twee andere plekken bekeken Eén aan de noordkant van het Burgemeester Buiningsport- park (tussen Groene Zoom en het zwembad Octopus) en één in het winkelcentrum De Bie- zenkamp (de parkeerplaats waar vroeger de kermis werd gehouden). Beiden bleken om verschillende redenen minder geschikt dan de plek bij de ijs baan. De eerste vanwege te ge ringe parkeergelegenheid, de ander vanwege de bebouwing in de directe omgeving en de daarmee samenhangende (ge- luids) overlast, die een kermis met zich meebrengt De kosten voor het geschikt maken van het terrein nabij de ijsbaan bedragen naar schat ting 260.000,-. Daarnaast moet rekening gehouden wor den met een bedrag van 3.200,- op jaarbasis voor het onderhoud van verharding, riolering en dergelijke Het is nodig naar een tijdelij ke oplossing voor het kermis terrein te zoeken, omdat het geld dat nodig is voor het ge schikt maken van het terrein niet onmiddellijk beschikbaar zijn SDEN/UTRECHT jet is duidelijk dat er door branden grote onrust ite in Leusden. Telkens men een dieselmotor Ie, vreesde men dat de weer uitgerukt was. De ichte heeft zich niet ge leerd wat hij die buurt ed", aldus de Utrechtse Ier van justitie mr. A. Iman vrijdag in de zaak een 30-jarige inwoner m Leusden. In vijf jaar tijd de man tientallen bran- esticht. fficier eiste tegen hem maanden gevangenis waarvan tien maanden laardelijk. Verder wil Schotman dat de ver- eal in de gevangenis een ideling begint en deze na rrijlating voortzet. Aan nan wiens auto uitge brand was, moet de Leusde- naar negenhonderd gulden be talen. Zowat alle branden waren 's nachts gesticht, als de ver dachte dronken uit het café kwam. "Ik ben niet nuchter geweest", merkte hij vrijdag op Van sommige branden kon hij zich niet meer herinneren ze aangesticht te hebben. Soms stak hij auto's in brand. Hij hield dan een aansteker bij de lichten. Vaak ging het om diverse voorwerpen als een tuintafel, een bankje, bor den bij scholen en vuilniszak ken. Vrijwel alle branden wa ren gesticht aan De Hoefijzer, De Stijgbeugel en de Land weg, de buurt waar de ver dachte zelf woonde. In sommige gevallen was er gevaar geweest voor omwo nenden, zoals bij de tuintafel DEN/ACHTERVELD - kenden hebben de afgelo- agen op diverse plaatsen de gemeente vernielzucht ivierd. Op de Hamers- ;weg werd een kappers die in een tijdelijk nood- komen is gevestigd, dit Seinde het slachtoffer. Er een uithangbord vernield it pand werd beklad met n viltstift. een kledingwinkel in De irshof hebben onbeken- n de nacht van maandag insdag omstreeks 22.00 een ruit ingegooid Er niets vermist In Achterveld gooiden ver- nielzuchtigen een trottoirtegel door een raam van een woning. De ravage in het huis was enorm. Het incident heeft in de nacht van maandag op dinsdag omstreeks 4 45 uur plaatsge vonden. LEUSDEN - Uit een bad meestershokje bij het zwem bad in de Eurowoningen heb ben onbekenden een aantal ringen gestolen De weggeno men sieraden vertegenwoordi gen een onbekende waarde. Het incident moet zich donder dag tussen drie uur en half vijf hebben voorgedaan die dicht bij het woonhuis stond waar de bewoners lagen te slapen. "Met mensen hield ik altijd rekening voor zover mogelijk in mijn toestand", aldus de Leusdenaar. Na deze laatste brand, op 15 januari jongstleden, hield de politie een buurtonderzoek. De ver dachte ontkende toen iets met de branden te maken te heb ben. Een paar weken later gaf hij wel toe verantwoordelijk te zijn geweest. Sinds 10 fe bruari zit de man in voorlo pige hechtenis. "Het ging om de agressie, niet om het vuur", zei de ver dachte, die ontkende een pyro maan te zijn. In een psychia trisch rapport dat over hem is opgemaakt wordt gesteld dat er sprake was van een zieke lijke stoornis van de geestver mogens en dat de man beperkt toerekeningsvatbaar was. Hij zou lijden onder "machteloze agressie". Zowel de psychia ter als de reclassering bevalen een therapie aan. Hier was de verdachte het van harte mee eens en hij had in het Huis van Bewaring al diverse behandel- mogelijkheden onderzocht. In de ogen van de officier kon de man ook in de gevangenis al met een therapie beginnen. Hier was de raadsvrouw van de verdachte, mr. J. de Wee- reld, het niet mee eens. Uit het oogpunt van vergelding had haar cliënt al lang genoeg ge zeten, vond zij. Het was beter als de man snel naar een kli niek ging. Het liefst wilde de verdachte zelf een dienstverle ning doen om iets voor de maatschappij terug te doen. Met het Bureau Slachtoffer hulp was de man bezig een schaderegeling te treffen voor de slachtoffers van de bran den. In zijn slotwoord betuigde de verdachte zijn "oprechte spijt" over zijn daden, "de slachtoffers hadden geen schuld aan mijn opgekropte woede", begreep hij. De rechtbank doet op 29 mei uitspraak. ACHTERVELD - Afgelopen zaterdag werd de jaarlijkse dagtocht gehouden van de VOGG, afdeling Amersfoort, wat staat voor vereniging van ouders en verwanten van men sen met een verstandelijke handicap. Elk jaar wordt deze dag met ouders, verwanten en gehandicapten gehouden, met als doel een dagje gezellig on der elkaar te zijn. Het organi serende comité had deze keer gekozen voor het pittoreske stadje Elburg. Rond 9 uur werd er verzameld op het station te Amersfoort. Met twee bussen en zo'n 80 mensen werd de reis naar El- burg aangevangen Als eerste stond een bezoek aan het be zoekerscentrum 'De vier jaar getijden' op het programma Hier werd kennis gemaakt met de vele geneeskrachtige krui den en homeopathische ge- LEUSDEN - Wegens afper sing van een taxichauffeur is maandag voor de Utrechtse rechtbank tegen een 27-jarige Leusdenaar een gevangenis straf geëist van achttien maan den. waarvan zes voorwaarde lijk. Onder bedreiging met een luchtdrukpistool zou de man de chauffeur op 15 februari 270 gulden afhandig hebben weten te maken. De verdachte ont kende. Na een bezoek aan enkele ca fés in Amersfoort nam de ver dachte op de bewuste avond een taxi naar huis. Vlakbij zijn woning kwam hij erachter dat hij onvoldoende geld bij zich had. Toen hij zijn zakken na voelde, zou het pistool uit zijn broek zijn gevallen, zo ver klaarde de Leusdenaar. Volgens de taxichauffeur hield de man het wapen echter tegen zijn borst en zou hij heb ben gesommeerd om geld te ge ven. Daarop had het slachtof fer al zijn papiergeld overhan digd. De verdachte was vervol gens uitgestapt op de Noor derinslag. Toen hij even later weer terug kwam zou hij een LEUSDEN - Voor de snelspits- busverbinding Leusden- Utrecht moet de infrastructuur worden aangepast. Voor aan vang van de lijndienst, 24 au gustus, moet een aantal aan passingenvan een zestal haltes plaatsvinden. Ook komen twee nieuwe haltes bij. Voor overige haltes wordt geb gemaakt van de al besta; de VAD-lijndiensthaltes. De busmaatschappij Centraal Nederland kent grote waarde toe aan deze nieuwe vorm van openbaar vervoer voor Leus den. CN geeft dan ook ruim vijftienduizend gulden subsi die, de gemeente legt er nog eens zevenentwintig duizend gulden bij Vooralsnog gaat het om een proefperiode van twee jaar De volgende haltes zullen worden aangepast; halte Bavoort, Bur gemeester Buiningpark en Bo- hemen. Bij de carpoolplaats komen twee nieuwe haltes Organisatie 35ste Tour de Junior zo goed als rond CHTER VELD - De or- 'nisatie van de 35ste htie van de Tour de Ju- 0r. één van de grootste ugdwielerkampen in derlandis op een haar I to rond. Sponsors legden ^middels het benodigde '■drag van f 25.000.- 30 000, - op tafel, zodat chterveld ook deze zo- 'T weer verzekerd zal 'n van een week fiets- e<ier voorde jeugd. Er nog één klein pro- zeempje; Voor 30 d 40 'elnemers aan het wie- r$pektakel wordt nog Mr een gastgezin ge- eht. Het gaat daarbij wensen, die bereid f1 zich een week lang te U/ermen overéén of eerdere deelnemers uit nnen- of buitenland, purbaas Johan Ossen- ijver doet een beroep 'nwoners uit de ge meente om zich te mel den Ossendrijver: ,,Er hebben zich tot nu toe nog te weinig mensen ge meld om alle deelnemers die daarom hebben ge vraagd onder te brengen. Alle gastgezinnen van voorgaande jaren hebben we aangeschreven, maar daarvan heeft nog maar een deelpositief gerea geerd Nu zullen er onge twijfeld gezinnen tussen zitten, bij wie de brief nog op het dressoir ligt, maar wij willen op korte termijn graag zekerheid Ossendrijver wijst er op dat met name voor een omvangrijke groep bui tenlandse deelnemers nog onderdak moet worden gezocht. Ossendrijver: We krijgen dit jaar 4 Tsjechen12 Britten. 8 Denen en 2 Duitsers op bezoek. Daarnaast zoeken we nog plaats voor 8 bui tenlandse begeleiders. En de gastgezinnen hoeven niet persé in A chterveld te wonen. hoor. Ik zou graag zien dat ook men sen in Leusden zich be reid verklaren op deze wijze aan de Tour mee te werken. Ossendrijver is eerlijk genoeg om toe te geven dat de kosten van het verblijf in een gastgezin niet geheel door de orga nisatie gedekt kunnen worden. Onder de huidi ge omstandigheden kun nen we niet verdergaan dan de gastgezinnen waardebonnen ter grootte van f 40, - aan te bieden. En ik realiseer me dat dat slechts kan worden ge zien als een gebaar van goede wil. Maar anders zou dit evenementfinan cieel niet meer rond te krijgen zijn. Ik hoop ech ter dat mensen zich daar niet door willen laten weerhouden om te reaoe- ren. Over eventuele taalbar rièreshoeven gastgezin nen volgens Ossendrijver zich niet druk te maken Desnoods communiceer je met handen en voeten. Op vakanties werkt dat ook, dus dat mag geen enkel probleem zijn. Het deelnemersveld aan de zevende lustrumeditie van de Tour de Junior is groter dan ooit. Niet min der dan 139 renners ver schijnen aan de start. Os sendrijver „En dan heb ben we nog zeker 25 men sen moeten teleurstellen. Maar meer dan dit aantal kunnen of mogen we ge woon niet hanteren. "Op vallend is het aantalAch- tervelders op de startlijst (4). Dat aantal is ook gro ter dan ooit m de Tour in deze opzet. Roy Diepe- veen en Niek Tessels de den eerder mee; Sonja Tessels en Laura Versteeg debuteren in de Tour. Na een experiment vo rigjaar heeft de organisa tie dit jaar besloten de avondwedstrijd op de woensdag weer in het programma op te nemen. Aansluitend aan de races is er braderie en kermis in het dorp. Een andere Tourleider Johan Ossendrijver is op zoek naar gastgezin nen. (Foto: archief BDU) wijziging is de individue le tijdrit op vrijdagmor gen, waarbij de renners een voor het publiek aan trekkelijker route zullen volgen. DE gezinsdag was ook dit jaar weer een groot succes. Na een bezoek aan Elburg werd de dag besloten in Achterveld (foto BDU) neesmiddelen. Onder deskun dige leiding werd een rondlei ding met uitleg door dit cen trum gemaakt. Rond de klok van vier, na ook Elburg zelf ruimschoots te hebben bekeken, werden de bussen weer opgezocht Nu werd er richting Achterveld gekoerst alwaar in de grote zaal van dorpshuis Ons Ge bouw een koud buffet werd ge serveerd Terwijl een ieder zich tegoed deed aan de koude hap kwam als verrassing het Ach- terveldse muziekkorps D.W.S compleet met majorettekorps binnen gemarcheerd andere taxichauffeur, die net was gearriveerd, met het pi stool hebben bedreigd De verdachte ontkende ook de tweede bedreiging Hij zou naar huis zijn gegaan om geld te halen en kwam terug om ook de 270 gulden terug te geven. Het pistool had hij in de bosjes langs het Cohenpad gegooid toen hij de politie zag. Een po litiehond heeft het wapen daar ook gevonden Eerder op de avond zou de Leusdenaar het pistool hebben gekregen van een kennis om op konijnen te schieten Officier van justitie mr B. Swagerman vond het relaas van de verdachte volstrek on aannemelijk. .,A1 zou de slachtoffer zich zo bedreigd hebben gevoeld toen hij dat wapen op uw knieèn zag, dat hij het geld spontaan afgaf, dan neem je het nog niet aan," aldus Swagerman. Verder wees hij erop dat de verdachte aanvankelijk zelfs had ont kend de taxi te hebben geno men. Raadsman mr. P. Labee vond de verklaringen van zijn cliënt en de taxichauffeur zo ver uit elkaar ligeen, dat hij de laatste nog eens wilde laten getuigen. In zijn ogen was het verhaal van zijn cliënt helemaal niet zo onwaarschijnlijk ,,Een klas sieke taxi-berover komt niet terug, die neemt de benen," al dus de advocaat. Zonder nade re informatie was wat hem be trof het delict niet bewzen en zou vrijspraak moeten volgen. Op 1 juni laat de rechtbank weten of zij ingaat op het ver zoek van de raadsman Zo niet, dan volgt de uitspraak. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11*12 uur. '...Oecumenische openlucht dienst, met dc KPO naar Birkhoven en de Activiteitenagenda. Onderwerpen, die je mag verwachten in een kerkblad. Maar de re dacteuren van het blad van de Jozefparochie kijken verder dan hun neus lang is...' "...De wereld is groter dan de grenzen van de parochie en begint pas echt aan de andere kant van de kerk deur. Zo is er het milieu, dat een voortdurende bron van zorg is. Daar moet voorzichtig mee worden omge gaan. Ook de kleine dingen tellen daarbij mee... '...Dat levert verrassende tips op. In het laatste num mervan 'Geloof en Kerk'staat er zo een. Wie aardap pels heeft gekookt, moet het kookwater niet zo maar weggooien. Want dat blijkt een zeer milieuvriendelijk schoonmaakmiddel te zijn. Je kunt er bijvoorbeeld de groene aanslag van de stoeptegels mee afschrobben... '...Een advies, dat de moeite waard is. want voor een blinkend stoepje hebben wij wel wat over. En het is een tip dat de consumptie van aardappels zal stimule ren. Iets, wat ook niet echt ongezond is.... '...Leusden moet het maar voor eens en voor altijd weten. De Leusdense sportschoolhouder, die regel matig een hoofdrol speelt in de berichtgeving over de zaak van de anabole steroiden heeft NIETS, maar dan ook NIETS te maken met Sport 2000 aan de Hamers- veldseweg... '...Enkele jaren geleden werd de Leusdenaar L. v. II gearresteerd, omdat hij het brein achter de grootste handel in het verboden stimulerende middel in Ne derland zou zijn. De zaak loopt nog steeds, omdat de verdachte alle mogelijkheden in beroep te gaan, be nut...' '...Maar zolang de zaak de pers blijft halen, houdt de ellende voor Sport 2000 ook niet op. Binnenkort doet de rechter weer uitspraak in de zaak. De directie van de NIET-betrokken sportschool heeft nu al weer nachtmerries... '...„Wilt u alstublieft schrijven, dat wij niets met de zaak te maken hebben", schrijft K. van de Voorde namens Sport 2000 bijna smekend aan de krant. Een overbodig verzoek eigenlijk, want wij weten heus wel hoe de vork in de steel zit... '...Maar goed, voor alle duidelijkheid dan. L. v. II heeft GEEN enkele relatie met Sport 2000. een bona fide Leusdense sportschool, die zich verre houdt van verboden zaken, zoals de verkoop van anabole steroi den...' '...Leusden krijgt er binnenkort een zeer geleerde wethouder bij. Op 10 juni promoveert Bram Vroon in Amsterdam op het proefschrift 'Carel Willem Pape, een Brabants predikant en kerkbestuurder' '...Voortvaar geen geringe prestatie. De wethouder van financiën vond kennelijk tussen de drukke bedrij ven van zijn werk als gemeentebestuurder door. toch tijd om zich met wetenschappelijk onderzoek bezig te houden... '...Dat zijn Leusdense besognes hem daarbij niet los lieten, blijkt uit een aantal stellingen, die hij aan het einde van zijn proefschrift poneert. Het formuleren van dergelijke stellingen is een gewoonte, die enkele jaren geleden ontstond...' '...Deze traditie is door Vroon in ere gehouden. Het heeft in ieder geval tot een aantal uitspraken geleid, die opmerkelijk en onthullend zijn. Eu waar we de wethouder de komende jaren aan zullen houden...' '...Uit de categorie opmerkelijk en onthullend citeren wij: „De macht van de wethouder van financiën is recht evenredig aan het begrotingstekort". Mogen we hieruit afleiden dat Vroon een almaar groter wordend tekort eigenlijk helemaal niet zo erg vindt?...' '...Waar we Vroon zeker aan zullen houden is de volgende uitspraak in zijn proefschrift: „De grote opdracht voor alle politieke partijen is in de jaren uegentig de politiek dicht bij de mensen te brengen... '...Het kan eigenlijk niemand in Leusden meer ont gaan zijn. Het stond op teletekst, de regionale pers besteedde er aandacht aan en wij zelf schreeuwden het natuurlijk uit op de Kabelkrant. En ook in deze kolommen kunnen wij het niet laten nog even feest te vieren. De Leusdcr Krant heeft de belangrijkste pers prijs voor nieuwsbladen in Nederland gewonnen... '...Wij zijn apetrots en lopen hijkans naast onze schoenen. Het juryrapport loog er dan ook niet om. „De inzendingen van de redactie van De Leusder Krant staken met kop en schouder boven die van de andere uit", is er letterlijk in te lezen... '...De felicitaties stroomden dan ook bij de redactie binnen. Collega 's en relaties lieten van zich horen en vierden het met ons mee. Niet iedereen stond natuur lijk direct op de stoep, maar dat zal zo zijn reden hebben. Wij feesten er niet minder om...' '...Oh ja, nog een laatste bericht. Er waggelt een schildpadje rond in het Kokkellaantje. Het beestje is waarschijnlijk aan de aandacht ontsnapt, maar de ware eigenaar weet nu waar het te vinden is. En kwajongensafblijven! Bij deze bedanken wij de oplettende lezer!...'

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3