al, - f Leusden Leusden De Peugeot 106 Dixie. Standaard met veel toeters en bellen, en ook nog eens banjo's, klarinetten en drums. 6; I MRU BOVEE nieuwbouw hamershof nieuwe radiozenders op de kabel nieuwe keuken in gemeentehuis gemeentehuis gesloten vergaderagenda Leusden in cijfers GEMEENTE WOENSDAG 20 MEI 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 119 d.d. 20 mei 1992 expositie in de hal van het gemeentehuis Als u in de hal van het gemeentehuis komt, ziet u daar een expositie over de nieuw bouwplannen rond de Ha mershof. Op drie borden vindt u daar het laatste nieuws over de Ha mershof-plannen. Daarnaast wordt er via onder andere deze rubriek regelmatig voorlichting gegeven. Daardoor kunt u voortdurend op de hoogte blijven van de vorderingen. Zoals u wellicht weet realiseert de projectontwikkelaar MBO het winkelgedeelte met de 55 wonin gen erboven. De aannemerscombi natie Bloemendal. Van de Belt en Heijligers bouwt de overige 200 woningen en de twee parkeerdek ken. Het voorlopige ontwerp van de bebouwing zal een dezer weken klaar zijn In de twee maanden die volgen zullen de plattegronden en geveltekeningen worden vervaar digd. aanpasbaar bouwen De realisatoren hebben hun archi tect opdracht gegeven zoveel mo gelijk aandacht te schenken aan aanpasbaar bouwen Hieronder wordt verstaan dat we nu al reke ning houden met eventuele toe komstige bewoning door mensen met een handicap. Een woning kan zodoende later met weinig kosten geschikt worden gemaakt Door nu al bredere deuren aan te brengen en rekening te houden met de draaicirkel van een rolstoel kunnen grote verbouwingen later worden voorkomen. Ook het aanbrengen van een lift in een blok van vier lagen of minder behoort tot de te nemen maatregelen. bouwrijp maken Van 12 tot en met 25 maart heeft het plan voor het bouwrijp maken ter inzage gelegen. In die periode werd een bezwaarschrift inge diend. Inmiddels is de aanvraag in het kader van de zogenaamde arti kel 19 procedure naar Gedeputeer de Staten gestuurd Het bouwrijp maken zal na de zomervakantie in augustus moeten beginnen. Aan de Grontmij is opdracht gege ven om het bestek en de bestekte keningen te maken. Tussen de start van het bouwrijp maken en de daadwerkelijke start van de bouw zelf moet erg veel werk worden verzet Om vertraging te voorko men heeft de gemeente inmiddels zelf de nodige puiten en rioolbui zen besteld. parkeerdekken De architekt is bezig met het ont werpen van de twee parkeerdek ken. Een parkeerdek komt op de bestaande parkeerplaats bij het ge meentehuis, het andere ten zuiden van de nieuwe winkels. Net voor de feestdag van 1993 zijn deze par keervoorzieningen klaar Veel aandacht wordt besteed aan de openheid van de parkeerdekken. Een goede lichtdoorlating en over zichtelijkheid zullen de dekken ge bruiksvriendelijk maken. De bouw begint in januari 1993. bomen Zoals u heeft kunnen waarnemen is een aantal waardevolle bomen van het terrein dat na de zomer bouw rijp wordt gemaakt verwijderd. Daarbij ging het vooral om gezon de bomen, die straks weer worden teruggeplant. Zij zijn tijdelijk op geslagen bij het zwembad. Ook van Deze week komen er drie radio zenders bij. Van de kabel verdwij nen drie zenders, het geluid van televisie Nederland 1. BRT 3 en NDR3 Daarvoor komen in de plaats Con cert Radio. Power FM en RTL 4 In de loop van dit jaar zal het aantal zenders nog worden uitgebreid met een tweede programma van Stads- omroep Amersfoort Bij het bureau Voorlichting en de bibliotheek is een gratis uitgave be schikbaar waarop u alle zenderfre quenties vindt de parkeerplaats tussen het ge meentehuis en de Korf zijn bomen verwijderd Dit is gedaan om ruim te te scheppen voor bouwketen en zovoort. politiebureau De gemeenteraad heeft in maart besloten tot verkoop van de grond waarop het politiebureau moet ko men. Als de Rijksgebouwendienst het startsein geeft kan een archi tekt beginnen met het ontwerpen. meer weten Zoals u ziet is er van alles in bewe ging rondom de bouw van Hamers hof II. Wij kunnen ons voorstellen dat er na het lezen van dit artikel nog vragen onbeantwoord blijven. In dat geval kunt u voor meer infor matie contact opnemen met de af deling ROAZ. Telefoon 961 723. afvalstroom beperkt In het gemeentehuis drinken bezoe kers, ambtenaren, college- en raadsleden tezamen rond de 150 duizend keer per jaar koffie of thee. In veel gevallen gebeurde dat uit plastic bekertjes. Met de ingebruik name van de nieuwe keuken is daar aan een eind gekomen; voortaan worden kofTie en thee alleen in kop jes geserveerd. Voor het zetten van koffie en thee en het doen van de afwas was tot voor kort slechts een klein hoekje in het gemeentehuis beschikbaar. Die bood onvoldoende ruimte om grote aantallen kopjes neer te zet ten en af te wassen Daarom wer den op grote schaal plastic beker tjes gebruikt, zo'n 80 duizend per jaar. Na een interne verbouwing be schikken de gemeentebodes nu overeen ruime keuken en voldoen de aanrecht- en bergruimte voor serviesgoed Plastic bekertjes zijn nu taboe in het gemeentehuis; kof fie en thee worden voortaan op een milieuvriendelijke manier genut tigd. "li' Tüiir' .-fsn? op 28 en 29 mei Op donderdag 28 mei (Hemel vaartsdag) en vrijdag 29 mei zijn het gemeentehuis en de gemeente- werf gesloten. Op zaterdag 30 mei is het overlaadstation op de gemeente- werf geopend van 8.30 uur tot 13.00 Gedurende de dagen dat het ge meentehuis is gesloten, kan voor het melden van ernstige overlast door verstopping van het openbare riool, wegverzakkingen, omgeval len bomen e.d. het storingsnum mer van de afdeling Gemeentewer ken worden gebeld, telefoon (033) 961 710 middagopenstelling Burgerzaken Door de sluiting van het gemeente huis komt ook de vrijdagavond openstelling van de afdeling Bur gerzaken te vervallen. In plaats daarvan is de afdeling Burgerzaken open op woensdagmiddag 27 mei van 13.30 tot 15.30 uur. donderdag 21 mei vergadert de ge meenteraad. In verband met He melvaartsdag komt de raad een week eerder dan gebruikelijk bij elkaar. De raadsleden buigen zich over de volgende agendapunten. nieuwe kapverordening De huidige kapverordening dateert uit 1980. In de nieuwe ligt de na druk op het behoud van waarde volle bomen. Hierin is dan ook een berekeningsmethode voor de waardebepaling van bomen opge- nieuwe helmen en alarmontvangers voor brandweer De helmen van de brandweer vol doen niet aan de huidige eisen Daarom stellen b&w de raad voor om voor een bedrag van fl. 34 000.- meuwe te kopen Ook de alarm- ontvangers waarmee de brand weerlieden bij brand worden opge roepen. zijn aan vervanging toe. Daarmee is een bedrag van 58,000.- gemoeid. bejaardenwoningen Torenakker- weg De voorbereidingen voor de bouw van bejaardenwoningen aan de To- renakkerweg zijn in volle gang. Eind augustus wordt begone het bouwrijp maken. B&W, nu de raad daarvoor een i van ruim 200 duizend gulii schikbaar te stellen. uitbreiding Hamershof De voorbereidingen voor i breiding van de Hamershi eveneens in een vergevordei diüm; ook daar wordt in aq met het bouwrijp maken Dat gaat ruim 3 miljoen i kosten. bedrijventerrein De Horst Voor de werkgelegenheid ir den is de ontwikkeling van I* drijventerrein De Horst erg belangrijk. Vq terrein is een bestemmingspij maakt dat in de komende ven ring aan de raad ter vasts, wordt aangeboden. Tcgelijki de raad gevraagd een kleine} joen gulden beschikbaar te s voor het bouwrijp maken Horst. De volledige agenda met bijl rende stukken ligt ter inzat bureau voorlichting in het gen tehuis Er is een nieuw vouwblad versche nen. Leusden in cijfers. De folder geeft in een aantal cijfers een karakteristiek van onze ge meente. U vindt er het aantal wo ningen en inwoners per buurt, een overzicht van de bevolking naar geslacht en burgerlijke staat. Voorts vindt een overzicht van de leeftijdsopbouw van de inwoners van Leusden. van het aantal ge boorten en overlijdens. de stelling van de gemeentera het aantal leerlingen per I school. Tenslotte geeft een tabel nog matie over de inkomsten eni ven van de gemeente in hei 1992. De folder is gratis verkrijgba het bureau Voorlichting end bliotheek. Samenstelling Bureau Voorlichting Telefoon (033) 961618 ojl bekendmakingen GEMEENTE aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: - realisering van twee parkeerdekken in Ha mershof; - uitbreiding van de woning Hamersveldseweg 4; - uitbreiding van de woning Melafier 8 en - realisering van een bedrijfshal met bedrijfswo ning op de Fliert te Achterveld. De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag, 21 mei tot en met woensdag 3 juni 1992, op werkdagen 's morgens van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. verleende vergunningen Op 14 mei 1992 is aan Maatschap T. N. Blankenstijn een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in hetkader van de Hin derwet verleend voor een veehouderij op het perceel Arnhemseweg 27 te Leusden. De vergunning en de bijlagen liggen van 20 mei 1992 tot 20 juni 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Boven dien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakte telefonische af spraak, telefoon 033-961716. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door; a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; Koestraat 27-29 3811 HK Amersfoort - Tel 033-637151 De Amersfoortse Kinderboekhandel Nieuwe kollektie kinderposters d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. kapvergunningen Treekerweg 2a - drie eiken en een den Kuperssingel 45 - twee berken in de voortuin diverse vergunningen Openbare Bibliotheek: optreden clown; M.A.C Veenendaal: doorkomst rally; Congres en Partycentrum 'De Klaveet'; Fami liedag; K.C. 'Antilopen'; muziekvergunning; Gasbedrijf Centraal Nederland: standplaats in- fobus; K.P.J. Achterveld: mini zeskamp en barbecue; Bestuur 'De Pedaalridders': doorkomst twee groepen wielrenners; Plaatselijke Regelingscommissie Avondvier daagse: Avondvierdaagse; Organisatie Willaer Triathlon: doorkomst deel nemers fietsparcours; St Internationale Tour de Junior: plaatsing aan kondigingsborden. bezwaren Belangstellenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kunnen daartegen binnen 30 dagen na het verschijnen van deze bekendmaking be zwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 209, telefoon 961 729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, telefoon 961 752. De Peugeot 106 is van zich zelf al een auto met een hoog standaard uitrustingsniveau. Van halogcen koplampen tot en met een alarmsignaal voor nog brandende verlichting Met 'n pittige 1.1 liter ben zine injecticmotor met drie weg katalysator en Lambda sonde- Maar nu introduceren we 'n heel muzikale versie de Peugeot 106 Dixie. U herkent 'm aan de Dixie vignetten en de speciale stoot- strips. Maar er is meer 'n Blaupunkt radio cassette stereocombinatie met veel bedie ningsmogelijkheden, Key Card beveiliging cn 35 Watt speakers. Voor al deze extra's betaalt u niets uw voordeel is f 1 000,-. De 106 Dixie is in drie uitvoeringen verkrijgbaar Een XN 4-bak voor f 21 150,—. Een XN 5 bak voor f 21 650,- En een nog completere XR 5 bak voor f 23-935.-. Dit klinkende aanbod staal voor u klaar in onze showroom DE PEUGEOT 106 DIXIE EEN MIRAKELS MAATJE GENOCMOC FRUHN 2UN INCl 0T» fXCl XOS11N RIJKLAAR MA«[N AAN600 GCLOIG JOLANG 0C VOOROUD SïRCFl «VU2IGINGEN El PEUGEOT WSÉM dynamisch op weg. Amersfoort Bovee Amersfoort B. V. Berkenweg 3, tel. 033-613846

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4