leusder Krant. Monument onthuld in Musschendorp Op excursie naar oorlogsverleden „Minder vluchten met F-16 straaljagers" de schijnwerper Ontevreden gemeenten vragen geld Geen dienstwoning Tweede Kamer: Betalen voor ophalen plastic L E U S D E N JDeze plek is niet geschikt voor zo'n woningcomplex Pagina 3 )arti] anabole steroiden, die in 1989 door de politie in beslag werd genomen. „De grootste vangst n toe," omschreef de politie de zaak toen. (foto: archief BDU). ervolg van voorpagina innen op een van de deu- van zijn school plakte zijn toen een briefje, waar- ond dat de in beslag geno- partij bij mij vandaan Maar waarom zou ik [spul bij hen neergezet heb- vraagt hij zich af. Leusdenaar verbaast zich de pogingen die Sport- 1 2000 in het werk stelt ijn school in de pers van blaam te zuiveren. „Dat toch wel te denken geven, jn in Leusden vier sport- len. Als er in de krant ge en wordt van een 'Leus- sportschoolhouder' zou de eigenaren van al die en zich aangesproken en voelen. Toch is Sport de enige school die rea- Van de anderen hoor je wat". eerste keer dat hijzelf ge werd in 1985, is zijn zaak gens geseponeerd. „Ik zat chten op het moment, dat zaak moest voorkomen, ik hoorde maar steeds Daaruit begreep ik, dat iets verkeerd gedaan had en weer gewoon opnieuw nnen". Hij vermoedt dat zaak geseponeerd is. om- Ie wetgeving niet voldoen- luidelijk was om hem te ïen veroordelen. is geen sportschool, dat spul niet op de een of ire manier verhandeld en uikt wordt", is zijn stellige tuiging. „Of de eigenaar le school doet er aan mee, jn klanten zijn er met of er zijn medeweten bij be ten". Hijzelf liep in 1989 de lamp, toen hij bij scholen folders ver- dde, waarin hij zijn ver- n waar aanbood. astingschuld )at had ik natuurlijk nooit ien doen, want de concur- ie in die handel is groot, rschijnlijk ben ik door een ire handelaar verlinkt, die door mi] bedreigd voelde" hele affaire is hem steeds irder op de maag komen te n. „Als ik had geweten dat de handel in anabole steroiden illegaal was en als een misdrijf gerekend kon worden, was ik er nooit aan begonnen. Toen ik ermee begon, wist ik wel dat ik de belasting ontdook. Dat het om 'zwarte' handel ging, wist ik", geeft hij toe. De belasting schuld, die op die manier door eigen toedoen ontstond, heeft hij betaald. „Anabole steroiden is geen drug, maar een geneesmiddel. Ik was verplicht aan mijn klanten duidelijk te vertellen, dat gebruik ervan, schadelijk is voor hun gezondheid. Door dat niet te doen, heb ik mij schuldig gemaakt aan een mis drijf. Als ik het wel had ver teld, was het niet meer dan een overtreding geweest", heeft hij inmiddels geleerd. „Maar waarom zou ik mijn klanten vertellen, dat zij iets gevaarlijk doen?", vraagt hij zich nog steeds af. „Ik had te maken met volwassen sporters, die drommels goed wisten waar zij mee bezig waren. De meesten van hen stonden onder medische controle. Dat wil zeggen, dat hun huisarts op de hoogte was van het gebruik van het verboden middel". Hij heeft daarom geprobeerd tijdens de behandeling van zijn zaak voor de rechtbank in Utrecht, steun te krijgen van de Haarlemse huisarts Michiel Karsten. Deze dokter kwam onlangs nog in opspraak, om dat hij beweerde, dat iemand van de nationale schaatsploeg hem om advies gevraagd had bij het gebruik van anabole steroiden. Het bewijs daarvoor wilde hij echter met een ver wijzing naar zijn beroepsge heim niet geven. Hij moest daarom zijn beschuldiging in het openbaar intrekken. „Ik wilde van Karsten horen, dat ik verantwoord handelde. Van enkele klanten hoorde ik, dat zij bij mij terecht kwamen op aanraden van Karsten. Anabole steroiden mogen na melijk wel op recept van de dokter verstrekt worden. Het aanbod in Nederland is echter beperkt tot vier vijf soorten. Meer zijn er in het kader van de Geneesmiddelenwet met goed gekeurd". „De middelen, die wel in Ne derland beschikbaar zijn, zijn echter niet voor iedereen ge schikt. Via connecties, die ik bij de groothandel had, voerde ik in uit het buitenland, onder andere Frankrijk. Het aanbod is daar groter en de middelen zijn daar een stuk goedkoper. Karsten stuurde zijn patiënten naar mij toe, als zij middelen nodig hadden, die hij niet kon voorschrijven. Zij kwamen daarna weer bij hem terug voor controle". Spierversterking De beweringen van de Leus denaar werden tijdens diens rechtzaak volgens hem door de Haarlemse huisarts ontkend, waardoor zijn verdediging op losse schroeven kwam te staan. Hij blijft echter bij zijn bewe ring. „De sportartsen, die ana bole steroiden voorschrijven, hebben daar een duidelijk fi nancieel belang bij. Reken maar uit, de betrokken sport lieden komen enkele keren per maand voor controle bij de arts. Een consult kost 75,—. Daar komen ook nog eens de vergoedingen bij voor de bloedproeven, die genomen moeten worden". Volgens de Leusdenaar wordt het gevaar van het ge bruik van het spierversterken- de middel zwaar overdreven. „Als het onder goede medische begeleiding gebeurt, is er niets aan de hand. De mensen die het gebruiken, weten waar ze mee bezig zijn. En bij topsport wor den ook allerlei sportdiëten en -preparaten gebruikt Dat is toch ook een vorm van doping. Maar dat mag wel". Hij is in beroep gegaan tegen de eis van de officier van justi tie bij de Utrechtse rechtbank van 18 maanden gevangenis straf, waarvan 6 voorwaarde lijk. In beroep is die eis veran derd in 6 maanden voorwaar delijk en 6 maanden onvoor waardelijk, die eventueel om gezet kan worden in 240 uur dienstverlening. Daarmee zegt de Leusdenaar te kunnen le ven. Volgende week doet het Amsterdamse Gerechtshof uit spraak. LEUSDEN - De gemeente zal geen financiële bijdrage ver strekken aan de Stichting On tevreden Nederlandse Ge meenten (SONG) in oprich ting. Deze organisatie vindt, dat de Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG) de belangen van de aangesloten gemeenten niet goed behartigt. Aanleiding is volgens de SONG de gang van zaken rond het stadsvernieuwingsfonds. Dat fonds kwam volgens de SONG acht jaar geleden in de plaats van een aantal doelsub sidies en zorgde voor een be zuiniging van 30 procent op stadsvermeuwingsprojecten Het fonds dat daarna werd op gericht is onlangs opgeheven De SONG vindt nu dat de VNG te weinig heeft gedaan om dit te voorkomen. De Stichting benadert nu ge meenten met de vraag of zij dit ook vinden. Als dat het geval is, zouden de betrokken gemeen- LEUSDEN - De woning aan de Driftakkerweg zal niet ge bruikt worden als dienstwo ning bij de nieuwe gemeente- werf. Eerder hadden B&W het voorstel gedaan een van de ge meentelijke werknemers in de woning te huisvesten. Die zou dan kunnen zorgen voor de be waking van de nog aan te leg gen gemeetewerf vlakbij de aansluiting op de A 28. Het is echter moeilijk te zeggen welke taken de bewoner van de dienstwoning op zich zou moeten nemen Ook zou het ri sico te groot zijn. Daarom stel len B&W voor de bewaking uit te besteden aan een extern be veiligingsbedrijf. Over de be stemming van de woning zal de raad in september haar mening worden gevraagd. ten een startsubsidie van ƒ0,10 per inwoner aan de nieuwe or ganisatie moeten geven. In het geval van Leusden zou het gaan om een bedrag van 27.000,-. B&W willen echter niet aan het initiatief meedoen Zij vinden het te onduidelijk wie er achter de organisatie zit Ook wordt niet aangegeven op welke punten de VNG tekort schiet Leusden krijgt overigens niet zoveel geld uit het stads vernieuwingsfonds. Over het functioneren van de VNG is het gemeentebestuur niet ontevre den. DEN HAAG - Het aantal starts en landingen met F-16 vlieg tuigen vanaf militaie bases in Nederland kan met 15% terug. De overgrote meerderheid van de Tweede Kamer heeft dit dinsdagmiddag in een motie uitgesproken. Het voorstel van het CDA- kamerlid De Graaf om via tankvliegtuigen en simulato- ren minder vliegtuigoverlast te bezorgen kreeg de meerder heid bij de stemmmgen over het struktuurschema militaire oefenterreinen. Het voorstel van de PvdA om het aantal starts en landingen met F-16's met 30% terug te dringen haal de het niet. ACHTERVELD - Een kleine 100 oud militairen en genodig den van het Regiment Infante rie en Huzaren, die in de oorlog '40-'45 rondom Achterveld hebben gestreden, kwamen af- gelopoen woensdag in Achter veld bij elkaar. Op het Mus schendorp bij de boerderij 'Gasthuis Daatselaar' van de familie Van den Hengel ont hulde de oud-huzaar Temmink uit Eibergen een gedenkplaat ter nagedachtenis aan de ge vallenen uit de tweede wereld oorlog. Na een gezellige bijeenkomst m de grote zaal van Ons Ge bouw werd er op het grasveld voor het parochiehuis van de Jozefkerk een concert gegeven door het trompetterkorps van de cavalerie, onder leiding van de kapelmeester luitenant Van Dun. Vele bekende en een en kele minder bekende muziek stukken bracht dit trompetter korps ten gehore Onder fraaie weersomstandigheden namen de toehoorders de muzikale aubade dankbaar in ontvangst. Na afloop bezochten de oud huzaren en hun familieleden de omgeving van Achterveld ACHTERVELD - Een dertigtal leden van de Historische Kring Achterveld namen deel aan een excursie naar de oorlogsplaat sen in en rond Achterveld. On der leiding van een gids, de in Achterveld bekende dorpsge schiedschrijver J.M. Schouten, werden diverse plaatsen in Achterveld, het Musschen dorp, Snorrenhoef, Asschat, de Zandbrinkermolen, en de loopgraven en stellingen van uit het oorlogsverleden te Leusden bezocht. Op de diverse lokaties gaf de gids uitgebreid en vakkundig LEUSDEN - Agrariërs zullen dit jaar naar verwachting ongeveer 80,— moeten beta len voor de inzameling door de gemeente van landbouwplas tic. Voorheen was deze jaar lijkse inzameling gratis. De kosten van ophalen en verwer ken zijn echter gestegen. In overleg met de landbouworga nisaties is nu besloten de inza meling bij de deelnemende boeren in rekeing te brengen. De inzameling zal dit jaar op woensdag 24 juli plaats vin- EUSDEN- Een groep twoners in de nabijheid unhet verzorgingshuis 't 'amersveldloopt te hoop 'gen de plannen van de 'oningstichting en de Achting Bejaardenzorg m op een braakliggend grond bij het gebouw 9zorgwoningen te bou- 'en Met name de hoogte de bouwplannen is de toners van Finnmark tdeEurowoningen en 'n aantal bewoners van de wijk Rozenboom. Een inderhaast georganiseerde I Qeheleidde er inmiddels toe dat er vandaag naar batting 15 20 be- war schrift en terecht >men op het bureau van 'thouder De Jongh, te- i de bouwvergunning l°rhet complex. \De actie isgeétameerd or Ruud Bosch, Jeroen aderen Ron Bijkerk, oners van Finnmark, een plein dat het meest direct getroffen wordt door de bouw van het wooncomplex aan de overzijde van de Torenak- kerweg. De bewoners ma ken zich kwaad over de voorgenomen bestem- m ingsplan wijzigi ng, waardoor een gepland stuk openbaar groen ver andert in een bouwloka- tie. Ruud Bosch:Wij vinden die plek absoluut niet geschikt voorde bouw van een dergelijk complex woningen en we zullen er alles aan doen om woningbouw van een dergelijke omvang daar tegen te houden. De bewoners ageren vooral tegen de hoogte van het geplande com - plex. Bosch:We werden laatst uitgenodigd door 't Hamersveld, om kennis te nemen van de plannen voorde bouw van dit complex. Toen we de te keningen ter inzage kre gen, bleek er sprake te zijn van niet minder dan vier bouwlagen. Dat heeft nogal wat consequenties voor de directe omgeving. Zo raken de huizen op Finnmark aan de achter zijde van de Torenakker- weg hun privacy kwijt. De bewoners van de der de en vierde etage van de ouderenwoningen kijken zo recht onze woonka mers en tuin in. Daar naast vrezen we vooreen toename van de geluids overlast van het verkeer. Het geluid verwaaid nu grotendeels, maar straks kaatst dat via een stenen muur rechtstreeks terug naar onze huizen. Bosch zegt daarnaast ook te vrezen voor geluidsoverlast uit de ou derenwoningen zelf, waar de televisie en de hifi-ap- •fra",),.i. .r, 1 j tstin,r:-,t,r'wat tiar, O- v..-/.:.: De plek, waar de 39 zorgwoningen moeten worden gebouwd. (Foto: Hans Ver horst) paratuur voor het dover wordende gehoor wat harder zal staan dan nor maal. Bosch „Maarhet ergste is dat wij er altijd vanuit gegaan zijn dat er hier openbaar groen zou komen, zoals dat ook in het bestemmingsplan staat. Tot nu toe is dat nooit concreet ingevuld, maar daar hebben we bij de koop van deze wonin gen wel op gerekend. Eerst stond h ier een noodpostkantoor, later is er sprake geweest van een nood-winkelcentrum en toen dat eenmaal van de baan was, is dit terrein gebruikt voor opslag voor bouwprojecten in de buurt. Bosch vindt dat ernaar een andere lokatie voor de woningen dient te worden gezocht. Of an ders moet het verzor gingshuis het beleid maar wijzigen. Er werd ons verteld dat niet minder dan tussen de vijftig en zeventig procent van de bewoners niet uit Leus den komt. Als er dan zo weinig ruimte is voor nieuwbouw, moet er maar eens naar die percentages gekeken worden. De verontruste bewo ners tekenen vandaag be zwaar aan tegen het voor nemen van de gemeente om een bouwvergunning te verlenen voorde bouw van het complex. Dat zou een spaak in het wiel kunnen steken van het project, dat toch al na zeer veel vijven en zessen tot stand is gekomen. Bij de uitvoering van de bouw is haast geboden, omdat anders het toege zegde contingent wonin gen in gevaar kan komen. uitleg aan de deelnemers van deze excursie Uitvoerig ging hij in op het oorlogsverleden van de genoemde plaatsen De belangstelling was groot en de waardering van de aanwezigen werd niet onder stoelen en banken geschoven Onder de aanwezigen waren diverse per sonen familieleden en nabe staanden van de betrokkenen met een oorlogsverleden rond om het Achterveldse, zodat de dorpsgeschiedschrijver juist voor hen interessante doku- mentatie ter tafel bracht. den. Wie mee wil doen, zal zich voor 20 juni bij de gemeente moeten aanmelden. Vorig jaar werd 32 000 kilo plastic opge haald De gemeente gaat ervan uit dat dit jaar dezelfde hoe veelheid kan worden ingeza meld. Sissssers is een rubriek voor hel 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. *...Het loopt storm (hoe dat dan ook mogelijk is bij deze dieren) met de schildpadden. Dit keer nog wel een zeer bijzondere schildknaap. Een kuiper en zuiper lijkt het wel... Wat is het geval?Mans de schildpad, dorstig en met de tong uit de bek, stak over van de ene kroeg na de andere. Dat was link en bijna was er dan ook enkel een plat schildje over...* Maar dan toont Lcusden weer haar diervriendelijk gezicht. Er was gelijk een jongeman, die zich over het diertje ontfermde. De grijsgroene schildpad met een dapper rood streepje op zijn kop. w aggelt nu in de tuin van de familie Van Burgsteden. Wachtend op zijn pleegouders. De eigenaar kan met de krant bellen als het eigendomsrecht zijn loop moet hebben *...Christa en Robby is een paar apart. Christa, gans uit Hoog\lict bij Rotjeknor, schrijft een brief aan de redactie met het verzoek om knipsels, foto's etc. van haar idool: Robby Valentine, de rockstar uit Leusden. Nu was Robby onlangs nog te gast bij een radiopro gramma als 'het idool', dus extra aanmoediging heeft hij van ons niet meer nodig...* *...Toch willen wij Christa niet in de kou laten staan. Dus Robby. als het je nog niet te hoog in de bol is geschoten, bel dan even naar de redactie voor de volledige naam en het adres van deze smachtende fan....* *...Sony Music denkt te weten hoe het hoort. Met een wervende tekst probeert de promotieafdeling van deze muziekgigant een verhaal in de Leusder Krant te krijgen over Julio Iglesias. Het verhaal wordt kant en klaar aangeleverd inclusief foto's. Geinig zo'n verhaal voor een lokaal nieuwsblad. Er is een nieuwe cd van deze regenjas uit en daar draait het om... *...Maar dat is nog niet alles, indien wij besluiten het verhaal te plaatsen komt er per omgaande een gratis cd naar ons toe. Aanlokkelijk, maar een pure vorm van omkoping natuurlijk. Dus let op, als u een verhaal leest over de regenjas, dan weet u wie er op dat mo ment naar zijn nieuwe cd zit te luisteren... '...Gezien die zwanen met de zwaantjes. Leuk en lief en altijd goed vooreen mooi plaatje. Fotograaf Care! Elemans kwam ter redactie om zijn vijfentwintig foto's te slijten, met de zinsnede 'het gaat niet om wat jij er van vindt, maar het gaat om het volk'...* *...Nou zo'n advies sla je natuurlijk niet in de wind. Wij tonen graag wat het volk nodig heefi. Care!. Al leen, mogen de foto's de volgende keer ietsjes scher per, dan komen de zwaantjes beter uit...* *...Goed, wij waren erbij toen de jongens van rechtop- hetdoelaf trachten het balletje hoger te schoppen. Helaas, zelfs onze steun mocht niet baten. Onze foto graaf schoot de doelpunten als ware met de lens de goal in, maar kon ook niet verhinderen, dat de 'con current-fotograaf' iets balgevoeliger bleek te zijn...* *.,.En nu wordt het afwachten of Roda echt met lege handen achterblijft-. Nummer tien van de tegenpartij zou ten onrechte in het veld hebben gestaan. Foute boel dus! Maar hij staat bij ons in ieder geval mooi op de foto...* *...Het blijft wel een beetje 'zo-zo', dat roda pas ach teraf hier stennis overmaakt, maar dat schijnt in de sportwereld zo te horen. In het uiterste geval zal roda de wedstrijd over mogen spelen. V hoort van ons!...* *...Ecn andere 'strijd' speelt zich dagelijks af op het parkeerterrein bij ons redactiekantoor. Het is werke lijk smullen geblazen. De een na de ander tracht 's ochtends bijtijds aanwezig te zijn om de 'eigen par keerplaats' in te kunnen nemen...* Uiteraard allemaal in het vriendelijke en gezellige. Een sportief element op de vroege ochtend. En altijd een klein beetje leedvermaak als de ander net een minuutje later aan komt scheuren. Altijd leuk. behal ve op de dinsdag dan gooit de markt roet in het eten... *...Een ander nieuwtje betreft de pagina Haarlijn. Bekijk en lees de pagina goed deze week, want het is bijna de laatste van het seizoen. Uiteraard gaan de dames na de zomer onverdroten voort, maar wel met een nieuwe lay-out. Een vast herkenbaar gezicht gaat dan nog meer duidelijkheid scheppen... '...Alvast een geheugensteuntje voor de feestvierders onder onze lezers. De tijd van de zomerse activiteiten breekt zoetjesaan weer aan. Een van de hoogtepunten is de jaarlijkse braderie op en rond de Biezenkamp. Noteer alvast in de agenda: woensdag 17 juni!...* *...Ook het weer is boeiend en geeft stöf tot praten. Plakkerig warm, en ja hoor de eerste klaagzangen doen wreer de ronde. 'Natuurlijk, het is natuurlijk, maar een beetje onnatuurlijker mag het wel'. Van ons niet hoor, hoewel ons kantoor niet echt is gebouwd op deze weersomstandigheden... *...Met het warme weer loopt ook het werktempo en de bereikbaarheid van veel mensen terug. De gemeente raad maakte het wel erg kort. Nauwelijks een 'stief halfuurtje' raadsvergadering en de meeste raadsleden zaten alweer op de fiets op weg naar de tuinstoel. Besturen kan soms zo kinderlijk eenvoudig zijn...*

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3