W/Desto winnaar LEOS toernooi Wielerronde van Leusden Kampioenen bij LTV Lockhorst Wisselend succes De Hakhorst Nieuw record Gezond Joggen 's-Graveland deklasseert in bekerfinale Roda-zondag 5-2 ngens behalen derde plaats in Leos Moving Soundtoernooi Linksbinnen acompetitie? Pony-vereniging Nieuw Hagenauwe Heuvelrug circuit Postduiven JSDEN - Afgelopen vrij en zaterdag, 29 en 30 mei, d in De Korf voor de der de keer het LEOS Moving nd Toernooi gespeeld. Aan kwalitatief sterke jeugd- nooi deden dit jaar 19 mee. Negen meisjes- ns en tien jongensteams •lden om de hoogste plaat- r de jongens van LEOS, van de basis bestond uit irs van Heren 1begon het goed met een 2-0 winning op Brezan/SSS. IEvert van Garderen (Da- 1-trainer van afgelopen )en) als coach werden de tens eerste in hun poule, (en met de overwinnig op jan/SSS zorgden het ge- pspel tegen Rentokil/ZVH overwinningen op Re tt Exped/VIC voor zeven [unten. Rentokil/ZVH 1 in poule A tweede met setpunten. In poule B bij longens werd de nummer J van vorig jaar, CW- jsto, met grote cijfers eer- |Vier overwinningen zorg- Ivoor een achttal setpun- ITweede in poule B werd jnis/Orion met zes setpun- halve finale stond het ji van LEOS tegenover het lallend sterke Normis/O- Helaas voor LEOS kon finaleplaats niet worden fcald Omdat in de andere |e finale CW/Desto te was voor Rento- fcVH, moest LEOS tegen H de wedstrijd om de derde tierde plaats spelen Met J2-0 overwinning behaal- Ide jongens van LEOS ver- Jstelijk de derde plaats In ■wat tegenvallende finale (CW/Desto (met de beste e nacompetities in het \etbal: kunt u het nog I)Igen? Bij de eerste divi- |e is er af en toe al geen luw aan vast te knopen. \elukkig is er dan altijd mand bij de KNVB die if/corns/ brengt. Voor het Irsl dit seizoen kent het pateurvoetbal ook een friodetitel. Wiezo'n titel gewonnen, was nog [el uit te komen. Al zagen nigen door de bomen bos niet meer. |De nacompetitie werd Aspeeld met of zonder foblemen. Daaruit wsten twee winnaars llmaken wie mocht pro peren. Nu, dat bleek jet altijd even makke- |L Want zelfs bij de |achtige KNVB waren ze draad kwijt. Het lersfoortse VVZA fclit voor de beslissings- ïdstrijd in aanmerking fc komen, maar de bond isliste anders. WZ uit tst gooide er een kort ding tegenaan, maar aan het kortste eind. §0e clubs uit Amersfoort J Leusden waren overi- fto weinig succesvol in f nacompetitie. Hoog den-een. AP WC. CJVV b Roda'46 strandden in 11 finale. Je Leusdenaren proberen je wedstrijd overgespeeld krijgen, omdat een Mer van Middenmeer Ner een andere naam pu hebben gespeeld |oora/ deze clubs is het Ptbuilen en opnieuw be- jnnen. I'^l met al moeten wij Pze hoop vestigen op yhteneld, dat vorig sei- yn ook al promoveerde. Jfeelopen zondag zou het het Hilversumse BW/ hebben gespeeld, Nar de wedstrijd BFC - 'Graveland moest wor- overgespeeld. Op- leuiv geen goede beurt de KNVB. Gelukkig (Men wij Achterveld Waarin een kleine ("b groot kan zijn. frits Schoenmaker spelverdeler van het toernooi) op alle fronten beter dan Nor- mis/Orion (met de beste aan valler van het toernooi). Een 2- 0 overwinning leverde Desto weer de eerste plaats op. Meisjes Het team van de meisjes van LEOS bestond uit een mengsel van verschillende teams. Een aantal damesteams en het Al- team leverden de speelsters voor het toernooi. Omdat Veenman/Martinus drie da gen voor het toernooi afgezegd had, speelde LEOS in een poule met vier teams. Twee nederlagen (VTC en Setup '65) en een gelijk spel tegen Longa '59 leverden een vierde plaats op in poule A (één setpunt). Overtuigende winnaar in poule A werd Setup '65 (met de beste aanvalster van het toernooi). Drie winstpartijen zorgden voor zes setpunten. Tweede in poule A werd VTC, met drie setpunten. In poule B ging het vooral tus sen de teams van Avero/OS en Gemini. De onderlinge poule wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijk spel. Doordat Ave ro/OS tegen Reflex gelijk speelde, werd Gemini (met de beste spelverdeelster van het toernooi) eerste in poule B, met zeven setpunten. Ave ro/OS werd met zes setpunten tweede in poule B De finale ging tussen Avero/OS, dat in de halve finale Setup '65 aan de kan had gezet, en Gemini, dat van VTC in de halve finale won. Via een 2-1 overwinning behaalde Avero/OS de eerste plaats bij de meisjes Setup '65 won in de wedstrijd om de derde en vierde plaats van VTC. Uitslagen. Jongens: 1 CW/Desto (Assen) 2. Normis/Orion (Doetinchem) 3. LEOS (Leusden) 4. Rentokil/ZVH (Zevenhui zen) 5 Vollkei (Amersfoort) 6. Exped/VIC (Enschede) 7. Reflex (Kampen) 8. DOS (Schoonhoven) 9 VTC (Woerden) 10. Brezan/SSS (Barneveld) Meisjes: 1. Avero/OS (Sneek) 1. Gemini (Eist) 2. Setup '65 (Ootmarsum) 4. VTC (Woerden) 5. Vollkei (Amersfoort) 6 Longa '59 (Lichtenvoorde) 7. Reflex (Kampen) 8 LEOS (Leusden) 9. Apollo 8 (Borne) Beste spelverdeler van het toer nooi: Richard Doornbosch van CW/Desto. Beste aanvaller van het toernooi Martijn Wild schut van Normis/Orion. Beste spelverdeelster van het toer nooi. José de Krieger van Ge- mini Beste aanvalster van het toernooi. Ilse Hesseling van Se tup '65. Teamprijs jongens. Exped/VIC Teamprijs meisjes: Apollo 8 LEUSDEN - Afgelopen weekend was het weer druk bij ponyvereniging Nieuw-Hagenauwe. Voor de tweede keer dit sei zoen werden er onder linge wedstrijden gehou den, die uiteindelijk moeten leiden tot de clubkampioenen Omdat de vereniging nog steeds groeiende is, en daardoor het aantal deelnemers ook, was het bestuur ge noodzaakt de wedstrij den te verdelen over twee dagen. Het mooie weer was mede de oorzaak van het succesvol welslagen van deze dagen, hoewel de re genbui van zaterdag op zondagnacht wel zorgde voor flinke plassen in de manege en het echt sop pen was. Een overdekte manege blijft toch nog steeds een grote wens. De uitslagen zijn als volgt zaterdag categorie A 1 Karin Stegers 2. Annet v. Bemmel 3. Eva Goedvolk B 1. Curly v.d. Anker 2 Carolien Roest 3 Marloes v. Gelder BI 1 Miranda Beekelaar 2 Kim v. Nieuwenhuizen 3. Jantine v. Veldhuizen zondagcategorie L 1. Esmeralda Stomphorst 2. Cleo Korsten 3 Tamara v.d. Braak LI 1Louise Keddeman 2. Lotte Wieten 3 Bianca Veenendaal M 1 Rick Schumacher 2. Nicole Baars Fragment uit het dertiende Moving Soundtoernooi van Leos het afgelopen weekeinde. In De Korf won CW/Desto voor de tweede keer bij de jongens en bij de meisjes won Avero/OS het jeugdtoer- nooi (foto: Hans Rogge) LEUSDEN - Doordat er vele wedstrijden voor periodekam pioenschappen gespeeld dien den te worden in de afdeling Utrecht werd in overleg op Hemelvaartsdag de finale wedstrijd voor de afdelingsbe ker vastgesteld tussen Roda'46 zondag en eerste klas- ser 's-Graveland op het veld van Limvio in Baarn. Roda had de finale bereikt via zeven (waarvan twee tussen- ronden) wedstrijden. Ge spannen werd dus naar deze finale uitgekeken, immers op deze wijze kon Roda-zondag dit seizoen nog een troostprijs binnenhalen. 's-Graveland deklasseerde Roda'46 echter met 5-2. Roda startte afwachtend, maar reeds in de vijfde mi nuut kon de matig opgekomen supportersschare van Roda juichen. Na een hoekschop van Sander Schimmel zette Sander Zaal middels een frommeldoelpunt de ploeg van Piet Mackaay op 1-0. Daar bleef het voorlopig wat Roda betrof bij, want 's-Graveland putte hieruit moed om met goed voetbal Roda op de knieën te krijgen. Het duurde niet lang of zij hadden de zwakke plekken binnen de Roda-ploeg snel gevonden. Het middenveld en de verde diging van Roda gaven hun di recte tegenstanders veel te veel ruimte. Binnen twintig minuten scoorde 's-Graveland vier schitterende doelpunten. de één nog fraaier dan de an dere. Roda was geheel van slag en kon middels een 4-1-achter- stand met de rust gaan naden ken over de vele fouten die ge maakt werden. Nog voor de rust werd Henk Weishaupt te recht gewisseld voor Arnoud Lolkama, door trainer Mac kaay. Spirit Na de rust werd veel energie ker gespeeld, waardoor 's- Graveland ver op eigen helft werd teruggedrongen. Zoals vaker dit seizoen liep de Roda- ploeg achter de feiten aan, ech ter de spirit zat weer in de ploeg. Met veel inzet en en thousiasme probeerde Roda er LEUSDEN - Werd vorige I week het eerste zondag- 1 mixed-team van LTV Lock- horst al kampioen in de vijfde klasse, zondag werd het tweede team ook kampioen in de zesde klasse. Gingen de eer ste zes wedstrijden in 8-0 en 7- 1, in de zevende en laatste wedstrijd tegen Bosch en Duin 2 werden de punten gedeeld 4- 4. Het eerste zondag-mixed team won weer met 1-7, nu van 't Stort 3. Dit keer liet Marcel de Jong een punt lig gen. De eerste set verloor hij benauwd met 7-5, in de tweede revancheerde hij zich met 1-6, maar de derde set liet hij weer liggen, 6-1. Alle andere par tijen werden in twee sets ge wonnen Willem Dupon won met 5-7, 3- 6 Madeion Schoemaker had bijna een walk-over 0-6, 1-6 en Birgit Schoemaker moest vijf tegengames toestaan, 2-6, 3-6. Het verschil in sterkte werd nog duidelijker in de dubbels. De heren wonnen met 1-6, 2-6 en de dames met 2-6, 1-6. Al leen de eerste set in één van de twee mixed partijen kwam nog enigszins in gevaar. Birgit Schoemaker en Marcel de Jong wonnen met 5-7 en ver volgens met 1-6. Madeion Schoemaker en Willem Dupon hadden minder moeite 1-6, 3-6. Kampioenen Het tweede mixed-team onder de bezielende leiding van trai ner Jaap van Pelt werd ge makkelijk kampioen. Alle voorgaande wedstrijden wer den gewonnen met 8-0, één maal met 7-1. Slechts één punt was voldoende om van naaste concurrent Bosch en Duin 2 af stand te nemen Het werd 4-4 In de basis speelden Marjolein de Hooge, Marella Tijnensen, Rob Stuiver, Harm Wiersma en Jaap van Pelt. Het vierde zondag-mixed- team werd ook kampioen en wel in de zevende klasse Van Wilskracht 7 in Utrecht werd met 0-8 gewonnen. In dit team speelden Sandra Kuyk, Li- sette Schutrups, Jeroen Blans- jaar, Martijn Kuyk en Meivin Engelbert. Andere LTV Lockhorst-teams die kampioen werden, waren Eemelaar 1 - Lockhorst 3 Wilskracht 7 - Lockhorst 4 Lockhorst 5 - Leusderpark Heren 35+ - Abcoude Junioren 1 - Bosheim 3 Ludenti 1 - Junioren 2 Junioren 3 - Bilthoven 2 Uitslagen zaterdag Leusden 5 - Lockhorst 1 Lockhorst 2 - Woerden 1 Lockhorst 4 - Vianen 7 Lopik 1 - Heren 1 Heren 2 - Manger Cats 3 Heren 3 - Heksenmeppers 4 Soest Zuid 3 - Junioren 1 Junioren 2 - Eemelaar 1 Ludenti 4 - Junioren 3 alles aan te doen om de opgelo pen achterstand te corrigeren. Na twintig minuten werd de inzet beloond door een doel punt van Arnoud Lolkama (4- 2). Vele hachelijke situaties volg den nog voor het doel van 's- Graveland, maar de aanslui ting wilde niet komen. Deze offensieve speelwijze werd vlak voor tijd afgestraft en be tekende 5-2 voor 's-Graveland. Voor de ploeg uit 's-Graveland een verdiende overwinning daar zij technisch als taktisch deze avond de betere ploeg waren. Voor Roda-zondag toch wei een teleurstelling na een uit stekend slot van de reguliere competitie. Als Roda-zondag komend seizoen constanter kan spelen, zal de ploeg zeker beter uit de verf komen Willem Dupon, Marcel de Jong en de zusjes Birgit en Madeion Schoemaker werden vorige week al kampioen in de vijfde klasse voor hun club LTV Lockhorst. Door de 7-1 overwinning op 't Stort 3 werd het kampioenschap ongeslagen gehaald.(foto. Hans Rogge) met eerste zaterdag-heren- team met Herman van Ree, Bob van Leeuwaarden. Ray mond van Beek. Henk de Graaf en Kees Koopman, zij promoveren naar de tweede klasse. Verder werd het ze vende dinsdag-damesteam het eerste jongensteam en het eer ste meisjesteam kampioen. Inmiddels maken de Burg. Buiningparkbewoners zich op voor de senioren clubkam pioenschappen die van 13 tot en met 28 juni worden gehou den. Uitslagen zondag 't Stort 3 - Lockhorst 1 Lockhorst 2 - Bosch en Duin LEUSDEN - Zon en hitte kenmerkten de achtste Halve Marathon van Maarn, die zaterdag 30 mei door AV Altis werd georganiseerd. De wedstrijd, die tevens als opening gold voor de cy clus van het Heuvelrug circuit, kon slechts op verantwoorde wijze doorgang vinden doordat de organisatoren vele ex tra water- en sponspos- ten langs het parcours hadden opgesteld Op deze wijze konden onge lukken, zoals recent tij dens de Eemmeerloop waar vele lopers met uit puttingsverschijnselen uitvielen, worden voor komen. Ondanks de zware om standigheden viel een aantal goede prestaties te noteren. Dit gold met name voor de Engelse winnaar Graham, die met grote overmacht fi nishte in een onvoorstel baar goede tijd 1.07 15. Beste Altis-atleet (en daarmee voorlopig eerste in de onderlinge club competitie) was Gerard Hol, die als derde over de streep kwam in 1.11.43. De Leusdense atleten stelden ditmaal allen te leur. Rob de Vries (vorig jaar nog tweede) ein digde als zevende in 1.14.33, nog juist voor Hans van Dijk, die acht ste werd in 1.15.0. Cees van Sluijs tenslotte be leefde een persoonlijk dieptepunt door wan delend de finish te berei ken in 1.23.30 Het Leusdense trio, allen herstellend van blessure- perikelen, zal de trai- ningsarbeid derhalve dienen op te voeren met het oog op de tweede wedstrijd van het Heu velrug-circuit. de Kersen loop te Zeist op zaterdag 20 juni LEUSDEN - Postdui venvereniging Leusden hield een wedvlucht van uit Pont St. Max (374 km). De wind was Zuid- Oost. Er waren 219 dui ven in concours: eerste duif 12.24.53 uur (1290 m/m). Ie A. van Zwol 2e T Elverding 3e A van Zwol 4e Comb. Vrij - Bra 5e P. Lambrechts jr. 6e P. Boender 7e Tilly Blom 8e M. Hoef akker 9e A. van Zwol 10e Comb. Vrij - Bra LEUSDEN - De jaarlijkse wielerronde van Leusden is dit jaar op woensdag 10 juni. De ronde zal verreden worden op het bekende parcours bij win kelcentrum De Biezenkanip. Het startschot voor de 100 A- amateurs zal gegeven worden om 19.45 uur. Daarvóór zijn de Amateurs-B/veteranen al aan bod geweest. Die starten om 18.30 uur. De veteranen rijden 33 rondes van in totaal 50 kilometer De A-amateurs leggen op hetzelf de parcours in 53 rondes een afstand van 80 kilometer af. Bij de veteranen starten ook en kele Leusdenaren. Onder hen Ed Dijkhuizen, Henk van "t Klooster en Paul Ossendrijver (winnaar van de ronde in 1990 en tweede in 1991) Andere favorieten zijn Dick Reisen (Rhenen), Adrie Frijters (Wageningen), Piet de Haas (Tiel), Miel Meijers (Hoogland) en Hans Versteeg (Achterveld) Favorieten bij de A-amateurs zijn Frans Beeren (Nieuwe- gein). Enk Boezewmkel (Hooglanderveen), Dennis Huenders (Almere) en Benie van Leijen (winnaar in 1990 en vijfde in 1991). De start/finish is op de kruising van de Ha- mersveldseweg/Zwarteweg. LEUSDEN - In de nationale competitie hebben de Leus dense jeu de boulesteams van De Hakhorst uit Leusden wis selende resultaten geboekt. Het eerste team raakt vermoe delijk zijn hoge klassering in de hoofdklasse kwijt, het vierde team (Bep en Bob Bloe mendal en Rudolph de Groot) promoveerde naar de derde klasse. In de hoofdklasse speelde De Hakhorst 1 (Emile Eskenazi, Hans en Joost Jacobs) op de eerste twee wedstrijddagen matig. Er werd toen slechts één overwinning in tien wed strijden behaald Afgelopen I zondag revancheerde dit team I zich met drie overwinningen I uit vijf wedstrijden, waarbij zelfs de koploper werd versla gen. Of het genoeg is om recht streekse degratie te ontlopen en degradatiewedstrijden te spelen is nog niet bekend. De Hakhorst 2 (Henk, Bauke en Kees Bokhorst) hand haafde zich wel in de hoofd klasse, ondanks de wat povere score van één overwinning op de laatste wedstrijddag. In to taal werden zeven van de vijf tien wedstrijden gewonnen In de tweede klasse begon De Hakhorst 3 (Martin van Slin gerland, Ton Jacobs en Rob van der Werve) op de eerste wedstrijddag slecht: vier ne derlagen. Daarna kwam het herstel, zodat dit team zich met zeven overwinningen uit veertien wedstrijden op een achtste plaats in deze klasse handhaafde. Mimo Sciortino fungeerde hier als invaller. Afdeling In de vierde klasse van de af deling was De Hakhorst 5 (Bep en Bob Bloemendal, Ru dolph de Groot en invalster Johanneke Bokhorst) het meest succesvol van alle Leus dense teams. De laatste wed strijd besliste over het kam pioenschap, bij verlies zou het team naar de vierde plaats duikelen. Het werd een 13-6 overwinning, zodat dit team met in totaal elf overwinnin gen kampioen werd. De Hakhorst 4 (Ruud Dam, Sieds Hoitinga en Roelof de Groot) speelde vooral op de laatste zondag met vijf over winningen uit evenzoveel wedstrijden bijzonder sterk. Dit team kwam zo op negen overwinningen, goed voor een vijfde plaats, maar net iets te weinig om promotiewedstrij den te mogen spelen. De Hakhorst 6 (Simon en Gré Jol en Marijke Hoitinga, met Jos Schregardus en Jan van den Mosselaar als invallers) handhaafde zich vrij gemak kelijk in de vierde klasse met zes overwinningen uit veer tien wedstrijden. LEUSDEN - Gezond Joggen Leusden (GJL) deed vrijdag 29 en zaterdag 30 mei mee aan de 24-uur loop-estafette in Apeldoorn. Deze internationale loop trok ruim 1100 deelnemers. De Leusdenaren deden mee in categorie B recreatiemet als doel het verbeteren van het bestaande record 305,879 kilometer GJL deed een geslaagde poging Het record werd verbeterd en naar 311,285 kilometer getild. Vrijdag 29 mei werd er om 14 00 uur gestart m het Mheenpark. De omstandigheden varieerden van snikheet weer met dreigende onweersbuien tot veertien graden Celcius in de nacht. Vooral bij die temperatuur was het goed lopen Coach Fred Gressie moest zijn lopers in het begin vanwege de warmte zelfs afremmen. De estafetteploeg bestond uit (boven) Jan Schepers, Reinie BoersenMarkus Biel, Jan Boersen, Mike Gressie en coach Fred Gressie. Jeroen Raaijmakers, Joop Boersen, Alex van de Wijk, René Zeelenberg en Chris Schrijnemakers Leusder Krant jnsdag 3 juni 1992 Pagina 11 I

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11