Kapot verkeerslicht zorgt voor ravage oda De Horst niet geschikt als B-lokatie .Leusder Krant. de schijnwerper Sisss I Isssissertjes Avondvierdaagse L E U S D E N Automobilisten raken op Groene Zoom in verwarring Kool krijgt gelijk van Rijkswaterstaat Het was gaaf nsdag 3 juni 1992 Pagina 3 nemers op de tweede dag foornamelijk door de bc- louwde kom. Ik denk dat ,|s het maandag mooi weer -OU zijn geweest, dat van- laag een groot deel van de leelnemers gewoon was vertrokken. Maar de schrik zat er her en der nog ioed in en daarom is dit lesluit goed geweest.". Bosch: „Je kan echter Dooit voorspellen hoe het weer zich zal gaan gedra- en ik moet er ook niet 8an denken als er toch wat >ebeurd zou zijn. Hoewel let minder gevaarlijk leek a|s gisteren, zijn er ook vanavond een paar flinke donderslagen gehoord. We lebben er alles aan gedaan om een goed onderbouwd jesluit te nemen. Zo heb- jen we 's middags nog •ontact gehad met een meteorologisch bedrijf. En uit die informatie bleek dat de zwaarste buien juist boven Midden-Nederland verwacht werden. Dat maakte de uiteindelijke keuze om tot afgelasting over te gaan alleen maar eenvoudiger." De organisatie van de Avondvierdaagse over weegt niet om tot verlen ging van het evenement over te gaan. Bosch: „Nee, het wordt nu in het gun stigste geval een avond- tweedaagse. De deelne mers die zich vandaag mel den hebben formeel de eer ste twee dagen succesvol doorstaan. En degenen die de finish donderdag halen, krijgen gewoon hun onder scheiding." Of de Avondvierdaagse vanaf nu onder een beter gesternte staat, moet nog worden afgewacht. Het KNMI sluit ook vandaag de kans op (zware) on weersbuien boven Neder land niet uit. vervolg van pagina 1 larmee wordt de Leusden- letbalclub in het gelijk ge in de beroepszaak die na de (verloren) promo- edstrijd bi] de KNVB aan- rig maakte. Roda vocht in de geldigheid van de van het eerste duel aan. iusdense vereniging ver- de Amsterdamse tegen- der ervan een speler te jen opgesteld die niet lgerechtigd was, omdat de een schorsmg uitzat. De uste speler zou in de pro ewedstrijd onder een valse n hebben meegedaan, in de hand van fotomate- werd de KNVB op dit feit ezen en kreeg de bond van a het verzoek stappen te ememen. De KNVB riep ■op de bewuste speler op h te identificeren. Het is niet ;nd of dit inderdaad is ge- rd, maar volgens zaterdag- zitter Rob Burger heeft denmeer in ieder geval ild bekend. De KNVB heeft nop de eerste wedstrijd tus- Roda en Middenmeer on- ig verklaard, waarmee een i\v beslissingsduel noodza- jk is geworden, et is nog niet bekend waar tweede duel tussen de ploe- [zal worden afgewerkt. Vol- is Rob Burger ligt het echter rde hand dat Roda de eer- keus krijgt om te bepalen ar die wedstrijd moet wor- I gespeeld Burger „Uiter- it onze voorkeur dan naar het eigen veld op het gemeester Buiningpark. ir zitten echter wel wat ha- en ogen aan. Zo is de con ditie van het hoofdveld mo menteel erg matig Maar dan steken we met een aantal men sen de komende dagen gewoon de handen flink uit de mou wen. Dat is wel op te lossen." Een ander knelpunt die dag is dat er bij Roda een groot inter nationaal jeugdtoernooi wordt gehouden, zodat het aan- vangstijdstip een probleem wordt. Burger: ,,Ik verwacht zaterdag niet eerder dan 18.00 uur te kunnen beginnen." Om die reden werd dinsdag dan ook nog niet uitgesloten dat voor de wedstrijd alsnog wordt uitgeweken naar een veld in de directe omgeving van Leusden. De wedstrijd tussen Roda en Middenmeer heeft als inzet promotie naar de derde klasse KNVB, het op twee na hoogste niveau in het zaterdag-ama- teurvoetbal. Beide ploegen werden onlangs winnaar in de nacompetitie in hun klasse. De eerste wedstrijd werd ander halve week geleden afgewerkt op het terrein van SEC in Soest. Ondanks een groot veld- overwicht, leed Roda daarin een 3-2 nederlaag. Tegen die uitslag tekende Roda vrijwel direct protest aan. Roda verdacht Midden meer ervan dat de centrale ver dediger van het team ten on rechte meedeed. De zaak kwam aan het rollen, omdat een spion van Roda een week eerder het beslissingsduel in de parallelklasse, waarbij Mid denmeer was betrokken, be keek. De spion wees het Roda- bestuur vrijwel direct na het begin van de beslissingswed strijd in Soest op het feit dat er iemand meedeed, die een week eerder tegen een schorsing was opgelopen. De naam van de ge schorste speler kwam op het wedstrijdformulier echter niet voor, zodat het vermoeden van fraude rees. LEUSDEN - Door het uitval len van de verkeerslichtinstal latie op het kruispunt Noor derinslag. Groene Zoom ge beurden dinsdag binnen enke le uren twee ongelukken, waarbij in totaal 7 auto's be trokken waren. De installatie werkte niet meer, omdat maandagavond tijdens het noodweer in een van de kasten de bliksem was ingeslagen. Bij één van de ongelukken werd ook een paal van een verkeers licht omvergereden. De installatie werd in de loop van dinsdag gerepareerd. De politie hield er voor de zeker heid rekening mee. dat zij op het bewuste kruispunt agenten zou moeten inzetten om de stroom wandelaars van de avondvierdaagse, die daar pas seerde, in goede banen te lei den. Een gemeentelijk woord voerder ging er echter dinsdag middag nog vanuit, dat de in stallatie voor 18.00 uur her steld zou zijn. De grootste ravage onstond dinsdagochtend omstreeks 9.00 uur na een ongeluk op het kruispunt Groene Zoom, Noorderinslag Een 79-jarige vrouw uit Hoevelaken gaf geen voorrang, toen zij het kruis punt overstak in de richting van Leusden-Zuid. De ravage was groot op de kruising Heiligenbergerweg/Groene Zoom. (foto's: Hans Verhorst) Op hetzelfde moment reed daar een 25-jarige Amersfoort- se vrouw via de Heiligenber gerweg naar de Noorderinslag Haar auto werd enkele meters meegesleurd en botste tegen de auto van een inwoner uit Leus den. Die kwam uit de richting Leusden-Zuid en stond op de Groene Zoom links voorge sorteerd voor de richting Amersfoort. Twee auto's, die vlakbij stonden, werden ook door de botsing geraakt De Hoevela kense en de Amersfoortse vrouw en één van haar twee passagiers raakten gewond. Verder moesten hun beide au to's total loss worden afge voerd. Op vrijwel hetzelfde punt reed omstreeks 13 00 uur een 51-jange automobilist tegen de auto van een 51-jarige vrouw uit Blaricum Die reed op de Noorderinslag in de richting van Amersfoort. De Leusdenaar reed op de Groene Zoom en kwam uit de richting van de Randweg. Hij zag de Blancumse te laat en gaf geen voorrang Beide auto's liepen schade op, maar er vielen geen gewonden. De politie wijst er naar aan leiding van beide ongelukken op, dat bij het uitvallen van de verkeerslichten, de 'gewone' voorrangsregels gelden. ,,De Noorderinslag is een voor- rangsweg en het verkeer van de Groene Zoom zal daar reke ning mee moeten houden," zegt een politiewoordvoerder. Dat het zolang duurde, voor de getroffen lichten hersteld waren, ligt volgens de ge meente aan het uitvallen van meerdere installaties in de re gio. „Daardoor onstond er voor de leverancier topdrukte. Wij hebben wel direct de betrok ken onderneming gewaar schuwd," zegt de gemeentelij ke woordvoerder Rijkswaterstaat is het eens met gemeenteraadslid Joop Kool van Leusden '90, dat de aan wijzing van bedrijventerrein De Horst tot zogenaamde B-lo katie. niet strookt met het rijksbeleid. Rijkswaterstaat vindt dat De Horst niet goed bereikbaar is met het openbaar vervoer. Volgens de normen van het rijk mogen in dat geval geen bedrijven worden toege laten, die veel werknemers in dienst hebben. Het beleid van de overheid is er namelijk op gericht het woon- en werkver keer zoveel mogelijk te beper ken. Volgens Rijkswaterstaat zou De Horst wel mogen worden ingericht als C-lokatie. Dat betekent, dat er zich alleen be drijven mogen vestigen, die weinig mensen in dienst heb ben, zoals transportbedrijven en magazijnen. Kool maakte vorige maand in de gemeente- raadscommisie Ruimtelijke Ordening bekend, dat hij een brief had geschreven aan Rijkswaterstaat, waarin hij schreef dat volgens hem De Horst niet voldeed aan de voor waarden, die gelden voor een B-lokatie. Dit wekte met name de woede op bij VVD-raadslid Ton Voortman, die vond dat Kool had gehandeld in strijd met het belang van Leusden. Kool verweert zich nu met het argument, dat hij de gemeente raad en burgemeester en wet houders steeds op de hoogte heeft gehouden van zijn han delen Uit de brief, die Kool van Rijkswaterstaat kreeg, blijkt dat de rijksdienst nog steeds grote moeite heeft met de aan wijzing van De Horst tot B-lo katie De dienst heeft echter de mogelijkheid om tegen de be slissing in beroep te gaan. laten verlopen Toch vindt Rijkswa terstaat dat de betrokken in stanties moeten weten hoe de dienst over de gang van zaken denkt. „Om mogelijk misverstand te voorkomen, hebben wij eer der gewezen op een aantal strijdigheden met het beleid van het rijk", krijgt Kool per brief te weten. Verder zal de dienst haar standpunt kenbaar blijven maken bij de Provin ciale Planologische Commis sie, die het laatste woord in deze zaak heeft Tijs van den Anker in de hoofd rol op tv LEUS DEN- Soms wonen televisie-sterren wel heel dichtbij. Tijs van den A n- ker(13) bijvoorbeeld. Hij kreeg de hoofdrol in het jaarlijkse televisiepro gramma dat de VARA maakt ter gelegenheid van de KinderjuryIn heel Nederland geven kinderen aan, welke boe ken zij het mooiste vin - den De boeken die de meeste stemmen krijgen worden bekend gemaakt in een feestelijk program ma dat op 16 juni zal worden uitgezonden. Voor dit programma von den de opnamen plaats. Tijs heeft al en ige tele visie-ervaring Vorig jaar deed hij als speler bij de theaterschool Mirakel, verschillende televi sieprogramma 's mee. Daarbij was vooral zijn achterhoofdgoed te Zlen als hij niet in de schaduw stond Dit keer komt hij echter overdui delijk in beeld. Tijs was het enige kind dat meetrok in de bus waar alles in de komende uitzending om draait Met zijn honkbalpet van The Red Caps op zijn hoofd trok h ij door het ganse land. Ze reden van Hilver sum naar Groningen waar het startschot werd gegeven. Daarna ging het naar Hoogezand-Sappe- meer. Giethoorn, Woer den en Axel in Zeeuws- Vlaanderen, om scholen te bezoeken. Onderweg pikten ze song-festival afgevaardig de Humprey Cambell fWijs me de weg') nog even op Geinig wel hoe hij in die bus stond te swingen. Ik moest er heel blij bij kijken. Dat was wel lachen. Het punteren in Giet hoorn was zwaar en on derweg kreeg h ij een postzak op zijn hoofd. Dat was niet de bedoe ling. Veel meer wil Tijs niet kwijt. Al die aan dacht voor zijn avonturen is wat hem betreft met nodig. Uit zijn tussen neus en lippen gemaakte opmerkingen is te begrij pen dat de opnamen tus sen het lachen en keten doorzijn gemaakt. Tijs Het was gaaf.'Cool bleef hij vooral door de cola.Hij zat de hele dag met zijn hoofd in de koel kast", verzekerde Erik van de Hoff deproduk- tieleidersamen met Carla Groen. Van enige angst voor camera s of 'toestan den 'leek Tijs geen last te hebben gehad. „Het was wel geinig Vooral de chauffeur vond ik aardig. Maar ook met de geluidsman, dejongen van het licht, met Erik, Carla en Mieke van de Weg (bekend van Jules Unlimited) kon je lachen aldus Tijs. Lange, warme dagen waren het. 's Morgens ze venuur van huis. 's avonds rond elf uur terug. Uren in de auto, niet har der dan honderd en tien kilometer per uur. „De Walk ie- Talkie waarmee we in contact stonden met de volgauto en de auto van de NOB mocht ik bedienen", glundert het onderwerp van gesprek. Trouwens de 'boord-com- puter' werd hem ook toe vertrouwd. Op de laatste school deelde Tijs tien tallen handtekeningen uit Toen ze mijn tele foonnummer vroegen heb ik geloof ik één keer de waarheid gezegd. Daarna begon het nog wel met 94 maar daarachter verzon ik maar wat. Zo kan Leusden nog meegenie ten. "Met deze mededeling joeg hij zijn vrienden op dekast Later ontkende h ij het. Wie Tijs ken t, blijft twijfelen. De eerstefanmail is in middels binnen Opzijn verjaardag, de dag na de opnamen, kwamen Erik en Carla hem met een taart en een cadeau ver rassen. Hij heeft het uit stekend gedaan", vonden zij Tijs vindt het wel meevallen:„In het begin vergiste ik me m de tekst die ik moest zeggen. La ter verzon ik m ijn eigen teksten en dat ging een stuk beter. Op 11 juni vinden de laatste opnamen plaats In Axel wordt dan de uit slag van de kinderjury bekendgemaakt Onder leiding van Tijs... uiter aard. De misgelopen schoolre- pe titles zal hij in moeten halen. De sportdag heeft hij misgelopen. Medelij den is niet nodig. Op 16 juni om 17.30 uur zendt de VARA het programma uit. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. *...Of de beroemde Leusdense roekstar Robby Valen tine foto's en ander materiaal naar zijn fan Christa Kloosterman uit Hoogxliet kon sturen, vroegen wij vorige week in deze rubriek. Eigenlijk vroeg zij om knipsels uit deze krant an artikelen over haar idool, maar die konden wij niet zo één, twee, drie leveren... *...Dus deden wij een oproep aan Robby himself. En hij reageerde daarop. Of eigenlijk reageerde zijn moe der. Uit haar verhaal bleek dat het leven van een beroemdheid ook zo zijn keerzijde heeft. Want Christa Kloosterman is geen onbekende van de Leusdense muzikant... Zij gaat naar ieder optreden van mijn zoon. waar dat ook is", vertelde zijn moeder. Helemaal idolaat is zij dus van haar held. En die gekte gaat zover, dat zij de ster overspoelt met dure cadeau 's. „Mijn zoon vindt het soms wel wat vergaan", legt mevrouw 'Valentine' uit...* *...Veel heeft Robby niet meer te geven aan Christa. want al het fanmateriaal, dat bij heeft, kreeg zij al van hem. Misschien is het voor haar beter als zij haar liefde een beetje laat bekoelen...* *...Dcze week begint de grote milieu-conferentie in Rio de Janeiro. Daar zullen de groten der aarde in mooie woorden hun zorg uitspreken over de toekomst van moeder aarde, die door het handelen van de mens ernstig bedreigd wordt...* *...Nu al ziet het er naar uit, dat er niet veel bereikt wordt, want de echte machthebbers hebben op voor hand al laten weten, dat zij het zullen laten afweten. Dat zat er natuurlijk al een beetje in en daarom liet de organisatie een wereldwijde oproep uitgaan de deel- nemenrs aan de conferentie te bestoken met kaar ten... Daaruit zou maar één ding mogen blijken. Het moet afgelopen zijn met de roofbouw op de natuur en de aanslag op het milieu. Ook de Leusdenaren hadden de kans op deze manier wat van zich te laten horen. Maar ook zij lieten het afweten...* *...Op verschillende punten in de gemeente, zoals bij de Leusder Krant, kon men kaarten inleveren. Zes weken lang stonden er overal bussen, waar deze kaarten in gedaan konden worden. Niet meer dan 1 kaart haalden wij uit 'onze' bus...* Elders in Leusden was het al niet beter. Want je kunt moeilijk volhouden dat 491 kaarten veel zijn voor een bevolking van ruim 27.000 inwoners. Je zou haast zeggen, dat de Leusdenaren, die toch in een groene gemeente wonen, niet zo geïnteresseerd zijn in het milieu...* *...Dat vermoeden wordt versterkt door datgene wat wij tot onze spijt zagen in het parkje van de Princen- hof. De natuur behoort daar ongeremd haar gang te kunnen gaan. Wie er regelmatig loopt zal kunnen bevestigen dat het er inderdaad genieten geblazen *...Er zijn echter mensen, die daar een einde aan w il len maken. Dat is de enige conclusie, die je kunt trekken uit het gedrag van een onverlaat. Een kapotte televisie tussen het groen is iets dat daar beslist niet thuis hoort...* *...Grof vuil kan al sinds jaar en dag naar de gemeen- tewerf gebracht worden. Sinds kort gaat dat alleen als je aan de poort van de werfje stortpas kunt tonen. Als je die kwijt bent. moet je betalen voor een nieuwe....* *...Dat zou misschien de reden kunnen zijndat men sen. na verlies van hun pas, hun rotzooi elders probe ren kwijt te raken. Een goed excuus is dat niet, maar als dat echt zo is, dan schiet de stortpas zijn doel voorbij... *...Het is overigens niet altijd kommer en kwel met de Leusdenaren. Ze laten zich ook van hun goede zijde zien. Zoals afgelopen maandag bij de eerste dag van de avondvierdaagse. Boven Leusden brak halverwege de eerste tocht een behoorlijke stortbui los....* *...Op het moment dat de hemel openbrak, liepen de meeste wandelaars in Leusden-Zuid. En dat was maar goed ook. w ant daar tras beschutting. Die werd op een ongebruikelijke, maar effectieve manier door de men sen in Leusden-Zuid aangeboden...* Massaal werden de auto 's uit de garages gehaald eu de vrijgemaakte ruimtes aangeboden aan de door weekte wandelaars. Die konden wachten tot de bui over was....* *...Het onweer zorgde er ook voor dat de verkeers lichten in Leusden uitvielen. De klap kwam zo hard aan, dat de installatie op dinsdag nog niet gerepareerd was. Kennelijk zijn de verkeerslichten in Leusden zo belangrijk, dat als ze uitvallen, mensen niet meer weten wie er wanneer voorrang heeft... *...ln enkele uren tijd gebeurde er op het kruispunt van de Groene Zoom met de Noorderinslag en de Heiligenbergerweg twee ongelukken. Oorzaak: het niet verlenen van voorrang. De ravage was groot en er vielen ook gewonden. Als in Leusden het (verkeers- licht uitgaat, gebeurt kennelijk hetzelfde bij sommi ge verkeersdeelnemers....*

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3