Leusden Leusden TOTALE LEEGVERKOOP Schoeman Makelaars zaterdag 6 juni a.s. van 10.00-13.00 uur bijzondere bijstand nieuwe tuingroendepots vergaderagenda 40% KORTING op alle artikelen Tarweland 6 Leusden Rietspinner 1 Leusden Jan van Arkelweg 8 Achterveld 495.000,- k.k woensdag 3 juni 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr 121 d.d. 3 juni 1992 Eten, drinken, kleding, meubels, ontspanning, water, gas en licht zijn zaken die wij allemaal nodig hebben. Om die te kunnen betalen ontvangt iedereen een salaris of een uitkering. Sommige zaken zijn door bijzondere omstandig heden noodzakelijk maar kunt u misschien niet betalen. Terwijl u ze ook niet vergoed kunt krijgen van het GAK of het ziekenfonds. In die gevallen kunt u 'bijzondere bijstand' aanvragen. Die extra kosten kunnen van alles zijn Een paar voorbeelden ervan zijn: eigen bijdragen voor medische voorzieningen zoals brillen, ge hoorapparaten en kraamzorg. Of taxikosten als u met meer in staat bent met het openbaar vervoer te reizen en toch uw familie of kennis sen wilt bezoeken of gewoon wilt gaan winkelen. De kosten voor kinderopvang als u een noodzake lijke schoolopleiding volgt. draagkracht Niet alle extra kosten worden ver goed. De gemeente houdt altijd rekening met uw draagkracht, dat wil zeggen welk deel u zelf kunt betalen. Daarbij wordt rekening gehouden met uw vermogen, dat wil zeggen geld op de spaarreke ning. effecten of een eigen woning. Natuurlijk wordt ook uw inkomen in de beschouwingen betrokken. Als u meer verdient dan de bij standsnorm dan kijkt de gemeente of u de bijzondere kosten zelf kunt betalen. Het verschil tussen uw netto-inkomen en de bijstands norm bepaalt de draagkracht in uw inkomen Die draagkracht wordt bij de aanvraag vastgesteld en geldt voor een jaar. drempel Er wordt geen bijzondere bijstand gegeven voor kosten die in een pe riode van twaalf maanden lager zijn dan 183.- Alleen het bedrag dal u meer hebt uitgegeven dan die 183,--krijgt u dan ook vergoed. Er wordt dan natuurlijk weer met uw draagkracht rekening gehou den. info Binnenkort zal een info sociale za ken verschijnen Deze brochure, die huis aan huis zal worden ver spreid gaat onder andere in op bij stand. Ook het onderdeel bijzon dere bijstand zal worden behan deld. meer weten? Bij de afdeling sociale zaken en huisvesting vindt u allerlei brochu res over bijstand en wat daarmee samenhangt. aanleg met recycling paaltjes Onlangs zijn er vijf nieuwe tuingroendepots in gebruik genomen. Het gaat om de depots aan de Zwarteweg/Larikslaan, Blokland. Groenhouten-Zuid, Beltmolen en Lingewijk. De nieuwe depots zijn aangelegd met reocling kunststofpaaltjes. Het gebruik van deze paaltjes is om twee redenen beter voor het milieu. In de eerste plaats zijn van kunststof waardoor ze niet meer met chemische middelen bewerkt hoeven te worden. Anderzijds leidt het gebruik van recycling paaltjes tot verkleining van de afvalberg. Nog steeds komt het voor dat ook andere materialen bij het tuinvuil worden gedeponeerd. Bijvoor beeld plastic zakken, bielzen, hek ken en gaas Ook dikke stukken hout mogen met tussen het tuin- groen terecht komen. Tuinvuil wordt namelijk vermalen door een machine. Deze machine, de zoge naamde Kompomix kan erg dikke takken niet aan. Takken, dikker dan 9 cm kunt u dus naar het over- laadstation aan de Hamersveldse- weg brengen Twee keer per jaar houdt de ge meente een zogenaamde tuin- groenactie, een keer in het voor jaar en een keer in het najaar. De najaarsactie is alweer enige weken voorbij Dat betekent dat u een aantal depots niet meer kunt ge bruiken. In iedere wijk is wel een tuingroen- depot. Dat wil zeggen een plaats waar u tuingroen kwijt kunt. We kennen tijdelijke en permanente depots. De tijdelijke depots kunt u nu met meer gebruiken. De perma nente blijven alti|d open Op een bord bij het depot staat aangege ven om welk soort depot het gaat. hergebruik Het gebruik van de depots heeft twee voordelen Ten eerste komen gemaaid gras, takken en struiken niet meer in de verbrandingsoven. Dat betekent dat met dat tuingroen iets nuttigs kan worden gedaan. Bovendien scheelt dat geld want verbranden van huisvuil is duur. Ten tweede kan tuingroen opnieuw worden gebruikt. Maar dan moet het natuurlijk wel uitsluitend groenvuil zijn wijziging ophalen huisvuil In verband met het pinksterweek- einde zal het huisvuil niet op maan dag 8 juni maar op zaterdag 6 juni worden opgehaald Glas en papier worden opgehaald in de wijken Hamershof. Groen houten. Zwanenburg. Akkerhoe ve. Noordwijck, Langenbeek. Munnikhove. Bosveld, Claveren- blad. Wildenburg en Leusden Zuid. verkeersplan Op 2 juli 1992 zal de gemeenteraad van Leusden het verkeersplan vast stellen. De laatste mogelijkheid om te reageren op het concept plan is door gebruik te maken van het spreekrecht tijdens de behandeling van het plan in de commissie OREV van 11 juni. Aan het verkeersplan is al veel aan dacht besteed. Van 17 oktober tot en met 7 november 1991 was er een expositie te zien in de hal van het gemeentehuis. Tijdens deze expo sitie was een gratis informatiebrief verkrijgbaar waarin de belangrijk ste zaken uit het verkeersplan ston den vermeld Inspraakbrieven konden worden gebruikt om te rea geren op de mogelijke oplossings richtingen. In het verkeersplan dat binnenkort wordt vastgesteld zijn deze reacties verwerkt. Het verkeersplan bestaat uit vier delen, beleidsdoelstellingen, een inventarisatie van de problemen, mogelijke oplossingsrichtingen en het zogenaamde voorkeursscena rio. Dat laatste deel bevat de in spraakreacties en de mogelijke op lossingen. dinsdag 9 juni, commissie sociale zakeh, volkshuis!® emancipatie en milieu (SVEM). De commissie behandelu - een voorstel om in 1992 uit de post sociale vernieuwing beschikbaar te stellen voor het IGOL-projekt (groept voor ouderen), subsidiëring van 24 in zorgwonine^ Achterveld, het aanbrengen van een liftinstallatie inm, complex Geertrudishof. het projekt gespreksgroepen! senioren en de uitwerking van projecten die in het kader de prijsvraag sociale vernieuwing naar voren zijn gebri - de notitie 'Afronding van de discussie over gemeentej subsidiëring ten behoeve van woningbouw'; - een 'Overeenkomst op maat' tussen provincie en santen kende gemeenten inzake het doordecentraliseren budgethouderschap woninggebonden subsidies. - de rekening 1990 van de AVU (Afvalverwijdering Uiró - de nota emancipatiebeleid. donderdag 11 juni, commissie openbare werken, ruimig ordening, economische zaken en verkeer (OREV). De co* sieleden buigen zich over o m de volgende onderwerp! - een overeenkomst over de bestemming van het pand Z* Goorderweg 1: - het verkeerplan fase 4 'Voorkeursscenario'; - het aanleggen c.q. aanpassen van bushaltes voor de« spitsbus Leusden-Utrecht; - wijziging in de bouwregelgeving, - een locatie voor het evenemententerrein; - de ruilovereenkomst met Total Nederland NV; - bouwprocedure Hamershof Beide commissie buigen zich bovendien over de Wen* ventarisatie Mecrjarenactiviteitenplan 1993- 1996, de V jaarsnota 1992 en de Meerjarenbudgetprognose 1993-|( De verzamelagenda met bi|behorende stukken ligt voori inzage bij bureau voorlichting in het gemeentehuis. Voor opmerkingen heeft over de te behandelen stukken besta mogelijkheid gebruik te maken van het spreekrecht. De vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouife beginnen om 20.00 uur. GEMEENTE Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (033) 961618 of 9t bekendmakingen GEMEENTE drank- en horeca wet Burgemeester en wethouders zijn voornemens om toepassing te geven aan artikel 3a van de Drank- en Horecawet. Dit betekent dat aan drank- en horecawetvergunningen voorschrif ten en/of beperkingen kunnen worden verbon den die nodig zijn om onwenselijke mededin ging door drankverstrekking door paracommer- ciële instellingen (paracommercialisme) te voor komen. De volgende vergunningen zullen worden be perkt: Stichting Soccle: vergunning voor „Groot Krak- horst". ,,de Moespot", ,,de Woelige Hoek"; Vereniging voor Welzijn Ouderen te Leusden vergunning voor ,,de Wolboom"; L.T.V ,,de Eemelaar": kantine L.T.V. ,,de Eemelaar Stichting R K. Jeugd- en Jongerenwerk: ,,de Til". De ontwerp-beschikkingen liggen tot 4 juli 1992 term inzage op de afdeling Ruimtelijke Orde ning en Algemene Zaken, kamer 209. Nadere informatie kan worden verkregen op toestel 961730 verleende vergunningen bouwvergunningen Ambachtsweg 1 bouwen van een kantoor Asschatterweg 131 plaatsen van een dakkapel Berkelwijk 12 bouwen van een berging Beverhoeve 12 plaatsen van een dakkapel Beverhoeve 14 plaatsen van een dakkapel Claverenbladstraat 114 bouwen van een berging Claverenbladstraat 118 bouwen van een berging Dodeweg 6 bouwen van een berging Emelaarseweg 8 bouwen van een opslagloods Henegouwen 14 uitbreiden woning onder het balkon Hessenweg 118 bouwen van een garage/berging Hessenweg 159 uitbreiden van de woning Hessenweg 371 herbouw van een berging Kanaalweg 9 bouwen van een garage/berging Albast 7 uitbreiden van de woning De Komeny 3 wijzigen gevel en uitbreiden luifel Leusbroekerweg 1 bouw van een jongveestal Melafier 8 uitbreiden van de woning Melafier 8 plaatsen van een tuinhuisje Nabbert 30 verbouwen van de berging Nabbert 32 verbouwen van de berging Parelduiker 10 wijzigen van de gevel Pr. Irenelaan 69 plaatsen van een dakkapel Rosmolenstraat 11 plaatsen van een dakkapel Rosmolenstraat 13 plaatsen van een dakkapel Rosmolenstraat 15 plaatsen van een dakkapel Rosmolenstraat 53 plaatsen erfafschei- ding (incl. poort) diverse vergunningen Koenen Air: oplaten en plaatsen zeppelin; P. J. M. Bosman. Drank-en Horecawetvergun- ning (gewijzigd) De heer en mevrouw Timmerman Drank- en Horecawetvergunning (gewijzigd); Fire Masters: verwijsbordjes; A J. Jacobs: standplaatsvergunning; Stichting Meiling: oplaten 60 ballonnetjes voor wedstrijd. bezwaren Belangstellenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 209, telefoon 961729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen. Ha- mersveldseweg 105, telefoon 961752. Uitgezonderd perkplanten Tiling/ centrum lJLfu Hilhorst Ursulineweg 5, Leusden-C, FA. F.V.D. LAGEMAAT HOUTHANDEL TUINDECORATIES Zeisterweg 55. Woudenberg 03498-1268/3600 Blokhutten/ Tuinbergingen Schuttingen/ Hekwerken Vlonders Tuinverlichting Diverse Houtmaterialen Wij bezorgen en plaatsen KIPLOEMPIA'S en 30 soorten thee Poelier Brons Hamershol. auto's en motoren T.k.a invalide AUTO 40 km Veloto. prijs n o.t.k. Tel 03438- 18359 Let op wij zijn verhuist! Voor in- en verkoop van uw BESTELBUSJES. Autobedrijf Jos Groene- veld, Klompersteeg 19, De Klomp, tel 08367- 4060. U kunt dan zonder afspraak deze woningen bezichtigen. Als u van plan bent om één of meerdere woningen te bezichtigen raden wij u aan vooraf contact met ons kantoor op te nemen. Het kan nl. zijn dat één van deze woningen inmiddels verkocht is. Schoeman Leusden BV Deeluitmakend van de Schoeman Groep Winkelcentrum Hamershof" De Grutterij 4 Postbus 58 3830 AB Leusden Telef. 033-941100 Fax 033-945710 M NVM I hypotheek shop

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4