Panorama Lisiduna Brandstichten Eén jaar cel Leusder Krant Ter zake Expositie kunstenaars doorslaand succes Hieuws uit de B verenigingen egoefeningen pieractie Goed jaar voor de BECO Jazz-barbeque Middleton Quintet in De Hamershof Nieuws uit de verenigingen Veel variaties op één thema; van heinde en verre Woelige Hoek gesloten Fietstocht KPO „Poort naar de rust" nsdag 3 juni 1992 Pagina 5 Naam: Peter Lablans Beroep: Werkvoorbereider bij de NS Bekend van: Initiatiefnemer organisatie Leusdense Avondvierdaagse Favoriete plek: „De Lockhorsterweg" STERBERG - Twaalf F- traalvliegtuigen uit Flo- USA versterken Vliegba- joesterberg van 9 t/m 30 1992. Bovendien vinden de maand juni enige oefe- en plaats. slf F-15's van het zestigste ter Squadron uit Florida, rend tot de drieëndertig- jghter wing, komen van 9 30 juni 1992 naar Vliegba- Joesterberg. Dit gebeurt nl^ |e verplaatsing naar Soes- erg en het opereren vanaf Nederlandse luchtmacht- te beoefenen. Bij een Dgsdreiging is de komst een compleet squadron lc, zien De vliegtuigen vlie- ,-anaf Florida over de At- sche Oceaan en worden ns de vlucht bijgetankt, fliegers zullen boven Eu- te maken krijgen met hen ongebruikelijke somstandigheden. De jers wordt op het hart ge- t zo veel moglijk overlast Kjrkomen en zich aan de Soesterberg geldende re- te houden. 7 en 18 juni 1992 is er een ling voor het Ameri- ise en Nederlandse Lucht- fetpersoneel. De vliegbe- ngen voor deze oefening en plaats op 17 juni 1992 1-24.00 uur en op 18 1992 van 08.00-20.30 uur. ins deze twee dagen kun- vliegtuigen ook andere le gebruikelijke aanvlieg- s vliegen. Bovendien ge- ct de basis sirenes om het meel te waarschuwen, voners kunnen hiervan er ondervinden. Van 00.00 00 uur is er een stilte-pe- 22 t/m 26 juni 1992 neemt isis deel aan de NAVO-oe- ig Central Enterprise. In kader hiervan wordt er straaljagers gevlogen 1 's morgens 07.00 uur. Op ni 1992 wordt er gevlogen 9.00 uur en op 23, 24 en 25 992 tot 18.00 uur. lummer van de centrale, klachtennummer, is 2 april 03463-32911. De itenafhandeling van de verloopt via een centra- jdie tijdens kantooruren loorverbinden naar Bu- Voorlichting en buiten uren naar de Officier van TERVELD - In verband le oud-papieractie van de irvéldse muziekvereni- Door Wilskracht Sterk, i er zaterdag 6 juni een containers worden ge- st op het Groot-Achte- ilein in Achterveld. Die die het oud papier op ruimen, kunnen dit in containers deponeren. De f ingst komt ten goede van kvereniging DWS, die e muziekinstrumenten en uniformen aan kan fen Inwoners van Stou- irg kunnen het oud papier komen brengen bi] W. ers aan de Hessenweg 95 outenburg. Verdere ïn- ngen bij Evert Tolboom, 542 5-18 3 3 LEUSDEN/UTRECHT - De Utrechtse rechtbank ver oordeelde vrijdag een 30-ja- rige inwoner van Leusden die in zijn woonplaats tientallen branden had gesticht tot an derhalf jaar gevangenisstraf waarvan een half jaar voor waardelijk. Bovendien moet hij twee jaar lang het advies van een be paald centrum voor versla vingszorg volgen en zich na zijn detentie laten opnemen in een instelling. Aan een man wiens auto de verdachte had aangestoken, moet hij 900 gul den schadevergoeding beta len. Tegen de man was dertig maanden cel waarvan tien maanden voorwaardelijk geëist, plus het volgen van een Filmagenda GRAND THEATER SNOUCKAERTLAAN 4 033-618900/614632 BASIC INSTINCT Grand 1: Dag.: 13.45-18.30-21.30 uur. Zo. ma. 13.30-16.00-18.30 en 21.30 uur. Grand 4: Za. 21.15 uur. SHIMINA THROUGH Dag.: 13 45-18.30-21.30 uur; zo. ma. 13.45-17.00-20.00 uur. FREE JACK vr. di do. 13.45-18.45-21.15 uur; za. zo. ma. wo. 18.45-21.15 uur. therapie. De verdachte was aan alcohol verslaafd. Alle branden waren gesticht als hij 's nachts dronken uit het café kwam In vijf jaar tijd stichtte hij tientallen branden, vooral aan De Hoefijzer, De Stijgbeu gel en de Landweg. Meestal ging het om vuilniszakken en auto's. Op 15 januari jongstleden had hij een tuintafel in brand ge stoken, waardoor levensge vaar voor omwonenden ont stond De rechtbank nam de conclusie van de psychiater over dat de verdachte leed aan een ziekelijke stoornis van de geestvermogens en beperkt toerekeningsvatbaar was. Ter zitting betoonde de man zijn spijt over de brandstichtin gen. A KISS BEFORE DEJUNG Dag.: 13 45-18.45-21 15 uur; za. 13.45-18.45 uur; zo ma. 13 45-16 15-18.45-21.15 uur. BEETHOVEN Dag.: 13.45-19.15-21.45 uur, zo. ma. 13.45-16.15-19.15- 21.45 uur FREDDY S DEAD Dag.: 13.45-19.15-21.45 uur; zo. ma. 19.15-21.45 uur. MY COUSIN VINNY Dag: 13.45-18.45-21 15 uur; zo. ma. 13.45-16.15-18.45- 21.15 uur. SNEEUWWITJE EN DE ZE VEN DWERGEN za. wo 14.00; zo. ma. 14.00- 16.00 uur. BABAR. DE FILM za. wo. 14.00, zo ma. 14.00- 16.00 uur. LEUSDEN - De Coöperatieve in- en verkoopvereniging "BECO" uit Leusden heeft op 25 mei het jaarverslag 1991 in een algemene vergadering aan haar leden gepresenteerd De be langrijkste conclusies die kunnen worden getrokken zijn, dat zowel omzet als rendement een positieve ontwikkeling door maakten en dat de positie van BECO als marktleider in de sek- tor woninginrichting onverminderd bleef gehandhaafd. De omzet bedroeg in 1991 f 419 miljoen en toonde daarmee een groei van bijna 5%. Gelet op het landelijk branchegemiddelde dat op 4,1% uitkwam, betekent dit dat BECO haar marktaan deel opnieuw heeft versterkt en uitgebreid. De leden-consu- mentenomzet bedroeg 1,4 miljard inkl. BTW. De bruto marge en overige bedrijfsopbrengsten gingen in 1991 van f 10,2 naar f 11,5 miljoen. Het resultaat na belastingen be droeg f 894.000,-. Het garantievermogen bedroeg per balans datum 11,7 miljoen, een percentage van bijna 30van het ba lanstotaal. In 1992 zal de omzet naar verwachting meer onder druk komen te staan. Vertraging van de groei in de vrije con sumptieve bestedingen en de ontwikkelingen rond inflatie- en loonspiraal, gaan momenteel ook aan de detailhandel niet voor- bij. Door uitbreiding van aktiviteiten en dienstverlening aan haar leden, nam het personeelsbestand van de Coöperatieve In- en Verkoopvereniging BECO toe van 68 in 1990 tot 77 in 1991 Bij de BECO zijn tien winkelgroepen aangesloten: zeven meu belgroepen en drie woningtextielgroepen Het ledenbestand van zelfstandige detaillisten groeide in het afgelopen jaar door tot 324, tezamen goed voor 381 verkooppun ten. BECO verzorgt voor de leden niet alleen de centrale in- en verkoop, maar adviseert en ondersteunt bovendien op belang rijke strukturele gebieden als bedrijfsdoorlichting, automatise ring, promotie en winkelinrichting. LEUSDEN - Onder het motto 'met live-muziek meer leven in De Hamershof' treedt het Amersfoortse jazz-orkest 'Middleton Quintet' zaterdag 6 juni op in het grootste winkel centrum van Leusden De groep, die zich van een breed repertoire bedient, bestaat uit Wilma Fransen (zang/percus sie), Martin Verburgh (saxo foon, dwarsfluit), Hans Doornweerd (piano, zang), Je roen de Valk (contrabas) en Gijs van Hamersveld (drums en zang). Het openluchtoptreden be gint om 12.00 uur en duurt tot 15.00 uur LEUSDEN - Ter gelegenheid van de naderende zomer houdt de Jazz Sociëteit vrijdag 19 juni een 'Langste dag Jazzbar- beque' Het evpnement, dat traditioneel bij De Hakhorst plaats zal vinden begint om 20 00 uur De muzikale spits zal wor den afgebeten door 'leden en vrienden van de Jazz Socië teit'. die een jamsessie zullen verzorgen. Hoogtepunt van de avond is een optreden van de Amerikaanse super-entertai ner en jazzpianist Little Willie Littlefield. Bezoekers kunnen, onder het genot van op houts kool gegrilde etenswaar, bij het optreden aanwezig zijn. Leden van de Jazz-Sociéteit betalen 29,50; met-leden betalen 32,50. Bij voorin schrijving krijgen leden voor rang Betaling dient in princi pe voor 10 juni bij de organisa tie binnen te zijn. Geld voor de reservering kan worden over gemaakt op rekeningnummer 40.33.94 902 van de ABN/ Amro Loes Rigter met 'Landschap' (foto Jan Pit) Tjerk Zijlstra met 'Het zien van de os' (foto Jan Pit) LEUSDEN - De expositie op de Buytenplaets van ze sentwintig Leusdense kun stenaars heeft tweehon derddertig bezoekers ge trokken. De expositie was drie dagen geopend. De or ganisatie toont zich zeer te vreden met de grote op komst. Eén kunstwerk is al tijdens de manifestatie ver kocht. De expositie was een ini tiatief van de Culturele Raad Leusden, in samenwerking met de kun stenaars. Na een aantal da gen in Baarn te hebben ge hangen kwamen de werken naar De Buytenplaets aan de Heiligenbergerweg. Vrijdag, zaterdag en zondag was het publiek welkom van 11-17 uur. De kunstenaars hebben zich onlangs verenigd in een soort club. Het is de bedoe ling de komende tijd vaker aan de weg te timmeren om de kwalitatief hoogstaande kunst onder de aandacht te brengen. Op de achtergrond rechts de glassculpturen van Immy Baron Wicky Nobels met 'De Dijk' (foto Jan Pit) LEUSDEN - In verband met een excursie op donderdag 11 juni zal De Woelige Hoek die ochtend gesloten zijn. Normaal worden op de donderdagoch tend op die lokatie thema-bij- eenkomsten voor ouderen ge houden, onder auspiciën van stichting De Zuidzij. Die gaat in verband met het ingelaste evenement niet door. ACHTERVELD - De afdeling Achterveld van de katholieke plattelandsvrouwen organisa tie (KPO) houdt dinsdag 16 juni de jaarlijkse fietsdag. Het vertrek staat gepland om 9.00 uur. waarbij de deelnemers zich verzamelen op het Groot- Acht eveldplein. De fietsers krijgen onderweg een kopje koffie van de organisatie, maar voor lunchpakketjes dienen de deelnemers zelf zorg te dragen. Ook met-leden van de KPO zijn van harte welkom. „Ik vind dit een prachtig plekje in Leusden. Ik noem de Lockhorsteriveg weieens 'de poort naar de rust'. En dat valt me vooral op als ik weer eens in de randstad ben geweest. In Leidschendam bijvoorbeeld, op bezoek bij m'n schoonouders. Je bent dan omringd door de grote stad, met enorme flats en langsrazend verkeer op grote snelwegen. En die betonnen wereld houdt eigenlijk pas op, als je bij Leusden de snelweg verlaat. Op dit stuk wordt je dan bij wijze van spreken getroffen door een weldadige rust." „Ik kom zelf uit Amersfoort, maar heb lange tijd in de randstad gewerkt. Ik werkte bij de NS in Amsterdam, maar woonde in Hoorn Dat wil zeggen in Zwaag. valkbij Hoorn. Je kan het een beetje vergelijken met Leusden en Achterveld Ook qua mentaliteit trouwens Toen ik weer naar deze contreien werd overgeplaatst, zijn we in Leusden terecht gekomen. Maar toen ik nog in Amersfoort woonde, kwam ik toch ook al geregeld in Leusden. Wij woonden aan de Bosweg en als je wilde zwemmen gingen we naar Leusden. Op dat moment icon je echter nog absoluut niet vermoeden dat er later zoveel huizen zouden worden gebouwd, waarin ik notabene zelf zou komen te wonen. Ik herinner me uit die tijd bijvoorbeeld nog dat ik bij de officiële intocht van Sinterklaas in Leusden een keer Zwarte Piet moest spelen. Iemand had me dat gevraagd. We hebben ons toen nog omgekleed in een schuurtje bij Jan van den Berg aan de Hamersveldse- weg." „Nu woon ik alweer een jaar of negen in Leusden. En vorig jaar heb ik het initiatief genomen om in Leusden een Avondvierdaagse van de grond te krijgen Ik iwnd gewoon dat een dergelijk evenement in een plaats als Leusden niet mocht ontbreken. Bovendien bleek de deelname van Leusdenaren in Achterveld op behoorlijke problemen te sluiten. Vooral vanwege de afstand naar de start. Dat heb ik aan den lijve ervaren En dat is één van de redenen geweest dit te gaan doen." „Het is overigens nooit mijn bedoeling geweest het evenement in Achterveld weg te willen werken. Ik ben er in het begin vanuit gegaan dat beide evenementen naast elkaar zouden kunnen bestaan. Dat dat niet gelukt is, betreur ik. Dit jaar zijn er ook bijna geen Achterveldse deelnemers. Of dat iets met het verleden te maken heeft weet ik niet. Ik hoop van niet. Maar ik denk in ieder geval wel dat de Leusdense Avondvierdaagse zijn bestaansrecht bewezen heeft. Dit jaar hadden we niet minder dan 2.000 deelnemers en dat zijn aantallen waar we stiekem misschien wel op hoopten, maar waar we nooit serieus rekening mee hebben gehouden. Volgend jaar hoop ik trouwens dat ons Leusdense huisorkest 'Lisiduna' ook van de partij zal zijn. Dit jaar gaven ze de voorkeur aan Amersfoort, omdat men daar al jaren komt. Volgend jaar zijn de evenementen echter niet gelijktijdig, zodat ik hoop dat Lisiduna er bij ons ook bij zal zijn."

Leusder Krant | 1992 | | pagina 5