Gloria tuinspuiten .Leusder Krant. Slager vult met actie bijna lege Roemeense vleespotten Regen spelbreker in titelstrijd bij De Eemelaar M. 0SNABRUGGE Lagere straf voor handel in anabole steroidt DE VALLEI Milieubeweging tegen 'brievenbusterreur' J HEINEMAN ANTIEK v Behoefte aan hulp zal komende jaren blijven Educatieve tuinshow Fa. Heineman Wethouder plant 'levensboom' Wandelen met de ANBO f 1.115.— RIJWIEL- en BROMFIETSHANDEL svedaie 57.- DE VALLEI WINKEL woensdag 3 juni 1992 Pagi LEUSDEN - Apetrots was hij toen hij de ambulance, die hij vorig jaar afleverde bij een zie kenhuis in Roemenië, zag rij den. Willem Schakel, net terug van zijn tweede reis naar het voormalige Oostblokland, vertelt met glimmende oogjes, dat hij de ziekenwagen met knipperende lichten op hem af zag komen rijden. ..Ik herken de de ambulance meteen, want zoveel Mercedessen rijden er niet in Roemenië". De chauf feur had kennelijk ook gezien, wie hij was, want hij was ge stopt voor een praatje. ,,Er lag een patiënt in de auto, maar dat kon hem niet zoveel sche len", zegt Schakel, die nog pret heeft over het voorval. Het bewijst in ieder geval, dat zijn ondernemingen niet voor niets zijn. Maanden is hij bezig met de voorbereidingen van een reis, die bedoeld is om de ellende van de bevolking van het arme Balkanland enigszins te verlichten. Schakel heeft on der andere een slagerij in De Hamershof en heeft daar zijn handen aan vol. Toch vindt hij tijd voor zijn reizen naar Roe menie Hij is eraan verslaafd, zegt hijzelf Gelukkig heb ik voldoende personeel, om mijn zaak draaiende te houden". Vorig jaar bracht hij dus een ambulance en dit jaar maakte hij de bevolking van het ten westen van Boekarest gelegen dorp Mera blij met een trekker. „Iedereen, die de tractor nodig heeft, mag hem gebruiken Er hoort een ploeg, een maaier en een cultivator bij". De gerevi seerde tweede handsland bouwmachines zijn geleverd door een gespecialiseerd be drijf uit Achterveld. Schakel krijgt trouwens steun uit alle lagen van de be volking. „Van de Leusdense basisscholen kreeg ik 400 voedselpakketten mee. Die kwamen goed van pas, want onderweg kwamen we langs een ziekenhuis, die dicht moest, omdat er geen voedsel meer was. Die hebben wij di rect kunnen helpen" De zie kenhuizen, die Schakel met zijn truck aandeed („Ik heb hiervoor speciaal mijn vracht wagenrijbewijs gehaald") profiteerden van de spullen, die een Leusdense drogist en de Kruisvereniging aan hem mee gaven. „Ik had voor 40.000,— aan medicijnen bij me. Ook had ik verband en dergelijke meegenomen" Schakel denkt dat zijn hulp de komende jaren nog drin gend nodig is. „Er gaat min stens een generatie over heen, voor het land in staat is volle dig voor zichzelf te zorgen", denkt hij. Daarom is hij van plan volgend jaar opnieuw de reis te ondernemen. „Dan ga ik naar de dorpjes in de Karpa ten, waar de armoede erg groot is" Om de reizen te kunnen fi nancieren, kan hij nog steeds geld gebruiken. Ook hulpgoe deren zijn van harte welkom. Hij heeft inmiddels een adres, waar de spullen naar toege bracht kunnen worden. De fa milie Van de Beek. Postweg 7 in Barneveld, heeft opslag ruimte beschikbaar gesteld Wie Schakel wil steunen kan geld storten op de speciale re kening, die hij voor de actie geopend heeft. Geld kan ge stort worden op rekening I 33.59.21833 van de Rabobank, ten name van W. Schakel, Vriendenkring Oost-Europa Inlichtingen bij W. Schakel, telefoon: 03420-92881 De trekker met toebehoren, die door Willem Schakel in Mera werden afgeleverd. De hele agrarische bevolking heeft profijt van de landbouivapparatuur. sL> vi» si/ sL* «4/ >4/ si* «x* *1^ «4/ *4/«4^ *4» «4/ «4* *4f *4* *4^ vX* vL» «x* >4* 1-» si/ «r* *T* »T* /Ji /|N /I» IT/-li i/-\/-»+!/-\\ i/~\ +i iinrik/-\x*/ \L si/ si» *4^ «4/ vX» 7\ /TS «T"* «r* *1* "T* LEUSDEN - Op zondag 7 en maandag 8 juni, le en 2e pink sterdag, wordt op landgoed De Heiligenberg te Leusden een educatieve tuinshow ge houden, met als thema "Seeds of Inspiration". Op gebied van tuinonderhoud, aanleg en aan kleding zullen diverse activi teiten te zien zijn, die inspire rend kunnen zijn voor de ei gen tuin. Op de pinksterdagen wordt ook het nieuwe zomer cursussen-programma gepre senteerd voor de maanden juni, juli en augustus van de Buytenplaets De Heiligen berg. Ter introductie van het schit terende nieuwe onderkomen op landgoed De Heiligenberg is de deelname-vergoeding aan een 5-daagse zomercursus, van maandag t/m vrijdag, met 100,- in prijs verlaagd. Met een aanbod van 32 ver schillende cursussen en work shops in het zomerprogramma hoopt de culturele stichting een ruime keuze te kunnen aanbieden voor deelname. De cursussen beslaan het ge bied van kunst- en ambachts oefening, van het aquarelle ren tot het ambachtelijk meu belstofferen. Ook voor dege- Breng vrijblijvend een bezoek aan onze showroom. Meer dan 200 antieke meubelen in eiken en mahonie Kabinetten, kasten, hoekkasten, kisten, buro's, tafels, stoelen enz. Verkoop met inruilgarantie. Tevens groothandel Hoevelakenseweg 194, Terschuur Tel 03426-1381 Geopend di t/m za. 9.00-17.00 uur nen die niet eerder aan een cursus hebben deelgenomen zijn aparte beginners-groepjes om een goede start te maken met een nieuwe hobby. Voor de gevorderde cursist biedt een zomercursus de mogelijk heid van een weekje onge stoord en intensief kunnen be zig zijn, samen met "lotgeno ten" onder de inspirerende lei ding van een vakdocent. De lestijden zijn dagelijks van 9.30 tot 16.00 uur en het zomer programma voorziet niet in overnachtingen Op de tuinshow zal zowel in het landhuis als buiten een zeer uitgebreide expositie te zien zijn van de diverse kunst zinnige producties van vooral de gevorderde cursisten. Zo zullen er buiten diverse bronzen beelden en in het huis de aquarellen, de olie's, pente keningen, etsen en keramiek te zien zijn, maar ook diverse demonstraties van ambachte lijke cursussen als het meubel stofferen. Voor de kinderen zullen er di verse activiteiten worden georganiseerd zoals een kin derboerderij, ritjes met de pony en de huifkar, een speel- crêche, zodat ouders rustig kunnen kijken. De openingstijden op beide pinksterdagen zijn van 10.30 tot 18.00 uur en er is in zeer ruime mate gelegenheid tot parkeren. Landgoed De Heiligenberg is gelegen aan de Heiligenber- gerweg 5 te Leusden. Voor te lefonische informatie kunt u bellen: 033-942444 en 952890. LEUSDEN - De werkgroepen Milieu van de Raad van Kerken en Milieu-beheer van het Co mité Milieuzorg Leusden drin gen er in een open brief bij het gemeentebestuur op aan maat regelen te nemen om de stroom ongevraagd reclamedrukwerk in de brievenbussen in te dam men. De organisaties zien in de enorme hoeveelheden van der gelijke publiciteitsmateriaal één van de oorzaken van de jaarlijkse stijging van de kos ten voor afvalverwijdering. Volgens de organisaties gaat het jaarlijks om aanzienlijke hoeveelheden: „Bij onze buur gemeente Woudenberg werd de hoeveelheid ongeadresseer de handelsreclame in 1991 op ongeveer 18 kilo per huishou den geschat. In Nijmegen ligt deze hoeveelheid rond de der tig kilo. Wat wij in Leusden in onze brievenbus vinden, iedere week weer. is gigantisch te noemen En steeds maar méér en méér." De organisaties zien in de groeiende stroom ongevraagd reclamedrukwerk één van de oorzaken van de jaarlijkse stij ging van de gemeentelijke af valstoffenheffing „Wij achten het daarom voor de gemeente van belang dat zij zich gaat richten op de preventie van dit afval en er moeite voor doet de plaatselijke bevolking hier over aan het denken te zetten", aldus de organisaties in de brief. De organisaties zien voor de gemeente vooral een voorlich tende taak weggelegd. „Wij gaan ervan uit dat het de indi viduele burger is die kenbaar moet maken geen prijs te stel len op de ongevraagde zendin gen drukwerkreclame De bur ger moet echter eerst geïnfor meerd worden over mogelijk heden deze drukwerken buiten zijn brievenbus te houden." Het schrijven van de brief aan het gemeentebestuur kan met worden losgezien van We- reldmilieudag, die vrijdag 5 juni wordt gehouden De brief is afgelopen zaterdag overhan digd aan milieu-wethouder Corri Verduin Die dag voer den de organisaties in De Ha mershof actie, om de aandacht van het publiek op het pro bleem te vestigen. LEUSDEN - Als afsluiting van de milieuactie "werk sa men aan één schone wereld" heeft wethouder Verduin op zaterdag 30 mei een boom aan de Valleilaan geplant. De boom is bedoeld als blijvende herinnering aan deze milieu actie, die gevoerd is met het oog op de topconferentie over milieu en ontwikkeling, die van 1 tot 12 juni in Rio de Ja neiro wordt gehouden. De afgelopen weken konden de inwoners van Leusden ui ting geven aan hun betrokken heid met het milieu door het invullen van kaarten, waarop zij zowel hun wensen op mi lieugebied konden aangeven als hun eigen voornemens om bij te dragen aan een schoner milieu Die kaarten werden opgehangen in een symboli sche "levensboom" in de hal van het gemeentehuis. Er konden twee soorten kaar ten worden ingezonden, een gericht aan de minister-presi dent en een aan de gemeente raad. In totaal zijn er 491 kaar ten ingeleverd, waarvan 32 af komstig waren van de pc ba sisschool "de Vallei" Op de kaarten gericht aan de minis ter-president werd het bevor deren van hergebruik en ver mindering van afval als het meest (25x) als milieuwens ge noemd, op de voet gevolgd door "schoon vervoer in plaats van autoverkeer" (23x) en "schone energie van bij voorbeeld zon en wind" (even eens 23x). Bij de kaarten gericht aan de gemeenteraad springen als wensen eruit het bevorderen van energiezuinige woning bouw (41x), het invoeren van volledig gescheiden afvalinza meling (36x) en het beperken van het gebruik van tropisch hardhout eruit (32x) Van de persoonlijke voorne mens wordt het meest ge noemd het minder produceren van afval (76x), meer fietsen (66x) en geen tropisch hard hout kopen (65x). Bij de leer lingen van de Vallei zijn de vaakst genoemde voornemens het niet onnodig laten bran den van het licht (32x), alleen oplaadbare batterijen te ge bruiken (30x) en het weigeren van plastic draagtassen (28x). Op de kaarten kon men ook geheel eigen wensen formule ren. Het verbeteren van het openbaar vervoer in Leusden, het opzetten van een plaatse lijk centrum voor milieuedu catie en het starten van een kringloopwinkel werden daarbij door meer dan een in zender genoemd. LEUSDEN - De afdeling Leus den van de ouderenorganisatie ANBO houdt woensdag 10 juni een wandeling door het land goed De Boom. De wandeling staat onder leiding van een deskundige, die veel wetens waardigheden over het land goed zal vertellen. De tocht, die om 14.00 uur begmt bij het toe gangshek van het landgoed aan de Leusbroekerweg, staat open voor 55-plussers, die lid zijn van één van de ouderenbon den ACHTERVELD - Afgelopen zaterdag kon het eerste man- nenteam van De Eemelaar in een rechtstreeks duel met me dekoploper Maarssenbroek uitmaken wie er kampioen zou worden in hun klasse. Echter niet het spel, maar de weers omstandigheden gooiden roet in deze kamioensstrijd. Plu- vius zette de banen aan het Kerstenssportpark geheel on der water. Een ware wolkbreuk maakte verder spelen onmogelijk na de eerste twee partijen. De twee wel gespeelde partijen zullen meetellen in het vervolg van deze match zaterdag die ook weer op het Kerstenssportpark in Achterveld gehouden zal worden. In de eerst partij speelde Jac ques van Wieringen single te gen de sterke nummer 1 van Maarsenbroek. In een uiterst spannende partij wist de man uit Maarsenbroek in een drie setter de partij naar zich toe te trekken. Van Wieringen ver loor de eerste set, maar wist zich hierna op spectaculaire wijze te herstellen. In de nodi ge derde set kwam hij met 2-0 voor en verloor toen zijn eigen service. Hierna werd het van wege de enorme hitte op de ba nen een wat stille vertoning. De warmte eiste zijn tol en dat kwam Jacques duur te staan. In de tweede wedstrijd speelde Rogier Plijnaar een sterke partij. Na tegen een achtestand aan te hebben gekeken won hij de eerste set in de tie-break: 7-6 In de tweede set stond hij door een onoplettendheid snel ach ter met 1-4. Rogier voelde zich steeds beter thuis op het gravel en gunde de man uit Maarsen broek verder geen game meer en won deze tweede set met 6- 4. De derde partij tussen Ge rald van Wieringen en zijn te genstander uit Maarssenbroek verliep erg spannend. Een ui terst gelijk opgaande strijd waarin de man uit Maarssen broek de eerste set op zijn naam schreef. Gerald hervond zich en won de tweede set op zijn naam. In de derde set be gon het ineens flink te regenen De banen stonden in no-time blank, zodat verder spelen on mogelijk werd. Zaterdag zal bij een 1-1 stand de pioensstrijd verder v uitgevochten. Afgelopen vrijdag wist mannenteam van die daj alternatief kampioensch; behalen tegen teams uit rongen en Renswoude en geving. Helaas waren er twee degradaties te betre De beide eerste mixed konden dit spook niet vei ven. Volgend jaar spelen z klasse lager. Het competietieseizoen De Eemelaar werd afgel zaterdagavond met een ge ge barbeque-avond afgesl In de weken van 15 tot er, 28 juni zullen op de baner De Eemelaar de jeugdi kampioenschappen plaati den, terwijl er op 3 juli 20.00 uur tot de volgendei gen het 12 uurs toernooi den gespeeld dat met een menlijke brunch zal \vo afgesloten. Tennis, De Eemelaar Uitslagen dames (dinsdag) De Eemelaar 1 - Soeste 3 De Eemelaar 2 - Rhijm 4 Woensdagcompetitie Lockhorst 3 - De Eemelaar 1 De Eemelaar 2 - Hoogland 5 De Eemelaar 3 - Lockhorst 8 't Stort 1 - De Eemelaar 4 De Eemelaar 5 - Volta 4 't Stort - De Eemelaar 6 Zaterdag, mixed dubbels Mijdrecht 3 - Eemelaar 1 Eemelaar 2 - Westerk\w 4 Eemelaar 3 - Soesterberg 3 Zaterdag, mannen Eemelaar 1 - Maarsenbroek3 (gestaakt) Bosch en Duin - Eemelaar 2 Het Spieghel 4 - Eemelaar 3 Junioren Lockhorst 2 - Eemelaar 1 Eemelaar 2 - Weldam 1 Meisjes (tot 15 jaar) Eemelaar - Uitwijk 2 Jongens (tot 15 jaar) Eemelaar 1 - 't Schilt 3 Zondag, mixed dubbels Eemelaar 1 - Lockhorst 3 Zondag, mannen Eemelaar 1 - Ter Wijde 3 Eemnes 1 - Eemelaar 2 LEUSDEN - De voormalige sportschoolhouder uit Leus den die een half jaar lang een bloeiende handel in anabole steroïden dreef, is maandag door het Amsterdamse ge rechtshof veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden. Daar naast moet de man tweehon derdveertig uur dienstverle ning verrichten, als vervanging TOUR 600 dames met lage Instap Een sportieve fiets, maar toch met een voor dames gemakkelijke in stap De unieke vormgeving van het frame maakt het voor dames en meisjes mogelijk om met „het goe de goed" aan toch op een sportieve fiets te njden Geen disenminatie dus De 600 modellen zijn voorzien van 6 versnellingen Deze schake len probleemloos door de unieke FF. PPS en Uniglide systemen. Dit model wordt gemonteerd met een 5?°™* Arnhemseweg 93, Leusden (Z.), Tel. 03498-1461 De beste die er zijn. Bij DE VALLEI WINKEL het komplete programma, tegen speciale prijzen. aaribve^ Glona Prima 5T kunststof hogedrukspuit, inhoud 5 liter, met spuitstok. Nuvoor 79." Gloria Floretta plantenspuit, inhoud 1 liter. Nu voor Vraag ook naar de speciale prijzen van de andere Glona spuiten. ACHTERVELD, Hessenweg 206, tel. 1604. BARNEVELD, Van Zuylen van Nieveltlaan 75, tel. 15177. WOUDENBERG, Parallelweg 4, tel. 2314. PUTTEN, Postweg 35, tel. 52446. voor zes maanden onvoor waardelijke celstraf. Met deze uitspraak volgde het hof de eis van procureur-generaal mr. R. Manschot. Op drie punten werd de verdachte vrijgespro ken, onder meer van de be schuldiging dat hij zijn spier- versterkende handelswaar door heling had verkregen. Bij een inval in 1989 werd in de sportschool van de Leusde- naar een aanzienlijke partij anabole steroïden aangetrof fen. Volgens de politie was hier sprake van „de grootste vangst die tot nu toe in Nederland is gedaan". Het bleek dat de eige naar van de sportschool met behulp van twee kennissen een soort postorderbedrijf had op gezet. Hij voerde de spierver- sterkers, die hooguit op dok tersrecept mogen worden ver strekt, vanuit België en Frank rijk m. De potjes en flesjes werden voorzien van vervalste farma ceutische etiketten. Daarna werden ze via een postbus op bestelling geleverd aan de klanten. Niet alleen in zijn ei gen sportschool maar ook el ders vond de handelaar van oktober 1988 tot februari 1989 aftrek voor zijn clandestiene waar. Hij adverteerde er open lijk voor. Zo werden bij ver schillende sportscholen folders verspreid waarin je diverse soorten anabole steroïden (on der meer Dianabol en Parabo- lan) te koop werden aangebo den. De Utrechtse rechtbank, waar de Leusdenaar zich in september '89 voor zijn daden moest verantwoorden, nam hem vooral kwalijk dat hij der gelijke middelen had verspreid zonder de gebruikers voor de zeer schadelijke bijwerkingen te waarschuwen. De onderne ming kwam de man te staan op achttien maanden cel. waar van zes voorwaardelijk. E' zware straf, vond de toern ge sportschoolhouder. Hij naar zijn zeggen niet besef zijn handel illegaal was. ders, zo betoogde de Lc; naar in hoger beroep tegf gerechtshof, had hij zich ra deze nesten gewerkt. Net als de procureur ta het hof zich gevoelig voa inzicht van de verdachte ia fouten. Bovendien is zijn stap inmiddels een aantal; oud, en heeft de man sindsdien niet meer op hel minele pad begeven. Een voorwaardelijke celstra! volgens het hof nu teveel het goede. Net als de rechtbank at het hof één van de tenlasl legde handelstransacties, plaats zou hebben gevondi september '89, niet beirt De beschuldiging dat de handelde middelen afkon waren van diefstal bleef i£ hoger beroep evenmin o eind. En ook van de aankl dat de Leusdenaar uit \vi bejag gestolen blanco rei tenbriefjes in zijn bezit had had, werd hij vrijgesprokt De Leusdenaar zei na a! van de behandeling van zaak bij het gerechtshof, hij niet ontevreden is ovf uitspraak. Toch had hij wacht dat de eis lager zou vallen. „De procureur v aan het begin 6 maanden v waardelijk en 240 uur dit verlening. Die eis was f seerd op de aanklacht punten Uiteindelijk vont hof dat daarvan maar drü wezen zijn. Het was dus lo geweest, als de straf di was aangepast. Maar ik het hierbij. Als ik in berotf krijg ik misschien twee van de dienstverlening kost mij een hoop moeit het mij met waard is. Md' nit<;nraol^ Kon ,lr tovnrl»" I

Leusder Krant | 1992 | | pagina 8