Krant. .TV De Eemelaar tweede bedrijf waardig kampioen Roda BI zet lustrumeditie jeugdtoernooi luister bij Godert de Leeuw wint saaie wielerronde .Leusder omotieduel 'A: 17 juni Junioren winnen internationaal Roda-toernooi Clubkampioenen bij Ju-sei-do Postduiven Weinig publieke belangstelling Ronde van Leusden Sport kort Clubsnelschaken Red Caps nieuws Fietser valt onderdag 11 juni 1992 Pagina 11 [HTERVELD - Nadat vorige «k zaterdag na twee partijen strijd om het kampioen- tap in de derde klasse van- ige de regen, bij een 1-1 1 moest worden gestaakt, jlde het eerste mannenteam tennisvereniging De Ee daar tegen de enige nog ergebelevcn concurrent uit ^rsscnbrock afgelopen za- l alsnog de titel binnen. /tl voor de wedstrijd begon jdde koude oorlog al gestre- Niet op het gravel, maar ids bij de koffie vooraf werd jihet niet eens over een wis- die De Eemelaar wilde toe- ssen. Geheel volgens de re- 's werd in het thuisteam de Pge week zaterdag ontbre- ?de Rijnder Schaap opge ld. Echter de mannen uit larsenbroek wilde van deze ssel niets weten en wilden, lanks het feit dat het spelre- boek van de KNLTV onder jdbereik lag, niet spelen als dezelfde spelers als vorige ;k werden opgesteld, jaap was vorige week ver- iderd en kon nu wel spelen. )e spelers van De Eemelaar jen sportief en wilden laten dat ook zonder één van betere spelers ook de man- uit Maarsenbroek versla konden worden. De strijd on door de perikelen vóóraf m een uur later dan ge lid De eerste twee partijen vorige week, die van Ro- Plijnaar (winst in twee en Jacques van Wieringen verlies) brachten een 1-1 nd op het Achterveldse sco- ord. derde partij tussen Ge- Het kampioensteam van De Eemelaar, bestaande uit (in willekeurige volgorde) Rogier Plijnaar, Rijnder Schaap, Gerald en Jacques van Wieringen en Gerard Wijntjes komt volgend jaar uit in de tweede klasse. raid van Wieringen en de man van Maarssenbroek was bij een 1-1 stand en een 0-2 stand bij hevige regenval gestaakt en diende verder te worden ge speeld. Van Wieringen sloeg de man met ferme services en ge plaatste slagen van het gravel en kwam winnend aan het ein de. Daarmee nam De Eemelaar een 2-1 voorsprong. Op dat zelfde moment speel de op een andere baan Gerard Wijntjes partij nummer vier. De Achtervelder kwam pas in het tweede deel van de eerste set op dreef, nadat hij het toch wel stugge spel van tegenstan der eerst w&t had aangekeken. De eerste set ging tot aan 3-3 gelijk op. Daarna nam Gerard het heft van zijn tennisracket wat steviger in handen en liet zijn tegenstander alle hoeken van het veld zien In de derde game van de tweede set verstapte de man uit Maarsenbroek zich nadat hij al enkele keren door Wijntjes op het verkeerde been was gezet. Verder spelen was voor hem niet meer mogelijk zodat het derde punt dat nodig was voor het kampioenschap binnen was. De nummer één was be kend, Maarssenbroek toonde zich een waardig verliezer. Van de twee resterende dub- belpartijen ging er één naar de thuisploeg, zodat de einduit slag 4-2 voor De Eemelaar werd. ETERVELD - De promo- redstrijd tussen Achterveld het Hilversumse EMM, zal msdag 17 juni in op het veld De Meern worden ge- e!d. Inzet van het duel is een aplaats in de hoofdklasse de afdeling van het zon- g-amateurvoetbal. De wed- ijd werd eerder uitgesteld, dat er onduidelijkheid rees de eindrangschikking in nacompetitie in de poule EMM. LEUSDEN - Enigszins over schaduwd door het sportieve succes van het eerste zaterdag- elftal, kan de jeugdafdeling van voetbalvereniging Roda'46 terugkijken op een geslaagd LEUSDEN - Afgelopen zaterdag 6 juni werden de clubkampioenschappen ter afsluiting van het sei zoen gehouden. Ruim tachtig judoka's in de lef- tijd vanaf drie jaar bon den op een zeer sportieve v/ijze de strijd met elkaar aan. Organisator en le raar Alex Schilder had de judoka's in veertien pou les ingedeeld naar gra duatie, leeftijd en ge wicht zodat men tegen gelijkwaardige tegen standers uit kon maken wie er clubkampioen van Juseido werd. De wedstrijden werden op twee matten gestre den en bovendien op tijd schema's afgewerkt, zo dat de wachttijden voor iedere judoka tot een mi nimum werden beperkt. Schilder wilde hiermee bereiken dat de judoka's veel wedstrijden konden spelen en doordat de pou les op verschillende tij den aanvingen, er een niet te druk toeschou wersaantal ontstond. Voor elke poule waren er vier prijzen beschikbaar en iedere deelnemer ont ving een herinnerings vaantje en een consump tie. Dankzij de hulp van scheidsrechters Henk Paanen, Ruud de Graaff, juryleden en tijdwaame- uiers kan men terugkij ken op een zeer geslaagde Uitslagen. Poule 1: l'! Ri- cardo van Dalen, 2. Sa- "rina Bloemendal, 3. Tom Vliegen, 4. Jeffrey Rijs- dijk, poule 2: 1. Jeffrey Ha mers, 2. David Mar- kowski, 3 Laurens Vos, 3 «emko Treffers; poule 3: Ras Meerveld, 2. Olav van Zutphen, 3. Lucas Ver- berne, 4. Bas van Westre- nen; poule 4 1. Mathias Havinga, 2. Jan P Schol ten 3. Peter van Loenen, 4. Balt Elferink; poule 5: 1. Peter Vogel, 2. Rene Ven- drig, 3 Joeroen Wery, 4 Eelco Duinsbergen; poule 6: Wilbert Hak. 2. Frank v.d Linde, 3. Thomas Nieuwenhuis, 4. Wouter Steenbeek; poule 7: Ri chard Stapper, 2. Maarten Verhey, 3 Niels Sehoon- derbeek, 4. Guido Tol boom. poule 8: 1. Agnetha de Graaff, 2. Annelies Tes- sels, 3 Marista Giessen, 4. Iris Aben; poule 9. 1. El mer v.d. Vlasakker, 2. Frank de la Rombelje, 3. Koen Werdler, 3 Gerwin Heideman; poule 10: 1. Je roen v.d. Eshof, 2. Pee Groothuizen, 3. Martin Goossens, 4 Maarten Tes- sels; poule 11" 1. Michel Visser, 2 Joost van Kleef, 3 Remo Kisteman, 3. Fa bian Santvoord; poule 12: 1. Wilke Havinga, 2. Daan Storm, 3. Eric v. Zutphen, 3. Bobby de Vos; poule 13: 1. Coen Broens, 2 Kristan Rus, 3. Benoit Corbey, 3. Jimmy Hottinga; poule 14: 1. Kasper Huisman, 2. Marco Stomphorst, 3. Mar- tijn Beumers, 3. Jeroen Peijsel. LEUSDEN - Postdui venvereniging Leusden hield op zondag 7 juni een tweetal wedvluchten: Gelost: 10.15 uur Pont St Max (179 duiven) (le) 15.07.30 uur Gelost: 7.45 uur Orleans (88 duiven) (le) 15.04.43 uur. Pont St. Max 1 T Elver- ding, 2 Comb. Jager, 3 A. van Zwol, 4 Tilly Blom. 5 P. Lunter, 6 Comb Vrij- Bra, 7 T Elverding, 8 Tilly Blom. 9 A. van Zwol, 10 Comb. Vrij-Bra. Orleans: 1 A van Zwol, 2 Comb. Jager. 3 Comb Ja ger, 4 Comb Jager, 5 P Lambrechts sr. jeugdtoernooi, dat het afgelo pen weekeinde op het Burge meester Buiningpark werd ge houden. In de lustrumeditie van het toernooi voor A en B- junioren zorgde Roda BI voor een daverende verrassing door het eigen evenement te winnen. De verrassing was des te groter, omdat het deelnemers veld zeer sterk bezet was. Zo waren er teams uit de betaalde jeugdcompetities (het Arn hemse Vitesse en het Belgische Zwarte Leeuw). Het startveld in de poule van de B-junioren werd gecompleteerd door het Italiaanse AC Conzaga, Spar ta, VEP, Diemen en Saestum De Roda B's bleven in de eind strijd het favoriete Belgische Zwarte Leeuw met 2-1 voor. Twee dagen eerder, op de dag dat het eerste zaterdagteam in Ermelo promoveerde, had de Leusdense ploeg nog een zware 6-0 nederlaag tegen datzelfde team geleden. Raymond Rijnders opende voor de Leusdenaren na 10 mi nuten uit een vrije trap de sco re Na de rust vergrootte Man fred Chang de marge naar 2-0 Pas tien minuten voor tijd kon de Belgische tegenstander iets terugdoen. 2-1. Vlak voor het einde ontstond er langs de lijn hevige commotie, toen de scheidsrechter een vermeend doelpunt van Zwarte Leeuw op advies van zijn grensrechter niet telde. De bal, die uit de LEUSDEN - Godert de Leeuw heeft de zestiende editie van de Ronde van Leusden gewonnen. Hij de won de sprint van een kopgroep van vijf, die vijftien ronden voor het einde was ont staan. Aart van Vierhouten werd tweede en Roel Palmers derde. De wedstrijd was tot dan toe vrij saai geweest. Op het bochtige cirquit werd een strak tempo gereden, waardoor al snel ruim de helft van renners de strijd moest staken. Totdat Marcel van Baak de aanzet gaf tot de ontsnapping van de vijf man, waarvan De Leeuw uiteindelijk de sterkste bleek. „Ik ben hier al twee keer op de meet geklopt, dus het werd tijd om zelf eens te winnen." Achtervelder Jan Dijkhof eindigde in het peloton. Bij de B-amateurs ging de overwinning naar de Amersfoorter Ad Guldemeester, die afgelopen maandag al districtskampioen van Midden-Nederland werd. De renner, lid van de organiseren de Ren en Toerclub Amersfoort, klopte in de spurt Jeroen van Hoeijen en Arjan Bakker, die tweede en derde werden. Leusde- naar Paul Ossendrijver en Achtervelder Hans Versteeg mengde zich regelmatig in het strijdgewoel en werden ten slotte twaalfde en achtste. De zestiende editie van de Ronde van Leusden trok wei nig belangstelling. Waar schijnlijk hield het EK in Zwe den de sportliefhebbers aan de buis gevangen. De amateur wielrenners trokken zich wei nig van het voetbalgeweld aan en kwamen massaal naar Leusden toe. Zowel bij de A- amateurs als bij de groep vete ranen en B-amateurs ging hon derd man van start Op het laatste moment hadden zich nog een aantal gerenomeerde rijders aangemeld. Niels van der Steen uit Hoogland meldde zich aan. Evenals Henry Dor- gelo, Rik Rutgers en Jeremy Eilander. Van der Steen was net terug uit Frankrijk waar hij heeft getraind met de natio nale baanselectie. Deze mannen waren veelal aan de kop van het peloton te vinden. Samen met Aart Vier houten en Marcel van Baak hielden zij het tempo hoog Vanaf de eerste ronde (de Austrliër Owan Kessels) kon den vele renners de straffe tempo niet bijbenen Ook de twee andere buitenlanders, Robert Wilson (USA) en Gert van Vlieg (Aruba) konden als snel hun biezen pakken. Hal verwege de tachtig kilometer bleven de vijftig sterkste over Weinig renners wisten weg te komen, zodat de koers lange zeer vlak was. Zo'n vijftien rondes voor het einde viel de beslissing Vierhouten, Van Baak. Roel Palmers (na een valpartij in het begin van het seizoen weer op de weg terug), Andre van Wijn gaarden en Godert de Leeuw wisten uit de greep van het pe loton te ontsnappen. Zij bouw den een voorprong op van veertig seconden. Vooral dank zij Van Baak, die erg veel kop- werk verrichtte Het peloton met onder andere Van der Steen, Erik Boezewinkel, Ton Zwirs gaf zich gewonnen. Met nog vijf ronden te gaan deden Harry van Putten, Mario Ha gen, Dennis Huenders en Mar tin de Jong nog een poging de vijf koplopers te achterhalen. Hun actie kwam echter veel te laat. De vijf koplopers moesten sprinten voor de eindzege, want het lukte niemand meer om alleen weg te komen. De Leeuw was in eerder edities van de Ronde van Leusden al twee keer op de meet geklopt. ,,Ik wist dat Roel (Palmers) en Aart (Vierhouten) rap zijn in de sprint. Ik heb deze keer iets langer gewacht met het aan gaan van de sprint en ben toen voluit gegaan. Ik ben blij dat nu gelukt is Het is mijn eerste overwinning dit seizoen." Vierhouten, m dezelfde ploeg als Marcel Gerritsen, kwam op de meet een wiel te- doelmond werd weggekopt, zou de doellijn niet zijn gepas seerd. Met name Belgische supporters wonden zich daar over zo op, dat er een vecht partijtje dreigde te ontstaan. De verhite gemoederen konden echter tot bedaren worden ge bracht, waarna Roda de winst niet meer uit handen gaf De finale bij de A-junioren ging tussen Zwarte Leeuw en Saestum uit Zeist. De Belgen wonnen eenvoudig" 4-1. Voor Roda was een beduidend min der prominente rol weggelegd; de Leusdenaren eindigden als laatste in hun poule. Barbeque Het internationale jeugd- voetbaltoernooi beleefde dit jaar de vijfde editie Zaterdag ochtend verrichtte wethouder Bram Vroon van sportzaken op een zonovergoten Buiningpark de aftrap, waarna die dag de poulewedstrijden werden af gewerkt. Traditioneel was Pinksterzondag een vrije dag, waarin de organisatie de bui tenlandse deelnemers meenam voor een ritje naar Schevenin- gen. Pinkstermaandag stond in het teken van de kruisfinales en de finales, waarna de eind- balans kon worden opge maakt. Met een barbeque werd de succesvolle vijfde editie van het toernoi afgesloten. Voor de De eerste drie bij de B-amateurs en de veteranen: Ad Guldemeester, Jeroen van Hoeijen en Arjan Bakker, (foto: Jan Pit) 11 man sterke organisatie, on der leiding van jeugdvoorzitter Ad Beyaard, kwam daarmee een eind aan een maandenlan ge periode van voorbereidin gen. Eindstand B. junioren 1. Roda'46 2. Zwarte Leeuw (B) 3 A C Conzaga (I) 4. Sparta 5. Vitesse 6 VEP 7. Diemen 8. Saestum Eindstand A. junioren 1 Zwarte Leeuw (B) 2. Saestum 3. VEP 4 Zuidwolde 5. Samartinese (I) 6. Rheden 7. Vitesse 8. Roda'46 Met een ferme trap geeft wethouder Bram Vroon het startsein voor de vijfde editie van het Internationale Roda-jeugdtoernooi voor junioren (foto: Jan Pit) LEUSDEN - De scha kers van de SV Leusden bestreden elkaar afgelo pen donderdag het club kampioenschap snelscha ken. Daarbij bleek dat de jonge talenten die in de normale competitie al aan het doorbreken zijn, het er bij het snelschaken vaak nog beter afbren gen. De titel werd een prooi voor Bert Kampes, maar ook Vincent van de Bilt liet zich niet onbe tuigd. En Rene Stienen - die derde werd - kan ook moeilijk tot de ve teranen gerekend wor den. De 'gevestigde orde' liet het lelijk afweten. Ti telverdediger Hesmatol- lah Shahrizadeh speelde - vooral in de voorron den - beneden zijn kun nen en belandde zelfs in de B-groep. Ook de routi niers Arnold Peperkamp en Bert Uneken was dit lot beschoren. De kam pioen van de normale competitie, Hans Peper kamp, was in de voorron den met 7 uit 9 nog wel goed op dreef, maar in de finalepoule wist hij tot ieders verbazing nog maar een enkel punt te scoren. Eindstanden. Groep A: 1. Kampes 12 2. v.d. Bilt 10 3. Stienen 9 4 Vos 8.5 5. H. Peperkamp 8 6. Elschot 7 Groep B 1. A. Peperkamp 10 2. Uneken 9,5 3. Shahrizadeh 8,5 4. Meylof 6 5. Aghlani 5,5 LEUSDEN - Vorige week zou het honkbal team van The Red Caps aantreden tegen de Zuid vogels uit Huizen. Dit team kon de negen beno digde spelers niet bij el kaar krijgen, zodat de wedstrijd werd afgelast. Zuidvogels krijgen daar voor twee wedstrijdpun- ten in mindering, terwijl deze wedstrijd later inge haald zal worden. Afge lopen weekend was BSCU uit Utrecht aan de beurt. Dit team heeft zich echter geheel uit de com petitie teruggetrokken. Volgend weekend wordt er op zondag om 10.00 uur gespeeld tegen Quick 3 op sportveld Dorrestein in Amersfoort. Dit team staat momenteel op een derde plaats, terwijl de Red Caps op de vijfde verkeerd. The Red Caps is overi gens niet geheel wer keloos geweest Afgelo pen zondag stond er een toernooi op het pro gramma bij het eerder ge noemde Zuidvogels. Dit maal hadden de Huizen aren voldoende spelers om het duel aan te gaan. Onder leiding van pit cher Jacques Knopf werd Zuidvogels met 9-3 opge rold. De rest Van het in ternationaal bezette toer nooi werd afgelast. Dit maal was de regen spel breker. Eerstvolgende thuiswedstrijd 21 juni te- gen Matchmakers uit Wa- geningen om 14.00 uur op I het Valleisportpark. kort voor de overwinning. De man uit Purmerend heeft dit jaar al veel klassiekers gereden en rijdt het liefst een criterium in de week. Hij ziet dat als een goede training. In De Leeuw heeft de zestiende wielerronde van Leusden in ieder geval een waardige winnaar. Het parcours Het lastige parcours in Leus den is niet voor elke renner ge schikt Vooral de vele bochten maakt het dat veel renners niet mee willen doen De start en finish is op de kruising van de Hamersveldseweg en de Zwarteweg. Het 1400 meter lange parcours vervolgt zijn weg dan door de Prunuslaan, de Berkenlaan, de Pnncen- hoflaan. de Hohorstlaan en de Lisidunalaan weer naar de Ha mersveldseweg. Het komt dus vooral ook aan op stuurmans kunst. Voorafgaand aan de wed strijd van de A-amateurs reden de veteranen en de B-amateurs vijftig kilometer. Hier waren de plaatselijke favorieten, Paul Ossendrijven uit Leusden en Hans Versteeg uit Achterveld, regelamtig in de frontlinie te vinden. De Achtervelder pro beerde het een keer alleen, maar zag zijn poging misluk ken Hij emdige ten slotte op een verdienstelijk achtste plaats. Ossendrijver kwam als twaalfde over de streep. Het peloton wist lange tijd de rijen gesloten te houden. Vijf ronden voor het einde wisten echter zes man te ont snappen. Ad Gulderman, Je roen van Hoeijen, Arjan Bak ker, Emile Meijers, Rene Boers en Rudi Peters plaatsten de be slissende demarage. In de sprint was Gulderman de sterkste. Tweede pinksterdag was hij ook al distnets-kam- pioen geworden van Midden- Nederland. De Amersfoorter, lid van de Ren en Toerclub Amersfoort, is eigenlijk een veldrijder en fietst tegenwoordig ook veel op een ATB-fiets. „Ik ben daar ze ker sterker door geworden. De laatste ronde heb ik steeds op kop gereden en heb die niet meer afgestaan. Het is mijn eerste overwinning, dus het werd wel eens tijd." Voorzitter van de Ren- en Toerclub Amersfoort, Johan Ossendrij ver, was in elk geval blij dat één van zijn mensen in Leus den had gewonnen Hij kan zich nu weer volledig wijden aan de Tour de Junior, die be gin juli in Achterveld zal wor den verreden. Uitslagen: A-amaieurs 1. Godert de Leeuw (Ermelo) 2. Aart Vierhouten (Purme rend) 3. Roel Palmers (Zwolle) 4. Andre van Wijngaarden (Montfoort) 5. Marcel van Baak (Mont foort) 6. Harry van Putten (Hage- stein) I 7. Mario Hagen (Kortenhoef) I 8. Dennis Huenders (Almcre) 9. Martin de Jong (Vianen) I 10. peloton: Ton Zwirs (Bad- hocvedorp) I 11. Henry Dorgelo (Nijverdal) j 12. Rik Rutgers (Naardcn) 13. Frans Berrens (Nieuwe- j gein) 14. Jeremy Eilander (Apel doorn) 15. Hans Voorn (Hilversum) I restant peloton. B-amateurs/veteranen 1. Ad Guldemeester (Amers- foort) 2. Jeroen van Hoeijen (Amster dam) 3. Arjan Bakker (Schoonho ven) 4. Emiel Meijers (Hoogland) 5. Rene Boers (Hoevelaken) 6. Rudi Peters (Wichmond) 7. Theo Noy (Mijdrecht) 8. Hans Versteeg (Achterveld) 9. Jan van den Brink (Veenen- daal) 10. Dick Ariesen (Rhenen) 12. Paul Ossendrijver (Leus den) LEUSDEN - Een spelend kind was er woensdagochtend de oorzaak van dat een fietser op de Zadel ten val kwam. Het kind, een 11-jang jongetje, liep met een bal te spelen. Het speeltuig kwam daarbij op de weg terecht, waar de fietser er over struikelde. De fietser is voor controle naar het zieken huis afgevoerd, waar een lichte hersenschudding en gekneusde ribben werd geconstateerd. Het slachtoffer kon na behan deling naar huis.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11