Muziekliefhebbers komen ok in zomer aan hun trekken 9.95 2.49 17.95 .Leusder Krant, Gevaarlijke kruising Middenweg/Asschatterweg wordt gereconstrueerd Hooglanders willen groen dorp (ocosnootpalm I IET13*/ Bewezen uw danscafé in de binnenstad 'sma 1 jaar aan deLageweg ■I Ir ^0-collecte Soft-trainingsbal Croky chips Johma duo salades Johma duo salades r 1.99 2.49 „3.98^ Zachte maanzaadbollen Biotex groen of blauw Uniekaas extra belegen Chambourcy flan caramel in Caribia Club rum IIDERDAG 11 JUNI 1992 Pagina 15 XRSFOORT - Liefhebbers opulaire muziek hoeven zich iiaand zeker niet te vervelen lersfoort. Met name op mu- ebied valt er in de stad genoeg even. Er is voor elk wat wils. mnen de jazzliefhebbers te- bij jazz op de Groenmarkt, zijn iltaanse en flamenco-klanken nisteren in het openluchtthea- khoven en kan men muziek- cn zien optreden op de diverse in de binnenstad. Maar ook pek-, latin- en folklrock-fans ju volledig aan hun trekken, nder volgt een overzicht van ctiviteiten. woensdag 10 juni zal in De Kel- folkrockduo .John and Mary" len. Zij brengen originele Ame- se folkrock, wat niet verwon- daar zij zelf uit Texas afkom- jjn gitarist van het duo, John irdo. was ovengens vroeger d van de vermaarde groep 5 Maniacs". Voor de fans wordt pracht concert en zij kunnen er ,00 uur al terecht, iet openluchttheater Birkhoven vrijdag 12 juni het muziek kei African Rhythm plaats. De >n „Ifgang Bondi" en „Benkadi", afkomstig uit Afrika zullen melijk de zogenaamde West- muziek ten gehore bren- rdag 13 juni zullen op de Groen markt in het kader van Jazz op de Groenmarkt de „Bongo Bop All Stars" optreden. Het optreden van de band, die een combinatie speelt van bebop en salsa, zal worden opgenomen voor het jazz-programma „Jazz-Spectrum" van de AVRO en begint om 21.00 uur. Op dezelfde dag treedt in De Kelder om 22.00 uur de groep „Dog Faced Hermans" op met experimentele maar naar het schijnt toch wel dansbare popmuziek. Op vrijdag 19 juni vindt er in de stadshal van De Flint een voorstelling plaats van het koor „Voice Box" met als titel „Are you lonsesome tonight?". De stijl zal variëren van Brahms tot en met Prince en het zal om 20.15 uur beginnen. In openluchttheater Birkho ven zal die dag de flamenco-groep Yuca optreden met muziek en dans uit Spanje en Zuid-Amerika. Zaterdag 20 juni komt de slagwerk groep „Slagerij van Kampen" naar Amersfoort. Zij zal een concert geven in De Kelder dat in het teken zal staan van het tien-jarig bestaan van deze viermansformatie De zondag daarop vindt er 's mid dags om 14.00 uur in het openlucht theater Birkhoven een optreden plaats van drie bigbands: The Wood- chapel Big Band uit Zeist, het Utrecht se Jazz Orkest en het City Orkest uit Hilversum. Op dezelfde dag om 15.00 uur zullen Irma Jongerius en Marijke de Val op het terras van „De Monnic- RSFOORT - De Amersfoortse binnenstad heeft er een uitgaansgelegen- Dit is danscafé St. Joris, dat zich richt op oudere jongeren", mensen aica 25 en 60 jaar. Men kan er dansen m een rustige sfeer of wat eten van ie kaart. St. Joris is gevestigd aan de Krommestraat 46 (ingang Lange- 5), vlakbij De Hof. Het danscafé gaat donderdag 11 juni open. Ter iheid van de opening is er op vrijdag 12 juni een optreden van de ijde bekende groep The Platters. Voorts zal de zanger Rob Ronalds Jattersafkomstig uit de Verenigde Staten, danken hun bekendheid aan de zestiger jaren als „Only You", „The Great Pretender", My Prayer" en i deren. fhciele opening van St. Joris vindt komende woensdag plaats. Dit gebeurt iden van het Amersfoorts biertappersgilde St. Joris, die voor deze gele- m vol ornaat zijn gekleed. De komst van het danscafé is een primeur versfoort en omgeving. Men kan er dansen in diverse stijlen, waaronder eojj sieke stijldansen. Maar soms worden er ook Franse chansons of Duitse >,ts gedraaid naar gelang de sfeer van de avond. In de toekomst verwacht ice zondag een (swing)jazz of een blues-matwee te kunnen aanbieden. ïrli meur dat is uitgevoerd in bordeauxrood en zwart, bestaat uit een ruime W' m, een bar en twee zitgedeelten. De eigenaars van het danscafé zijn Bep van Rossum, die een jarenlange horeca-ervaring hebben. ïis het openingsweekend (donderdag 11 tot zondag 14 juru) is St. Joris 3.00 uur open. Daarna zijn de openmgstijden: dagehjks vanaf 16.00 uur. iandag I'm woensdag is de entree gratis. Op de overige dagen heft men hta ruige entree. Verzorgde kleding wordt op prijs gesteld. Bij hve-optre- lie vooral tijdens weekends zullen plaatsvinden, is de entreeprijs wat erbiJOp vnjdag 12 juni, als het dubbeloptreden plaatsvindt, is dat f 25,- per •LAND - De plannen van de nte Amersfoort en omringen- leenten om 4000 woningen in tod-West te bouwen, veroor - eind 1991 de nodige onrust inwoners van Hoogland en Wc onder bewoners van I-West. Sinds december ibbeieen aantal bewoners prachtige gebied zich ver in het comité „Houdt Hoog- lest groen". W die tijd volgen zij op de ontwikkelingen rondom id-West. Met name het ont- treekplan dat in september acht wordt is voor de toe van Hoogland-West essen- legüi 1992 zijn diverse acties i. Bewoners werden gemfor- Op de inspraakavond van 23 1992 werd een uitgebreid gehouden tegen de plan- torna werd dit nogmaals op aan de provincie ter beschik te^ n deel van Hoogland, de stra in de Bunschoterstraat, de fceckweg en de Zevenhuizer- erd op zaterdag 4 april een gehouden met de vraag: Weet u waar Hoogland-West ligt? Daarbij werd over dit gebied de nodi ge informatie verstrekt en werden de bewoners uitgenodigd een aantal vra gen te beantwoorden. De reacties wa ren vrijwel onverdeeld tegen bebou wing van Hoogland-West. Ongeveer 1500 adressen ontvingen de informatie, waarvan 271 enquête formulieren werden terugontvangen. Van de 269 reacties, die tegen bebou wing waren, waren maar liefst 198 bereidverklaringen om aktief mee te doen aan diverse acties. Naar aanleiding van de medewer king die de bewoners hebben toege zegd gaan nog voor de vakantie een aantal groepen van start om diverse aspecten rondom Hoogland-West verder uit te werken. Dit om ter zijner tijd krachtig te kunnen protesteren, mocht onverhoopt in het streekplan toch bebouwing m Hoogland-West worden voorgestaan. Flora/fauna en historie van Hoogland-West zijn daar twee voorbeelden van. Daarnaast wordt er natuurlijk veel aandacht be steed aan de procedurele kant van de zaak. Het comité is van plan in de komende maanden via de media een ieder te informatie over de ontwikke lingen rondom Hoogland-West. 'föFOORT - Boersma port viert haar 1-jang bestaan. In het kader tol Boersma sport op zondag 14 juiu van 11.00 tot 16.00 uur een grootse *9 organiseren. Deze dag zijn er vele lezingen en demonstraties te !ren on te aanschouwen. 13.30 uur kan die dag meegedaan worden met een groots aerobic rei Deze happening wordt gegeven door de Amerikaanse Cathy Desau- 'olnamekosten voor deze aerobichappening zijn slechts f5,- p.p. iïedigprogramma ligt klaar op de Lageweg 14-16. Bellen kan natuuihjk US7717. W.v I 'oil USDEN - Voor de veertien- !£er in successie wordt in de van 7 tot en met 13 juni de O-collecte gehouden De opbrengst komt ten goede aan de AVO, een stichting die zich beijvert voor de maatschappe lijke integratie van gehandi capten. Bijdragen kunnen ook gestort worden en wel op reke ningnummer 65.26.56.498 (NMB). kendam" levensliederen ten gehore brengen. Donderdag 25 juni kunnen fans van muziekgroepen hun hart ophalen op de Varkensmarkt en het Lieve Vrou wekerkhof. Daar vindt om 19.00 uur het Midzomerfestival plaats. Show- en concertkorpsen uit Amersfoort zullen dan op beide pleinen optredens ver zorgen. Op zaterdag 27 juru zal op de Groen markt het Tony Vos/Jan Verwey kwintet optreden. De stijl zal variëren van bebop tot en met blues en behalve de twee blazers neemt Colette Wic- kenhagen de zang voor haar reke ning. De aanvangstijd is 21.00 uur. Om 22.00 uur treedt dan in De Kel der de „Green Machine" op. Deze band, die afkomstig is van de voorma lige band „Ivy Green", speelt gitaar rock en zal het seizoen voor De Kelder afsluiten. Arthur Rombouts LEUSDEN - Komende maandag (15 juni) wordt be gonnen met de inleidende werkzaamheden voor de re constructie van het kruispunt Middenweg/Asschatterweg. Tot maandag 10 augustus on dervindt het verkeer nauwe lijks of geen hinder van de werkzaamheden, omdat deze buiten de bestaande rijbanen worden uitgevoerd. Vanaf 10 augustus tot eind oktober wordt het autoverkeer op de Middenweg over één rijbaan geleid en zal het autoverkeer op de Asschatterweg rekening moeten houden met tijdelijke afsluitingen en omleidingen. De werkzaamheden beginnen maandag met het kappen van 15 bomen in de berm van de Middenweg. Dat kappen is noodzakelijk om ruimte te krijgen voor de aanleg van voorsorteerst roken op het kruisingsvlak van de Midden weg en de Asschatterweg. Door verplaatsing - waarmee 23 duizend gulden was ge moeid - konden 18 andere bo men behouden blijven. Dat is afgelopen herfst al gebeurd. Tot aan de bouwvakvakantie, die op vrijdag 17 juli begint, wordt een aantal grondwerk zaamheden in de bermen van de Middenweg en de Asschat terweg uitgevoerd Het ver keer zal hier weinig van mer ken. Dat wordt anders vanaf maandag 10 augustus. Dan wordt de huidige verkeers lichten-installatie buiten wer king gesteld en vervangen door een tijdelijke noodinstal- latie. Het verkeer op de Mid denweg wordt over één baan geleid. Tijdens de spitsuren zal het oost-west-verkeer, maar vooral het nood-zuid- verkeer op dit kruispunt te maken krijgen met opstoppin gen. Bovendien zal het ver keer op de Asschatterweg tij dens de reconstructie enkele malen worden geconfronteerd met omleidingen. De fietsers zullen gedurende de gehele pe riode dat de reconstructie duurt, van de kruising ge bruik kunnen blijven maken. De reconstructie is noodzake lijk geworden door de sterke toename van het autoverkeer op de Middenweg na de ope ning van de aansluiting op de A28. De kosten van de recon structie liggen rond de 1 mil joen gulden. Naast de aanleg van voorsor- teervakken op de Middenweg en het verwijderen van ver- keersdruppels op de Asschat terweg bestaan de werkzaam heden o.a. uit het aanbrengen van een geluidsscherm aan de Middenweg ten behoeve van de woningen aan de Esdoorn- hof en een geluidsmuur aan de Asschatterweg ten behoeve van de woning op de hoek As- schatterweg/Middenweg. Het kruispunt wordt van een nieuwe, op de gewijzigde si tuatie afgestemde verkeers lichten-installatie voorzien. HOOGVLIET, KANPIOEN I IN LAGE PRIJZEN... Naturel, paprika of bolognese Zak 250 gram. 1.-95 I I I Sellerie/vleessalade 2 x 75 gram. 139' «•as* Kip-kerrie/Farmersalade, 2 x 75 gram. 199 IN ONZE GROENTE-AFDELING Geldig: 10-06 t/m 13-06-1992 Aardbeien 500 gram Sperziebonen 500 gram NIEUWE OOGST: Granny Smith 1,5 kilogram Verpakt 4 stuks. 1.89 SLAGERIJ Sucadelappen 1 kilogram Hal» biefstuk 250 gram Duitse biefstuk 250 gram Dixan 2000 Pak a 1 25 kilogram 10<29 Biotex ulekkenspray 4^9 9.59 3.99 Heel vloer volkoren 2^ Mueslibollen Verpakt a 4 stuks. 2.09 1.49 WIN EEN GRATIS VAKANTIE NAAR. GRAN DORADO Pak 500 gram Hamlappen of hamfriiandeau 1 kilogram. Gehakt half om half 1 kilogram. KIPAFDELING Kipkarbonade 2 kilogram De Graaf Oma's rake Naturel, 400 gram ÏS& Veterdrop 20 meter 1.59 2.59 1.49 _1.79 Vac. verpakt a 500 gram. l^AA VLEESWAREN Geroosterde achterham 100 gram. Pain de Provence 100 gram._ Palingworst 00 gram Champignon paté 100 gram. Farmer salade 150 gram. Schuttersbier Krat a 24 x 30 cl 1*95. nü 11.95 I I Supra Koffie van Van Netle Snelfilter of normaal Pak 250 gram. Busslnk volkoren ontbijtkoek 400 gram, 1^89 Smiths Pom Tips Zak a 80 gram Calve mayonaise Pot a 500 ml. Nu met GRATIS 20 extra UIT DE DIEPVRIES j (arnaby appeltaart 750 gram. 5775 _2.27 1.69 _1.49 1.79 4.98 Benbits 3-pak. Diverse smaken NU MET GRATIS FRISBEE BIJ AANKOOP VAN TWEE PAKKEN Pampers voordeelpakken Junior, maxi, maxi plus BOY en GIRL 44.49 Muggenkaars 4 x 100 gram 2 79 will IN ONZE BL0EMENAF0ELING IN ONZE SLHTERU Bokma Jonge jenever 1 liter. Comte frères V.S.0.R Cognac Fles a 70 cl. 3Jr9Ü Ballantine's whisky Fles a 35 cl. 1*25 Kruidenboter Kuip a 100 gram 2<392.09 Melkunie Oranjevla Pak a 1000 ml 1#.5_ 2.09 Bruin of wit Fles a 70 cl. 18^5 nuuuy liei alphen a/d run boskoop den haag gouda 's-gravenzande hazerswoude katwijk leiden maassluis mons" ;burg idaal voorburg voorschoten woudenberg zoetermeer

Leusder Krant | 1992 | | pagina 15