in ld in Oranje-stemming lieuw jongerencentrum moet ijs breken Historische winst voor Roda-zaterdag Leusder Krant b OPGAVEBON WIELERRONDE BRADERIE EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT De IJsbreker SISSSSSSERS SCHIJNWERPER PANORAMA VOOR DE GEMEENTE Steekpartij HOE KOM IK SPORTIEF IN BARCELONA? Bejaarde fietser aangereden Caféruzie ejlebouw wordt februari volgend jaar opgeleverd Inbraakpoging Auto in de brand De dunne bandjes over de brede straten van Leusden. Voor het eerst sinds jaren is de Wielerronde Leusden op een andere dag verreden dan de braderie Biezen- kamp wordt gehouden. Merkwaardig, maar de spanning was er niet muider om. Gisteravond verreden, vandaag in de Leusder Krant. Actueel als al tijd De komende week is het tijd voor de grootse Biezenkampbraderie. Ruim hon derd kramen, van smul- tot koopstands, staan op de bezoekers te wachten. De Leusder Krant neemt alvast een voor proefje met een mooie wedstrijd. Grote prijzen en veel kansen, zelfs voor de niet-abonnee. Kijk snel op pagina 5 en invullen maar die bon Natuurlijk ook deze week weer een mimnatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubnek met informatie over alïerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen. 1* w wxfloos Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kntisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerli|ke taart van uw plaatseli|ke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in' JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam Adres: Postcode Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal f 13,50 halfjaar ƒ26,50 jaar 52,00 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld LEUSDEN - De naam van het nieuwe jeugd- en jon gerencentrum, dat als alles naar wens verloopt in fe bruari volgend jaar wordt opgeleverd, krijgt als naam 'De IJsbreker'. Be denker is Jan van Deven ter. De gemeente had in sa menwerking met de Stich ting Jeugd- en Jongeren werker Leusden een prijs vraag uitgeschreven. De inzendingen moesten volgens Vroon voldoen aan de eisen dat de naam iets te maken moet hebben met de lokatie, waar het centrum gebouwd wordt. Ook moet het iets zeggen over de ac tiviteiten, die er zullen plaats vinden. Van De venter voldeed met zijn in zending het meest hieraan. „De relatie met de plek, de ijsbaan, is duidelijk', legde Vroon de verkiezing uit. „De naam brengt verder tot uitdrukking, dat het nieuwe centrum het ijs zou kunnen breken tussen de mensen, die vanm het ge bouw gebruik zullen ma ken." Een CD-speler was de beloning voor Van De venter. Zie ook De Schijn werper. Leusder Krant Donderdag 11 juni 1992 De Leusder Kranl is een onalriankelijk nieuwsblad, behorende tol de BDU- Krantenkombinalre Midden Nederland Kantoor: Asschalterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 INHOUD De spraakmakende rubriek op de drie, de sisssertjes. Een week vol verrassingen, een week vol nieuwerwetse dingen. Dit maal onder andere over de bekendste snor van Leusden, het start/finishdoek van de Avondvierdaagse en wat verder ter tafel komt Een moment van rust en eenvoud voor de rubriek 'schijnwerper'. Jong en oud zul len zich herkennen in de man. die deze week centraal staat. Oud, omdat ook zij verbonden zijn met het jeugdhonk De Geut, jong, omdat zij de laatste bewoners zijn van de boerderij aan de Zwarteweg. Het nieuwe onderkomen komt bij de ijs baan, de naamgever van deze IJsbreker is Jan van Deventer De mooiste plekjes in de schijnwerper van de rubriek Panorama Lisiduna. Marjan Reijersen heeft nogal een bijzon dere aanbouw aan haar woning aan de Wederik. Marjan is verder onbekend, be kender is haar bedrijfje: een tekstverwer kingskantoortje. Een inzendbureau, al dus de woorden van deze Marjan. Een eigen huis heeft zo toch zijn voorde len UITGAVE BDU BV TELEFOON 03420-94911 NIEUWSTRAAT 15 POSTBUS 67 3770 AB BARNEVELD Invaller Wim van Biezen scoort de winnende treffer in de blessu retijd. (Foto: Janus Visser) LEUSDEN - Drie gewonden waren zaterdag het gevolg van een uit de hand gelopen ruzie om een fiets op het asielzoe kerscentrum aan de Doornse- weg. Een Somaliër liep daarbij een steekwond in de borst op. De zwaar beschonken Soma liër, die al eerder voor onrust op het centrum zorgde, kreeg een conflict met een Ethiopiër over een fiets De Somaliër be werkte zijn tegenstander daar bij met een kapotgeslagen bierfles. De Ethiopiër reageer de daarop door de Somaliër met een mes te steken. Een Ira kees, die de ruzie probeerde te sussen, liep eveneens snijwon- den op. Niemand raakte ern stig gewond. De slachtoffers^ konden na behandeling in het\ ziekenhuis terug naar het cen trum. Na overleg met de Offi cier van Justitie is de Somaliër inmiddels overgeplaatst naar een ander centrum. Zie elders in deze krant. LEUSDEN - Een hoogbejaar de Amersfoorter (94) is maan dagochtend met diverse snij- wonden en een gebroken neus naar het ziekenhuis afgevoerd, als gevolg van een aanrijding op de Arnhemseweg. De Amersfoorter werd frontaal aangereden door een 37-jarige plaatsgenoot, die omkeek over zijn schouder en daarbij uit de koers raakte. LEUSDEN - Een Amersfoor ter is maandagavond gewond geraakt aan een arm, na een woordenwisseling in een café bij De Korf met een plaatsge noot. De twee kregen onenig heid en die liep zo hoog op, dat één van de twee de ander met een kapotgeslagen bierglas be werkte De identiteit van de dader is bekend, maar hij kon nog niet worden aangehouden. LEUSDEN - Hét eerste zater dagteam van voetbalvereni ging Roda'46 heeft in Ermelo promotie afgedwongen naar de derde klasse KNVB. De ploeg bleef op het veld van FC Horst het Amsterdamse Middenmeer met 2-1 de baas. In een moeiza me wedstrijd, waarin de Leus- denaren verreweg de beste kansen kregen, schoot invaller Wim van Biczen in de 96e mi nuut de verlossende treffer te gen de touwen. Daarvoor had Roda, onder het toeziend oog van naar schatting 700 toeschouwers, een 1-0 voorprong uit handen gegeven Bart Otto opende de score in de eerste helft met een kopbal Uit een vrije trap maakte Middenmeer na de her vatting gelijk Het is voor het eerst in de geschiedenis van de 27 jaar oude zaterdagafdeling van Roda dat de club op dat niveau uitkomt. Roda debu teerde vorig jaar in de vierde klasse KNVB, nadat het 25 jaar in de afdeling vertoefde Roda heeft de herkansing op promotie met beide handen aangegrepen. In het eerste be slissingsduel, dat de Leusde- naren in Soest afwerkte, ver loor de formatie van trainer/ coach Nico Romeyn met 3-2 van Middenmeer Roda teken de echter protest aan tegen de geldigheid van die uitslag, om dat de Amsterdammers een ge schorste speler zouden hebben opgesteld. De KNVB stelde Roda in het gelijk en bepaalde dat de wedstrijd moest worden overgespeeld. - Hoewel het Nederlands team pas morgen voor het eerst in actie komt op de Europese Kampioenschappen in zit de Oranjestemming er her en der al goed in. Met name de horeca-ondernemers spelen dankbaar in op de euforische nming aan de vooravond van het evenement, waarvoor de verwachtingen hooggespannen zijn als het om de verrichtingen van Nederlands elftal gaat. In De Til staan gedurende de wedstrijden van Oranje extra televisietoestellen opgesteld, die bezoekers om de wedstrijden in groepsverband te beleven. In café The Wish zijn de wedstrijden zelfs op mini-bioscoopformaat te olgen en verrast uitbater Peter van der Snee zijn clientèle bij elk Nederlands doelpunt met een 'attentie'. Net als twee jaar geleden café De Hessenkar in Achterveld de kroon. Tijdens het W.K. pakte eigenaar Andy Boutens zijn hele etablissement in met Nu heeft een noest staaltje huisvlijt geleid tot een meer dan levensgrote Gullit, die in de tuin van het café staat nu maar afwachten of het helpt....(Foto: Hans Verhorst) ïbe® digt om te gebruiken." zeiden de ontwerpers. Jongerenwerker Ringers, die binnenkort werknemer wordt van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Leusden en er dan enkele collega's bij krijgt, hoopt dat met het nieuwe ge bouw ook een aanvang geno men kan worden met de be strijding van het vandalisme m tUSDEN - 'We are moving', p een tevreden jongerenwer- r Frits Ringers bij de pre statie van het nieuwe jeugd- jongerencentrum. De IJs- pker gaat deze heten. Vol ts Ringers is er de afgelopen laanden zeer voortvarend ge- hrkt aan de plannen die tot pultaat moeten hebben dat nor 15 februari volgend jaar ït nieuwe centrum uit de bo- i gestampt is. Zijn tevre- |enheid had ook te maken met mogelijkheden, die hem wr aannemer Hoogevest en ^ehitect Schippers geboden Is deskundigen zich met een gelijk ontwerp gaan bezig- tuden, ontstaat er iets crea- Dan blijkt er meer moge- te zijn, dan we in eerste itantie gedacht hadden", zei lovend m de richtng van emer en architect. Een ip jongeren ïhad al eerder zijn leiding geprobeerd nieuw centrum te ontwer- i.maar dat was volgens hem [al amateuristisch gebleven. Ringers had alle reden om neden te zijn. Voor een be- kag van 1,4 miljoen gulden mjst er de komende maan- leneen gebouw bij de ijsbaan, vaarin alle activiteiten kun- en plaatsvinden, waarvoor de Konijntje in de Wetering JONGERENWERK IN LEUSDEN „Een ijs-baan" Leusdense jeugd de afgelopen jaren belangstelling toonde, maar waarvoor geen ruimte was. Popmuziekliefhebber en organisator van Pudding pop Ringers was uiteraard zeer verguld met de accomodatie die volgend jaar voor hem en zijn mede muziekliefhebbers ter beschikking komt. „In de grote zaal kunnen wij straks de groepen uitnodigen, die wij graag naar Leusden willen ha len Er is zelfs een kleedkamer naast het podium", hield hij zijn gehoor voor, dat bestond uit wethouder Vroon, de verza melde pers en bestuursleden van de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Leusden, de ex ploitant van het gebouw. In de zaal kunnen zo'n 250 tot 350 mensen terecht, afhan kelijk of de scheidmgswand van de kleinere ontmoetings ruimte wordt weggehaald of niet. Ook Puddingpop kan in de nabije toekomst zijn vleu gels uitslaan. Op het nabijgele gen parkeerterein is er ruimte genoeg „We kunnen, als we willen, het festival twee keer zo groot laten worden", zei Rin gers. Het festival, dat traditioneel begin september plaatsvindt, is waarschijnlijk de enige ge beurtenis, waarbij omwonen den mogelijk te maken krijgen met geluidsoverlast Maar dat zal in de praktijk meevallen, want de incidentele buitenac tiviteiten vinden zoveel moge lijk aan de oostzijde van het gebouw plaats. Van het jongerencentrum zelf heeft de buurt weinig te vrezen „We hebben het ge bouw zo gesitueerd, dat het zover mogelijk van de weg en de bebouwde kom van de wijk Groenhouten ligt", legde de ontwerpers uit. „De grote zaal is zoveel mogelijk naar het westen gedraaid De twee bouwlagen en de ruimtes, die dienen voor de overige activi teiten, zorgen er als het ware voor dat er een geluidsscherm ontstaat". Het gebouw is zeer functio neel ingedeeld en er is gepro beerd te voorkomen, dat van dalen er 'grip' op krijgen „De laagste goot is op een hoogte van 6 meter", gaf architecrt Schippers als voorbeeld. Ver der zijn de bakstenen bewerkt met een speciale coating, waardoor graffiti niet meer mogelijk is. Het kantoor van de jonge renwerkers is vlakbij de in gang en heeft zowel uitzicht naar buiten en op de ruimtes in het gebouw. „Bij alle maatre gelen, die we nemen om ver nielingen tegen te gaan, moe ten we er natuurlijk wel voor zorgen, dat het gebouw uitno- Leusden. „In de Geut waren onze mogelijkheden om iets voor de jeugd te doen, beperkt In het nieuwe centrum kunnen we veel meer. We kunnen na tuurlijk niet garanderen, dat er elders in Leusden niets meer gebeurt. Het nieuwe centrum biedt echter positieve moge lijkheden om iets te doen". LEUSDEN - Onbekenden heb ben in de nacht van dinsdag op woensdag vergeefs geprobeerd in te breken in de kantine van de korfbalvereniging op het Burgemeester Buiningpark. Het bleef bij een poging. Wel liep de deur van de kantine zware schade op. STOUTENBURG - Door nog onbekende oorzaak is zaterdag de motor van een auto op de Stoutenburgerlaan geheel uit gebrand. De auto was eigen dom van een Zwartebroeker, die zijn voertuig op de Stou tenburgerlaan parkeerde toen hij rook onder de motorkap vandaan zag komen.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 1