Leusden Leusden nieuwbouw Hamershof TOEKOMST VOOR 1 EEN KIND van uitkering naar werk TERRE DES HOMMES HELPT! Doe ook mee! Giro 646900 vergaderagenda GEMEENTE o OVER TELEFONISCH OPGEGEVEN ADVERTENTlEb KAN NIET WORDEN GERECLAMEERD Eerste steenlegging nieuwe gemeentewerf EK-voetbal in De Til Kinderzangdienst VOORKOM FOUTEN, GEEF UW ADVERTENTIE SCHRIFTELIJK OP OF KOM EVEN LANGS OP ONS KANTOOR!/ DONDERDAG 11 JUNI 1992 LEUSDER KRANT Paging Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 122, d.d. 10 juni 1992 Er is de laatste jaren het een en ander veranderd bij het verlenen van uitkeringen. Iemand die nu noodgedwongen gebruik moet maken van een uitkering zal veel meer dan vroeger worden aangespoord om zo snel moge lijk werk te vinden. Dat komt omdat we er in Nederland van overtuigd zijn -geraakt dat het de voorkeur verdient dat mensen zoveel mogelijk in hun eigen levensonderhoud voorzien. Voor verreweg de meeste mensen geeft betaald werk zin en kleur aan het bestaan. Mensen die aangewe zen zijn op een uitkering van de gemeente worden geholpen bij hun inspanningen naar het zoeken van het werk Zij hoeven dat niet alleen te doen. Er zijn tal van instanties die daarbij graag helpen Maar daar moet natuurlijk wat tegenover staan. U moet zichzelf voldoende inspannen om werk te vinden. Als blijkt dat u dat niet doet kan dat problemen opleveren kansen kennen Hoe gaat dat nou in de praktijk? Stel u bent werkloos en aangewe zen op een uitkering. U bent be kend bij het arbeidsbureau maar na enige tijd blijkt dat het toch niet lukt om werk te vinden Dan kan een bijstandsmaatschappelijk werker u in veel gevallen verder op weg helpen. Er zijn ook nog andere mogelijkheden Misschien kan Vrouw en Werkwinkel u van dienst zijn of het Gewestelijk Arbeidsbu reau. Ook een bezoekje aan het bureau Regiowerk in Amersfoort of het bureau RADAR in Leusden kan misschien tot succes leiden bij ^iet vinden van werk. Samen met u wordt nagegaan waar uw sterke en zwakke punten liggen bij het vin den van werk Welke ervaring hebt u Waarom lukte het tot nog toe met om werk te vinden? Solliciteert u wel op de juiste manier? Welke verbeteringen zijn mogelijk in uw houding en gedrag bij sollicitatie procedures Op die manier krijgt u een aardig beeld van uw kansen. kansen vergroten Vervolgens wordt u op weg gehol pen. Samen met u wordt bepaald wat er moet gebeuren om uw kan sen op de arbeidsmarkt te vergro ten. Dat kan betekenen dat u op kosten van de gemeente een cursus gaat volgen. Samen met u wordt nagegaan op welke vacatures u kunt reageren. Verder kennen de mensen van die bureaus alle rege lingen voor tijdelijk werk met sub sidie van de overheid op hun duimpje. Er zijn verschillende sub sidieregelingen. die alle ten doel hebben arbeidsplaatsen te schep pen ofwel mensen in staat te stellen om een opleiding te volgen. Voor jongeren zijn er nog andere mogelijkheden. Sinds 1 januari 1992 is de Jeugdwerkgarantiewet in werking Op grond van deze wet zijn jongeren van 16 tot en met 27 jaar verplicht scholing te volgen of werk te accepteren. verantwoordelijkheid U ziet het. u kunt van alle kanten geholpen worden bij uw zoektocht naar werk. Maar u blijft er natuur lijk wel zelf verantwoordelijk voor om te proberen zo snel mogelijk financieel op eigen benen te staan. U moet dan ook de vaste wil heb ben om werk te vinden Dat uit zich vaak in de mate waarin u sollici teert en uw houding daarbij. Maar ook bij het aanvaarden van begeleiding door bijvoorbeeld RA DAR Staat u wel ingeschreven bij uitzendbureaus? Bent u bereid de opleiding te volgen die voor u van belang is? Dit soort vragen zal u worden gesteld. Als blijkt dat u met voldoende doet om uit de uit kering te raken kan dat consequen ties hebben. adressen Gewestelijk Arbeidsbureau Amersfoort Zonnehof 26 3811 ND Amersfoort Telefoon 641 411 Regiowerk Zonnehof 16 3811 ND Amersfoort Telefoon 651 800 Vrouw en Werkwinkel Breestraat 59 3811 BH Amersfoort Telefoon 614 737 bouwplannen Op 12 mei hebben de architecten een presentatie gegeven van de \oorlopige bouwplannen. Bij deze bijeenkomst waren naast het gemeentebestuur ook de Vrouwenadviescommissie aanwezig. De architecten zijn inmiddels al weer in volle gang, omdat het definitieve ontwerp van de bebouwing op 1 juli klaar moet zijn. Op dat moment zult u onder andere van de plannen kunnen kennisnemen door middel van de blijvende expositie in de hal van het gemeentehuis. Die geeft al enige maanden een aardig overzicht van de voortgang van de plannen voor Hamershof 2. bouwaanvraag Als het definitieve ontwerp klaar is, kan de bouwaanvraag worden ingediend. Dat zal zijn in de tijd dat veel mensen op vakantie zijn Om vertraging te voorkomen en toch zoveel mogelijk mensen de kans te geven van de plannen kennis te nemen zal de periode dat het plan ter inzage ligt zoveel mogelijk wor den uitgesteld. Op die manier loopt die termijn pas een week na het einde van de schoolvakanties, op 23 augustus af. Daarnaast bent u in die periode natuurlijk van harte welkom bij de expositie. parkeerdekken De plannen voor de parkeerdek ken zijn klaar. De bouwaanvraag is ingediend. Ten zuiden van het ge meentehuis komt een parkeerdek met 150 parkeerplaatsen. Ten zuiden van de nieuwe winkels komt een parkeerdek met ruim 250 plaatsen. Dit grote dek ligt dichtbij de twee supermarkten. Daarom is in het ontwerp een hellingbaan op genomen. Op die manier is de toe gankelijkheid met winkelwagen tjes geregeld. Het daglicht kan ook ruimschoots toetreden in het on derste dek doordat de dekken een open constructie hebben. Met de bouw van de dekken wordt in ja nuari 1993 gestart. leidingen Direct na de zomervakantie zal de grond waarop de uitbreiding moet actuele folder hoe groot is uw kans op brand? Bij het bureau Voorlichting is een gratis folder verkrijgbaar: ..hoe groot is uw kans op brand?" In deze folder wordt een beeld ge geven van de risico's die u loopt op brand in uw woning. Elk jaar is gemiddeld één op de 600 woningen aan de beurt Terecht wordt in de folder opgemerkt dat u al lang mil jonair zou zijn geweest als de kan sen in de Staatsloterij zo groot zou den zijn. Achtereenvolgens komen een aan tal vertrekken in uw woning aan de beurt. De grootste risico passeren de revue. In de woonkamer ontstaat brand meestal door ongelukjes met luci fers of doordat mensen verkeerd omgaan met kachels en open haar den. Uw kans op brand wordt gro ter dan 1 op 600 als u bijvoorbeeld kaarsen te dicht bij de gordijnen zet of een krantenbak te dicht bij de open haard staat of nog steeds driewegstekkers gebruikt. Spelen met lucifers is ook één van de oorzaken van branden in de keuken. Ook het niet vervangen van de filter van de wasemkap bevordert brandgevaar. U weet na tuurlijk al lang wat u moet doen als de vlam in de pan slaat, maar weten uw buren dat ook? Zorg dat u hier over wat kennis vergaart. Voorko men is immers beter? Brand in de slaapkamer is zo onge veer het afschuwelijkste dat een mens kan overkomen. De paniek is totaal. Voor brand in de slaapka mer zijn lucifers en elektrische de- komen rijp worden gemaakt voor het bouwen. De Grontmij is op dit moment bezig met de tekeningen daarvoor. Met de nutsbedrijven (gas. water licht en cai) wordt in middels gesproken over het nieuwe plan Onder andere over het ver plaatsen van het transformatorhuis dat nu bij Jensma staat Dat huisje moet straks m de nieuwe bebou wing komen kerk Ook de kerk die in het plan ligt wordt uitgebreid. Het plan daar voor heeft van 2 tot en met 15 april ter inzage gelegen. Er zijn geen bezwaren ingediend De grond is verkocht aan het kerkbestuur. politiebureau De Rijksgebouwendienst heeft in middels een eigen architect aange wezen voor het ontwerpen van het politiebureau. Over de vormgeving van het nieuwe politiebureau en de aanpassing in de omgeving zal bin nenkort een eerste overleg plaats vinden. kens in hoge mate verantwoor delijk. Maar ook het afdekken van een felle lamp door er iets over heen te leggen. Roken in bed ver hoogt het risico aanzienlijk. Over dit soort zaken en nog veel meer gaat de folder, die is uitge bracht door het Nationaal Brand preventie Instituut en de Stichting Consument en Veiligheid. donderdag 11 juni, commissie openbare werken, ruimtelijk ordening, economische zaken en verkeer (OREV). Dccomir' sieleden buigen zich over o.m de volgende onderwerpen - een overeenkomst over de bestemming van het pand 2*™. Goorderweg 1; - het verkeerplan fase 4 ..Voorkeursscenario' - het aanleggen c.q. aanpassen van bushaltes voor des&j spitsbus Leusden-Utrecht: - wijziging in de bouwregelgeving. - een locatie voor het evenemententerrein: - de ruilovereenkomst met Tqtal Nederland NV, - bouwprocedure Hamershof. maandag 15 juni, commissie algemene en bestuurlijke z^ (ABZ). dinsdag 16 juni. commissie financieel beleid en beheer |FB| De commissie behandelt de financiële gevolgen van deur, stellen die inhoudelijk in de overige commissie behanó# worden. Het gaat dan o.m. om de besteding van hei t 1992 sociale vernieuwing, de notitie schoolzwemmen, de* tualisering van het fonds bovenwijkse voorzieningen aanleggen/aanpassenvan bushaltes ten behoeve van de sr^ spitsbus Leusden-Utrecht en de aanwijzing van een loc# voor de realisering van een evenemententerrein woensdag 17 juni. commissie welzijn en onderwijs (W&o. Aan de orde komen onder meer een toelichting op het jet$ en jongerenbeleid, de notitie schoolzwemmen, waarin voorgesteld het schoolzwemmen terug te brengen tot éénj^ het scholenplan basisonderwijs 1 augustus 1993 tot 1 augus- 1996 en een voorstel om in planologische zin medewerking verlenen aan de realisering van een crematorium op Rusth-v Alle commissies buigen zich bovendien over de Wenseninva tatisatie Meerjarenactiviteitenplan 1993 - 1996. de Voorjaaiy nota 1992 en de Meerjarenbudgetprognose 1993 - 19% De verzamelagenda met bijbehorende stukken ligt voor ut? inzage bij bureau voorlichting in het gemeentehuis. Voor»* opmerkingen heeft over de te behandelen stukken bestaahfc mogelijkheid gebruik te maken van het spreekrecht De vergaderingen worden in het gemeentehuis gehoudunei beginnen om 20.00 uur. Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (033) 9616IS of 96l(i< bekendmakingen GEMEENTE bekendmakingen aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning liggen ter inzage - uitbreiding van de woning Van Boetze- laarlaan 23 - bouw van een garage aan de Kon. Julia- nalaan 58 - de bouw van een mestopslag aan 't Jan- nendorp 1 - de bouw van 33 woningen aan de Ruige Velddreef in het plan 't Ruige Veld - de bouw van en woning aan de Rozengaar- de. achter Hamersveldseweg 41 - uitbreiding van het dakterras op de wo ning Tiendvrij 4 - de realisering van bergingen bij de woning Van Geijnstraat 1113 en 15 in Achterveld - de bouw van een paardenbox aan de Arn- hemseweg 31a De bouwplannen liggen ter inzage vanaf donderdag. 11 juni a.s. tot en met woensdag, 24 juni a.s. op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke orde ning en algemene zaken van het gemeente huis (kamer 208) Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden ter inzagelegging ontwerp-bestemmingsplan „Hamershof 2-1992" Het ontwerp van het bestemmingsplan 'Ha mershof 2-1992', waarin de uitbreiding van het hoofdcentrum Hamershof is opgenomen, zal vanaf maandag. 22 juni a.s. gedurende een maand voor een ieder ter inzage worden gelegd Het plan ligt dan op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op het gemeentehuis bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene za ken (kamer 208) en bij de afdeling voorlichting (kamer 2). Een ieder die eventuele bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan heeft kan die bezwa ren gedurende de genoemde termijn schriftelijk indienen bij de gemeenteraad (Postbus 150, 3830 AD Leusden) vaststelling bestemmingsplan „de Horst" De gemeenteraad heeft op 21 mei 1992 het bestemmingsplan 'de Horst' ongewijzigd vastge steld. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met in gang van maandag, 15 juni 1992 gedurende een maand op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimte lijke ordening en algemene zaken van het ge meentehuis. Zij die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp-bestemmingsplan tot de ge meenteraad hebben gewend kunnen gedurende de genoemde termijn schriftelijk bezwaar tegen het vastgestelde bestemmingsplan indienen bij Gedeputeerde Staten van Utrecht, Postbus 80300. 3508 TH Utrecht. voorbereidingsbesluiten De gemeenteraad van Leusden heeft op 21 mei 1992 de volgende voorbereidingsbesluiten geno men: - ten behoeve van het perceel Arnhemseweg 31a in verband met de realisering van een paardenstal, - ten behoeve van de dorpskern Hamersveld in verband met herziening van het geldende be stemmingsplan De besluiten treden in werking op maandag 15 juni 1992 en liggen vanaf die datum, op werkda gen van 8.30 uur tot 12.30 uur, ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene za ken van het gemeentehuis (kamer 208). verleende vergunningen diverse vergunningen N.M.B. Postbank Groep- lichtreklame-installa- tie Kooikersgracht 6: L.T V. Lockhorst; ontheffing sluitingsuur en muziekvergunning; K.P.J. Achterveld: Trekkerbehendigheids wed strijden, muziekverg. en plaatsen verwijsbord- jes; Prins Bernhard Fonds/Anjerfonds: collectever gunning voor 5 verenigingen. bezwaren Belangstellenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1. bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 209, telefoon 961 729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha mersveldseweg 105, telefoon 961 752. Terre des Hommes helpt kinderen in nood ongeacht geloof, ras of politieke overtuiging. In kleinschalige projekten krijgen kinderen onderdak, scholing en medische verzorging. terre des hommes hulp aan kinderen In nood 070-3637940 LEUSDEN - Op vrijdag 12 juni om 15.30 uur zal wet houder Joost de Jongh de eer ste steen leggen van de nieuwe gemeentewerf aan de Hamers veldseweg. Daar zal onder meer nieuwbouw van de ad ministratie worden gereali seerd. Met de nieuwbouw van de ge meentewerf en het overlaad- station, dat aan de Randweg zal komen is een bedrag ge moeid van ruim 4,1 miljoen gulden. Naar verwachting zal de nieuwbouw van de werf in de herfst van 1992 zijn vol tooid. De bouw van het overlaadsta- tion is naar verwachting in het begin van 1993 voltooid. Tijdens de komende EK voet bal zal de Til geopend zijn op de dagen dat het Nederlands elftal speelt. Er zullen dan in de zaal extra televisietoestel len staan, zodat bezoekers de wedstrijden goed kunnen vol gen. De zaal zal die dagen een half uur voor de wedstrijden open gaan. Dit betekent dat op 12 juni als het Nederlands elftal speelt tegen Schotland de zaal om half vijf open zal gaan. Op 15 juni is het G.O.S. aan de beurt. Dan zal de zaal om half acht opengaan Hetzelfde geldt voor de wedstrijd tegen Duitsland op 18 juni. Iedereen is welkom. LEUSDEN - Op zondag 14 juni wordt er in de Dorpskerk om 17.00 uur een speciale kin derzangdienst gehouden. Het thema is "Jij hoort er ook bij". De kinderen van de kinder- cantorij zingen liederen o.l.v. Mevr. Nobel. Alle Cantorij- kinderen komen verkleed en vertegenwoordigen een land of ras. Alle kinderen die het leuk vinden mogen zich ver kleden en meedoen. Inlichtin gen: tel. 941882.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4