DEH Scholieren mogen blijven zwemmen Geen vijver voor de Nabbert Sponsorloop Lisiduna succesvol BDU SERVA V0LV0 Asfalteren Leusder Krant Gemeente komt terug op bezuinigingsvoorstel New Cadillac Bassie en Adriaan 06-52169305 Gemeente zwicht voor buurtbewoners Halt stopt jeugdige vandalen Hoeksteen en homosexueel Zuiveringsheffing gaat omhoog Hoogoplopende geluidsoverlast HAARLIJN EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT OPGAVEBON BRADERIE SCHOLEN 'LUrusA. Leusder Krant WOENSDAG 24 JUNI 1992 De Leusder Kranl is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende tol de BDU- Krantenkombinalie Midden Nederland Kantoor: Asschatterweg 19. Poslbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 24e JAARGANG NO. 7 SB UITGAVE BDU BV TELEFOON 03420-94911 NIEUWSTRAAT 15 POSTBUS 67 3770 AB BARNEVELD INHOUD LEUSDEN/AMERSFOORT - Annemarie, de Leusdense cassière bij Albert Heijn is deze iveek op een zeer bijzondere manier ten huwelijk gevraagd. In navolging van een televisie serie beleefde het publiek in het Grand Theater afgelopen zaterdag een doldwaze premiè re. Vlak voor de aanvang van de James Bond-hoofdfilm 'A kiss before dying' verscheen op het witte doek een dia met de tekst: 'Annemarie, wil je met me trouwen'. Kees Monshou- »er, 23 jaar, probeerde op deze originele wijze zijn vriendin Annemarie van Rhecnen (20 jaar), het huwelijksbootje in te lokken. Volkomen overdonderd wist Annemarie stamelend uit te brengen: 'Ja, ik wil'. Temidden van vrienden en familie werd er middels een klein feestje alvast een voorschot genomen op de grote plechtigheid in juni volgend jaar. Kees had de verrassing in alle stilte voorbereid, samen met de directie van het filmtheater. Annemarie, dagelijks te vinden achter de kassa bij Albert Heijn in Leusden. maakte van de 'kiss before dying' een 'kiss before wedding'.(fotodienst BDU) LEUSDEN - Burgemeester wethouders hebben het voorstel om te bezuinigen op het schoolzwemmen deze week teruggetrokken. Vorige week kreeg de maatregel, die tot een bezuiniging van 50.000,- raoest leiden geen meerderheid de commissie Onderwijs. Eerder deze maand bleek al dat het bedrag van 50.000,- niet haalbaar is. De gemeente kwam niet verder dan ƒ28.000,-. Daarvoor zou het aantal jaren dat basisscholie ren zwemles krijgen, terugge bracht moeten worden van twee naar één. De commissie Onderwijs vond dit resultaat te mager. In het onderwijs zelf vindt men dat het zwemmen niet terugge bracht kan worden van twee naar één jaar. Dat zou namelijk ten koste gaan van de kwaliteit van het zwemonderwijs Men voelt er ook niets voor kinde ren die niet in een jaar het di ploma te halen, de kans te ge ven dit buiten schooluren te halen Daarvoor moet namelijk extra betaald worden. Dat zou ten koste gaan van de sociaal zwakkeren. Wethouder Vroon besloot het voorstel opnieuw in het college te bespreken vanwege het verzet. Nu het voorstel in getrokken is, kan er begonnen worden met het opstellen van een zwemrooster voor het be gin van het nieuwe schooljaar in september Dat is dan op basis van de oude situatie, waarbij de kinderen twee jaar les krijgen. Wel zal het bedrag van 50.000 - worden opgeno men in de lijst van financiële tegenvallers, waarover de ge meenteraad in november bij de bespreking van de begroting een oordeel moet vormen LEUSDEN - De Leusdense band Brand New Cadillac treedt op zaterdag 27 juni op in winkelcentrum De Hamershof Het optreden is van 12.00 tot 15.00 uur. De band trad al eer der op in het winkelcentrum, ondermeer tijdens de jaar markt van vorig jaar LEUSDEN - Bassie en Adriaan komen weer naar Leusden. Op dinsdag 7 juli tre den zij op in sporthal De Korf. Het optreden begint om 14.00 uur Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij Speelgoed Kohlman Intertoys in winkel centrum De Hamershof. (advertenties) AMERSFOORT DEALER Airslcröamseweg 7 lel Ö33-63ÜU>1 GLAS-, INBRAAK-, STORM EN BRANDSCHADE Konijntje in de Wetering De Nabbert houdt dioge voeten". LEUSDEN - Tussen 29 juni en 3 juli vinden in de wijk 't Ruige Veld asfalteringswerk- zaamheden plaats. Hiertoe zullen de volgende wegen tus sen 7.00 - 17.00 uur voor alle verkeer worden afgesloten: Schotkamp. Ruige Velddreef (tussen Nabbert en Zwar- teweg), Sluithek en Davelaak. Naar verwachting zullen de werkzaamheden vier dagen duren. Volgens planning zijn genoemde wegen vanaf zater dag 4 juli weer normaal te ge bruiken. De wijk 't Ruige Veld is per auto (met enige verkeershinder) gedurende deze week overdag via de Ruige Velddreef/Middenweg bereikbaar. LEUSDEN - De gemeente ziet af van de aanleg van een vijver bij de flats van de Nab bert in het Ruige Veld. Het ver zet hiertegen in de buurt is zo groot en de spanningen zijn zo hoog opgelopen, dat het door zetten van het plan niet ver standig wordt gevonden. De aanleg van de vijver werd noodzakelijk geacht, omdat op het veld voor de flats regelma tig door de jeugd gevoetbald werd. Dat veroorzaakte over last voor enkele omwonenden. De afgelopen dagen heeft diezelfde jeugd, als reactie op de aangekondigde maatregel, voor extra overlast gezorgd. Daar kwam bij dat een flink aantal bewoners falikant tegen de vijver is. Zij vrezen, dat deze gevaarlijk is voor kleine kinde ren, die er gemakkelijk in zou den kunnen verdrinken. Wet houder De Jongh heeft het ove rigens niet over een vijver, maar over een waterpartij. „Wij hebben in eerste in stantie voor deze oplossing ge kozen, omdat een „natte" voorziening minder onderhoud vergt," is zijn uitleg. Er is nu gekozen voor de aanplant over een strook van 3 meter breed van „doornige struiken" zoals De Jongh het noemt. „Wij beseften dat, gezien de commotie, die er was ontstaan, iets moest gebeuren. Daarom zullen wij snel met de uitvoer beginnen," kondigt hij aan Volgens hem moeten de bewo ners niet verwachten dat er ook snel struiken zullen komen. „In dit seizoen kan dat niet. Wel zal het terrein helemaal glooi end worden gemaakt. Een deel is dat overigens al Volgens De Jongh betekent het niet dat er voor de jeugd helemaal geen mogelijkheid is om te spelen. Alleen zal er niet meer gevoetbald kunnen wor den. LEUSDEN - Zeven Leus dense jongeren in de leeftijd van 12 tot 18 jaar zijn vanaf januari van dit jaar door het gewestelijke bureau HALT „aan het werk gezet", omdat zij zich op een of andere manier schuldig hebben gemaakt aan vandalisme. Het bureau is sinds vorig jaar actief in het gewest Eemland en is bedoeld om jongeren, die zich schuldig maken aan vandalisme te „straffen" door hun te con fronteren met de gevolgen van hun gedrag. Zo moeten zij een aantal uren graffiti verwijde ren of zwerfvuil opruimen. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn op deze manier in het hele gewest 40 jongeren aan het werk gezet. Bij de start is ervan uitgegaan dat er in to taal 100 jongeren door het bu reau op deze manier begeleid moeten worden om het project rendabel te laten draaien. Uit de analyse van de eerste cijfers valt op dat de kleine ge meenten van het gewest rela tief veel gebruik maken van de diensten van HALT. Opvallend is verder dat het uitsluitend jongens zijn, die met HALT in aanraking komen. LEUSDEN - „Ik be grijp niet, dat het ge meente kiest voor een subsdiebeleid gericht op het individu. Wij vinden dat het gezin de hoek steen van de samenle ving is, het gezin is pri mair. Door de Emnaci- patienota holt de ge meente deze funktie nog verder uit Kinderop vang is dan ook geen taak voor de overheid, de vrouw die voor het gezin kiest komt wordt tegenwoordig te nega tief voorgesteld. Ik vind het ook onnodig, dat vrouwen zo nodig bij de brandweer moeten werken. Verder keuren wij homosexualiteit af, dat is onnatuurlijk ge drag en de gemeente zou daar geen subsidie aan mogen besteden". Deze en meer niets aan dui delijkheid te wensen overlatende uitspraken doet GPV-raadslid Jan Schouten in een inter view met deze krant over de Emancipatie nota op de pagina Haarlijn Zie pagina LEUSDEN - Provinciale Sta ten van Utrecht hebben zich in grote lijnen achter het voor stel van Gedeputeerde Staten geschaard met betrekking tot het waterkwaliteitspro gramma. Als gevolg van de voorgenomen maatregelen wordt de zuiveringsheffing verhoogd. De verhoging is echter iets minder groot dan het college van Gedeputeerde Staten had voorgesteld. GS wilde het tarief van 79,20 verhogen tot 88,80 per ver vuilingseenheid (ve) Voor een gezin zou dat een verhoging van 266,- per jaar beteke nen. Provinciale Staten beper ken de verhoging tot 263,88 per jaar. Die beperking van de verho ging is bereikt door bezuini gingen op uitgaven ten bate van het afvalwater en op uit gaven voor onderzoek en edu catie. Het CDA bereikte dit via een motie. De WD had nog verder willen gaan, maar een motie van die strekking werd verworpen. LEUSDEN - Een 36-jarige man uit Leusden is donderdag door de Utrechtse politierech ter veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van twee weken en vierhon derd gulden boete. De ver dachte had vorig jaar april tij dens een hoog opgelopen bu renruzie zijn buurman be dreigd met een bijl. Naast de celstraf was een boete van zes honderd gulden geëist. De buren aan weerskanten van de verdachte klaagden al langer over geluidsoverlast. Verschillende malen moest de politie ingrijpen en werd de geluidsinstallatie van de Leusdenaar in beslag geno men. Op de bewuste^ dag kwam de buurman aanklop pen aan de achterdeur van de verdachte om te klagen over harde muziek. Hierop som meerde de verdachte het slachtoffer om zijn tuin te ver laten en sloot zichzelf in huis op. Even later kwam hij weer naar buiten met een bijl in de hand. Volgens de Leusdenaar was hij zelf ook al meermalen be dreigd door zijn buren, maar wilde de politie daarvan geen aangifte opnemen. Officier van justitie mr. B. Swager- man vond dat de man de schijn tegen had. "Ooi al wilde u de man alleen schrik aanjagen, dat is nog geen ma nier om met de buren om te gaan", aldus de officier. Raadsman mr H Zandijk vond dat de kwestie inherent was aan de grote gehorigheid van nieuwbouwwoningen. Verder was in zijn ogen geen sprake van bedreiging met zwaar lichamelijk letsel, maar zag zijn cliënt kennelijk geen andere mogelijkheid het slachtoffer uit zijn tuin te ver wijderen. Politierechter mr. A. Scholten vond het logisch dat de buur man via de achtertuin kwam. "Hij heeft geprobeerd te bel len, maar de bel stond uit", al dus de rechter. LEUSDEN - Bij de plaatse lijke muziekvereniging 'Lisi duna' zijn op 20 juni de jaar lijkse sponsorloop en barbe cue gehouden, als afsluiting van het muzikale seizoen. Al lebei werden ze een grandioos succes, mede dankzij een aan tal sponsors. Om één uur in de middag be gon 'Lisiduna' met een optre den in de wijk Munnikhove. Vervolgens gingen ruim veer tig lopers van start. Het doel was om in totaal 7000,- bij elkaar te lopen voor het uni formenfonds. Dat dit streefbe drag zelfs werd overtroffen, bleek bij de barbecue. Daar werd bekendgemaakt dat er al 7200,- was binnengekomen. Dankzij alle sponsors, het en thousiaste publiek dat bij de sponsorloop aanwezig was, en Uitpuffen na de sponsorloop van de muziekvereniging Lisiduna. natuurlijk dankzij de lopers zelf is dit fantastische bedrag bij elkaar gehaald 'Lisiduna' is de laatste tijd hard bezig om De zomer is aangebroken, de tijd van rust en eenvoud. Ook voor de redactiecom missie van de pagina Haarlijn breekt even een rustige periode aan.'Toch nemen de dames met een gevarieerde pagina af scheid van het seizoen. Een kijkje over de grens, een blik op Europa, maar ook een kijkje achter de schermen van de emanci patie. Raadslid Schouten komt uitge breid aan het woord Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden. de puzzel, de servicerubnek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen De Wa^.ctv bLjfl wattopu; it£cwl>r. Een eigen kranl die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook'van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij mei een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker. Vul dus snel de onderstaande opgavebon in! JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,50 half jaar 26,50 laar 52,00 geld in te zamelen voor nieuwe uniformen. Informatie bij de 'Vrienden van Lisiduna' telefoon 941205 of 942788. L_ Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar: BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld De feestelijke festiviteiten rond de brade rie van De Biezenkamp zijn weer achter de rug. Vele duizenden trokken langs de kramen. Met name de standwerkers mochten zich in een grote belangstelling verheugen. De prijsvraag van deze krant kende een ongekend hoog aantal inzen dingen, voor de oplossing en de winnaars moet u snel kijken op de feestpagina van deze week Slapeloze nachtjes voor de leerlingen van het basisonderwijs. Klamme zweet breekt uit bij het naderen van de eindrap porten. Het jaar zit er bijna op, dus is het tijd voor ontspanning. De meeste scholen hebben een speciaal programma voor de afzwaaiers. De Leusder Krant loopt er op vooruit en zette de activiteiten voor de liefhebber op een rij. Van musical tot vossenjacht, van hobbits tot bongerds

Leusder Krant | 1992 | | pagina 1