damesmode VOOR VERKOOP .Leusder Krant. de schijnwerper Fietstocht Blom had de wind tegen )e Geut brandt volledig af Mountain op en af voor WNF Gratis inzamelingsactie landbouwplastic 3randstichting vermoedelijke oorzaak Vrouwen in de bijstand Reebok doodgereden 'Het geeft toch wel voldoening' Illegale mestopslag Woensdag 24 juni 1992 LEUSDEN - Het voormalige ongerencentrum De Geut is iet afgelopen weekeinde volle- lig UITgebrand. De brand eer, die snel ter plaatse was, niets meer uitrichten. De loerderij is buiten gebruik en taat al enige tijd leeg. Volgens irandweer en politie is het zeer Kaarschijnlijk dat de brand is jangestoken. Brandweerwoordvoerder Jan Dijk: ..In het gebouw zijn een installaties, die de brand ebben kunnen veroorzaken i'el loopt er vanaf de weg een :abel naar het pand. Verder ;as er niets in het pand dat pontaan kon gaan branden" Toch hebben politie en brand weer geen conciete bewijzen voor het vermoeden van brandstichting kunnen vinden De brandweer is na de blus werkzaamheden direct begon nen met het slopen van het ge bouw Dat was nodig vanwege het instortingsgevaar Deze week zijn de sloopwerkzaam heden afgerond Het maakt restauratie van de boerderij onmogelijk Vorig jaar pleitte de Historische Kring nog voor het in stand houden van het volgens de or ganisatie karakteristieke pand. Het terrein is eigendom van de gemeente en zal ver kocht worden. LEUSDEN - De werkgroep ..Vrouwen in de bijstand" or ganiseert voor donderdag 25 juni een avond voor vrouwen met een ABW- en RWW-uitke- nng. Tijdens de bijeenkomst staat onder meer het driejarig bestaan van de groep centraal. De avond is in het Vrouwen Ontmoetingscentrum 't Voor onder in de kelder van het ge meentehuis, Burgemeester van de Postlaan 2. Aanvang: 20 00 Uur Inlichtingen 950278 of 943890 LEUSDEN - Op de Hessenweg is donderdagmiddag om streeks 16.30 uur een dode ree bok aangetroffen. Het dier moet door een auto zijn aange reden. De veroorzaker van de aanrijding maakte zich niet bekend. (advertentie) v* ir-jr 'T Wij zijn gestart met de Voor mode t/m maat 63. HwMmnog 72. Sloulenburg T* 033-940644 Woen*l»gm*M«g geskxen Vrt(dag Koopavond VOLOP PARKEERRUIMTE Pagina 3 i LEUSDEN-„De 100.000 kilogrens is in Nederland al door zon duizend koeien overschre den, dus heel erg bijzon der is het niet meer zegt Anton van Room en over de prestatie van „zijn Irene 4. De 17,5jarige hoe produceerde op 25 mei de laatste liters melk, die nodig waren om de magische grens te over schrijden. Veel soortgeno ten gingen haar voor, maar het passeren van de grens op zo 'n hoge leeftijd is iets wat op zich weer bijzonder is. „De meeste koeien wor den gemiddeld niet ouder dan ruim 4jaar, "weet A nton. Voor die groep is een dergelijke prestatie dus niet weggelegd. Dat valt uit een gemakkelijk rekensommetje eenvoudig af te leiden. 'Irene zorgde namelijk gemiddeldper jaar voor8000kilo melk. Irene is daarom een bij zonder sterke koe", con cludeert Anton. Defamilie Van Room- en, die een boerderij op de Asschatterwegheeft, is erg blij met de prestatie. Het geeft toch wel vol doening", zegt Anton. De prestatie is vooral door Irene zelf geleverd, maar de laatste jaren hebben de Van Roomens door extra aandachten zorg een handje meegeholpen. „Een koe produceert veel, als zij in haar vruchtbare periode is", legt Anton uit. „Zo'n 5jaar geleden, toen wij in de gaten kre gen, dat de 100.000kilo ILEI/SDEN- Kirsten Mook viel m de prijzen bij de Wereld Natuurfondswedstrijd. Uit handen van 1 WNF-bestuurder en directeur van de Valleischool, Kees Kooiman, kreeg Kirsten een hagelnieuwe |mountam-bt/ce uitgereikt Kirsten heeft zich in de kijker gespeeld bij de grote WNF-ledenwerfactie- 1 (foto Hans Verhorst) Irene wordt '100.000 kilo koe' LEUSDEN - In een gezamen lijke actie van de gemeente Leusden, de Leusdense land bouworganisaties, de Vallei winkel te Achterveld en recycling be drijf Zuidema, wordt op woensdag 1 en donderdag 2 juli een grote inzamelingsactie ge houden van afvallandbouw- plastic. Op twee plaatsen in Leusden en Achterveld zullen daarvoor speciale containers worden geplaatst, waar het overtollige landbouwplastic gratis kan worden ingeleverd. De plastics moeten wel gesor teerd en redelijk schoon en ge bundeld worden ingeleverd. Op woensdagmorgen 1 juli zal om 10 uur de Leusdense wethouder van millieuzaken Come Verduin bij de Wel- koopwinkel te Achterveld het startsein geven voor deze actie. De slogan 'de vervuiler betaalt' gaat in deze nog niet op. Er wordt momenteel door de landbouworganisaties gezocht naar een alternatief. Bij deze actie wordt het in geleverde landbouwplastic zo millieuvriendelijk mogelijk gerecycled en voor dit produkt zal ook weer een afzetmarkt worden gezocht Wel is het zaak het plastic op soort en dan zo stevig mogelijk te verpak ken en zelf in de da?>~toe be stemde containers te depone ren De gezamenlijke land bouworganisaties doen een dringend beroep op de agra riërs gebruik te maken van deze -misschien wel laatste- mogelijkheid dit overtollige afvalplastic gratis te kunnen deponeren De containers ko men te staan bij de Valleiwin- kel aan de Hessenweg 206 te Achterveld en bij Jan Barten, Leusbroekerweg 14a te Leus den (Knorhoeve). LEUSDEN - Dc Utrechtse of ficier van justitie heeft woens dag tegen een 59-jarige Leus- denaar 1.500,- gulden boete geëist omdat de man een mes thoop op zijn erf had, zonder dat hij afdoende maatregelen had genomen om bodemver ontreiniging te voorkomen. De economische politierechter betwijfelde of het delict onder dc ten laste gelegde wetsarti kelen viel, en zal daarom pas over twee weken uitspraak doen. Bij een helicoptervlucht vo rig jaar april constateerde de politie de illegale mesthoop van ongeveer twintig kubieke meter. De verdachte kreeg een bepaalde termijn om de mest te verwijderen, maar toen hij daar niet in slaagde werd pro ces-verbaal opgemaakt. Vol gens de Leusdenaar lag de mest buiten omdat de gemeente hem geen bouwvergunning voor een mestopslag wil verlenen. De officier van justitie, mr J. Plooy, verweet de man in eerste instantie de mest niet gelijk- maktig te hebben verspreid, zoals is geregeld in het mestbe- sluit over uitrijden. Mocht dat niet bewezen kunnen worden, dan legde hij de verdachte overtreding van de wet op de bodembescherming ten laste, aangezien de mesthoop niet op een vloeistofdichte plaat lag Economisch politierechter mr N. Jórg was er niet meteen van overtuigd dat de mesthoop onder de bepalingen ten aan zien van het uitrijden van mest kon vallen De officier kondig de bij voorbaat aan de zaak bij het gerechtshof aan te brengen als het niet tot een veroorde ling zou komen. Sissssers is een rubriek voor het „kleine" nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. .„De Sisssers is natuurlijk de eerste rubriek die wij inkijken wanneer de Leusder Krant in de bus valt". Dat is een brief, die wij natuurlijk met de nodige egards behandelen. Dat wordt smullen is de eerste gedachte, want reacties daar leeft een redactie van .Wat blijkt onze weergave over de postzegelver enigingen is niet geheel correct geweest. Dan zijn wij niet te beroerd om van onze fouten te leren, dus van daar hieronder een ingestuurd sisssertje van de voor zitter van postzegelvereniging Lisiduna .„Het begon allemaal met de Woudenbergsc filatelisten verenigingNee. het begon met de Vere niging van Postzegelverzamelaars „Lisiduna", opge richt 25 november 1975. Onder de Loep" uit Wou denberg is op 7 mei 1980 opgericht. Met de Wouden- bergse vereniging onderhoudt Lisiduna zeer goede contacten" De leden van Lisiduna (inderdaad min of meer besloten, maar dat willen wij graag zo houdenzijn beslist niet gehandicapt, niet omdat de vereniging niet erkend is door de Bond, maar omdat wij NOOIT een erkenning hebben aangevraagd .Onze meeste leden zijn al lid van een andere verenigingen en op die manier dus al lid van de Bond. Wij zijn dan maar een klein gezelschap, wij „postze- gelen" gewoon, want postzegelverenigingen moeten meer zijn dan een soort gezelligheidsclubs, waar je bingo kunt spelen, zegt de voorzitter van de Neder landse Bond van Filatelisten, de heer Balkenstein .En hiermee heeft de voorzitter van Lisiduna, de heer Sittrop, ons voortreffelijk geïnformeerd. Onze dank daarvoor, maar een ding is nog niet helemaal duidelijk. Of duidelijk is het wel, maar wij vinden het een beetje ouaardig, want wat is er mis met het spelen van een spelletje bingo? Ieder zijn meug denken wij zo .Tja, en dan de braderie. Wat heeft de redactie van de Leusder Krant genoten van het langstrekkend pu bliek. De windturbinekast was een grandioos succes, de buis met het pingpongballetje eveneens. Wat een fanatisme komt er dan bij de mensen boven Een slimmerik presteerde het om het balletje twee keer in één beurt plat te slaan. Een gulden armer, maar twintig gulden rijker struinde hij de braderie verder af. Ook bij de windturbine slaagde deze goser erin drie rode balletjes bijeen te graaien. Wat is Leus- den toch rijk aan mesnen met een groot reactievermogen .Het meppen met de houten hamer dreigde 's avonds even een tikkeltje uit de hand te lopen. Een groep jongens stookte elkaar flink op, maar uiteinde lijk bleek het balletje toch de slimste. Mep na mep, gejoel en gefluit ten spijt, maar met slechts één tientje op zak keerde de groep zich van het spel a .Prachtig weer, een succesvolle braderie achter de rug, veel nieuwe abonnees voor onze krant, kan het dan nog mis gaan met Oranje? Wij dachten van niet! De praktijk is anders. Zelden was bet zo stil in Leus den als maandagavond rond de klok van elf uur. Onze jongens, onze mannen met gebogen hoofd van het veld. Pijnlijk en woorden schieten tekort. .Wij hebben nog als een razende Roeland de feestfoto van ons Roda per fax naar Zweden gestuurd onder het mom van kijk zo willen wij Oranje ook achter de tafel zien staan". Het heeft niet mogen baten, het oranje kan weer in de kast, de vele etalages en manshoge Gullitpoppen in Achterveld werden dinsdag schielijk afgetuigd. The show is over now. .Maandagavond sirene na sirene. Groot alarm bij de politie en brandweer, het dak van het bankgiroge bouw smeulde vervaarlijk. In allerijl werd met groot materieel uitgerukt, immers De Geut was al in vlam men opgegaan en een compleet zwarte hoek is erg lelijk bij binnenkomst in Leusden. Gelukkig was het vuur snel onder controle. .Toch was het een mooi gezicht, een enorm gebouw met bovenop het dak van die kleine brandweerman netjes. De Leusdense brandweer was paraat en heeft voorkomen dat het hele betalingsverkeer in Neder land ontregeld raakte. Toch blijkt bij dit soort bran den het nut van een ladderwagen. .Een praktijkgevalletje. Het laten slijpen van een beitel is in Leusden een hele onderneming. Even naar de gereedschapswinkel in het winkelcentrum. Nul op request, voor een beiteltje wordt dc machine niet aangezet en het advies is het gereedschap achter te laten en na een weck weer te komen ophalen. .Uiteraard gebeurt zulk soort tegenvallers als je druk aan het klussen bent. Een andere winkel dan maar. een bouwmarkt. Ook hier geen succes. „Wij sturen het op en over een week is de beitel scherp terug". Tobben dus. Tot het bezoek aan aannemer Bloemendal. Een en al vriendelijkheid, het beiteltje werd messcherp geslepen onder het motto „wie het kleine niet eert,. En ook nog gratis, klasse!!. Getooid met ATB-fiets en racezonnebril vertrekken deze fietsers voor de Blom Jubileum-fietstocht (foto: Hans Verhorst) haalbaar was, hebben wij extra zorg besteed aan die vruchtbaarheidsperio des" Irene heeft in haar vruchtbare leven dus voor het nodige nageslacht ge zorgd. Haa r doch ters zijn er echter nooit in ge slaagd haar te evenaren. Van haar kroost is er nog één op de boerderij aan deAsschatteriveg. Om zover te komen, is het no dig, dat de koe elk jaar een vlakke"prestatiecur ve heeft. Dus geen uit schieters naar boven en beneden. Ook moeten er bij de vruchtbaarheidspe riodes geen noemens waardige problemen zijn geeft Anton als belang rijkste voorwaarden. Als daaraan voldaan wordt, is het zelfs moge lijk dat de 125.000kilo- grens gehaald wordt. Er zijn in Nederland koeien, die dat gepresteerd heb ben „Irenezal waar schijnlijk met zover ko men, "denkt Anton. „Dat zou namelijk betekenen, dat zij nog 3 tot 4 keer LEUSDEN - De Jubileum- fietstocht van rijwielspeciaal- zaak Blom kende dit jaar meer deelnemers dan vorig jaar. Dat kon ook bijna niet anders, om dat het vorig jaar bijzonder slecht weer was. Dit jaar was het mooi weer, maar de straffe wind gooide vooral op de lang ste afstand veel roet in het eten Voor de 35 en de 98 kilometer schreven zich 102 deelnemers in ,,Dat was minder dan nor maal. Gemiddeld hebben we ongeveer 140 tot 160 deelne mers. Maar de vrij strakke wind hebben waarschijnlijk toch een aantal mensen thuis gehouden. Op de Rijndijk had den veel mensen problemen met de strakke wind, die ze daar pal tegen hadden," aldus organisator Gerrit Blom rijwielzaak. „We gaan in ieder geval door de tot de honderd. Daarna zullen we zaak evalue ren of er voldoende belang stelling voor is." De Jubileum fietstocht. die afgelopen zater dag werd gereden, werd in sa menwerking met de Trim- en Toerclub Leusden georgani seerd. Over het algemeen waren de reacties over de tocht positief. Acht jaar geleden is Blom met de jubileumtoch begonnen naar aanleiding van het ne gentig jarige bestaan van de Inschrijven voor de Jubileum-fietstocht van rijwielspeciaalzaak Blom, die afgelopen zaterdag werd verreden (foto Hans Ver horst) zou moeten kalveren. Dan zou zij dus 20 jaar oud moeten worden. Ik denk niet dat dat een haalbare zaak is". Voorlopig vindt de fa milie Van Roomen Irene's prestatie meer dan vol doende Genoeg reden in ieder geval vooreen feestje Dat wordt van daag gevierd met een hul diging van het krasse „oudje"en een receptie in De Klaveet. Wantje wordt maar eens in je le ven een 100.000kilo koe

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3