3 7 9 Supermarkt maakt Joegoslavië Europees voetbalkampioen Groen drama aan de Eikenlaan 'De Loupe' verscheurd door ruzies bestuursleden Chauffeur dood na botsing i I SERVA V0LV0 Leusder Krant n ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN vndheid Leusdense postzegelwereld dreigt overcompleet te worden AH-actie KAZERNE HAMERSHOF MUZIEK RED CAPS EN... s IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT 0PGAVEB0N Leusder Krant UITGAVE BOU BV TELEFOON 03420-94911 NIEUWSTRAAT 15 POSTBUS 67 3770 AB BARNEVELD I LEUSDEN - „Het mooiste stekje in Leusden, is veranderd in een ruïne. Rigoreus kapwerk in een mooi groen struikgewas, pollen onkruid tussen de tegels op de speelplaats en hopen afgemaaid gras op het veldje, ziedaar, de resultaten van het groen beleid". Bewoner Forma van de Eikenlaan is er nog steeds diep treurig over gestemd. Het groengebied in zijn straat I (Eikenlaan-Acacialaan) ziet er droevig uit na een grondige 'opknapbeurtvan de gemeente. Na een klacht van een bewoner aan tóe Acacialaan over verkeersonveilige situaties is besloten tot rigoreuze maatregelen. De struiken van anderhalve meter hoog I werden teruggebracht tot korte stompjes, waarbij het afval is blijven liggen. Een doorn in het oog van de omwonenden, maar na I langdurig aandringen heeft de gemeente toegegeven en zal de rommel in de komende weken worden opgeruimd. Het snoeien is uil de hand gelopen en de overige klachten kunnen niet opgelost worden, want 'er is geen budget meer voor'. De bewoners zijn nu nog in overleg met de gemeente om de verkeerssituatie te wijzigen. „Het lijkt hier vaak wel een racebaan, tachtig kilometer l/n deze buurt is geen uitzondering. Een oplossing kan zijn een eenrichtingsverkeer, een drempel of een forse lus ter hoogte van Ide Acacialaan. Dat er iets moet gebeuren is nu wel overduidelijk!"(foto Gerrit Jeuring) LEUSDEN - Een regionale actie van de supermarktketen Albert Heijn heeft bij veel klanten tot onduidelijkheid geleid. Door het weg\-allen van Joegoslavië bij de Europese kampioenschappen voetbal is de grootgrutter ernstig in ver legenheid gebracht. Bij de voorbereiding van de kras- plaatjes-actie heeft men na melijk geen rekening gehouden met Denemarken. AH heeft nu voor een noodoplossing geko zen door de kaartjes met Joe goslavië als goede oplossing te accepteren. Bij elke bestede vijfentwintig gulden bij AH kreeg de klant een kraskaartje met een deel nemend land. Na afloop van de kampioenschappen voetbal zou men de kaartjes met de winnaar (in dit geval dus De nemarken) in een grote bus moeten deponeren. Uit deze bus zou de uiteindelijke hoofd prijs worden getrokken. Ver (bijna drie maanden, red.) voor de voetbaleindronde in Zweden heeft AH de actie voorbereid. De kaartjes lagen al lang en breed op de ver schillende kantoren toen be kend werd, dat Joegoslavië van het toernooi zou worden uitge sloten. Toch heeft AH de kaar tjes met Joegoslavië gewoon in stand gehouden Omdat Europees kampioen Denemarken in het geheel niet op de kraskaartjes staat ver meld vragen de 'verzamelaars' zich af wie er nu in aanmerking komt voor de hoofdprijs van duizend gulden gratis winke- In de winkel wordt verder Krasplaatje in het geheel niet gerept over dit feit. Plaatsvervangend bedrijfslei der Dubois van de supermarkt in Leusden Hamershof „Het is inderdaad nogal verwarrend voor de klant, vandaar dat wij ook het personeel instructie hebben gegeven om de zaken uit te leggen. WelUcht was het verstandiger even een mede delingenbord op te hangen. Wij hebben over de ontstane mis verstanden te logisch nage dacht. Het feit is niet anders, daar hebben wij als AH geen invloed op en dat is een on voorziene factor bij dit soort acties Even hebben wij over wogen de hele actie af te bla zen, maar daarvoor vonden wij de gekozen vorm te leuk Ik kan alle mensen echter geruststel len, de kaartjes met Joegosla vië tellen als eindwinnaar De nemarken. Uit de Joegosla- vië-loten wordt dan ook de winnaar getrokken. Men kan de lootjes nog tot 4 juli inleve ren in de bus bij onze tabaks counter. Dus nogmaals onze excuses voor de ontstane ver warring, die wij zoveel moge lijk direct in de winkel hebben geprobeerd op te vangen" IJSDEN - Lions Club Lcus- ondersteunt de landelijke e ter bestrijding van blind- l in ontwikkelingslanden. Wilde Ganzen sluit aan r op 4 juli (Ned. 3, 19.28 Ie vliegen voor een project Sierra Leone. ps Leusden heeft bet af ge- jaar door middel van p raising' al tienduizend [en bijeengebracht. Van de tengst van de gezamenlijke e wordt ook een project in islan gefinancierd. Bierra Leone komen vele hieklen voor, waaronder ri- plindhcid. De behoefte aan kwppels en andere medi an wordt met de dag groter Ifeeds meer verpleegkundi- wpgcleid worden, die daar aan het werk willen. Bij de pinick in Lunsar zal een uppelfabriekje worden luwd van het geld van de frlandse actie. wrblindheid komt vooral Win West-Afrika. De ziekte |o/ overgebracht via steek een en leidt tot onhcrstel- |vorm van blindheid. Men I bet aantal geïnfecteer- [op 80 miljoen. Daarvan zeker twee miljoen fen blind als zij niet gehol- norden. Een half nmiljoen pen is al blind. Hulp met Ve medicijnen is zeer goed vlijk, vandaar de actie. meer informatie kan men "act opnemen met de heer o kinschoten, Lionsclub «sden. telefoon 94 36 65. LEUSDEN - Het rommelt be hoorlijk in de Leusdense fila telistenwereld. Bestuurders van de vereniging voor Postze gelverzamelaars 'De Loupe' beschuldigen elkaar over en weer van egotripperij en auto ritair optreden. De inzet van het conflict tussen aan de ene kant het bestuur van de vereni ging onder leiding van voor zitter Patrick Hoogerwaard en aan de andere kant oprichter Co de Vries blijft onduidelijk. Duidelijk is wel dat er een scheuring dreigt bij 'De Lou pe'. die nu nog 150 leden telt. Daardoor de Leusdense post zegelliefhebber binnenkort wellicht zal moeten kiezen uit maar liefst vier verenigingen. Want behalve 'De Loupe' zijn op dit moment ook de Wouden- bergse postzegelclub 'Onder de loep' en de Leusdense filate- listenkring 'Lisiduna' actief. Co de Vries, die inmiddels zijn lidmaatschap van 'De Loupe' heeft opgezegd, heeft de jeugdleden van zijn voormali ge vereniging uitgenodigd gratis lid te worden van 'Co's postzegelclub'. De onrust begon enige maanden geleden, toen het be stuur zijn ongenoegen uitsprak over de manier waarop De Vries het clubblad vorm gaf „Een bron van ergenis, dat mede heeft geleid tot de pro blemen tussen de heer De vries en de overige bestuursleden'", schrijft voorzitter Hooger waard in een brief aan de le den. Dat clubblad zorgde volgens dezelfde Hoogerwaard voor hoge kosten, terwijl onduide lijk bleef wat er met de op brengsten van de advertenties gebeurde. Het bestuur ergerde zich ook aan de overige activi teiten van De Vries, die volgens Hoogerwaard niets met de ver eniging te maken hadden De clubshop, waarbij de leden 10 procent korting kregen aange boden, de nieuwtjesdienst en de sponsoring zijn volgens de voorzitter voorbeelden daar van. In een toelichting van het Konijntje in de Wetering conflict voor deze krant ge bruikt Hoogerwaard de term egotripperij „Wij zijn er als bestuur voor de leden, de heer De Vries is er kennelijk voor z?chzelf", zegt hij beschuldi gend in de richting van de man, die in 1990 de club oprichtte, waarbij hij nu aan de kant staat. De Vries spreekt op zijn beurt van een autoritaire op stelling van Hoogerwaard en de zijnen. „Bestuursleden, die ik zelf heb uitgekozen", zegt hij teleurgesteld. De beschul diging, dat hij voor zichzelf be zig is en het belang van de vere niging daarbij uit het oog ver liest, wijst hij resoluut af. „Alles wat ik deed, was in het belang van de leden, die profiteerden van mijn inkoop activiteiten. Als ik ergens kor ting wist te bedingen, reken den ik dat door aan mijn ko pers. Ik heb nooit ergens iets aan verdiend" De Vries heeft het over een persoonlijk gevoelige kwestie, waardoor hij kennelijk zo ge raakt is, dat hij zijn lidmaat schap heeft opgezegd. Van die stap heeft hij ovengens ook weer spijt gekregen, want hij heeft in een brief aan het be- stur duidelijk gemaakt, dat hij gewoon door wil gaan met zijn activiteiten voor de vereniging. Dat zijn de leiding van de veili- gen en het werk voor de jeugd. Het bestuur weigert echter vooralsnog De Vries weer in genade aan te nemen „Hij heeft zelf zijn lidmaatschap opgezegd," vindt Hooger waard, die niet van plan lijkt water in de wijn te doen. Bestuurslid en hoofd Rond- zendverkeer Hans Snellenberg is uiterst ongelukkig met de ontstane situatie en probeert te bemiddelen ,,Co is belangrijk voor de vereinging geweest en was het gezicht van de club", geeft hij toe. Maar Snellenberg vindt ook dat de werkwijze van regelaar De Vries niet past in een vereniging die groeit en ook te maken heeft met de re gels van de bond voor Filate listen, waar de club deel van uitmaakt. Er is inmiddels een commis sie van goede diensten inge steld, die moet proberen het conflict op te lossen „Want het zou een slechte zaak zijn als De Vries weg zou gaan bij de vereniging en in zijn kielzog een aantal leden zou meenemen", vindt Snel lenberg. Zelf is hij ook lid van de andere postzegelclubs, maar eigenlijk vindt hij dat die meer met elkaar zouden moe ten samenwerken Alleen al daarom zou een scheuring bij 'De Loupe' volgens hem geen goede zaak zijn voor de Leus dense filatelisten. AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 lel. 033-630154 WOENSDAG 1 JULI 1992 De leusdef Kraril is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Kranlenkombinatie Midden Nederland Kanloor Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden, telefoon 033-941495 24e JAARGANG NO. 8 INHOUD LEUSDEN/ACHTERVELD - Een 44-jarige chauffeur van de firma Jekor uit Putten raakte dinsdag middag met zijn onderlichaam bekneld, nadat hij met zijn vrachtauto op de Postweg m de buurt van De Glind frontaal gebotst was met een vrachtauto van de firma Wolswinkel uit Leusden Hij is later aan zijn verwondingen overleden De Puttenaar moest met ernstige verwondingen naar het Elisa- bethziekenhuis in Amersfoort, 's Avonds om 19.30 uur bezweek hij aan de verwondingen aan boven- en onderlichaam. De Leusdense chauffeur kwam met de schrik vrij. De toedracht van het ongeluk is volgens de politie niet duidelijk De weg is op de plek van het ongeval erg smal. Het vermoeden bestaat dat een van de twee vractauto's niet voldoende naar rechts is uitgeweken bij het passeren. De Puttenaar kwam uit de richting van De Glind en reed in de richting Leusden/Achterveld. De Leusdenaar reed hem tegemoet. Door de klap werd de auto van het slachtoffer vijf meter naar achteren gedrukt en kwam m een sloot terecht Vandaag wordt er een onderzoek verricht naar de technische staat va beide auto's. De chauffeur moest door de brandweer uit de kabme worden bevrijd. Het duurde een halfuur voor de man uit zijn benarde positie gehaald kon worden. Het duurde nog enige uren voor de ravage was nnncriir. Leerlingen van de Hobbit zijn op een spannende excursie geweest. Met z'n al len naar de Dumoulin-kazerne in Soes- terberg. Tijgeren, scheuren in een veld- jeep en nog veel meer 'typisch militaire' bezigheden. Het was dus smullen gebla zen en de meeste kinderen konden het uitstapje wel waarderen. 'Leger is leuk, maar niet om te vechten' -*4 V >"~T3~1 af Spannende tijden breken aan voor de ge hele gemeente Leusden. Maandag wer den de officiële plannen bekend gemaakt voor de nieuwbouw van het winkelcen trum Hamershof. Een gigantische uit breiding van het winkelarsenaal komt er aan zetten, maar ook wonen boven de winkel wordt weer aantrekkelijk Slapeloze nachten voor de leerlingen van de muziekschool. Op het programma stond afgelopen donderdag de einduit voering in De Koningshof. Zo'n tachtig muzikanten, inclusief een beeldig kin derkoor, speelden de sterren van de he mel. En dat uiteraard voor een dankbaar publiek, een zaal vol familie, kennissen en vnenden. Een avondje vol (hjoorgenot De honkbalvereniging Red Caps nodigt de internationale top der softbalscheids- rechters uit voor het doen van een exa men op de Leusdense velden aan het Val- leikanaal. Een voorbeschouwing rond deze enthousiaste sporters Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen.... e T>e*tap^ btjb voofVjp^; «jfcï rvig Een eigen kran; die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet. Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerli|ke.taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart. Naam Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,50 halfjaar ƒ26,50 jaar 52,00 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar. BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1992 | | pagina 1