ïetsersbond ENFB opgericht leger is leuk, maar niet om te vechten' Leusder Krant Renamed op straat Autoshow De Korf redelijk succesvol Bart Verwey acquisiteur Reuze worst bij Boni Auto gestolen Ingebroken Startende ondernemer is duur OPA is actief amera onscherp Hobbit-leerlingen op bezoek bij Dumoulin-kazerne Rode wijn, auto weg Aanhangwagen in de brand Woensdag 1 juli 1992 Pagina 3 LEUSDEN - Met ingang van 1 juli zal de heer Bart Verwey de acquisitie voor de Lcusder Krant op zich gaan nemen. De heer Verwey heeft, naast de no dige theoretische kennis, in de afgelopen periode praktijker varing opgedaan bij verschil lende BDU-krantcn. Hij zal ondernemend Leusden met raad en daad terzijde kunnen staan. Reclame-adviseur Bart Ver wey.(foto Jan Pit) LEUS DEN- Bij de Boni-slagerij kon de afgelopen week geraden worden naar het gewicht van een reuze worst. De gelukkige winnaar, mevrouw Vos, had met 3, S5 kilogram het juiste gewicht geraden. Door een van de medewerksters, Sandra Mohr, werd maandag de prijs uitgereikt. Mevrouw Vos kreeg een maand lang gratis vleeswaren en een bos bloemen.(foto Hans Verhorst) LEUSDEN - Opel-dealer Nefkens uit Amersfoort hield vorige u drie dagen lang een grote OK- inruilwagen-show in De Korf. Ondanks de warmte, de Europese mpioenschappen voetbal en de TT in Assen was de opkomst vrij redelijk. Volgens het Amerfoortse automobielbedrijf zijn er in totaal ongeveer driehonderd belangstellende geweest. Een woordvoerder van het bedrijf„We hebben 35 auto's verkocht, waarvan één duurder dan 50.000 gulden. Dat gebeurt niet zo vaak. Verder zijn door onze show een redelijk aantal auto's van de weg gehaald. Een tiental wagens kon na afloop rechtstreeds naar de sloop." Tijdens de showdagen kreeg men minimaal 1500 gulden terug voor de oude wagen bij aankoop van van een occasion. Speciaal voor de voetbalfans was de koopavond verplaatst naar donderdagavond, (foto: Jan Pit) LEUSDEN - Op de Eikenlaan werd vrijdagavond tussen 18 00 en 18.45 uur een auto ge stolen Die was daar door een Leusdense vrouw geparkeerd. Zij had de auto net gehuurd. Het gaat om een witte Nissan met kenteken FB-JT-33 LEUSDEN - Uit een woning op de Gagelhof werd in de nacht van vrijdag op zaterdag geluidsappartuur gestolen. De inbrekers waren via een raam naar binnen geklommen Zij haalden het hele huis over hoop. 'EUSDEN - De oprichtingsbijeenkomst van de Fietsersbond ENFB. afdeling Leusden op 16 uni werd opgeluisterd door een boeiende vertelling met dia's door Jos van Berkel uit Leusden ter fietsen in Maleisië. Bali en Thailand. Er werd verteld van de indrukwekkende pracht van de 'open en van het plezier dat je beleeft door daar te fietsen. nama vertelden Ruth de Wijs en Betty Dirks van de kerngroep van de kersverse afdeling over t verkeersplannen van de gemeente Leusden. De ENFB zet zich in i'oor een veilig en comforta- tlfietspadennet in Leusden. De drie andere kerngroepleden zijn Peter Broere. Wim Blijleven en online Brouwer. Wim Blijleven fungeert als penningmeester en Pauline Brouwer als secretaris 1 contactpersoon. an het eind van de bijeenkomst overhandigde Henk Oosting van de ENFB. afdeling Amers- x>rt een zilveren spaak met daaraan een veer als felicitatie en als pluim op de hoed van de ieiuee afdeling van de ENFB in Leusden. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. '...Wat sommige mensen niet doen om de krant te halen. Wie geen nieuws te melden heeft, maar toch behoefte heeft aan publiciteit, is gedwongen tot het verzinnen van een list...' '...Met een stunt wil het nog wel eens lukken de redactie in de pen te krijgen. Maar op dat gebied is inmiddels alles wel een keer uitgeprobeerd...' Vorige week had Kees Monshouwer toch nog suc ces in deze krant met een zeer originele manier zijn vriendin Annemarie van Rheenen ten huwelijk te vra gen. Hij spande de directie van het Grand Theater voor zijn karretje en lichtte ook de Leusder Krant in...' '...Door middel van de projectie van een dia in de grote filmzaal vroeg hij Annemarie of zij met hem wilde trouwen. De foto's van deze stunt stonden vori ge week breed uitgemeten in deze krant... '...Maar daarmee nam Kees wel de wind uit de zeilen van andere stuntmakers. De kans dat wij opnieuw in actie zullen komen voor een soortgelijke happening s niet erg groot..' '...Dus moeten er andere, misschien zelfs wel subtie lere manieren, gevonden worden om de eeuwigheid in drukinkt te halen. Een verdienstelijk poging werd deze week geprobeerd door vrienden, familie of ken nissen van Dick Hols...' '...Dick werd 50 jaar en dat was wel een felicitatie waard. De gebruikelijke Abraham, als dan niet le vensgroot voor de deur van het feestvarken gedepo neerd, voldoet al lang niet meer om de aandacht te trekken...' '...Een aanplakbiljet op het raam van het kantoor van de Leusder Krant trok wel onze aandacht. Op het biljet een forse foto van Dick met de hartelijke felici taties. Daar sluiten wij ons zonder meer bij aan. Dick, van harte...' '...Klantvriendelijk als men op bet gemeentebuis is, blijft met op 't Erf zoeken naar manieren het de Leus- denaren naar de zin te maken. Het jongste initiatiefis om de ambtenaren, die er behoefte aan hebben, begrij pelijker te leren schrijven...' '...„Niet dat het daaraan schort", haast men te zeggen op het gemeentehuis. De doorsnee Leusdense ambte naar weet heel goed hoe hij zijn stukken moet opstel len vindt een gemeentelijk woordvoerder... '...Toch zijn niet alle ambtenaren overtuigd van hun schrijfcapaciteiten. Voor de cursus 'Begrijpelijk schrijven'die binnenkort begint, hebben zich maar liefst 40 ambtenaren opgegeven...' '...Er is echter maar plaats voor 10 cursisten, zodat volgend jaar pas de overige 30 belangstellenden aan bod komen. Hoe dan ook, na volgend jaar zullen de stukken, die uit het gemeentehuis komen, nog beter te begrijpen zijn en dat is een goede zaak...' LEUSDEN - De motorclub Re named MC krijgt tot 1 septem ber de tijd om het Defensiege bouw aan de Hamersveldse- ffeg te ontruimen. De club vond met toestemming van de gemeente tijdelijk onderdak in bet gebouw, omdat zij vorig jaar weg moesten uit hun club buis aan de Valleilaan. Daar verden namelijk woningen ge bouwd. Omwonenden van het Defen- jiegebouw hadden grote be svaren tegen de komst van de motorclub Daarom wil de ge meente zich strikt houden aan de afspraak dat de huisvesting tijdelijk is. Renamed heeft voorgesteld te verhuizen naar De Geut of de gemeentelijke woning aan de Dnftakkerweg. De Geut is echter afgebrand en het terrein zal worden ver kocht. De woning aan de Drif- takkerweg is volgens de ge meente niet geschikt, omdat vlakbij de gemeentewerf er ge vestigd zal worden. Ook komt er een oefenterrein van de brandweer en zal BFI (voor heen Soitman) er naar verhui zen. Het ziet er dus naar uit dat de motorclub op straat komt te staan. De club mag overigens na 1 juli geen activiteiten meer organiseren in het Defensiege bouw. De motorclub krijgt twee maanden de tijd om het gebouw leeg te maken en op slag te vinden voor de spullen. Het alternatief om samen te werken met de Stchting Jeugd- en Jongerenwerk Leusden, die dan sleutelruinte in het nieuwe jongerencentrum beschikbaar zou moeten stellen, is door Re named afgewezen. De club wil zelfstandig blijven. leusden/utrecht ,Als de gemeente meneer als (tartende ondernemer ge deund had, was zij wellicht duurder uitgeweest," merkte pfficier van justitie mr. P. Frielink vrijdag droogjes op in zaak tegen een 46-jarige in- roner van Leusden. De man dond terecht omdat hij drie ang de inkomsten van zijn be drijfje niet aan de gemeente, raar hij een bijstandsuitke- ingvan kreeg, had opgegeven. Over de periode '86 tot '89 loet de Leusdenaar 20.000 ulden terugbetalen. Maande- ijkslost hij negentig gulden af. Vel wat weinig, merkte poli- ierechter mr. C. Nunnikhoven ip. Maar de verdachte bena- Irukte dat hij nu uit de uitke- ing wilde blijven en niet veel emissen had. Enige geldelijke teun of advies bij hetopzetten van zijn bedrijfje had hij niet gehad, vandaar de opmerking van de officier. Mr. Frielink begreep dat de verdachte wel een positieve in stelling had maar bij het oplos sen van zijn problemen toch de verkeerde weg had bewandeld. Vanwege de ouderdom van de zaak - het reclassenngsrap- port had een jaar op zich laten wachten - vorderde de officier acht weken voorwaardelijke gevangenisstraf met als bij zondere voorwaarde dat de man zich aan de afbetalingsre geling zou blijven houden. De politierechter vond dit laatste niet nodig, de gemeente had zelf wel middelen om eventuele wanbetalers de duimschroeven aan te draaien. Hij legde wel de acht weken voorwaardelijk op, maar met een proeftijd van slechts één jaar. ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van de Achterveldse muziekvereni ging Door Wilskracht Sterk zal erop zaterdag 4 juli een contai ner worden geplaatst op het Groot Achteveldplein, achter de Weikoop te Achterveld. De- gienen die hun oud papier op willen ruimen kunnen dit in de voornoemde container depo neren. Inwoners van Stoutenburg e o. kunnen het oude papier ook brengen bij Willem Wouters aan de Hessenweg 95, Stouten burg. Voor inlichtingen de contactman van DWS, Evert Tolboom, telefoon 03425-1833. EUSDEN - Een 43-jarige .eusdenaar is maandag door Ie Utrechtse politierechter nr. A. Scholten veroordeeld ot een voorwaardelijke boete neen rijontzegging omdat hij n maart met teveel alcohol op loor Leusden reed. De boete lan duizend gulden is geheel voorwaardelijk en het rijver- >od duurt van de dag dat de rerdachte aangehouden werd, "maart, tot afgelopen roan s' De verdachte had de politie- echter al door middel van Hieven laten weten dat zijn even is ingestort nadat hij is aangehouden. De politie nam namelijk dezelfde avond het rijbewijs van de Leusdenaar in beslag. Omdat de verdachte zijn auto voor zijn werk, free lance cameraman, absoluut niet kon missen werkt hij sindsdien voor een uitzendbu reau en kan geen camerawerk meer aannemen. Toen de verdachte in maart werd aangehouden had hij een alcoholgehalte van zevenhon derd microgram, dat is ruim drie keer zoveel als de maximaal toegestane 220 mi crogram. De officier van justi tie eiste een boete van duizend gulden en een rijverbod van zes maanden. Maar de politie rechter vond dat de Leusde naar genoeg gestraft is, door dat hij zijn werk niet meer kon uitoefenen. j ■7' De Hobbitleerlingen op bezoek bij de Dumoulin-kazerne: ..Hoofd naar beneden, anders blijf je erachter hangen". LEUSDEN - De hindernis- baan was 'een makkie', de zwa re bepakking viel wel mee...in het begin, de Lcopardtank was gaaf en een doorzeefd houten silhouet 'echt wel hard'. De achtste jaars van basisschool De Hobbit kregen een rondlei ding op de Dumoulin-kazerne in Soesterbcrg. De militairen trokken 'alles uit de kast' voor de kinderen uit Leusden. Ze werden opgehaald met een le- gertruc, teruggebracht met een rupsvoertuig, ze mochten een rondje mee in een YPR-GWT en er werd een ponton-brug voor ze gelegd. De 34 achtste jaars van de Hobbit waren op kamp Lek ker dichtbij en toch in een an dere wereld. Ze verbleven een week in de onderkomens van de YMCA, midden op het land goed Den Treek. Drukke dagen en lange nachten Het uitstapje naar de kazerne op de warme donderdag was slechts een van de hoogtepunten Want het zwemmen, de stella ges gebouwd door een scou tinggroep, de spelletjes en het loltrappen 's nachts leverden ook ervaringen op om nooit te vergeten. De meeste kinderen zagen er die donderdag niet echt fris en uitgerust uit. Wie niet schor was, fluisterde Direkt na aankomst moest de hindernisbaan de luie spieren los maken. Ze kregen bijna hetzelfde als de dienstplichti gen, alleen in eigen tempo en zover mogelijk Want wanneer je anderhalve meter lang bent, kom je niet overal bij. Maar wel over de evenwichtsbalk over een diepte van meer dan twee meter, over een muur van de zelfde hoogte en in tijgergang onder de staaldraden door. „Hoofd naar beneden, anders blijf je erachter hangen", waarschuwde de sergeant vriendelijk met zachte stem. Helemaal echt was het net niet. Vooral de jongens hadden het weieens willen proberen onder een rookgordijn of met veel knaleffecten. Tot hun teleur stelling stond er geen oefening met verfpistolen op het pro gramma. Aan het eind stond een gamel vol limonade, waar iedereen naar behoefte uit mocht schep pen. Daarna ging het naar de tankwerkplaats. Martje in volle bepakking. Zoals haar onderwijzer Arend van Vliet gezegd had- „De meeste mei den zullen dit nooit meer mee maken. Op deze manier erva ren ze toch eens iets meer dan de buitenkant". Leopardtank Op de tankwerkplaats was het enthousiasme van adjudant Ket aanstekelijk. Vol trots in troduceerde hij de 'nieuwe' Leopard 2 tank, gebouwd in 1984 en een hele verbetering van de Leopard 1 uit 1970. „Om de ontspanning te dienen leverde het leger 480 oude tanks in", vertelde hij. De leer lingen mochten in een oud Ypr-Gwt, een gewonden trans portvoertuig, een rondje mee Ze kregen een oude Centu- nontank te zien en een echte Rolls Royce motor, goed voor 1500 PK en twee turbo's En een soldaat liet even zien hoe je met een Leopard 2 tank kunt scheuren, om de as draaien en heel hard remmen. Het groepje fleurig geklede kinderen viel op tussen het le gergroen. Volgens adjudant Ket maken maar weinig scho len gebruik van de mogelijk heid om een kijken op de ka zerne te komen nemen. Hij ge noot zichtbaar van de belang stelling „Na hun diensttijd weet iedereen hoe leuk het hier was". De leerlingen genoten maar bleven sceptisch. Mayke klom overal in en op „Ik vind het leger best leuk, toch wel", zei ze. Wel op de hindernisbaan en om met een tank te rijden, maar niet om te vechten en zo". LEUSDEN - Een boete van duizend gulden en een rijver bod van zes maanden waarvan twee voorwaardelijk. Daartoe is een 34-jarige Leusdenaar maandag veroordeeld door de Utrechtse politierechter mr. A. Scholten. Deze straf kreeg de verdachte omdat hij in maart door Leusden reed met een alcoholgehalte van 765 mi crogram, dat is ruim drie keer zoveel als de maximaal toege stane 220 microgram. Nadat de Leusdenaar zes gla zen rode wijn op had, stapte hij in de auto. Toen hij langs een stoeprand schraapte raakte de band gedeeltelijk van de velg waardoor de auto onbestuurbaar werd volgens de verdachte. Vervolgens reed de man tegen een boom op waarbij hij volgens een ge tuige ook nog een andere auto raakte. De politie nam meteen zijn rijbewijs in beslag. Officier van justitie mr. M. Timmers zei dat de alcohol waarschijnlijk mee speelde toen de verdachte de macht over het stuur verloor. Zij eiste een boete van 1500 gul den en een rijverbod van zes maanden. Advocaat mr. W. Foppen vertelde dat ,de ver dachte eigenlijk al genoeg ge straft was. "Voordat de Leus denaar zijn auto total loss reed had hij hem al verkocht. Het heeft hem dus zeventiendui zend gulden gekost", aldus de raadsman. LEUSDEN - De brandweer moest vrijdagavond in actie komen omdat op de Hessenweg een aanhangwagen in brand was geraakt. Dat kwam, omdat de eigenaar 's middags de res tanten van houten pallets erop had geladen, die hij daarvoor verbrand had. De pallets wa ren echter blijven smeulen.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3