Leusden Leusden 2 GIRO 40.000 nieuwe busdienst biedt - uitkomst honden in Leusden op straat beperkt parkeren wegwijs en info deze week verspreid vergaderagenda zomerstop Van 't Erf milieumonste spel GEMEENTE Stunt Open uw ogen voor de blinden in de wereld: draag bij aan de oogdruppelfabriek in Sierra Leone, zodat straks duizenden slechtzienden beter kunnen zien. WILDE GANZEN WOENSDAG 1 JULI 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 125 d.d. 1 juli 1992 vanaf maandag 24 augustus: snelspitsbus In de gemeente Leusden mag u alleen met aangelande honden wandelen. Wie toch met een loslopende hond wandelt, riskeert een boete van 5.000,- of twee maanden hechtenis. Toch zijn er drie plaatsen waar u uw hond zonder riem mag uitlaten Maar dan wel als uw huisdier onder goed toezicht is Deze drie plaatsen zijn: - het terrein begrensd door Groe ne Zoom, Burgemeester van der Postlaan, Bavoortseweg en Noorderinslag; - het ruige terrein ten noordwesten van het kruispunt van de Groene Zoom en de Heiligenbergerweg, - het terrein begrensd door de Walstro, Valleilaan tot de Ha- mersveldse Wetering en de lijn loodrecht op de Liniedijk, Zuid zijde Liniedijk. Voorts mogen honden vrij lopen rn het met borden aangegeven bosge bied tussen de Dodeweg, de Para- dijsweg en de begraafplaats Rust hof. Vanaf maandag 24 augustus 1992 zal de snelspitsbus rijden. Deze sneldienst van Centraal Nederland zal van maandag tot en met vrgdag een rechtstreek se route tussen Leusden en Utrecht rijden. met de caravan op vakantie? Het seizoen breekt alweer bijna aan om er met de caravan op uit te trekken en zal het \aker voorkomen dat er caravans in de wijk staan. Het in- en uitpakken kost tijd en de buren zullen er als regel begrip voor hebben dat de caravan zo dicht mogelijk bij het huis wordt geparkeerd. Op zich is daar ook geen bezwaar tegen, als de eigenaar maar rekening houdt met de regels die daarvoor in de APV zijn opgenomen. De caravan of camper mag niet langer dan drie dagen achter el kaar, ook met met korte onderbre kingen. op een openbare weg of een voor het publiek toegankelijke plaats worden geparkeerd. Even de straat uitrijden en de caravan vervolgens weer terugzetten geeft u dus niet het recht om daarna weer drie dagen te parkeren. U kunt van deze regel ontheffing aanvragen bij burgemeester en wethouders. Dan moet het wel gaan om incidentele gevallen. De op de straat geparkeerde cara van mag natuurlijk nooit een ge vaar vormen voor andere weggebe- ruikers. Hij kan natuurlijk ook in uw tuin worden gezet. In dat geval moet de plaats geen hinder of nadeel ople veren voor de buren. De bus rijdt op werkdagen vanaf Leusden Zuid (Bavoort) naar het Provinciekantoor aan de Rijns- weerd in Utrecht Op zijn reis doet de bus in Leusden achtereenvol gens de haltes Burg. Buiningpark. Groene Zoom. Rossenberglaan. Geertrudishof. Bohemen. Mid denweg. Ruige Velddreef, 't Ruige Veld, Schotkamp en carpoolplaats aan. In Utrecht stopt de bus bij de haltes Hoofddijk. Uppsalalaan, het Academisch Ziekehuis, be stuursgebouw Universiteit, het Centrumgebouw, Trans 3, Prince- tonplein. Zender VIS 5965, Archi- medeslaan, Pythagoraslaan en het provinciekantoor. De bus vertrekt 's ochtends om 7 18 en 7 48 uur vanaf Bavoort en doet ongeveer 35 minuten over zijn totale reis. 's Middags kunt u om 16.40 en 17.10 uur opstappen bij de halte Provin ciekantoor in Utrecht enquete In februari 1991 hebben ongeveer 150 mensen deelgenomen aan een enquete die tot doel had de belang stelling te peilen voor een snelspits bus tussen LItrecht en Leusden. Het onderzoek had tot doel de Rijksverkeersinspectie te overtui gen van nut en noodzaak van deze dienst. De enquete bevestigde de indruk van de gemeente dat de bus dienst in een behoefte zou voor zien. overleg Op grond van uitvoerig overleg en gewapend met de uitkomst van de enquete is het de gemeente uitein delijk gelukt toestemming te krij gen voor deze nieuwe route. De medewerking van Centraal Neder land mag hierbij zeker niet onver meld blijven brief De mensen die hebben meegedaan aan de enquete zullen medio au gustus door Centraal Nederland worden benaderd met gedetailleer de informatie over deze nieuwe lijndienst. meer weten Voor meer informatie kunt u te recht bij het bureau Voorlichting. Telefoon 961 618 niet ontvangen? gemeente bellen Deze week worden in de gemeente Leusden de gemeentegids wegwijs 92-93 en de info sociale zaken huis aan huis bezorgd. Dat doet de ge meente niet zelf, ze heeft daarvoor een bezorgbedrijf ingeschakeld. Ondanks alle voorzorgen kan het voorkomen dat u niets ontvangt. Dat kan komen door onzorgvuldig heden bij het verspreiden Maar ook doordat u een sticker op uw brievenbus hebt geplakt, die aan geeft dat u geen ongeadresseerd reclame jdrukwerk wenst te ont vangen. Als u de twee gemeentelijke uitga ven niet hebt ontvangen, kunt u contact opnemen met bureau Voorlichting. Wij zorgen er dan voor dat u het gemeentelijke druk werk alsnog ontvangt. donderdag 2 juli vergadert de gemeenteraad. In deze vergaf ring buigt de raad zich o.m. over de volgende punten. Besteding budget sociale vernieuwing Krediet aanleg halteplaatsen snelspitsbus Grondruil met Total Nederland NV Nota emancipatiebeleid Voorjaarsnota 1992 en Meerjarenbudgetprognose 1995 1996 Kredietaanvraag wegonderhoud 1992 4 Rekening 1990 Afvalverwijdering Utrecht (AVU) Actualisering fonds bovenwijkse voorzieningen De vergadering vindt plaats in de raadzaal van het gemeente huis en begint om 20.00 uur. Dit is voorlopig het laatste nummer van de gemeentelijke informatie rubriek 'Van 't Erf. Tijdens de vakantieperiode zult u deze ru briek niet in de krant aantreffen. Het eerstvolgende nummer zal weer verschijnen in de Leusder Krant van 19 augustus 1992. Voor de lezers die profiteren van een gratuis abonnement op 'Van 't Erf betekent dit dat zij de betref fende pagina uit de Leusder Krant de komende zes weken niet krijgen toegestuurd. Wij wensen u een heel prettige vakantie Bureau Voorlichting in de vakantie monsterlijk actief Bij het bureau Voorlichting kunt gratis het „milieumonsterspel' 2 halen. Met dit spel, dat is ontwil keld en uitgebracht door de pront cie Utrecht komt u spelenden^ het nodige te w eten over milieu natuur in de provincie Utrecht. H: spel is het best te vergelijken het oude ganzebord en geeft opee aardige manier inzicht in de takt van de provincie op het gebied m milieu. In de tekst bij het spel vindt u alk. lei nuttige tips en adressen. In bij het spel behorende brochi .thuis in het milieu" vindt u vu? gesties om zich actief voor het ré lieu in te zetten. Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (033) 961618 of 96161't bekendmakingen GEMEENTE aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: - realisering berging aan de Kon. Wilhelmina- laan 18 - realisering garage aan de Kerkdijk 32 - verbouw woning Arnhemseweg 34 - realisering berging aan de Wildenburgstraat 69 - aanbouw serre aan de woning Lepelaar 25. De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag, 2 juli 1992 tot en met woensdag, 15juli 1992 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene za ken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3S30 AD Leusden aanvragen hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders hebben een ver zoek voor een vergunning in het kader van de Hinderwet ontvangen; - op 24 februari 1992 van L. A. Terlouw voor het oprichten en in werking hebben van een boomkwekerij op het perceel Laapeerseweg 7a te Leusden; Het verzoek met de bijlagen en de ontwerp-be- schikkingen ligt van 1 juli 1992 tot 1 augustus 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12 30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoe zicht, kamer 211. Bovendien bestaat de moge lijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakte telefonische afspraak, telefoon 033- 961687. Tot één week voor de laatstgenoemde datum kan op verzoek een hoorzitting worden gehou den. waarop dan mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht. Gedurende de gehele inzagetermijn kunnen ge motiveerde bezwaren schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. De ingebrachte bezwaren wor den eveneens ter inzage gelegd. Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. ontwerp-beschikking De ontwerp-beschikking op een verzoek van C. Tolboom om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet ligt van 1 juli 1992 tot 15 juli 1992 ter inzage. Het betreft hier een ontwerp-beschikking voor een veehouderij, alsmede opslag van diesel- en huisbrandolie op het perceel Langesteeg 11 te Leusden. De ontwerp-beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen worden ingezien op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur in het Gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. En op iedere vrijdag tussen 19 00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961687. Wij zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften, welke tot strek king hebben gevaar, schade en hinder voor de omgeving te ondervangen Gedurende de inzagetermijn kunnen de aanvra ger, diegenen die reeds bezwaar hebben ge maakt tegen het verzoek om een vergunning, en diegenen die daartoe redelijkerwijs niet, of niet tijdig, in staat waren, gemotiveerde bezwaren schriftelijk indienen bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd. verleende vergunningen bouwvergunningen - uitbreiden dakterras Tiendvrij 4 - plaatsen dakkapel Benedictijnenhove 72 - bouw garage Populierenlaan 12 - bouw garage en carport Agnietenhove 56 - bouw garage en bijkeuken Beltmolen 1 - bouw tuinhuisje van den Hengelplein 10 - vegroten berging Ruige Velddreef 88 - bouw schuur van den Hengelplein 20 diverse vergunningen De burgemeester van Leusden maakt bekend dat in verband met de 15e Ronde van Achter veld en de Internationale Tour de Junior te Achterveld in de periode van 12 t/m 18 juli 1992 op onderstaande data en tijden de genoemde wegen voor alle verkeer uitgezonderd voetgan gers worden afgesloten: Zondag 12 juli van 12.30 -17.00 uur en maandag 13 juli van 18.30 - 22.00 uur: Parcours: Jan van Arkelweg Pater Stormstraat Hessenweg Dinsdag 14 juli 1992 van IS.30 - 22.00 uur: Parcours: Jan van Arkelweg Klettersteeg Hessenweg Woensdag 15 juli 1992 van 10.00 - 11.30 uur: Parcours: Van Oldenbarneveltstraat D. van Weedestraat W. van Amersfoortstraat van 18.00 - 21.30 uur. Parcours: Jan van Arkelweg Klettersteeg Hessenweg van 18.00 - 23.30 uur. Braderie: Hessenweg vanaf Kon. Julianaweg tot Jan van Arkelweg Donderdag 16 juli 1992 van 14.30 - 15.00 uur. Parcours: De Fliert Klettersteeg Jan van Arkelweg van 18.30 - 22.00 uur: Parcours: Jan van Arkelweg Pater Sormstraat W. van Amersfoortstraat Vrijdag 17 juli 1992 van 09.30 - 11.30 uur: Parcours: Jan van Arkelweg Emelaarseweg 't Jannendorp Jan van Arkelweg van 18.45 - 22.00 uur: Parcours: Jan van Arkelweg Hessenweg Klettersteeg Zaterdag 18 juli 1992 van 13.00 - 16.00 uur: Parcours: Jan van Arkelweg Pater Stormstraat W. van Amersfoortstraat De omleidingsroutes zijn ter plaatse aangege ven. bezwaren Belangstellenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 209, telefoon 961 729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha- mersveldseweg 105, telefoon 961 752. OPENINGSTIJDEN donderdag 13 00-17 00 uur vrijdag 13 00-21 00 uur zaterdag 10 00-16 00 uur Alk prijzen bij Btbystunter n/n tfhulprijzen Babystunter j leven alle bekende merken babykamers. J doorgroeikamers, kinderwagens, wandelwagens, buggy 's, boxen, autostoelt/es elc etc Uil voorraad tegen sensationele afhaalprijzen j Wilt u meer weten over deze actie, kijk dan naar de TV-uitzending van de Wilde Ganzen op 4 juli om 19.28 uur op Nederland 3. SIGAREN SIGARETTEN ROKERS BENODIGDHEDEN WENSKAARTEN KANTOORARTIKELEN TIJDSCHRIFTEN VERKOOP STAATSLOTEN DEPOT PALTHE STOMERIJ TABAKSSPECIALIST DE BIEZENKAMP 11, LEUSDEN TEL 033-940104 Openingstijden: fa-ra Jur' 8"'2 Wil ziJn tjideliik za. 8-75 uur gevestigd: Hamersveldseweg 30, vóór „de Til"! Hamersveldseweg 26 Leusden Tel. 033-941303 I

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4