piano Panorama Lisiduna m M ?or speelt de sterren uit de Leusder Krant VAC-lunch met lach en traan 3AG groeit groter Carlo Ruthinoski Geen voorrang Gestolen Beklad Versterker voluit nduitvoering van de muziekschool in De Koningshof Nieuws uit de verenigingen Wolboom Sportvelden Herinneringen aan een fantastische tijd" lensdag 1 juli 1992 Pagina 7 EUSDEN - De Arag Rechtsbijstand BV aan de Kastanjelaan kreeg er vorige week maar liefst 0 m2 aan kantoorruimte bij. Het huidige gebouw werd in 1986 in gebruik genomen, maar de ag naar rechtsbijstandsverzekerigen is de laatste jaren zo gegroeid dat de uitbreiding ge- itvaardigd lijkt. De nieuwbouw werd gerealiseerd door aannemer Van Hoogevest en ontworpen Architra. Verder waren de AMCG!Bomit (advies), Merkx, Lomans (installateurs) en Broersma nstruktie) bij het project betrokken. De komende maanden moet het nieuwe deel van het kantoor richt worden De verwachting is dat de eerste medeewerkers van de ARAG half september inen verhuizen naar het nieuwe deel. LEUSDEN/BAARN - Zaterdag 27 juni werd door sporthal 'Co Stalen hoef' in het bosbad 'De Vuursche' te Baarn een buiten-judotoernooi georganiseerd. Avanti was met tien ju doka's aanwezig, waar van de negenjarige Carlo Ruthinoski al zijn tegen standers overtrof. Carlo won vijf partijen in zijn poule met ippon. Daarna in de kruisfinales tegen andere poulewinnaars wist hij wederom de par tijen in zijn voordeel te beslissen. In de finale om de eerste en tweede plaats kwam Carlo uit te gen een judoka met de blauwe band. Carlo kwam voor te staan met een yugo en gaf de partij niet meer uit handen waardoor hij als eerste eindigde en een mooie be ker ontving. Sebastiaan Blom won drie partijen en kwam hiermee in de kruisfinale om de derde en vierde plaats. Zijn tegenstander kreeg een strafpunt van de scheidsrechter waar door Sebastiaan deze partij met een yugo won. De 7-jarige Martijn Beuk- hof, nog pas drie maan den lid van Avanti, won op zijn eerste toernooi twee partijen. In de kruisfinales moest hij echter het onderspit del ven. Karen Schipper kwam als enigste meisje uit in een jongenspoule met bruine banders en werd hierin vierde. LEUSDEN - Op het kruispunt van de Hohorstlaan met de Weggeruslaan gaf een inwoner van Eemnes vrijdag geen voor rang aan een Leusdenaar die van rechts kwam De automo bilist uit Eemnes reed over de Hohorstlaan in de richtting van de Burgemeester de Beau fort weg. Lichte materiele schade aan beide auto's was het gevolg. LEUSDEN - Uit een auto van een Duitse vrouw, die stond op het parkeerterrein van Alberts Corner werd vrijdag een video camera, een fotocamera en een autotelefoon gestolen. De die ven kwamen de auto binnen door een zijruit in te slaan. Een muur van de brandweer kazerne en een auto, die gepar keerd stond op de Smidse, zijn beklad met zakjes witte verf. Dat moet gebeurd zijn in de nacht van zondag op maandag. LEUSDEN - De politie kreeg zondagmiddag verschillende meldingen van geluidsoverlast op de Walenburg. Daar bleek een bewoner zijn versterker voluit te hebben gezet. De po litie probeerde de aandacht van hem te krijgen, maar hij reageerde niet op het gebel en gebonk van de agenten. Hij bleek in slaap te zijn gevallen. Uiteindelijk deed hij toch de deur open de agenten namen zijn geluidsapparatuur in be- slag. LEUS DEN - Woensdag 17 juni bestond de Vrouwen Advies Commissie voor de Woningbouw 12V2 jaar. Dat is door de leden na de maandelijkse vergadering met een feestelijke lunch gevierd. Tevens werden Jet Meilink en Wil van der Kar, die vanaf het begin hun tijd en krachten aan de Vac besteedden, in het zonnetje gezet. Al was het met een lach en een traan, want 17 juni was voor Jet Meilink de laatste vergadering. Wegens afwezigheid van de voorzitter bedankte Wil van der Kar -infunktie van vice-voorzitter- Jet Meilink voor haar vele werk wat zij met groot enthousiasme heeft gedaan. Zij wist dit enthousiasme ook over te brengen op haar mede VAC-leden Wil van der Kar ging in vogelvlucht langs de vele activiteiten die Jet Meilink voor de VAC verrichtte. Vooral veiligheid in en om de woning en bouw voor gehandicapten hadden haar speciale aandacht. Daarom was zij ook als VAC-lid vertegenwoordigd in de Duwgroep. Van oktober 1985 tot april 1989 was zij voorzitter van de VAC. Ook bekleedde zij voor de Provinciale VAC diverse funkties. Al met al een indrukwekkende staat van dienst Tiny Aukes heeft daarna Wil van der Kar gefeliciteerd met haar 12'/2-jarig jubileum als VAC vrou w. En gelukkig voor de VAC is Wil bereid nog enkele jaren aktiefte blijven, zodat de commissie nog van haar 'VAC'-kennis gebruik kan maken. Beide dames kregen daarna een met bloemen opgemaakte bouwsteen aangeboden. Jet Meilink werd namens de VAC leden een kaas overhandigd door Leny van Meggelen. Zij bedankte Jet ook voor haar vele werk, en wenste haar samen met haar man een fijne 'vrije'tijd. Jet Meilink bedankte voor de gesproken woorden en attenties. Zij wenste de VAC nog vele vruchtbare jaren in Leusden toe, en hoopte dat zij in de toekomst op de hoogte zou worden gehouden van het wel en wee van de VAC. zich daar erg onderdrukt voel den en flamenco-muziek ei genlijk moet worden gezien als een klacht. Een soort Spaanse blues dus. De Tarantas, een lied van de mijnwerkers, die gespeeld werd door Sabine v.d. Oever en de Rumba gespeeld door een kwintet oogste zeer veel succes bij het publiek. In Ierland, 'land van heer Bom mel en Tom Poes, land van sa gen en legenden', werden twee traditionals gebracht. De eer ste twee volksliederen, 'Silent, oh Moyle' en 'Avenging and Bright', werden gedaan door een sextet en gezongen in de oud-Ierse versen door Janneke Wiekenkamp. In 'Three Jigs', een lied voor twee saxofoons en trommel, had een van de bla zers hoorbaar last van een scheefzittend mondstuk, maar toen dat verholpen was klonk het gelukkig een stuk beter. Van het mysterieuze Ierland ging de tocht door naar België. Daar zong Marcia v.d. Heyde samen met Karin v.d. Poel op piano het destijds populaire LEUSDE.N - Tijdens de vakantiemaanden zal er in de Wolboom aan de Hamersveld- seweg geen Engelse les en Volksdansen gegeven worden op de woensdag- en vrijdag- j ochtend De ruimte in de Wol boom komt daardoor tijdens j j die periode beschikbaar voor I ontmoetingsbijeenkomsten. Zomerse kledij tijdens een serieus concert. Een volle zaal in De Koningshof kreeg donderdag muzikale hoogstandjes voorgeschoteld in een artistieke reis door Europa.(foto Hans Roggen) chanson 'Ne Me Quitte Pas' van Jaques Brei. De reis was ten einde en Euro pa bleek in muzikaal opzicht kleurrijk en springlevend Tot slot speelde een popband nog het toepasselijke nummer 'Eu rope' van Carlos Santana, waarbij Michiel Mak achter de drums het geheel strak in de hand wist te houden. Al met al was het een leuke avond waarbij er van de kant van de uitvoerenden met veel concentratie en inzet werd ge speeld en er van de kant van het publiek, de opkomst was trouwens zeker groot te noe men. met veel belangstelling werd geluisterd. Arthur Rombouts. LEUSDEN - In de zomer maanden. vanaf begin juni tot en met half augustus, wordt op alle sportvelden in de gemeen te zomer-onderhoud gepleegd. Dat wil zeggen, dat de velden of alleen worden doorgezaaid of geheel worden gerenoveerd. Tijdens deze periode mogen de velden op geen enkele voor waarde worden gebruikt. Alle buitensportverenigingen zijn hiervan al in kennis gesteld. Toch wordt de gemeente regel matig geconfronteerd met jeugdige voetballers en fiets- crossers op de diverse sportvel den. Dit is dus absoluut niet toegestaan! Naam: John Visser Beroep: Exploitant van De Korf Favoriete plek: „De voormalige fietscrossbaan" „Aan deze plaats heb ik hele goede herinneringen. In de tijd dat het fietscrossen ook in Leusden heel erg populair was, kwam ik hier ontzettend veel Mijn zoon, Mathijs, deed aan die sport en ik was er altijd bij. Niet alleen tijdens wedstrijden, maar ook op trainingen. Ik was gauw twee, drie keer in de week op de baan te vinden." „En dan leer je een hoop mensen kennen Veel jeugd, maar natuurlijk ook de ouders. In die tijd heb ik hele leuke contacten opgedaan. Daarnaast heb ik hier veel emotie gezien. Vooral bij de kinderen. De vreugde als ze een wedstrijd gewonnen hadden, maar vooral ook de tranen als er iets mis was gegaan. Zeker als zo'n kind in winnende positie vlak voor de finish ten val kwam. Dat was vaak heel aangrijpend. Maar goed, dat hoort er natuurlijk bij." „Het fietscrossen is hier een aantal jaren heel populair geweest. Ik denk dat de club op het hoogtepunt meer dan 150 leden telde. En de sfeer was ook prima Gingen we met een mannetje of dertig, veertig naar andere banen voor wedstrijden. Hartstikke leuk! Op een gegeven moment is er om wat voor reden dan ook de klad in gekomen. Ik heb de laatste jaren het voorzitterschap op me genomen, maar toen ging het al bergafwaarts met de club De harde kern haakte steeds meer af. De echte talentjes gingen naar andere verenigingen met betere en vooral grotere banen, en daar kwam niemand voor in de plaats. Op het laatst hadden we nog twintig leden. Daar kun je een club niet mee draaiende houden. Toen zijn we er dus ook maar mee gestopt Wel jammer Mijn zoon deed het indertijd heel erg leuk. Het ging zelfs zo ver, dat ik met hem naar mternationale wedstrijden ging. We zijn bijvoorbeeld in Canada geweest. Tegenwoordig doet Mathijs aan motorcross. En met succes. Ik denk dat zijn fietscrosservanng hem zeker van pas is gekomen. Ik denk ook nog steeds dat het een hele leuke sport is voor de jeugd Eigenlijk is het een sport en een hobby tegelijk. De zorg voor het materiaal, de fiets, is er de hele week. Er zijn verschrikkelijk veel mensen geweest, die zich voor de club hebben ingezet. En daar heb ik altijd een enorm respect voor gehad." „Op dit moment ligt de crossbaan er een beetje triest bij. Je kan de oorspronkelijke baan nog goed terugzien, maar het is helemaal overwoekerd door gras en zo. Iedere keer als ik er langs rijd, herinner ik me de tijd dat het anders was. Herinneringen aan een leuke tijd. Maar van mij mogen ze de baan nu opruimen. Het is zonde als dat alleen maar braak blijft liggen Laten ze er maar iets leuks mee gaan doen." USDEN - Op donderdag 25 vond in De Koningshof de [rlijkse einduitvoering Jats van de Leusdense mu- jvschool. De avond die ge ld werd met een kleurrijk Jbod op het gebied van mu- stond geheel in het teken ^Europa en had dan ook als 'Een muzikale reis door fcopa.' Het gebeuren, dat ge keer onder leiding stond commissievoorzitster j Rouw. werd uitgevoerd Ir de leerlingen en leraren j de muziekschool. [gelopen donderdag hield de [ziekschool een einduitvoe- jr in De Koningshof. De rui- jzaal in de kerk, die gelegen [achter de Hamershof, leende 1 uitstekend voor een ge- Bjren als deze Na de ope- Igstoespraak door Henk de fflder, de directeur van de mooi, werd het woord gege- J aan Ineke Kiers. Zij kon- ttde de verschillende landen pen maakte het publiek erop tnt dat Rusland, hoewel het pnlijk geen Europees lid is, 1 niet bi] de muzikale reis ji uitblijven en we het maar >sten zien als dertiende |nd van Europa De reis begon Jortugal en terwijl de bijbe- Ëende vlag werd opgehangen fttte Marjolein ons 'Goeden- fond' in het Portugees. J kinderkoor, dat onder lei- fcg stond van dirigent Piet- fein van de Ven, begon de fond met een lied over Portu- I en werd ondersteund door lik de Ridder op piano. Ver- jgens kwamen we met het 'Griekenland' in het vol- gende land aan. Het dwars fluit-kwartet dat wij daar als publiek tegen het lijf liepen bracht enkele sfeervol gespeel de werken van Mare Bertho- mieu ten gehore. In Duitsland hoorden wij daarna een aardig cello-duet van Kummer en in Rusland kon er geluisterd wor den naar een in het begin vrij somber stuk van Sjostakovitsj dat gaandeweg gelukkig steeds vrolijker werd. Bréval En van het grote Rusland werd de tocht via het kleine Luxem burg voortgezet in Frankrijk, wat onder andere bleek uit het lied 'Le Coq est Mort', dat door het kinderkoor dit keer in ca non-vorm gezongen werd. Al daar werd een fantasie van Fauré op dwarsfluit en piano gespeeld en een stuk van Bré val op piano en cello, waarbij er overigens eerst nog wat complicaties optraden omdat de strijkstok van de cellist - zoals hij zelf zei - 'lam' was. In Engeland nam het publiek voor de pauze afscheid van het kinderkoor met 'Come Follow Me' van John Hilton en werd er een swingend stukje ragtime gespeeld door een dwars fluit-trio met piano. Na de pauze ging de reis verder naar Nederland. Allereerst werd er een lied van Sweelinck op het in de kerk aanwezige orgel gespeeld Het stuk dat erna kwam, een serenade van H.Andnessen op piano, zou ongetwijfeld het hoogtepunt van de avond gaan worden. De zeer talentvolle Igor Lackin speelde het stuk met zo'n grote mate van inzicht en overtui gingskracht, dat ik nu al met zekerheid durf te zeggen dat wij van deze pianist in de toe komst meer zullen gaan horen Kippevel En in Italië aangekomen kreeg het publiek nog eens een flinke dosis kippevel over zich heen gestort, deze keer was dat in de vorm van zangeres Marjan Tol boom, die 'O Del M10 Dolce Amor' van Von Gluck heel mooi en gevoelig wist te bren gen. Toen daarna de vlag van Denemarken op werd gehan gen kwamen er bij mij allerlei angstbeelden op van gevlekte ballen en enge doeltrappen. Maar ik werd gelukkig gerust gesteld door het blokfluit sep tet 'Bloblans' dat, getooid met Deense vlaggetjes, twee leuke werkjes van Teleman speelde. Flamenco In het warme klimaat van Spanje, de temperatuur in de zaal liep overigens ook hoog op, werd er een stuk van I.A1- beniz gespeeld. 'Albeniz', zo legde Ineke Kiers uit, 'was de grondlegger van de Spaanse school en was naast een groot pianist ook een groot compo nist.' De stukken, eigenlijk voor de piano geschreven, ble ken destijds tevens prima op gitaar te kunnen worden ge speeld. Dat maakten gitaristen Matijs de Roo en Marijke Ro driguez dan ook duidelijk. Ro driguez lichtte nog toe dat de flamenco, die haar wortels heeft in de streek Andalucia, ontstaan is doordat de mensen

Leusder Krant | 1992 | | pagina 7